Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17651) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

Hali mindenkinek...
Van 1 MSI CR61-2M MS-16GD
Laptopom és van vele 1 olyan gondom hogy el megy rajta a kép.... Olyan mintha kontaktos lenne, de nem fagy le....

CPU: Intel Pentium 3550M (ARK)
GPU: Intel HD 4600
LCD: 15,6 HD 1366x768
Mem:4Gb DDR3
HDD:500Gb

És nem csak akkor megy el a kép mikor betöltő az operációs rendszer, hanem akkor is, amikor a biosba lépek....
:(

Szerintetek CPU csere, vagy még menthető valahogy???

Válaszokat előre is köszi. :R :R

KK

(#17652) Pizzu válasza mr.krizsi.69 (#17651) üzenetére


Pizzu
aktív tag

nekem is van ilyen gondom de asztali gép

és az is intel 4000 HD

vagy elmegy a kép 1-2 másodpercre vagy csak villan a kép

neked is?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17653) mr.krizsi.69 válasza Pizzu (#17652) üzenetére


mr.krizsi.69
tag

Aham.... így kezdődött nekem is aztán csak rosszabb lett.... most már hordani sem merem magammal a laptopot :( de még így is hogy ithon van hozzá sem lehet érni mert akkor bekrepál.... sokszor még lol is hazavágja :(

KK

(#17654) jjc


jjc
aktív tag

sziasztok!

ezt a gépet néztem ki:

http://www.aqua.hu/msi-ge60-2pf-apache-675xhu-gamer-notebook-fekete-ge60-2pf-675xhu-bb74718g1t0sx-matt-led-315601.html
[link]

nem nagyon találtam más alternatívát az igényeim miatt: munka miatt kell az i7 proci és a 8gb ram (16 jobb lenne), az msata ssd-met át akarom rakni az újba, matt full hd display, jó videókártya, h néha játszani is tudjak rajta.

most lenovo y580-at használok, de nincs az az isten, h még egyszer lenovot vegyek. melegszik, nem jó a mikrofonja, a bill lifeg a hűtőborda felett. szóval mondanám, h szar, de az dicséret lenne. :-)

a kinézet egyeddel jók a tapasztalatok?

előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8, Dell Inspiron 7559, Popcorn Hour A-110, TP-LINK C1200

(#17655) Pizzu válasza mr.krizsi.69 (#17653) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Nekem ez asztali.....

1 éve ugyan az....
Más videokártyánál valóban gond lehet

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17656) gyarakilaszl


gyarakilaszl
csendes tag

Segítségetek szeretném kérni. MSI U135-ös netbook-ot szerettem volna újratelepíteni. A Recovery partíció megtalálható, de a c:\ leformáztam, majd egyedi telepítővel felraktam rá egy tesztrendszert (WinXP-t). Újraindítás után szembesültem azzal, hogy az F3-as recovery funkció megszűnt. Ezt hogyan lehetne visszaállítani? Szeretném a gyári telepítést újrahúzni, de így sajna nem tudom elindítani. A C:\boot.ini fájlba kell beszerkeszteni? Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: L!

(#17657) Plasticbomb válasza gyarakilaszl (#17656) üzenetére


Plasticbomb
addikt

Nem tudom, ott hogy van megcsinálva, de ha azt a partíciót, amin a recovery van, megjelölöd aktívként, akkor arról bootolva ennek a folyamatnak kell elindulnia. Egyszer egy gépen, amin volt, elszórakoztam vele, hogy hogy működik, azon az volt a lényeg, hogy az a partíció, ami a recovery partíció, aktív jelölést kapjon.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17658) gyarakilaszl válasza Plasticbomb (#17657) üzenetére


gyarakilaszl
csendes tag

Köszönöm, aktívvá kellett tenni és betöltött róla a rendszer. Viszont most megint van egy hibajelenség. Betölt a rendszertelepítő program, de semmit nem csinál. Nincs eredmény és a lemezaktivitást jelző LED se világít. Most mi lehet a probléma?

Üdv: L!

(#17659) Plasticbomb válasza gyarakilaszl (#17658) üzenetére


Plasticbomb
addikt

lehet, hogy a maradék helyre létre kéne hozni egy fat32 vagy ntfs partíciót.
lehet, hogy teljesen mindegy, milyen módon formázod, csak legyen ott egy partíció, amit tud címezni. javaslom, hogy ne adj neki nevet semmit, csak legyen ott egy partíció a recovery mellett. ha van, akkor viszont takarítsd le, és csinálj egy üreset, ha meg még mindig baja van vele, akkor csak tüntesd el a partíciót, csak a recovery legyen rajta. próbálkozz.

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17660) xpeke


xpeke
csendes tag

Hello,

Valakinek van tapasztalata az msi szervízzel? Mennyi idegi tart náluk a granciális javítás. (HDD cseréről lenne szó.)

(#17661) AlienM


AlienM
tag

Sziasztok,
Van egy MSI GX610-es laptopom. Több évig megfelelően működött, aztán egyszer csak nem kapcsolt be. A ledek világítanak, kép, hang nincs, bootolásig se jut el. A ventilátor pörög, más életjel nincs. Próbáltam akkuval, anélkül, semmi.
Találkozott már ilyen problémával valaki?
Előre is köszönöm.

(#17662) feket663 válasza xpeke (#17660) üzenetére


feket663
tag

Ha számít valamit az én tapasztalatom, leírom: A gyári HDD-t cseréltettem ki a gépemben egy SSD-re, elvittem a székesfehérvári központba, természetesen előzetes egyeztetés után, kicserélték, aztán még BIOST is kellett frissíteniük, szépen összerakták, aztán a kezembe nyomták a gépet, és nem került semmibe sem...

(#17663) xpeke válasza feket663 (#17662) üzenetére


xpeke
csendes tag

De maga az ügyintézés mennyi időbe telt? Megvolt kb 2 hét alatt?

(#17664) xpeke válasza AlienM (#17661) üzenetére


xpeke
csendes tag

Nekem előző gépemnél hasonló volt a helyzet. Alaplaphiba és kuka lett a vége. :(

(#17665) feket663 válasza xpeke (#17663) üzenetére


feket663
tag

Előző nap odaszóltam, másnap elvittem és haza is hoztam aznap...

(#17666) xpeke válasza feket663 (#17665) üzenetére


xpeke
csendes tag

Minden tisztelet a székesfehérvári msi szervíznek... Pesten hdd cserére 2-3 hetet mondtak. :(((

(#17667) LarsR válasza xpeke (#17666) üzenetére


LarsR
tag

Ha a hdd nincs leplombálva, magad is ki tudod cserélni. Szerintem az nem jár garivesztéssel. Nálam anno nem szóltak semmit sem érte, mivel a plomba sértetlen volt.

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#17668) domiromm válasza LarsR (#17667) üzenetére


domiromm
tag

Helló.
Én írtam a szerviznek hogy kérek engedélyt a hdd cserélésre, megadták és amit küldtek levelet ki kellet nyomtatni.

(#17669) steve24


steve24
aktív tag

Sziasztok.
Van egy MSI GX6200 notebook-om.
Utóbbi időben leállt randomszerüen, gondoltam tisztitani kellene a hűtőt, ezért kivettem a kompett hűtőt, a hővezető paszta már kemény volt így újra pasztáztam+ kipucoltam a hűtőt, megolajoztam a ventilátort, volt benne cica rendesen, Összaraktam. azóta nem állt le, de kiváncsi voltam hogy kb mik lehetnek a hőmérsékletek, letöltöttem egy programot speedfan
GPU:56c
HDD:35c
Core1:42
Core2:42
Gpu mellett egy tűzláng van.
Leírná valaki hogy meddig jók még az értékek?
nekem úgy rémlk hogy a gpu az lehet elég magas is.
de lehet rosszúl tudom.
Köszönöm a válaszokat előre is!
István

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(#17670) Pizzu válasza steve24 (#17669) üzenetére


Pizzu
aktív tag

hali

úgy tudom 105 a határ

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17671) HCsaba87


HCsaba87
tag

Sziasztok! Fehérváron hol van msi szerviz? Másik kérdsem van egy msi ge60 2pf apache pro laptopom.
Kérdésem az, hogy intágrált lehet benne a vga? vagy dedikált? Másik kérdés a gtx 860m 2gb és a gtx 860m 4 gb os verzió között nagy a külömbség? köszönöm a válaszotok előre is

(#17672) Asycid


Asycid
tag

Kissé kihaltnak tűnik ez az elfórum, de mivel mindenhonnan kifogytak már az MSI GP60 2PF Leopard Pro-662XHU típusok, ezért ki va zárva, hogy másnak ne lenne itt. Na ezeknek az embereknek tenném fel a kérdést, hogy honnan lehet ehhez a típushoz BIOS frissítést letölteni? Mert az MSI honlapján természetesen nem szerepel ez a típus. Szóval segítség! :D

(#17673) k-adi válasza HCsaba87 (#17671) üzenetére


k-adi
nagyúr

elvileg 8000 Székesfehérvár, Mártírok útja 9.

(#17674) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Ha Valakinek van hibás CR630 vagy VR601 notija az írjon rám! Igazából VR601 esetén egy teljes külső burkolatot keresek CR630 esetén csak LCD fedlap és keret kellene! Köszönöm!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#17675) Asycid


Asycid
tag

Végre megjött a MSI GP60 2PF Leopard Pro-662XHU lapos!!
Csak épp nem kapcsol be (kék-sárgán véletlenszeűn váltakozó power gomb, se kép se semmi, venti pörög). Nem indul épp jól az MSI-vel való viszonyom, pláne hogy most küldhetem vissza...

(#17676) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

MSI CR61-2M laptophoz keresek alaplapot sajna nem nagyon bírtam a tákában a hordozást..... Lehet h beszerzek 1 apachot... De még meglátom....

KK

(#17677) TomMusic


TomMusic
őstag

Hali!
Egy ismerősöm akar venni valami brutál laptopot, nem játékra, hanem csak hogy egy jó darabig biztosan ne kelljen lecserélni. Ár/érték arányban az MSI GE60 Apache-ot néztem ki: [link]
Van valakinek véleménye erről a gépről?
Előre is köszönöm!

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17678) EkSYS válasza TomMusic (#17677) üzenetére


EkSYS
senior tag

Szia !

Nekem pont ilyen van. Ha kicsit vissza nézel ott megtalálod a véleményem bővebben.
Röviden, jó gép, erős, kicsit zörög a tapipadja (de ezt mondjuk a la.t.szal.n-os hülyék nem gondolták hibának - szóval ne ott vedd.) A tapipadot ott helyben próbáld ki és nyomkodd meg jól mert csak akkor jön ki a zörgése.
Minden más rendben van a géppel. Akksival kb 2.5-3 órát lehet vele óvatosan elkrúzolni.
SSD-t javaslom bele alapból.
üdv
b

Eki - az eredeti

(#17679) Asycid


Asycid
tag

Csak egy érdekesség, hátha más is gondolkodott már MSI laptop bővítésén:
Írtam az Albacompnak (ők az itthoni hivatalos MSI garanciaügyintézők) az ügyben, hogy a garancia megszűnik-e, ha memóriát akarok bővíteni, vagy akár egy SSD-t akarok a gépbe varázsolni (az egyik csavaron található garanciamatrica miatt). Ez a válasz jött:

Cégünk tud Önnek megbontási kérelmet adni, amihez szükségünk van a készülék szériaszámára! A megbontási kérelem alapján a garanciája megmarad a készüléknek.
Az üzletünk nyitva van, működik itt Fehérváron, hétfőtől péntekig 8-17 óra között!
Ha szeretné hogy mi csináljuk és mi szerezzük be a memóriát és SSD-t akkor az is kivitelezhető. De a megbontási engedély megadása után akár Ön is megcsinálhatja!

Szerintem nem rossz hozzáállás :)

[ Szerkesztve ]

(#17680) domiromm válasza Asycid (#17679) üzenetére


domiromm
tag

Én megbontási engedélyt kértem ssd-re és memóriára.

(#17681) Asycid válasza domiromm (#17680) üzenetére


Asycid
tag

Ezt nem kérdeztem ugyan tőlük, de jár ez valamiféle hátránnyal (mármint a egbontási kérelem)? Olyanra gondolok, hogy nem kell havonta felülvizsgálatra küldeni a lapost onnantól, meg ilyenek, ugye?

(#17682) domiromm válasza Asycid (#17681) üzenetére


domiromm
tag

Ezt írták:
Amennyiben a későbbiekben a készüléke meghibásodik - és a hibát nem a bővítményként beépített memória illetve SSD adattároló okozza – a javítását garanciálisan végezzük.
Kérjük, ezt a válaszlevelet nyomtassa ki, és a garanciaidő végéig őrizze meg és a készülék szervizbe küldésekor pedig a garanciát igazoló dokumentummal együtt kérjük beküldeni.

(#17683) Asycid válasza domiromm (#17682) üzenetére


Asycid
tag

Köszönöm a választ. Mondjuk innentől kapnak egy kiskaput, és bármilyen hibára rávághatják, hogy az bizony a hibás RAM vagy SSD miatt történt, szóval csak azon múlik, hogy mennyire tisztességes cég. Mindenesetre megéri a kockázatot nekem is, mert eddig SSD + HDD volt a régi laposomban, és rohadt lassú a csak HDD megoldás utána :)

(#17684) TomMusic válasza EkSYS (#17678) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi a választ!
Más: ha én rakok bele SSD-t és/vagy RAM-ot, akkor ugrik a garancia? :Y

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17685) domiromm válasza TomMusic (#17684) üzenetére


domiromm
tag

Engedélyt kell kérni Albacompnál.
Akkor nem vesztesz garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#17686) EkSYS válasza TomMusic (#17684) üzenetére


EkSYS
senior tag

én is bevittem had örüljenek. :C

Eki - az eredeti

(#17687) whited válasza TomMusic (#17677) üzenetére


whited
addikt

Jómagam is ilyet használok, vedd nyugodtan meg :R

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17688) TomMusic


TomMusic
őstag

Köszi a válaszokat! :K

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17689) Riska.91


Riska.91
tag

sziasztok.nem rég vettem egy msi ge60 laptopot. nagyon meg vagyok vele elégedve de a hangerővel gondok vannak. arra gondolok hogy elég gyengécske a hangerő. az alap driver van fennt. van valami más driver amivel plus hangerőt lehet kicsikarni belőle?

A szívre célozz Ramon! A szívre!

(#17690) -Alvin-


-Alvin-
tag

Erről vkinek vmi infó mikor lesz kapható? MSI GT72-2QE16H11
[link]

(#17691) bprubin válasza -Alvin- (#17690) üzenetére


bprubin
tag

160-ezer felárat szerintem nem ér az i7-5700HQ proci és a Win...
i7-4720HQ-val [link]

(#17692) -Alvin- válasza bprubin (#17691) üzenetére


-Alvin-
tag

nem csak annyi a kulonbseg
gsync et perpill eleg vastagon merik, de biztos azert is emrt uj 200 dollar\euro
masreszt ips panel

(#17693) bprubin válasza -Alvin- (#17692) üzenetére


bprubin
tag

Az IPS-t nem írják a német oldalakon..., ha tényleg az akkor már kérdéses :)

(#17694) -Alvin- válasza bprubin (#17693) üzenetére


-Alvin-
tag

minden gt72 2QE ips panel, ami QE az msinel IPS modelt jelent

(#17695) -Alvin- válasza bprubin (#17693) üzenetére


-Alvin-
tag

Nah nyomják már az új modeleket:
MSI GT72-2QE16H11 Notebook i7-5700HQ 1TB 128GB SSD GTX980M 4GB Full HD 16 GB DDR3L-1600 SO-DIMM Windows 8.1 NVIDIA® G-SYNC™ USB 3.1 x2 + USB 3.0 x4 Wireless LAN Killer N 1525 802.11 ac/a/b/g/n
[link]

600e körül már nem lesz rossz ez, pláne ha ennyiért még belepakolnak 1-2 hónap múlva még+ 128gb ssd m2est

Kérdés h asus g751 ára hogyan fog alakulni, mármint a gsynces model. Ha hasonló árban indul inkább msi a jobb választás szrtem.

[ Szerkesztve ]

(#17696) bprubin válasza -Alvin- (#17694) üzenetére


bprubin
tag

Lehet igazad van a paneleket illetően,de pl ez is tn paneles [link]

Kicsit még túl vannak árazva és nekem hiányzik a hdmi 2.0.

(#17697) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

MSI CR61-2M Laptopba alaplapot nem tudjátok hol lehet szerezni???

Válaszokat előre is köszi.......
Alaplap javítással már próbálkoztam pár szervizben :(

:R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R :R

KK

(#17698) Plasticbomb


Plasticbomb
addikt

Az MSI GX széria frissítéséről nincs semmi hír? (AMD alapú gépben gyakorlatilag csak az MSInek van jobb alternatívája dedikált gpuval. Másnal csak olyat találtam, ahol APU van, de dedikált VGA nincs, Vagy intel proci radeon VGA.)

ArchLinux, Star Citizen, Subnautica+BZ, ASTRONEER, Grounded, DRAG, VOLCANOIDS, Space Engineers, Elite:Dangerous, Beyond Blue (TK-Glitch Proton)

(#17699) kodahckr


kodahckr
csendes tag

Üdv.
(Nem tom jó helyreírok-e)
van egy MSI gt780 dx laptopom. intel i7 2670qm cpu-val és egy gtx 560m vga-val. a laptopon win 8.1 van.
a problémám az hogy az intel hd graphics drivert nem tudom felrakni, de a grafikus vezérőt sem látja a win.
az aidában az van odairva h letiltva, pedig még a biosban sem lehet piszkálni. az nvidia vga tökéletesen működik, de ha van hd graphics akkor már működjön az is.
ebben kérném a segítségeteket.
Előre is köszönöm.

(#17700) feket663 válasza kodahckr (#17699) üzenetére


feket663
tag

Nekem csak a gyári driver oldotta meg a hasonló problémámat egy teljesen más típusú MSI notebook esetében.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.