Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#17851) IO.sys válasza Lukitomi (#17850) üzenetére


IO.sys
őstag

Bios frissítés megvolt?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17852) Lukitomi válasza IO.sys (#17851) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Nem találok hozzá csak egyet, azt pedig nem lehet telepíteni, mert nem tetszik neki a 64 bites oprendszer.

(#17853) IO.sys válasza Lukitomi (#17852) üzenetére


IO.sys
őstag

Innen nézve annak mennie kéne. Esetleg a ram nincs jól a helyén, vagy tényleg kell neki az a bios.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17854) Lukitomi válasza IO.sys (#17853) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Visszarakva a régi procit, ugyan úgy műkszik minden!
Tegyek rá 32 bites rendszert egy bios frissítés miatt?

(#17855) IO.sys válasza Lukitomi (#17854) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát akkor igen. Hamar megvan.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17856) Lukitomi válasza IO.sys (#17855) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Majd megpróbálom, csak most nincs nálam a gép, anyumé.
Köszi a segítséget!

(#17857) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok. Egy másik topicban már írtam erről, de nem jött válasz. Hátha itt jön :)
Van egy MSI GL63 / 8750H / GTX 1660Ti laptopom.
A CPU sokszor fut PowerLimit-be a 45W limit (90W / 28sec) miatt, amit nem lehet állítani, lockolva van.
Sikerült már állítgatnom ThrottleStop-al (nekem jobban bejön, mint az XTU) egy valamivel jobb megoldást, de nem az igazi. Ugyanis én azt a megoldást választottam vele, hogy fix vcore értéket állítok be, nem offset-et és visszaveszem a turbo frekik értékét. Illetve ezzel ugye Win-hez is kötve vagyok, Linux alatt nincs ötletem mivel lehetne ezt megcsinálni.
Arra gondoltam, hogy BIOS-ban venném kicsit vissza a feszültséget és Turbo órajeleket. Viszont teljesen elvesztem a beállításokban :) Asztali gépek alaplapjainál évek óta használok tunningot, de ez valahogy más. Esetleg van valakinek tapasztalata ilyesmivel? Tudnátok segíteni a beállításban?

(#17858) Lukitomi válasza IO.sys (#17855) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Felraktam a win7 32 bitet a laposra, de a bios frissítés nem indult el, rögtön hibát dobott és leállt a progi működése (hivatalos MSI oldalról letöltve), bárnilyen kompatibilitási módban futtatam, ugyan ez a probléma.
Bios frissítés nem sikerült, viszont I3-380M-el elindult, úgyhogy maradt ez a megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#17859) IO.sys válasza Lukitomi (#17858) üzenetére


IO.sys
őstag

Teljesen véletlenül nem dosban kell futtatni?

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17860) Lukitomi válasza IO.sys (#17859) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Lehet, de bios-ban nincs semmi ilyen menüpont, semmi!

(#17861) IO.sys válasza Lukitomi (#17860) üzenetére


IO.sys
őstag

Mondom: DOS-ban :)

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17862) Lukitomi válasza IO.sys (#17861) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Bocs, de abban nem vagyok otthon!
Privátban segítenél esetleg, hogy hogyan kell?

(#17863) IO.sys válasza Lukitomi (#17862) üzenetére


IO.sys
őstag

Nem, mert azért van a fórum, hogy ha másnak is kell, itt meglegyen.

Rufus-ban formázz egy pendrive-ot FreeDOS-osra. Ezt a lemezkép kiválasztása előtti legördülőben találod. Ha megvan, másold rá a letöltött bios frissítős fájlokat. Gyanítom, az egyik a bios fájl, a másik a flasher program, a harmadik egy update.bat.

Bootolj be a pendriveról és amikor túlverekszed magad a freedos kérdésein, és látod, hogy C:\>, írd be neki, hogy update.bat vagy amilyen bat-od van, aztán enter.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17864) Lukitomi válasza IO.sys (#17863) üzenetére


Lukitomi
aktív tag

Hát köszi a segítséget, de nem tudtam megcsinálni, mert nem ilyen egyszerű!
Amikor végre bejutottam a programhoz, még egy csomó parancsfájlt kellet volna beírni, mire eljutok a frissítésig, de balfasz vagyok, bármit írtam be a megadott formátumba, nem tetszett neki!
Feladtam. :O

[ Szerkesztve ]

(#17865) IO.sys válasza Lukitomi (#17864) üzenetére


IO.sys
őstag

Hát mondjuk nem ezzel kell az ilyet kezdeni. A közeledben keress embert, aki megcsinálja, 10k-t ér a munka szerintem.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#17866) psion2101


psion2101
tag

Sziasztok!
Egy olyan kérdeésem lenne felétek,hogy nemrégibben vettem egy Msi Gl 63-as gépet.Azt vettem észre,hogy nem minden külsö vinyót vagy usb kulcsot hajlandó felismerni,sőt sd kártyát sem.Minden fel van telepitve és az eszközkezelőben azt irja róluk,hogy ismeretlen eszközök.Valami jó ötlet van valakinek?

(#17867) Forestgreen


Forestgreen
aktív tag

Az MSI elég nőies laptopot dobott össze :C

[link]

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#17868) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok,
Adott egy MSI GL63 9RDS , újra raknám a win10-et, van valami telepítési sorrend?

Shadow&Dust.....

(#17869) MaxxDamage válasza conqver (#17868) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

Felrakod a Win-t, aztán netre ne csatlakozz, driverek, szoftverek felrak, majd netre csatlakozhatsz és mehet az Auto Update. Beállítasz mindent (szemelyre szabva) Nagyjából ennyi.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17870) conqver válasza MaxxDamage (#17869) üzenetére


conqver
aktív tag

Nincs telepítő lemez stb. mindent le kell húznom :R

Shadow&Dust.....

(#17871) MaxxDamage válasza conqver (#17870) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, le kell töltened netről és USB Drivera tenni (vagy USB HDD/SSD) így mindig elérhető.
Én könyvtárba szoktam rendezni, így tudom mi mi. :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17872) conqver válasza MaxxDamage (#17871) üzenetére


conqver
aktív tag

Értem, de az MSi oldaláról letöltött driverek közül csak a chipset és a wifi ment föl, többit nem engedi telepíteni

Shadow&Dust.....

(#17873) MaxxDamage válasza conqver (#17872) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, ott termék spec szerint kell tudni/leszedni az adott driver/szoftvereket.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#17874) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Még csak most találtam erre a fórumra.

MSI notebook felhasználói tapasztalattal mi a véleményetek az MSI Bravo 15 laptopról?

YouTube találatok

Általában megbízhatóak az MSI laptopjai?

A szakszervizzel milyen tapasztalatotok van?

(#17875) Dhampir válasza Dhampir (#17874) üzenetére


Dhampir
félisten

Nemrég olvastam egy pozitív beszámolót, így köszönöm, nincsen további kérdésem ezzel kapcsolatban.

[link]

(#17876) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

MSI GT73

Ha nem rendszergazda jogkörű user-el lépek be, az alábbi hibaüzenetet kapom.

(#17877) Machinedrum


Machinedrum
friss újonc

Sziasztok,

Ultrabook / macbook szerű laptopot szeretnék vásárolni.

Az MSI Prestige 15 A11SCX 9S7-16S611-246 - t néztem ki.
 [link] 

Grafikusként használnám (inDesign/Illustrator/Photoshop.)
Sajnos sok tapasztalatom nincs a márkával, esetleges problémáival.

Valakinek van esetleg tapasztalata a géppel amit meg is osztana?
Van esetleg valami rejtett hibája, ami miatt rossz választás lenne?
Itthon simán lehet szervízeltetni?

Köszönöm szépen előre is.

(#17878) Speed_Speed


Speed_Speed
tag

Sziasztok!
MSI gx60 biost hogyan tudok frissíteni? Már le töltöltöttem a típusnak megfelelőt, de sehogyan sem akar sikerülni.
Tud valaki segíteni ebben?

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#17879) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Sziasztok!
MSI GL63 8SD laptophoz keresek billentyűzetet (piros, világítós, magyar kiosztás). Hivatalos beszerzés, vagy bármi más is szóbajöhet. Tudom egyben van a palmresttel.
Köszönöm a segítséget

(#17880) Boond


Boond
addikt

üdv!

Ehhez keresek drivert 1394 Firewire csatlakozó egy msi gx720 laptop.

Ez a pontos hardware.

Ez pedig a hardware azonosítója:

PCI\VEN_1217&DEV_00F7&SUBSYS_72201462&REV_02\4&31FC8C23&0&20F0

Ha vkinek esetleg meg lenne XP-re kellene.

Az nagyon megköszönném.

(#17881) Boond válasza Boond (#17880) üzenetére


Boond
addikt

Ha másnak is, akadna esetleg ilyen gond,a minőségi, fekete kábelt vegyen, amin vannak nyilak is (vagy akár high speed, vagy más felirat). Az átlátszó, vagy usb-hez hasonló külső borítású "fonott" kábelek, kevésbé jók, legalábbis, nekem nem váltak be...

(#17882) Dency01


Dency01
aktív tag

Sziasztok. MSI GE62 6QF laptophoz keresnék HDD mountert vagy nem tudom mi a pontos neve, amivel rögzítem a hdd-t. Az a fém sín.
Ami itt szerepel a képen. így külön nem találtam hozzá sehol csak külföldi oldalakon, csak onnan nem érné meg megrendelni. Esetleg itthon honnan lehetne szerezni vagy valakinek lenne elfekvőben? Vagy van valami alternatív megoldás?

Annyi pénzem sincs hogy gyalog hazamenjek.

(#17883) edeleny


edeleny
őstag

Sziasztok!

Most vásároltam egy MSI Modern 14 C12M laptopot, oprendszer nélkül.
Win 11 Pro-t szeretnék rátenni, de a billenytűzet kiosztás megadása után, Kapcsolódjon egy hálózathoz résznél megáll.
A Következő gomb inaktív, bármit nyomok semmit nem csinál!

Az normális, hogy se a BIOS-ba, se a Win telepítésnél nincs touchpad, az az nincs egér?

Ja 2023.03.30-as BIOS van rajta, de nem tudom frissíteni, amit letöltök nem jó neki.

Köszönöm a segítséget.

Húha, most nézem csak, hogy egy ideje nem járt erre senki! Szívás!

[ Szerkesztve ]

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#17884) teptep válasza edeleny (#17883) üzenetére


teptep
tag

Hálózat: A helyi WiFi-re nem tudsz felkapcsolódni? Win 11 Pro esetén kellene olyan gombnak lenni, hogy "Nincs internetem". Ha nincs ilyen gombod, akkor nézd meg ezt a youtube videót.
Touchpad: Nem normális! A BIOS felületen mindig működni kellene a touchpadnak. Még akkor is, ha az oprendszerben ki van kapcsolva az F4 gombbal. Esetleg próbálkozhatsz a Save menüben "Restore Default", s majd "Save". Nézd meg az ASZF-t, hogy már csak garizni tudod, vagy kérhetsz-e még cserét? Supportnál is érdeklődhetsz telefonon.
BIOS: Az E14J1IMS.1xx verziót az E14J1IMS.110.zip, az E14J1IMS.3xx verziót pedig a E14J1IMS.30C.zip állománnyal tudod frissíteni.

(#17885) Pyttawrx válasza teptep (#17884) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

BIOS-ban kell működni igen, sőt általában telepítő alatt is, de van olyan (többel is találkoztam), ahol telepítés után csak akkr volt touch ha fel van driverezve, ez normális. Vagy PL Acer-nél van a BIOS-ban a touch résznél Basic, meg Advanced lehetőség, ott ha a Basic van, akkor telepítés alatt is van, ha pedig az advanced, akkor csak driver után. HP X360-nál pl touch meg touchpad nincs telepítés alatt. :)

(#17886) ParadoxH


ParadoxH
tag

Sziasztok!

Ismerősöm MSI Modern 15 A5M-245XRO-GGAR757U16GXXDXX típusú laptopjának a töltője abnormálisan melegszik és olyankor mindenféle anomáliákat okoz a gépen (gyanítom, hogy jó esetben csak a töltő hibás) - töltő nélkül ezek az anomáliák (fagyás, kikapcsolás) eltűnnek.

A töltő eredeti msi töltő 19V 3.42A 65W-os mufás és nem type-c töltő (a mufa kb 10x4,5x3 - középen tűs csatlakozó). A szériaszáma: 6KJW1AV026U

Miért van az, hogy szinte sehol nem kapok megbízhatónak tűnő oldalakon töltőt? Ennyire hiánycikk?

Ki tudnátok egy linkkel segíteni?
Köszönöm a segítséget fiúk előre is :R

(#17887) edeleny válasza ParadoxH (#17886) üzenetére


edeleny
őstag

Valami hasonló gondom lenne. A ffiamnak vettem a laptopot, amihez lentebb kértem segítséget. Azt mondja gyorsan merül.
Lenne valami külső aksis megoldás?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#17888) edeleny válasza edeleny (#17887) üzenetére


edeleny
őstag

Közben rájöttemm, hogy a Gúgli a barátom.
Powerbank, az USB C-recsatlakoztatva.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.