Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#15001) kali válasza Thunderzolee (#15000) üzenetére


kali
legenda

így már alig néhány lehetőség maradt... :)

(#15002) cut válasza kali (#15001) üzenetére


cut
aktív tag

ex700 as csak t7500 ös proci van benne és 4 giga ram......

134 piros pötty :)

(#15003) kali válasza cut (#15002) üzenetére


kali
legenda

az ex700 a lényeg! a gyártó által xp 32 bit és vista 32 bit támogatást kapott az illesztők/alkalmazások terén, de a vista illesztők jók win 7 alá! a 4 gigabyte memória mellé már 64 bit képes asztali windows verzió illene, és némely vista 32 bit illesztő csomagjában ott is figyel a 64 bit illesztő!
én win 7 oprendszert tennék rá, ha nem gond, hogy a levegőben lóg némi maradék memória, akkor a 32 bit is okés, kevesebb variálás van vele, mint a 64 bit esetében!

(#15004) cut válasza kali (#15003) üzenetére


cut
aktív tag

értem
köszi a választ..

akkor még egy kérdés nagyon gáz ez a gép?

És mennyit érhet? (most kaptam)

üdv: Cut

134 piros pötty :)

(#15005) cut válasza cut (#15004) üzenetére


cut
aktív tag

full hd videot simán lejátszik xp alatt...

A hdmi csatalakozot használja valaki? Ki lehet rakni tv -re?

134 piros pötty :)

(#15006) Thunderzolee válasza cut (#15004) üzenetére

Épp hirdetnek egy hasonlót:
http://hardverapro.hu/apro/msi_ex700_3/hsz_1-50.html

A felszereltsége jó.
A T7500 egy 2.2GHz-es proci.
VGA milyen van benne? 8400M GT/GS?

Az MSI meg... hát inkább a kerülendő kategória, de ha csak úgy kaptad, akkor használd sokáig. :)

A VGA támogatjaa hardveres HD lejátszást, de a proci is megbirkózik még az 1080i-s filmekkel is, az biztos. HDMI-t meg próbáld ki, de valószínűleg működik, miért ne működne.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15007) kali válasza cut (#15004) üzenetére


kali
legenda

annyira nem gáz, a ventije szokta idővel eldobni magát, zörögni kezd, húzósabb hibája nem nagyon van a szériának!
újonnan kaptad? mert régebbi széria, újonnan már nem nagyon látni az üzletekben?
az árra nehéz mit mondani, ahhoz a pontos típusa kellene (például ex700-068hu), mert abból állapítható meg minden szükséges infó/paraméter!

(#15008) cut válasza Thunderzolee (#15006) üzenetére


cut
aktív tag

8400 az biztos.....
Azt hiszem GS.

az rossz?

Nem új .... kb 1,5 éves.... előbb leirtam mik vannak benne.... :)

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#15009) cut válasza Thunderzolee (#15006) üzenetére


cut
aktív tag

Thunder ez nem épp az..... ez kisebb proci...

akkor ez kb 100 k???

jaja nem szerkesztettem...... :R

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#15010) kali válasza cut (#15008) üzenetére


kali
legenda

de az ár belövéséhez a proci típusa, és a memória mérete még kevés!
nem mindegy, hogy milyen wifi van benne, van benne bluetooth, vagy csak előkészítés, a merevlemez kapacitása sem mellékes...stb!

[ Szerkesztve ]

(#15011) cut válasza kali (#15010) üzenetére


cut
aktív tag

wifi persze van bluetooth is vasn és 160 giga winyo

igy?
el szeretném adni

134 piros pötty :)

(#15012) kali válasza cut (#15011) üzenetére


kali
legenda

de b/g szabványos a wifi, vagy n is? a noti alján elvileg van matrica erre vonatkozóan, bluetooth szintén!
jótállás? mert elvileg 2 év, de amennyiben sérült a garis matrica - mert például volt szétszedve a noti -, akkor már nem garis!
közben megtaláltam a noti hirdetését, szóval a gari már ugrott, így elég messze áll a 100 e ft-tól...

(#15013) cut válasza kali (#15012) üzenetére


cut
aktív tag

Milyen a hirdetést találtál meg?

Ez biztos nem az a laptop.. Ahogy már mondtam,most kaptam....

134 piros pötty :)

(#15014) kali válasza cut (#15013) üzenetére


kali
legenda

akkor csak véletlenek sorozata; link :U

(#15015) cut válasza kali (#15014) üzenetére


cut
aktív tag

Jah igen lehet hogy ez.... De mondom kaptam, vették a szüleim....

ás most el szeretném adni... Ezért kérdem...

[ Szerkesztve ]

134 piros pötty :)

(#15016) kali válasza cut (#15015) üzenetére


kali
legenda

azzal nincs baj, ha megvették neked, próbáld meghirdetni, de szerintem nem fog annyiért elmenni, amennyit várnál érte! én inkább le sem írom, hogy szerintem mennyit ér valósan, mert nem akarom rontani az üzletedet már így előre... :(
(amúgy a hirdetésben linkelt tesztképeken, még az ajánlatodat is ügyesen lefényképezték... :) )

[ Szerkesztve ]

(#15017) Thunderzolee válasza cut (#15015) üzenetére

Am miért akarod eladni?
Jó kis gép az, csak a VGA-t kell max kicserélni benne, ha játszani is akarnál rajt.

[ Szerkesztve ]

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15018) cut válasza Thunderzolee (#15017) üzenetére


cut
aktív tag

És milyen vgra?

És azt hogy kell?

134 piros pötty :)

(#15019) kali válasza Thunderzolee (#15017) üzenetére


kali
legenda

az a baj, hogy az utolsó bios verzió sem sok komolyabb típusú videókártyát támogat!
a 8600m gt még rábírható a megfelelő működésre, de például a 9600m gt már bajos...
mondjuk a 8600m gt is jelentősen jobb, mint a 8400m gs!

[ Szerkesztve ]

(#15020) Thunderzolee válasza cut (#15018) üzenetére

Ahogy Kali is írja, egy 8600M GT még működne benne.
Az valamivel többet tud.

Lecsavarozod a gép alját, és kicsavarozod belőle a VGA-t.
Ilyen MXM-es foglalta van:
http://www.mxm-upgrade.com/Tech_13.html

Az aprók közt tudsz hozzá keresni másikat itt:
hardverapro.hu/aprok/hardver/notebook/tartozekok_alkatreszek/listaz.php
Illetve itt:
hardverapro.hu/aprok/hardver/videokartyak/egyeb_videokartyak/listaz.php

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15021) Intel q8200


Intel q8200
senior tag

Valaki nem tudja esetleg, hogy Msi Ex600x-434hu-hoz hol tudok proci hűtőt venni?
Mert eléggé zörög már. :)

iPhone 14 pro

(#15022) kali válasza Intel q8200 (#15021) üzenetére


kali
legenda

csak venti kell! itthon elég nehéz beszerezni - főleg újonnan!
kintről viszont lehet rendelni; link

(#15023) Thunderzolee válasza Intel q8200 (#15021) üzenetére

Szétszedted már? Kitakarítottad?
Lehet egy kis WD40 is elég lesz neki.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#15024) Intel q8200 válasza Thunderzolee (#15023) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Igen!
Most szedtem szét.
Igaz csak a lapát közül szedegettem ki a koszt, mert a hűtő csövet nem mertem leszedni paszta nélkül.
Nem tudom, hogy kell-e alá. És így nem merem levenni róla.

iPhone 14 pro

(#15025) Intel q8200 válasza kali (#15022) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Huhh! Nem olcsó és még ugye a posta költség.
De lehet, hogy lassan muszáj leszek cserélni.
Pasztára lesz szükségem?

iPhone 14 pro

(#15026) kali válasza Intel q8200 (#15025) üzenetére


kali
legenda

ha leveszed a bordát, akkor illik mind a két felet megtisztítani, és új pasztát felvinni!

(#15027) Intel q8200 válasza kali (#15026) üzenetére


Intel q8200
senior tag

És ha csak takarítani akarom, akkor leveszem a hűtő csövet és azzal lejön a ventilátor is a bordáról.
Abban az esetben még nincs szükség a pasztára ugye?
Mert először ezt a lehetőséget választanám, mielőtt cserére adnánk a fejünket. :)

iPhone 14 pro

(#15028) kali válasza Intel q8200 (#15027) üzenetére


kali
legenda

akkor csak a vetit szereld le!

(#15029) Intel q8200 válasza kali (#15028) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Azt nem tudod esetleg, hogy a ventibe van lehetőség olajat juttatni és hogyan.
Amit linkeltél pár hozzászólással ezelőtt, arról a ventiről lenne szó.

Ui.: Köszönöm az eddig válaszokat!

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 pro

(#15030) zoleevolley


zoleevolley
csendes tag

Sziasztok! MSI GX720-as laptopomhoz szeretnék fejhallgatót venni (Roccat Kave 5.1). Sehol nem találtam , hogy az integrált hangkártya támogatja-e az 5.1-et. A gép jobb oldalán megtalálható 4 jackdugó, ebből arra következtetek , hogy müködne a füles, de örülnék egy hozzáértő ember megerősítésének. Köszi előre is

(#15031) Intel q8200 válasza zoleevolley (#15030) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Szia!
Nekem az 5.1-nél 4 dugaj van.
Rózsaszín, fekete, zöld (ezek a hangfalaké)
Front, center, rear.
És, ami érdekes nálam a kék dugaj a mikrofon és nem a rózsaszín.
De megy az 5.1 jól!!! :)

iPhone 14 pro

(#15032) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok
Nem olvastam végig a topicot mivel marha hosszú, de remélem tudtok segíteni.
Tesómnak van egy MSI EX600 -as notebookja és filmnézés közben hirtelen a kép meghülyült. Kilenc kicsi képre szakadt szét. Mind a 9 képen ugyan az van. Olyan mintha a felbontás lenne rossz. De persze nem ez a baj, mert ezt próbáltam. Valakinek valami ötlete. Egy cég írta hogy ők 70% hogy meg tudják csinálni és 18K-ba kerül.
Csak nem tudom elvinni a gépet Bajára ahol megcsinálnák. Valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baj vagy hol kapok bele új alaplapot. Előre is köszönöm mindenkinek! :D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#15033) erew


erew
csendes tag

Üdv. Van egy gx701-es notim és van egy kis problémám vele.
A laptop bekapcsolás után (kb 90%-ban az első 5 percben [és olykor az első bekapcsoláskor, "szobahőmérsékleten"]) elkezd akadozni a kurzor, majd lefagy és se az egérre, se a billentyűzetre nem reagál. Ezután elszíneződik a képernyő (zöld, rózsaszín, de többnyire fekete lesz) és kb 15 perc után bejön a kékhalál és újraindul a gép.
Olykor az op betöltése, olykor az asztal megjelenése előtt, de néha a bekapcsolás utána 1 órával fagy le. 2,5 hónapot volt garival szervízben és nem tudták megcsinálni. Alaplapot és vga-t cseréltek, de nem oldotta meg a problémát... (gari már lejárt)
Van valakinek valami ötlete (vagy kérdése)? Előre is kösz!

(#15034) zoleevolley válasza Intel q8200 (#15031) üzenetére


zoleevolley
csendes tag

Ment egy privi, kérlek nézd meg

(#15035) Intel q8200 válasza erew (#15033) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Gondolom rendszer hiba kilőve? :)

iPhone 14 pro

(#15036) erew válasza Intel q8200 (#15035) üzenetére


erew
csendes tag

Igen, úgy gondolom. A fagyás nem függött össze a teljesítmény kihasználtságával. Próbáltam 32 bites win vista/7-tel és 64-es 7-tel. De ha észrevételeim helyt állóak, akkor addig nem nagyon fagyott, amíg a vga driver nem volt fent (és mindig a legújabbat raktam fel).

(#15037) Intel q8200 válasza erew (#15036) üzenetére


Intel q8200
senior tag

Lehetséges, hogy driver hiba!
Sokszor előfordulhat miatta kékhalál.

iPhone 14 pro

(#15038) pdavid90


pdavid90
csendes tag

Sziasztok Msi Cx 500 as tipusú laptopom van. Mióta Rádugtam A4tech egerem azóta nm működik a beépített egér a laptopban...nincs feltéve driver az egérhez...Fn billentyűvel bekapcsolom jelzi h mivan de mégse megys bármi ötlet plz írjatok..

(#15039) molnartomi


molnartomi
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem. Most tervezek vásárolni egy MSI CR620-429XHU típusú notit. Az lenne a kérdésem,hogy lehet-e rá XP-t telepíteni,ha lehet akkor hogyan? Láttam a gyártó honlapján XP driver támogatás. A segítséget előre is köszönöm. üdv.:Molnár Tamás

(#15040) Somansky válasza Somansky (#14969) üzenetére


Somansky
aktív tag

Senkinek nem volt még hasonló problémája?
A szervizbe,ahol vettem tesztelték 3D markal is, nem a melegedés miatt lehet a képernyő kikapcsolása. De ha a windows a ludas, akkor miért nem tudom visszakapcsolni mondjuk 1 ra múlva sem? Ötlet?

www.somansky.com

(#15041) erew válasza Intel q8200 (#15037) üzenetére


erew
csendes tag

Tudsz valami oldalt linkelni nekem, ahonnan régebbi drivereket tudok letölteni?
Nvidia oldalán csak a legújabbat találtam és google barátom se segített (aztán lehet én vagyok a béna, de 32 bites win7-hez nem találtam augusztusnál régebbit).
Előre is köszi!

(#15042) erew válasza erew (#15041) üzenetére


erew
csendes tag

Közben megtaláltam az archive drivereket az nvidia oldalán :D

(#15043) lexxa83


lexxa83
csendes tag

Én most telepítettem GX600-ra (turbogombos gamer msi laptop) win7-et 64-bittel, mivel ugyebár a GX600 2magos és szereti is az OP-t. DE! Nincs webcamdriverem!!! Valaki tud segíteni? Tudtommal a GX600 beépített kamerájához tartozó webcamdriver win7 64-biten még/már nem létezik. Amúgy a laptop 4 éve tökéletesen működik. Az MSI jó márka, én szeretem. Cimborám már nem, ő heti bajnoka a szerviznek.

(#15044) Zirowe válasza lexxa83 (#15043) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Szia, én is hasonló cipőben járok, és ezért jöttem ide.
Minden telepítve van rendesen, de win7 32bit alatt a webcam nem működik, illetve két ismeretlen alapvető rendszereszközöm van az eszközkezelőben.

Hogyan lehetne ezt a problémát áthidalni?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15045) kali válasza lexxa83 (#15043) üzenetére


kali
legenda

gx600 esetében nincs hivatalos gyártói 64 bit támogatás - ami persze nem jelenti azt, hogy nem oldható meg a dolog...
adott esetben a webkamera alá nem kell külön illesztő, minden oprendszer alapban illeszti, ellenben a bekapcsolásához - a funkcionális gombok maradéktalan működéséhez - szükség van a system control manager alkalmazásra; link
mellesleg ha letöltöd a vista 32 bit alá adott illesztőket (chipset...stb), akkor sokban ott figyel a 64 bit illesztő is! (link) ;)

Edenyke; nálad is a system control manager telepítése; link valamint a vista alá adott gyártói illesztők felhúzása; link - amit akar, majd frissít a win 7, de vannak olyan gyártói illesztők, amiket az oprendszer nem tud saját frissítéséből pótolni!

[ Szerkesztve ]

(#15046) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Egy MSI VR601-es notbook-om van és sehogy sem tudom elindítani a beépített kamerát, előtte működött Vista-val, utána Win 7-el is ment, de mikor újratelepítettem a Win7-et, kamera helyett a P1 funkciógom csak a "keresést" dobja be, már mindent megpróbáltam, leszedtem a drivereket, a System Controll Managert is, de az nem működött rendesen, így a gombot nem tudtam átállítani. Egyébként a kamerát már az eszközkezelőben sem mutatja. Valaki segítsen please!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#15047) Zirowe válasza kali (#15045) üzenetére


Zirowe
nagyúr

SCM telepítése nem old meg semmit, a webcamera gombra elődobja a keresést, a vista driverek pedig mind telepítve vannak.. :S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#15048) cut válasza Zirowe (#15047) üzenetére


cut
aktív tag

Mindenkinek még 1 x Bo Ka! :R

134 piros pötty :)

(#15049) kali válasza Zirowe (#15047) üzenetére


kali
legenda

pedig ott akkor még valami nem kerek...
biztos, hogy minden illesztő telepítve van? (cir...stb?) ha igen, akkor esetleg próbáld meg úgy, hogy a hiányzó illesztést reklamáló ágra frissítéssel próbáld meg betallózni a chipset...stb illesztés mappáját, hátha megtalálja a magának valót...
az a keresés funkció régen úgy működött, hogy a(z) scm telepítését követő első funkcionális gomb használatkor rákérdezett, hogy milyen funkciót szánsz a gombnak - de az alapvetően nem a kamera gombjának szólt - és ha nem állítottál be semmit, akkor a keresést lőtte be alapra!

(#15050) vranyek


vranyek
aktív tag

Sziasztok! van egy nagy problémám, és a segítségeteket szeretném kérni... MSI GX600-as laptopom van, és az utóbbi időben elkezdett azzal szórakozni, hogy formázás után, win 7 alatt (teszem hozzá, eddig nem csinált ilyet, és eddig is win 7 volt fent) a webkamera gomb megnyomása utána, annak telepítése helyett a windows keresőt nyitja meg, és sehogy sem tudom előhozni a kamerát... mitől lehet ez, és hogy lehet megoldani??? köszönöm!

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.