Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok

Hozzászólások

(#10001) Rigiboy


Rigiboy
tag

Hali!
Mi a véleményetek a MSI gx630-ról?
Nincs valakinek ilyen? Érdeklődnék hogy jól futtatja a játékokat?
Jah írjátok meg véleményteket szerintetek ezt vegyem vagy a HP Dv5 1180Eh-t

(#10002) fisi válasza Vesh (#9995) üzenetére


fisi
senior tag

Hali!

Nekem GX 701x- 289Hu van és ahhoz volt fasza hátizsák- meg egy lézeres gamer egér. Meg voltam elégedve a körítéssel csak épp a vinyó 5 nap után bad sectoros lett...

fisi :O

(#10003) mynames válasza ficere (#9994) üzenetére


mynames
senior tag

Nincs arra vmi szabály ha garis és nem tudják javítani egy hónapon belül? Emlékeim szerint akkor elállás vagy másik gép vagy vmi.

(#10004) mynames válasza littlemiss (#9980) üzenetére


mynames
senior tag

Szia!

Brekk mindent tud hozni ami a ramirisban elérhető!

mynames

//////////////////Senior tag lettem!!! :) :C ///////////////////////

[ Szerkesztve ]

(#10005) ficere válasza mynames (#10003) üzenetére


ficere
aktív tag

remélem lépnek valamit,mert kellene a gép.

Machete nem ír sms-t

(#10006) fisi válasza ficere (#10005) üzenetére


fisi
senior tag

No itt van erről egy cikk!

[link]

30 nap után kötelesek cserélni az MSi laptopokat, ha jól látom??! :Y
Szal ficere, szerintem döngölheted az asztalt!!

[ Szerkesztve ]

(#10007) kali válasza vadkörte (#10000) üzenetére


kali
legenda

3 - 4 feltöltés után éri el a korrekt állapotát.
a 96%-os élettartam csak azért annyi, mert akkor még nem tölt rá a rendszer! ha eléri az akkumulátor azt a szintet (92 - 94%), ahol már elkezdődik a töltés, akkor feltöltődik majd 100%-ra!

fisi; sajnos a 30 napot meghaladó javítás esetén sem ennyire egyszerű és egyértelmű a csere...

[ Szerkesztve ]

(#10008) Mozilla


Mozilla
csendes tag

Sziasztok!

Valaki legyen oly kedves és írja már le nekem, hogy miként lehet frissíteni a VGA drivert egy GX600px-214hu -ban.

Köszönöm szépen. :))

(#10009) Motar


Motar
tag

Hi!

A kérdés az lenne h nemrég vettem egy GX610PX-et és nem tudom h a 800as ramokat elbirná-e? Azaz 800 is menne benne? Illetve az h hogy tudok belerakni még ramot? Be kel küldenem MSI szervizbe h szeretnék bele +ramot? Vagy elég egy hivatalos laptopszervizbe bevinnem és ott is betudnák rakni garivesztés nélkül?
Előre is köszi! :R

Attól hogy mindig a szexre gondolok, már szexmániás vagyok?

(#10010) ficere válasza fisi (#10006) üzenetére


ficere
aktív tag

remélem 30 naptári napot számolnak,és nem 30 munkanapot.

Machete nem ír sms-t

(#10011) gerpetya válasza germinator66 (#9990) üzenetére


gerpetya
csendes tag

Hali!

Ez nem teljesen igy van, de mar biztato.
A lenyeg, hogy elinditod a flash.bat-ot. Ha vegzett, kapcsold ki a gepet.
Vedd le a toltot a notirol.
Szedd ki az aksit es hagyd 4-5 percig igy, szabadon.
Ez reseteli az EC-t (Embedded-controller).
Ezutan rakj vissza mindent es kapcsold be.

Vigyazz! Ha bios flasheles utan nem reseteled az EC-t, akkor lehet hogy rossz parameterekkel fog bekapcsolni... (sikertelen bios frissites -> szervizbe kell vinni)
Es mellesleg a bios frissites utan a gep elvesziti garanciajat. Ha sikerul akkor nem biztos, hogy nagyon erdekli a szervizt, de ha nem jon ossze, akkor lehet hogy kozlik, hogy ugrott a gari...

Udv:
gerpetya

(#10012) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

MSI notit szeretnék vásárolni újonnan, de sehol nem tudom beszerezni az alábbi típusokat:
MSI PR200-238 fekete vagy
MSI PR200-081 fehér

Esetleg ha valaki tudna ötletet adni, hogy hol érdemes megnézni, megköszönném.
(Állítólag a nagyker kifogyott. :( )

Hogy miért ragaszkodom a fenti két típushoz?
8 cellás akkuval szállítják és 4 óra felett van az üzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#10013) urbanjozsi válasza gerpetya (#10011) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Én most vagyok túl a BIOS frissítésen(VR-630) és ez az "apró" mozzanat kimaradt :F
Egyébként azóta fennt van az XP és minden más kiegészítő progi. Meg kell jegyeznem, hogy sokkal szebb a kijelző XP alatt mint a Vistánál.............
Azért lenne kérdésem:
-bootoláskor a képernyőn felsorolja a gép "tartalmát"(usb mause,ide1,ide2 stb) ezt a funkciót ki lehetne iktatni?
-ha LAN-nal használom akkor megvan a 10 M sebességem, de WLAN-nál ez csak max 6M
a kapcsolati sebességre 54M ír. A routerben a 108-ra van állítva
Hát egyenlőre ennyi. Köszönöm a segítségeket és a hozzászólásokat, ami alapján most már Nekem is XP van a gépemen! :R

(#10014) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Csak nekem hiányzik a 9001-10000-ig tartó hozzászólások?

(#10015) kali válasza urbanjozsi (#10013) üzenetére


kali
legenda

bár a manual szerint nincs olyan, de amennyiben mégis lenne boot screen logo vagy hasonló, akkor azt engedélyezd, így az msi logo látszódik a boot során, és nem a bios képernyője, ami az eszközöket sorolja fel.
a wifi sebessége több dologtól is függ; hiába ír a kapcsolati sebességre 54-et, ha a jel erőssége például a routertől való távolság, vagy más akadályok (falak, sok fém...stb) nem megy át teljesen. a router 108-as sebessége megint más téma, azt super-g szabványnak hívják, és annak kihasználásához a másik félnek (adott esetben a notinak) is tudni kellene a szabványt, de a noti nem tudja!
ja, az említett hozzászólások nekem látszódnak!

(#10016) mynames válasza urbanjozsi (#10014) üzenetére


mynames
senior tag

aha :K

(#10017) urbanjozsi válasza kali (#10015) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Köszi! Ha jól emlékszem van boot screen, de majd megsasolom. A notin továbbra se látszik az az egy sor, de az asztalimon igen :F

(#10018) automi88


automi88
csendes tag

Hello mindenki!
Van egy MSI EX600X-415-HU notim. Minden nagyon jó rajta, nagyon megvagyok vele elégedve. Egyszerűen tökéletes számomra.
Egy dologra viszont még nem jöttem rá: Hogyan lehet kikapcsolni a képernyőt. Néha csak zenét hallgatok rajta és nincs hozzá szükségem a képernyőre, ilyenkor jól jönne, ha kitudnám kapcsolni a monitorját. Más márkájú laptopoknál láttam erre billentyű kombinációt. Az MSI-ikre is lenne vagy csak én vagyok láma hozzá?

Esetleg van valami tippje valakinek?

Köszönettel, automi88

(#10019) [KGR]


[KGR]
tag

Sziasztok!

Tegnap vettünk a barátnőmnek egy MSI VR610x-400HU laptopot.
Az lenne a kérdésem, hogy előfordulhat-e, hogy nincs benne webkamera? Az egyik lap azt írja, hogy van benne a másik pedig, hogy nincs. Xp nem lát semmilyen webkamerát. A cam szokásos helyén pedig az átlagosnál sötétebb üveglap van és nem lehet látni, hogy van-e ott valami.
A p1 gomb lenyomásával keresés funkció jön elő.. Ötlet?

MSI Megabook M673X

(#10020) mynames válasza automi88 (#10018) üzenetére


mynames
senior tag

Nem is lenne rossz nekem se egy ilyen bill. kombináció! Elég sokat töltök le, és én úgy oldottam meg, hogy vista alatt a power saver mód beállításánál 2 percre állítottam a monitor kikapcsolást.

[KGR]!

nekem ex 610x-ben jól látszik, hogy a webcam bent van. Lehet, hogy a -400 as webcam nélküli lenne? (egyébként nem hiszem)

[ Szerkesztve ]

(#10021) mynames válasza [KGR] (#10019) üzenetére


mynames
senior tag

Nincs fent az official siteon VR610... De gondolom ua mint VR620.

Végignéztem egy pár VR610-xxx et a Depon és ott szó sincs webcamról, hát valjú áldozata lett...

[ Szerkesztve ]

(#10022) [KGR] válasza mynames (#10020) üzenetére


[KGR]
tag

Én is erre gondoltam. Láttam már VR610-et és abban is lehetett látni a kijelző feletti résznél a kamera optikáját. Ebben viszont csak egy fekete üveg/műanyag lap van ott és nem látni mögötte semmit.

MSI Megabook M673X

(#10023) urbanjozsi válasza [KGR] (#10022) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ez olyan mint a 630-nál a BT :)

(#10024) molafej


molafej
csendes tag

Sziasztok.

Segitsetek nekem. Van egy MSI GX600 PX-214HU laptopom. A napokban állandóan megjelenik a képernyőn egy PC antivírus 2009 nevezetű valami és fel akarja telepíteni magát. Sehol nem találom a gépen, hogy ki írtsam onnan. Valakinek valami javaslat, hogy mi lehet ez?? Vagy valaki már találkozott ezzel a problémával?? A segitségeteket előre is köszönöm.

(#10025) vranyek válasza molafej (#10024) üzenetére


vranyek
aktív tag

hmm... ismerős nagyon is! De ennek nincs köze a géphez, egyszerűen egy rámenős trójai, nekem nem sikerült leírtanom, csak formázással,de azóta nem találkoztam vele! :)

OnePlus 7 Pro; Toyota Prius III.

(#10026) urbanjozsi válasza molafej (#10024) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Találtam rá két megoldást:
1: http://www.bleepingcomputer.com/malware-removal/remove-antivirus-xp-2008
2: http://www.indavideo.hu/video/Hogyan_torold_az_Antivirus_2009-et
hátha segít

(#10027) mixery01


mixery01
csendes tag

Sziasztok

Összességében mi a vélemény az MSI GX620-ról, illetve az MSI új, G-szériás laptopokról??
jól vannak összerakva, jó tervezés, hatékony, használható... ?
Minőség, megbízhatóság (nekem min 2-3-4-5 évre kéne)
Néztem Global site-on :)) hogy létezik GX623, ami ATI-s vga-val van szerelve...

Az a baj, hogy többen beszélnek le az msi laptopokról :(

mindenki ittvan aki számít:)

(#10028) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok,gondba ütköztem: eddig a notimon xp volt,42lg5500 tv-vel hdmi-hdmi-vel összekötve. 1920*1080as felbontásban nagyobb volt az asztal képe,mint a tv képernyőjéé,amit nem tudtam átállítani nvidia settingsben se(mindig visszaugrott az eredeti méretre,vagyis nem is változott semmit az asztal átméretezésénél),de a gond megoldódott magától,amikor a tv-ben az arányt 16:9-ről áttettem just scan-be.

De,most váltottam vistára,és a probléma megint előjött,de most az asztal képe kisebb,mint a tv képernyője(alul,felül,oldalt fekete csík),a felbontás 1920*1080.Ha megint játszom az kép aránnyal,akkor most a just scan-nél még kisebb lesz az asztal képe,míg 16:9-nél kb csak 4centis a fekete keret.
Az nvidia progi egyszerüen nem engedi az átméretezést!Beállítom,de mindig visszaugrik.
A driver,amit használok,laptopvideo2go-ról van,és a száma forceware v181.00 vista 32bit(én vista ultimate 32bit-et használok).

Megoldásokat előre is köszi!
(ha meg nincs,akkor megyek vissza xp-re!:S )

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#10029) automi88 válasza mynames (#10020) üzenetére


automi88
csendes tag

Köszi, ez így jól hangzik. Csak nekem ezzel az a problémám, hogy Linuxot használok. De köszi azért!

(#10030) btomi86


btomi86
csendes tag

Sziasztok!

Nekem egy L735-ös laptopom van immár 1,5 éve, és memória bővítésre szántam a fejem. Még mielőtt belevágnék, lenne 1-2 kérdésem.

1. Ennek a típusnak mennyi memóriát bír el az alaplapja?
2. Ha felnyitom a házat, akkor könnyen meg fogom találni a memóriákat és egyszerű lesz kicserélni?

Előre is köszönöm a segítségeteket! :R :R

(#10031) Rigiboy


Rigiboy
tag

Hali!
Mi a véleményetek a MSI gx630-ról?
Nincs valakinek ilyen? Érdeklődnék hogy jól futtatja a játékokat?
Jah írjátok meg véleményteket szerintetek ezt vegyem vagy a HP Dv5 1180Eh-t

(#10032) Spett


Spett
csendes tag

Sziasztok!

Pár hónapja boldog tulaja vagyok egy PR200-asnak.
Lenne pár, talán hülye kérdésem vele kapcsolatban.

- a P1 kapcsoló mire használható?
- van rajta más notebookon is látható mini TV antenna csatlakozó. Elvileg opcionális, de amikor vettem, azt az infót kaptam, hogy nincs benne. Akkor most van vagy nincs?

Amúgy minden tökéletesen működik rajta Xp-n, Vista-n, és (X)Ubuntu-n is. Az akksija tényleg brutális, a 4 órát simán viszi.

Segítségeteket előre is köszi!

(#10033) kali válasza Spett (#10032) üzenetére


kali
legenda

p1 funkciógom;
- xp alatt; keresés
- vista alatt; bármilyen alkalmazás/funkció indítására beállítható (a system control manager segítségével)
tv-tuner; ebben a régióban nincs benne!

(#10034) kola1234


kola1234
tag

Aki esetleg gondolkodik otthoni Wifi Router beüzemelésen:

Vettem 2 db Belkin Routert.
1wan/4lan/1antenna.
jól konfigolhaó, hamar telepíthető router.Magyarul nem ért.
MSI M670 es gépemmel 3falon keresztül is jó a vétel, jól működik vele.
A másikat egy többszintes házba raktam , egy asus asztali gép kábeles csatival,és egy Albacomp noti wifivel kapcsolódva.
Ott a harmadikon volt a router, MSI notim a földszinten is tökéletesen működött vele.
Eddig meg vagyok elégedve a routerrel.

Mindkét esetben kábelmodemes netet osztottam , az egyik UPC.

Mellesleg UPC Netgear wifi routereket ad bérbe. :R

(#10035) mynames válasza vranyek (#10025) üzenetére


mynames
senior tag

Spyware Terminator le tudja szedni...nekem is volt...

(#10036) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Sziasztok!

Boldog PR200-081 tulajdonos lennék, ha...
Gondolom másnak is problémát okozott a WD 160 GB merevlemez felismertetése az XP telepítésekor.
Mit szükséges az XP-be integrálni, hogy felismerje a az SATA-s merevlemezt? :F

(#10037) atis7908


atis7908
csendes tag

Sziasztok! Gondolkodok hogy vegyek-e egy Msi vr601x-462hu gépet,szerintem elég jó árban van.ha valakinek van esetleg írhatna róla,hogy hogy vállt be.Valakinek valami sejtése a notik árának változásáról január-februárra? Vegyem most,vagy várjak még egy kicsit? előre is köszi.

(#10038) shagy


shagy
tag

na lehet h nálam is beütött a krach...
nem kapcsol be a ventillátoroom... ha 600Mhzen használom, akkor 80°C körül van a hőmérséklet és nem csinálok semmit... mert 90°C ot értem el mikor lekapcsoltam és estem kétségbe...
Fel lehet nyitni nekem halandónak garanciavesztés nélkül?
Senkinek sincs normális tapasztalata a szervízzel, h csak 1000év a javítás?

- shagy

(#10039) Spett válasza Zoli2 (#10036) üzenetére


Spett
csendes tag

Irány a BIOS, és az AHCI funkciót tiltsd le! (vagy valami ilyesmi)
Nem kell integrálni semmit, a telepítés probléma nélkül menni fog.

(#10040) Zoli2 válasza Spett (#10039) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Így nem lesz lassabb a HDD?

(#10041) kali válasza Zoli2 (#10040) üzenetére


kali
legenda

normál használat során alig vehető észre a különbség, hibernáláskor - illetve az abból történő visszatéréskor - látványosabb az eltérés (az ahci mód javára), és a te notid esetében más sem indkolja feltétlenül az ahci mód használatát (gondolok itt olyan funkciókra, amik az ahci mód kikapcsolásával nem működnek; ncq, hotswap)

(#10042) TomDog


TomDog
tag

Sziasztok

Vr266-os notim van mitjelent DVDRW SuperMulti ez Dl lemezeket is irja?
Mitől SuperMulti?

[ Szerkesztve ]

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#10043) kali válasza TomDog (#10042) üzenetére


kali
legenda

igen; link

(#10044) TomDog válasza kali (#10043) üzenetére


TomDog
tag

:R Köszönöm :R

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#10045) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

Sziasztok!
Ismét egy kérdésem lenne! Miért írja ki a noti(VR-630), hogy a virtuális memória minimuma túl kicsi??? Beállításokban az van, hogy a windows állítsa be! 1GB van benne.

(#10046) catie válasza B-andie (#9840) üzenetére


catie
csendes tag

Szia!! Nekem is ilyen gépem van és sehogy sem ment fel az xp. Légyszi oszd meg velem,hogy hogyan csináltad, mert már a plafont kaparom. P.S:32 vagy 64 biteset raktál fel?
Üdv:Catie

(#10047) kali válasza catie (#10046) üzenetére


kali
legenda

először is ellenőrzöd, hogy milyen bios verzió van a notin! azért fontos ez, mert eltérő bios verzió van/kell vista és xp alá! lásd itt; link
ha xp oprendszert szeretnél a notira, akkor felteszed az annak megfelelő bios verziót (3.46) - amennyiben nem az van fent - majd ha pepecselés nélkül akarod felhúzni az xp-t, akkor egyszerűen kikapcsolod a bios - advanced részében az ahci módot.

(#10048) urbanjozsi válasza catie (#10046) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Legújabb BIOS letölt>>frissít>>izgul :D Ha összejött akkor az új biosban az AHCI mód disablera! Ezután XP telepít és örül! Ja az XP-s drivereket szedd le!

Erről lekéstem! Kali profi és gyors is :C

[ Szerkesztve ]

(#10049) molafej


molafej
csendes tag

Sziasztok.

Köszi a segitséget. Úgy tűnik az antivírus probléma megoldódott semmi jele neki eddig. Köszi mégegyszer.

[ Szerkesztve ]

(#10050) catie válasza kali (#10047) üzenetére


catie
csendes tag

Hali!!
A dosban ami a gépen volt, nem ment a frissítés és most a vistán sem indul.
Flopyval csináljam?? Azt hogyan??
Egyébként ez az egyetlen bios update ami van ehez a géphez.[link]
Már megpróbáltam nlite-al, a dosban a flash.bat indításával, és flopyra másolt chipsettel is, de sehogyse megy! El vagyok keseredve, bocsi és nagyon köszönöm, hogy segítetek. Tényleg!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  MSI notebookok
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.