Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Zola007 válasza PetyAAA (#646) üzenetére


Zola007
veterán

Hali
ha fontos az üzemidő, akkor nincs más alternatíva, marad az 1000H.

Nekem sem tetszik, de az akku nagy előny, s ezt mint wind tulaj mondom.

Billentyűzet meg ha nem pereg szét, egy idő után megszokod, azért inkább 2 milliről beszélünk mint 3, de szinte mindegyik süpped egy kicsit. Ha elromlik, kicserélik, de nekem is zavaró volt, mikor nézegettem.
Mondjuk nekem akkuidő annyira nem volt fontos, ezért is lett végül a wind

1000H az n-es wifiben és tapipadban élvez előnyt. A wifit egyelőre úgyse tudod kihasználni, viszont a tapipadja szerencsésebb, bár én nem szeretem a tapit, főleg ha hosszabban ügyköd rajta az ember, akkor mindenféleképpen kell hozzá egy patkány.
Időtállóságról sem tudunk még beszélni, 1000Hval előfordultak akku gondok, illetve képernyő problémák, gyenge BT, melegedés

Ha eldöntötted, hogy fontos az akkuidő, akkor már csak 2 választásod marad: Vagy veszel 1000H-t vagy semmit. Ehhez javaslom elmenni mediamarktba vagy saturnba körülnézni, ki vannak rakva lehet nyomkodni és ha meg tudsz vele barátkozni, akkor vedd meg.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#652) kapcs-ford válasza jorgi22 (#648) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem tudom, hozzánk hetente hoznak be pár darabot szinte mindegyikből és az asus 1000h közül eddig mindegyik benyeglik a bill. de majd ezentúl jobban megfigyelem. Lehet csak a bill alá kellene moddolni valamit.

Aláírás

(#653) Ratman válasza kapcs-ford (#652) üzenetére


Ratman
tag

És a 901-nek is behajlik a billentyűzete?

(#654) Zola007 válasza Ratman (#653) üzenetére


Zola007
veterán

A 901-nek még durvábban, az 1000H-é ahhoz képest betonból van.
Legalábbis a felső részen középtájon a felsőbetű és számsornál a leggázabb szerintem. Én nagyrész emiatt lőttem ki a listáról

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#655) neger1607 válasza Zola007 (#650) üzenetére


neger1607
csendes tag

igazad lehet... :R mindig azt látom, hogy jkk barátunk odafönn finneknél előszeretettel mászik bele a gépekbe, rögtön, miután megérkezett neki. :D

tényleg olyan szutyok volna a 901-es bill?
én is most kacérkodok a gondolattal, hogy beruháznék 1re...

(#656) Ratman válasza Zola007 (#654) üzenetére


Ratman
tag

Azt nem tudom, hogy hallott-e valaki valami infót, hogy ha kijön a 901-es újabb változata, (amiben lesz már 3G modem) akkor azon változtattak-e bármit mechanikailag, vagy felépítésileg, vagy semmiben nem fog különbözni a jelenlegi 901-estől? :F

(#657) PNP válasza Ratman (#656) üzenetére


PNP
őstag

Én most ezt a gépet várom, lehet tudni hogy mikor jön kb? Ugyanezzel a névvel lesz kapható, csak a specifikációkban szerepelhet a 3G modem? Kijelzője ugye matt?

(#658) ProdyGee


ProdyGee
csendes tag

Sziasztok,
Van olyan netbook amit win xp pro val lehet venni?
Nekem a home nem jó, USBs cd romot meg nem akarok feleslegesen venni ahhoz, hogy egy linuxosra xp prot telepítsek.

(#659) Zola007 válasza Ratman (#656) üzenetére


Zola007
veterán

Nem hinném, hogy változtatnak rajta, van egy jól beállt gépsoruk és szerintem bőven sok legyártott vázuk. Amúgy sem jellemző az asusnál, hogy nagyon változtatna, ha így is vesznek egy terméket, mint a cukrot.
Gondoljunk csak a 700-->900 dologra

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#660) Zola007 válasza ProdyGee (#658) üzenetére


Zola007
veterán

Kérni sem tudsz kölcsönbe meghajtót?

Egyébként szerintem érdemes venni erre egy ezresért egy 1 gigás pendriveot és megcsinálni bootolhatónak. Majd előtúrom a linket, szépen leírja, mit hogyan és kb fél óra alatt meg van egy bootolható pen.
Ha nagyon nem megy, leírom magyarul, csak találjam meg.
Szóval emiatt ne aggódj, s amúgy is ez a legolcsóbb megoldás szvsz

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#661) ProdyGee válasza Zola007 (#660) üzenetére


ProdyGee
csendes tag

Köszi, a pendriveos megoldás szerintem jó lenne.

Akkor a legális megoldás valahogy ugy néz ki, hogy a linuxos netbook mellé VISTA busines OEM et veszek, mert XP már nincs, telefonban le downgradelem. Valahonnan szerválok egy XP telepítő CDt amiből pendrive boot image-t csinálok. azt felrakom és beírom a kódot és menni fog, legalábbis remélem.

(#662) Zola007 válasza ProdyGee (#661) üzenetére


Zola007
veterán

Azért nem ilyen egyszerű.
Külön procedúrája van, mivel a pendrive alapesetben nem tartalmaz boot recordot.
Az addig rendben, hogy van/lesz egy vista/xp boot lemezed (v imaget bemountolod), de akkor még van egy ~15 lépéses method hátra, amit végig kell járni, ahhoz hogy bootolható pednrivot kapj. Na ez a fél óra, enélkül nem megy másként
Esetleg linux mellé felrakhatod v. azt utána szeded len, de az utóbbi variációt nem tartom túl egészségesnek.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#663) Zola007


Zola007
veterán

nem tartozik a témához, de elég durván néz ki: [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#664) raczger


raczger
őstag

Hali!

Van egy SigmaTel STAC9750/51 hangkártya a notebookomban, ami elvileg tudja az 5.1-et, csak ugye nincs centernek meg rear-nek kimenet, esetleg van valami megoldás rá, pl dokkoló, vagy valami, hogy szóljon az 5.1, vagy új hangkártyát kell vennem (USB-set vagy PCMCIA-sat) ?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#665) raczger válasza raczger (#664) üzenetére


raczger
őstag

o, francba, most veszem észre, elkattintottam a topikot :(

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#666) Rick4 válasza Zola007 (#662) üzenetére


Rick4
félisten

a samsung vinyós topicban belinkelt valaki egy HP pendrive formázó progit, azzal formáztam, utána rá a cdkép, és gyönyörűen bootolt. a ios asszem usb-hdd-nek ismerte fel. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#667) Zola007 válasza Rick4 (#666) üzenetére


Zola007
veterán

Az akkor kész főnyeremény. HP progit én is leszedtem ([legalábbis azt, amit a method2-nél írnak]), de több helyen írták, hogy nem mindig mükszik, illetve nagyobb pendriveokat nem mindig szereti, Crusereket, stb, így inkább hagytam. Nem akartam megölni a kis 4gbs kingstont, újat venni meg még kevésbé. :)
Milyen pent formáztál meg vele egyébként? Kingstont?

Csak mert a Mo-n lévő pendriveok szvsz 2/3 része az, így ha azzal megy, szinte bármivel :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#668) Rick4 válasza Zola007 (#667) üzenetére


Rick4
félisten

ja, egy data traveler 2Gb-osat... de ettől baja nem lesz, azóta ment rá minden más, és dolgozik szépen.. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#669) Zola007 válasza Rick4 (#668) üzenetére


Zola007
veterán

Nem igazán írtak okot, gondolom nem is tudták miért, de többen írták, hogy utána csak kisebb méretre vagy csak fat32-re tudták formázni a pendriveukat.
Inkább nem szórakozta vele, megcsináltam a másikat, arra nem volt ilyen visszajelzés. De ha ez is és a másik is működik, akkor tiszta kánaán. Mindjárt előtúrom a dolgot.

itt egy olyan, amit nem csináltam, de állítólag szintén megy [link]
a másikat egyelőre nem találom. Egy elég hosszú leírás vol fekete hátterű oldalon egy eee pc-s sráctól, keresés folyamatban....

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#670) Zola007


Zola007
veterán

[link]
Ez elméletileg az a leírás, amiről beszéltem csak egy másik oldalon leltem rá

Na de csak ráleltem arra is, ami mentén én csináltam a sajátomat. ---> [link]
Semmi bonyolult nincs benne, de érdemes követni a leírást

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#671) Zola007


Zola007
veterán

Egyébként nektek se ment tegnap este a prohardver?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#672) bypet


bypet
tag

Minden napra van újdonság. 1000H, 160 gigás vinyóval pdamania boltjában..

**

(#673) Zola007 válasza bypet (#672) üzenetére


Zola007
veterán

Úgy látszik próbálnak rágyúrni még az 1000H szériára, de készülődik valami a háttérben. Az MSI is így kezdte el tologatni a 120-as windet

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#674) kapcs-ford válasza bypet (#672) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Mi az újdonság? a 1000h vagy a 160gb? :U

Aláírás

(#675) Wajk válasza kapcs-ford (#674) üzenetére


Wajk
addikt

mind2 ;]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#676) FlashR


FlashR
tag

mi lesz a következő lépcsőfok? én inkább megvárom azt. :DDD

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#677) MY2K


MY2K
aktív tag

Hello!

Szerintem egy olcsó, használtgép is jó szolgálatot tehet mint NETbook. Nekem egy IBM 390E gépem van. Szinte már-már ritkaságnak számít :)

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#678) kapcs-ford válasza FlashR (#676) üzenetére


kapcs-ford
őstag

WIMAX Netbook.

Aláírás

(#680) Zola007 válasza Kalandor (#679) üzenetére


Zola007
veterán

A sörcsapolót kihagytad... :D

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#681) FlashR


FlashR
tag

Na pont ilyen "vendéglátós"notira van szükségem. :D Melegszendót már lehet sütni rajta játék közben,és egyszer talán a kávéautomatát is megoldják vhogy meg a sörcsapot:F :))

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#682) Gergő_ válasza MY2K (#677) üzenetére


Gergő_
őstag

biztos vagy ebben?
3,5kg?

[ Szerkesztve ]

(#683) csibor


csibor
őstag

Via Nano nem szerelik netbookba?Mert ami tesztet olvastam,aszerint picit jobb mint az atom.

(#684) Zola007 válasza csibor (#683) üzenetére


Zola007
veterán

Hol tesztelték azt a procit? Dobj majd egy linket
Egyébként itt csemegézhetsz laptop procik között: [link]
3Dmark CPU tesztben gyorsabb ugyan. de vajon mennyire melegszik, mennyit fogyaszt és meddig bírja majd? (illetve fognak vmit szerelni vele a jobb márkák közül?)

mod: úgy nézem a tdp-je a via-nak az 1.0 Ghz ULV kivitel esetén 5 watt, a sima via nano esetén 17 w. Hát ez nem nagyon közelít az intel atom 2,5 wattjához, már amennyiben összevethetők az eredmények (ki tudja milyen mérési metódussal dolgoznak)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#685) Zola007 válasza Gergő_ (#682) üzenetére


Zola007
veterán

És még gyúrni is lehet vele, tiszta kánaán fiataloknak :)

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#686) csibor válasza Zola007 (#684) üzenetére


csibor
őstag

Talán a Pc World :F papír alapon olvastam,teljesítményben végig jobb volt,fogyasztásban nagyjából egál,kivéve a max felvételt.Igaz nem a végleges chip volt a nano alatt.

(#687) Gergő_ válasza Zola007 (#685) üzenetére


Gergő_
őstag

az ibm oldaláról szedtem az infót,nem is hittem el, ezért raktam a kérdőjelet :DD

(#688) gaborbol


gaborbol
őstag

ÜDV!

Segítsetek dönteni pls!

Ez a két laptop között kéne döntenem:

X50N-AP2401:5,4" WXGA 1280x800 ColorShine,Athlon64 X2 TK-55 1,8GHz 2x256k L2 1GB+2GB DDRII,160GB 5400 SATA, DVD s-multiGF Go 7000M 93k+fa

F5RL-AP420:15,4" WXGA 1280x800 ColorShine,Pentium Dual Core T1500,2,0GHz/667/2MB L2,1x2GB DDRII,160GB 5400 SATA ,DVD s-multi,ATI X1100 int. 96k+fa

Csak netezni és levelezésre kéne a gép,esetleg 1 filmet megnézni rajta.
(xp vagy linux menne rá, jó lenne ha minnél többet tudna menni aksiról)

[ Szerkesztve ]

(#689) gaborbol válasza gaborbol (#688) üzenetére


gaborbol
őstag

Sry már látom nem jó helyre ment.
1-est beírtam az ellenőrzőmbe, és már le is ültem .

(#690) Zola007 válasza Gergő_ (#687) üzenetére


Zola007
veterán

főleg halott akkuval ad nagy mobilitást :DDD

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#691) ProdyGee


ProdyGee
csendes tag

Sziasztok, most néztem a hazaipályában a sok új netbookot, néhányhoz oda van írva, hogy ExpressCard foglalat is van hozzájuk, de nincs odaírva sehol, hogy ExpressCard/34 vagy ExpressCard/54, ez pedig nagyon nem mindegy, mivel egy expresscard/54 es smartcard readert szeretnék belerakni. Valaki nem tudja hogy ExpressCard/54 el szerelt netbook van -e és ha van akkor melyek azok?
Köszi!

(#692) Gergő_ válasza ProdyGee (#691) üzenetére


Gergő_
őstag

a gigabyte és lenovo netbookokat néztem de mindkettő 34-es

(#693) bypet válasza Gergő_ (#692) üzenetére


bypet
tag

Lenovo S9 mikor lesz kapható nálunk ? Esetleg a Dell Mini 9 ?

**

(#694) rakal válasza bypet (#693) üzenetére


rakal
senior tag

Valószínűleg a jövő negyedévben(magyar XP,magyar billentyűzet)
Ha viszonylag elérhető áron,de tényleg szeretnél netbookot,akkor rohamozd meg a raktárkészlettel rendelkező vmelyik nagyobb céget(speedshop,edigital,stb.),és vegyél MSI Windet,vagy Asus 1000H-t,Asus Aspire One-t
Ha még elérhető áron akarsz egy kicsikét,később már ezek is horror árakon fognak menni. :((
Egyébként az általad felsorolt márkák az általam felsoroltnál semmivel nem tudnak többet,a márkanév meg nem sokat jelent(all Made in China)

[ Szerkesztve ]

(#695) Gergő_ válasza bypet (#693) üzenetére


Gergő_
őstag

tényleg nehéz megjósolni ebben a helyzetben :(
egy hónapja még azt mondtam volna hogy a dell karácsony előtt biztosan,de így is elég telített a piac
a wind ára tényleg nem csökken,lehet érdemesebb egy jó állapotú használtat beszerezni?
ha van időd mindenképp várj karácsonyig vagy az azt követő időszakra

[ Szerkesztve ]

(#696) bypet válasza rakal (#694) üzenetére


bypet
tag

(A magyarosítás nekem abszolute nem hiányzik hozzá, ha lehetne választani angol bill.es kéne, egy FreeDOS-sal :) )
A presztizs érték, márkanév nem érdekel, nem döntő szempont, pláne ha még egymás driverei is csereszabatosak. Gondoltam, hátha újdonsággal rukkolnak elő, kis innováció elférne a kategóriában..

[ Szerkesztve ]

**

(#697) bypet válasza Gergő_ (#695) üzenetére


bypet
tag

Arra vártam eddig, hogy a Gigabyte M912 ára leessen 100k alá, de nem :( Hozzá venni még a 6 cellás akksit és full extrás lenne a gép, minden jóval. Karácsonytól sem várok túl sok előrelépést ilyen szempontból.
Esetleg a Wind 6 cellás akksija megérkezne, akkor az még esélyes lenne :)

**

(#698) Gergő_ válasza bypet (#697) üzenetére


Gergő_
őstag

Sajnos épphogy növekedett egy picit,én most dell d420 és 430 gépeket nézegetek és hasonló subokat,sztem jobb választás mint egy netbook,főleg ha az ember vesz hozzá egy új nagyobb akksit és egy dokkolót

(#699) Zola007


Zola007
veterán

Medion Akoya megjelent a magyar piacon.
Rakal kolléga helyzetjelentése [link]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#700) PNP válasza Zola007 (#699) üzenetére


PNP
őstag

Ez miért bestbuy?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.