Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:50:54

LOGOUT.hu

Ez a topik a Canon EOS DSLR digitális tükörreflexes fényképezőgép vázaival és a velük kapcsolatos kérdésekkel foglalkozik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34651) _seth_ válasza Terapeuta (#34650) üzenetére


_seth_
veterán

Árban nem nyom itt le semmi semmit. A Canon is minden új vázat 10-20%-kal magasabb ársávba pozícionál mint ahol az előd volt, így pl lehet mondani, hogy estek az 5D3 árak, de én nem vettem még észre. Eddig is lehetett 500 alatt is venni és most is 500 fölött vannak a szebb darabok. Az 5D2-k is már kb 3 éve ugyanazon az áron mennek és a 6D-k is tartják a kicsivel 300 feletti árat. Persze van 1-2 eladó aki ki tudja milyen indíttatásból ár alatt adja el, de az korábban is volt és ezután is lesz, de az árakra nincs nagy hatással.
A 6DII tuti nem lesz "olcsó" darab. Lehet már egyáltalán tudni, hogy pontosan milyen képességei lesznek?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34652) Terapeuta válasza _seth_ (#34651) üzenetére


Terapeuta
őstag

Nem nagyon. Illetve amit tudni, az olyan spekuláció, amin csodálkoznék, ha megvalósulna, nézegetni viszont jó: [link]

Azért én remélem, hogy a sony lesz annyira ütős, hogy hatással legyen az eddigi árképzési szokásokra. De tény, hogy elég elvi a dolog :U

[ Szerkesztve ]

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#34653) _seth_ válasza Terapeuta (#34652) üzenetére


_seth_
veterán

Ez max álomnak lenne jó :) Ha mindezt tudná akkor az 5D4-nek eléggé lecsökkenne a piaca.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34655) Aucor


Aucor
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni tőletek. Adott egy 550D, szeretnék hozzá vásárolni portrémarkolatot, lévén az a ~400 kép amit egy töltéssel lő, néha elég kevéske, na meg a váz maga is elég picike... Az összefoglalóban csak nem ajánlott márkák vannak feltüntetve, de mik azok amik ajánlottak? Gyári esetemben nem opció, 40 ezer az új, a váz került 50-be. Előre is köszi a segítséget!

(#34656) Tatter válasza Aucor (#34655) üzenetére


Tatter
csendes tag

Nekem sincs jó tapasztalatom utángyártott markolatokkal, kidobott pénz. Ha szükséged van rá akkor próbálj meg gyári használtat levadászni.

Múltkor vettem egy BALEK feliratú pólót, nem értettem miért került 35.000 Ft-ba

(#34657) ateszm válasza Aucor (#34655) üzenetére


ateszm
senior tag

Gyári használt kb 10-15K. Mondjuk nekem sosem volt gyári markolatom (K5II-6D-5DIII) és elfogadhatóan működött mind.

(#34658) rottenbull válasza Terapeuta (#34650) üzenetére


rottenbull
senior tag

En kimondottan a gyerekek miatt tartom meg az 1Dmk3-at egy ideig meg.

(#34659) KFORboy válasza TayRol (#34621) üzenetére


KFORboy
senior tag

Jajjmár... "csak" 1/4000 van...
Pls...
Meg van mellé ISO 50 cserébe és már meg is van a eqvivalens 1/8000 -ed.

Frankón visszamegyünk a kezdő szintre;
Fogd kézbe, forgasd meg kicsit... utána ha letudod tenni, ok :D

Műhelyi bölcsmondással élve a 6D-re;
Nem szar, csak másra lesz jó !

(Amm Nikon ebből a szempontból jobb ilyen kategóriában, D600/610... de ott meg kifizetsz egy vagyont az üvegek miatt)

[ Szerkesztve ]

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34660) copass válasza KFORboy (#34659) üzenetére


copass
veterán

iso 50 nem valós, hanem mókolt. 1/8000 azért kicsit több.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34661) KFORboy válasza copass (#34660) üzenetére


KFORboy
senior tag

Igen, DE legalább van, és így valamennyire arányos...
Én se vagyok kibékülve a Canon belépő FF elképzelésével... hozzátéve, hogy még mindig maguknak készítik a szenzorokat amik mellett már nagyon rég elhúztak a vetélytársak, mondhatni "végtelen" dinamika átfogással bíró Sony szenzorai...
Plusz most debütált az új Sony gép, stacked szenzorral és ez gyanúsan felkavarja a professzionális szegmens piacát is...

Mindig azthiszem, nincs már hova újítani, aztán mégis csak kitalálnak szemeket kerekítő okosságokat. :)

Cartman: -Tyű || Butters: - Dupla TYŰ !

(#34662) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Hello,

Bocsánat ha már jópáran kérdezték, de valaki tudna egy gyors megoldást arra, hogy a 100D kamerámból kiolvassam az expo számot?

Mac gépet használok, annak örülnék, ha van arra valami jó program.

Köszönöm előre is :R

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#34663) *Ropi* válasza Barett 50cal (#34662) üzenetére


*Ropi*
félisten

gphoto2.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34664) speedyrg


speedyrg
tag

Kedves fórum társak.

Hetek óta hezitálok és mivel a szívem canonos maradt, így itt kérnék segítséget.
Röviden: több canon gép után, tavaly kicsit benéztem a sötét oldalra és vettem egy Niki d7000-et. Nem rossz gép. Az utolsó canonom egy 70d volt. Na most van az amikor nem tudom, merre tovább. Amin gondolkodom számomra szimpátia sorrendben. 6d, 80d, d600 , d7200. Hobbi fotós vagyok, javarészt gyerekeim miatt kattingatok. Videózni nem szoktam. Többnyire a középső af pontot használom. A 70d után jó lenne egy izmosabb iso-val bíró gép, és minél jobb/megbízhatóbb af teljesítménnyel. Na kb ennyi.
Szerintetek?
Előre is köszönöm.

speedyr

(#34665) copass válasza speedyrg (#34664) üzenetére


copass
veterán

6D jó választás

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34666) *Ropi* válasza speedyrg (#34664) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ha nem akarsz komplett objektív parkot is cserélni a full frame 6D-hez, akkor 80D.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34667) Warton válasza *Ropi* (#34666) üzenetére


Warton
őstag

Attól függ milyen obiparkja van.

(#34668) speedyrg válasza Warton (#34667) üzenetére


speedyrg
tag

Hali.
Jelenleg 50/85 1,8 fix nikon. De az pikk pakk eladható. Azok árából kb meg van a canon változat. Szóval az nem tart vissza. 70-200 f4L -em volt annó. Nagyon szerettem. Nikonnak meg ugye csak stabis van jó drágán. Ez is egy ok a váltásra.
Egy 6d esetén honnan lehet tudni hogy mennyit videóztak vele? Házilag az kiolvasható?

Köszönöm

speedyr

(#34669) copass válasza speedyrg (#34668) üzenetére


copass
veterán

videózást nem tudsz kiolvasni, magic lantern-el tudod csak a tükörfelcsapások számát megtudni. de abban meg minden benne, tehát a live view is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34670) speedyrg válasza copass (#34669) üzenetére


speedyrg
tag

Köszönöm. Végül is az sem egy hátrány. Sokat elárulhat a gép múltjáról. ML-t még nem használtam, de gondolom PCn csinálok egy kártyát , azzal inditom a gépet, és utána már csak a menüben kikeresem? Kérdés hogy ezt az eladó mennyire kultiválhatja. Jobb lenne bevinni a C kft-ben.
A 80d sem rossz alternatíva , tekintve az olcsó és elfogadható stm obik miatt.

speedyr

(#34671) *Ropi* válasza speedyrg (#34670) üzenetére


*Ropi*
félisten

Nem kell ML sem: PC-ről kiolvasható a gphoto2-vel.

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34672) copass válasza *Ropi* (#34671) üzenetére


copass
veterán

gphoto2 tükörfelcsapásokat is kiírja?

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34673) speedyrg válasza *Ropi* (#34671) üzenetére


speedyrg
tag

Szuper. Nagyon köszönöm.

speedyr

(#34674) vicces


vicces
addikt

kedves szakik!

ma felmerült egy probléma nálam. voltunk kicsit sétálni és vittem a 100d-t is magammal. de csak a gépet. a vakum otthon maradt. akartam egy képet nappal szemben késziteni és gondoltam, hogy a pop-up vaku elég lesz deriteni az asszonyt. végülis született egy jó kép, de nagyon kinkeservvel.
általában AV-módban használom a gépet és a mélységélességet próbálom találomra belőni. nincs is ezzel gond. de hétágról sütött a nap. az asszony beállt a duna-partra én meg felcsapattam a kisvakut és meghülyült a gép. kiégtek a képek.

a vakumód a beépitett vakuhoz:

auto
1/60-1/200
1/200

eddig azt hittem, hogy az auto modban bármi lehet a záridő. de az én gépem nem hajlandó 1/200 fölé menni. normális ez vagy valami nem stimmel? kinos volt a szitu. az asszony meg türelmetlenkedett már, nagy volt a tömeg stb stb.
külső vakuval működik a dolog csak a hss-t kell bekapcsolnom ha jó látom.
nem értem a beépitettel miért nincs ez igy :F

[ Szerkesztve ]

:)

(#34675) csacsi77 válasza vicces (#34674) üzenetére


csacsi77
senior tag

A Canon 100D-nek 1/200 s a vakuszinkronideje. Azért nem engedte ennél rövidebbre.

Öreg fater megoldja!!!!

(#34676) vicces válasza csacsi77 (#34675) üzenetére


vicces
addikt

Ez nem volt tiszta. Azóta utánanéztem a témában. Egyébként nem hittem volna, hogy ennyire kezdő vagyok. Holnap újra próbálom :B

:)

(#34677) Donki Hóte válasza vicces (#34676) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nos igen, az Av módban a blendét korlátoztad be (mert gondolom, hogy nyíltabb blendét állítottál be, hogy kicsi legyen a DOF), a vaku kinyitásával meg a záridőt :(

Nem szívesen mondom ezt, de Portré módban is szépen mossa a gép a hátteret. Egyszer-egyszer ki lehet próbálni ezeket az ördögtől való automatikus beállítási módokat is :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34678) Mirman


Mirman
őstag

Sziasztok !

Adott két kép : Kép1 , Kép2 . Az első kép egy Canon 70D + 85mm 1.8-al készült , teljesen nyitva iso 200 , 1/320 zársebesség. A második egy Oly E-M10 II + 45mm 1.8 , teljesen nyitva iso 200 1/2000 záridő.
Mindkét képen a közelebbi szemen van a fókusz , a canonos képen viszont véleményem szerint egyetlen éles részlet sincs . Az Olympust eladtam , utána vettem a Canont és elég nagy csalódás volt az élesség hogy kb sose talált be normálisan. Ez normális dolog fullframe obival APSC vázon , vagy csak az én példányom volt ennyire szerencsétlen ?

Azért lenne fontos mert újból gép vásárlás előtt állok és baromira megtetszett a canon fogása ergonómiája stb , de ha csak ilyen eredményeket tudok elérni FF-re váltás nélkül akkor kénytelen vagyok más rendszerben gondolkodni.

Köszönöm előre is a segítséget :R

(#34679) _seth_ válasza Mirman (#34678) üzenetére


_seth_
veterán

Erre faló az AF fine tune. Állítsd be vagy állíttasd be az AF-et a konkrét szetteddel és jó lesz az élesség is.

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#34680) m3ss válasza Mirman (#34678) üzenetére


m3ss
veterán

teljesen normalis, ez feature ;] kalibrald be, AF microadjustment menuben.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#34681) Donki Hóte válasza Mirman (#34678) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Attól tartok, hogy az objektív ilyen mosott.

Az élesség finomhangolás csak akkor segít, ha a gép az adott objektívvel front vagy backfókuszos.

Ha a képen az élességet a hölgy szemére állítottad, akkor nem megfelelő fókuszálás esetén az arc közelebbi, vagy távolabbi részeinek élesnek kellene lennie.

Persze lehet, hogy annyira front vagy backfókuszos, hogy az arc nem elég nagy (mélységében, előre-hátra :) ), hogy legyen rajta éles rész.

Ezt ki kell próbálni egy élesség ellenőrző sablonnal, azzal kiderül, hogy mosott az obi képe, vagy nem jól fókuszál.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34682) Mirman válasza Donki Hóte (#34681) üzenetére


Mirman
őstag

Köszönöm mindhármótoknak. Tehát a lényeg hogy ha veszek egy újból egy hasonló kombót (80D + 85 1.8 ) akkor vagy hibátlan eredményt kell kapjak , vagy pedig forntos/backes és finomhangolni kell , de mindenképp megoldható a dolog . Ennyit szerettem volna tudni , köszönöm. :C

(#34683) m3ss válasza Donki Hóte (#34681) üzenetére


m3ss
veterán

frontos, az orr elesebb mint a szem.
amugy igen, tesztabrazni, sablonozni erdemes minden obival. ha ugy ellenorzi valaki az elesseget, hogy ralo egy postaladara vagy sorosdobozra, szoval a celpont elott es mogott nincs semmi amihez hasonlitani lehetne a tema elesseget, akkor nehez megallapitani egy aranylag pontos obinal, hogy +2-on vagy -2on lenne-e elesebb. tesztabrazni kell.

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#34684) *Ropi* válasza Mirman (#34678) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ugye ezek nem croppolt képek, amin a 70D középső AF pontjával próbáltál fókuszálni? A 70D-k közül soknak van egy (a Canon által el nem ismert) betegsége, hogy 2.8-as vagy annál jobb fényerejű üvegekkel afó kusza. És persze az is megállja a helyét, amit a többiek mondanak. :)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34685) Mirman válasza *Ropi* (#34684) üzenetére


Mirman
őstag

Nem-nem , ez full size kép úgyhogy valószínűbb a front/back téma . :)

(#34686) Donki Hóte válasza Mirman (#34685) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A focus test chart kifejezésre keress rá a neten, találsz mérőábrákat és leírást a használatukhoz.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#34687) copass válasza Mirman (#34678) üzenetére


copass
veterán

szerintem az lesz amit ropi mond, a 70D fényerős obiknál megőrül a fókusza. téveszt mint az állat!:D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34688) JohnyBlue válasza copass (#34687) üzenetére


JohnyBlue
őstag

igen, összevissza kókuszál :) Pár hete volt bent nálam ismerős egy 70D + sigma 18-35mm1.8 kombóval, hogy dokkoljuk össze ;) aha.. persze... Móricka elképzelte.... :D 3 órás szopóka után jottem, jöttünk rá, hogy háhh ez biza a 70D fjúcsöre... :(

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#34689) Mirman válasza copass (#34687) üzenetére


Mirman
őstag

És ezt a 80D is örökölte vagy ott már rendben van a dolog ? :F

(#34690) JohnyBlue válasza Mirman (#34689) üzenetére


JohnyBlue
őstag

az elvileg jó :)

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#34691) MeSKA


MeSKA
aktív tag

Le tudnátok írni, pontosan hogyan lehet a fókuszt tesztelni? Milyen távolságból mit, milyen szögből és milyen fénynél fotózzak? Vagy én vagyok a béna, vagy nekem is vannak gondok mind a 3 obinál... :/ (1300D)

(#34692) copass válasza MeSKA (#34691) üzenetére


copass
veterán

ruzsa jános fókuszteszt

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34693) *Ropi* válasza MeSKA (#34691) üzenetére


*Ropi*
félisten

Ajánlom figyelmedbe a topikösszefogalót. :)

[ Módosította: radi8tor ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34694) MeSKA válasza *Ropi* (#34693) üzenetére


MeSKA
aktív tag

Köszönöm, már olvastam és a linken olvasottakat is megcsináltam korábban, de valahogy nem jön ki annyira a különbség... amit nem ír, hogy milyen fénynél kell (szobám eléggé sötét) illetve ha jól olvasom a távolság a gyújtótávolság 20x-sa legyen? Plusz érdemes több fajta zoom állásban megcsinálni, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#34695) *Ropi* válasza MeSKA (#34694) üzenetére


*Ropi*
félisten

Természetesen napfénynél: sötétben - finoman szólva - nem optimálisak a körülmények egy teszthez. :N

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34696) copass válasza MeSKA (#34694) üzenetére


copass
veterán

ruzsa írta is a cikkben hogy ő a gyufásdobozokat sokkal nagyobb távolságra rakta egymástól, hogy jobban látszódjon a hiba.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#34697) Tubi2


Tubi2
senior tag

Létezik, hogy a BP-511 pakk megjegyzi, ha egyszer tönkrement benne a cella? Most raktam át két jó cellát bele, de nem hajlandó továbbra sem tölteni a töltő.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#34698) *Ropi* válasza Tubi2 (#34697) üzenetére


*Ropi*
félisten

Persze. Van prommered?

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#34699) Tubi2 válasza *Ropi* (#34698) üzenetére


Tubi2
senior tag

Szerintem meg tudnám oldani a programozást, van ehhez valami értekezés esetleg? :)

Átléptem a 10K expót ma a 40D-mmel. (38K-s zárcsere után vettem) Bírja rendesen a gép, de az expógomb mintha kezdene meggyengülni. Fókuszt állítottam, tartottam nyomva, de aztán exponáláskor megint fókuszált. Majd egy gombcserét be kell iktatni szerintem.

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#34700) *Ropi* válasza Tubi2 (#34699) üzenetére


*Ropi*
félisten

Közben rájöttem, hogy nincs benne mit programozni, mert ezek még nem olyanok, csak sima cellavédelem és töltésvezérlés van bennük. Találtam egyet és szétkaptam (ha Pesti vagy oda tudom adni, nekem már nem kell):

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.