Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:53:32

LOGOUT.hu

OLVASD VÉGIG ALAPOSAN MIELŐTT ÚJ HOZZÁSZÓLÁST ÍRNÁL!!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17001) Fiery válasza dezz (#16994) üzenetére


Fiery
veterán

PLX: Gondolom igen, csak nem epp idealis megoldas.

(#17002) Fiery válasza Simid (#16996) üzenetére


Fiery
veterán

Marmint 4,5 Wattol 160-ig ;)

(#17003) Fiery válasza Petykemano (#16998) üzenetére


Fiery
veterán

Jokat kerdezel :) Az elmaradt bemutatonak csak az lehet az oka, hogy nincs kesz a cucc. De ha az OEM-ek mar osszeraktak az alaplapokat, akkor kozel van a vegleges termek. Velhetoen valami bug van, valahol, de hogy hol, azt nem tudom, nincs semmi infom ezzel kapcsolatban.

(#17004) lee56 válasza stratova (#17000) üzenetére


lee56
őstag

Akkor ezek szerint mégsem olyan kicsit az az embedded, mint eddig hittem ha 35W is az lehet akár. :)

No Comment

(#17005) skayline


skayline
tag

AM4 upgrade kit jár a Noctua processzorhűtő-tulajdonosoknak

A Noctua illetékesei korábban minden olyan processzorrajtnál, amikor változott a processzorfoglalat kialakítása, ingyen tette elérhetővé az új adaptert mindazoknak, akik már rendelkeznek Noctua processzorhűtővel. Persze mindig számlával kellett igazolni, hogy valóban vásároltunk Noctua terméketAz új ingyenes rögzítő készlet, ami az AMD érkező Socket AM4-es asztali processzoraihoz és APU egységeihez használható, háromféle kivitelben lesz elérhető, így a D0 sorozatú és az NH-L9i sorozatú modelleket kivéve minden egyéb Noctua processzorhűtőhöz lesz megfelelő készlet. Ez azt jelenti, hogy akár egy 10 éves Noctua processzorhűtő is alkalmas lesz az új processzorok hűtésére.

(#17006) Panzika válasza skayline (#17005) üzenetére


Panzika
tag

én ugytudom hogy az AM3/AM3+ hűtők passzolni fognak az AM4-re mindenféle atapter nélkül. ezt maga az AMD nyilatkozta mivel hogy a processzor fizikai mérete nem változik, így a hűtő lefogató műanyagok helye/mérete sem változik

Magyarországon az egy főre eső hülyék száma: kettö! (Hofi Géza)

(#17007) Thrawn válasza Panzika (#17006) üzenetére


Thrawn
félisten

nem fognak passzolni
Hír is van róla: [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17008) skayline válasza Panzika (#17006) üzenetére


skayline
tag

Nagyon úgy tűnik az nem valós hír volt, mert ezt a computexen allítoták ki és oda is van írva!

(#17009) dezz válasza Thrawn (#17007) üzenetére


dezz
nagyúr

Lehet, hogy a furatosak nem, a "kallantyúsak" igen.

(#17010) Simid


Simid
senior tag

Intel, AMD new CPU platforms target January 2017 launch

"...the platform is also expected to be delayed until January 2017"

Remélem csak kamu! :((

(#17011) Yutani válasza Simid (#17010) üzenetére


Yutani
nagyúr

Megmondom őszintén, azok után, ami eddig fentebb elhangzott (főleg Fiery részéről), egyáltalán nem lep meg. A furcsa, hogy még túlzottan csalódott sem vagyok. Sőt, inkább csúsztassák az AM4-et a Zennel együtt, ha még nem áll 100%-ig készen a rajtra, nehogy valami csúnya vége legyen a kapkodásnak.

#tarcsad

(#17013) apatyas válasza headhunter (#17012) üzenetére


apatyas
Korrektor

16953
Egyébként egy crappy cikk. Zöldségeket hordanak össze.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17014) stratova válasza apatyas (#17013) üzenetére


stratova
veterán

Zöldségeket hordanak össze.

Miért nem vagyok meglepve, ilyen amikor a PH beelőzi a wccftechet :D

(#17015) Petykemano válasza Simid (#17010) üzenetére


Petykemano
veterán

Az se mindegy, miről beszélünk. A broadwell és a skylake is nagyon elnyújtva, szakaszokban érkezett meg. És az is biztos, hogy az amd szerver és hedt szegmensbe szánt termékeit sem egyszerre kívánta megjelentetni. Szerintem mindig is arról volt szó, hogy idén a summit ridge jelenik meg, a szerverekbe szánt változat jövőre. A computexen még azt mondták, tartják a menetrendet.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17016) Simid válasza Yutani (#17011) üzenetére


Simid
senior tag

Elméletben ez még rendben is volna, de a gyakorlat azt mutatja, hogy manapság az összes AMDs kulcstermék késik és még gyenge is. A Phenom óta (de lehet már korábban is...) minden új architektúrájuk csúszik és legtöbbször csalódást keltő. Ami egy kicsit is több újítást hoz az előző generáció csiszolgatásánál (Bulldozer, Kaveri, Fury, AM4, ?Zen?) azzal mindig későn jönnek és még csak nem is versenyképesek.

Óké, megértem kemény év ez nekik. Polaris, Zen, AM4, HBM2, új konzolok és ehhez még új gyártástechnológia is. De basszus, az elmúlt jó pár évben mit csináltak? Kis túlzással néhány stepping váltáson kívül semmi dolguk nem volt. Hogy nem tudnak a sok kitűzött célból legalább néhányat abszolválni? Bristol sehol, AM4 sehol, HBM2 majd valamikor, Polarisból talán lesz egy kártya $200-os ársávban oszt' egyelőre ennyi. Ha most még a Zen is késik, akkor tényleg nem értem miért van egyáltalán ütemtervük? Kis költségvetés ide vagy oda, ez akkor is gáz...

Petykemano A szerver vonal amúgy is januárra volt beharangozva. A 'delay' itt nem nagyon vonatkozhat másra mint a Summit. Amúgy is gyanús, hogy Q3-ra ígérték a minden partner számára elérhető ES-t. Abból hogy lesz októberi debütálás? Majd lesz egy bemutató meg paperlaunch december elején, hogy meglegyen a 'Q4', aztán jó esetben januárban elkezdenek szállítani. Hogy a szerver meg Raven hova csúszik azt meg ki tudja...

[ Szerkesztve ]

(#17017) Thrawn


Thrawn
félisten

Intel, AMD new CPU platforms target January 2017 launch

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17018) skathy válasza Thrawn (#17017) üzenetére


skathy
csendes tag

(#17019) And01 válasza Simid (#17016) üzenetére


And01
aktív tag

A fő partnerek már márciusban kaptak teszt példányt!
Amennyiben a 3-dik negyedév júliust jelent akkor még időben vannak!
Láttam pletykákat októberi startról!
Bár hivatalos teszt (nyilván) nincs a Zen-ről!
Az a pár ember aki kapott teszt példányt alapvetően pozitív (ipc, fogyasztás)!
A várható órajelekkel viszont elég sok még a kérdőjel!

(#17017) Thrawn
Az nem lepne meg ha az Intel kitolná a kabylake startot, sokat úgysem jelent a skylake után,
de szerintem az Amd nem halaszt, hacsak technikai problémák nem merülek fel!

[ Szerkesztve ]

(#17020) lee56 válasza Yutani (#17011) üzenetére


lee56
őstag

Sajnos amit írnak a cikkben, mint magyarázat tök jól meg is állja a helyét és teljesen logikus is, intel részről legalábbis. AMD-re viszont nagyon nem hinném, hogy igaz volna; hogy "not in a hurry" lennének, a versenyképességük visszanyerésével több piaci szegmensben is.. Egy homályos célzás volt talán a 14nm-es gyártástechnológia és a chipset problémákra, de megint csak a szürke köd az, amit láthatunk, semmi több.

No Comment

(#17021) dezz válasza Simid (#17016) üzenetére


dezz
nagyúr

"Óké, megértem kemény év ez nekik. Polaris, Zen, AM4, HBM2, új konzolok és ehhez még új gyártástechnológia is. De basszus, az elmúlt jó pár évben mit csináltak? Kis túlzással néhány stepping váltáson kívül semmi dolguk nem volt."

Ez az év? Szerinted 5 hónap alatt hozták létre a felsoroltakat? Szorozd meg úgy 10-zel!

(#17022) Yutani válasza And01 (#17019) üzenetére


Yutani
nagyúr

Csak a felkiáltójelet ismered, mint mondat végi írásjel!

#tarcsad

(#17023) Goose-T válasza Simid (#17016) üzenetére


Goose-T
veterán

Mit csináltak az elmúlt években? Több, mint négy éve fejlesztik a Zent.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17024) Simid válasza dezz (#17021) üzenetére


Simid
senior tag

Nyilván tisztában vagyok vele, hogy mennyi idő egy új uarch fejlesztése. Arra gondoltam, hogy ezeket mind idén szeretnék bemutatni (plusz K12, de annál lehet nem idén volt a cél).

A "mit csináltak ez elmúlt pár évben?" költői kérdés félreérthető volt. Nyilván Zen és Polaris. Viszont akkor ezekkel remélem időben érkeznek, mert más dolguk nem nagyon volt. Nekem kicsit ijesztő, hogy Bristol kapcsán egy stepping váltás + új foglalat kombo sem jön össze nekik...

Goose-T: Lásd feljebb.

[ Szerkesztve ]

(#17025) Petykemano válasza Simid (#17016) üzenetére


Petykemano
veterán

Egyébként eszerint a táblázat szerint a bristol ridge céldátuma július. Ehhez képest viszont igaz lehet, amit emlegettek is, hogy "Bristol ridge is ahead id schedule"

A zen esetére a legkeményebb, legstabilabb igéretük az volt, hogy 2017-es év egészében lesz zen bevétel. A q4 csak egy jó lenne ha meglenne. Egyébként saját érdekük, hogy karácsonyra mindenki meglephesse magát zennel, és ne árcsökkentett skylakekel.

Persze csúszás lehet, és fapofával még mindig lehet azt mondani, hogy úgy értettük, hogy a következő pénzügyi évben.

Ami a bristol ridge-et illeti, egy helyütt azt olvastam, hogy XV helyett XV+ (slightly tweaked XV) lesz benne, és visszakerül a GF28A/GF28SHP node-ra. Ha más értelme nem is volt, mert gyorsabb nem lett, de legalább elméletben megvalósítható lenne egy 125w-os 4 modulos excavator, ami órajelben nem jelentene visszalépést.

A zen elhalasztására/késésére valószínűleg olyan jelek utalhatnak majd, mint az fm2+ és am3+ alaplapok megújítása volt év elején, ami arra utalt, hogy nem lesz am4 márc-május között, mint sokan vártuk.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17026) bobalazs válasza Goose-T (#17023) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Azért a béna bulldozeren szerinted mennyit kell(ett) pofozni hogy egyáltalán elfogadhatóra optimalizálják? Mert még így is barna csoki.

(#17027) lee56 válasza Petykemano (#17025) üzenetére


lee56
őstag

Na igen, ez nekem is feltűnt, túl sok régi-új alaplap jelent meg a közelmúltban, de utolsó vérfrissítésnek, meg hogy kiürítsék a raktárkészleteket arra jó lehet gondoltam.

Elméletben már steamrollet is kihozhatták volna AM3+ra évekkel ezelőtt, de nem tették, pedig ott javított volna azért FX-eken, ahol leginkább hátrányban voltak; teljesítmény/fogyasztás és egyszálas teljesítmény, XV pedig még egy lapáttal rátett volna erre. Ha valami csoda folytán excavátorral ezt meglépnék, és desktop FX lenne belőle, lehet már zen se kéne a kutyának se. Tekintve hogy ha valami jól skálázódik még az öreg Visherák is nyeregben tudnak maradni azért, aktuális intel szájlékekkel szemben is akár. :)

Csakhát ezzel megint akkor mit csináltak, van egy mondhatni beismerten mellényúlt fejlesztésük (Bulldozerek), amit azért pofozgattak az évek során, de utóbbi pár fejlesztést kizárólag APU/mobil vonalra engedték rá, amivel azért nem arattak osztatlan sikert, desktopon meg 4 éve egy kerek semmi az amit nyújtottak ezalatt újítás gyanánt, pedig azért valahogy sikeresebbnek tudnék elképzelni egy felfrissített sokmodulos FX vonalat mint az egész APU bizniszüket. Valahogy nem értem a logikájukat hogy gondolták ezt, de akár mehetett volna AM és FM vonal fejlesztése is párhuzamosan tovább is akár, főleg ha már látták, hogy zen elhúzódhat (ha voltak látható jelei persze)..

No Comment

(#17029) Goose-T


Goose-T
veterán

Én mondtam, hogy tele vannak a raktárak, bár azt nem gondoltam volna, hogy az Intelnél is ez a helyzet. Mondjuk utólag nem csodálkozom, látván, hogy mennyi szemetet szórtak szét a piacon. Így mégis elképzelhető az, hogy egyszerre érkezik a Summit Ridge és a Raven Ridge. Azt pedig továbbra is fenntartom, hogy a desktop Bristol Ridge is ugyanúgy csak jelzésértékűen fog megjelenni az end user piacon (nem OEM), mint a desktop Carrizo.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17030) Yutani válasza Goose-T (#17029) üzenetére


Yutani
nagyúr

A raktárkészlet issue az Intel esetében megáll, de az AMD-nél ilyenről szó sincs. Eleve azért, mert a Zen a meglévő kínálat fölé érkezik, tehát az ő esetükben nincs olyan termékről szó, amelynek az eladásait a Zen lehetetlenné tenné.

#tarcsad

(#17031) Petykemano válasza Yutani (#17030) üzenetére


Petykemano
veterán

Kivéve persze, ha úgy gondolják, hogy az érkező teljesítményben és árban is versenyképes amd termékek miatt a korábban felhalmozott intel termékek eladhatatlannná válnak (vagy csak veszteséggel)

Természetesen mondhatják az amdnek, hogy bocs, de rengeteg még a készletünk, amíg ettől meg nem szabadultunk, nem veszünk se tőletek, se mástól.

Ugyanakkor nem hiszem, hogy ennek komoly hatással kéne lennie az amd-re, hiszen arról volt szó, hogy 2016q4-Ben alacsony elérhetőséggel rajtol. Miért ne lehetnének ezek a dobozos termékek?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17032) Yutani válasza Petykemano (#17031) üzenetére


Yutani
nagyúr

Szerinted ha készen lenne időre a Zen, az AMD-t érdekelné, hogy az OEM-eknek mi van készleten és mi nincs? Úgysem lenne annyi Zen CPU, hogy mindenkit telibe borítanának vele (ahogy te is írod), simán el tudnának adni mindent retail termékként.

#tarcsad

(#17033) Goose-T válasza Yutani (#17032) üzenetére


Goose-T
veterán

Rögtön elkezdenék ráborítani a piacra a raktáron maradt Intel procikat akciós áron, ez a probléma.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17034) Yutani válasza Goose-T (#17033) üzenetére


Yutani
nagyúr

Túlértékeled az AMD Zen hatását, legalábbis a kezdeti időkben. :D

#tarcsad

(#17035) Petykemano válasza Yutani (#17032) üzenetére


Petykemano
veterán

Nem, ezért mondom, hogy a dobozos változatot biztos elkezdené teríteni, attól függetlenül lehet, hogy az OEM-ek nem vennék.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17036) Simid válasza Goose-T (#17033) üzenetére


Simid
senior tag

Próbálom keresni ebben a logikát, de nem sikerült. :)
Megjelenik a Zen a HEDT piacon és olyan jó lesz, hogy az OEMek olcsó skylake és haswell procikkal árasztják el a piacot? :D Vagy Haswell-E és X99 alaplapokkal lennének roskadásig a raktárok és ettől AMD nagyon megijedt?
Meg az általad linkelt cikk is azt írja, hogy az AMD esetében nem igazán lehetnek ilyen okok.
Ha késik, akkor annak technikai okai lesznek. De azért megvárnán, hogy jön-e valami hivatalos megerősítés vagy utalás a csúszásra. Egyelőre csak egy digitimes forrás van.

[ Szerkesztve ]

(#17037) apatyas válasza lee56 (#17027) üzenetére


apatyas
Korrektor

A miért az APU vonalat tolták kérdésre a válasz: HSA.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17038) stratova válasza Petykemano (#17031) üzenetére


stratova
veterán

Intelnek bármilyen konkurencia nélkül már korábban is el kellett tolnia egy-egy startot, mert egyszerűen nem fogynak ilyen tempóban a korábbi procigenerációval szerelt termékek, azokat ki kell szórni. A mai napig kapni pl Haswell-t mint CPU és ilyennel szerelt notebookot is.

[ Szerkesztve ]

(#17039) lee56 válasza apatyas (#17037) üzenetére


lee56
őstag

Oké mert hát "future is fusion" végülis, nemigaz? 10 éves lesz lassan ez a szállóige, de mégis hol tart a HSA? GPGPU-zás úgy általában? Szoftverek? IGPU-t grafikán kívül (van hogy még arra se - dual graphic magic - amikor lassabb lesz az eredmény ha "besegít a IGP) bármi másra használni tudó appok/játékok? Ahham. De adjunk neki úgy még 5-10 évet és azt mondom megérte, jó irány, csak kicsit korán léptek talán rá erre az ösvényre. Persze valakinek ki kell taposni az utat, de AMD nem arról híres hogy a rendkívül innovatív termékeiből meggazdagodott volna, sajnos.

Amúgymeg, ez nem magyarázat arra, miért álltak le közben AM3+ vonallal. Főleg hogy a HSA-zásból 2 éve még ennyi se látszódott mint ma, és ez se valami sok..

De ha olvastad Fiery hozzászólásait is a témában, akkor nem lehet nagyon új neked amit írtam, ugyanis ő lelkes követője a HSA-nak, talán még alapítványi részesedést is szerzett, ezért van hogy nagyon elismerően szokott nyilatkozni róla, generálja a hype-ot (negatív reklám is reklám végül is ugye). :)

No Comment

(#17040) apatyas válasza lee56 (#17039) üzenetére


apatyas
Korrektor

Én is látom, mennyire 'sikeres'. Sajnos. Vilááágmegvááltó teknnológiákk. Csak épp nem terjed.
Sebaj, csak működjön a ZEN, abban legalább semmi ördöngösség nincs.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#17041) stratova válasza lee56 (#17039) üzenetére


stratova
veterán

A10-5800K-t (3,8/4,2 GHz) kellene összeereszteni A12-9800-zal (3,8/4,2 GHz), akkor látnánk milyen hatása lett volna XV-nak az AM3+ platformra Visherához képest.

(#17042) dezz válasza lee56 (#17039) üzenetére


dezz
nagyúr

Itt. (->Applications)
És itt.
Meg itt.

(#17040) apatyas: Dehogy nem terjed. Csak az ilyen trendek nem 2 nap hoznak nagy változást, hanem fokozatosan, de feltartóztathatatlanul, ami a GPGPU-t illeti. (Lásd linkek!) Hogy aztán a HSA lesz-e a befutó vagy valamely más szabvány, az más kérdés. Nagy fába vágta az AMD a fejszéjét (mint már nem először, bár talán mind közül ez a legnagyobb) a HSA-val, de neves partnerei vannak.

[ Szerkesztve ]

(#17043) dezz válasza dezz (#17042) üzenetére


dezz
nagyúr

És itt is.
Meg még itt.
[...]

[ Szerkesztve ]

(#17044) Petykemano válasza dezz (#17043) üzenetére


Petykemano
veterán

A kollégák nyilván arra gondoltak, hogy hol vannak a hétköznapi számítógépen használt alkalmazások, amelyeknél az amd apu gyorsabb az i7-nél az igp-nek köszönhetően?

(Szerintem ez be fog következni, de nem felétlenül közvetlenül az amd miatt, vagx az amd hardverein. Az arm, a qualcomm, a mediatek is hsa tagok. Ha valahol valamiért, akkor a mobil piacon bekövetkezhet egy váltás. De elképzelhetőnek látom azt is, hogy ha a zen sikeres lesz, akkor az intel aktiválja a számítógépek 95%-ban jelen levő igp-jét. Persze nyilván ez se egy perc. Az amd-nek ilyenfajta siker learatására két elméleti lehetősége lehet: ha sikerül a zennel valami hpc szerződést megcsípni és építhet "big apu"-kat, amihez hozzáírják a szoftvert. Vagy ha az apple esetleg úgy döntene, hogy pc szegmensben nem fejleszt, hanem custom zen apukat rendel az amdtől, amihez a jól kontrolált szoftveres környezetét hozzáigazítja és így jelentős teljesítmény/élmény előnyhöz juttatja vásárlóit más pc/android félhasználókkal szemben.)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#17045) Goose-T


Goose-T
veterán

Napi hírek:
* továbbra is PGA marad az AMD procik foglalata, ott van mind az 1331 tű a képen
* 2017-től Polaris lesz az iMacekben, MacBookokban és Mac Prokban Geforce helyett

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17046) lezso6 válasza Goose-T (#17045) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nekem valami olyasmi maradt meg, hogy az alma dobná az x86-ot notiknál, s oda is ARM-ot vezetne be. De asszem ez is pletyi volt. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#17047) dezz válasza Petykemano (#17044) üzenetére


dezz
nagyúr

Define "hétköznapi"! Van, akinek ezek:
- PhysX motoros játékok
- Havok motoros (több platformon GPGPU supporttal, talán PC is) játékok
- Az itteni többszáz CUDA/OpenCL alkalmazás közül is megtalálható lehet egy pár játékokban (és egyéb programokban).
- Photoshop, Premiere Pro, stb.
- GIMP (2)
- Blender és más rendererek, beépített vagy plug-in alapú GPGPU supporttal (rendering és fizika)
- Folding@home, SETI@home és egy sor más BOINC alapú vagy egyéb módon GPGPU támogatású distributed computing kliens
- cRARk / Parallel Recovery
- Fragmentarium
- ...

Valamiért nem sok teszt áll rendelkezésre arra vonatkozólag, hogy AMD-n (APU/GPU), Nvidián vagy Intelen (IGP) gyorsabbak ezek. Iránymutatóak lehetnek azonban pl. az AIDA64 GPGPU-s teszteredményei. [link] [link]

Az Intel IGP-ket nem kell "aktiválni", hiszen már most is OpenCL támogatásúak.

A MuseMage Mobile Videography szoftver full GPGPU támogatású. Szinte mindegyik újabb mobil IGP OpenCL támogatású. Az első HSA alapú mobil IGP IP core az ARM Mali-G71.

Tudományos, HPC és szuperszámítógép területen főleg elterjedt a GPGPU. Az lenne a furcsa, ha nem épülnének kisebb-nagyobb HPC szerverek és szuperszámítógépek Raven Ridge alapon.

[ Szerkesztve ]

(#17048) dezz válasza dezz (#17047) üzenetére


dezz
nagyúr

Ja és vannak GPGPU-s Bitcoin minerek is.

[ Szerkesztve ]

(#17050) Thrawn válasza dezz (#17048) üzenetére


Thrawn
félisten

De a vindózt nem gyorsíccsa!

ÉKE! :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.