Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Cyrin válasza Dzsez_ (#948) üzenetére


Cyrin
addikt

Mi az 1000H-t rendszeresen hurcolásszuk, rakosgatjuk a kinyitott kijelzőpanel felső élénél fogva, és az is atomstabil. Az Air jó lenne, ha megmaradna a vákonysága, és a műszaki tartalma, de csökkenne a mérete. Így számomra az is csak egy tepsi, bármilyen vékony is.

(#952) Dzsez_ válasza Cyrin (#951) üzenetére


Dzsez_
tag

Nem szóltam én le azt, csak ha egymásmellé tennéd, értenéd miért próbáltam ki. Sokkal nagyobbak az erőkarok, és vékonyabb az anyag.

"Az Air jó lenne, ha megmaradna a vákonysága, és a műszaki tartalma, de csökkenne a mérete. Így számomra az is csak egy tepsi, bármilyen vékony is."

Van megoldás: Kukkants be ide.

http://szabadforum.com/

(#953) Gergő_


Gergő_
őstag

egy kis on:
lehet lemaradtam valamiről de most látom csak edigitalnál és máshol is lenovo s9-et raktáron
valakinek van róla tapasztalata? elvileg ugye van s10,az ugyanakkora méretű mint s9?Megint a káva vastagabb mint 1000h és 904HD nál?

(#954) rakal válasza Gergő_ (#953) üzenetére


rakal
senior tag

S10 kb.= MSI Wind,Asus EEE 1000H
S9 kb.=Asus EEE901,Acer Aspire One,Toshiba NB100

[ Szerkesztve ]

(#955) Omni válasza rakal (#954) üzenetére


Omni
aktív tag

Sebességben bizonyosan egyenlők, azonban minőségben remélem übereli a mezőnyt. :)

(#956) Gergő_ válasza rakal (#954) üzenetére


Gergő_
őstag

hát te megnézted?
Nem lehet hogy a gép méretük ugyanakkora de a kijelzőnél a mér említett csúnya vastag káva?(s9 vs. s10)

(#957) Gergő_


Gergő_
őstag

btw u-120 is raktáron van speedshopban,egyedül dell mini nincs még
exynek nem lett igaza,akárhogy is számolom ez nem 50 netbook karácsony előtt :DD

(#958) karesz501 válasza Dzsez_ (#948) üzenetére


karesz501
senior tag

Nem kötekedésképpen, de nagyon kiváncsi leszek, hogy 12 hónap múlva milyen lesz az Air...???

Már ha valóban használod, prezentálsz, dolgozol rajta, mint egy első számú gépen. Mert az Apple ezt második gépnek pozícionálta egy felhasználónak...

Szerintem.

Life is no picnic!

(#959) Zola007 válasza Gergő_ (#953) üzenetére


Zola007
veterán

Van az edigitalnal S10 is raktáron [link]
Mondjuk szerintem nem éri meg a 115k, de van

s9:

Már nem azért de szerintem ez így bűnronda, nem igaz, hogy egy kis ízlés nem szorul a tervezőkbe.
Mondjuk legalább csak 90-et kérnek érte

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#960) Zola007 válasza Dzsez_ (#948) üzenetére


Zola007
veterán

Várjuk a képeket továbbra is Dzsez_!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#961) Zola007 válasza Gergő_ (#957) üzenetére


Zola007
veterán

Na, még egész cooltúr áron hozták be az új vezsönt [link]
én inkább tippeltem volna 115-120 közé, de nem baj. Mondjuk továbbra sem tetszik

Exy papa most ráfaragott, se nem 50 netbook (ha én is jól számolom, akkor minden típussal együtt max 15) és végképp nem 50-60 ezer körül.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#962) Gergő_ válasza Zola007 (#959) üzenetére


Gergő_
őstag

de az s9 az tényleg 90ezer :K
az s10 viszont szerintem ugyanabban házban nagyobb kijelzővel:

[ Szerkesztve ]

(#963) Zola007 válasza Gergő_ (#962) üzenetére


Zola007
veterán

Hát ez az, képesek 25 ezret kérni 80 gigával nagyobb vinyóért és +1 colért? :F :W

Ez egy baromi rossz húzás, ugyanis nyílvánvaló, hogy 90-ből (persze jóval kevesebből, de ez a vége) meg tudják csinálni az alapgépet, a 160-as vinyó felára max 2-3 ezer forint, míg egy 1 collal nagyob kijelző is csak 2-3 ezret szabad dobjon az áron.
Ergó 100 körül még viszonylag elfogadhatónak tartanám, de a 115 az idiótaság

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#964) karesz501 válasza Zola007 (#963) üzenetére


karesz501
senior tag

Majd karácsony után, tavasszal 100k körül lesz, nyugi. Bár a jövő év nem lesz ennyire kedvező nekünk júzer (lúzer?)-eknek... Szerintem.

Life is no picnic!

(#965) Gergő_ válasza Zola007 (#963) üzenetére


Gergő_
őstag

nem a 25 ezer különbséggel van baj
ha 70k és 80k lenne akkor azt mondom ok :D [link]
persze xp-vel ez lehetetlen

(#966) Zola007 válasza karesz501 (#964) üzenetére


Zola007
veterán

A jövő év senkinek sem lesz kedvező, de nem látom biztosnak, hogy tavaszra 100-ra zuhanna

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#967) Zola007 válasza Gergő_ (#965) üzenetére


Zola007
veterán

Miért lehetetlen XP-vel?

A gépekhez az XP licenszet ha jól emlékszem 22 dollárért adja hozzá a Microsoft, tehát ezzel max 3-4k spórolható :K

Ellenebn még mindig azt mondom, hogy teljesen fölösleges a kinti árakat nézni, ha csak a hazain van lehetőségünk megvenni.
Ha külföldön ingyen adnák, akkor sem érintené a vevők 90 %-t, mert itthon, a saját városában, kézbe fogva, netalántán hitelre akarja megvenni magyar billentyűzettel, garanciával és kaján eladói vigyorral

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#968) karesz501 válasza Zola007 (#966) üzenetére


karesz501
senior tag

A 10%-os csökkenés szerintem nem számít zuhanásnak... :P Ennyi mindig van a karácsony utáni szezonban, most sem lesz ez másképpen, bár valóban kedvezőtlen körülmények lesznek.

Life is no picnic!

(#969) Gergő_ válasza Zola007 (#967) üzenetére


Gergő_
őstag

az a 22$ itthon legalább 15k :))

(#970) Zola007 válasza karesz501 (#968) üzenetére


Zola007
veterán

valóban nem zuhanás :R
mondjuk ahhoz képest, hogy a többi se csökkent szinte egy vasat se

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#971) Zola007 válasza Gergő_ (#969) üzenetére


Zola007
veterán

Viszont ez a külföldi áraktól függ és kint ennyi a difi közte :K
Arról nem az XP tehet, hogy a kereskedők (kis és nagyker) iszonytatosan pofátlanok és tudják, hogy úgyis inkább ezzel veszik a népek (főleg céges gépnek)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#972) zolee59


zolee59
csendes tag

Uraim! Valaki fel tudna világosítani, hogy mobil-bluetooth-netbook kapcsolatban megy a mobilnet ezeken a kütyükön? A mobil egy Samu F480 HSDPA-val....

.... csak korrekten ...... ha kérhetem!

(#973) rakal válasza zolee59 (#972) üzenetére


rakal
senior tag

Megy (legalábbis Sony Ericsson Z310i +Pannon kombináció),persze párosítás etc.után.

(#974) zolee59 válasza rakal (#973) üzenetére


zolee59
csendes tag

....milyen géppel van párosítva a telód?
Akuidőt mennyire befolyásolja a folyamatos bluetooth kapcsolat?
Esetleges egyéb tapasztalatok?

.... csak korrekten ...... ha kérhetem!

(#975) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok!

HP 2133-as mini notiról mi a véleményetek? :U
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#976) sowi


sowi
őstag

sziasztok, netbook ugyben lenne szuksegem ket informaciora, melyik jon gyarilag a legnagyobb kapacitasu akksival es melyiknek a legnagyobb a billentyuzete?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#977) Gergő_ válasza sowi (#976) üzenetére


Gergő_
őstag

azt hiszem a 901 bírja legtovább
a legjobb billje meg windnek van talán
de javítsatok ha tévedek
de ha dublini vagy akkor 6 cellás gyári windet(5h+) is tudsz venni elvileg
wind hátránya a kisebb tapipad stb

[ Szerkesztve ]

(#978) rakal válasza zolee59 (#974) üzenetére


rakal
senior tag

1.MSI Wind,Vista Ultimate
2.Dunsztom nincs,ui, 100 MB-os csomagom van 5-6 percig szoktam használni(főleg mail letöltés-némi web.A telefon akksiját viszont eszi a BT rendesen(számításaim szerint 1,5 óra alatt lemerülne a mobil akku,ha használnám),a Wind akksit is kb. 4 óra alatt lemeríti(4400 mAH),ha a BT be van kapcsolva,uu,ha a WLAN.,ha mind a kettő kb talán 3 h,de ezt még nem próbáltam folyamatosan.
Az én mobilom nem HSDPA-s,kicsit lassú,de használható,a Tiéddel nyilván gyors lesz.

(#979) sowi válasza Gergő_ (#977) üzenetére


sowi
őstag

es az 1000h asus?

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#980) zolee59 válasza rakal (#978) üzenetére


zolee59
csendes tag

Köszönöm az infokat, sokat segítettél....

.... csak korrekten ...... ha kérhetem!

(#981) Gergő_ válasza sowi (#979) üzenetére


Gergő_
őstag

annak a billentyűzetéről nem halottam sokat,képek alapján nem lehet kisebb
az 1000h topikban tudnak segíteni tapasztalatok alapján is

(#982) rakal válasza runner 125 (#975) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Nem ajánlott(gyenge Via processzor,melegszik nagyon,kis teljesítmény,drága etc.)
Ha mindenképpen HP netbook kell,várd meg az Atom processzoros verziót.
Nézd meg jkk oldalán(HP 1000 Mini)
http://jkkmobile.blogspot.com
A 2. oldalon van egy kicsomagolós video,meg vannak képek a szétszedett gépről egy másik hozzászólásban.

(#983) Gergő_ válasza rakal (#982) üzenetére


Gergő_
őstag

itthon kapható lesz a hp mini 1000?

(#984) rakal válasza Gergő_ (#983) üzenetére


rakal
senior tag

Biztosan,valószínűleg azt várják,hogy kifogyjon a beragadt magyar billentyűzetes HP2133 készlet,vsz. akkor lesz magyar verzió(vsz.XP-s lesz,nem Vistás-a HP is a piaci igényekhez igazodni fog majd,legalábbis az USA-ban XP-s)
It's a matter of time...
Még azt is el tudom képzelni,hogy ajándék XP-t adnak a 2133-okhoz,hogy szabaduljanak a régi modelltől..

[ Szerkesztve ]

(#985) Zola007 válasza rakal (#984) üzenetére


Zola007
veterán

Egyáltalán vett valaki valaha HP 2133-t?
Vagy csak én vagyok figyelmetlen vagy valóban nem túl kelendő a kis vasláda?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#986) Gergő_ válasza Zola007 (#985) üzenetére


Gergő_
őstag

Ami köztudott, hogy drága és minden tesztben lehúzták...ráadásul az eee korszak közepén jött ki itthon,pedig határozottan masszív, egyszerűen bővíthető csak ez a fránya via :W
én a gigabyte-ról sem olvastam sok tapasztalatot pedig abból is van pár honi tulaj

(#987) Zola007 válasza Gergő_ (#986) üzenetére


Zola007
veterán

Hát elég hülye választás volt a HP részéről, hiperintelligens mérnökeik/managementjük lehet.
Azért egy kategórialapító netbookot nem ilyen procire kellett volna építeni abban a világban, ahol már 2 procigyártónak is alig van hely.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#988) Dzsez_ válasza Zola007 (#987) üzenetére


Dzsez_
tag

Volt a kezemben. Az alakja, z anyagminősége bombázó. Nagyon tetszett. Nem a teljesítménye miatt nem vettem meg. Le lettem róla beszélve. :K

http://szabadforum.com/

(#989) runner 125 válasza rakal (#982) üzenetére


runner 125
nagyúr

Hali!

Köszönöm.
Nem feltétlen HPt szeretnék,esetleg Asus 1000H? :U
Vagy hasonló árkat.-ban mit ajánlanál?
Köszönöm.
Üdv.M

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#990) rakal válasza runner 125 (#989) üzenetére


rakal
senior tag

Hello :)
Mindenképpen 10 collos képernyőset ajánlok,ezek munkára is jól használhatók.
MSI Wind U100,MSI Wind U120,Asus EEE 1000H,Lenovo Ideapad S10.
Érdemes végignézni mindet(Saturn,Mediamarkt,Speedshop,Edigital)
A Windet saját tapasztalatom alapján ajánlani tudom,halk,sem a billentyűzet,sem az aljzat nem melegszik,a billentyűzet ergonomialag is ok,jól kezelhető.Amúgy egy kaptafára mennek ezek a netbookok.

(#991) Zola007 válasza Dzsez_ (#988) üzenetére


Zola007
veterán

Persze más szempontok miatt sem a legjobb, de a via-val nagyon elcseszték, illetve 9 cols, stb. De a fémház és a kivitelezés minősége például szolgálhatna néhány gyártónak.

Rakj már fel képeket a Airről a másik noti mellett :K

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#992) runner 125 válasza rakal (#990) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi ismét,szétnézek. :R
Üdv.M

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#993) Cyrin


Cyrin
addikt

Itt a 12,1-es netbook:

Samsung Via Nano.val

(#994) BloodRay válasza Cyrin (#993) üzenetére


BloodRay
veterán

Igen, már egy ideje itt van: Új Samsung netbook februárban?
;)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#995) Wajk válasza Omni (#900) üzenetére


Wajk
addikt

van...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#996) Wajk válasza Cyrin (#993) üzenetére


Wajk
addikt

a 12"-os gépek már nem netbookok, hanem subnotik...

A netbook max 10.2", lemezmeghajtó nélküli gép.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#997) mixery01


mixery01
csendes tag

Sziasztok

Elég nagy dilemmában vagyok, notebook vásárlás előtt állok.

szerintem érdemesebb notebookot jövőre mondjuk februárban megvenni...talán jelentős árcsökkenésre is lehet számítani az ideihez, karácsonyihoz képest.
szóval kb MAX 280-300E pénz a határ, amiből a lehető legjobb gépet szeretném megenni.
A figyelembe veendő szempontok közül abszolút elsőbbséget élvez a teljesítmény, és a minőség!

A Proci: mindenképpen az Intel Core2Duo-s legeslegújabb szériás mobil CPU-iból szeretnék választani (P8400, P8600, P9500, T9400, T9600 ) CENTRINO 2-es technológiával (!).Szerintem a négymagos mobil CPU-k nagyonnagyon drágák és talána fogyasztásuk is jelentősen nagyobb... bár nemtudom, nemértek hozzá.

Az akksi:nem árt ha egy erős, megbízható akksival van szerelve a gép (fontos lenne).

És olyan gép kéne ami azért még 2-3 év múlva is megállja a helyét. (de sztem 5 évig nemis vennék újat)

Amelyik notebook az én laikusabb szemléletem alapján megtetszett, az az:
MSI GX620, GT627, GX623.

max 15,4"-os notebookot szeretnék (bár jólenne ha 13-14" körüli dobozba is "emberi áron" bezárnák a jókis hardveres tartalmat).
namost 4 GB DD3-as rammal szerintem még nagyon drágák lesznek a noteszgépek, így marad a DDR2-es, de abből is jólenne ha a 800MHz-s verzió pörögne.
320GB-os ,MINŐSÉGI HDD (SATA-s) merevlemezzel szerelve szerintem nagyon rendben van.
Nagyon jóminőségű audio is fontos lenne és jólenne ha a kijelző is gyonyorű képet adna, nagy felbontás, kontrasztos, színek a helyükön..stb.

és a VGA: pl az MSI GX623-as gépben az ATI Mobility Radeon HD4670 (512MB DDR3) -as kártyája "dübörög(??)"... amelyik elvileg teljesítmény tekintetében erősebb mint az NVIDIA GeForce 9600M GT (512MB) vagy a GeForce 9800M GS (1GB).
Mindenképpen elérhetőbb áron a lehető legjobb teljesítményű verziót szeretném megvenni.

(MSI GX623-as talán még nemis kapható Magyarországon, de aki esetleg tud ilyet szerezni, és szerinte tényleg nagyonnagyon jó ez a gép, hát lehet hogy felvenném vele a kapcsolatot :) )

A márkák/gyártók: állítólag panaszos az MSI laptopok minősége, összeszerelése, és a garancia körül is problémák adódhatnak.. namost mennyire igaz ez az új, G-szériás notebookokra?

Ajánlották nekem az ASUS és a SONY VAIO laptopokat is, csak azok hasonló hardverrel szerelve is jóval drágábbak. IBM Lenovo-kat már nem is említem.

Tudom kicsit hosszú lettem, de kérlek segítsetek egy erős , megbízható, jó minőségű notebookot választani, a fent említett árkategóriában (vagy hogy jövő február végéig, márc elejéig kb annyira csökkenhet az ára...)!

Előre is nagyon köszi

és Kellemes Ünnepeket kívánok minden fórumozónak!

mindenki ittvan aki számít:)

(#998) Wajk válasza mixery01 (#997) üzenetére


Wajk
addikt

akkor a megfelelő topikban kérdezz....

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#999) mixery01


mixery01
csendes tag

Ja még anyit, hogy az Acer-t is ajánlották, és nézegettem, abból talán a TravelMate 5730-as szériából lehetne olyan konfigot összerakni ami számomra megfelelne.
Bár Acer-ről hallok hideget, meleget, kb 50-50%-ban.

Aki pedig MSI-t használ ismerettségi körömben, az meg van vele elégedve.

Szóval abszolút nemtudom mit gondoljak a gyártókról és azok "képzeletbeli rangsoráról", légyszi segítsetek egy "végleges " (rövid távon) valamiféle "rangsort felállítani a gyártók alapján".

Bocsánat, valóban "nem a megfelelő topicban"m érdeklődöm...
de ha esetleg valaki tud mégis mondani valami használhatót, azt szivesen fogadom.

[ Szerkesztve ]

mindenki ittvan aki számít:)

(#1000) Zola007 válasza mixery01 (#999) üzenetére


Zola007
veterán

Acert nem ajánlom én sem, de lesznek akik majd megvédik. Akiknek van az ismeretségi körömben azoknak vagy volt vele gondja vagy semmivel sem jobb mint más hasonló kategóriás noti. Szerintem (!)

MSIvel nem nagyon szoktak gondok lenni
Asust inkább hanyagolnám.

Dell, Lenovo, Toshiba szerintem a legjobbak, sorrend nélkül, típustól függően
Illetve HP business kategóriás laposai, de amik tényleg azok! Ugyanis sok helyen szeretik pl a 6720s sorozatot is business classnak emlegetni, pedig köze nincs hozzá. Amire xxxxB betűre végződik, azok a minőségi laposok.
Illetve HP-compaq gép legyen. Pavilion szériét kerüljed messziről

HP Renew gépek közt is érdemes szétnézni, pl [itt], ugyanis 30%-kal olcsóbban vehetsz egy tökéletes gépet (vagy gyári visszahívott vagy bemutatódarab vagy hibás alkatrésze volt, de újra cserélték) és origi HP garival vehető, ráadásul még garanciakiterjesztést is vásárolhatsz hozzá

Röviden ennyit, de itt többet tudnak az aktuális kínálatról :[link]

wajk: legközelebb mond is meg neki, hogy hova menjen, ha már elküldöd máshova

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.