Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) bejmuller válasza Marc71 (#446) üzenetére


bejmuller
aktív tag

nekem exy ex-kollega jutott eszembe ettol a "varjunk karacsonyig" dumatol. de nem szeretnek vadaskodni:)

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#452) miniapu válasza bejmuller (#451) üzenetére


miniapu
tag

Pedig csak nyugodtan. Egyel több vagy kevesebb személyeskedés igazán nem számít. A moderátorok láthatóan le se szarják, úgyhogy ha van bőven nyálad, ne fogd magad vissza. :K

(#453) Siera


Siera
senior tag

mi a f@szom bajotok van 1mással?XD
ez szánalmas.attól,hogy nincsenek itt a moderátorok,még lehetne normálisan viselkedni :DD

(#454) miniapu válasza Siera (#453) üzenetére


miniapu
tag

Összekevernek exyvel. Direkt. Mert hasonló a véleményünk. Mióta valamelyik hülye ezt elkezdte, mindenki nekemugrott. Már ki vagyok tőle rendesen. :((

(#455) Siera


Siera
senior tag

"el lehet menni Magyarországról" :D

(#456) miniapu válasza Siera (#455) üzenetére


miniapu
tag

:)

(#457) gilead


gilead
tag

Na, hogy engem szidjatok!

Éppen "eldöntöttem", hogy 1000H, erre a MM-ben a FS P9200 89900 pénz.
Tudom, hogy kb. 2 óra az aksi, de ott a dvd, az X3100, meg a 12"! :F
Most megint őrlődhetek! :O

(#458) Siera


Siera
senior tag

ismerős érzés:D
nekem dvd felesleges
monitor-->minél kisebb annál jobb
a vga viszont jobb,de azért ne beszéljünk itt 8800 meg hd4850ről:D
fositsu az meg fositsu marad:D

[ Szerkesztve ]

(#459) gilead válasza Siera (#458) üzenetére


gilead
tag

És 3 év garancia!

(#460) Siera


Siera
senior tag

linuxos eeere sdről vagy pendriveról lehet xpt rakni?

(#461) bejmuller válasza miniapu (#454) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Nem vagyok orankenti olvasoja a forumnak, csak kb naponta egyszer benezek, es elolvasom a friss hsz-eket, a teljesseg igenye nelkul:) Persze ha kapcsolodnak egymashoz akkor visszaolvasok. Es az amit neha irtal, hasonlitott arra amit exy irt, de nem mondtam h te vagy exy, es meg most sem mondom. Amugy meg arrol nincs tudomason h valaki itt elkezdte volna h te vagy exy, lehet h az a resz nekem kimaradt. Na tehat reszemrol ennyi. Kisse cinikus volt az elozo hsz-em, ez teny es valo :)

Amugy meg ha esetleg visszajonne exy, azzal sem lenne semmi baj, ha kepes volt megvaltozni.

Na beke veletek, es vissza a netbook-okhoz:)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#462) PLacc válasza Siera (#460) üzenetére


PLacc
senior tag

Mindkettőről, de SD-ről elvileg gyorsabb az install...

(#463) miniapu válasza bejmuller (#461) üzenetére


miniapu
tag

"ha esetleg visszajonne exy, azzal sem lenne semmi baj"

Ez az ő dolga. Én viszont asszem lelépek. Nem tetszett amit velem műveltek. Már bocsánat, de a saját véleményem az a saját véleményem. Mit érdekeljen az engem hogy kiére hasonlít még? Ha nem mondhatom el a saját véleményem, akkor a Prohardver nem az a hely amit én nekem feltétlen látogatni kell. Igen. Ahogy ezt most leírtam, el is döntöttem. Leléptem.

(#464) bejmuller


bejmuller
aktív tag

Amugy hogy a temahoz is kapcsolodjunk. Miert olyan nagy dolog hogy az everun gepenek turion procija tud 64 bitet? Az Atom is tud, nem? Vagy en tudom rosszul?

Kozben utananeztem, es igaz hogy sok Atom proci tamogatja a 64 bitet, de nem mindegyik, a netbook-okban levo N270 nem :)

[ Szerkesztve ]

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#465) Siera


Siera
senior tag

minek 64 bit :U

(#466) bejmuller válasza Siera (#465) üzenetére


bejmuller
aktív tag

nem a letjogosultsagat, hanem a letet kerdojeleztem meg :)
Utobbi bebizonyosodott:)
Elobbi meg szamomra sem fontos, 3 es fel eve van x86-64-es procim, es csak egyszer, tevedesbol, tettem 64bites ubuntut, amit nagyongyorsan leszedtem :P

Csak kivancsi voltam:)

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#470) PLacc


PLacc
senior tag

Aki akar, már lehet rendelni Mo.-ra Dell mini-t. :D
[link]

(#471) doc válasza PLacc (#470) üzenetére


doc
nagyúr

nevetseges...
700 usd, de 2009-ben kell csak fizetni
addigra siman lemegy 300 usd-re a legkisebb modell ara (arrol nem beszelve, hogy a dellnel is SOKKAL olcsobb az elorendeles)

(#472) PLacc válasza doc (#471) üzenetére


PLacc
senior tag

Aki nem USA-ban lakik, annak ennyi felárat kell fizetnie. Viszont a posta benne van az árban.
Ettől függetlenül tényleg sok.

(#473) PLacc


PLacc
senior tag

Októberben jön a Toshiba netbookja, nekem tetszik. :) [link]

(#474) rakal válasza PLacc (#473) üzenetére


rakal
senior tag

Hali!
Szerintem érdemes lesz ezekkel megvárni a magyar billentyűzetes verziókat,magyar XP-vel.(Dell.Toshiba)
Sanda gyanúm szerint ezek igencsak borsos áron mennek majd itt MO-n.(120-130 KHUF körüli összegre tippelek)

(#475) PLacc válasza rakal (#474) üzenetére


PLacc
senior tag

Nem fontolom egyelőre a külfödlről rendelést, főleg az ÁFA matt. :)

Ha 120-130-ért adnák itthon, akkor a kutya nem venné meg (mindenki Eee-t meg Wind-et venne).
Nézd meg pl., hogy itthon olcsóbban lehet kapni Asus 701 és 900-at, mint a németeknél.

(#476) doc válasza PLacc (#473) üzenetére


doc
nagyúr

ez is vinyos :(
lassan mar nem is kapni ssd-s netbookot :F

(#477) doc válasza rakal (#474) üzenetére


doc
nagyúr

a toshiba sosem volt olcso, raadasul a hivatalos magyar toshiba viszontelado katasztrofalis...
szoval tartok tole hogy a magyar toshiba netbook-forgalmazast sikeresen agyoncsapjak majd :(

(#478) Siera


Siera
senior tag

jaja.
gpu teljesítménye a netbookoknak mindnek hasonló? nincs vmi kiugró cucc?

(#479) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hallani lehetett arról hogy az amd odavágott az Atom.nak, a régi prociaikkal (többet fogyaszt a proci de a chipset+proci kb egál). Nah arra lennék kíváncsi hogy ilyen procikkal szerelt gépek várhatóan mikor lesznek a piacon.

Jelenleg komolyabb netbook az EEEPC-n meg a winden kívül van? Komolyabb alatt 80-120Gb HDD-t és 1024*600 felbontást (10") értek.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#480) hanee válasza doc (#471) üzenetére


hanee
senior tag

Szerintetek ez a kis DELL mikor lesz elérhető Magyarországon is?
(azért a három év gari erős megfontolás tárgyává teheti a dolgot szerintem kicsit drágábban is)..

hanee

(#481) bejmuller válasza MZsoltee (#479) üzenetére


bejmuller
aktív tag

Acer Aspire One... a kijelzo csak 8.9, de a tobbi stimmel

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#482) Gergő_ válasza hanee (#480) üzenetére


Gergő_
őstag

1 de inkább 2 hónap

(#483) hanee válasza Gergő_ (#482) üzenetére


hanee
senior tag

És elreláthatólag milyen ára lesz, nincs valami jó tipped? :DD

(#484) doc


doc
nagyúr

most lattam egy igen erdekes dolgot, Belinea netbook!
bar hogy konkretan netbook kategoriaba soroltak-e, azt nem tudom, mindenesetre igen pici volt, ranezesre kb. az eee900, max. eee1000 meret

(#485) PLacc válasza hanee (#483) üzenetére


PLacc
senior tag

Németeknél az erősebbik változat (16G SSD) 369 EUR, ami olyan ~90k. Tekintve a német és magyar Eee PC árakat itthon is olyan árban lesz a kis Dell (itthon olcsóbbak az Eee-k, mint Németo.-ban).

(#486) Cyrin


Cyrin
addikt

Itt egy cikk annak aki a kétmagos atomot várja. A cikk második felében van a lényeg:

"Egyelőre nem tudni, hogy az Atom 330-at mikor követheti a netbookokba szánt kétmagos, alacsony fogyasztású Atom 370, de a vállalat terveit közelebbről ismerők szerint 2009 előtt nemigen számíthatunk a felbukkanására."

"A netbookokba szánt Atom 270 továbbra is hiánycikk és idén várhatóan az is marad."

[ Szerkesztve ]

(#487) Ratman


Ratman
tag

A Samsung NC10-ről lehet tudni, hogy kapható lesz-e itthon?

Itt írnak róla: Samsung NC10

[ Szerkesztve ]

(#488) PLacc válasza Ratman (#487) üzenetére


PLacc
senior tag

Tekintve, hogy Samsung notit nem igazán árulnak itthon, én nem reménykednék... :(

(#489) Ratman


Ratman
tag

Lenne még egy olyan kérdésem a szakértőkhöz, hogy le tudná írni valaki, hogy melyik netbooknak van matt lcd-je, és melyiknek fényes?

Mert a fényes szerintem elég zavaró tud lenni, és akkor eleve csak olyan márkák irányába nézelődnék, amiknek matt a kijelzője.

(#490) varsza válasza Ratman (#489) üzenetére


varsza
tag

Az MSI asszem matt, volt szerencsém kettőt is rendberakni laikusoknak. Ez tényleg az eddig legjobb, csak az akksi ugyebár
Az Aspire One tuti tükrös, náluk ez a trendi.
Az Asus is matt sztem, MM-ban tapizható.
Samu szintén matt. (eddig ez tűnik a legjobbnak (magánvélemény))
A többit nemtom, sztem youtube-on mindegyikről találsz elég tesztvideót. Én vásárlás előtt mindig ezeket nézem.

És még tényleg várni kell, mert
-lemennek az árak,
-normális 6 cellás aksis változatok is lesznek.
üdv

[ Szerkesztve ]

(#491) Ratman válasza varsza (#490) üzenetére


Ratman
tag

Köszi.

"És még tényleg várni kell, mert
-lemennek az árak,
-normális 6 cellás aksis változatok is lesznek."

Mindenképpen várok még egy kicsit, mert az jósolják, hogy karáncsonyra megjön a nagy árzuhanás.

(#492) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Én ma rendeltem 701-es kis Asus-t, kemény 34.990Ft-ba fájt a kisgép!

Letöltőgépnek, barátnőmnek (msn, net stb..) tökéletesen megfelel, meg azért majd én is nyúzom! ;]

Később meg veszek egy nagyobb netbookot is! :)

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#493) Onnen válasza kelzsoca (#492) üzenetére


Onnen
csendes tag

Hi!
Honnan sikerült ennyiért?
Engem is érdekelne ilyen áron.
Priviben is jöhet, köszi!

1337

(#494) PLacc válasza kelzsoca (#492) üzenetére


PLacc
senior tag

Ez igen baráti ár, én 54 alatt nem láttam...

(#495) kelzsoca válasza Onnen (#493) üzenetére


kelzsoca
félisten

Ment a privi :)

https://vertigostore.eu

(#496) pr0bi


pr0bi
senior tag

Az MSI mint márka kb. milyen szinten áll manapság megbízhatóság terén ? Konkrétan a Wind gép felöl érdeklődnék. Tudom ez nem az a topic , de direkt itt is megkérdezem ne csak a tulajdonosok véleményét halljam ;) Az egész gép nagyon csábító , de nem tudom eldönteni hogy érdemesebb lenne e várni a mini Dell-re. A 9" kijelzö kicsit megkérdőjelezi ezt nálam :U

(#497) varsza válasza pr0bi (#496) üzenetére


varsza
tag

Nálam két WIND is járt rövid időre és csak jót mondhatok róla.(Nem tulaj vagyok)
Jó méretű billentyűk, nagy kép, nem melegszik!!!, kiválló anyagok.

DE
Még várj a többire is amik még nem jöttek ki. Az MSI lenne a tökéletes gép, ha az akksija már 6 cellás lenne.

(#498) Ratman válasza varsza (#497) üzenetére


Ratman
tag

"Nálam két WIND is járt rövid időre és csak jót mondhatok róla."

Valaki viszont írta korábban, hogy az EEE-vel összehasonlítva sokkal gyengébb a wifi érzékenysége. Erről van tapasztalatod?

Mert mivel alapvetően netbook-okról van szó, ez az egyik legfontosabb paraméter (szvsz). Én úgy vagyok vele, hogy inkább legyen valamiben gyengébb az egyik gép mint a másik, viszont stabilan és jól lehessen vele wifi-n a netre kapcsolódni.

(#499) varsza válasza Ratman (#498) üzenetére


varsza
tag

EEE-t nem próbáltam, de egy ACER Aspire laptoppal összehasonlítottam. Ráday utcában a 15,4-es acer laptop, aminek ugye a nagy képernyőjében van benne az antenna kevesebb hotspotot látott mint a kis Wind, amiben ugyebár kevesebb hely van az antennának.
Szóval engem meggyőzött, bár a stabilitását tényleg nem tudtam hosszabb ideig leteszteni.
De az érzékenységgel nincs baj

(#500) kapcs-ford


kapcs-ford
őstag

Rossz hír azoknak akik várják a netbukiba a dual Atom-ot mert nem lesz!

[link]

Aláírás

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.