Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) Flashback válasza Zola007 (#750) üzenetére


Flashback
addikt

hmmm jól hangzik :) Köszönöm!!

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#752) SirKero


SirKero
őstag

Hali!

Ez a két noti közül szerintetek melyik a jpbb választás? Media mark 139 990HUF vagy Auchan 169 990HUF Megéri-e a + 30 000 forintor az Asus op. rendszer nélkül is vagy felesleges ennyivel többet fizetni érte annyival nem jobb?? Más üzlet egyenlőre nem jó mert itt tudok hitelt intézni!! Előre is köszi a segítséget!! :R

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#753) rankesz válasza SirKero (#752) üzenetére


rankesz
veterán

El vagy tévedve, ez NETbook topik. NETbook = max 10 colos kijelző
Keresd meg a milyen NOTEbookot topikot és ott kérdezz.

(#754) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Acer Asipre One 75e ft a debreceni Saturnban. Én kipróbáltam párat, amikor egymás mellett voltak kirakva a MM-ban, de a sok netbook közül - a számomra rossz hírneve ellenére - az Acer jött be!

(#755) SirKero válasza rankesz (#753) üzenetére


SirKero
őstag

igazad van már megyek is! :W

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#756) kapcs-ford válasza Zola007 (#742) üzenetére


kapcs-ford
őstag

"Maximum netezésre." Újabb hozzáértő... legalább próbálnád ki előtte.

Vga kimenetet pedig ne felejtsd.

Aláírás

(#757) Zola007 válasza kapcs-ford (#756) üzenetére


Zola007
veterán

Hát b, ehhez kell a pofa. :W
Amúgy kipróbáltam. Pár óra PS után nem nagyon esett jól tovább bámulni, pedig a wind 10 col. :(
Legalább visszanéznéd, hogy ennek az "újabb hozzáértőnek" mióta van netbookja és talán volt már pár hasznos hozzászólásom nekem is ezekben a fórumokban.
Vagy tudod, hogy mi volt egyáltalán az eredeti kérdés?
"Köszönöm! Akkor marad valami átlagos noti... :( Gondolom nincs olyan netbook ami tudná az 1024x768-at?"
Még az ezt megelőző kérdésre épp te válaszoltál a srácnak :C

Felőlem bárki nekiállhat CADezni 9 colon atommal.
Bár én nem furatot, alkatrészeket és épületeket tervezek, de moleculatervezéshez 21 colos monitor mellett SGi gépekkel sem mindig leányálom egy nagyobb méretű 3D-s szerkezet forgatása.

Egyébként nem külső monitorról volt szó, hanem hogy a saját vga+kijelző mennyire használható erre. (De azért külsővel sem túl jó 19-21 col alatt)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#758) PNP


PNP
őstag

Rendre arra a következtetésre jutok hogy az EEE 901 lenne nekem a legjobb netbook. Van aki mégis lebeszélne? Matt kijelző, kis méret, kis tömeg, jó akkuidő, jó ár. Apropó, hol érdemes megvenni? Linuxot lecserélni mennyire nehéz? HDD rakható bele utólag? Kösz a válaszokat!

(#759) emitter


emitter
őstag

(#760) Zola007 válasza PNP (#758) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudom, hogy fogdostad-e már élőben, de netbookot mondhatni tilos :K úgy megvenni, hogy még előtte nem nyomkodtad saját (!) kezűleg.
Lehet egy teszt objektív méretek fogyasztás, hang, külalak, hardver, minden egyéb szempotjából, de hidd el, hogy az összképet semmi sem alakítja ki benned annyira, mint mikor élőben megnézel egy ilyen kis mütyűrt. Gyakorlatilag ott dől el.
Persze vannak dolgok (mint az általad említett akkuidő, méret, stb), amit előre el tudsz dönteni, de ez is változhat az első szermrevételkor.

Pl nem zárom ki, hogy méret szerint neked most a 901 teszik, de csak az asusnál maradva élőben már azt gondolod, hogy az 1000H is belefér és hóval bővebb szolgáltatást kapsz mellé.
például

Tehát menj be mediamarktba, saturnba, edigital, stb nagyobb boltokba, ahol az összes modell ki van állítva és csak azután dönts. Persze ha kinézted, nem kötelező ott venned. Rendeld meg a legolcsóbb helyről és kész.
Ezért is nem mondok most konkrét ajánlást.

Jó kis gép, nekem is alternatíva volt, ezekért esett ki:
- a kijelzőből hiányzott még az az 1 col
- a billentűzet fura volt és nem nagyon tudtam volna megszokni
- 5k-val volt akkor olcsóbb mint a windem
- ssd kevés lett volna (ha duplája, akkor pipa)

Linux csere nem problémás, lezúzod a régit róla, aztán fel pendriveról egy XP.

PCX-nél most 80-ért van és megbízható a bolt. Nem mellesleg ingyen kiviszik 50k fölött.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#761) PNP


PNP
őstag

Kösz, paraméterek alapján látatlanban eldőlt, azóta meg is vettem a 901-et.
Linuxot viszont lusta vagyok megtanulni, arra gondoltam hogy XP-t teszek fel rá. Ebből milyen változat a legjobb (gondolom vannak tweakelt változatok) netbookra? És linuxból? :)
Ha veszek külső DVD-t, akkor ugye nem nagy ügy lecserélni az oprendszert? Úgy hallottam energiagazdálkodása jobb az XP-nek, mint a Linuxnak. Vistának meg Win7-nek még jobb, de az nem fog felmenni a 4 gigás rendszerpartícióra.

(#762) Zola007 válasza PNP (#761) üzenetére


Zola007
veterán

Az én véleményem szerint egy buherálatlan xp-vel jársz a legjobban, esetleg egy integrált carlosca verziót rakhatsz fel, mivel abba csak a frissítéseket építi be.
Ha linuxot lusta vagy megtanulni, akkor tényleg ne azt rakd fel, ezzel méretes problémától kíméled meg magad.
Egy 2007/2008-ig integrált XP (nekem 2007 febr. carlosca) tökéletes számodra, beleértve az energiagazdálkodást. Vista valamivel előrébb van (+20 perc), ennek ellenére én marhára örülök, hogy a Microsoft nem kötötte az ebet a vistához, akarom mondani karóhoz, hogy XP-vel lehet árulni a netbookokat.

Hát igen, a 4 giga az megfogja az embert rendesen. Én nem Vistázni akartam, viszont a 16-os írási sebessége marha lassú ssd berkekben, többek közt ezért is esett ki a 901-es.
Azt pedig előrebocsátom, hogy a 16-osra nem ajánlott rendszert rakni....[ezért]

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#763) PNP válasza Zola007 (#762) üzenetére


PNP
őstag

Találtam egy olyan iso-t hogy "eeexp", kiváncsi vagyok rá.
Egyelőre pár hétig ismerkedés lesz a géppel, aztán lehet hogy elkezdem buherálni (beépített 3g, érintőképernyő, nagyobb ram és hdd), csak akkor bukom a gart.

(#764) Zola007 válasza PNP (#763) üzenetére


Zola007
veterán

Nem tudom milyen lehet az eeexp, de vagy semmi extra egy normálhoz képest vagy az eee drivereit tartalmazza alapból.
Én szvsz nem ajánlanám, csak a sávszélt foglalod a letöltésével.
Mint mondottam, egy gyári/carlosca féle XP és kész.

Buherával azért óvatosan, itt leginkább az érintőképernyőre gondolok. Ha nem vagy túlságosan jártas a szerelésben, akkor érdemes hanyagolni kicsit.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#765) Heian


Heian
csendes tag

Sziasztok
Karácsonyra készülök beruházni magamnak egy netbookot.
Eddig az Acer gép tetszett a legjobban, de most találkoztam a Toshibával is, erről azonban még nem találtam túl sok infót/tapasztalatot.
Rendelkezik ez a gép vmi olyasmival, amitől emellett dönt az ember az Acer helyett?
Választ előre is köszi.

(#766) Wajk válasza Heian (#765) üzenetére


Wajk
addikt

A 8,9"-os szegmensebb szerintem a Eee 901-es a legütősebb a felszerelése és az akksi mérete miatt.

Ha mindenképpen az Acer vs. Toshiba, akkor én a Toshiba-t javasolnám, mert abban van Bluetooth, 4 cella 5200mAh-os akksi és szubjektív de szerintem dögösebb az NB100, bár tény, hogy nőiesebb is, talán.

persze élőben kellene látni/látnod mind2-t.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#767) Zola007 válasza Wajk (#766) üzenetére


Zola007
veterán

Azért is az eee901-t támogatnám, mint a kolléga, mivel helytől függően 30-40 ezerrel olcsóbb, mint a Toshiba és a bluetooth-t pedig meg tudod oldani egy 2-3k-s micro BT adapterrel, ami legalább más gépekben is tudsz használni.
Én sokallom egy 9"-os netbookért a 110-120 ezer ft-os vételárat, még ha Toshibáról és bankválságról is van szó

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#768) PNP


PNP
őstag

901ben szerintem van BT.

(#769) Wajk válasza PNP (#768) üzenetére


Wajk
addikt

ezért is említettem mint egyik legjobb választást, igen, van benne.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#770) Zola007 válasza Wajk (#769) üzenetére


Zola007
veterán

Na ezt már el is felejtettem, tényleg csak 900ban nem volt.
Mondjuk akkor sincs nagy gond, ha nem lenne benne. Mint írtam, van akinek még jobb is ha adapteres (feltéve, hogy annyival olcsóbb)

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#771) Wajk válasza Zola007 (#770) üzenetére


Wajk
addikt

a 6 cellás akksi is eléggé mellette szó, de élőben érdemes megszemlélni őket.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#772) Zola007 válasza Wajk (#771) üzenetére


Zola007
veterán

Da
Én is mindig ezt hangoztatom, ennek ellenére még mindig sokan jönnek azzal, hogy azért csak megrendelték látatlanban.
Nem igazán értem, hisz mindenkinek van szerintem elérhető távon belül hely, ahol megtapizhatná :F

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#773) Heian


Heian
csendes tag

Köszi az infókat. Ezekután rajta leszek h mindegyiket megszemlézzem, mert eddig még csak az Acerhez kerültem közelebb pár pillanatra.

(#774) Machado


Machado
tag

Valamit lehet már tudni a Lenovo S10 és a Samsung NC10 hazai megjelenéséről?
Már mindkettőt lehet kapni az USA-ban és igen jó véleményeket lehet olvasni róluk, különösen a Samsung netbookjáról, akksijával állítólag 7 órát is lehet nyúzni a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#775) fretyusz válasza Machado (#774) üzenetére


fretyusz
csendes tag

(#776) Machado válasza fretyusz (#775) üzenetére


Machado
tag

Igaz két év garanciát adnak rá, de ha tényleg 130 000!!! lesz, akkor ezek nem normálisak, főleg, ha még az alap akksival is fogják forgalmazni.

(#777) fretyusz válasza Machado (#776) üzenetére


fretyusz
csendes tag

Szerintem is sok érte, a 130k ! Jövő hónapban talán okosabbak leszünk ár szempontjából.

(#778) kelzsoca válasza Machado (#776) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ennyiért biztosan nem éri meg ez a gép, sokáig én is ezt nézegettem, de ez az ár túlzás :(

https://vertigostore.eu

(#779) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Hamarosan én is netbook beszerzését tervezem.

Lehetőleg 100k alatt szeretném megoldani, ki is néztem egy szimpatikusat:
[link]

Három kérdésem lenne:

Ebben a gépben 20 GB-os SSD háttértár van, ami terjedelemre elég kell hogy legyen, viszont azt nem tudom mennyire megbízható ez a technológia és menyyivel gyorsabb mint egy hagyományos SATA (ebben az esetben nem lenne-e érdemesebb egy nagyobb, hagyományos merevlemezest választani)?

Mik az általános vélemények erről a modellről (ami fontos nekem: hosszú üzemidő, megbízható, halk működés, ne melegedjen, jó összeszerelés)?

Mi a véleményetek/tapasztalatotok erről a kereskedőről (UsaNotebook - nem a reklám helye :) )? Nem vásároltam még tőlük de jó áraik vannak, és op.rendszer nélkül adják a gépet, ami nekem pozitív, mert ezt szeretem magam elintézni - persze ha megfelelő driverek elérhetőek vhol. :U

A segítséget előre is köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#780) PNP válasza kutga (#779) üzenetére


PNP
őstag

Én ennél egy tizessel olcsóbban vettem, igaz fehéret. Azt hogy a 20 giga elég-e (tudnod kell azt is hogy ez két részből áll, a nagyobbik elég lassú), neked kell eldönteni. Billentyűzet nagyon nehezen használható, amúgy hibátlan a gép. Összeszerelés, akkuidő, méret, (multi)touchpad kifogástalan.

(#781) kutga válasza PNP (#780) üzenetére


kutga
nagyúr

Üdv!

Mit jelent ez?

tudnod kell azt is hogy ez két részből áll, a nagyobbik elég lassú

20 Gb nekem elég, ezért is gondoltam erre, de ha ténylegesen lassítja a rendszert, inkább rászánok még egy kicsit, és veszek egy hagyományos SATA merevlemezest, 80 Gb környékén.

Meg tudod esetleg mondani hogy hol találtál ennél olcsóbban ilyen gépet? :)

Let the Zone take me if I am.

(#782) kytchy


kytchy
csendes tag

sziasztok
Corel VideoStudio Pro X2 -höz keresnék valami használható gépet
milyen kártya az, amin menne " rendesen", vagy esetleg komplett gép?
proci mi passzolna hozzá, esetleg ddr3 ram-ot érdemes választani?
jelenleg egy gericom supersonic pci-e használok, lassan 3 éve
ideje lenne frissítenem / toshiba quosmio x300-11 / de inkább valami olcsóbb
előre is köszi a reagálásokat.

(#783) PNP válasza kutga (#781) üzenetére


PNP
őstag

Itt

A 20GB áll 4GB lapra forrasztott SSD-ből, ami elég gyors oprendszerhez (ez azt is jelenti hogy XP-nél újabbat nem tudsz a gépre rakni), és egy cserélhető, lassabb (nem mértem, de érezhető, más is mondta) 16 gigásból. Ha nem sokat másolgatsz, és mondjuk csak zenét, videót tárolsz rajta, akkor nem gond a sebessége. Én veszek még bele egy 16 gigás SDHC-t, így bőven elég tárterületem lesz, arra amire nekem kell. Cserébe "lehet dobálni", csendesebb, hűvösebb, és ebben a méretben nem is nagyon van HDD-s kivitel.

(#784) Dzsez_


Dzsez_
tag

Elkezdtem nézegetni én is a netbookokat. Eredetileg Lifebook vásárlás volt a tervem, de annak az árából kijön három netbook. Egy problémám azért van, kicsinek találom a 10colt. Nem tudjátok lesz a karácsonyi hajrában 12 colos netbook is?

http://szabadforum.com/

(#785) Wajk válasza Dzsez_ (#784) üzenetére


Wajk
addikt

az már ha jól tudom nem netbook..., hanem Subnoti kategória...

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#786) Dzsez_ válasza Wajk (#785) üzenetére


Dzsez_
tag

Nekem mindegy hogyan hívják, de legyen, nyitok egy új topikot rá.

[ Szerkesztve ]

http://szabadforum.com/

(#787) Dzsez_ válasza Dzsez_ (#786) üzenetére


Dzsez_
tag

Nyitottam.

http://szabadforum.com/

(#788) furic


furic
csendes tag

Van valakinek infója arról, hogy a sima Acer EEE PC 1000 (tehát nem 1000H) mikor jön hazánkba? Link (angol) | WikiPedia

(#789) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Valaki be tudna nekem linkelni két tesztet?

Az egyik az Asus EEE (amit én néztem ki, az a ASUS Eee PC 1000H-BK014), a másik az MSI Wind (ami nekem tetszik, az a MSI Wind U100-026HU).

Felszereltségüket tekintve kb ugyanott vannak, viszont az asusban 6 cellás az akksi.

Ami még fontos...mindenképpen op.rendszer nélkül szeretném megvenni vmelyik gépet, de egyrészt nem tudom hogy pl Windből létezik-e ilyen (ehhez az asushoz nincs XP), másrészt ez csak akkor megy, ha USB-n keresztül tudok rájuk Wint telepíteni...

Let the Zone take me if I am.

(#790) Pompi válasza kutga (#789) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Asus EEE
MSI Wind

Feel Good Inc.

(#791) Wajk válasza furic (#788) üzenetére


Wajk
addikt

soha az életbe és máshol sem kapni... :U

Ha az Asus 1000-re gondolsz, akkro az már volt itthon (SSD verzió), hogy újra mikor lesz :F

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#792) kutga válasza Pompi (#790) üzenetére


kutga
nagyúr

Köszönöm! :R

Let the Zone take me if I am.

(#793) kutga válasza kutga (#792) üzenetére


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Elolvasva a két tesztet két kérdés merült fel bennem:
1. A Wind nagyon szimpatikus, mivel halk, és nem melegszik, viszont kapható bárhol is 6 cellás akkuval (az üzemidő fontos kritérium nekem)?
2. Az EEE 1000H melegedése mennyire zavaró (kérdem én olyanoktól akik már használnak ilyet)?

Let the Zone take me if I am.

(#794) furic válasza Wajk (#791) üzenetére


furic
csendes tag

Köszi!
Akkor marad az 1000H, fekete, linuxos, 160 gigás vinyóval.

(#795) Cyrin válasza kutga (#793) üzenetére


Cyrin
addikt

Több mint 3 hónapja használom, és semmi gondom vele. melegedés? azért ezt tegyük zárójelbe, mert a síma noteszekhez képest ez semmi. én használom fekve a hasamon, a lábamon, és a vincsi körül langyos. sztem ez nem lehet szempont választáskor.

(#796) kutga válasza Cyrin (#795) üzenetére


kutga
nagyúr

Meggyőztél, marad az ASUS gép. Az a 6 cellás akksi nagyon szimpatikus...

Let the Zone take me if I am.

(#797) Cyrin válasza kutga (#796) üzenetére


Cyrin
addikt

Az aksi méret számít a legtöbbet sztem, én is azért választottam anno ezt, és már látom, hogy 2 óra üzemidő mennyire kevés lenne.

(#798) kapcs-ford válasza kutga (#793) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Halknak nem mondanám.

Aláírás

(#799) Dzsez_ válasza kapcs-ford (#798) üzenetére


Dzsez_
tag

Hanem?

http://szabadforum.com/

(#800) Cyrin


Cyrin
addikt

Hangosnak nem mondanám.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.