Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17451) Pizzu válasza yxcv (#17450) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Itt tudnak segíteni ebben:

[link]

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17452) Gabesz87 válasza Gabesz87 (#17441) üzenetére


Gabesz87
addikt

Elegem lett a tökölésből, hosszas driver keresgélésből, kísérletezésből, úgyhogy újratelepítettem a gépet Win7 32 bittel. A mikrofont leszámítva most már minden ok. Egyszerűen túl halk szerintem még most is. Bár talán jobb mint volt. Maxra van véve a mikrofon hangereje skypon is, windowson belül is, én pedig a másik gépen maxra húztam a hangerőt, de még így is túl halknak érzem.

(#17453) Pizzu válasza Gabesz87 (#17452) üzenetére


Pizzu
aktív tag

nézd meg linuxal ha más nem live módban

ha ott nem produkálja akkor van értelme driverrel sz@ra@kodni

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17454) Gabesz87 válasza Pizzu (#17453) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben, holnap lecsekkolom. Mit értesz azon, hogy live módban? Most így hirtelen nem ugrik be.

(#17455) Pizzu válasza Gabesz87 (#17454) üzenetére


Pizzu
aktív tag

nem telepíted csak futtatod

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17456) noco79


noco79
tag

Hi

GT 70nél hogy lehet bekapcsolni a billentyűzet világitást?

Játék közben HWINFO szerint CPU 60 fok , GPU 70 fok körül szokott lenni,az jónak számit ugye ?!

(#17457) Gabesz87 válasza Pizzu (#17453) üzenetére


Gabesz87
addikt

Kipróbáltam, Linux alatt jobbnak tűnik. Csak tudnám, akkor melyik drivert tegyem fel, és miért nem jó az, ami a support oldalon van.

Jó volna, ha egy GX620 tulaj, aki ezt olvassa, megosztaná velem, hogy milyen audio drivere van. :)

[ Szerkesztve ]

(#17458) Pizzu válasza Gabesz87 (#17457) üzenetére


Pizzu
aktív tag

írj az MSInek mailt
és írd le mit tapasztaltál

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17459) domiromm válasza noco79 (#17456) üzenetére


domiromm
tag

Az tökéletes.
Nekem gpu kb 80°C R9 m290x.

(#17460) kem


kem
addikt

Sziasztok1

MSI EX630-ba szeretnek VGAt upgradelni. milyet ajanlanatok?

Koszi!

Köszi!

(#17461) Pizzu válasza kem (#17460) üzenetére


Pizzu
aktív tag

integrált VGA nem?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17462) kem válasza Pizzu (#17461) üzenetére


kem
addikt

nem

Köszi!

(#17463) phg


phg
csendes tag

Hali! MSI GT70 2PE Dominator Pro tulajoktól kérdezném hogy nincs e problémátok a táppal. Úgy értem hogy pl a gtx880M ami 122W-os + az összes többi ketyere a laposban terhelés alatt olykor 200-210W-ot is kívánna.
Értetlenül állok az előtt hogy gyárilag 180w-os tápot raknak ez mellé a config mellé. Szerintem ez pengeélen táncol ha nem már pont kevés. Játék közben a táp melegszik mint az "Október Fest felvonulás" ami egy idő után fps lagg-ba torkollik. Még mielőtt lecserélem a gyári tápot kérdezném , nincs valakinek ezzel kapcsolatban bármi tapasztalata?

(#17464) phg válasza noco79 (#17456) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! steelseries engine sse ezt a progit letöltöd , úgy kalibrálod ahogy kedved tartja majd a power gomb mellet bal oldalt az első "tapival" tudod változtatni négy összetételben. Ezeket az összetételeket te magad tudod beállítani :R

(#17465) Pizzu válasza phg (#17463) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Milyen CPU van benne?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17466) phg válasza Pizzu (#17465) üzenetére


phg
csendes tag

i7-4800MQ Ezt most raktam bele , eredetileg i7-4710MQ volt benne de fogyasztásban egy és ugyan az a kettő. Illetve a 4710-el is ugyan ez volt a jelenség. Ami nem annyira gáz de szerintem alul lett kalibrálva a táp

(#17467) phg válasza phg (#17466) üzenetére


phg
csendes tag

Ami még érdekes hogy terhelés mellett ha nézem a W fogyasztást van amikor 227w-ra felkúszik a mérce

(#17468) domiromm válasza phg (#17467) üzenetére


domiromm
tag

Van amikor nekem is gx70-nél 200watt fölöt fogyaszt.

(#17469) noco79 válasza phg (#17464) üzenetére


noco79
tag

HI

Köszi, majd letöltömés kipróbálom milyen :)

Érdekes amit irsz a tápról,még nem figyeltem meg hogy mennyire melegszik meg hogy mennyit is fogyaszt a gép valójában.....

(#17470) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

MSI PR200 12"-os subnotebookra szabad (lehetséges) win 7-et feltelepíteni? A gyártó oldalán nincs fent win7 driver.
Ha igen mire kell figyelni?
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17471) domiromm válasza Zoli2 (#17470) üzenetére


domiromm
tag

Ha 2gb vag 4gb ram van benne akor szerintem fog müködni.

(#17472) Zoli2 válasza domiromm (#17471) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Szia!

Igen, 2Gb van a gépben. A vga és a webkamera illesztőprogram kérdéses, hogy a win7 tartalmaz e megfelelőt.

(#17473) domiromm válasza Zoli2 (#17472) üzenetére


domiromm
tag

Intel oldalán van fent driver nekem acer ből van majdnem ilyen konfigom és az oldalon látam hogy vistával jöt ki ès anak a drivere kompatibilis a 7-tel.

[ Szerkesztve ]

(#17474) Zoli2 válasza domiromm (#17473) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Köszönöm a segítséget! Megpróbálom a vista driverrekkel.

(#17475) phg


phg
csendes tag

Hali! MSI gépek garanciájával kapcsolatosan leveleztem az msi-vel. Megérdeklődtem hogy egy még garanciális gépben hardver fejlesztés (+ram , + ssd , + procesor csere) befolyásolja e a garanciát. Azt a választ kaptam hogy lehetőleg ezt szakszervizükben csináltassam de ha önként házilag történik a bővítés , fejlesztés és nem károsítja magát a gépet ( vagyis kompatibilis cuccok kerülnek bele ami egy esetleges gariztatásnál ugyebár kiderül) akkor a GARANCIA MEGMARAD kivéve a cserélt új hardverekre.
Az lenne a kérdésem hogy volt e már valakinek ilyen jellegű garanciás tapasztalata? Mert az rendben van hogy ezt leírták , valamelyest megnyugvást add DE a gyakorlatban is így működik vajon?
(email levélben írásos nyoma van :) , gondolom nem írnak le olyasmit ami a gyakorlatot nem fedi)

(#17476) noco79 válasza phg (#17475) üzenetére


noco79
tag

Tapasztalatom nincsen mert még csak 1 hónapja van meg a gépem , de én tuti márkaszervizben cseréltetnék csak hardvert,és akkor a gari is tuti megmaradna.....

(#17477) phg válasza noco79 (#17476) üzenetére


phg
csendes tag

Idő közben letisztult a kép. Bővítés esetén az alapgarancia amit az msi ad az minden további nélkül megmarad ami alapesetben 2 év, teljesen korrektek , nem kötnek bele ilyesmibe , persze csak kompatibilis cuccokkal lehet bővíteni , pl olyan erősebb hardverekkel amikkel ők is adnak ki ugyan ilyen szériát. Ilyen pl a 4710MQ cseréje 4800MQ-ra proci esetében. A ramok vagy az ssd bővítése is ebbe a kategóriába tartozik. Ami problémát okozhat , de csak feltételes módban az természetesen a "magyar virtus" Ezalatt azt értem mint megtudtam , hogy a helyi forgalmazók által vásárolható vagy ajándékba kapott + 1 vagy 2 év bővített garancia veszhet el részükről ilyen esetben DE ezt általában nem gyakorolják csak abban az esetben amikor a bővített garancia ajándékba kapott vagyis a számlán 1Ft-ért van feltüntetve. Ilyenkor sincs semmi gond mert természetesen a bővített garanciát lehet frissíteni vagyis újra vásárolni. Ugyanis két fajta bővített garancia létezik , az amit ajándékba kapsz 1 Ft-ért vagy az amit 19.990 Ft-ért megvásárolsz. Ki hitte volna ;] amit ajándékba kapsz az rögtön odavész (még jó hogy később , utána , majd , ... újra lehet vásárolni , frissíteni a bővített garanciát) Érdekesség kép még annyit hogy bővítés után ezt lecsekkolod az msi oldalán , erre ők feldobnak neked egy űrlapot, pár kérdés meg egyebek , te ezt kitöltöd és azonnal jóváírnak neked +3 hónap bónusz garanciát.

(#17478) phg válasza noco79 (#17476) üzenetére


phg
csendes tag

Bocsi , azt még kifelejtettem a bővített garival kapcsolatban hogy elindul a 2 év majd hozzá csapódik a + 1 vagy 2 év gari és neked már az első évtől kezdve minden évben meg kel jelenj a honod alatt a laposoddal "kontrol"-on ahol megnézik , kitakarítják meg pecsételnek a kis könyvbe hogy megjelentél. Ami valljuk meg tök jó mert legalább figyelve van a gépre DE abban az estbe ha nem jelensz meg akár az első évben vagy másodikban , akkor a bővített gari ismét ugrott! Még jó hogy ilyen esetben is újra lehet vásárolni vagy "frissíteni" a bővített garanciát ;]

(#17479) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! msi gt663r laptopba jó-e a gtx670m kártya? jelenlegi gtx460m kártyát szeretném lecserélni!

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17480) phg válasza Casanova* (#17479) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! A csatoló felülete ugyan az a két kártyának , minden további nélkül ki lehet cserélni. Melegedési problémáid nem lesznek gépen belül , sőt a 670 még kevésbé fog melegedni mint a 460. A táp-ra kel figyelned ott ki fog jönni a +25W , vagyis az jobban fog melegedni mint azelőtt , vagy kicseréled nagyobbra , de ha gyári minden további nélkül lekezeli a többletet. Ahol gubanc lehet az vga csere után a driver telepítésnél ki fogja dobni hogy nem talál kompatibilis eszközt. Itt egyszerűen megnyitod a drivert , kikeresed az "nvdmn" telepítési információt és lecseréled arra amit innen tudsz letölteni. Figyelj arra hogy azt töltsd le ami a driver-edhez tartozik. Majd bemásolod a setup mellé és kész , telepítheted a driver-t. Nekem két hasonló esetem volt , mind a kettőnél ez volt a menetrend amit most leírtam. MSI GT60 670 -röl 680-ra és MSI GT663R 560- rol 670-re

[ Szerkesztve ]

(#17481) Casanova* válasza phg (#17480) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi szépen! túl melegedni biztos nem fog. :N játék alatt terhelve cpu és gpu csak 70 fokosak. úgy nem jó,hogy kicserélem a kártyát és utána egyből újra telepítem a wint? és milyen progival hogyan tudom nézni a tápot,hogy mennyi wattot táplál... ?

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17482) phg válasza Casanova* (#17481) üzenetére


phg
csendes tag

steelseries engine sse Ezt a progit megtalálod az msi oldalán :R
Nekem nem segített az új rendszer , módosítanom kellet az nvdmn telepítési információt. Viszont a vga csere után erősen ajánlott az új rendszer :R

[ Szerkesztve ]

(#17483) Casanova* válasza phg (#17482) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,rendben! köszi! :R a link amit dobtál,nem működik, nem csinál semmit az oldal,nem tudok letölteni semmit. :(

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17484) Casanova* válasza phg (#17482) üzenetére


Casanova*
veterán

és a GTX680M jó bele? :) ez már nagyon melegszik? nagyobb táp kell bele? nagyobb táp mennyibe fájna?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17485) phg válasza Casanova* (#17484) üzenetére


phg
csendes tag

Hali! Láttam meg állt az oldal , nézek másikat helyette. 680M-nél mindenképp kel 180W-os táp de ott már plusz munka a melegedés mert biza melegszik a kicsike :O , de ha jól össze van rakva (paszta , thermal pad , hűtőpad) lehet hajtani. GX660R -ben már több mint egy éve megy 680M , az meg felépítésre olyan mint a tied. Viszont a 770M ami szerintem a legjobb választás bele, teljesítmény szinte majdnem az , fogyasztás , melegedés jóval alatta.

(#17486) Casanova* válasza phg (#17485) üzenetére


Casanova*
veterán

szia! köszi! akkor a GTX680M felejtős. GTX770M nincs eladó olcsón. :( jó lesz ez a GTX670M. leírnád pontosan hogy mit hogy nyissam meg a drivert és írjam felül a inf fájlt! pls! köszi! :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17487) phg válasza Casanova* (#17486) üzenetére


phg
csendes tag

Szia! itt egy részletes leírás , nem annyira durva mint ahogy kinéz. Win7 -nél sima ügy , win8-nál van egy kis plusz csavar a dologban de nem vészes. Épp most telepítettem így a 344.65 -ös drivert win 8.1 alatt gtx 680m-re mert ez sem talált kompatibilis hardvert.

(#17488) Casanova* válasza phg (#17487) üzenetére


Casanova*
veterán

köszi szépen! :R ja igen hol a fájl,amit le kell töltenem? :U

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17489) Casanova* válasza Casanova* (#17488) üzenetére


Casanova*
veterán

ja megvan minden! megoldom! mégegyszer köszi! ;)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17490) Casanova*


Casanova*
veterán

driver nem engedte módosítani az inf fájlt. mit rontottam el? azt írja nincs implementálva,utána a fájl nem aktuálizálható. :F

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17491) Casanova* válasza phg (#17487) üzenetére


Casanova*
veterán

de ha kicsomagolom a drivert akkor tudom módosítani a fájlokat. és aztán becsomagolom és telepítem. így jó lesz? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17492) Casanova* válasza Casanova* (#17491) üzenetére


Casanova*
veterán

ja nem kell becsomagolni,hanem a setup.exe-re katt és telepíti. :C

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17493) phg válasza Casanova* (#17491) üzenetére


phg
csendes tag

Letöltöd a drivert és telepíted. Az kicsomagolja magát a C meghajtón az NVIDIA mappába. Elkezdene telepíteni de kompatibilitási hiba miatt megszakad a telepítés. Ekkor belemész az C:\NVIDIA\DisplayDriver\344.65\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver és itt nyitod meg az nv_dispi INF fájl-t Itt szerkeszted át a leírás szerint. Amikor megvan egyet visszalépsz a C:\NVIDIA\DisplayDriver\344.65\Win8_WinVista_Win7_64\International mappába és innen indítod a setup exe-t.

(#17494) Casanova* válasza phg (#17493) üzenetére


Casanova*
veterán

vagy úgy ja,köszi szépen! GTX770M kártya használtan milyen áron van eladó? ez is jó bele az MSI GT663R-be?

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17495) phg válasza Casanova* (#17494) üzenetére


phg
csendes tag

Valamivel olcsóbb mint a 680M , szerintem jó bele de hétvégén kiderül. Azt teszek egy 670MX helyére. Azon is elmélkedek hogy gt60 ba lévő 680M helyére teszem a fogyasztása és melegedése miatt mert teljesítményben meg cseppet marad el csak a 680M-től

(#17496) Casanova* válasza phg (#17495) üzenetére


Casanova*
veterán

találtam eladó GTX770M kártyát, írtam is a srácnak. várom a választ. cucc archiválva van,lehet már eladta...

holnap venném meg a GTX670M-et. most akkor biztos jó bele a GTX770M? táp elfogja bírni. régi alaplap kompatibilis vele?

laptopom alaplap tulajdonságai:
Alaplap azonosítója 63-0100-000001-00101111-062009-Chipset$0AAAA000_MSI CR620 E1681IMS V1.03 02/03/10
Alaplap neve MSI MegaBook GT660/GT663/GX660 (MS-16F1)

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa Intel QPI
Valódi órajel 132 MHz
Effektív órajel 132 MHz
QPI órajel 2391 MHz

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa Dual DDR3 SDRAM
Busz szélessége 128 bit
DRAM:FSB arány 4:1
Valódi órajel 528 MHz (DDR)
Effektív órajel 1055 MHz
Sávszélesség 16885 MB/mp

Alaplap gyártó
Cégnév Micro-Star Int'l Co.,Ltd.
Termék információ http://www.msi.com/product/mb/
BIOS letöltés http://www.msi.com/service/download/
Illesztőprogram frissítés http://www.aida64.com/driver-updates
BIOS frissítések http://www.aida64.com/bios-updates

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17497) phg válasza Casanova* (#17496) üzenetére


phg
csendes tag

ha biztosra akarsz menni várj hétvégéig , akkor teszek 770M-et gt660-ba . A 670m és a 770m fogyasztásra , csatolásra egy és ugyan az [link] , teljesítményben viszont sokkal jobb a 770m. Szerintem biztos hogy megy benne csak a driver-t mokolni kel. Várd meg a hétvégét ha gondolod , megírom pontosan mit tapasztaltam. Esetleg ha lemaradsz a 670m- röl akkor van nálam 670MX. ;]
Az meg pont annyival jobb a 670-töl amennyiért nem érdemes kapkodni ;] GTX670M vs GTX670MX

(#17498) Casanova* válasza phg (#17497) üzenetére


Casanova*
veterán

ok,rendben! köszi szépen!!! :R :R

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17499) Casanova* válasza Casanova* (#17498) üzenetére


Casanova*
veterán

sajnos a srác eladta GTX770M kártyáját. :O

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17500) mayersz1


mayersz1
újonc

Sziasztok! Én most tervezek jövő héten 2 db MSI GP70 2PE notebookot vásárolni. Eddig Asus-t használtam és remélem, hogy ez minőségi előrelépés lesz. Mit kell, vagy érdemes tudni az MSI-ről?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.