Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#2001) házimozis válasza mr zoltanoo (#1999) üzenetére


házimozis
tag

[link]

Itt is van a BIOS update. :P
Azonban ha 64MBnál több videomemóriára vágysz, valszeg a redszerramot kell bővíteni. (pl. hp-n így működik)

(#2002) Scoobyka válasza mr zoltanoo (#1999) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem még sose érte el az 58 fokot a proci..pedig dolgoztatam keményen..hol 3d markokat futatttam egy órán keresztül(közben ki is léptem néha meglesni mennyire melegszik a cpu..)...hol carbonoztam vagy 2 és fél órát....meg egyszer elkapott a hév és fry cry-tnyomtam vagy 6órán keresztül folyamatosan és még akkor sem érte el a 60 fokot....szóval nem tom szerencsés vagyok v. mi ,de azért nem vészes a hőtermelés a cpu arányában....néha meghúzom a vidkarit is 480/580-ra így egyszer siekrült a gpu 84fokot elcsípnem(ezért nem is hajtom)...,de az mondjuk még mindig nem 110 :D (jobban örülnék mondjuk azért egy 60-asnak azért GPU arányába,de ez van)......mondjuk én asztalra rakom és nem szönyegre :D

(#2003) csibor válasza mr zoltanoo (#1999) üzenetére


csibor
őstag

Olvas vissza!Frissités után biosban tudod állitani 16-és 256mb között menyit használjon.

(#2004) csibor válasza mr zoltanoo (#1999) üzenetére


csibor
őstag

Bocs duplán ment el..

[Szerkesztve]

(#2005) Barto válasza vati (#1998) üzenetére


Barto
aktív tag

Az árúátadás úgy zajlott, hogy elég érdekesen... :) Felhívtam a céget telefonon, hogy van e a kiszemelt darab (M677-005HU), volt lefoglaltam. Mert én Deberecenben voltam (még volt kettő), és a cucc a legkedvezőbb áron, (lletve a cég kinálata széreskörű volt) Nyíregyházán volt. Na másnap átmentünk, de el lett adva mind a kettő. Mondátk hogy du-ánra lesz, mert most is oda vannak árúért. Kissé kikelve magamból jelzetem, hogy nem poénért telefonáltam, hanem azért mert nem helyiek vagyunk, még időmilliomosak sem, tehát nem úgy van hogy csak átmegyünk. Szegény eladó lefőtt, miután látta, hogy komolyan gondolom a vásárt, ill. a típust is, mert mást nem akartam venni. (Lehet sokszor telefonáltak már mások, de nem nagyon vásároltak, kamu telefonok voltak, és azt hitte ez is az lesz). Már azt is megoldották volna, hogy amikor mennek haza Pestről, bejönnek civisbe, és személyesen átadják. Végül abba állapodtunk meg, hogy Apukámnak másnap dolga van Nyíregyen, és majd ő felveszi. Már annyira bosszantotta őket a dolog, hogy kaptam grátiszba egy ajándékot, ami autóban 12V-ről 220Vre transzforja a feszültséget, tehát lehet vele telefont, noitit tölteni ill. használni. 150W teljesítményű ( a noti adaptere 90W). Ha jól tudom ezek a cuccok 8-10 ezer körül mozognak.
Másnapre meg is lett a kicsike, Apa hazavitte csütörtökön. Én szombaton mentem haza a szüleimhez, akkor bontottam ki a dobozt. Úgy ahogy fent leírtam minden meg volt benne, még . A jegy nem volt lepacsételve.
Ezt mind azért irtam le, mert késöbb behalt a bill. és utólag kellett lepecsételni. Szó nélkül pecsételték, és ráírták a sorozatszámot. Amire persze a toll nem fog, ahogy írtad :D

[Szerkesztve]

"like a big ball of... Wibbly Wobbly, Timey Wimey... stuff"

(#2006) soulf


soulf
csendes tag

Hello Mindenki!

Előszis a múlt héten én is boldog tulaja lettem egy MSI - M662X-011HU tipusú gépezetnek, ami nagyon jól superál, bár annyira még nem volt időm tesztelgetni,de naonaon tetszik:)
Az iponnal voltak problémák, ugyanis megrendeltem emilben, amit vissza is igazoltak, majd másnap felhivtak, hogy akkora nem tudják hozni és az ár is mfinoegváltozott. Erre finoman megkérdeztem, hogy azért a fogyasztóvédelmi törvénnyel ugye tisztában vannak valamennyire, mire a válasz rögtön az volt, hogy akkor álljunk is el az ügylettől. Mivel az ár meglehetősen előnyös volt az összes többi üzlet ajánlatához képest ez a megoldás meg sem fordult a fejemben, szóval felhívtam a fogyszatóvédelmi főfelügyelőséget, gyorsan konzultáltam egy-két jogász barátommal és én magam is átnyálaztam a törvényt, akik és ami egyértelműen kimondta, hogy vagy az eredeti, általuk is elfogadott áron kötelesek adni a terméket, vagy mivel a szerződés feltételeit megváltoztatták valamilyen megoldást kellene találni ( ez lehet ajándék, vagy végső esetben egy jegyzőkönyv megírása után mehetünk az ún. békéltető testület elé, aminek a végső határoza már törvényerejű). A lényeg a lényeg, hogy elmentem és addig mondatam a magamét egy barátommal együtt, hogy ha nem is az eredeti áron, de még minidg nagyon előnyösesn megvehettem a kicsikét. Igaz az is sokat segített, hoyg elkezdetm kitölteni a jegyzőkönyvet.
Mindezt csak azért írom le, hogy ha valaki nem tudná milyen jogai és kötelességei vannak pro és kontra, mindenki mástól bocs!
A kérdésem azonban az lenne, hoyg tudtommal ehhez a tipushoz lehet 5.1 hangrendszert csatlakoztatni azonban egyenlőre nem jöttem rá hogy hogyan...valaki esetleg segítene?
Előre is köszönöm!!!!

(#2007) #16820480 válasza soulf (#2006) üzenetére


#16820480
törölt tag

a géped elején található 3 darab 2,5-es jack aljzat. oda kell bedugdosni a kábeleket (ha analóg kimenetet akarsz). a zöldbe a két első hangfalat, a kék talán a két hátsó, a piros meg a középső és mélynyomó lehet, bár még nem próbáltam pontosan. ezek után átállítod a hangkeverőben (Realtek HD Audio management), hogy 5.1-es hangot akarsz. illetve ha digitálisan akarod kinyerni, akkor az előbb említett kezelőpulton átállítod digitálisra a kimenetet, és a zöld jack aljzatba bedugsz egy optikai kábelt :)

(#2008) házimozis válasza soulf (#2006) üzenetére


házimozis
tag

Ahoy!

A gyári adatlap és a driver verziójából gondolom, ebben is Realtek A883 audio chip van. Ha feltelepíted a mellékelt driver lemezről a Realtek sound managert - beszél magyarul - választ kapsz a kérdéseidre.(nekem automatikusan felment)
Definiálható benne hány hanxóros üzemmódban szeretnél output-olni, és ezek szerint fogja kapcsolni az előlapon levő 3db 3,5mm sztereo jack aljzatott. (front 2 + rear 2 + center&sub) Csatornánként mixelhető! Még vörös fény is jöhet ki ott. (optikai SPDIF)
Ugyanígy bemenetek szerint is lehet konfigolni. (persze ott nem 5.1-et)

Három likon minden ki-be! Okosság. :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#2009) csibor


csibor
őstag

1/2 éves a X670-es,és még kitűnően működik :R

(#2010) soulf válasza csibor (#2009) üzenetére


soulf
csendes tag

nagyon szépen közönöm, öszejött!!!:)

(#2011) csibor válasza soulf (#2010) üzenetére


csibor
őstag

Én megszenvedtem vele mire rájöttem :))

(#2012) Scoobyka


Scoobyka
addikt

MSI 677x-002:
Turion 64 X2 TL52 1.66 Ghz
1G 667mhz DDR2
100G 5400 RPM
Go 7600 256 MB

Driver 86.02-es...

Defaulton a kártya (450/500)
3dmark 2005 3910 pöty..

Tuningolva (480/580)
3dmark 2005 4415 pöty...


Sztem még lehet feljebb tornázni van benne lehetőség....egyszer feldobtam (515/635)-re is akkor is még lefutott a teszt,de elérte a 92 fokot a kártya és gondoltam,hogy inkább visszaveszem...ja és (515/635)ős sebességen elértem a bűvős 5134 pötyöt(3d mark 2005)...

(#2013) Scoobyka


Scoobyka
addikt

ja és továbbra sem értem,hogy miért adják egy árban a 677-eseket a 735-ősekkel....677-esben van kékfog,meg plussz ajándék táska....735ősben meg nagyobb kijelző ennyi...mégis azonos árban vannak...ha vki tudja miért leírhatná....talán,mert a 735 kevesebbet bír akkuról,mint a 677-es?

(#2014) #16820480 válasza Scoobyka (#2013) üzenetére


#16820480
törölt tag

megkérdezem itt is:

azok az értékek (pl. 450/500) a gpu / memória órajelei? mert nekem úgy állítótta be magától, hogy 450MHz-en meg ya gpu, és 1800MHz-en a grafikus memória...

(#2015) Scoobyka válasza #16820480 (#2014) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem everest ezt írja ha nem húzom és max performance-n van a kártya akkor (450/500)...vmint az overclockban is.....ez a megjelőlés....
Amúgy akksi elhasználódásról neked mit ír az everest?...nekem 3%-ék amint beraktam a gépbe így kezdte...ez normális? Akksi idővel nincs gond mert a 2 óra megvan max battey-n...csak miért van a fránya 3%ék?

(#2016) #16820480 válasza Scoobyka (#2015) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem az everest most 100% töltöttségnél 2:17-et ír, a windows saját energiagazdálkodás meg 2:28-at.
amúgy én nem everestben néztem meg a vga tulajdonságait, hanem a driverében. ha felrakod a forceware drivert hozzá, akkor ott a képernyő speciális beállításaiban lesz egy nvidia fül, amire ha rákattintassz, akkor előugrik egy oldalsó menü, és abban a ''clock frequency settings''. itt nekem alapból 450/1800-on futott a go7400, de ha rányomtam, hogy adjon egy optimalizált értéket, akkor felrakta 517/2xxx-re. de persze akármit beállíthatsz, csak én az alapértékekből kiindulva a memóriának mindig 4x-es órajelet adtam a gpu-hoz képest.

(#2017) ellekk


ellekk
csendes tag

Sziasztok

M655x-el volt már valakinek garanciális javítása?
Konkrétan ugy néz ki hogy a zöld hangszoró kimenet csatlakozó gajra ment, igy emiatt se azon nem jön ki hang .. sem a kis hangszórókon. Átmenetileg quadrora állitottam a hangkártyát- ezáltal a kéken ( hátsó hangszórók) van hang. A csatlakozósort kellene kicserélni- egyéb károsodás nem történt..

Azt szeretném kérdezni hová kell vinni szervizbe ? és ha már valakinek van tapasztalata ...merjem e otthagyni a gépet. ?? :O

üdv: Ellekk

(#2018) Scoobyka válasza #16820480 (#2016) üzenetére


Scoobyka
addikt

értem én...de nekem 677x-002-es gépem van és azért ott a vga(7600go) kicsit többet kostál az energy-ből mint neked a 7400-as...amúgy nekem is 100%on 2:13percet ír ki kezdésnek,de minimum fényerőn 2:20-at,de az nappal nagyon nehezen olvasható ezért feldobom 4-esre és olyan 2:10-2:13-ról kezd 100%on.....
Amúgy nem hinném,hogy a 7400-asok magasabb órajelen mennének,mint a 7600go...

amúgy akkú elhasználodáshoz neked mit ír hány %(everestben meg tudod nézni /ultimate-be tutti benne van korábiba is sztem az energia gazdálkodásnál/)?

(#2019) Scoobyka válasza ellekk (#2017) üzenetére


Scoobyka
addikt

a Rikvest cég foglakozik a garanciális javítatással:
[link]

csak kell a számla meg a kis kék könyv pecsétesen....amúgy sokan azt mondják nem kapkodják el a fíúk,de azért megcsinálják rendesen a gépeket...

(#2020) Scoobyka válasza ellekk (#2017) üzenetére


Scoobyka
addikt

neked amúgy meg lehet kérdezni mennyi az akksi elhasználódás? (vmiért nagyon izgat ez az info)

(#2021) ellekk válasza Scoobyka (#2019) üzenetére


ellekk
csendes tag

Kösz az infot..

akksirol nem tudok most nyilatkozni.. többnyire nincs benne a gépben..
uj korában 1:32 -ot birt .. majd megsasolom everestben ..



[Szerkesztve]

(#2022) #16820480 válasza Scoobyka (#2018) üzenetére


#16820480
törölt tag

nekem 1%-ot ír elhasználtságra az everest. de mondjuk nem is nagyon használom akksiról, csak igen ritkán. általában be van dugva a kábel.

amúgy te meg akkor nézd meg az órajeleket az nvidia driverében, mert én sem hinném, hogy a 7400 magasabb frekin menne :)

(#2023) Scoobyka válasza #16820480 (#2022) üzenetére


Scoobyka
addikt

akkor fura,mert nekem a vaci új akksi rögtön 3%os elhasználtsággal kezdte pályafutását..(úgy hogy beleraktam és már is ezt írta ki) :( ...igaz 100%ra feltölti meg minden,de akkor sem értem...az órajeleknél nekem meg tuti ezt írja (450/500) ez tuti ,meglestem sokszor...szóval nem értem az 1800-adat.

(#2024) Scoobyka


Scoobyka
addikt

most meg már 6%ot ír ki :( ....nagyon nem jó ez így....
amúgy everest szerint teljes kapacítás 48840mha ....teljesen feltöltve 45876mha lehet...normális ez?
ha ilyen ütembe romlik az akksi akkor hamar tönkre megy...amúgy akksi gari hogy müködik?

(#2025) Batmause


Batmause
tag

Játékra milyen MSI-notebook-ot ajánlotok?
ÉN a M677X-et néztem, nem szeretnék 17''os vagy nagyobb kijelzőt...

(#2026) Scoobyka válasza Batmause (#2025) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem 677x-002-es gépem van és minden játék gond nélkül megy vele(legújaabbak is)...rendkívül gyors és megbízható gép....

(#2027) Scoobyka


Scoobyka
addikt

lemerült a noti most megint feltöltöttem..a noti akis elhasználodás 8%-ra nőtt....teljesen tanácstalan vagyok,hogy most mi van....azért ennek nem így kéne történie...vagy most mi van...tanácstalan vagyok aki tudjon segíthetne egy kicsit...válaszokat elöre is köszönöm...

[Szerkesztve]

(#2028) #16820480 válasza Scoobyka (#2027) üzenetére


#16820480
törölt tag

hát, egy év gari van az akkumlátorra, szóval ha bekrepál (ilyen ütemben bőven egy éven belül), akkor egyszerűen visszaviszed. lehet, hogy pont rossz darab... de cserélniük kell garanciában.

(#2029) Utopista


Utopista
tag

Szevasztok.

MSI M677-em van. A DVD-íróm az RW lemezeket megírja, majd be is olvassa, viszont az adatok csak a lemez elejéről olvashatók vissza! Előszőr azt hittem, hogy szar fajta lemezeim vannak, de haverom egy másik fajtájával ue.-t csinálta! Valaki találkozoztt hasonló problémával, ill. valaki meg tudná mondani, hogy firmware frissítést honnan lehet letölteni az íróhoz (PHILIPS DVD-RAM SDVD8821)!

üdv.

(#2030) Desantos77


Desantos77
csendes tag

Sziasztok!

Meg tudnätok mondani, hogy tudom ellenorizni az aksi ällapotät?

FOREVER SISU!!

(#2031) sb656


sb656
csendes tag

Sziasztok!

Notbook vásárlás előtt állok és infót gyűjtök a gépekről. Találtam egy MSI MSI L745X-075HU típusú gépet. Azt szeretném megtudni, hogy mik a tapasztalatok ezzel ill. ezekkel a gépekkel. Melegszik-e, meddig bírja az akksi stb... lehetséges meghibásodások...

Erről van szó:

Operációs rendszer: Magyar nyelvũ Windows XP Home
Kijelző: 17'' WXGA (1440x900), Glare Type
Processzor: 2,0GHz (667MHz FSB), Intel Core 2 Duo T7200 Processzor 4MB L2
Memória: 2x1GB DDR-II (533MHz), max: 2GB
Merevlemez: 160GB 5400, SATA
Optikai meghajtó: DVD S-multi
WLAN: 802.1a/b/g
WebKamera: 1,3MPixel
BlueTooth: van
VGA: nVidia GeForce GO7600 256MB
Chipset: Intel 945PM
Kártyaolvasó: 4in1 SD/MS/MMC/MS Pro
Csatlakozók:
3 x USB
1 x VGA
1 x S-Video
1 x modem (RJ11)
1 x Ethernet (RJ45)
1 x IEEE1391
1 x mikrofon bemenet
1 x fejhallgató kimenet
1 x ExpressCard slot
1 x CIR
Akkumulátor: 6 cellás, 4400mAh, 65W
AC-Adapter: 19V DC, 90W
Méret/tömeg: 395 x 278 x 27-35mm / 3,6Kg
Extra: numerikus blokkal kiegészített billentyũzet
Garancia: 2év garancia (1év az akkumulátorra)

Ár: bruttó 309.000

Megyek és letöltöm az internetet!

(#2032) Scoobyka válasza Desantos77 (#2030) üzenetére


Scoobyka
addikt

az ultimate everest progival tudod megnézni az akksi állapotát valamint ez nagyon hasznos kis progi,minden a géppel kapcsolatos infot ki ír..

(#2033) Alg


Alg
veterán

Hali!

655X tulajok: Egy érdekes dolgot vettem észre legutóbb... Szobában nézem a filmet a notin, mellettem öcsém kapcsolgatja a tévét. Egyszercsak látom, hangerő rohangál fel-le, beleteker a filmbe (mintha a nyílbilleket nyomogatnám). :F Kipróbáltuk, szerintetek mitől volt?

Hát persze, a TV távirányító :D
Ez vajon mitől lehet? :F Infra tudtommal nincs a 655-ben... vagy csak én nem találtam? :F

MOD: akksi állapotát az NHC is megmondja...

[Szerkesztve]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#2034) Scoobyka válasza sb656 (#2031) üzenetére


Scoobyka
addikt

ez az ár nagyon barátságos egy ilyen konfiggal....ez a típus a tapasztalatok szerint kevésbé melegszik,mint a kisebb testvére a 677-esek...azonban aksi idő terén ne várj sokat...ha 6 cellás és 4400Mh-as szerelt akkor talán 1óra és 15percet húzhat ki(nagy kijelző és magasabb órajelen müködő proci miatt...valamint az intel kevésbé bánik jól az energia takarékosággal,mint az amd-k....meg lehet kérdezni hol sikerül ennyiért beszerezni?Mert én a 745-őst 310ért csak 1.8-as prockoval tudom 1 giga rammal és 120-as winyóval..

[Szerkesztve]

(#2035) sb656 válasza Scoobyka (#2034) üzenetére


sb656
csendes tag

Hi!

Elősször is köszi a hozzászólást, az ér kicsit több mert rosszul emlékeztem, de nem sokkal 309.000 br az amit te is mondasz, ezt amit én mondtam meg 316.000 br, mondjuk még így is nagyon jó áron van, mert már ajánlották nekem 389.000 ért is... na ne, annyit azért nem adok érte :)... a cím www.pcx.hu . Ja és még egy, lehet ehhez a típushoz akkor nagyobb akksit venni. vagy több cellásat? És ha igen akkor hol és mennyiért? Egyetemre kell, és a nagy kijelző kell a CAD CAM miatt, viszont a hosszú üzemidő is jól jönne, kb 2-3 óra!

Megyek és letöltöm az internetet!

(#2036) #16820480 válasza sb656 (#2035) üzenetére


#16820480
törölt tag

lehet veni 9 cellás, 7200mAh-s akksit hozzá. [link]
bár biztos máshol is lehet, de most hirtelen ezt találtam. kb olyan 32ezer br. árra számíts.

(#2037) Scoobyka válasza sb656 (#2035) üzenetére


Scoobyka
addikt

van hozzá nagyobb aksi 9cellás...már megelőztek :D....azzal talán kihúzz 2,5 órát a te géped...,mert ami nekem van az 2órát húz a sima gyárilag adott aksival,ha kijelző 4es fokozaton van(8ból) és cpu és gpu is baterry maxra van rakva....talán ebben futna az 3 órát...,de mivel már korábban említettem nálad nagyobb a kijelző és sokkal többet is eszik+Cpu is....szóval talán nagyobb aksival kihúzza a 2,5 órát,de nem tuti....amúgy tényleg nagyon jó vétel...később lehet én is dobok az enyémbe +1giga ramot....amúgy 3dramk eredményeimet megtalálod fenti hozzászolásokban....nekem most egy kis gonodom akadt,mert az aksi elhasználodás úgy változik mint az esős idő...3napja 3%-volt...tegnap 8%..ma 7%...szóval nem értem az aksi dolgot,de ha már tönkre megy akkor garival szerzek másikat :D....ja és ha van kérdésed a géppel kapcsolatosan nyugodtan kérdezz..

,de ami ott van M655, M662, M677, L720, L730 sorozathoz jó csak a 745öst nem említi...bár sztem is belemegy..

[Szerkesztve]

(#2038) Scoobyka válasza #16820480 (#2036) üzenetére


Scoobyka
addikt

megnéznéd,hogy neked mennyit ír everest kapacítás teljesen feltőltvéhez? Köhi...

(#2039) #16820480 válasza Scoobyka (#2038) üzenetére


#16820480
törölt tag

48030mWh

amúgy ez nem egyenlő a más mértékegységben megadott 4400mAh kapacitással! viszont jelenleg 98%-ra van töltve, és ezt veszi maximumnak (mert be van dugva a kábel, de nem ég a töltésjelző led)

(#2040) Scoobyka válasza #16820480 (#2039) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem tervezett kapacítás:48840mWh
kapacítás teljesen feltöltve:45332mWh

mondjuk tegnap 8%os volt az elhasználodás ma meg már csak 7%...érdekes..

(#2041) Scoobyka


Scoobyka
addikt

mindenkinek egy hasznos tanács...a webcam könyen karcolodik,ha becsukod a notit,mert odaér vmi illestéshez....célszerű...celusszal v. erre a célra tervezett fóliával védeni azt a felüleletet....

ezt külföldi forumokon emlegették...egy hangyapiszoknyit én is észrevettem,de olyan kismértékű,hogy nagyon rá kell zoomolnom....1cm-res távból talán,de azért hátha vkinek hasznos...

[Szerkesztve]

(#2042) xedos válasza Alg (#2033) üzenetére


xedos
addikt

Ha visszaolvasol a topic elejére, ott írtam...
Nekem Targa notim volt (Barebone MSI)
Abban gyárilag volt TV kártya és távírányító!
Sőt volt hozzá egy spéci mini linux, ami windows nélkül tudott képet, zenét, videót lejátszani. Nekem a PCMCIA slotba valü távírányító volt hozzá.

A lényeg: csak a távírányító jelét veszi az infra mást nem!

(#2043) házimozis


házimozis
tag

Üdv márkatársak!

Akku ügy:
Az akku elhasználódottságát az Everest is matematika alaján jelzi. Van egy dedikált kapacitás érték (L 745-ön ez 47xxx mW) és a teljesen feltöltött állapotot, ehhez hasonlítja, oszt számol. (van egy IC az akkuban az szolgáltatja az adatot.) Namost ha üzemelés közben vagy készenléti módban (villogó sárga led) töltjük föl az akkut, akkor nem nyomja úgy tele azt a töltő, mintha kikapcsolt állapotban töltenénk. Vagyis az első pár ciklus alatt mindenképpen ajánlott az akkut kikapcsolt gép mentén tölteni. Ciklusonként fogja közelíteni a névértékét. Míg üzem közben töltve, egy alacsonyabb érték (~43xxx mW) elérése után lekapcsolja a töltést. (A múlt héten írt 11% elhasználódást, tegnap meg 7%.) :U
Az elsőszerelt akku 6 cellás, és 105 perc körül megy (minden háló OFF, TFT fényerő gyengítve, stb,) A nagyobb kapacitású akku 9 cellás, és jól ki fog lógni a gép hátulján.

nVidia és órajelek
Nem tudom milyen progikat használtok, de a GO-k hoz hivatalosan nem is támogatott PowwerStrip vidikari manager is helyesen ismeri fel a névleges órajeleket, és azok fel-le húzhatók is. (fölösleges húzni, minden visz a 7600 :DD ) Az asztali GeForce-okhoz illesztetett driverek (100as verziószám felett) lehet, hogy nem helyesen azonosítják a GPUt, és ezért ajánlanak magasabb (asztali) órajelet, ami nem szükésges.

L745-074
Nos, az alapokat múltkor leírtam, most - mivel nyúztam - játék tapasztalatok. Teszt program NFS-U.
Grafika kb. max.-ra téve. ...megy. ;] ...másfél óra után, úgy a CPU mint a GPU, 58-59 C fok. :C (CPU-ra RMclock, dinamikus procikezelő van). A vinyó übercsendes. (agyam a készülékházra nyomom, akkor hallom hogy megy a feje) A kijelző függőleges nézési szögét továbbra is kicsinek találom, a színtónusa kissé ''hideg'' (kékbe hajló) de lehet magagelni progival a kelvineket.

L745-075
Szerintem a plusz 80-100 rugót a -074hez képest nem éri meg. 1el nagyobb CPU (1,8 vs. 2,0), +25% vinyó (120 vs. 160G), igaz dupla RAM (1 vs.2G), de ez akkor is drága. (és a bővíthetőség csak a videokártya marad, mer az i-Callistoga alaplap, tutti ugyanaz mindkettőben.)

kb. ennyi..

(#2044) Petek


Petek
tag

Sziasztok!
Látom főleg a nagyobb modelllekről megy a diskurzus, engem viszont az S420X-004HU
gép érdekelne, mert a barátnőmnek netezésre, sulis dolgokra nem szükséges ennél erősebb gép, és az ára nagyon alacsony, ezért érdekelne, hogy nem áll-e fenn ezzel a géppel kapcsolatban az olcsó húsnak híg a leve eset? Mit gondoltok?

In vino veritas

(#2045) #16820480 válasza Petek (#2044) üzenetére


#16820480
törölt tag

a gép maga nem rossz, eleinte én is ezzel szemeztem, amí] nem döntöttem el, hogy az asztali gépem kiváltására (is) veszem a laptopom. egyedül sztem a celeron proci, ami nem túl jó benne, mert nincs benne gazdaságos energiaszabályozás, így melegszik, és sokat fogyaszt.
ha méretben belefér, akkor esetleg érdemes egy M670-et megnézni, nagyjából azonos árkategória, de a Sempron proci azért ilyen szempontból jobb.

(#2046) házimozis válasza Petek (#2044) üzenetére


házimozis
tag

[link]

Sajna a Celeron M nem tud SpeedStep-elni. Amúgy nagyon szimpi alappgép. :)

[Szerkesztve]

(#2047) Petek válasza házimozis (#2046) üzenetére


Petek
tag

Köszi, ez volt az első magyar teszt amit olvastam róla, valahogy nem sikerült mást találnom a googleval. a leírtak alapján tökéletesen megfelel az adott szerepre a gép, leszámítva a speedstep hiányát, de a komolyabb procis gépek amik ezt tudják már jóval többe kerülnek, és ezen kívül semmi más hasznosat nem nyújtanak. Általában úgyis lesz konnektor a közelben.
Már csak tulajdonosi tapasztalatokat várok esetleg...

In vino veritas

(#2048) LMc


LMc
csendes tag

Hi!
szerintetek mennyit ér ez a notebook:
http://www.notebook.hu/notebook/msi/msi/msi_m662
még 20hó gar.

(#2049) Kalucsni


Kalucsni
csendes tag

Hy Emberek,

Help plííííííííz :)
655x-el megírtam az első duplarétegű DVD-met (ps2 game), de úgy fest, hogy a ps nem lép át a rétegek közt. Mivel először teszem, ezért tanácstalan vagyok, hogy mivel kéne írnom az ilyen DVD-t, és milyen beállítással.
Eddig a szimplát alcohol 120-szal írtam és azok közül mind jó lett.
5let?

[Szerkesztve]

(#2050) Petek válasza Kalucsni (#2049) üzenetére


Petek
tag

Warez témában kétlem, hogy a ph-n kapsz segítséget...

[Szerkesztve]

In vino veritas

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.