Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15651) Petykemano válasza Fiery (#15648) üzenetére


Petykemano
veterán

1. Ez jó hír. 😃
Azért ha a BR 65w-tal tudja a 4ghz-et úgy, hogy kijön belőle az XV 10(-15)% ipc növekménye, az tisztességes fejlődés.

4. Athlonra gondoltam. Igp és L3 nélküli 8 magos Xv.
Ez 4 cpu maggal lenne több, mint a BR, vagy godavari athlonja, ami persze letiltott igp vel bír. Nyílván úgy lenne értelme, hogy nem két letiltott igp, hanem az igp helyére eleve 4 cpu magot terveznek. De így (L3 és igp nélkül) még olcsón gyátani is lehetne. (Talán olcsóbban, mint a visherát) A nyolc magos visherától pedig azzal a 15-25% ipc vel lenne gyorsabb, ami az excavator és a piledriver között van. A 4ghz-et eléri, azt mondtad.
(Persze fölösleges elsietni a kiadást, amíg meg nem jelennek azok a játékok, amelyek a néhány éve mutogatott módon skálázódnak 4 fölötti szálon)
Mennyivel szébb lenne, ha az amd egy ilyen am3+ foglalatba illő megkepetéssel kedveskedne azoknak az am3+ tulajoknak, akiknek meg is ígérte ezt a fejlesztési utat, annál a snassz helyzetnél, mintha csupán rajta maradt vishera magokon szeretne valahogy túladni. Az élet persze általában elég prózai 😃

@Abu
A 290-nél gyengébb dgpu esetén a 20%-nál több vagy kevesebb gyorsulásra lehet számítani?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15652) Fiery válasza Petykemano (#15651) üzenetére


Fiery
veterán

Ha 6-8 magos, Excavator magos, FM2+ vagy AM3+ foglalatu CPU-ra szamottevo piaci igeny lenne, az AMD mar megcsinalta volna. Az, hogy nem akarnak ezzel foglalkozni, sajnos azt igazolja, hogy nehany juzert leszamitva senki nem akarna ilyen procit vasarolni. Egy idealis vilagban, ahol minden szoftver tobb magra is skalazodik, persze lehetne ertelme egy ilyen termeknek.

(#15653) Petykemano válasza Fiery (#15652) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezt természetesen elfogadom. Az eredeti FX széria is a szerverteremből szivárgott ki.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15654) solfilo válasza Petykemano (#15650) üzenetére


solfilo
veterán

Hm, érdekes, kíváncsi vagyok, igaz e. :)
Bár elég fura lenne, ha Excavatort hoznának két foglalatra is.

solfilo

(#15656) Yutani válasza Malibutomi (#15655) üzenetére


Yutani
nagyúr

“The idea that AMD is a cheap solution has to be replaced with the idea that AMD is a very competitive solution."

Ez nagyon fontos, de ehhez szállítaniuk kell a teljesítményt és a hatékonyságot.

#tarcsad

(#15657) Malibutomi válasza Yutani (#15656) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Megvan ra az eselyuk most hogy technoligiaban nem lesznek (annyira) lemaradva

(#15658) Yutani válasza Malibutomi (#15657) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerintem felesleges oda az "annyira" szó. ;)

#tarcsad

(#15659) dergander válasza Malibutomi (#15655) üzenetére


dergander
addikt

Az APU-t jobban várnám,de az úgylátom idén csak álom marad. Viszont érdekes lehet az FX utódja is,ha már játékok alatt hozza az intel szintet,és persze van sok mag és jó ár , akkor egyértelmű a dolog. Vicces hogy a "Barton" óta ilyet már egyátalán nem érezni....mikor is volt az már? :D

(#15660) Valdez válasza dergander (#15659) üzenetére


Valdez
őstag

Azért a Barton után volt még egy a64 és egy x2 széria, amivel szintén durván* tarolt a cég.

*önmagához képest persze, mert az intel így is halálra kereste magát a p4-ekkel.

(#15661) lezso6 válasza Valdez (#15660) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Anno az AMD igencsak versenyképes terméket hozott, a K7-ek celeron árban hozták a P4-ek szintjét, a K8-ak meg ugyanolyan teljesítmény mellett megalázták a kazán P4-eket fogyasztásban. Aztán jött a Core 2 Duo, s azóta az AMD csak szenved.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15662) Petykemano válasza lezso6 (#15661) üzenetére


Petykemano
veterán

Szerintem nem önmagában a C2D volt a szenvedés oka. Bár kétségtelenül jobb volt, mint a Phenom II. Szerintem azért szenved azóta, mert a C2D ellen csak a - röviden - bénán sikerült Bulldozert tudták kiállítani.
Kicsit hasonlatos a jelenség a Fiji-hez. A Maxwellből kipakolták ami nem kell, és repült. A Fiji láthatólag egy egyensúlytalanul továbbfejlesztett lapka, aminek csupán egy része kapott brutális (+45% shader) fejlesztést, nyilván azért, mert arra számítottak, hogy mire kijön már minden fejlesztő felgyújtja magát, hogy aszinkron compute-olhasson és akkor ezzel majd így 40-50%-kal elléphetnek a konkurenciától. De nem jött be, a kanyarban sincs még az Aszinkron compute, így most a Fiji bukdácsoló háromlábú kutyának tűnik.

Üzletileg rossz, elhibázott, vagy a céget nehéz helyzetbe hozó döntéseket más cégek is hoznak:
- nvidia fermi kazánok
- intel látható szenvedése a 14nm-rel (Broadwell és Skylake összecsúszás, Emergeny Lake bevezetése, tick-tock megcsúszás)
- Qualcomm Snapdragon 810
- Microsoft Ballmer időszak (Nokia felvásárlás)
Persze egyik másik cég életében jobban vagy kevésbé látszik meg, vagy kevésbé/rövidebb ideig van megkötve a keze. Még Rory Read mondta, hát talán már két éve, hogy a következő másfél évet fogcsikorgatva azzal kell kibekkelni, ami van: a bulldozerrel. Mert nincs más.

Nekem meggyőződésem, hogy abban, hogy eddig elhúzódott ez a helyzete az AMD-nek, az is ludas, hogy nem volt más gyártástechnológia, mint a 28nm. Amin persze sokat fejlődtek, de bizonyára más lett volna a kép, ha van rendes 20nm mondjuk 2014 elejétől. (Ami volt a TSMC-től az nem volt rendes, erre utal a 810 melegedése) A carrizo és a fiji is (és az Amur és a Nolan) - szerintem - eredetileg a GF 20nm-es eljárására lett tervezve, amit végül dobtak és valami mentő ötlet kellett.
Mindenesetre a helyzet ez: Van egy rossz architektúrád egy adott gyártástechnológián. Át nyilván nem szabhatod az egészet, mert az túl sokáig tart. Reszelgessed úgy, hogy a fix gyártástechnológia fogyasztási és lapkamérete okán gyakorlatilag nem adhatsz hozzá tranzisztorokat.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15663) lezso6 válasza Petykemano (#15662) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az is közrejátszik, hogy volt az Intelnek nem egy gusztustalan húzása, amiért megbüntették őket. De a K8-at tényleg nagyon sokáig húzták, elkényelmesedtek.

A C2D ellen a K10 jött, csak hát ez utóbbit nem 65 nanométeren kellett volna kihozni. Mire eljutottak 45 nanométerre, már kint volt az első Core i generáció, így az is bukó volt. Majd jött a Bulldozer a Sandy ellen, de hiába, máig nincsenek annyira elterjedve a 8 szálat kihasználó alkalmazások, melyek már akkor kellettek volna, hogy labdába rúghasson a Bull. Így az AMD nekiállt APU-zni, amiből lett ugyan 2 konzol, de PC-nél ez senkit sem érdekel.

A Radeonok nem hasonlíthatóak Bulldozerhez, mivel GCN simán versenyképes, nem tudott az NV elhúzni teljesítményben, ahogy az Intel tette a CPU-knál. Persze a fogyasztás / teljesítmény aránya jobb, de itt sincs olyan durva különbség (+20-30%), mint proci fronton (+60-100%), vagy ahogy hangoztatják. A Radeonok problémája hogy relatíve kevés fogy, marketing kéne alájuk, ebben eléggé béna az AMD. Hiába okosabb a GPU-juk, ha a konkurencia sokkalta nagyobb részesedése miatt nem lehet kihasználni. Bár ez most változni fog a Pascallal. Egyébként az aszinkron compute csak a jéghegy csúcsa. ;)

A Fermit nem nevezném bukásnak, hisz az 5xx-szel végül sikereres megcsinálták amit kellett. Ez az ami az AMD-nek a K10-zel nem sikerült. A többi az oké.

A 20 nanométer hiánya legjobban szerintem az AMD-nek tett be, mert pl azzal talán jobb CPU-i lennének most, s a GCN-ek fogyasztása is alacsonyabb lenne. GPU fronton az NV a Maxwell forgatókönyvével nem is intézhette volna el a jobb fogyasztás kérdését 28nm-en, de ennek ára is volt. Én nagyon várom már ezt a 14nm-t, mert új lehetőségek nyílnak, lásd Zen meg Pascal (illetve GCN "2.0"), remélem mindegyik jól sikerül, s lesz értelmes verseny.

szerk: ohh, basszus, most nézem melyik topikban vagyok, akkor rövidebbre fogtam volna az offolást.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15664) derive


derive
senior tag

Nicsak, A10-9600P-t fujt be a szel [link]
Ezek szerint a BRnek 15Wbol 2300 MHzre futja, ami azert meg mindig eleg harmatos.

(#15665) Fiery válasza derive (#15664) üzenetére


Fiery
veterán

Lesz az jobb is ;) Nagyon kellemes orajelekre kepes a Bristol Ridge 15 Watton. Lasd OPN2 a linkelt oldalon, a tablazatban.

[ Szerkesztve ]

(#15666) Petykemano válasza Fiery (#15665) üzenetére


Petykemano
veterán

Már másodszor nyilatkozol úgy a Bristol Ridgeről, hogy a korábbi jószándékú ostorozó hangnemtől eltérően valamiféle sejtelmes elégedettség szűrődik át soraidon.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15667) kleinguru válasza Petykemano (#15666) üzenetére


kleinguru
addikt

Ez nekem is feltűnt, akkor ez biztos jót jelent:D

Majd ha megkapja a zen minta példányát is, akkor kell kérdezni "sejtelmesen" Fiery véleményét:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#15668) letepem válasza Petykemano (#15666) üzenetére


letepem
aktív tag

Vajon mit húztak elő a kalapból, hogy megváltozott a hangnem? :DDD

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#15669) stratova válasza derive (#15664) üzenetére


stratova
veterán

CPU órajelben még lesz elvileg két modell felette, az Oli által korábban linkelt táblázatban ez a legkisebb 2 CPU modulos 15 W-os BR APU, egyébként szép találat :]

FX-9830P? - 2.7-3.6 GHz
? - 2.5-3.4 GHz
A10-9600P - 2.3-3.2 GHz

vö:

FX-8800P - 2.1-3.4 GHz
A10-8700P - 1.8-3.2 GHz
A8-8600P - 1.6-3.0 GHz

Az alacsonyabb CPU órajel a méretesebb IGP hozománya is. Intel esetében - noha annak CPU magjai lényegesen erősebbek - szintén alacsonyabb CPU (alap) órajelű a 15 W-os Iris 540-es i5, mint a HD Graphics 520-as:

i5-6360U - 2.0-3.1 GHz
i5-6300U - 2.4-3.0 GHz
i5-6260U - 1.8-2.9 GHz
i5-6200U - 2.3-2.8 GHz

[ Szerkesztve ]

(#15670) Fiery válasza Petykemano (#15666) üzenetére


Fiery
veterán

Az orajel kellemes, az architektura meg az egesz cucc ugy altalaban tovabbra is harmatos, koszonhetoen a veszett fejsze nyele Bulldozer architekturanak. Llanorol, Phenomrol, Athlon 64 X2-rol jopofa upgrade lehet a Bristol Ridge, ha valaki ragaszkodik az AMD-hez. Igy korrekt szerintem.

(#15671) Thrawn válasza Fiery (#15670) üzenetére


Thrawn
félisten

És a Zen? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15672) Fiery válasza Thrawn (#15671) üzenetére


Fiery
veterán

Az tovabbra sincs abban az allapotban, hogy realis eselyt lassak a karacsonyi vasarlasra. Amennyire en latom a helyzetet, legfeljebb paper launch johet decemberben, de nem valoszinu, hogy januar elott a boltokba kerulhet. Ismet hangsulyozom: remelem, nem lesz igazam.

(#15673) Valdez válasza Fiery (#15670) üzenetére


Valdez
őstag

Phenom x6-al nyomom már sokéve, egy sokéves alaplapban tuningolva, és nem hiszem egy am4-es carrizo behozza teljesítményben, ettől függetlenül ha hoz egy bizonyos szintet, szerintem váltani fogok, pláne, hogy utána elvileg bele tudom tenni a Zent is majd.

(#15674) Thrawn válasza Fiery (#15672) üzenetére


Thrawn
félisten

A megjelenése izgat egyelőre a legkevésbé, másra gondoltam. Pl arra, hogy esetleg már élesben fejleszted rá az új AIDA64 teszteket :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15675) Fiery válasza Thrawn (#15674) üzenetére


Fiery
veterán

Arra elvileg nem lesz szukseg, ugyanis a varakozasaink szerint a mar meglevo, Haswellre vagy Skylake-re optimalizalt benchmark metodusok lesznek a megfeleloek a Zenhez is.

(#15676) Yutani válasza Valdez (#15673) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én is azon gondolkodom, hogy megelőlegezzem-e az AMD-nek a bizalmat azzal, hogy az i5 2500K-t eladva váltsak AM4-re. Az biztos, hogy jóval lassabb rendszerem lesz, de talán most az i5 feleslegesen gyors. Fene tudja. Biztos, hogy rá kell fizetnem a cserére, így elég rémisztő.

#tarcsad

(#15677) leviske válasza Yutani (#15676) üzenetére


leviske
veterán

Történtek hasonló megmozdulások anno a Kaveri kapcsán is. Egy sem sült el jól. Gondolom Fiery Phenom X2/3/4-re gondolt és ezen tulajoknak (mint pl én) érdekes fejlesztési ütemterv is lehetne a Bristol>Raven, de sajnos a AM3>AM3+ után (pláne a 800-as chipset sorsa után) én valahogy nem érzem azt a bizalmat, ami miatt biztosra venném, hogy minden korai AM4-es lapban vígan fut majd a Summit/Raven.

Szvsz több pénzt buksz egy számodra nem előnyös új CPU megvásárlásával, mint amennyit az i5 ára eshet a használtpiacon az év végéig.

(#15678) Oliverda válasza Fiery (#15672) üzenetére


Oliverda
félisten

Speaking about AMD’s plans for 2016 in a round table discussion at CES 2016, CEO Dr. Lisa Su confirmed that Zen CPUs are on track to be available by the end of 2016 for high-end desktops. Su expressed her excitement about Zen, explaining that she has personally been inundated with requests from enthusiasts saying “we want Zen sooner”

Akkor ez kamu?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15679) HSM válasza Yutani (#15676) üzenetére


HSM
félisten

Szerintem nagy marhaság lenne előre venni hogy hátha jó lesz... Akkor kell venni, ha már látni, mit tud, és miben megy.
A 2500k eladható lesz karácsonykor is.

[ Szerkesztve ]

(#15680) Fiery válasza Oliverda (#15678) üzenetére


Fiery
veterán

Nem kamunak mondanam, inkabb a reszvenyesek megnyugtatasanak. Az AMD utobbi par evebol kiindulva en mindenkepp szamitanek minden product launch kapcsan par honap kesesre (Seattle masfel ev volt pl). Plusz, egyszeruen nem all eleg jol a fejlesztes ahhoz, hogy a boltokig eljusson a Summit Ridge iden. Abban nem ketelkedek, hogy a media meg fogja kapni a review peldanyokat még iden.

(#15681) Petykemano válasza Fiery (#15670) üzenetére


Petykemano
veterán

Az itt mért Cinebench, AIDA CPU, AIDA FPU érték érvényesek és igazak és érezhetők a kellemes órajel mellett?

Kicsit kár, hogy a Memória nem lett jobb. vagy igen?

Mit ér az Excavator Gen 2? Az órajelen kívül mit tud a Carrizoban megjelenthez képest?

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15682) Yutani


Yutani
nagyúr

Az előbb megjelent fent egy Opteron A1100 hír, de frissítésnél rögtön el is tűnt. :)

#tarcsad

(#15683) Fiery válasza Petykemano (#15681) üzenetére


Fiery
veterán

Passz, nem volt me'g lehetosegem benchmarkolni a Bristol Ridge-et. A memoria korul viszont volt annyi valtozas, hogy a DDR3-as Carrizo eredmenyek irrelevansak legyenek. Majd meglatjuk.

"Mit ér az Excavator Gen 2? Az órajelen kívül mit tud a Carrizoban megjelenthez képest?"

Erre azert nehez valaszolni, mert az AMD hajlamos uj (kod)neven illetni ugyanazt a vasat, ha kicsit faragnak a gyartastechnologian, vagy par %-ot hoznak aprobb architekturalis fejlesztesekkel. Ld. pl. Carrizo-L, ami uj neven ugyanaz a Beema/Mullins, amit mar megismertunk. Az biztos, hogy ha jelentos fejleszteseket eszkozolt volna az AMD, akkor bedobott volna egy uj architektura nevet az Excavator utan, pl. Front Loader vagy Dumper Truck :) Ugyhogy en az x86 resztol nem varnek tobbet, mint a teljesitmeny/TDP arány javulasat. Azaz, magasabb orajelet fog elerni azonos TDP mellett, ennelfogva gyorsabb lesz (minusz a 95W TDP osztaly, amit sajnos nem hodit meg a BR, legalabbis kezdetben). De clock-for-clock meglepodnek, ha barmi kulonbseg lenne a Carrizohoz kepest. Kiveve persze ha a memoria alrendszerre erosen tamaszkodik egy benchmark vagy szoftver, az esetben elkepzelheto, hogy clock-for-clock is jobb lehet a BR.

[ Szerkesztve ]

(#15684) Fiery válasza Yutani (#15682) üzenetére


Fiery
veterán

(#15685) Yutani válasza Fiery (#15684) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ja, azóta megjelent. :)

#tarcsad

(#15686) lezso6 válasza Yutani (#15682) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Azért tűnt el, mert próbál intelligens lenni. Olyan cikket ajánl, amit még nem láttál, de egy cikket max 7 alkalommal ajánl, utána érdektelennek veszi. Az, hogy konkrétan mit ajánl az meg elég bonyolult. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15687) Goose-T


Goose-T
veterán

Rejtélyesen eltűnt hír itt is:

Vajon mi lehetett mögötte?

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15688) Petykemano válasza Goose-T (#15687) üzenetére


Petykemano
veterán

Google L1

Tulajdonképpen semmi értékes...

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15690) Fiery válasza Gainka (#15689) üzenetére


Fiery
veterán

Igen. De ez nem ujdonsag, es nem is most kezdodott ez a trend. Mar pl. a Bay Trail-D processzorokhoz sem igazan lehet Win7-et vagy regebbi Windowst hasznalni.

(#15691) Oliverda válasza Fiery (#15680) üzenetére


Oliverda
félisten

A Seattle nem a legjobb példa, megfelelő támogatás hiányában teljesen értelmetlen lett volna 2014H2-ben piacra dobni. Mondjuk olyan sok értelme most sincs, de valahol el kell kezdeni.

"Plusz, egyszeruen nem all eleg jol a fejlesztes ahhoz, hogy a boltokig eljusson a Summit Ridge iden."

Erről itt hallok először, márpedig ha ez valóban így van és erről tudhatsz, akkor ezt valószínűleg már örömmel megszellőztették volna egyesek.

Egyelőre csak arról hallottam, hogy az AM4+chipset nem készül el márciusra, de ez nem oszt vagy szoroz a Summit Ridge tekintetében.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15692) Fiery válasza Oliverda (#15691) üzenetére


Fiery
veterán

"Erről itt hallok először, márpedig ha ez valóban így van és erről tudhatsz, akkor ezt valószínűleg már örömmel megszellőztették volna egyesek."

Nyilvan ezt igy konkretan az AMD nem mondja ki, me'g a cegen belul sem. A dolgozokat es a rajongokat is motivalni kell valamivel, me'g ha a kituzott cel tulzottan is optimistan lett megvalasztva ;) Maradjunk annyiban, hogy lattam mar karon varjut, es a multbeli peldakbol, valamint az AMD utobbi evekben mutatott track record-jabol kiindulva kizartnak tartom, hogy az iden a Summit Ridge a boltokba keruljon. Me'g ha a gyartastechnologia hibatlanul mukodik, me'g ha az A0 stepping tokeletesen is sikerul, me'g ha a kihozatal sem lesz tul alacsony, me'g akkor sem fog menni _szerintem_. De ha minden flottul alakul, a csuszas nem lesz par honapnal tobb, ugyhogy nem kell elkeseredni. Es SZVSZ a legfontosabb az lenne, hogy fuggetlen szervezet tudja benchmarkolni a cuccot me'g iden. Onnantol, plane ha az eredmenyek meggyozoek lesznek, nem lesz nagy cucc kivarni a piaci rajtot.

[ Szerkesztve ]

(#15693) Yutani válasza Fiery (#15692) üzenetére


Yutani
nagyúr

Elszomorító.

#tarcsad

(#15694) Oliverda válasza Fiery (#15692) üzenetére


Oliverda
félisten

Mea culpa, valamiért elsiklottam afelett, hogy ez "csak" egy vélemény.:B

Az elmúlt jó néhány év alapján benne van a késés a pakliban. A következő Analyst Day-en kiderül, hogy mennyire sikerül(t) tartani az ütemtervet.

Mondjuk a CPU szerintem technikai szempontból semmiféle izgalmat nem fog hozni, a kb. másfél év múlva megjelenő Raven Ridge sokkal érdekesebb lehet.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15695) Fiery válasza Oliverda (#15694) üzenetére


Fiery
veterán

"Mondjuk a CPU szerintem technikai szempontból semmiféle izgalmat nem fog hozni, a kb. másfél év múlva megjelenő Raven Ridge sokkal érdekesebb lehet."

Kinek mi az izgalmas :) Kapasbol -- ha nem tevedek -- nem gyartott me'g sem a Samsung, sem a GF olyan 14 nanos CPU-t, ami 4 GHz kornyekere (vagy afole) skalazodott volna, vagy 100 Watt koruli TDP-n uzemelt volna, vagy olyan nagy magja lett volna, mint ami varhatoan a Summit Ridge-nek lesz. Az AMD egyszerre valt architekturat, foglalatot, chipsetet, gyartastechnologiat, es bizonyos szempontbol gyartopartnert is. Mindezt ugy, hogy az eddigieknel is kevesebb penzbol, kevesebb emberrel es kevesebb eroforras felhasznalasaval kell mindezt megoldaniuk. Ez mindenkepp izgalomra es aggodalomra ad okot :)

[ Szerkesztve ]

(#15696) Oliverda válasza Fiery (#15695) üzenetére


Oliverda
félisten

Ettől még maga a termék unalmas lesz, még akkor is, ha úgy sikerül ahogy megálmodták.:))

mod: A GF már elég sok ilyen procit gyártott, hisz például a Kaveri is ilyen.:)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15697) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

Régi cikk már, de még ez konkrétan nem volt itt, ha jól rémlik.
"Zen-Team" (Jim Keller nélkül):

[link]

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#15698) Petykemano válasza hugo chávez (#15697) üzenetére


Petykemano
veterán

"Távozása máig tisztázatlan körülmények között zajlott"

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15699) Oliverda válasza Petykemano (#15698) üzenetére


Oliverda
félisten

Újabb hallucináció?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15700) Yutani válasza Oliverda (#15699) üzenetére


Yutani
nagyúr

Gondolom viccelt. Ugye, viccelt? :U

#tarcsad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.