Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17401) Pizzu válasza Zoli986 (#17399) üzenetére


Pizzu
aktív tag

ha jól tudom tekercs
nem volt esetleg CPU cserélve benne?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17402) woteska válasza EkSYS (#17398) üzenetére


woteska
csendes tag

Ott néztem ki én is. :D Mielőtt megvenném, azért biztosan szólok neki, hogy nézzük meg.:)
Köszönöm szépen a sorokat, és a tippet, hogy vételnél mire figyeljek!

Hétköznapi használattal, böngésző, zene, film, kb. mennyire megszik fel?
Egy másik kérdés, aminek lehet jobban utánaolvasok majd, hogy hogy a fenébe nem olvad le a gép kilencvenakárhány °C-on.. Kicsit hihetetlen nekem, hogy ezt bírja a gép mondjuk 5 óra megállás nélküli játékkal. Persze lehet, hogy tévedek. :)

[ Szerkesztve ]

(#17403) Pizzu válasza woteska (#17402) üzenetére


Pizzu
aktív tag

úgy nem olvad meg hogy a műanyag rogyási pontja 120 foknál kezdődik
legalábbis amit a laptopoknál használnak

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17404) EkSYS válasza woteska (#17402) üzenetére


EkSYS
senior tag

Hát ha nem hajtod akkor 50fok körül megy a gép.
5 órán keresztül még nem hajtottam, de nem hiszem hogy 5 órán keresztül a proci 100%on menne egy FPS miatt :)

Eki - az eredeti

(#17405) woteska


woteska
csendes tag

Köszönöm! :DD

Egyébként én ezeket láttam alternatívának, ami talán nem sokban marad el a GE60 Apache 2pc-től: ASUS N550, Lenovo Y510P SLI, ASUS G56JR. Az N550-ből amúgy a laptopszalonos i5-et pénzkidobásnak tartom, ami persze relatív dolog, de a piachoz mérten. Valahol 295, a radiumban, és a GE60 szintje felé van nemsokkal.
Talán nem ide kellene feltennem a kérdést, hogy van-e valami tapasztalat a felsorolt alternatívákról, vagy egyáltalán alkalmasak-e játékra szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#17406) EkSYS válasza woteska (#17405) üzenetére


EkSYS
senior tag

de összességében a gép jó, ha van rá lóvéd akkor nem jársz rosszul vele.

Eki - az eredeti

(#17407) Pizzu válasza woteska (#17405) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Nehéz pontosan megmondani mi mennyit ér

Én magam azt tanácsolom, mindenki olyan gépet vegyen amire szüksége van

PL.:
ha valaki suliba hordja jegyzetelni vagy munkába rendszeresen akkor laptop, de ez még nem ok a gamer laptopra, hanem egy egyszerű specifikatív eszköz

ha játszani akarsz hol máshol mint otthon akkor asztali
ha netán albérlet vagy hetente elviszed haza akkor ITX és még akkor is olcsóbban kijössz ha 2 monitorod van itt is ott is

Egy laptopnak elég drága a javítása vagy karbantartása míg az asztali gépet magad is gond nélkül karban lehet tartani
A másik, hogy ma már olyan ITX lapokat kapni ami mobil és nem foglal több helyet a táskában mint egy laptop

Laptopoknál többnyire a rendszertelen karbantartás teljes hiánya okozza a problémát

De kinek a pap kinek a papné....

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17408) woteska válasza Pizzu (#17407) üzenetére


woteska
csendes tag

A kérdés tényleg nem az volt, hogy laptop vagy nem laptop. :) Az iskola miatt valóban mobilis cuccra van szükségem, a kérdés hangsúlya a milyenen van. Virtuális gép, programozás, akár ezek egyidejű futtatása indokolttá teszi a több ramot, és ha játszani szeretnék, akkor e kettő szintézisének konfigurációja gamerlaptop címke alatt található valamiért, amiről nem tehetek. :D Ennek az MSI GE60 Ap.2pc árából elég komoly asztalit össze lehetne már rakni, ezzel tisztában vagyok, de még egy ideig biztosan vándormadár vagyok. Szóval marad a laptop. Rendszertelen karbantartás alatt gondolom legelőször hardveresen érted, mondjuk a por..

[ Szerkesztve ]

(#17409) Pizzu válasza woteska (#17408) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Ha csak laptop
akkor inkább olyat tanácsolok aminek ár/értékben a legtöbb a garancia

Ha jól tudom az MSI 3 év garit ad

A karbantartás alatt meg a ventit takarítást és pasztázást értettem

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17410) woteska válasza Pizzu (#17409) üzenetére


woteska
csendes tag

A gamer, és hasonló ár és értékkategóriájú laptopok közül nem találtam olyat, aki 3 évet megfejelte volna. De itt írta is a kollega, hogy húzták a szájukat a valószínűleg általuk összerakott darabbal.

Mérnökinfósnak tanulok, és még nem tudom, hogy pontosan melyik részén fogok dolgozni, de szeretnék érteni a takarításhoz és egyebekhez. Egy asztalit karbantartok, de a laptop valóban kényes dolog a garancia miatt is.

[ Szerkesztve ]

(#17411) feket663 válasza woteska (#17410) üzenetére


feket663
tag

Van valakinek tapasztalata az MSI GP60-as laptoppal? i7 processzorral és GT740M videokártyával venném. Nem a játékteljesítmény érdekel, hanem, hogy hosszabb-rövidebb távon mennyire üzembiztos, melegedés, stb.

Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#17412) Pizzu válasza feket663 (#17411) üzenetére


Pizzu
aktív tag

Fél éve jelent meg a piacon

Ez elég rövid táv

Garanciális ügyintézés sokat javult

:R

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17413) feket663 válasza Pizzu (#17412) üzenetére


feket663
tag

Na mindegy, majd tudósítok, ha megjön, mert berendeltem...

Azért köszönöm az infót.

[ Szerkesztve ]

(#17414) feket663


feket663
tag

Csütörtök óta boldog tulajdonosa vagyok egy GP-60-nak. Egy rövid vélemény róla: Teljesen vállalható építési minőség, műanyag, de kellemes tapintású. A fedlap ugyan matt, de rendesen zsírosodik így is, ahol a tenyér hozzáér a géphez, ott viszont kellemes tapintású, szálcsiszolt kinézetű, de műanyag található. A billentyűzet érzésre nem rossz, nekem kicsit szokatlan a külön numerikus billentyűzet, mert az előző gépemen nem volt ilyesmi. A tapipad érintős része kellemes, kissé rücskösebb, mint a többi felület. Az egérgombok viszont botrányosan kemények, alig tudok hüvelykujjal kattingatni, persze a többujjas gesztusok működnek, csak ahhoz is hozzá kell szokni... A hardver az én igényeimet tökéletesen kielégíti, amiért vettem, a video konvertálás is szépen gyorsan működik, egy 17 perces film mp4-be konvertálása 15000 kbs rátával kevesebb időt vesz igénybe, mint maga a film hossza, már ezért megérte. Külön mókás dolog, hogy a bekapcsoló gomb két színben pompázik, ha a dedikált videokártya működik, akkor narancs, ha az integrált, akkor meg kék. (a konvertálás során kb. 40% processzor terhelés van mindössze, miközben két böngésző is meg van nyitva, megy a youtube, stb, és az aida 64 terhelési tesztje során bár a hőfok felment kb 93 fokra, de thermal throttlingnak nyoma sem volt 10 perc alatt). A képernyő szép világos, bőven van fényerő, és az én használati igényeimnek tökéletesen megfelel. A webcamhoz nem találtam drivert, aztán egy fórumon olvastam, hogy csak be kell kapcsolni, és azóta tökéletesen működik.
A gép netezés közben nagyon csendesen viselkedik, néha pár másodpercre felzúg a ventilátor, de bőven vállalható a zajszint, és a hangszín se kellemetlen. Ami még módosításért kiált, az egy ssd beszerzése lesz, mert már eléggé megszoktam a régi gépemnél, hogy azonnal történt minden, pici akadások azért a hdd-vel előfordulnak. 64 biter win7-et használok, minden drivert megtaláltam az MSI oldalán, és zökkenőmentesen fel is sikerült rakni. A, nem nagyon hurcolom sehová...kkuidő kb 3 óra netezéssel, max fényerőn, nekem ez elegendő
Eddig még nem bántam meg a gép vásárlását, remélem ez így is marad...

(#17415) domiromm


domiromm
tag

Üdv gx60-ban lehet cserélni winchestert vagy memóriát garancia vesztés nélkűl és menyire melegszik?
http://ipon.hu/webshop/product/msi_gx60_3cc_418hu_destroyer/733070

(#17416) feket663 válasza domiromm (#17415) üzenetére


feket663
tag

Szerintem az összes MSI gépnek le van ragasztva az egyik csavarja a garanciamatricával. Nekem Székesfehérváron az Albacompnál csinálták meg az SSD cserét, és nagyon kedvesek voltak! Talán most már viszont a Laptopszalon is végez ilyen dolgokat, kérdezz rá telefonon.

(#17417) domiromm válasza feket663 (#17416) üzenetére


domiromm
tag

Köszönöm a választ most még laptop vásárlás elött állok.

(#17418) mr.krizsi.69


mr.krizsi.69
tag

Hali.
Nem tudjátok nekem megmondani hogy az MSI CR61-2M MS-16GD típusú laptopomat meddig lehet fejleszteni cpu ügyben????

Válaszokat előre is thx :R

KK

(#17419) domiromm


domiromm
tag

Msi gx70 támogatja a raidot?

(#17420) kaposznyak válasza mr.krizsi.69 (#17418) üzenetére


kaposznyak
aktív tag

Innen van az infó: Intel® HSW Intel Core i7/i5/i3 mobile processors (Max. TDP: 47W)

Esetleg valakinek tapasztalat erről?

Amire használnám:80% net, 15% Photoshop meg 5% CAD, egyéb tervező programféle. Nem munkából, csak kíváncsiságból próbálgatnám őket.

(#17421) eastone1


eastone1
senior tag

ezt a gépet néztem ki, de a milyen laptopot topikban teljesen lehúzták. kevés a proci a x290 hez, kisüti a szemed a klaviatúra világítás, csúnya, giccses lakk, a hangjától 3 szobával arréb is felébrednek este az emberek, cefetül melegszik, mivel nagyon melegszik vissza veszi a tempót, így nem is tudja kihasználni a kari a teljesítményét ezáltal majdnem játszhatatlan minőségre esik vissza a játék., gyenge anyagminőség...stb.stb....
Van valakinek már ilyen masinája aki tudna valamit mondani ezekre a vádakra?

(#17422) gerisonsan


gerisonsan
újonc

Sziasztok!

Az alábbi laptopról szeretnék véleményt kérni:

http://www.radium.hu/home-laptop-template/0016gh-sku14.html

Még soha nem volt MSi termékem így tapasztalatom sajnos nincs a márkával. A tesztek átböngészése mellett szeretném kikérni a véleményeteket a vasról :) Köszi előre is! :R

(#17423) feket663 válasza gerisonsan (#17422) üzenetére


feket663
tag

Esetleg, ha pár hozzászólást visszaolvastál volna...

(#17424) djcsabi89


djcsabi89
csendes tag

Sziasztok!
A segicségeteket szeretném kérni!
Van egy MSI GX701 notebook -om.
Az a gondom a gépel hogy a gyári vga a 9600Gt cserélve lett benne egy nvidia quadro fx 770m -re. Ahogy telepítem a drivert elfeketedik a kép! csak ugy birom müködésre birni a gépet ha rá dugom a TV-t vagy a monitort vga csatlakozoval,de akkor tökéletesen megy a notebook kijelzöje is és a tv is! lehuzom a tv-t el feketedik a kép és lefagy.
Valakinek van valami tipe ezel kapcsolaban hogy mi lehet a probléma? a vega a hibás vagy kompatibilitási gondok vannak?

(#17425) whited


whited
addikt

Sziasztok :)
Van itt aki GE60-t használ?
Én most szeretnék venni egyet MSI
Volt már gémer laposom, asus g73sw tk, amúgy ha jól láttam 2 év a hivatalos gar, amit a laptopszalon fejel meg.
Jó, hogy rátaláltam erre a topikra, mivel egy másikban általában csal ekézik az MSI gépeket

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17426) EkSYS válasza whited (#17425) üzenetére


EkSYS
senior tag

Jelen. Ge60 -2PC Apache.. ilyesmi.

Eki - az eredeti

(#17427) whited válasza EkSYS (#17426) üzenetére


whited
addikt

Üdv a klubban
Ma nekem is megjött a kis "behemót"
GE60, ma vettem át, egyenlőre még ismerkedés, de szerintem írok róla majd egy kis "beszámolót" hamarosan :C

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#17428) domiromm


domiromm
tag

Üdv.
Tegnap jött meg egy gx70-et.
Ha van kérdésed szóljál.

(#17429) noco79


noco79
tag

HI

Van valakinek ilyen gépe?
Vagy tud róla pozitiv-negativ dolgokat irni?

[link]

Köszi

(#17430) domiromm válasza noco79 (#17429) üzenetére


domiromm
tag

Nekem gx70-ben van.
2 negatívuma van ami nekem nem tetszik hogy a mikrofon és kamera nagyon rossz minőségű.
Ami tetszik hogy nagy hűtés teljesítmény, belső hangszóró hangos és ár érték aránya jó.

[ Szerkesztve ]

(#17431) noco79 válasza domiromm (#17430) üzenetére


noco79
tag

Hi

Kamerát ugyse használnám :)

Akkor nem szokott neked túlmelegedni( 90fok fölé) ?
Anyagminőségről mi a véleményed?

köszi

(#17432) domiromm válasza noco79 (#17431) üzenetére


domiromm
tag

Nekem 180wattot benyeli a gép ful terhelésen és 80° fölé nem ment.
Anyag minőségel nincs bajom.

(#17433) aquarius962


aquarius962
tag

Üdv!

MSI GX630X lapos állandóan lefagy az op.rendszer nem indul és telepíteni nem lehet a win-t.....kék halál.
Live CD-ről sem indul hiba és ennyi,.... ha jól néztem VGA lehet a gond...de lehet alaplap?
Érdemes nekifogni a javításnak vagy mehet a kukába?

[ Szerkesztve ]

A gyors üzlet a jó üzlet! Mindent csak annyiért lehet eladni, amennyiért meg is veszik.

(#17434) domiromm válasza aquarius962 (#17433) üzenetére


domiromm
tag

Üdv.
Nekem volt ilyen bajom acer laptopnál és a bios-ba kellet állítani AHCI mód helyet IDE módra.

(#17435) aquarius962 válasza domiromm (#17434) üzenetére


aquarius962
tag

Aha...na megpróbálom ezt is...köszi.

A gyors üzlet a jó üzlet! Mindent csak annyiért lehet eladni, amennyiért meg is veszik.

(#17436) aquarius962 válasza domiromm (#17434) üzenetére


aquarius962
tag

Nos ez így sem megy Vista, Win 7 elakad a telepítésnél kék halál.

A gyors üzlet a jó üzlet! Mindent csak annyiért lehet eladni, amennyiért meg is veszik.

(#17437) domiromm válasza aquarius962 (#17436) üzenetére


domiromm
tag

Velem még ojan is elő fordult hogy dvd meghajtó nem volt jó.

(#17438) aquarius962 válasza domiromm (#17437) üzenetére


aquarius962
tag

A DVD író jó.... most az Eternity Xp mini-vel próbálkozok...eddig szépen települ megy a dolog aztán majd kiderül a végén....na ezen igazodjon el az ember. :)

[ Szerkesztve ]

A gyors üzlet a jó üzlet! Mindent csak annyiért lehet eladni, amennyiért meg is veszik.

(#17439) aquarius962 válasza domiromm (#17437) üzenetére


aquarius962
tag

Xp-vel műxik a masina. :)

A gyors üzlet a jó üzlet! Mindent csak annyiért lehet eladni, amennyiért meg is veszik.

(#17440) noco79


noco79
tag

Nah tegnap megjött a GT 70 :)

Gyors win8 telepités,ez az beállitás és utánna a kis csalódás hogy nem müködik a wifi :W
Aztán egy-két óra utánna olvasgatás meg win8 újratelepités után kiderült hogy elöbb kell a driver hozzá és csak utánna ismeri fel a hálozatot......most már fasza minden,fenn van az nvidia driver is :DD

(#17441) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok.

Párom MSI GX620-ával volna 1-2 problémám, amikre szeretnék megoldást találni itt:

1. Valamiért nem működik a TURBO és ECO gomb, holott fél órája még jó volt. Feltettem Windows frissítéseket, erős a gyanúm, hogy valamelyik elcseszte. Korábban is volt ilyen gondom, hogy nem működött, de a Win. újratelepítése után, egészen idáig jó volt. Nincs esetleg valakinek infója arról, hogy melyik frissítés lehet a ludas? Vagy szedjem le mindet, amit feltett most?

2. A mikrofon nagyon ratyi. Alig hallunk vissza valamit abból amit felvesz (hangrögzítő, vagy skype teszt). A hangereje pedig fel van véve. Tipp? Próbáltam a drivert újratelepíteni.

3. Az eszközkezelőben van egy ismeretlen eszköz: ACPI/ENE0100, Aida szerint vmi ENE CIR Receiver. Mi lehet ez?

(#17442) Pizzu válasza Gabesz87 (#17441) üzenetére


Pizzu
aktív tag

csak nem WIN7 32 bit van rajta?

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17443) Gabesz87 válasza Pizzu (#17442) üzenetére


Gabesz87
addikt

Nem, dehogy, 64 bites Win7 Prof. A mikrofon ezelőtt jó volt (újratelepítés előtt; akkor is Win7 volt fent). A Turbo gomb meg tudom, hogy múltkor is ugyanezt csinálta, hogy egy darabig működött, aztán nem. Eltartott egy ideig mire rájöttem, hogy valószínűleg egy Win. frissítés hazavágja. Csak tudnám melyik.

[ Szerkesztve ]

(#17444) Pizzu válasza Gabesz87 (#17443) üzenetére


Pizzu
aktív tag

ACPI/ENE0100

az az infra

és 64 bit alatt van probléma vele
de ha nem használod teljesen felesleges

Amúgy 64 bit-et akartam írni :)

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17445) Gabesz87 válasza Pizzu (#17444) üzenetére


Gabesz87
addikt

Van benne infra!? Ezt nem is tudtam. Dehát eddig működött, 64 biten is, mint mondtam. Vagy az infrára gondoltál, hogy annak van baja a 64 bittel? Vagy pedig a Turbo gomb? Egyébként egyiket sem használjuk, sőt végül is a gép sincs túl gyakran használva, amolyan 2. laptop (asztali gép, és az én laptopom mellett). A mikrofon problémát azonban szeretném orvosolni valahogy mindenképp.

(#17446) domiromm válasza Gabesz87 (#17445) üzenetére


domiromm
tag

Nekem is problémám van a mikrofonal gx70 nél. :O

(#17447) Pizzu válasza domiromm (#17446) üzenetére


Pizzu
aktív tag

indítsatok el linuxot
nézzétek meg ott jó e

ha igen akkor driver gond lesz

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#17448) domiromm válasza domiromm (#17446) üzenetére


domiromm
tag

Meg van a hiba driver gond! :DD
Régebbi drivert kell felteni.
Nekem alc892 hangkártya van a laptopba és ezt tetem fel:[6.0.1.6875]

(#17449) Gabesz87 válasza domiromm (#17448) üzenetére


Gabesz87
addikt

Na ezt akkor majd én is kipróbálom!

(#17450) yxcv


yxcv
tag

Sziasztok!

Nem tudom, jó helyen teszem-e fel a kérdésem, de remélem, tud valaki segíteni. A kérdésem az lenne, hogy az alábbi tulajdonságokkal bíró MSI gx700 laptopot mennyiért tudnám eladni?

- 7éve vettem
- Msi gx700. core 2 duo T7500 2.2ghz. 2gm ram(667mhz)
- geforce gt 8600m. 250gb hdd. 17" (1600*1200)
- ez a széria alapból hibás volt mert melegedett a cpu nagyon
(alapjáratban 30-50fokos, de ha video-t néz az ember neten akkor simán 70ig felmegy, játék esetén pedig 80-90-ig is)
- gyári töltője tönkrement. utángyártott delta van hozzá
- op rendszer nincs hozzá
- hd sentinel szerint a vinyónak kondíciója 95 %-os (8 gyenge szektor)

Köszi előre is a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.