Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41101) fallen1982


fallen1982
csendes tag

Háát, kipróbáltamtöbbféle Wiui-t még egy miuit is és egyikben sem jó a wifi. Valaki találkozott már ezzel a problémával?

(#41102) kano válasza fallen1982 (#41101) üzenetére


kano
nagyúr

Teljesen szűz telepítést csináltál?

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41103) fallen1982 válasza kano (#41102) üzenetére


fallen1982
csendes tag

jaja wipe cache partition, utána wipe factory/data reset, ha ez jelenti a "szűz" telepítést.

(#41104) #71562240 válasza hodostamas (#41100) üzenetére


#71562240
törölt tag

Az csak félig-meddig működő, bugos, főzött, buherált driver, ez pedig "rendes", valóban működő "gyári" driver lesz, ha nem jön közbe semmi.

(#41105) hodostamas válasza #71562240 (#41104) üzenetére


hodostamas
addikt

Hát, fórum alapján már nem bugos, hanem fullos hwa ez. De majd este én is felrakom :)

(#41106) kano válasza fallen1982 (#41103) üzenetére


kano
nagyúr

Nem, a CEE felrakása sbf-ből kezdet jelenti a szűz telepítést.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41107) fallen1982 válasza kano (#41106) üzenetére


fallen1982
csendes tag

CEE mármint tegyek rá 1 gyári romot és utána rakjak wiui-t?

(#41108) #71562240 válasza hodostamas (#41105) üzenetére


#71562240
törölt tag

Végül is a jelek szerint a "főzős" hwa is most érkezett oda, hogy talán valöban elkezd működni, de eddig nem így volt. A gyárival ellenben nem kell erőlködniük, kerülő utakat és kiskapukat keresniük a szakácsoknak, hanem csak beleteszik a drivert "és kész".

(#41109) etooo válasza #71562240 (#41108) üzenetére


etooo
senior tag

A tegnapi nightlyban már a milestone-os megoldás van, nem az a részben működő összebuherált valami, ami eddig volt.
Délután rakom fel én is, úgyis pont tegnap jött rám a romolhatnék :)

(#41110) #71562240 válasza etooo (#41109) üzenetére


#71562240
törölt tag

Na, az jó hír, megint gyorsak voltak a fiúk. Akkor mostantól ez kipipálva.

(#41111) motodefy válasza etooo (#41109) üzenetére


motodefy
tag

tudnátok erről linket dobni?

(#41112) kano válasza fallen1982 (#41107) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, kezd előlről a teljes telepítési folyamatot (már többször leírtuk itt).
motodefy
Csak úgy kb. 10 hsz-t kell visszaolvasnod.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41113) teo77


teo77
őstag

Ha valaki szeretne Linux alól flashelni, szívesen segítek benne! Egyszerűbb, mint hinné az ember. :) Ja, és kb. 6 perc alatt fent az sbf! :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#41114) jety91


jety91
őstag

Felraktam a 0705-ös CM9-et de még mindig nem megy nálam a chrome :(

Betölti a weboldalt viszont egy üres fehér lapot tölt be minden weboldalnál.
Kitöröltem a build.propban a white és blacklistet.

Van erre valami megoldás?

(#41115) Szombó


Szombó
senior tag

Sziasztok!
Egy kis segítség kellene.Eltűnt a billentyűzáram,és a home gombnak megszűnt a funkciója.Nem reagál semmire.Most joe30 magyar romja van rajta.Mi lehet a baja,mit csináljak?Rakjam újra?

Galaxy S9, S7.iPhone SE.

(#41116) ccs2929 válasza etooo (#41109) üzenetére


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Ez ja verzió jó a Soc modulos Defy-hez is,mert erre vonatkozólag nem találtam infót.Igaz ebből ítélve van (legalábbis sima defyre),ja és ugye erről a release-ről van szó ugye!?Ha mégsem,akkor egy linket kaphatnék?

üdv.

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#41117) motodefy válasza ccs2929 (#41116) üzenetére


motodefy
tag

a 0705-ről van szó :)

(#41118) teo77


teo77
őstag

Újra megcsináltam az akkukivevős-visszarakós kalibrálást, de 2 órása 99%-on áll. Vajon érdemes várnom még vele?

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#41119) ccs2929 válasza motodefy (#41117) üzenetére


ccs2929
senior tag

És melyik kernelt kell feltenni neki,jelenleg a cm7.2 van fent a telón. Szabof1 kollega telepítési leírása használható jelen esetben is?
köszi

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#41120) motodefy válasza ccs2929 (#41119) üzenetére


motodefy
tag

szerintem abszolút jó. viszont nekem is lenne egy kérdésem szűz telepítéssel sea-t vagy cee-t rakjak alá? a defy a sea-t szereti de cee-t javasolnak ez alá

(#41121) ccs2929 válasza motodefy (#41120) üzenetére


ccs2929
senior tag

Sajna erre nem tudok válaszolni,de biztosan akad itt pár percen belül egy nálunk jobban hozzáértő kolléga, aki megadja a válasz erre is!

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#41122) kano válasza teo77 (#41118) üzenetére


kano
nagyúr

Én is megcsináltam és nekem 4194mV-ig felment. :C
motodefy
A bayeresek állítólag jobban szeretik a CEE-t (ennek ellenére én simán szoktam SEA-t is használni), de szerintem mindegy.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41123) hodostamas válasza motodefy (#41120) üzenetére


hodostamas
addikt

Felrakod a jelenlegi rendszerre wipe-ok után kernellel együtt. woálá

(#41119) ccs2929

Inkább innen nézzed, ezek naprakészek, azon az oldalon már nincsenek frissítve!

[ Szerkesztve ]

(#41124) motodefy válasza kano (#41122) üzenetére


motodefy
tag

SoC-os vagyok egyébként :D

akkor sea cm7 kernel és mehet rá ez aztmondjátok?

(#41125) kano válasza motodefy (#41124) üzenetére


kano
nagyúr

Mindegy, felteheted előtte a CEE-t is, utána root, CWM. Majd wipe és CM7.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41126) ccs2929 válasza kano (#41125) üzenetére


ccs2929
senior tag

Én simán feltolhatom a cm 7.2-re természetesen data....... wipe-ok után?
Defy Soc modul

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#41127) hodostamas válasza ccs2929 (#41126) üzenetére


hodostamas
addikt

Már raktam fel cm7-re, miui-ra is és sose volt semmi gond belőle...

[ Szerkesztve ]

(#41128) kano válasza ccs2929 (#41126) üzenetére


kano
nagyúr

Elviekben igen, de ha sok ROM megfordult ugyan azon az alapon, akkor én szoktam egy "tiszta" telepítést csinálni (vagy, ha valami nem működik normálisan).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41129) ccs2929 válasza kano (#41128) üzenetére


ccs2929
senior tag

Igazából a stock után felkerült egy cm9,aztán arról cm7.1-->cm7.2 RC 1-2-3- és a végleges7.2!
Ez így soknak számít?

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#41130) kano válasza ccs2929 (#41129) üzenetére


kano
nagyúr

Én ezek után már azért tennék egy friss CEE vagy SEA alapot (bár nyilván nem kell, ha nem csinál érdekes dolgokat).

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#41131) etooo válasza jety91 (#41114) üzenetére


etooo
senior tag

Nem kitörölni kell az említett két sort, hanem átírni:

hwui.whitelist=0
hwui.blacklist=none

Ha esetleg az átírásra értetted a törlést, akkor telepítsd újra a chrome-ot.

(#41132) teo77 válasza jety91 (#41114) üzenetére


teo77
őstag

SOC-os a Defy-d? (zöld kameralencsés)

Nexus 7-2013 - root, cwm, 4.4.4 /Honor 7, Marshmallow(Budapest)

(#41133) tzl


tzl
senior tag

Na, sikerült megtalálnom a garipapírt, úgyhogy ma leadtam a defy-t szervizbe. Ha már ott voltam, akkor a keresőgomb ledjét is bediktáltam, meg az összes rögzítőfület, amik szépen sorban mind eltörtek.
Kijelzőt megnézte a srác mikroszkóppal, hogy esetleg eltört-e, de nem látott rajta törést, azt mondta, reméljük, a gyáriak sem fogják rá, hogy törés.
Elvileg 8-10 nap múlva kész, de ebben nem hiszek. Annakidején is legalább 3 hétig ültek rajta.
Az akkor fájdalmasabb volt, mert csak egy samsung monte-t kaptam helyette, most viszont csinálják, amíg akarják, haverom salaxy s-e van nálam addig.
Remélem, mire elkészül a defy, addigra a cm9 is lesz olyan szinten, mint a szigszalagé :)
Nem fagy, nem indul újra, rendesen megy rajta a chrome, stb-stb.

Ja, zárt bootloader, galaxyé ugye nem zárt, úgyhogy rootolás annyi, hogy felflashelsz egy rootolt kernelt, cwm telepítés ugyanez, felflashelsz egy cwm-es kernelt. Annyival, de annyival könnyebb az élet nyílt bootloader mellett, hogy a motonak a kedves édesanyját...

(#41134) etooo válasza teo77 (#41132) üzenetére


etooo
senior tag

Közben én is fel raktam, ezt már chrome-ból írom soc-os defyvel, működik rendesen.

(#41135) motodefy


motodefy
tag

mi baja lehet az új cm9nek telepítés közbe? szűz alapra ment a 7.2 stable rá pedig a 0705-ös cm9 és bootlopal nézek szembe. pedig megvolt minden wipe

(#41136) lmisi válasza jety91 (#41114) üzenetére


lmisi
senior tag

Ja felrakod 0707-et :D
Állítólag működik benne a chrome is, a 0705 -öst még fennhagyom talán 1-2 napot mert elég stabilnak tűnik.
Amúgy állítólag közeleg az RC1 :DD Epsy-nél legalábbis.
Beharangozták ha kijön a stabil CM9 hivatalosan (főág), akkor nemsokára jöhet rá hamar a CM10 JellyBean alapokon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#41137) lmisi válasza lmisi (#41136) üzenetére


lmisi
senior tag

Puff ezt benéztem :W
0706-van az is defy+ -os.

(#41138) Tomi_Sci


Tomi_Sci
őstag

Hali!
SOC-os vagyok, jelenleg 7.2.0-RC0-Defy-KANG van fent.
Erre lehet közvetlenül telepíteni CM9-et?
CM9 és a Gapps közé érdemes beiktatni egy CM7 kernelt, vagy ez felesleges?
Melyik verziót javasoljátok?
Köszönöm :R

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#41139) tzl válasza lmisi (#41136) üzenetére


tzl
senior tag

Cm10 az nagy királyság lenne az optimalizált UX miatt, meg a Google now is királyság lesz, főleg, ha megérti a hunglisht, amit beszélek :-)

(#41140) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Hali, honnan tudom letölteni a stabil gb cm romot? Mert erre az oldalra mutat a letöltési link, de semmi. :R

(#41141) KaiotEch válasza kano (#41095) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ez nem tetszik :(

(#41142) jety91 válasza etooo (#41131) üzenetére


jety91
őstag

Átírást akartam írni :B

Újratelepítés se oldotta meg a problémámat sajnos. A könyvjelzők sem jelennek meg akármelyik fülre kattintok alul...

UPDATE: Újratelepítés után megnéztem a build.prop-ot újra és belerakta magát újra a whitelistba. Ez lehet a baj?

[ Szerkesztve ]

(#41143) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Felraktam a tegnapi CM9-et. Hátőő ezen is szaggat amikor a menüt behozom egy standby-ból felélesztés után. Viszont, ha performance-ra állítom akkor beakad 1000MHz-re és nem tágít tőle, igaz így nagyon smooth! Kérdem én nem működik ez kicsit hibásan?

[ Szerkesztve ]

(#41144) jety91 válasza jety91 (#41142) üzenetére


jety91
őstag

Átírtam megint, de ez sem oldotta meg a dolgot.

CM7.2-re raktam fel a 9et, nem csináltam előtte tiszta telepítést, még esetleg megpróbálom azzal, elég rég látott már gyári fw-t a defym :DDD

(#41145) etooo válasza jety91 (#41144) üzenetére


etooo
senior tag

Én is 7.2re raktam fel, igaz mindent wipeoltam, és biztos ami biztos kernelt is telepítettem utólag, ezután átírtam, és működött.

KaiotEch: Performance mód = mindig a max frek, szóval az nem hibás. HWA-t egyébként bekapcsoltad?

(#41146) KaiotEch válasza etooo (#41145) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hol kell azt bekapcsolni? Azt hittem alapból benne van és aktív!

(#41147) etooo válasza KaiotEch (#41146) üzenetére


etooo
senior tag

Build.prop-ban kell átírni a hwui.whitelist és hwui.blacklist sort az alábbira:
hwui.whitelist=0
hwui.blacklist=none

Illetve ha van valami a data/local/hwui.allow mappában, akkor azt kitörölni, majd restart.

[ Szerkesztve ]

(#41148) KaiotEch válasza etooo (#41147) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Mindjárt megnézem, de ez alapból benne kéne legyen nemigaz? Hisz erről szólt az update.

(#41149) etooo válasza KaiotEch (#41148) üzenetére


etooo
senior tag

De, erről, csak Epsylon úgy látszik ezt elfelejtette átírni. Az utóbbi ~40 oldal erről szól xda-n, én is csak onnan tudom.

(#41150) KaiotEch válasza etooo (#41149) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aham köszönöm, majd meglátjuk, egyelőre egy icipicit tűnik, csak szmúszabbnak!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.