Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17701) kodahckr válasza feket663 (#17700) üzenetére


kodahckr
csendes tag

de az msi honlapján ehhez a tipushoz csak nvidia driver van intel nincs.

(#17702) littleNorbi


littleNorbi
aktív tag

Sziasztok. Erre a problémára tud valaki megoldást?

(#17703) kodahckr válasza littleNorbi (#17702) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Én a ramokat nézném meg, utána bios update.

(#17704) littleNorbi válasza kodahckr (#17703) üzenetére


littleNorbi
aktív tag

Köszönöm, megpróbálom.

(#17705) 0Balazs


0Balazs
csendes tag

Sziasztok!

Régi laptopom van, de hozzájutottam olcsón egy SSD-hez, szeretném beleépíteni a DVD olvasó helyére. Ha valaki csinált már ilyet MSI EX620-056 géppel, megírná honnan vett és milyen beépítő keretet? (olcsó megoldás érdekelne).

Üdv!

(#17706) honda11


honda11
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjatok véletlenül, hol tudom letölteni OPTIARC-AD-7530B NX02 Firmware-t?

(#17707) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, az erdekelne ennyi penzert van-e jobb valasztas az alabbi gep helyett.
link
Magyar meg egyeb oldalakon ezzel a specifikacioval ezt a gepet nem talaltam, sot meg a szeria szam alapjan se. Ehhez hasonlo specifikacioval talaltam magyar oldalon kozel 400 000 felett.
Remelem hogy nem gond a szlovak nyelv, igy is ertheto a szakik szemevel.
Nezegettem meg a lenovo gepeket is de mindneki mast mond hogy rossz a gep osszerakva melegszik meg stb. Inkabb film nezesre hasznalnam, talan wowoznek is, egy kis grafikai munka, meg programozas alap szinten.
Eddig egy macbook pro 2009 est hasznaltam, de elromlott, szoval emiatt lessz uj gep.

(#17708) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Hali.

Msi Gt70-0ND
Az Akksi ledje kéken villog, ha fel van töltve. Egyszer lemerült teljesen, akkor csinálta ezt. Beszart az akksi?
Aida szerint 30% az elhasználódás.

MSI GT70 0ND

(#17709) kodahckr válasza gergo5991 (#17707) üzenetére


kodahckr
csendes tag

Kérdés hogy cserélhető-e a vga? Ha már gamer akkor cserélhető vga-s legyen.

(#17710) -Alvin-


-Alvin-
tag

Frissített szörny 4gb vram:D
[link]

Frissített szörny 8gb vram:D,
[link]

Latest 6th Gen. Intel® Core™ i7 6820HK / 6700HQ processor
DDR4-2133, 4 slots, Max 64GB
GeForce GTX 980M
17.3" Full HD (1920 x 1080), Wide-View, G-SYNC ready, 72% NTSC IPS level panel
1 x 2.5" HDD / 1x PCIe SSD / 2x m.2 SSD
6x USB 3.0<br>1x USB3.1 (Type-C SuperPort)

Asszem MSI feljött a "nagyok" közé.
Kíváncsi leszek a következő dizájnra, ha egyáltalán csinálnak a 990m-hez vagy felhasználják a gt80as házikót :D.

[ Szerkesztve ]

(#17711) TeBatman2


TeBatman2
újonc

Sziasztok.
Van egy MSI GX 70 3cc destroyer notebookom és olyan problémám van vele, hogy folyamatosan droppol az FPS em. Csak LOL-t játszok így nem is értem, hogy miért következik ez be.
Valamint frissítettem Boist valamint Vbiost és azóta folyamatosan sárgán ilágít a power gomb bármilyen alkalmazás futtatásakor, olyannál is amit nem az R9 es kártyával akarok futtatni.
Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#17712) domiromm válasza TeBatman2 (#17711) üzenetére


domiromm
tag

Helló.
Nekem is gx70 3cc-m van.
Én is frissítem a biost és nekem is folyamatosan világit a sárga bekapcsoló gomb.
Processzorod terhelés alatt hány Ghz? (Nekem 3.2Ghz Aidával nézve)
Lol-ban mennyi az fps-ed? (Nekem windows 8-cal volt 200fps körül volt, windows 10-zel 140fps körül)
Mikor volt utoljára takarítva a laptop?
Játék közben hány fokos a cpu?

(#17713) TeBatman2 válasza domiromm (#17712) üzenetére


TeBatman2
újonc

A laptop új. Nincs egy hónapos. Aida 3194MHz-t mutat. LOL-ban az FPS az elején olyan 178-80 körül mozog aztan 20 perc mulvan mar 50-60. Két 3 játék után 50 60 al megy es droppol olyan 30-40 re. 50-55 fok szokott lenni a CPU.

(#17714) domiromm válasza TeBatman2 (#17713) üzenetére


domiromm
tag

Váltható grafikus tulajdonságnál be van állítva Nagy teljesítményre?

(#17715) domiromm válasza domiromm (#17714) üzenetére


domiromm
tag

Nekem a cpu mikor játszok 90C° körül szokott lenni meg az r9-es videó kártya is.

(#17716) TeBatman2 válasza domiromm (#17715) üzenetére


TeBatman2
újonc

Most leszedtem egy másik játékot. Játszottam vele 3400MHz olt a cpu orajel. 51 es 48 fok a CPU GPU. Igen Be van állítva nagy teljesítményre az SCM ben is meg a windowsban is.

(#17717) domiromm válasza TeBatman2 (#17716) üzenetére


domiromm
tag

Jobb gomb az asztalon.
Váltható grafikus rendszer konfigurálása.
És ott tudod beállítani hogy alkalmazásonként hogy "Hight performance" vagy "Power saving"
Hight performance = dedikált gpu
Power saving = Cpu-ban lévő gpu

(#17718) TeBatman2 válasza domiromm (#17717) üzenetére


TeBatman2
újonc

Az is be van állítva. Elfelejtettem beleírni. Most az előbb lépett fel a probléma, hogy a memóriahasználtság felszökött 98% ra. Nagy nehezen tudtam nyitni egy feladatkezelőt a legtobb amit egy alkalmazás evett 100Mb volt, utánna leállítani sem bírtam a gépet rendesen. Egyáltalán nem értem a helyzetemet :D :'(

(#17719) domiromm válasza TeBatman2 (#17718) üzenetére


domiromm
tag

Én a turbó clock órajelet amd overdrive-val vettem vissza és a problémám megoldódott a trothlingra.
Ha jól emlékszem 3 szint van benne.
Level 0= processzor gyári óra jele 2.5 ghz
Level 1= Turbó clock 1. szintje 2.8 ghz-re állítottam.
Level 2= 2. szint 3.2ghz-re állítottam. 1.2 V
Alul még lehet szinteknek megfelelően feszültséget állítani.

(#17720) domiromm válasza domiromm (#17719) üzenetére


domiromm
tag

Rosszul emlékeztem, most letöltötem.
Level 0 = 3.5ghz 1.2625V
Level 1 = 3.2ghz 1.2V
Level 2 = 2.8ghz 1.125V
Ezek az értékek vannak beállítva.

(#17721) Narris


Narris
csendes tag

Sziasztok,

Ilyen géppel van valakinek tapasztalata?

MSI GP60 2PF Leopard-662XHU

Tesztek alapján nekem elég lenne bőven a core i5 proci és a GTX850 2GB-os videókártya.
Memória egyelőre csak 4 van benne, de azt bővíteném 8-ra, valamint SSD-t raknék bele.

Asus N551 és Asus G551 is képben van, bár azok 60-70k-val többe fájnak, és ismerten gyenge a WiFi kezelésük, ami nálam nagyon fontos (csak Telekom-os D-Link routerem van, meg valahol talán a szekrényben egy kétantennás Linksys).

Köszi előre bármilyen tapasztalatot :)

(#17722) gergo5991


gergo5991
őstag

Hali, hetfon leszek msi ge62 apache tulajdonos, az ujabb modelle, azt szeretnem igy elore megkerdezni, mennyire van peoblema win 8.1 rol win 10 re frissitessel. Gondolok irt a driverekre esetleg valami nem fog mukodni es pepecskedni kellesz-e.
I7 5700hq, 960m 2gb, 16gb ram, 1terra hdd 7200

[ Szerkesztve ]

(#17723) gergo5991


gergo5991
őstag

Sziasztok, a billentyuzet hattervilagitasat hogy lehet bekapcsolni? Marmint a szineket. Neten kerrsgeltem de csak programmal lehet amit le kell tolteni. Steel series szoval lehet, csak nem tudom hogyan. koszonom

(#17724) Asycid válasza Narris (#17721) üzenetére


Asycid
tag

Szia!
Pont ilyet vettem vagy 2 hónapja, a tapasztalataim eddig jórészt pozitívak.
1600-as felbontásban mindent elvisz _szinte_ maxon. Az, hogy a ventit fel lehet pörgetni maxra egy gombnyomással, ismét csak pozitív, mindig használom ha játszom, bár nekem turbo boost nélkül ugyan (nincs 1 FPS plusz se egyik játéknál se, ha engedélyezem a turbot, mivel a GPU a szűk keresztmetszet), de sose érte el még a 90 fokot, általában 86-87-nél tetőzik még akkor is, ha nem nyomom be a venti boostot.

A hangminősége eddig mindent ver nálam. Nem hittem volna, hogy fogok mélyeket hallani valaha egy laptopból.

Az anyagminőség... hát, műanyag, kiscsit tejfölösdoboz, enyhén "selymes" tapintással, de viszonylag kemény és rugalmas. Vigyázni kell rá, nem kell dobálni, akkor nem lesz baja. A fedőlap gyűjti az ujjlenyomatot, de könnyű tisztítani is. (megjegyzem, hogy az emblémán is van fólia, úgyhogy ne ijedj meg majd- mint én tettem- mikor el kezd hámlani, az csak a védőfólia lesz :) ).

A monitor egész jó, nem színeződik/ fakul vészesen ha fura szögből nézi az ember (bár sose értettem egy laptopnál ez miért mérvadó, mikor 99%-ban totál szemből nézi az ember), bár tudni kell, hogy nem IPS. Kissé sárgás a gyári kalibrációja. Felhívom a figyelmed, hogy 1920x1080-as a natív felbontás, és a windows (8.1 és 10 is) egészen kretén módon skálázza... sokminden homályos marad a 125%-os windowsos nagyítás miatt. Persze vissza lehet venni 100%-ra, csak akkor meg nagyon apró lesz minden. Linux természetesen tökéletesen meg tudja oldani ezt a nehéz feladatot (ez a Microsoftnak egy rossz pont, nem a laptopnak).

A billentyűzet egészen merev, határozott nyomásponttal rendelkezik.

SSD-t én is tettem bele, ez volt az első dolgom, hogy kihasználjam az mSATA lehetőségeit, de tudnod kell, hogy garanciavesztés nélkül csak úgy lehet, ha dobsz egy e-mailt a hazai megbízottaknak (albcomp). Nekem pár óra után jött a válasz, hogy megbonthatom, és ha szervizelni kell, akkor csatoljam a mailt is amit írtak... ja, csak azért, mert a garanciamatrica az egyik csavaron pihen :)
A Wi-Fi eléggé meggyőző erősségű (Intel Dual Band Wireless-AC 3160 van benne).

Extraként még megjegyezném, hogy BIOS-t egyelőre nem tudom hogy lehet frissíteni ha kéne, mivel nincs ez a típusú gép az MSI honlapján, illetve a BIOS-ból is hiányzik az a menüpont, aminek az MSI hivatalos oldalán található leírások szerint ott kéne, hogy legyen. Egyelőre nem probléma ugyan, de azért nem ártana tudni.

Ha bármi kérdésed még felmerülne, nyugodtan írj, próbálok majd nem elfogultan segíteni!

[ Szerkesztve ]

(#17725) Henry1990


Henry1990
tag

Hello!
Egy MSI Dominatort vettem ma kéz alól, és itthon vettem észre, hogy a garanciás matrica át van szaktva. ezzel ugrott a garancia is, vagy ez nem sok szerepet játszik?

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#17726) feketeibiza válasza Henry1990 (#17725) üzenetére


feketeibiza
tag

Nem ugrik a gari miatta :)

[ Szerkesztve ]

Ha már irok elvárom hogy visszairj! Köszönöm!

(#17727) Henry1990 válasza feketeibiza (#17726) üzenetére


Henry1990
tag

ha nem gond, megvárnék egy független véleményt is :DDD :Y :Y :R

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#17728) domiromm válasza Henry1990 (#17727) üzenetére


domiromm
tag

Helló.
Albacomp-tól tudsz kérni megbontási engedélyt hogy miért bontod meg, küldenek egy emailt hogy meg adták és azt a garanciás papír mellé kell tenni.
Volt valami cserélve benne?

(#17729) droving válasza Henry1990 (#17727) üzenetére


droving
aktív tag

MSI nél is lehet S-N szám szerint garanciáztatni,én HDD-t cseréltem benne,mikor baj lett a géppel egy szót se szólt senki miatta.

droving felhasználónak 145 pozitív értékelése van a fórumon!

(#17730) Henry1990 válasza domiromm (#17728) üzenetére


Henry1990
tag

elvileg VGA

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#17731) Henry1990 válasza droving (#17729) üzenetére


Henry1990
tag

rendben, köszönöm.

„A sikert legtöbbször azok érik el, akik nem tudják, hogy a kudarc elkerülhetetlen.”

(#17732) phg válasza Henry1990 (#17725) üzenetére


phg
csendes tag

Nem ugrik a gari :N , én már több (4 msi gépet) is megbontottam , [Itt] regisztrálsz, a leírtaknak megfelelően megadod az S/N számot , lesz egy kérdés ami rákérdez hogy honnan való a gép , ott megadod a Digiprim-et (Dohány u. 73) és ennyi.A következő oldalon már fel is tünteti a 2 év ( "szokásos") garit. 1-2 nap , kapsz egy emailt , értelem szerűen kitöltöd a kérdőívet , és arra kapsz + 3 hónap bonusz garit. Röviden ennyi , ha nem megy vagy távol áll tőled az ilyesmi írj rám , segítek :R

(#17733) krunyec válasza phg (#17732) üzenetére


krunyec
csendes tag

Szia Phg! Sziasztok!

Én is SSD-t szeretnék pakolni a GE70-be, mert ez a lassú HDD kiakaszt. Sajnos nekem is ott virít a warranty sticket az egyik csavarnál.

Akkor azt mondod, hogy nyugodtan csavarozzam le a hátulját és pakoljak bele SSD-t, ha probléma lesz a géppel nem fogja őket érdekelni, hogy szétkaptam? És ezt esetleg honnan tudod?

Nem kötekedésképp, csak szeretnék biztosra menni mielőtt nekiesnék.. :)

Köszi előre is!

(#17734) phg válasza krunyec (#17733) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! Hol vásároltad a gépet? Garanciát nem veszítesz ha megbontod az alját. Persze normális keretek közt. Ez alatt azt értem hogy nem szabad összebarmolni a notit , ne sérts meg pl: kábeleket , ne karcold meg a panelt, stb-stb vagy akár ne szakítsd meg a csavart..... akkor nem lesz vele probléma. A matrica egyértelműen azt szolgálja hogy meg lett e bontva a gép DE sokak tévhitével ellentétben elsősorban a felesleges körök kizárására szolgál gariztatásnál. Vagy is arra hogy belenyúltál e vagy nem , és ha igen (márpedig a matrica elárulja) akkor mihez , vagy mit cseréltél ki. Amit kicserélsz arra a hardverre természetesen nincs gari de szívesen megcsinálják vagy cserélik kisebb nagyobb összegért. Probléma akkor van még ha kicserélsz benne valamit és az hibás , ráadásul megkárosítja a noti valamelyik részét ( pl: zárlatos cucc) abban az esetben a gari teljes egészében ugrott! Ekkor is van lehetőség a további javításra nem kevés valutáért cserébe.

(#17735) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Hali

GT70-0ND (GTX 675mx). HDMI-n keresztül képes a 4K-ra? A tv-m képes rá (LG UB820v). Elég hozzá egy 1.4-es kábel, vagy vegyek 2.0 képeset?

MSI GT70 0ND

(#17736) Phoeniҳ


Phoeniҳ
tag

üdv!
Msi Gp60 2pf leopard pro géppel rendelkezek gtx 850m ddr3 variánssal és az lenne a kérdésem, hogy ha megemelem az órajeleit a GTX 850m-nek anélkül, hogy feszültséget növelnék akkor az tesz valamilyen kárt a gépben? [link]
köszi :)

(#17737) eeeilok1


eeeilok1
csendes tag

Velemenyeteket szeretnem kerni errol a geprol nem igazan akarom jatekra hasznalni arra ott van a konzol szigoruan csak munkara video vagas photoshop es CAD programok futtatasara. MSI GP Series GP72 Leopard Pro-002 Gaming Laptop 5th Generation Intel Core i7 5700HQ (2.70 GHz) 8 GB Memory 1 TB HDD NVIDIA GeForce GTX 950M 2 GB GDDR3 17.3" Windows 8.1 64-Bit.
Eszreveteleiteket elore is koszonom.
A newegg rol akarom megvenni napi akcioban van 750 $

(#17738) bprubin válasza bRezo1 (#17735) üzenetére


bprubin
tag

(4k 24 Hz, UHD 30 Hz)-re képes a Hdmi kimenet, 2.0 kábel felesleges, mert nem olyan a kimenet.
Lehet kézzel kell majd beállítanod a felbontás paramétereit az Nvidia vezérlőpultban.

(#17739) Jozsusz


Jozsusz
csendes tag

Sziasztok! :) Teljesen új vagyok a fórumon, egy laptop vásárlását fontolgatom és a véleményeteket szeretném kikérni. Ezt a modellt nézegetem: MSI GE62 2QC (Apache) - 451XHU laptop. i7-5700HQ, GTX 960M 2 gigás, 8 giga RAM, stb stb. AZ érdekelne a legjobban, hogy mennyire melegszik a gép? Mert eléggé kompaktnak tűnik a 2,4 kilójával. Battlefield 3-azni szoktam, meg az új játékokat próbálgatnám rajta ( Fallout 4, NFS, stb ). A válaszotokat és a segítségeteket előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#17740) Boond


Boond
addikt

http://www.emag.hu/seagate-barracuda-merevlemez-2tb-7200rpm-64mb-sata3-st2000dm001/pd/E40QDBBBM/?prod_CMP-59_500_4474

2 év garanciával :Y
Ahol néztem eddig csak 1 év volt.

(#17741) Boond


Boond
addikt

téves...

[ Szerkesztve ]

(#17742) bRezo1


bRezo1
csendes tag

Hali. Kérdésem az lenne, hogy ki használ itt win10-et?
nVidia Kártyásoktól kérdezem, hogy mi a megoldás arra, hogy ha filmet nézek, akkor néha átvált a dedikált kártyára, majd visszakapcsolja magát, de ilyenkor beakad a kép.... Ötlet?

MSI GT70 0ND

(#17743) kentharo


kentharo
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Nem tudom, hogy volt-e már téma, de megkérdem.
Van egy MSI VR630-as gépem 7 éve. Egy ideje az érintő gombsoron nem tudom bekapcsolni a webkamerát, viszont a nem létező bluetooth gomb működik, persze nem történik semmi. Mikor megvettem, a bluettoth gomb nem működött, mert ugye nincs benne, de a kamera igen. Mára ez megfordult.Lenne valakinek ötlete, vagy javaslata, mi lehet ez és hogyan kéne működésre bírni a kamerát.
Előre is köszönöm.

(#17744) domiromm válasza kentharo (#17743) üzenetére


domiromm
tag

Nem lehet hogy másik drivert telepitetél fel?
Én gépemnél fn+f6 kapcsolja be, hátha sikerül.

(#17745) kentharo válasza domiromm (#17744) üzenetére


kentharo
csendes tag

Üdv.
A driver tuti jó. Időközben a gépet elajándékoztam, de mindenképp kipróbálom ezt a bill. kombinációt.
Köszi a tippet.
Esetleg megírom, ha bejött a dolog, hátha nem én vagyok az egyetlen.

(#17746) s3int


s3int
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy msi laptopok esetében honnan lehetne megtudni, hogy a kijelzője milyen?
IPS vagy WVA-s TN vagy TN?
Pl. az alábbiak?

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/msi/MSI_GE72_2QC_(Apache)-281XHU_Intel_Core_i7_Quad_Core_5700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_9S7-179221-281_18791.html

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/msi/MSI_GE62_2QC_(Apache)-451XHU_Intel_Core_i7_Quad_Core_5700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_9S7-16J222-451_18795.html

https://ipon.hu/webshop/product/msi_ge62_2qc_450xhu_apache___ajandekcsomag!/1268267

http://www.digiprime.hu/laptop/msi-gp72-leopard-pro-23010-elado

Mi a véleményetek róluk?

Elég nehéz a döntés, volt msi-m és szerettem, de hogy őszinte legyek ők is versenyben vannak:

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_7559_Intel®_Core™_i7-Quad_Processzor_Core_6700HQ_8GB_1TB_NVIDIA_Windows_10_Fekete_INSP7559-2_19103.html

https://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/asus/ASUS_G751JL_T7003_Intel®_Core™_i7-Quad_Processzor_Core_4720HQ_8GB_1TB_NVIDIA_DOS_Fekete_G751JL-T7003_18649.html

https://www.laptopszalon.hu/notebook/laptop_notebook#pid_19061

Köszi a válaszokat előre is.

Üdv: Laci

Laci

(#17747) Boond


Boond
addikt

hm, érdekes, hogy jelzik emagnál, hogy van újra csomagolt ajánlat is, gondoljátok, hogy ezt bf-ről küldhették vissza? :D

http://www.emag.hu/asus-zenpower-univerzalis-kulso-akkumulator-10050mah-kek-90ac00p0-bbt004/pd/DLW5YYBBM/?ref_rmd=540510_rmd&ref_id=32499247#res

hm jó lesz oda figyelni majd a termékekre :)

(#17748) maxika2004


maxika2004
őstag

Sziasztok!
Segitsetek lécci:
Adott egy msi VR610 laptop.... aminek nem müködik a billentyüzete...
elképzelhető hogy le van zárva a billentyü valamiféle bill kombinációval ?
ha igen hogy kell ezt feloldani? (persze lehet hogy simán beszart, de gondoltam hátha lezáródott)
Elöre is köszi a segitségeteket, és :

BOLDOG KARÁCSONYT mindenkinek !

(#17749) AnikóPicur


AnikóPicur
újonc

Sziasztok!

Kérlek segítsetek!
Kaptam egy msi GX60 3CC laptopot, újra lett rakva vin10-re, és a billentyűzet világítása csak fehér, előtte 3 színre is váltott.
Tudja valaki, hogy hol lehet esetleg állítani vagy a rendszerbe hol találnám meg?

Köszönöm a segítséget előre is. :)

B:Ú:É:K

(#17750) domiromm válasza AnikóPicur (#17749) üzenetére


domiromm
tag

Helló.
Ezzel tudod beállítani: [link] Keyboard LED Manager .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.