Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#14001) ropi23 válasza kali (#14000) üzenetére


ropi23
csendes tag

Először win7 volt most vista van rajta. memória miatt x64-es.

Holnap viszem szervizbe ahonnan rendeltem azt mondták az a legegyszerűbb de ha azt mondják 1-2 hét mire kiderül inkább vissza viszem a boltba.

Ha neten rendelek valamit arra is érvényes a 3 napos garancia ugye?

(#14002) kali válasza ropi23 (#14001) üzenetére


kali
legenda

netes rendelés esetén 8 napon belül lehet elállni!
ha 64 bit oprendszer van rajta, akkor egyenlőre nincs miről beszélni, mivel nincs hivatalos gyártói támogatás 64 bit alá! 32 bit oprendszerrel kellene kipróbálni, és ha azzal sem megy megfelelő környezetben, akkor lenne érdemes visszaadni, vagy gariztatni!

(#14003) ropi23 válasza kali (#14002) üzenetére


ropi23
csendes tag

független, hogy milyen op rendszer van rajta mármint x64 v. x86 mert gombbal kell bekapcsolni a kamerát és arra nem reagál a laptop.
de azért megpróbálom az x86-ost. veszíteni valóm nincs.

(#14004) gyuluskám


gyuluskám
tag

Üdv mindenkinek!

Egy kis segítségre lenne szükségem!
Tegnap este újraraktam a Laptopomat (MSI GX620)
Eddig Win7 32bit volt rajta!
Most Win7 64 bit van rajt,gondoltam megpróbálom 4GB memória miatt!

Felraktam minden drivert a hivatalos oldalról!
Igaz hogy az oldalon nincs írva hogy WIN7 64-BITRE!
De ha letöltöd benne van az X64 mappa a driverekbe és jó rá MIND!

de mégis egy ismeretlen eszköz van az eszközkezelömbe?
hogyan tudnám kideriteni mi az???? [link]

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

(#14005) kali válasza ropi23 (#14003) üzenetére


kali
legenda

nem független, mert nem kimondott hardveres kapcsolód van, a kapcsoló által szoftveres úton történik a bekapcsolás - és így az illesztés is számít!

gyuluskám; ezek szerint mégsem jó rá mind... :U nézd meg az ismeretlen eszköz hardveres azonosítóját, hátha úgy egyszerűbb!

[ Szerkesztve ]

(#14006) gyuluskám válasza kali (#14005) üzenetére


gyuluskám
tag

Igen megnéztem!

Valami ENE CIR DRIVER!

Találtam is az MSI oldalon ilyen drivert valami infraeszköz de nem tom mire jó!

De sikerült!

Köszönöm a segitséget

További szép Napot!

(#14007) tomek8210


tomek8210
csendes tag

találkoztatok azzal a problémával win7 op rendszeren hogy a képernyö nem kapcsol ki magátol egy idő után? MSI GX701-es laptopom van 195-ös forceware driverral

(#14008) tomek8210 válasza gyuluskám (#14004) üzenetére


tomek8210
csendes tag

Nálam is ez volt a probléma msi gx701-en és egy acpi beépített lehetőség gombja driverral el tudtam tüntetni.

(#14009) gyuluskám válasza tomek8210 (#14008) üzenetére


gyuluskám
tag

köszönöm sikerült!

Lenne még 1 kérdésem hozzátok!
Ugye nekem a GX620 silver van/NO TURBO GOMB/
P8400 proci 2.26GHZ alappal!
Felraktam ezt az EVEREST progit és van egy olyan hogy TÚLHAJTÁS menü! IME:[link]

A cpu szorzó 8.5xés 9x között ugrál így van egy 6% tuning!

Na most az a problémám mikor játszom, tök mind1 mivel!
Futt az EVEREST a háttérben és hirtelen kilépek ALT+TAB-al akkor mindig alapon van 8.5x
De ha kilépek a játékból egyböl felugrik a szorzó 9x-re! :Y

Nem lehet valahogy beállitani hogy úgy menjen játék közben is???

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM! :R

(#14010) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Erről a típusról valami tapasztalat, vélemény?
[link]

Mennyire megbízható?

Üdv:

Sera26

(#14011) Janó_báá


Janó_báá
csendes tag

Szevasztok!
Vettem egy MSI VR630X-236HU notebookot.
Nem találom, hogyan kell a kettőspontot, stb begépelni.
FREEDOS van rajta. Hogy tudok ra Windows XP felrakni?
Segítséget kérek!

(#14012) kali válasza Janó_báá (#14011) üzenetére


kali
legenda

ha sima xp telepítőd van - amiben nincs integrálva a szükséges ahci/sata illesztő -, akkor csak ide módban fog menni az xp telepítése, ehhez a bios adott beállításában kell kiválasztani az ide módot - ki- illetve átkapcsolni az ahci sata módot! vr630 noti esetében ha régebbi bios verzió van fent, akkor ehhez esetlegesen szükség lehet a bios frissítésére!
ide módban a sima xp telepítőről boot, particiók/merevlemez törlése/formázása - free dos ledarált -, és mehet fel az xp!
ahci/sata módban is telepíthető az xp, de ekkor szükség van a szükséges ahci/sata illesztő integrálása az xp telepítőjébe; link
vista és win 7 már alapban tartalmazzák a szükséges ahci/sata illesztőket, így azoknál már nincs szükség az ide módra, illetve az illesztők integrálgatására!

[ Szerkesztve ]

(#14013) fisi válasza kali (#14012) üzenetére


fisi
senior tag

Sziasztok URAK! :)

Nos aki tud segítsen- egy kérdésem lenne laptop témában, Kali Rád különösen számítok! :)

Szal a kérdés az, hogy anno az asztali gépemen tudtam zenét úgy grabbelni, hogy ha ment pl egy zene- pl. akár youtube- on akkor beállítottam a Goldwavet- és menet közben simán legrabbeltem a vinyóra a cuccost. No most ebben az idióta lapiban (GX 701) nem találok ilyen hangkari opciót... :(
Vagyis nincs belső record felvevő eszköz- na ezt most jól megaszontam??!! :Y
Van megoldás akkor erre a problémára?? Nem lehet vhogy megoldani a dolgot??

Kérdés2- még mindig a régi- már win 7 home premium van a gépen, de még mindig folyton csak másodszorra kapcsol ki eme idióta szerkezet- tehát kikapcs- újra indít- aztán mikor felállt a rendszer akkor ki lehet már kapcsolni.

Mostanában úgy oldom meg ezt a problémát, hogy mielőtt beindulna a win tehát még a kezdő MSi képernyő jön DOS- ban kinyomom a gépet- így leáll- én meg megspórolok egy csomó időt..
Ezzel ártok a masinának vagy sem??

Válaszokat köszi!! :R :R

fisi

(#14014) kali válasza fisi (#14013) üzenetére


kali
legenda

az sem biztos, hogy konkrétan a gép vs noti az oka, mivel anno xp alatt én például így csináltam notin; link és most win 7 alatt így nem működik, nincs meg az a be- és kimeneti hang, ami xp alatt adott volt! pedig a notin aztán hardveresen semmi sem változott, csak szoftveresen az oprendszer, és az illesztők... mindegy, majd megpróbálom kideríteni, hogy win 7 alatt miként a legjobb!?!?
a második kérdésere; ártani nem kimondottan ár az a kinyomás, szerintem valami illesztő vagy alkalmazás fogja a gépet kikapcsoláskor...

(#14015) fisi válasza kali (#14014) üzenetére


fisi
senior tag

Köszi!
:R
Ha esetleg megvan a hangfelvétel dolog priviben jeleznél- ha szépen megkérlek?? :R

Köszi! :R

(#14016) break333


break333
csendes tag

Üdv. A Segítségeteket szeretném kérni, Vettem pár hónapja egy cx700-ast és remekül futott rajta a win7. Kb 1 hónapja kezde azt játszani, h a kijelzőn bevilllant 1 fekete kép pár másodpercre és vissza az erdeti kép. Mára már elég gyakran csinálja, mondhatni többet fekete a kép, mint a normál állapotában, főleg ha csak simán aksiról megy. Lécci, ha vki tud, segítsen, hogyan orvosolhatom. Kössz

(#14017) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Van egy MSI EX600-as gépem. A kártyaolvasóval van gondom.
Ha belerakok egy memkártyát, beolvassa és letudom másolni rola a cuccokat a gépre.
Viszont vissza már nem megy.
Azt a hibát irja, hogy irásvédett a lemez.
Probáltam sok mindent de nem megy :(
Szerintetek mi lehet a gond?
Elég gáz hogy külön kártyaolvasot kell használnom :(
Remélem van ötlet!!
Elöre is köszönöm
Andrew

(#14018) kali válasza andrew-msi (#14017) üzenetére


kali
legenda

milyen formátumú memóriakártya? ha használsz átalakítót, akkor azon a lock fülecske a megfelelő állásban van?

(#14019) andrew-msi válasza kali (#14018) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

SD adapterbe microSD van, de sima SD-vel is ez van.
Igen nincs Lock-olva a kártya.

(#14020) psykie


psykie
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Egyik ismerősöm tervezi, hogy vesz egy MSI CR610-003HU laptopot a kérdésem az lenne, hogy XP-t normálisan rá lehet e rakni, vannak e hozzá rendes XP-s driverek!? :U

(#14021) kali válasza psykie (#14020) üzenetére


kali
legenda

a jövő zenéje a win 7, az xp már felejtős; link

andrew-msi; megfelelő illesztő telepítve a kártyaolvasóhoz?

[ Szerkesztve ]

(#14022) psykie válasza kali (#14021) üzenetére


psykie
aktív tag

:R köszi, ezt már én is néztem, hogy csak win 7 driverek vannak a gyári oldalon, ezért kérdeztem, hogy az XP megoldható e. Ha az enyém lenne a laptop akkor mehetne rá win 7 de az illetőnek az XP kellene :U

(#14023) kali válasza psykie (#14022) üzenetére


kali
legenda

amúgy megoldható az xp, de csak kínlódás, és hosszas keresgélés árán! és sajnos még úgy sem biztos, hogy minden funció maradéktalanul mőködni fog... az eco például vélhetően nem!
ha valóban feltétel az xp, akkor hanyagolnám ezen szériát! mennyi a max keret a notira?

[ Szerkesztve ]

(#14024) psykie válasza kali (#14023) üzenetére


psykie
aktív tag

110-120 at szánnának notira, a másik amit néztem szintén MSI, VR630XL de lehet rábeszélem őket a win 7-re. Mondjuk még nem használtam én sem, és szégyellem :U de nem tudok túl sokat róla pl hogy vannak e kompatibilitási gondjai régebbi XP-s programokkal meg ilyenek :B

(#14025) soulf


soulf
csendes tag

sziasztok,

van egy MSI M662X laptopom, és nagyon a melegszik (100 fok) ezért folyton lekapcsol
úgy tudom, hogy ez egy széria hiba, legalábbis a legutóbbi garinál ezt mondták,
a kérdésem az lenne, hogy laptophűtővel orvosolható-e a probléma és, ha igen akkor melyiket lenne jó megvennem?
előre is kösz mindenkinek a segítséget!!! :C

(#14026) .:Ati:. válasza soulf (#14025) üzenetére


.:Ati:.
csendes tag

Szia nekem egy vr420-as gépem van azzal is ez a helyzet,mondjuk ő nem hergeli fel magát annyira hogy le is álljon de baromi meleg tud lenni.Én a vaterán vettem azt a világítós kb2000Ftos 3ventis hűtőt és a célnak tökéletesen megfelel,nem gondoltam volna magam sem de baromi jól dolgozik, és nagy jól vissza tudja hűteni,persze ha kicsit nagyobb a büdzsé vannak komolyabbak is, nekem bevált az is :)

(#14027) haxxika


haxxika
senior tag

Sziasztok. MSI Ex600hoz honnan lehetne venni hűtőt procira? Már kicsit idegesít hogy kerreg mint egy traktor ha néha játszok rajta, és a gar sincs már rajta egy ideje, vki help, köszönöm

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#14028) impression


impression
csendes tag

EHHEZ MIT SZOLTOK MSI GX620 eredmenye!!!

[ Szerkesztve ]

(#14029) kali válasza psykie (#14024) üzenetére


kali
legenda

a vr630 kevésbé ajánlott széria, akkor már inkább a cr610 legyen!
win 7 oprendszer alatt mondhatni minden vista és xp alá íródott program fut, mivel van vista és xp kompatibilis telepítési és futtatási mód!

(#14030) kali válasza soulf (#14025) üzenetére


kali
legenda

kitakarítva és újrapasztázva is olyan vészes a helyzet?

haxxika; üzletben nem nagyon lehet beszerezni, szervizes kapcsolat kell, vagy rendelsz; link

(#14031) psykie válasza kali (#14029) üzenetére


psykie
aktív tag

Köszi :R
Már meg is rendeltem neki a CR610-et :K

(#14032) automi88


automi88
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 15 hónapos EX615-415HU névre elkeresztelt laptopom. Az utóbbi időben, ha hidegebb környezetben indítom be akkor vagy 10 percig érdekes hangon berreg. Amint telik az idő és melegszik fel az egész laptop akkor abbahagyja. Ezt a hidegebbet úgy értettem, hogy olyan kb 19-20 fok.
Van valakinek erre ötlete?

(#14033) kali válasza automi88 (#14032) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy a ventiben az olaj/zsír akkor szuperál jól/jobban, ha felmelegszik egy bizonyos hőmérsékletre...
nem teljesen normális jelenség, de az ex széria legtöbbje sajnos amúgy is ventis problémákkal küzd!

[ Szerkesztve ]

(#14034) automi88 válasza kali (#14033) üzenetére


automi88
csendes tag

Olajozás segíthetne ezen a problémán?

(#14035) kali válasza automi88 (#14034) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen - időlegesen - igen! persze ha garis a noti, akkor a művelet elvégzésének akadályai lehetnek...

(#14036) automi88 válasza kali (#14035) üzenetére


automi88
csendes tag

Sejtettem, hogy nem ez egyszerű. Még garis. Csak 1 hónapra nem tudnák megválni tőle.

(#14037) andrew-msi válasza kali (#14021) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Természetesen a gyári driver van fent.
Az a fura hogy az olvasással semmi gond sincs.
Nem értem mi van :(

(#14038) kali válasza andrew-msi (#14037) üzenetére


kali
legenda

amikor benyomod a notiba a kártyát/átalakítót, nem nyomódik el esetlegesen - véletlenül - a lock fülecske? láttam már olyan átalakítót, ahol a kártya benyomásakor benyomódott a lock fül, kihúzáskor meg vissza, a tulaj csak nehezen jött rá a hiba okára, hogy miért nem tud írni a memóriakártyára!

(#14039) gyuluskám válasza impression (#14028) üzenetére


gyuluskám
tag

Üdv...

Nekem ennyi pontom lett:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#14040) impression válasza gyuluskám (#14039) üzenetére


impression
csendes tag

UGYES-UGYES!!! De nezd csak meg jobban a felbontast!! nallad 1280*800 ezzel szemben nallam 1280*1024 :P:P

(#14041) impression válasza gyuluskám (#14039) üzenetére


impression
csendes tag

Lefuttattam az altalad hasznalt felbontason is:
[ITTALINK]

(#14042) gyuluskám válasza impression (#14041) üzenetére


gyuluskám
tag

Oké!
Egyébként nem azért raktam fel az eredményem mert több pontom volt az első teszten!

Csak gondolom neked a 063HU Piros verzió van,nekem pedig a Silver változat amibe nincs CPU turbo!És ezért voltam kíváncsi az én eredményemre is!

Nem azért hogy bárkit is lenézzek!

(#14043) andrew-msi válasza kali (#14038) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Több kártyadaptert is probáltam, ja es MMC-t is amin nincs ilyen fül.
Nem értem mi a gond :(

(#14044) impression válasza gyuluskám (#14042) üzenetére


impression
csendes tag

Igen nekem a turbogombos van. 15%-os tulhajtason volt. fel lehet tolni egesz 20%-ig de allitolag nem ajanlott. Amugy a te pontszamod kimondottan jonak mondhato turbogomb nelkul ha beleszamitjuk h a videokarim is tuningolt. A te videokartyad teljesen gyari beallitasokon futott?

(#14045) impression válasza gyuluskám (#14042) üzenetére


impression
csendes tag

Ami kulomseget meg eszrevettem a gepeink kozott h nekem a Windows 32 bites verzioja van fent. Ez ugye 3gb memoriat jelent mert nem ismer fel tobbet. Latom neked a 64 bites verzio van mert felismeri mind a 4 gb-ot

[ Szerkesztve ]

(#14046) gyuluskám válasza impression (#14045) üzenetére


gyuluskám
tag

Igen nekem 64-bit Win7-van!Meg nekem ugye a max felbontás az 1280x800!
Ennek ellenére megvagyok vele elégedve! De a piros jobban tetszik! :DD
Grat a gépedhez! :C

A videókarit mennyivel tudtad feljebb húzni?

(#14047) impression válasza gyuluskám (#14046) üzenetére


impression
csendes tag

Nekem az 1680*1050 WSXGA+ monitoros van. A videokartyara kb egy olyan 30%-ot lehet ratenni a gyari beallitasokhoz kepest. A gyari beallitasok:
CORE CLOCK: 500mhz,
MEMORY CLOCK: 800mhz,
SHADER CLOCK: 1250mhz.

A mostani orajelek (tuning utan) :
CORE CLOCK: 750mhz
MEMORY CLOCK: 1050mhz
SHADER CLOCK: 1700mhz

A te videokartyad gyari beallitasokon futott mikor lefuttattad a 3dmark-ot?

(#14048) gyuluskám válasza impression (#14047) üzenetére


gyuluskám
tag

igen!

De most kipróbálom a te beállításaiddal!

melyik programot használod?

(#14049) mezgabor


mezgabor
csendes tag

Üdv Mindenki !

gt735-öm van, amit leginkább hdmi-n keresztül lcd tv-re kötve használok (játék, filmek). XP volt fennt korábban, minden f@szán működött. feltettem win7 x64-et, azóta a tv-vel nincs a gép kibékülve.
van, hogy fel sem ismeri, máskor elméretezi a képernyőt, és a kép széle "lelóg", azaz a kép széleit nem látom. de van, mikor teljesen jó a méret, a megjelenítendő dolog tényleg a tv szélien ér véget. mikor hogy van kedve./ lehet MSI=MeSterséges Intelligencia?/
mi lehet a probléma? driver frissítés kéne? msi honlapján ehhez a géphez nincs is fennt külön win7 driver támogatás.

ha van ötlet, köszönettel veszem

(#14050) gyuluskám válasza impression (#14047) üzenetére


gyuluskám
tag

Kipróbáltam a beállításokkal!

[link]

Ezek a beállítások stabilak játék közben is?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.