Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-11-28 15:56:19

LOGOUT.hu

Ha notebook-ot keresel, kattint ide, ha netbook-ot, akkor mielőtt kérdésedet felteszed, kérlek fusd át a következő pár sort, konkrét típussal kapcsolatban használd a jobb oldalon található keresőt!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) kapcs-ford válasza volvoguy (#541) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Nem mindnek gyenge a kijelzője és a bill.-e.
Szinte mindenre használhatóak ami nem tartozik a profi felhasználás vagy game kategóriába.

Aláírás

(#552) Tuco Ramirez válasza kapcs-ford (#540) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Láttál már élőben (vagy még inkább: használtál saját kezűleg) Asus 1000h-t vagy MSI Wind-et?
Mert ha igen, akkor aligha írnál olyat, hogy semmit sem érnek. A külső szubjektív, a billentyűzet némi megszokás után kényelmesen használható, a kijelző pedig kontrasztos, egyenletes megvilágítású, és elég nagy fényerejű ahhoz, hogy akár a szabadban, napsütésben is használd.

[ Szerkesztve ]

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#553) Wajk válasza Zalaymate (#550) üzenetére


Wajk
addikt

mivel még nem jelent meg... :U

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#554) kapcs-ford válasza Tuco Ramirez (#552) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Igen, wind-re pont ma telepítettem és asus is volt már nálam (mind a 3). Te viszont nem láttál Aspire One-t ezek szerint. :P

Aláírás

(#555) Tuco Ramirez válasza kapcs-ford (#554) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Igazad van, valóban nem találkoztam még személyesen a kis Acer-rel, pedig szerettem volna megnézni. A szokásos "tapizós" helyeken (MM, Saturn) azonban még hírmondóba sem láttam Aspire One-t, sajna. :(
Ettől függetlenül az, amit írtál az Eee PC-ről és a Windről ("semmire sem jók") már ne haragudj, de marhaság... pont ugyanazokra a feladatokra képes, mint az Aspire One.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#556) kapcs-ford válasza Tuco Ramirez (#555) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Jónagy faxságot írhattam elnézést akkor! :D "semmire sem jók" idézve de nem találtam, mondjuk visszább írtam hogy a belső az ua.
peace :R

Aláírás

(#557) rakal válasza Zalaymate (#550) üzenetére


rakal
senior tag

Ne várj csodát.
Messziről a Windre erősen hajaz,szvsz egy lesz a sok közül,mire nálunk is kapható lesz...

[ Szerkesztve ]

(#558) rakal válasza kapcs-ford (#556) üzenetére


rakal
senior tag

Nekem Windem van már 2 hónapja,amióta megvan a HP laptopomat elő sem vettem,teljesen kiváltja a nagy laptopot.Ha igazán magába néz az ember,a DVD olvasó nem is igazán kell mobil géphez.Ma.amikor 8 és 16GB-s USB stickek stb. kaphatók,igazából felesleges is,miután minden progit feltelepítettünk(Windows+Office-ezzel nagyjából vége is --spéci további cuccokhoz meg az otthoni USB-s külső DVD rendelkezésre áll,de a vonaton utazva,ill. egyetemi előadás közben senki sem fog ilyeneket telepíteni!.)

[ Szerkesztve ]

(#559) kapcs-ford válasza rakal (#558) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Teljesen egyetértek.

Aláírás

(#560) Tuco Ramirez válasza rakal (#558) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Detto így vagyok vele én is. Amire annak idején a 15,4"-os laptopomat használtam, arra teljesen megfelel az Asus 1000h-m is. Ha utazom valahová, feldobok pár filmet a vinyóra és kész, nem kell a DVD lemezeket sem külön hurcolni. Igazából szerintem a beépített DVD íróra egy esetben lehet valóban szükség, XP újratelepítéshez a gyári helyreállító lemezről. De ilyen ritka alkalomra kölcsön lehet kérni egy USB-s külső írót egy ismerőstől.

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#561) Cyrin válasza Tuco Ramirez (#560) üzenetére


Cyrin
addikt

De mégiscsak én jártam a legjobban, egyszerűen kihagytam a 15,4-es tepsilaptop korszakot, és az egyből netbook-om lett :D

(#562) Tuco Ramirez válasza Cyrin (#561) üzenetére


Tuco Ramirez
őstag

Jól tetted. Netbookkal tuti nem fogsz elbukni 100k-t egy év alatt, mint ahogy az nekem sikerült a P4-es notimmal... :W

WoT ID: Tuco_Ramirez74 SC2 ID: Peter 1714

(#563) gilead válasza volvoguy (#521) üzenetére


gilead
tag

Suti_88!
Én is az Asus 1000H-t néztem ki magamnak, azonban végül a Fujitsu-Siemens U9200-t vettem meg, az óbudai MM-ben 89900-ért. Netezés (Wifi) mellett, persze nem max kijelzőn 2, 48 percet ír aksira. Van benne DVD író, X3100 a videókarija, és Celeron M1,86-os a procija. A memória (1GB) mellett van még egy üres slot, és gyárilag 3 ÉV GARI VAN HOZZÁ! Mindemellett összesen 1,8 kg, ami az Asusnál alig több; viszont a kijelzője már 12"-es. Ha neked fontos az optikai meghajtó, szerintem jó választás. Ja, és a sorozat összes többi tagja Core duós, ue. alappal; tehát később nagyon egyszerűen bővíthető. :)

(#564) Gergő_


Gergő_
őstag

Érti valaki ezt?
kapható
itt lehet kapni de én valahogy úgy olvastam hogy visszahívás történt melegedés és zajos venti problémák miatt...

[ Szerkesztve ]

(#565) rakal válasza Gergő_ (#564) üzenetére


rakal
senior tag

A melegedést nem csodálom,ilyen kicsi gépbe egy dual core-os AMD-t bezsúfolni nem semmi,igaz az ismertető videoban valami csoda rézhűtót mutogattak,de ezek szerint kevés.

(#566) Wajk


Wajk
addikt

Az Acer Aspire One-ban nincsen Bluetooth ha jók az infóim nem?

Csakmert a Metro-ban most lehet kapni a cuccot de ott Bluetooth is van írva...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#567) bejmuller válasza Wajk (#566) üzenetére


bejmuller
aktív tag

nincs bluetooth sajnos:(

Az ornitológusoknak nincs jutalom a munkájukban. A madarak leszarják az embereket. :D

(#568) dexter1987 válasza Wajk (#566) üzenetére


dexter1987
csendes tag

Azt meg szabad kérdezni hogy ott mennyiért osztogatják?

(#569) Wajk válasza dexter1987 (#568) üzenetére


Wajk
addikt

98.000 ha jól emléxem, de az biztos hogy száz alatt és nem sokkal.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#570) Pompi válasza Wajk (#569) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az kicsit sok érte, nem? 89e körényékén már hozzá lehet jutni.

Feel Good Inc.

(#571) dexter1987


dexter1987
csendes tag

Segítségeteket kérném!
Ugyanis tervezek valami hordozható gép megvételét és nem tudok dönteni. A keret kb. 100.000Ft.
Az opciók:
1. Acer Aspire One
2. Asus eeePC 1000h
3. keresek valami "olcsó" notebook-ot

Az Acer gépe jön be a legjobban, de ugye abban csak 3 cellás aksi van a 1000h-ban pedig 6cellás, tehát aksi időben az Asus nyert.
Egy hasonló árfekvésű, normál notebook-hoz képest mennyivel gyengébb aksi időben az Acer Aspire One-ja?

(#572) Wajk válasza Pompi (#570) üzenetére


Wajk
addikt

én nem az ára miatt, hanem a Bluetooth miatt említettem a Metro-t.

Szóval jah, bár az ilyen khelyeken ritkán érdemes ilyen cuccokat venni, árakkal 90%-al el vannak szálva. Jah a Gyorsboltot én is szeretem, igaz van néha náluk is olcsóbb, de gyorsak és korrektek és a gar is pörgős...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#573) Wajk válasza dexter1987 (#571) üzenetére


Wajk
addikt

"Egy hasonló árfekvésű, normál notebook-hoz képest mennyivel gyengébb aksi időben az Acer Aspire One-ja?"

Semennyivel a laptokok általában 2-3 órát bírnak.

"Abban csak 3 cellás aksi van a 1000h-ban pedig 6cellás, tehát aksi időben az Asus nyert."

Szerintem másban is...

Bluetooth, nagyobb kijelző, nagyobb bill. Ráadásul most már elég jó áron van pl a HD verziója az 1000-es szériának. Érdemes meggondolod. De azért nem nyúlsz az Acer-el sem mellé az is jó kis gép, én is csak az akksiját és a Bluetooth hiányát nem tudom megbocsátani.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#574) Pompi válasza Wajk (#573) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Így van, ár / teljesítményben mindenképp az 1000H a nyerő. Gyakorlatilag 10e forint különbség van közte és az Acer One között, a különbségeket pedig jól leírtad.

Az persze szubjektív lehet, hogy valakinek nem tetszik az 1000H kialakítása.

Feel Good Inc.

(#575) Wajk válasza Pompi (#574) üzenetére


Wajk
addikt

igen, még azt akartam írni, hogy érdemes megtapogatni valamely áruházban mind2t és azután döntsön az ember.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#576) Paci84


Paci84
csendes tag

sziasztok, msi wind-et szeretnék venni. Hol tudnék a gépezethez a legolcsóbban (90-nél olcsóbban) hozzájutni? Minden megoldásérdekel!!! :DD Előre is köszi

(#577) kelzsoca válasza Paci84 (#576) üzenetére


kelzsoca
félisten

privi ment!

https://vertigostore.eu

(#578) kapcs-ford válasza dexter1987 (#571) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Akksi
bejmuller írta:

"nekem 2200-as akksi van csak, es 120as HDD, ez gondolom tobbet fogyasz :)
Feher szinu, es olyan gyonyoru :D
Nekem XP-ben, wifivel max 2 ora, annal tobb sehogyan sem..."

[link]

Nekem az SSD-s van, több mint 3óra.

BT, kényszermegoldás:a gép alján van alul lecsavarozható kis fedél, oda bele lehet mod-dolni a bt-ét vagy egy modemet etc..

Aláírás

(#579) Wajk


Wajk
addikt

Asus N10 review

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#580) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

Egyik ismerősöm netbook vásárlásán gondolkodik. Asus EEE PC 1000H vagy MSI Wind?
A wind jobban tetszik neki, de az akksija jóval kevesebbet bír, mint az 1000H-é.
Windhez lehet kapni erősebb akksit? Ha igen, mennyiért?

Akksin kívül milyen lényeges különbség(ek) van a két noti közt?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#581) Wajk válasza Prof01 (#580) üzenetére


Wajk
addikt

sok lényeges nincs, leglényegesebbet megtaláltad, az akksit.

Talán még annyi, hogy az 1000H nagyobb (tapipadja is) és nehezebb kicsivel. Ha az ismerősöd nem tud várni, akkor az akksi miatt én az 1000H-t javasolnám, mert a Windhez elég körülményes még akksit beszerezni.

Ellenben ha tud várni hamarosan érkezik a 6 cellás Wind, feketében már külhonban található, valszeg a hónap végén meg worldwide. Meg biztos lesz utángyárott akksi is, egyszer.

Egy kis néznivaló

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#582) Prof01 válasza Wajk (#581) üzenetére


Prof01
veterán

Köszi az infókat. :R

Egyébként minőségre az Asus v. az Msi jobb?

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#583) Wajk válasza Prof01 (#582) üzenetére


Wajk
addikt

akit amit mond, én erre azt szoktam mondani, hogy nyomás egy tapizós helyre (pl. az MM-be mind2 van) és nézd meg, tapperold meg.

Én mind a kettőt nyúztam már, szerintem mind a kettő rendsen össze van rakva. Jah még annyit talán, hogy a Wind halkabb és kevésbé melegszik, de ne gondolj nagy különbségre, csak ez még eszembe jutott.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#584) kapcs-ford válasza Wajk (#581) üzenetére


kapcs-ford
őstag

Az LG a nyerő .. csak 74gr (2.6oz) :D

(a táblázat szerint)

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#585) Prof01 válasza Wajk (#583) üzenetére


Prof01
veterán

Értem, köszi! :R

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#586) Rick4 válasza Wajk (#581) üzenetére


Rick4
félisten

a Windhez elég körülményes még akksit beszerezni.........mennyit hozzak belőle? :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#587) Wajk válasza Rick4 (#586) üzenetére


Wajk
addikt

árak jöhetnek, ne fogd vissza magad... :DD

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#588) _seth_ válasza Rick4 (#586) üzenetére


_seth_
veterán

6 cellás akku engem is érdekelne...

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#589) Zola007 válasza Rick4 (#586) üzenetére


Zola007
veterán

:K infót!!!!

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#590) Rick4


Rick4
félisten

konkrétan én a 4400MAh-s-ra kérdeztem rá, lenne 18-20K-ért vacsi új. fekete is, fehér is..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#591) _seth_ válasza Rick4 (#590) üzenetére


_seth_
veterán

És mikorra tudnál ilyet rendelni?

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#592) icezozo válasza Rick4 (#590) üzenetére


icezozo
addikt

küldtem egy PÜ-t !

http://qwankido.hu/

(#593) Rick4 válasza _seth_ (#591) üzenetére


Rick4
félisten

jöhet priviben is, de bármikorra. Értelemszerűen azért munkanapról beszélünk. ;)

aki már privizett, annak válasz is ment.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#594) Rick4


Rick4
félisten

:B bocsi, de azt hiszem alaposan benéztem a dolgot, mivel volt szó róla régebben, hogy a wind és az eeepc belseje megegyezik, én valamiért ugyannannak vettem az akksit is, pedig bizony úgy néz ki, nem ugyanaz. Tehát bocsi mindenkitől, nem wind akksit tudok hozni hanem eeepc akksit. :Y :B

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#595) Prof01


Prof01
veterán

Jah eee pc-hez itt vannak olcsón erős akksik: [link] & Asus Eee PC 901 és 1000 8800mAh 10 órát bíró akksi!

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#596) Rick4 válasza Prof01 (#595) üzenetére


Rick4
félisten

made in china, ez helyettesítő akksi, nem eredeti...idézet: Az 1 év garanciát a beszállító cég állja, így angliában érvényesíthető.

tudod, te mennyi kijuttatni egy ilyen csomagot angliába? a legkisebb egység az 1 kg, 13000ft. :D levélként meg tuti nem küldeném.. szóval akkor inkább maradjunk annyiban, hogy nincs rá gari. úgy korrekt.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#597) _seth_ válasza Rick4 (#594) üzenetére


_seth_
veterán

Aham :)

Na nem baj most már kezd el az eee pc akkukat wind akku méretűre faragni :D

Na jó, azért köszi ;)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#598) Prof01 válasza Rick4 (#596) üzenetére


Prof01
veterán

Na és? Még ha 3-4 órát kibír, mégis jobb, mint a gyái akksim ami 1,5-et is nehezen tud. :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#599) Machado


Machado
tag

Valamit lehet már tudni a Lenovo S10 megjelenéséről? A Wind és az 1000H között vacilálok, de lehet meg kéne várni még az S10-ről érkező tapasztalatokat. (Forgalmazzák-e majd nálunk egyáltalán...?)

(#600) Ratman válasza Machado (#599) üzenetére


Ratman
tag

Szvsz az a gép jóval drágább lesz, tehát ha te a Wind és az 1000H árkategóriáját lőtted be, akkor a Lenovo nem jön számításba.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen NETbookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.