Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15901) Thrawn válasza Maotun (#15899) üzenetére


Thrawn
félisten

Ott van a táblázat végén.
Launch Expected: 2017

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15902) JColee válasza Oliverda (#15895) üzenetére


JColee
őstag

Mi a túró az a symmetrical multi threading?

(#15903) Oliverda válasza JColee (#15902) üzenetére


Oliverda
félisten

SMT

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15904) JColee válasza Oliverda (#15903) üzenetére


JColee
őstag

Eddig úgy tudtam az simultaneous multithreading.

(#15905) Yutani válasza JColee (#15904) üzenetére


Yutani
nagyúr

Neked van igazad, a symmetric szó az SMP-ben (symmetric multiprocessing) szerepel.

#tarcsad

(#15906) Oliverda válasza Yutani (#15905) üzenetére


Oliverda
félisten

A Symmetric is helyes lehet:[link], [link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15907) hugo chávez


hugo chávez
aktív tag

Valószínűleg ugyanaz a nem angol anyanyelvű (a neve alapján román lehet, bár nem néztem utána) srác állította össze a doksit, aki megtartotta a prezentációt is és csak simán elírta, vagyis nem a leggyakrabban használt kifejezést használta itt. Azt meg régóta lehet "tudni", hogy a Zen magjai SMT-képesek lesznek.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#15908) Goose-T


Goose-T
veterán

AMD is also rumored to be readying high-end 16-core desktop chips with seriously powerful integrated GPUs as well but we’re probably better off waiting until we get closer to Q4 this year, when Zen is expected to hit, rather than speculating much further. AMD is also now readying their Opteron A1100 family based on ARM core technology with integrated 10Gb Ethernet, for server and data center applications as well.

forrás

16 magos asztali verzió erős IGP-vel? Ez eddig nem vót! :D Ha az is MCM lesz, akkor 4 csatornás lesz a memóriavezérlője, és ott már lesz sávszélesség is az IGP-nek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15909) Thrawn válasza Goose-T (#15908) üzenetére


Thrawn
félisten

Azon HBM(2?) lesz.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#15910) Goose-T válasza Thrawn (#15909) üzenetére


Goose-T
veterán

Tényleg, olyanról is volt szó.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15911) Petykemano válasza Goose-T (#15908) üzenetére


Petykemano
veterán

Ez így olcsó és kompakt 1080p játéklapkának szerintem túl sok CPU magot tartalmaz. Enthusiast terméknek meg túl sok IGP-t.

Nem lehet, hogy ez egy olyan hardveres virtualizációt kínáló All-in-one lapkák lesznek, mint a most megjelent Antiguaval szerelt FirePro kártyák?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15912) Valdez válasza Goose-T (#15908) üzenetére


Valdez
őstag

Ezt mondjuk kizártnak tartom desktopra. 16 mag és még egy bivaly gpu? Nincs értelme, meg bazi nagy lenne a chip. 6-8, maximum 10 maggal még el is férne mellé egy izmosabb gpu.

(#15913) Oliverda válasza Goose-T (#15908) üzenetére


Oliverda
félisten

Baromság

" effectively dropping what would otherwise be a dual socket solution into a single AM4 Zen socket."

Akárcsak ez.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15914) lee56 válasza Yutani (#15897) üzenetére


lee56
őstag

14 nm-es, 32 magos CPU-t 8-csatornás DDR4-el? Ha jó áron adod, még akár érdekelne is.. ;) De tényleg, nem is lenne már rossz ha valaki még beszállna erre a piacra, Intelnek túlságosan is kényelmes ez a kétszereplős kvázi-monopolhelyzet, amit kialakított magának az évek során, így vagy úgy..

No Comment

(#15915) hugo chávez válasza Goose-T (#15908) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

Kicsit részletesebben a hipotetikus 16 magos APU-ról:
AMD ZEN CPU and APU Specs Confirmed?

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#15916) Malibutomi válasza hugo chávez (#15915) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez az APU egy szornyetegnek hangzik.

(#15917) hugo chávez válasza Malibutomi (#15916) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

250 wattos TDP mellett lehet is az. :D

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#15918) Malibutomi válasza hugo chávez (#15917) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Durva ez a ~2000 core polaris benne akkor kb 7970 tudasu gpu lenne.
Azzal mar nem is veszes, de a socket elbir ennyit?

(#15919) Valdez válasza Malibutomi (#15918) üzenetére


Valdez
őstag

7970-nél mindenképp gyorsabb lesz 2048 sp, és a legújabb gcn iterációval (7970 csak gcn 1.0 volt), és egy rakás sávszélességgel. Persze a core clock is fontos.
Mindenesetre ez túl szépen hangzik.

(#15920) Fiery válasza Valdez (#15919) üzenetére


Fiery
veterán

"Mindenesetre ez túl szépen hangzik."

Dehogy tul szep. Ha 28 nanon ki lehet hozni 250 Wattbol 2048 GPU shadert, onboard memoriaval egyutt, akkor miert ne lehetne 14 nanon megcsinalni ugyanazt? :) Persze tudom en, hogy egy APU-nal a teljes TDP keretbe bele kell(ene) szamolni az x86 magokat es az egyeb sallangokat (pl. uncore) is, de mar a mostani APU-knal sem all rendelkezesre a teljes TDP keret mindket egysegnek, egyszerre. Vagy ez kapja meg, vagy az, vagy osztoznak. Mindenesetre egy lightos CPU workload mellett eleg szepet tudna szakitani egy ilyen iGPU-s APU...

(#15921) TESCO-Zsömle válasza Fiery (#15920) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Akkor te látsz realitást ebben a dologban?

Mert azért egy ilyen APU már igencsak beleharap a középkategóriába játékok terén is. Mondom ezt úgy, hogy 7970-est használok és köszöni szépen jól van.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#15922) Petykemano válasza TESCO-Zsömle (#15921) üzenetére


Petykemano
veterán

Én meglepődnék, ha hirtelen nagy ugrással 512-ről 2048 shaderrel jönne 2017-Ben a raven ridge a konzumer piacra.
De szerintem azt kell figyelni, az intel mivel jön ki igp tekúntetében 2017-Ben.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#15923) Fiery válasza TESCO-Zsömle (#15921) üzenetére


Fiery
veterán

Abszolut, miert ne latnek? Nem nagy kunszt egy ilyen procit megcsinalni. Mint ahogy az 5 GHz-es CPU sem volt nagy cucc, csak a TDP keretet kellett brutalisan kitolni. Ez az APU is errol szol: ha elengeded a TDP-t, mindjart uj es izgalmas lehetosegek merulnek fel. Az AMD pedig mar evek ota LEGO-szeru epitokockakat hasznal a CPU es APU-knal. Azaz, nem hatalmas melo egy meglevo, pl. 4 magos Zen + 8 CU-s GCN3 iGPU kombot felskalazniuk 16 magos Zen + 64 CU-s GCN3 iGPU-ra, ha a platform dizajn azt kivanja meg. Az egyeduli kihivas a memoria (MCDRAM vagy HBM2) lesz, de a Fiji es az idei high-end Polaris dGPU-k utan abban mar elvileg elegendo jartassagot kell hogy szerezzen az AMD.

Az egyetlen bokkeno az ar lesz. Kizartnak tartom, hogy olyan aron piacra tudna kerulni egy ilyen monstre APU, hogy megerje miatta kidobni a HD7970-et.

[ Szerkesztve ]

(#15924) Fiery válasza Petykemano (#15922) üzenetére


Fiery
veterán

A Raven Ridge kapcsan 16 CU a realis forgatokonyv, a szukebb TDP keret miatt. De ott is problema lesz a GPU memoriaval valo "etetese", legalabbis a hagyomanyos keretek kozott (ami a Dual Channel DDR4).

(#15925) Oliverda válasza Petykemano (#15922) üzenetére


Oliverda
félisten

Kár hogy ennek semmi köze a Raven Ridge-hez.

Fiery: Ez egy szerver APU lesz HPC-be. Szerintem desktopra le sem hozzák, nem lenne sok értelme.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15926) Malibutomi válasza Oliverda (#15925) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En sem latom a 16 magos procinak semmi ertelmet desktopra hozni.

Desktopon 4 mag es 7870/7950 szintu IGP az jol eladhato lenne, ha jo az ara es a fogyasztasa.

[ Szerkesztve ]

(#15927) leviske válasza Malibutomi (#15926) üzenetére


leviske
veterán

HBM nélkül szerintem nincs sok értelme 7870/7950 erejű IGP-t pakolni egy APU-ba, DCC ide vagy oda. Szerintem desktopra a Raven meg fog állni a Bonaire szintjénél és az már szép eredmény lesz, ha azt a DDR4+DCC kombóval képesek lesznek sávszélesség tekintetében kiszolgálni. Pláne, hogy ahhoz túl kéne ugrani a 2133MHz-en a hivatalos támogatás tekintetében, nem is kicsivel.

(#15928) Malibutomi válasza leviske (#15927) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azt nem mondtam hogy HBM nelkul. Nyilvan azzal lenne ertelme.

(#15930) hugo chávez válasza Malibutomi (#15918) üzenetére


hugo chávez
aktív tag

"Azzal mar nem is veszes, de a socket elbir ennyit?"

Ha a fogyasztás szempontjából érted, miért ne bírna, ha úgy tervezik? Ha jól rémlik, az IBM POWER 7-nek is 250 watt volt a TDP-je. És már az IBM gyártástechnológiája is a GloFo-é.

(#15925) Oliverda:

"Ez egy szerver APU lesz HPC-be. Szerintem desktopra le sem hozzák, nem lenne sok értelme."

Szerintem sem. De ha lehoznák (akár csak workstation-be), akkor is 1000+ dolláros cucc lesz.

"sajnos ez a beszélgetés olyan alacsony szintre jutott, hogy a továbbiakban már nem méltó hozzám" - by Pikari

(#15931) Ruuwa válasza hugo chávez (#15930) üzenetére


Ruuwa
tag

Néhány hónappal később, ahogy gyűlnek a hibás lapkák, kiadhatnak egy 6-8-10 magos l, csökkentett CU számmal és TDPvel, de még HBM-mel szerelt lapkát ami eljuthat workstationokbe. Gondolüm van/lesz selejt bőven, amit ha lehet el szeretnének adni.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#15932) Fiery válasza Oliverda (#15925) üzenetére


Fiery
veterán

"Ez egy szerver APU lesz HPC-be. Szerintem desktopra le sem hozzák, nem lenne sok értelme"

Persze, ezt en is tudom. De az AMD le tudja hozni a desktopra, ha jo aron tudja gyartani es lesz ra valos piaci igeny. Mindkettore "nem" lesz szerintem a valasz, de attol me'g az elmeleti lehetoseg meglesz :)

(#15933) Oliverda válasza leviske (#15927) üzenetére


Oliverda
félisten

Honnan az infó, miszerint nem lesz rajta HBM?

Fiery: Nem látok egy ilyen megoldásra kellő piaci igényt. A koncepció előnyeit leginkább csak HPC-ben lehetne kihasználni, de persze ha addig mindent letarol az OpenCL és a HSA, akkor ez még változhat.;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15934) leviske válasza Malibutomi (#15928) üzenetére


leviske
veterán

Meglepne, ha egy HBM-es termék "jó áron" lenne kapható. Nem véletle jelezték már a Polaris-ok kapcsán is, hogy csak a csúcs termékeken éri meg a cégnek anyagilag és ezért csak a paletta két legerősebb tagja kapja majd meg.

(#15933) Oliverda: Abból, hogy vélhetőleg lesz a professzionális piacra HBM-es verziója a Raven-nek, még nem következik feltétlenül az, hogy desktopon is lesz ilyen. Szerintem akármennyire is jó lesz a Zen, a HBM által indokolt árazást a Raven nem hiszem, hogy kitudná szolgálni teljesítményben. Elvégre a roadmap-ek alapján a lapkának alapból a Bristol helyét kell betöltenie a Summit Ridge alatt.

Nekem reálisabbnak tűnik annak a lehetősége, hogy a Skylake-E ellenfelének szánt cucc kap először desktopon HBM-et, 400-1000 dolcsis árcédulával egyetemben.

(#15935) Yutani válasza leviske (#15934) üzenetére


Yutani
nagyúr

Egyetértek, HBM-es APU csak a felső kategóriába jöhet a HBM költsége miatt, de az is csak akkor, ha tényleg jó lesz Zen uarch. Különben nem ad ki senki annyi pénzt egy olyan termékre, ami egyik oldalon csúcs szuper (IGP), másik oldalon gyenge (CPU).

#tarcsad

(#15936) Bratilla95 válasza Yutani (#15935) üzenetére


Bratilla95
tag

Igazából a gyenge CPU is relatív. Pl. Egy I5 nagyon gyenge processzor mint ahogy az fx83xx-ek is egy 6-8 magos i7-hez képest.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#15937) Yutani válasza Bratilla95 (#15936) üzenetére


Yutani
nagyúr

A gyengeség relatív, igazad van. Csak éppen a gyengeséget jelenleg az egy szálú teljesítmény határozza meg, tehát az i5 nem gyenge az i7-hez képest, de az FX igen.

#tarcsad

(#15938) Bratilla95 válasza Yutani (#15937) üzenetére


Bratilla95
tag

Összes magra meg az I5... De itt is az van, hogy az árra levetítve ezen lehetne lovagolni értelmetlenül.... Nem ez a lényeg itt.

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#15939) Yutani válasza Bratilla95 (#15938) üzenetére


Yutani
nagyúr

Azt reméljük, a Zen kiküszöböli a csorbát és felzárkózik IPC-ben. A GPU része egyelőre nem izgat, majd ha elérhető árú HBM-es APU érkezik, talán akkor.

#tarcsad

(#15940) VirsLee válasza Yutani (#15937) üzenetére


VirsLee
őstag

Nem értek teljesen egyet a mondandóddal. Maradjunk annyiban, ha valaki nem akarja erőforrás igényes munkára használni a gépét, akkor a szálankénti teljesítmény az i5 javára billenti a mérleget. Ellenben, ha olyan úri huncutságokkal dolgozol, mint pl. Cinebench, 3ds Max, esetleg némi WinRAR, 7-zip, Adobe After Effects, Premiere ProCC, Sony Vegas vagy ilyenek, akkor ott elvéreznek a 4 szálas megoldások.

Ha játszol, akkor tényleg lehet problémád az egyszálú teljesítménnyel, én azonban jelenleg munkahelyemen az i5 összesen 4 rendelkezésre álló magjával szívok. Tudod 250e pdf-t időre legenerálni, titkosítani, összefűzni sajnos kevés a 4 szál :) Persze ettől még lehet isteníteni az egyszálas teljesítményét az i5-nek, de azért ne képzeljük róla azt, hogy az mindent megold.. :)))

(#15941) Bratilla95 válasza VirsLee (#15940) üzenetére


Bratilla95
tag

Én főképp játszom, és mégsem érzek semmi problémát, a Vga végig fix 100%-on teker max órajelen (v-sync off mellett). Szóval szerintem az R9 390-hez bőven elég egy fx 83xx 4,5 GHz-en így max 60% on tekert eddig. :DD

\\Fx 8320@ 4,6 Ghz //XFX 480 RS 8gb \\

(#15942) Yutani válasza Yutani (#15939) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nem istenítek én semmit, pláne nem egy Intel procit! ;) Amit elmondtál, nyilván úgy van, de a vásárlók 80%-a mégsem az AMD mellett döntött, ezt lássuk be. Nagy teher van a Zen vállán, reméljük felnő a feladathoz.

#tarcsad

(#15943) VirsLee válasza Yutani (#15942) üzenetére


VirsLee
őstag

Sajnos ebben az intelnek és az idejáróknak is nagy a felelőssége. Nézz be a milyen procit vegyek topicba. Soha nem fognak semmire amd procit ajánlani, pedig vannak olyan területek, ahol sokkal jobban megéri... :(

(#15944) VirsLee válasza Bratilla95 (#15941) üzenetére


VirsLee
őstag

Én szeretnék 8 magosra váltani itthon, de a tavasz még szerintem megvárom. Nem tudom, hogy jön-e valami 6-8 excavator magos proci esetleg. 4 magost már jelentettek be.

(#15945) Fiery válasza VirsLee (#15944) üzenetére


Fiery
veterán

Nem jon.

(#15946) VirsLee válasza Fiery (#15945) üzenetére


VirsLee
őstag

AM4-be szerinted várható olyan, amire érdemes cserélni a 7870k-t?

(#15947) leviske válasza VirsLee (#15946) üzenetére


leviske
veterán

Mármint most tavasszal? A Bristol elvileg nem lesz túl combos, még akkor se lett volna értelme rá váltani, ha 14nm FinFET-en jött volna végül. Hosszabb távon viszont jön a Summit Ridge, ami remélhetőleg jóval erősebb lesz, mint a 7870K, illetve - ha az még AM4-be jön - akkor a Raven Ridge említhető.

[ Szerkesztve ]

(#15948) stratova válasza leviske (#15947) üzenetére


stratova
veterán

Abba illenék neki, máskülönben APU vonalon AM4-et megette a fene.

[ Szerkesztve ]

(#15949) VirsLee válasza leviske (#15947) üzenetére


VirsLee
őstag

Igen, elsősorban a tavaszi felhozatal érdekelne :) A zen még túl messze van, legalábbis a korábbi tapasztalataim azt mutatják, hogy egy q4-re ígért termék jó esetben következő és q1 vagy q2 szokott lenni. Addig nem szeretnék várni, akkor inkább hamarabb egy 8 magos fx.

(#15950) Fiery válasza VirsLee (#15946) üzenetére


Fiery
veterán

Rovidtavon nem. Hosszutavon, a Zen alapu CPU (Summit Ridge) es APU (Raven Ridge) mas teszta persze.

En most egy 7870K-t semmikepp nem cserelnek le egy Visherara. Buksz egy halom penzt a cseren, es az egyik zsakutca platformrol a masik zsakutca platformra valtasz -- ennek szerintem semmi ertelme.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.