Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17301) derdevil82 válasza Balázs1986 (#17300) üzenetére


derdevil82
csendes tag

No ez nem túl jó hír mert hogy új rendszer van a gépen.
mert hogy az volt a problem az XP vel hogy már nem csinálnak hozzá frisitéseket,

(#17302) Boryszka


Boryszka
tag

Üdv!

Van egy MSI vr601x noti nálam és egyszerűen újratelepítésnél kifagy. Be van dugva egy egér adapter, ha kihúzom kékhalállal elszáll a gép. :P Új vinyót is tettem már bele és azzal is próbáltam feltelepíteni a Win7-et és azzal is kifagy. Felmásolja rá a cuccokat és amikor újra akar indulni nem indul újra, hanem lefagy.

Gazdája szerint amióta memóriát (kicsit nagyobbat, mint amennyit tudna kezelni) és procit (T3200) is cserélt benne, azóta leállni és újraindulni nem akar, csak akkor ha hosszan nyomja a kikapcsoló gombot.

A memóriát csak a gyárit hagytam benne és azzal sem működik rendesen. Marad a gyári procicsere, csak az sajna nincs már meg.

Tudnátok tippet mondani, h esetleg mitől nem indul újra, illetve engedi újratelepíteni a gépet?

Köszönettel: B

BL

(#17303) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Sziasztok van egy msi cr 610x notebook-om. A probléma az hogy állandóan újraindul, ezzel az üzenettel: hypertransport sync flood error on last boot. Már ujraraktam a win7 et, memóriatest is volt, driver mind a legfrissebb mégis újraindul. Gondoltam tulmelegszik ezért ujrapasztaztam arctic mx2 vel, ez sem segít. Ha valaki tudja a megoldást kérem segítsen!

GTA V : Pacikuki007

(#17304) Boryszka válasza Sasal1ty (#17303) üzenetére


Boryszka
tag

Valószínű VGA probléma. Nekem is volt az asztali géppel ilyen problémám, de csak ha nem integrált VGA-val használtam. Próbáltam FSB-n és a memória időzítéseken illetve frekvencián állítani, de nem lett jó. Tipikus MSI probléma! Add el, ez az egyetlen jó tanácsom!

BL

(#17305) derdevil82 válasza derdevil82 (#17301) üzenetére


derdevil82
csendes tag

Sziasztok.
Elvittem a gépet egy hozzá értő emberhez, és azt mondta hogy az Nvidia driverekkel van gond felrakót rá vagy nyolc darabot és egyik sem futott rajta, de a legtöbb gond az volt hogy igazság szerint nem is talált windovs 7
hez 32 bites kompatibilis drivert.
hardveresen ütköztek valamiért mondta nekem.

[ Szerkesztve ]

(#17306) Balázs1986 válasza derdevil82 (#17305) üzenetére


Balázs1986
addikt

Az nVidia driverek nem feltetlen szeretnek akarmelyik laptopra siman telepulni, sok mobil vga nincs abban a listaban amit ellenoriz a driver telepules kozben. Ezert kell a Guru3d honlapjarol szedni a drivert, ott van modositott .inf fajl is mellekelve, hogy ne legyen ilyen gond. Ha onnan szedtek driver-t es .inf-et, nem lesz gond a telepitessel.

(#17307) derdevil82 válasza Balázs1986 (#17306) üzenetére


derdevil82
csendes tag

Sziasztok.
Leszedtem egy driver arról az oldalról, de meg kell hogy mondjam hogy nem vagyok biztos benne hogy jót!?
Mert hogy amikor telepíttetem ki írta hogy nem jó!
Ennek oka az lehet hogy nem beszélem az angolt meg hogy nem vagyok egy számítógép zseni!!!

Ha lehet kérnék egy linket, hogy elkerüljem az ilyen problémákat.

Előre is köszönöm a segítséget:

(#17308) Balázs1986 válasza derdevil82 (#17307) üzenetére


Balázs1986
addikt

Próbáld ki ezt.
Szedd le a driver-t és az inf fájlt is, utóbbit másold oda, ahova a driver-t kicsomagoltad, felülírva az eredetileg ott levőt. Így elvileg mennie kell a telepítésnek.

(#17309) derdevil82 válasza Balázs1986 (#17308) üzenetére


derdevil82
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!!
Úgy tűnik hogy sikerült megoldani a problémát, és ezért örök hálám!!!!!!! :C :C :C :C :C :C

(#17310) Lucky04


Lucky04
csendes tag

Sziasztok! Valaki meg tudná nekem mondani, hogy MSI CR630-as notiba milyen bluetooth kábel kell, modelszám, stb. ? Köszönöm!

MSI VR600/MSI VR601/MSI CR630

(#17311) Pizzu válasza Lucky04 (#17310) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Szia!

Nekem van megnéztem és nincs ráírva semmi
amúgy eladó
ha érdekel írj kérlek privit

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17312) imi68


imi68
tag

Szasztok.

Van egy ilyen laptopom : MSI MS163C (VR601)

Álandóan eldobálja a wifi jelet , és azt irták hogy BIOS frissitéssel jó lesz.
Ez alapján próbálom frissiteni, de nemigazán jön össze.

[link]

Tudna valaki segiteni hogy másképp hogy lehetne?

[ Szerkesztve ]

Huawei P10 lite

(#17313) Pizzu válasza imi68 (#17312) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Ha atheros wifi akkor újra driverezd
90% ez a gond
10% hardware

nem kizárt még az sem, hogyha társasházban laksz, hogy csatorna ütközés van (ha más eszköz megfelelően megy ugyanazon a helyen akkor nem érvényes)

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17314) imi68 válasza Pizzu (#17313) üzenetére


imi68
tag

:R
Köszönöm. Megoldódott.

Huawei P10 lite

(#17315) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy eladó GX 700 kijelzőm és van egy érdeklődő rá aki azt kérdezte hogy : "A kijelző szerinted kompatibilis a gx 720-al?" Erre szeretnék választ kapni mert nem tudom. Azt írta hogy az inverter az kompatibilis.

Köszönöm a választ!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17316) Pizzu válasza dewil666 (#17315) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Ha jól tudom mindkettő 17"-os és inverteres

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17317) dewil666 válasza Pizzu (#17316) üzenetére


dewil666
őstag

Igen mindkettő inverteres és 17”-os. Akkor jó hozzá?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17318) amdathlonxp válasza dewil666 (#17317) üzenetére


amdathlonxp
aktív tag

Szia
Egyértelműen jó bele.

Whatsapp on keresetek légyszi!! +4915175260023

(#17319) dewil666 válasza amdathlonxp (#17318) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm szépen az információt!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17320) SShadow


SShadow
aktív tag

Sziasztok van egy vr601-em csak kicsit viharvert állapotú, a zsanérok bemondták az unalmast meg szerintem a pálcák is:((

A kérdésem az hogy megtartanám a gépet főleg miután az otthoni lomtalanítás közbe találtam bele egy T2390es procit meg +1GB ramot így már használható a kicsike:))

A kérdés az hogy a kijelzőburkolattal a zsnér meg a pálcák már horror áron vannak így arra gondoltam veszek egy hibás gépet aminek jó a kasznija:))

Találtam is egy ilyet:

http://szamitastechnika.vatera.hu/laptop_notebook_netbook/msi/egyeb/msi_mega_book_m_673_laptop_hibas_1858385552.html

A kérdés hogy át tudom e rakni vagy a felső LCD részt vagy az egész burkolatot??
Nem baj ha az egyik mondjuk Inteles a másik AMD-s gép??

Esetleg meg tudja e valaki mondani hogy a VR601 még melyik MSI-vel kompatibilis??

Előre is köszi

(#17321) Pizzu válasza SShadow (#17320) üzenetére


Pizzu
aktív tag

én javítom a törött notebook -ot

kb 5 év alatt
több mint 500 törött gépet hoztam vissza használatba

ha érdekel
írj privit

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17322) paci88


paci88
tag

Sziasztok. Érdeklődni szeretnék, hogy tud nekem valaki segíteni notebook bővítésben(cx620)? Láttam olyan kiegészítőt amelyik a DVD helyére megy be. Plusz SSD-t akarok berakni a rendszernek, ami benne van HDD az marad zene,film stb. Mennyire megbízható megoldás ez? Vagy rakjak a benne lévő HDD helyére egy SSD-t? Honnan lehet beszerezni ezt a beépítő szerkezetet vagy mit? :D Egyébként miket lehet cserélni ebben a laptopban? Videókártya,proci,ram. Ilyenekre gondolok!

(#17323) Pizzu válasza paci88 (#17322) üzenetére


Pizzu
aktív tag

hello

teljesen megbízható
ha jól tudom sata csatolófelület így ha minden igaz sata 2
de én tanácsolni szoktam a hdd helyéra és a DVD helyére meg az odatárolás

így lenne a leg optimálisabb

ha kell ilyen átalakító pont most érkezett
ezt kérlek privibe folytassuk(feltéve ha érdekel)

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17324) Casanova*


Casanova*
veterán

szasztok! msi gt663 laptopom van. simple camera program telepítve van,de az F6 gombbal nem tudom bekapcsolni a camit. egyik F gomb sem kapcsol,meg nem világít a ,,piros,, a gombon. állítólag valami hotkey nincs felrakva. miféle hotkey? ilyennel még nem találkoztam.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17325) alador


alador
csendes tag

Sziasztok.
Laptop vásárlás előtt vagyok és hát nogyon megtetszett egy pár laptop köztük az MSI GX70 (amd), valakinek erről a gépről van infoja, mert magyar fórumot nem nagyon találtam róla? A másik kérdésem, hogy az MSI supportja tényleg olyan rossz, mint amilyennek mondják? Valamint a garancia hogyan működik, ha én Németországban szeretném mevenni (ebay)?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#17326) Casanova*


Casanova*
veterán

tv tunerhez kellene hid infrared remote receiver driver! ezt sehol nem tudom leszedni ingyen. valakinek megvan,elküldené nekem? :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17327) Casanova* válasza alador (#17325) üzenetére


Casanova*
veterán

MSI GT intel laptopot vegyél inkább! :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#17328) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok remélem jó hejre irok,van egy cr500series ms-1683 intel cpu 2,220ghz 2gb rammal note bookom.

Érdemes a biosát frissiteni,jelenleg 2009.07.10.-es dátum van rajta,mijen változás várhato uj verzionál.

Hogyan csináljam mert még nem volt sosem note bookom.

Létezik szerintetek hogy kétféle processzorral rammal árulták,mert több oldalon aszt irják hogy egy és két magos intel 2.220 ghz cpu és 2 vagy 4 gb rammal is kaphato volt.

Mik a tasztalatotok és ha lehetne véleményeteket kérném széppen.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#17329) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok!
Meg tudjátok nekem mondani, hogy az msi ex600x melyik oldali zsanérjában fut a webkam, és az inverter kábele?
Köszi!

(#17330) Pizzu válasza dodopek (#17329) üzenetére


Pizzu
aktív tag

bal oldalt LCD és inverter kábel, jobb oldalt wifi kábelek, webcam kábel

viszont a bal felső sarokban lévő wifi antenna kábele lefelé megy, majd a zsanér felett elmegy az invertert megkerülve jön ki jobb oldalt

az összeszerelése kis tapasztalatot igényel, mert egy rossz helyre helyezett kábel rövid időn belül töréshez vezethet

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17331) dodopek válasza Pizzu (#17330) üzenetére


dodopek
addikt

Köszönöm!

(#17332) phg


phg
csendes tag

Hali! Tudna valaki némi támpontot adni egy msi gx60 -al kapcsolatban? A következőt szeretném elérni:
Jelenleg egy amd a10 4600m proci megy a laposban ami alapon 2,3 ghz, turbo boost-al menne 3,2 ghz-t.
Amikor terhelem a gépet 2,7ghz-nél nem akar fentebb menni, ezért a bios-ban szeretném korigálni az egészet , viszont a bios semmiféle ilyen beállítást nem tartalmaz. Ami a kiinduló pontom az az , hogy hasonló kép jártam egy msi GT60-al, viszont ott volt egy 4 billentyűs kombináció ( shift+Ctrl+Alt+Insert) ami megnyitotta az unloced biost és azon a felületen már mindent szépen lehetett állítani és mindenhez hozzá lehetett férni. Természetesen ez a 4 billes kombináció a GX60-nál nem műkszik így nem férek hozzá sem a proci vagy akár a ramok állításához sem. Valakinek esetleg ötlete , hasonló tapasztalata , netalán megoldás? :R

(#17333) davver


davver
csendes tag

Sziasztok!

Van egy MSI CR650 laptopom, ami mostanában eléggé lassúcska, mivel lehetne kicsit fejleszteni (CPU) ?
Specifikációk:
AMD K-140 E1-1200 with Radeon HD Graphics (HD7310)
4GB ram

Üdv Dávid

(#17334) Cs1csó válasza davver (#17333) üzenetére


Cs1csó
félisten

Üdv, ha csak "mostanában" akkor lehet hogy egy oprendszer újratelepítésével kellene kezdeni :)

(#17335) davver válasza Cs1csó (#17334) üzenetére


davver
csendes tag

Újratelepítésen túl vagyok! Próbáltam, win7 64 Home Premium, Ultimate, Profession, Win 8.1 mindnél belassul netezéskor, főleg a flash tartalmaknál, egyszerűen megfekszik tőle a gép 100% CPU.

(#17336) Balázs1986 válasza davver (#17335) üzenetére


Balázs1986
addikt

Nézz hőmérsékleteket.

(#17337) Pizzu válasza davver (#17333) üzenetére


Pizzu
aktív tag

hd sentinel mit mutat?
vga driver fent van?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17338) davver válasza Pizzu (#17337) üzenetére


davver
csendes tag

Helló!

CPU hőmérséklet mindkét mag és a gpu is 56fok, hűtés takarítás után és újrapasztázás után 52 fok!
A jelenség nem változott!
AMD Catalyst driver 2013.1206.1603.28764 ezt dobja legújabbnak! De volt próbálva régebbivel is. Illetve a gyári CD-ről felpakolva minden, felpakolva csak egyesével a driverek. Bios frissités is volt.
A vinyó is teljesen új még csak 12 óra működési idő van benne! :-)
Soha nem lett ledobva új kora óta nálam van, még csak kisebb ütés sem érte sose, mert mindig asztalon volt.

Egyenlőre tanácstalan vagyok.

Scockwave flash állandóan összeomlik a chromba. FF-ba elképesztő lassú, Opera néha jó. IE alatt is jelentkezik a hiba. A ventilátor néha felpörög néha elhalkul.

Chrome-t használok, próbáltam beépitett flashel illetve adobe flashel is. A jelenség mindig ugyanaz. Összeomlás, vagy nem válaszol, vagy iszonyat lassú. Spyware, Malwarabe lefutattva, Eset, Kaspersky illetve Avast is futattva. Mindezt friss rendszeren.

Egyéb ötletek? :D

YT videók néha 320ba is akadnak néha 1080p is megy! 4-5 ablaknál sosem nyitok meg többet mert utánna már használhatatlanul lassú :-)
:))

[ Szerkesztve ]

(#17339) Balázs1986 válasza davver (#17338) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ha csak a flash tartalmaknál érzel lassulást, akkor próbálj meg szerezni egy régi flash player-t, és azzal nézd meg, mi lesz.

(#17340) Pizzu válasza davver (#17338) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Én letesztelném másik memóriával

jártam már úgy memória teszt kiváló volt az-az nem volt hiba majd a böngésző összeomlott
néha kékhalál is volt

valami ott nem megfelelően dolgozik és a CPUnak átdobja a munkát

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17341) IstvánLászló


IstvánLászló
senior tag

Sziasztok!

Véleményeteket és tapasztalaitokak kérném szépen lenti notebookról.

Msi cr500 ms-1683 Notebook.

Akkumulátorja csatlakozójának bekötését szeretném megtudni,végig guliztam amit lehetet de nem találtm semmi leirást.

Akkumulátór feszültségét szeretném müszerrel lemérni,mindent kiprobáltam semmi siker.

Minden segitségeteknek nagyon örülnék.

Privátot ne írjál csak ha fontos, válaszolok biztosan. Köszönöm mindenkinek türelmét idejét segítségét.

(#17342) jack982 válasza Pizzu (#17340) üzenetére


jack982
aktív tag

nekem is ilyen notim, van, és a nagy helyzet az, hogy a proci simán gyenge.
én megvárom míg teljesen letölti a utube videókat, és fullscreenbe teszem, úgy már teljesen élvezhető a dolog. :)

(#17343) wattafaka


wattafaka
senior tag

Sziasztok.

MSI GX620-as notebookom van frissen telepített windows 7 ultimate (x64) SP1-gyel és legfrissebb nem béta driverekkel (chipset, LAN, audio, VGA minden, egyedül a WIFI drivert nem engedte feltenni, ezért maradt amit az OS feltett). A problémám, hogy néha mikrolag-okat veszek észre, mint pl. hogy beszaggat a zene és egyidőben mondjuk a scrollozás is egy pillanatra megakad. Ezt akkor is csinálja, ha szinte csak a winamp megy, szóval nem lehet erőforráshiány. A feladatkezelő megy folyamatosan, és egyszer sem ugrik fel a CPU 100%-ra a bizonyos pillanatokban, hogy ez indokolt legyen. A vírusírtót is kikapcsoltam, illetve az automatikus frissítéseket is, hogy nehogy valami háttérszolgátatás gányoljon bele a rendszerbe, de változatlan. Esetleg valami ötlet valakinek? XP-n nem csinálta.

Nagyon megköszönném, mert mocskos idegesítő hosszú távon :/
hazázs

(#17344) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem hogy Msi GX700-ból kibontott hűtő ventillátort bele lehet tenni Msi EX705-be?
Képek alapján csak annyi különbség látszik hogy a gx ventinek van felfogató füle.
Köszönöm a válaszokat

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17345) LarsR válasza dewil666 (#17344) üzenetére


LarsR
tag

Szia!

Én ahogy annó néztem gx hűtését, úgy láttam, hogy teljesen egyforma. Lehet eltérés persze. Pü-t küldök :DDD

http://ge.tt/7JbBk5Z?c

(#17346) dewil666 válasza LarsR (#17345) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm!
Megnéztem a képeket amit küldtél és az itthoni gx ventit. Annyi a különbség hogy a gx ventin van egy felfogató fűl da teljesen egyforma :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#17347) micilacko


micilacko
csendes tag

sziasztok

Kérdésem lenne. Van egy MSI Cr610 -es MS1684 -es laptopom. Sempron M100 van benne, Szeretném a cpu-t kicserélni egy M300-as Athlon 2-re. ugyan az a tokozás, S1G3, sőt, a legtöbb ilyen gépet ilyen cpu val szerelik..
Viszont a gép nem indul.. Fekete képernyő, s semmi. A legújabb bios feltettem, de semmi...

Mi a fene miatt nem megy??

Köszi

UI. egy csomót olvastam utána, de nem találtam semmi hasonlót...

Laci

(#17348) gyurma2


gyurma2
csendes tag

Sziasztok
volna egy MSI Gx630 laptopom
2x2Gb ramal ketyegett,mig megnem takaritottam belülröl.
De már csak 1x2Gb ramal hajlandó képet adni, müködni
Ramok külön mennek jók
slotok is jók
De mind a kettöbe belerakom a jó ramokat nincs kép
venti megy ledek világitanak ennyi
A bioszba nem tudok belépni mert kodot kér a kislányom lerendezte
Elöre is köszönöm a vállaszokat

(#17349) Pizzu válasza gyurma2 (#17348) üzenetére


Pizzu
aktív tag

A slot-ot tesztkártyával ellenőrizted vagy miből állapítottad meg, hogy jó?
memóriát még külön tesztprogrammal meg lehet nézni de a foglalatot speciális tesztkártya nélkül elég nehéz,

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17350) gyurma2 válasza Pizzu (#17349) üzenetére


gyurma2
csendes tag

Szia
kivetem a memoriákat külön külön beleraktam,hol az egyikbe hol a másikba.
Slotok jók memoriák is
Csak egyszere belerakom nem ad képet

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.