Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49751) szállitó válasza Schooby (#49750) üzenetére


szállitó
senior tag

üdv nekem a WD touro MX3 1TB nagyon bevált én azt ajánalnám mint külső hdd usb 3.0 és elég gyors 23 Pénz

(#49752) jim bcs válasza Schooby (#49750) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mennyi adat van? Mennyi a keret?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49753) M107 válasza ToXeN (#49704) üzenetére


M107
addikt

:R

Nem akarlak megbántani, de a WD Black miért is nem jó mindenesnek tárolásnak + játéknak ?

Gyors halknak nem teljesen halk hűvös megbízható, s 5 év gari jó ára nem épp baráti.

Red bőven elég torrentre az nem 125 MB/s még egy Asmedia sata3- as vezérlőn is tud 145 MB/s stabilan.

Nálam 60 mbit /s net zökkenőmenetes sőt még haver 120 mbit UPC-án is jó. nagyobbnál persze már ..... de minek ha csak nem vagy torrent huszár.

Kipróbáltam saját tapasztalat, amúgy én egy DT0ACA 200 as nyúzok több mint egy éve torrentre gond nélkül, pedig sokan nem komázzák itt sem mert Toshiba..... mégis.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49754) penaut


penaut
csendes tag

Sziasztok!
Milyen 1 terrás belső HDD-kat ajánlotok? Windowst és játékokat raknék rá.

[ Szerkesztve ]

(#49755) M107 válasza penaut (#49754) üzenetére


M107
addikt

:R

SSD-re a Windows, de komolyan akarod akkor 7200 RPM legyen a fordulata.

WD Black igaz jó pénzt de mellette a legendás megbízhatóság és az 5 év gari

[link]

Toshiba DT0ACA100 2 év gari gyors hűvös

[link]

Végül de nem utolsó sorban :

Seagate 1TB 32MB 7200rpm SATA3 ST1000DM003 (1 Seagate HDD-m volt az is 100/100-asn adtam el 2014 ben 500 óra üzem idő körül)
Ezért nem tusok mást írni róla s a márkáról

[link]

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#49756) penaut válasza M107 (#49755) üzenetére


penaut
csendes tag

Miért fontos SSD-re rakni a Windowst?

(#49757) jim bcs válasza penaut (#49756) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mert egyébként nincs értelme ssd-t venni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49758) Scholes9 válasza penaut (#49756) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Azért mert jelenleg a legtöbbet az SSD gyorsíthat a gépeden :) Bár nem tudom a konfigodat de jó eséllyel így van. Nálam kb 6-7 másodperc a boot idő és ez csak egy része a sok pozitívumnak, a rendszer folyamatosságáról nem is beszélve. Merevlemezről sztem lenne vagy 20-25 másodperc a boot.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49759) Scholes9 válasza Scholes9 (#49758) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Lejárt a Szerk idő de ez mindenkire vonatkozik akinek HDD-n van a Windows. Ég és Föld a különbség, és lehet az bármilyen gyors winchester. Egy mai modern, jól használható PC alapját kell, hogy képezze egy SSD. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#49760) penaut válasza Scholes9 (#49759) üzenetére


penaut
csendes tag

Milyen SDD-t ajánlasz? :D 120 GB-s elég, lehetőleg olcsó legyen de azért legyen minősége

(#49761) oncsi válasza penaut (#49760) üzenetére


oncsi
őstag

Vincsi az SSD-hez képest kb, egy autó a Forma 1-hez képest. Az, hogy melyik Forma egyhez, az szinte mindegy.

Kinek csak kalapácsa van, mindent szögnek vél

(#49762) jim bcs válasza penaut (#49760) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

INTEL 535
ADATA Premier Pro SP920
CRUCIAL MX100

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49763) Blitz23


Blitz23
tag

Üdv uraim :R !

PS3-hoz akarok venni 500GB - 1TB külső HDD-t , de nem értek hozzá,ezért megkérdezem mit ajánlotok? Jó minőségűt keresek max 10-15e HUF-ot szánok rá,mobil rack-et is kell venni hozzá úgy tudom.

Köszönöm!

Zsolt

(#49764) rii


rii
nagyúr

sziasztok

3 vagy 4 TB-os HDD-t szeretnék majd venni....

melyik lenne a legjobb ár-érték arányú, megbízható HDD?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#49765) cyberkind válasza rii (#49764) üzenetére


cyberkind
félisten

3TB WD Red.

Paranormal Cocktivity

(#49766) mazza


mazza
tag

Hello,
Szeretnék egy megbízható HDD-t laptopba: HP probook 450 G2

Western Digital, illetve Samsung márkával van tapasztalatom, szeretem is őket, ha lehet maradnék is ezeknél ebben a sorrendben.

Van egy 2011-es Dell laptopom, abban Samsung 5400RPM van, és elég lassú is tud lenni, ebben a HP-ben Seagate és Hitachi volt(szektorhibásak), szintén 5400-as, de sokkal gyorsabbnak tűnt, nem zavart, hogy nem 7200, ezért sem tudom milyet kellene. A megfelelő ár/érték arány fontos, illetve hő/zaj is szempont lehet.

Összefoglalót olvastam, ha jól sejtem az ott található 2,5 HDD-k ajánlottak, viszont szükségem van tapasztalatokra is. A keresőt is használni fogom.

Rendelve, iponra vagy pcx-re gondoltam.

SSD még nincs benne (m.2 SATA sem). Ha jobban járnék egy SSD-vel árban (sebességben biztos) akkor ez is szóba jöhet, nem fontos, hogy 500+ GB tárhely legyen, csak végre használni lehessen a gépet. Gondolom 128-240 GB-al is ellehet férni a Windows 7/10 rendszerrel. Ebben az esetben a HDD helyére lehet csatlakoztatni?

(#49767) spe88


spe88
senior tag

Hülye kérdés lesz: várható mostanában nagyobb kapacitású (3TB +) normál, 3,5-ös (5400 rpm vagy 7200 rpm) merevlemezek árcsökkenése?

Vmi új technológia esetleg, ami lejjebb viheti vagy akármi más...
Nyáron olcsóbbak szoktak lenni tudtommal az ilyen eszközök, de valószínűleg a rossz Ft miatt a legtöbb HDD drágább, mint egy éve, ahogy néztem... :/

Viszonylag nagyobb összeget költenék rá, szóval pár % is már sokat számítana!

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#49768) tpeter77 válasza mazza (#49766) üzenetére


tpeter77
addikt

olvastam olyat, h SSD ment a régi vinyó helyére, a dvd olvasó helyére meg 1TB-s HDD

(#49769) ló úr válasza Blitz23 (#49763) üzenetére


ló úr
őstag

Az áraknak látom nem néztél utána. Rack nélkül nem kapsz még 500 gb-os winyót sem 10-ért. Minimum egy 20-22 ezres beruházás ez ha jót akarsz venni normális házzal :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#49770) Blitz23 válasza ló úr (#49769) üzenetére


Blitz23
tag

Láttam őket csak reménykedtem megúszom és van quality 10-15k árkategóriában is. :DDD

(#49771) jim bcs válasza mazza (#49766) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Én oda rendszernek és progiknak + 1-2 játéknak 120-as ssd-t raknék ->
INTEL 535
ADATA Premier Pro SP920
CRUCIAL MX100

Az odd helyére megy egy dock-ot és abba mehet az adat hdd. Ha nem akarsz ssd-t akkor egy jó 7200rpm-es hdd megfelel -> WD Scorpio Black LPLX

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49772) mazza válasza jim bcs (#49771) üzenetére


mazza
tag

Intel 535 -nél lennének kompatibilitási gondok? SATA 2 vagy 3, más egyéb?
Szerintem egyelőre a HDD helyére megy, később ahogyan írtad.

köszönöm a válaszokat!

(#49773) jim bcs válasza mazza (#49772) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

sata 2-3 oda vissza kompatibilis, sata 2-n max. egy picit lassabb lesz mint sata 3-on de még így is hasítani fog

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#49774) BlackTiger válasza BlackTiger (#49649) üzenetére


BlackTiger
tag

Sziasztok!

Merevlemezt vásárolnék, elsősorban tárolásra (filmek, zene). Két-három kérdésem lenne.

Először is, megéri-e ma már 3TB-s vinyókat venni? Azt lehet látni, olvasni sok helyen, hogy ezeknek nagyon nagy a failure rate-jük, sok róluk a panasz.. főleg mondjuk a Seagate Barracudánál, de a WD-nél is közel hasonló a kategóriában. Nyilván most az elérhető 3 terásokról beszélek, azaz 30 ezer forint alatt/körül, mert milliókért mindenki árul megbízhatót. Ennyi is az amit rászánnék a vásárlásra. Amiért szemezgettem ezzel a lehetőséggel az az, hogy fajlagosan (gb/forint) olcsóbb, mint a 2 terásak, de ha 1-2 év után odavesznek a filmjeim akkor nem éri meg.

Másik: Aquában a 2TB Seagate 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII winchester (ST2000DM001) és a 2TB WD 3.5" Caviar Green SATAIII 64MB cache winchester (WD20EZRX) is körülbelül 24 ezer forint. Ajánlatosak ezek a winchesterek? És ha igen, melyik jobban?

Kérlek, ha tudtok jobb, megbízhatóbb megoldást vagy még ajánlani más winchestereket, akkor mondjátok, a lényeg, hogy max. 30 ezret szánok rá, de igazából egy 25 körüli ár az amivel békésen kiegyeznék. Lehetőleg minél nagyobb, és megbízhatóbb legyen, itt kellene valahol az aranyközépút.

Köszönöm! : )

Tigris

(#49775) bolic


bolic
őstag

Sziasztok!

Nem találtam élhető HDD dokkoló topikot, ezért a népszerű topikba írom:

Melyik 3.5" és 2.5" HDD / SSD dokkoló tudja a 2TB feletti 3.5" HDD-eket (jelenleg per pillanat: 6 TB) és USB 3-as (lefelé USB2-es is legyen kompatibilis), a hűtőventillátor csak előny és nem kötelező. Valamint elég 1 dokkolós egység érdekel, nem kell több.

Kérem írjanak márkát és típust, előre is köszönöm a segítséget.

Üdv.: bolic

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#49776) ngabor94


ngabor94
tag

Hali. új gépbe eredetileg WD ezex-et néztem rendszernek és tárolónak, viszont gondolkodok hogy ha vennék egy 120-as SSD-t akkor mit ajánlanátok melléje?
3,5-ben gondolom bármelyik 500-1000 gigás seagate, toshiba, wd mehet.
2,5-ben pedig a wd lplx-et és egy hitachi z7k500-at néztem.
Vélemények, vagy valami ötletek? Ár max 15, illetve játékoknak főleg.

[ Szerkesztve ]

(#49777) ToXeN válasza BlackTiger (#49774) üzenetére


ToXeN
tag

2TB-os WD RED az ajánlott merevlemez mindig. Tökéletes mindenre, tárolásra is, halk, hideg, gyors. A kérdés amit nem fogunk tudni megválaszolni, az az, hogy 2 vagy 3 TB a megbízhatóbb, elvileg 4>2>3 a sorrend, azaz a 4 terás a legjobb 3 a legrosszabb, DE, sokaknak van 3 terása és teljesen jó nekik.
Seagate-ből 2TB-ost ne vegyél, 3TB-osat pedig még véletlenül se, ellenben a 4TB-os fantasztikus lett.
Green pedig 3 ezerrel olcsóbb csak a RED-nél, így nem ajánlott.

"The days are long but the years are short"

(#49778) Mezga Aladár válasza ToXeN (#49777) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

"azaz a 4 terás a legjobb 3 a legrosszabb"

Miért?
Honnan az infó?

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49779) cyberkind válasza Mezga Aladár (#49778) üzenetére


cyberkind
félisten

Na igen, nálam 3 db 3 terás van, ezekből az egyik Green, és azon játszok mindennap jó sokat.

Paranormal Cocktivity

(#49780) #98593280


#98593280
törölt tag

Üdv! A vinyóknak mindegy hogy milyen pozícióban működnek?
Pl. a Fractal 3300-as házban oldalára, azaz élére van állítva.
Köszi a választ.

(#49781) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

Sziasztok!
munkahelyre szeretnék egy erős gépet, (általános dolgokra+CAD-re),
ehhez mit szóltok, mit érdemes cserélni benne?
[link]
[link]
Aki tud kérem segítsen, köszönöm

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#49782) FÖNÖK


FÖNÖK
tag

jah igen, az nem lenne baj ha viszonylag csendes a gép

''fekvenyomásnál a helytelenül megválasztott súly az este könnyen diszkóbalesethez vezethet''

(#49783) #98593280 válasza FÖNÖK (#49782) üzenetére


#98593280
törölt tag

Sima Sharkoon Vaya nem éppen csendes.
Egy Nanoxia Deep Silence 2 hangszigetelt és jól hűt.
Bár nem tudom mennyi a keretösszeg és inkább a házas topikba kellene ezt megbeszélni.

(#49784) ToXeN válasza Mezga Aladár (#49778) üzenetére


ToXeN
tag

(#49778) Mezga Aladár
LINK1
LINK2
LINK3

(#49781) FÖNÖK
Ha teheted procinak 4690K-t (mégiscsak Z-s a lapod), tápnak egy FSP Raider 550-t, hdd-nek WD-t.

"The days are long but the years are short"

(#49785) Mezga Aladár válasza ToXeN (#49784) üzenetére


Mezga Aladár
veterán

Végig böngésztem, nem lehet statisztikailag elemezni a 3 és 4 TB red közötti különbséget.
Az egyikben 45 4TB vs 859 3TB, a másikban 45 4TB vs 1045 3TB wd red szerepel.

Accuphase E-306 integrált erősítő eladó.

(#49786) tiempo


tiempo
tag

Üdv!
Külső HDD-t keresek, raknék rá windowst + pár tervező programot, 500gb - 1tb körül, ár nagyon maximum 30k, tudtok ajánlani valamit ?
válaszokat előre is köszi!

(#49787) Emperor_ válasza #98593280 (#49780) üzenetére


Emperor_
addikt

Határozott igennel nem tudok válaszolni, de közel 2 éve megy 1 db 200 GBos és 1 db 250 BGos Seagate HDD élére állítva. A HDD-k nálam ez előtt kb 3-4 évig mentek fektetve, most élére állítva mennek 2 éve. Semmi bajuk, 100/100-asak.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#49788) BlackTiger válasza ToXeN (#49777) üzenetére


BlackTiger
tag

Köszi szépen, nagyon hasznos volt a válaszod. :) És a linkeket is megnéztem, azokért is.

Még valami azonban.. honnan érdemes vásárolni? Számomra egyébként az aqua a legideálisabb, ti azt ajánljátok? Csak mert én már többször vásároltam ott és mindig pozitív volt a tapasztalatom, az áraik is elég jók.

Tigris

(#49789) King Unique válasza tiempo (#49786) üzenetére


King Unique
titán

Igen, az ezekkel foglalkozó topikokat:

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Külső 2,5'' mobil rack-ek topikja
Külső 3,5'' mobil rack-ek topikja

Ezeknek végén bőven találsz alternatívákat, linkelt, helyi teszteket.

Én WinToUSB-vel raktam külső vinyóra Windowst, de csak könnyű kis tesztelgetés, netezés volt róla. Az ment simán, sebesség is ok volt 3.0-án és a 7200-as notivinyó se melegedett különösebben. Viszont, ha komolyabban akarnál dolgozni, akkor szerintem nem feltétlen ez a legjobb megoldás. :N Eleve jobban nyúzva melegedni fog benne a merevlemez (főleg most nyáron), tehát vmi full alu, jó hőelvezető ház alap. Másrészt ezek alapból inkább szimpla adattárolásra valók. De te tudod.
Talán egy külső ház + SSD kombó lenne jobb, vagy eleve a notiba/ PC-be egy nagyobb HDD/ SSD. Mert gondolom helyszűke miatt akarod külsőről csinálni, vagy mindenképpen alapkövetelmény az ilyesfajta mobilis használat :F

[ Szerkesztve ]

(#49790) bolic válasza bolic (#49775) üzenetére


bolic
őstag

Találtam Conrad-os Renkforce dokkolót, ami jónak tűnik, a névleges max. 12 TB-ot támogat. Ez mennyire jó márka? Számomra nem ismert. :F

"ÚJ! USB 3.0 SATA merevlemez dokkoló állomás porvédelemmel, Renkforce"

[ Szerkesztve ]

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#49791) tiempo válasza King Unique (#49789) üzenetére


tiempo
tag

Teleszemetelik a gépet amitől csak full formattal lehet megszabadulni ezért jó lenne külön windowsra meg vinyóra rakni. Van hely a gépemben elvileg, szóval oda is rakhatom, ez csak egy hirtelen jött ötlet volt, de ha nem javasolt, akkor kihagyom és veszek egy másik vinyót, addig meg kihúzom a meglévő hdd-ket.

(#49792) King Unique válasza tiempo (#49791) üzenetére


King Unique
titán

Mint mondtam, működőképes a dolog, csak egy jó aluház kell hozzá, hogy ne melegedjen nagyon és egy gyors 5400, esetleg 7200 RPM-es vinyó + USB 3.0.
Azért CAD és egyéb tervezés már combosabb kategória, mint amit én csináltam rajta, így, hogy azt hosszútávon mennyire bírná, azt nem tudom...? Esetleg tehetsz vele egy próbát, aztán majd meglátod.
Viszont a belső használat volna mégis csak az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#49793) whited


whited
addikt

Sziasztok
Ha melege van a HDD-nek akkor azt is írja nekem a HD sentinel, vagy csak odarakja a hőfokot oszt osszam be?
Az előbb 58fokos volt egy HDD, van összefüggés a hőfok és az élettartam között?

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#49794) FollowTheORI válasza whited (#49793) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Van bizony... 30-40 között az ideális (25-35 egyesek szerint)... se nem túl hideg, se nem túl meleg.
E fölött és alatt már hosszútávon lehetnek gondok. 58 az semmiképp nem jó.

Az hogy a sentinel mit csinál beállításfüggő, más színű lesz az ikon (attól függ hova teszed a határt), stb stb.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#49795) jeni


jeni
félisten

Üdv
2,5 méretben 1TB melyik a jobb?
be lesz téve egy külső házba USB 3.0 Raidsonic
A Toshiba
A Hitachi
vagy a Seagate
kb 15500 Ft körül mozognak
egy árban vannak,mind SATA II van ami egy picivel drágább a a SATA III.
mind 5400-s fordulatuak.
A garira 2év mind,valaki írta,hogy a Hitachi régebbi cucc.

[ Szerkesztve ]

(#49796) King Unique válasza jeni (#49795) üzenetére


King Unique
titán

Nekem van RaidSonic házban egy ST1000LM024, illetve tesztelés célból HGST 7K1000 is ki volt próbálva. Ok mind2. Nálad milyen rack-be lesz téve?
Amúgy itt a topikban és máshol is, nagyon a HGST 5K1000-et ajánlgatták, mivel az kevésbé rángatja az olvasófejet, mint a WD és motort se állítgatja le.
A 2,5" WD Red (WD10JFCX) ajánlott igazából, de az 5k+ felár nem mkinek éri meg, végül én se azt vettem.

[ Szerkesztve ]

(#49797) tpeter77 válasza King Unique (#49796) üzenetére


tpeter77
addikt

1TB-os HGST5K1000 vinyót vettél?
és le lehet tiltani úgy a fejparkolást, hogy médialejátszóba téve se parkolgasson?

(#49798) King Unique válasza tpeter77 (#49797) üzenetére


King Unique
titán

Nem, én mohó voltam és Travelstar 7K1000-et vettem, amit egy LC-Power 25U3-Becrux házba tettem.
A full alu házban kölönösebben nem melegszik, hangja sincs nagyon, elmegy 1 db USB 3.0, de akár notin még 2.0 portról is stb. + bazi gyors, akár 130-140 MB/s átviteli sebesség is elérhető nagyméretű fájloknál.

Parkolást tiltani, kikapcsolni véglegesen csak és kizárólag WD-knél tudod a gyári programmal (wdidle3). Az összes többinél max korlátozni lehet pl. HD Sentinelben, PC-n és notin. Médialejátszón és társain, megfelelő alkalmazás híján nem tudod befolyásolni a parkolást...max folyamatosan felveszel rá / lejátszol róla, akkor ritkábban csinálják.

[ Szerkesztve ]

(#49799) jeni válasza King Unique (#49796) üzenetére


jeni
félisten

Szintén Raidsonic két külső házam van
egyik másik

Gyorsabb főrendszerbe állítva biztosan ez a Travelstar 7K1000 lenne jobb.
Háttértárnak alkalmazva jelentene valamilyen hátrányt, egy lassabb 5K1000 szemben? Jobban melegedne? Zajosabb lenne? Ha összességében több az előnye a 7200RPM fordulatnak a kisebb 5400RPM ellenében akkor a nagyobbikat venném.

[ Szerkesztve ]

(#49800) King Unique válasza jeni (#49799) üzenetére


King Unique
titán

Külső USB-s házba általában 5400 RPM javasolt, mivel az halkabb, kevésbé melegszik, kevésbé "kopik", kisebb az áramigénye 2,5" méret esetén. Fentebb írtam, hogy a full alu Becrux házban nálam az előbbi paraméterek sem különösebben vészesek 7200-as esetén.
7200 RPM-est csak akkor érdemes venni, ha valami miatt kiemelkedően fontos a gyorsabb adatátvitel, vagy pl. oprendszert akarsz róla futtatni, mert ott számíthat a 32 MB vs. 8 MB cache. Én azért vettem, mert kíváncsi voltam mit tud és főleg tesztelési célból. De eddig nincs vele problémám, kopp-kopp.

Ez alapján már el tudod dönteni talán, hogy igényeidhez igazítva, kell-e a gyorsabb, vagy megfelel a lassabb modell is.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.