Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Egyre többen keresik az ilyen megoldásokat és én is szeretnék beruházni egybe. De melyikbe? Aktív vagy passzív hűtése legyen? Milyen interfészen keresztül csatlakozzon a géphez? Usb 2.0 vagy Firewire? Melyik gyártó a megbízhatóbb?
[kép]

[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) BITBOYS


BITBOYS
addikt

A Seagate formatervezése (pushbutton)
[kép]



[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#3) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Heló!!

Örülök, hogy feldobtad ezt a témát, igaz van egy 3,5''-es külső vinyóds topic, de az főleg a külső, otthon ''barkácsolható'' rackekkel foglalkozik. Jó lenne ha itt a gyári külső vinyókkal foglalkoznának a téma szakértői. (én nem vagyok nagy szakértő, de szerintem ezek a gyári megoldások picit drágábbak (nem mindig), de szerintem megbízhatóbban vannak összeszerlve, és jobban is mutatnak, úgyhogy a megbízthatóságért néha érdemes kifizetni azt a kis többletet)

Én is egy nagykapacitású külső vinyót szertneék venni a laptopomhoz.
Mostanság egész olcsón lehet Külső WD MyBook Essential vinyókhoz jutni, van-e valakinek valamilyen tapasztalata ezekkel kapcolatban? Állítólag van benne ventillátor, kíváncsi lennék, arra hogy mennyire melegedik, mennyire zajos? 250Gb-osat már kb. 25 ezer forintért lehet kapni.

[link]

Üdv!
Pavlov Kutyája

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#4) BITBOYS válasza dogofpavlov (#3) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én a WD 320GB Premium vinyót néztem ki magamnak. Úgy gondolom, hogy a firewire interfész miatt talán jobb választás lenne, nem tudom.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#5) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Hi!

Most láttam a depo.hu-n hogy a firewire-ös verziója ezeknek a MyBook lemezeknek nem is annyival drágábbak. Bár a fő problémám nekem az, hogy nemigazán tudom, hogy milyen ez a firewirw interface, neke a laptopon egy picike kis bemenet van, de ezen a premium edition házon két firewire kimenet van... azt nemnegyon tudom rendbereakni magamban. Bár azt tudom hogy a firewire gyorsabb mint az USB 2.0, meg kevésbé terheli a processzort, de arról, hogy hogy néz ki, vagy hogy van-e belőle A, B szabvány, mint az USB-ből arról fogalmam sincs. De majd megpróbálok utánajárni.

Üdv!
Pavlov Kutyája

ui.: BITBOYS!! remélem nem csak ketten fogunk itt beszélgetni

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#6) BITBOYS válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meglátjuk. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#7) #65675776 válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ott vannak a csatlakozók is: [link]

(#8) BITBOYS válasza dogofpavlov (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Firewire-nél ugyan az a felállás mint usb-nél. Van 4/4(kicsi-kicsi), 4/6(kicsi-nagy), 6/6(nagy-nagy). Próbáltam utánanézni, hogy melyik a gyorsabb, de nem igazán egyértelmű számomra. Elvileg az usb2.0 480Mbit-et tud a firewire 400Mbit-et. De valamiért csak drágább az utóbbi.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9) #65675776 válasza BITBOYS (#8) üzenetére


#65675776
törölt tag

A 4 és a 6 tűs között az összes különbség a tápfeszvonalak megléte. A 4 tűsben értelemszerűen ezek nincsenek meg. Van viszont a 4 tűshöz hasonló kialakítású 9 tűs, ami az IEEE-1394b csatlakozója. Ennek a portonkénti sávszélessége 800Mb/s. A lényeges különbség USB és IEEE-1394 között egyébként a sávszél elosztása. USB esetén a vezérlő által biztosított sávszél (1.x esetén 12Mb/s, 2.x esetén 480MB/s) eloszlik a portok között, míg IEEE-1394 esetén minden portnak dedikáltan 400MB/s (1394b esetén 800Mb/s) áll rendelkezésére. Azaz az IEEE-1394 vezérlő teljes sávszélessége 1200MB/s (2400Mb/s).

(#10) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Köszönjük a gyorstalpalót és a linket firewire ügyben. Már csak arra lennék kíváncsi, hogy miért van ebből a portból 2db a WD 320GB Premium hátulján...

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#11) Alex91 válasza BITBOYS (#8) üzenetére


Alex91
félisten

FW jobb. A dedikaltsaga miatt biztos megkapja a 400 Mbit-et, es a DMA kezeles miatt a CPU-t se terheli annyira. A legjobb az eSATA-s, mert az nyomja jol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#12) Alex91 válasza dogofpavlov (#10) üzenetére


Alex91
félisten

Mert igy tudod lancolni oket. (Apple gepeken altalaban egy ilyen port van, es ha lefoglalod a hDD-vel, akkor nem lehet tobb eszkozta gephez kotni.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#13) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Szép ez a WD is. Ezen már jólesik adatot tárolni. :P
[kép]

1T :)


[Szerkesztve]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#14) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Mit is kell nézni? :DDD
[link]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#15) VVoid


VVoid
aktív tag

Én is akartam venni egy WD MyBook Premiumot, haverom 320 GB-s változatát próbálgattam, sebessége rendben volt (25-30 MB/s), de egy 1 óra alatt szobahőmérsékletről 60 fokra melegedett fel (SMART szerint), ami kizárja azt, hogy folyamatosan használd, különben megfőzi magát. Kézzel is forrónak tűnt.
Amúgy gagyi műanyag házban van, rezonál is rendesen, hangja is van.
Ezek alapján nem igazán tudom javasolni.

(#16) BITBOYS válasza VVoid (#15) üzenetére


BITBOYS
addikt

Én pont egy ilyet tesztelek otthon. Annyira azért nem gagyi. Sebességben pedig veri az usb 2.0-át.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#17) Alex91 válasza VVoid (#15) üzenetére


Alex91
félisten

Miert hasznalati utmutatoban leirtak, hogy 1 oranyi hasznalat utan 10 perc kikapcs? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Pont engem is ez foglakoztat.
Külső HDD ügyben itt egy videó: [link]. Firewire azárt jobb mert kevésbé terheli a processzort. Kb. 30%-al.

Kár hogy a firewire csatolós WD MYBOOK-ból nincs 120 vagy 160GB-os: [link]. Sajnálok kiadni ennyi pénzt, de jó lenne a firewire csatlakozásut venni.

Firewire csatist találtatok 20-25.000Ft környékén?



[Szerkesztve]

(#19) VVoid válasza VINIKOR (#18) üzenetére


VVoid
aktív tag

Ha 120-as külső vinyót vennél, akkor ajánlom figyelmedbe a WD Passport 2,5-ös vinyóját. Igaz, hogy nem firewire, de kicsi és könnyű (100 g körüli), nem kell hozzá külön adapter, egyetlen USB kábellel elmegy, és 25 ezer alatt megvan.

(#20) BITBOYS válasza VINIKOR (#18) üzenetére


BITBOYS
addikt

Meg azért is mert sacc/kb 40MB-al lehet másolni fw kábelen keresztül. Usb 2.0-n 28MB-al sikerült maximum.

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#21) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Létezik külsős merevlemezben SATA csatlakozású. TEAC HD-15 PUS: [link]. Nem tudom gyakorlatban mennyivel gyorsabb mint az USB-s. Próbáltátok már? Halk, nem melegszik?

Erröl mi lenne a vélemény: 120GB Samsung 2.5'' PATA HDD + Coolink Alu USB külső ház. 20E Ft alatt lenne.

Kérdésem lenne:
- Külső USB-s HDD-ről lehet közvetlenül DVD filmet kiírni? Vagy onnan ki kell másolni és úgy DVD-re írni. Mennyi ideig tart 4GB kimásolás USB-n keresztül?
- nem gyárilag szerelt külső HDD-knél milyen bevált tipusok vannak amiben nem melegszik fel a vincsi és nem rezonál a HDD?

(#22) Alex91 válasza VINIKOR (#21) üzenetére


Alex91
félisten

Ha eSATA-n kapcsolod a gephez, akkor belso vinyo sebesseget hoz. Ha USB-n, akkor lassabb lesz. Mondjuk 2,5''-osnal mekkora kulonbseg van? Ezek eleve lassabbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#23) dogofpavlov válasza VINIKOR (#18) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Itt azt hiszem 25 ezerért kapni 250 Gb WD Premiumot, kissebb szerintem nemnagyon van belőle
h[L]ttp://logout.hu/ri_msgs.php?act=new&from=537432&pnum=18[/L]
Kár hogy annyira melegszik... :(

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#24) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

USB-s külső merevlemezről lehet közvetlenül DVD-t írni? Vagy ki kell másolni? Ez mennyi ideig tart?

(#25) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Külső házban érdemes tudni az Equip márkáról: [link]. PH-n is foglalkoztak a márkával: [link].

Van belőle Firewire és külső SATA csatolós is.

(#26) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Erről hallot már valaki, vagy esteleg használ ilyet?? A Media Marktban kapni 27000Ft-ér.
[link]
Elvileg fémből van a háza,250Gb, de csak USB csatlakozója van és sajnos nem tudni milyen gyártmányú vinyó van benne.

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#27) Alex91 válasza dogofpavlov (#26) üzenetére


Alex91
félisten

pcland-ben 26 k-ert 320 GB-os MyBook-ot kapsz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Na, kérdés eldőlt. Vettem egy WD 120GB-os Passport2 USB Portable-t, 23.000Ft-ért: [link]. Hétfőn kapom meg. Remélem nem szivattam meg magam nagyon.
Boltban 5 percig másoltak vele, teljesen hangtalan(nak tűnt), épphogy langyosodott. 120Gb épp elmegy, nagyon szép, könnyen hordható. Remélem torrentezés közben is jól fog szuperálni.

(#29) dogofpavlov válasza Alex91 (#27) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Igaz, de a MyBookok állítólag egy órányi használat után rettenetesen melegednek.
VINIKOR! Lehetséges, hogy engem is egy 2,5'' megoldás érdekelne, ha lesz vele több tapasztalatod, szívesen vennénk ha megostanád velünk!

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#30) Alex91


Alex91
félisten

[link]

Lehet csemegezni, tobb parameter alapjan osszehasonlitani!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#31) BITBOYS válasza Alex91 (#30) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hű, ez nagyon jó! Köszi a linket :R

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#32) VINIKOR válasza dogofpavlov (#29) üzenetére


VINIKOR
senior tag

WD Passport2 USB Portable 120GB: [link]

HDTune programmal teszt: [link]
Gyárilag FAT32 volt rajta. NTFS-re formázás 55 percig tartott. Vannak rajta programok (WDSync), formázás elött érdemes kimásolni.

4,37GB-os DVD ISO HDD-re küldése 3 perc 22 mp, onnan visszamásolás 2 perc 50 mp-ig tartott.

Másolás közben enyhén melegszik, de egyátalán nem vészes. 40 fok környékén lehet. Alapjáraton teljesen hűvös a burkolata. Pedig most kánikula van a szobában.

29 cm hosszú hosszabítót adnak hozzá ezért szükség lehet USB hosszabítóra. Vettem hozzá 500Ft-ért de azzal nem működött. Szerencsére a Digi fényképezőm hosszabítójával igen. Hosszabító vásárlásnál érdemes a boltban kipróbálni.

Alapjáraton és másolás közben van egy enyhe búgó hangja. Napközben nem vészes, de este engem zavart. Ezért arra nem tudom használni amire eredetileg terveztem, hogy erről torrentezzek folyamatosan. De nem bántam meg, hogy vettem, mert nagyon jó lesz újratelepítés elötti mentésekre, nagy fájlok szállítására.

(#33) dogofpavlov válasza VINIKOR (#32) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Ezek szerint jól szuperál. Kösz a beszámolót!

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#34) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

A WD Passport HDD-hez vettem egy ilyen USB hosszabbítót: [link]. De ezzel nem működik.

Ez a digitális fényképezőmhöz kapott USB csatlakozó: [link]. Ezzel tökéletesen működik a Passport HDD.

Hogy nevezik hivatalosan a jó hosszabbítót? Miért nem jó az első USB hosszbbító?

(#35) neduddki válasza VINIKOR (#34) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mert tul szar minoegu a mazzag es nem jut oleg nafta a hdd inditasahoz:- (((
Es mi a megoldas: tanani ken szep vaskoss kabelt haha azon oleg eleltron atfer, hivd fel az alphasonic-ot hatha nekik van /vagy a fotomasinad hazai gepviseletetol probalc meg egy mazzagot szereni/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36) Krissz22 válasza VINIKOR (#34) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem ilyen digitálissal sem megy, elindúl, de nem lehet rá másolni, mert kiírja, hogy rossz a kábel....mappát azt tudok rajta létre hozni.

Állitólag kevés tápot kap az 1usb-n....ezért ilyet javasolnak. [link]

mod: esetleg tudja valaki, hogy itthon hol lehet ilyen kábelt venni?

[Szerkesztve]

(#37) neduddki válasza Krissz22 (#36) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

WD Scorpioknak oleg szokott lenni 1 usb arama, /felteve, ha a usb oleg aramot ad le, ijjenpelda a hp nx5000 ahol nicns meg a 500mA/, probaltad mar kovetlen alaplap /hatul/ usb-be duni?
amuft ez a kabel valoban megoldas:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#38) Smogus


Smogus
őstag

Engem is érdekel ez a külső merevlemezes dolog
Én nem gondoltam ilyen komplett dolgokra csupán arra gondoltam hogy veszek egy 250Gb-os SATA2-es vinyót és beleteszem egy ilyenbe
[link]
Ez elvileg 25-ből szépen kijön
Valakinek esetleg jobb ötlete, szerintem a hőleadással nem lesz gond mivel alu a ház
az adatáramlásról vagy USB2 vagy eSATA vagy pedig 1394A
ki mit szeretne :D

[Szerkesztve]

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#39) Krissz22 válasza neduddki (#37) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Akkor az én alaplapom nem ad ölég áramot, vagy túl hosszú a kábel....és persze hátúlra próbáltam....

(#40) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Az Apróban elég sokan hírdetik ezeket az Alu külső házakat. Talán tőlük kellene érdeklődni miért akarnak ''megszabadulni'' tőle. :D

(#41) Smogus válasza VINIKOR (#40) üzenetére


Smogus
őstag

Mondjuk nem találtam itt az aprón sokat :D
egyébként nem tudom hogy miért válnak meg ezektől, mi baja lehet egy ilyennek?
Nem hiszem hogy egy Thermaltake cucc ne hűtene rendesen, és a hangjával sem lehet különösebb probléma legalábbis gondolom
De javítsatok ki ha tévedek, mert nem vagyok ezekben a témákban otthon, de kellene egy ilyen megoldás

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#42) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Valakinek van ötlete, ha egy nagyobb állományt másolok a wd passportra, akkor ezt miért írja ki?
Nem sikerült a késleltetett írás.
[link]

és persze nem is másolja rá....

[Szerkesztve]

(#43) Alex91 válasza Krissz22 (#42) üzenetére


Alex91
félisten

Hogy van a gepre kotve? elo, hatul, usb hub?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44) Krissz22 válasza Alex91 (#43) üzenetére


Krissz22
aktív tag

hátúl és rájöttem, ha már több perce van rádugva, akkor pár kb-os állománynál is csinálja

(#45) Alex91 válasza Krissz22 (#44) üzenetére


Alex91
félisten

Noti, desktop? USB2.0?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#46) Krissz22 válasza Alex91 (#45) üzenetére


Krissz22
aktív tag

desktop, usb 2.0, az adatlapomon látható konfig, de másik gépben is ezt csinálja....

(#47) Alex91 válasza Krissz22 (#46) üzenetére


Alex91
félisten

Keves a tap neki, vagy xar a HDD.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#48) Krissz22 válasza Alex91 (#47) üzenetére


Krissz22
aktív tag

ha kiszedem a dobozból, akkor tökéletesen megy a satara dugva és a sata táp kábelre. Én is a tápra gyanakodtam, ezért beszereztem olyan kábelt ami 2db usb-ről kapja az energiát és mégis. :)

[Szerkesztve]

(#49) Alex91 válasza Krissz22 (#48) üzenetére


Alex91
félisten

Dugd Linuxra :)!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#50) Krissz22 válasza Alex91 (#49) üzenetére


Krissz22
aktív tag

őőő más ötlet? :)

(#51) Alex91 válasza Krissz22 (#50) üzenetére


Alex91
félisten

Xar maga ahaz, kabel, ha meg mindket gepet, amin probaltad te telepitetted, akkor xarul van telepitve a rendszer :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52) Krissz22 válasza Alex91 (#51) üzenetére


Krissz22
aktív tag

xarul van telepitve a rendsze

Azért ne essünk túlzásokba. :) Amúgy nem én telepítettem a másik gépen....

Akkor te még nem találkoztál konkrétan ezzel a problémával...

(#53) Alex91 válasza Krissz22 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem kattogott, mert nem kapott tapot, egy masik meg erintkezesi hiba miatt csatlakozott le a geprol.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54) Alex91 válasza Krissz22 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

Chipkeszlethez fel lett teve a driver? Es ne az egymas melletti USB csatiba dugd a ket kabel veget!

(Es tudod, minden hiba oka a xar tap :DD!)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#55) Krissz22 válasza Alex91 (#54) üzenetére


Krissz22
aktív tag

persze, hogy fel van telepítve minden driver....amúgy már mindenhogyan dugdostam :) amúgy ez egy motorolához való kábel, mást nem találtunk :( én is a kábelre gyanakszom, de honnan szerezzek működőt??

(#56) VINIKOR válasza Krissz22 (#42) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Bocsi a hülye kérdést. NTFS-re átformáztad a HDD-t? Gyárilag FAT32 van rajta.

(#57) Krissz22 válasza VINIKOR (#56) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Nekem gyárilag ntfs...

(#58) Alex91 válasza VVoid (#15) üzenetére


Alex91
félisten

A Premium nem fem hazas? Az alap USB-s tan tiszta muanyag, de a Premium-ban van fem is. Vagy nem igy van?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#59) Krissz22


Krissz22
aktív tag

Akinek van esetleg WD Passportja és tökéletesen müxik nála, annál megoldható, hogy kipróbálom az enyémet is? Nekem 160-as van....és vagy a kábel rossz, vagy az elekronikája a cuccnak. Maga a vinyó az jó, mert ha a dobozból kiveszem úgy tökéletesen üzemel.

(#60) neduddki válasza Krissz22 (#59) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha patas a lett vona adog akkor elhozhattad volna /mert van egy rakas tok meg virnyo, de ezzel nehz osszepaszitani, akapapacsot mg elvitte a nyuszi:- )))/

udv

neduddki

p.s.: mibe kerul mos titthon egy ijjen? most mar kivancis vagyok megyek szetnezek:- )

mod: aszem inkabb tovabbra is megveszem kulon es osszeraom:- )))

habar a 120-as megfontolando az expert szerint:- )

[Szerkesztve]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#61) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Helú!
Talán ez az egyik legszebb külső tároló! [link] Kár, hogy megfizethetelten...

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#62) Alex91 válasza dogofpavlov (#61) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Azert ezek se kutyak... (Mondjuk aruk is van.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#63) Krissz22 válasza Krissz22 (#59) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Erre valaki?

(#64) VINIKOR válasza Krissz22 (#63) üzenetére


VINIKOR
senior tag

Egy PÜ ment.

(#65) kiviszem


kiviszem
tag

Keresek firewire külső vinyót 20eft-ig,ki milyent ajánlana?

(#66) Alex91 válasza kiviszem (#65) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy FW kulso hazat meg bele egy 80 GB-os HDD-t. Ez kijon esetleg 20k-bol...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#67) p126 válasza dogofpavlov (#26) üzenetére


p126
csendes tag

Szia dogofpavlov,

Ne vedd meg, volt hozzá szerencsém, az 1-ső bad sectoros volt, a 2-ik, 1,5 nap után halt meg...

Üdv.

P126

az számít amit mondani akarsz....

(#68) dogofpavlov


dogofpavlov
csendes tag

Ne aggódj P126, ne fogom megvenni! Lebeszéltek róla a fórumtársak. Inkáább egy WD Passporotot próbálok... majd ha lesz időm.. meg nincs annyi vizsga...

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#69) VVoid válasza Alex91 (#58) üzenetére


VVoid
aktív tag

Nem, sajnos tiszta műanyag, sőt van egy tippem, hogy talán még a Pro is az.

(#70) kiviszem válasza Alex91 (#66) üzenetére


kiviszem
tag

Nagyobb külső vinyó kell,inkább többet szánok rá,mi a tipp,melyiket érdemes venni?

(#71) Alex91 válasza kiviszem (#70) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Talan ez...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#72) Smogus


Smogus
őstag

Szerintetek lenne egy ilyen komboval probléma???
250Gb-os SATA2-es és egy ilyen [link] külső rack
Már feltettem ezt a kérdést nemrég de nem nagyon válaszolt rá senki :(

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#73) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Ha otthon akarjátok használni ezt a külső HDD-t, akkor nem éri meg ilyet venni. Ha van még hely a PC házban akkor oda kell venni plusz vinyót. Nem RAID-ba kötve, hanem csak úgy önmagában boot vinyó mellé.

Nálam szorosan egymás mellett van két 3,5''-os vinyó és a legnagyobb kánikulában is 40 fok alatt van a hőfokuk. 1db 9,2 cm-es, 70% fordulatra visszavett házventim van össze-vissza és 12 cm ventilátoros a tápom.

Én is vettem ilyen WD Passport HDD-t de itthon alig kell valamire.



[Szerkesztve]

(#74) dogofpavlov válasza VINIKOR (#73) üzenetére


dogofpavlov
csendes tag

Igaz, az ötlet jó, én is ezt tenném, csak az a nagy harci helyzet, hogy notebook tulajdonos vagyok, így ez kevésbé kivitelezhető. Ezért töröm a fejem valami külső adattárolón.

[Szerkesztve]

Kifordított világban élek, ahol minden megtörténhet...

(#75) Alex91 válasza dogofpavlov (#74) üzenetére


Alex91
félisten

Notihoz nyugodtan vehetsz 2,5''-osat, ha hordozni is szeretned. Ha nem cipelned magaddal, akkor nagyobb kapacitast kapsz 3,5''-osban, es gyorsabb is lesz!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76) Smogus válasza VINIKOR (#73) üzenetére


Smogus
őstag

Nekem is a notival lenne használva azért gondolkodom ilyenekben :)

Ha az emberi agy elég egyszerű lenne ahhoz, hogy megértsük, akkor egyszerűségünkben erre már nem lehetnénk képesek. -- http://smogus.deviantart.com/ --

(#77) g@bo válasza dogofpavlov (#68) üzenetére


g@bo
nagyúr

egy 60-ast én is.... :B

(#78) Rosep


Rosep
senior tag

Mi a különbség a WD Passport és Passport2 Portable Drives között?

(#79) Alex91 válasza Rosep (#78) üzenetére


Alex91
félisten

a 2-es az ujabb, es azt hiszem ez jelzi a foglaltsagot leddel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#80) Rosep válasza Alex91 (#79) üzenetére


Rosep
senior tag

Közben én is rájöttem. A Passport az ezüst (régi típus), a 2-es meg az új fekete.

(#81) VVoid válasza Rosep (#80) üzenetére


VVoid
aktív tag

A Passport és Passport2 közötti különbségek (nekem mindkettő van):
- méretre a 2-es kisebb, és könnyebb is
- a 2-es anyaga fekete műanyag, sokkal sérülékenyebbnek tűnik, mint az ezüst fém
- a 2-esről kispórolták a hálózati adapter csatlakozási lehetőségét, ehelyett Y kábel használatát javasolja a WD olyan gépek esetében, amelyikről nem indul a vinyó (nekem eddig mindkettő elment bármilyen gépről, laptopról, de csak a hozzáadott rövid USB kábellel)
- a 2-es picit jobban melegszik, de nem vészes (a 1-es kb 35-40, a 2-es 36-42 fokon üzemel a WD Diagnostics progi szerint)
- a 2-es picit jobban rezonál, de teljesen elhanyagolható, még így is sokkal kevésbé, mint mondjuk egy 3.5''-ös, hangja viszont egyiknek sincs
- mindkettő nagyjából azonos sebességgel megy, a 2-es talán hajszállal gyorsabb
- a MyBook az, ami foglaltsági szintet jelez (egyébként szerintem teljesen fölösleges), a Passport2-nek csak egy működést jelző ledje van

(#82) g@bo válasza VVoid (#81) üzenetére


g@bo
nagyúr

ha már külső hdd.

wd vagy samsung?

(#83) VVoid válasza g@bo (#82) üzenetére


VVoid
aktív tag

Sajnos Samsunggal nincs tapasztalatom.
A WD Passportot tudom ajánlani, régebbit is, újabbat is.
Van egy régebbi külső 3.5''-ös WD-m, 250 GB, USB-FW kombó, JB szériás (ATA) vinyó van benne, az is nagyon korrekt.
Kipróbáltam havernél egy WD MyBook Premiumot, de nagyon melegedett és rezonált, ezért azt nem igazán tudom ajánlani. Bár az is lehet, hogy nem mindegyik ilyen. Állítólag a Pro-k azok jobbak, nem melegednek annyira, nemtom.

(#84) Rosep válasza VVoid (#81) üzenetére


Rosep
senior tag

Vettem egy feketét. De elég érdekes dolgot művel...
Elsőre rádugtam egy pendrive hosszabbító kábelre (1m-es) a saját kábelét. Elindult, ment. Lehúztam, újra fel akartam dugni nem ment. Picit rezonált, de nem látta az XP. Átdugtam a kamera gyári USB kábelére, ment. Vissza a hosszabbítóra és ott is ment. De ha lehúzom arról megint nem megy. Csak ha előtte rádugom a kameráéra.
Rejtély... :F

(#85) Krissz22 válasza Rosep (#84) üzenetére


Krissz22
aktív tag

Túl hosszú a kábel. Azt hiszem a max 50cm még jó...

(#86) VVoid válasza Rosep (#84) üzenetére


VVoid
aktív tag

Csak a hozzáadott kábellel használd. A túl hosszú valóban nem jó neki, hosszabbítót felejtsd el, és az előlapi USB csatlakozót is. Különben könnyedén adatvesztésed lehet, és hosszabb távon a vinyónak sem tesz jót.

(#87) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Kicsit általánosítottam a témát, azaz levettem a márkaneveket a címből.

Feel Good Inc.

(#88) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

[link]

Laptophoz kéne külső vinyónak,ez megéri ennyiért/jó minőségű?Sajnos pontosabban én sem tudok róla semmit :B

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#89) Bondi


Bondi
csendes tag

Ecsetelhetnétek még ezt a WD-s melegedést, akinek ilyen vinyói vannak. Mennyire gáz? Csak biztonsági másolatnak használnám dévédékhez, így nem menne folyamatosan, viszont evidenter néha vissza is néznék róla cuccot, akkor viszont néhány óráig pörögnie kéne. :)
Egész pontosan a WDG1U5000E számú WD My Book 500GB Essential-t néztem ki magamnak olcsóér' a netről. [link] A haveromnak van 500GB-s Elements-je, amivel nincs semmi baja, viszont ez per pill. már sehol sincs készleten.

(#90) Chili7


Chili7
őstag

Szeretnék egy csak usb táplálású 2,5"ös külső vinyót! Úgy 200GB körül.
Firewire-t tudja-e az annyira nem érdekes, ha csak a sebesség múlik rajta!?!?
Viszont jó lenne, ha szinkronizálható lenne! Tudtok ilyet? köszi

(#91) VVoid válasza Chili7 (#90) üzenetére


VVoid
aktív tag

WD Passport2 160 vagy 250 GB.

[ Szerkesztve ]

(#92) Chili7 válasza VVoid (#91) üzenetére


Chili7
őstag

Ez tetszik nekem is, csak nem látom, hogy szinkronizálható lenne! Vagy az a "2"-es utal rá?

(#93) Chili7 válasza VVoid (#81) üzenetére


Chili7
őstag

Ha nem menne notebookról, akkor milyen kábel kell hozzá? Y?

(#94) lazydog válasza Chili7 (#93) üzenetére


lazydog
addikt

Akkor USB HUB kell hozzá.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#95) Chili7 válasza lazydog (#94) üzenetére


Chili7
őstag

És attól miért lenne jobb?

(#96) lazydog válasza Chili7 (#95) üzenetére


lazydog
addikt

Attól, hogy megfelelő tápot kap a külső vinyó. :)
A notebook-ok USB csatlakozója harmatgyenge a vinyó motorjának pörgetéséhez.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#97) Chili7 válasza lazydog (#96) üzenetére


Chili7
őstag

Csak nem értem hogy ha közé raksz egy (passziv)hubot, akkor hogy lesz nagyobb az áramerősség.
'Y' meg 'booster' kábelekről irnak erre-arra.

(#98) Pedro_amigo


Pedro_amigo
csendes tag

Szevasztok Szakik!

Nagy elgondolkodásban vagyok mostanság. Kicsit talán off-topic is leszek. Alapvetően laptop-os csákó volnék, és ezen nem is akarok változtatni elfogadván annak minden előnyét és hátrányát. Ellenben egy ideje már gyűjtöm a különböző dvd-(és minden más formátumú) filmeket. Mivel mostanában már csak töltök vagy cserélek ezért elérkeztem az adattárolás problémájához.

Azon filózok, hogy külső dvd-írót vegyek vagy külső winchestert a gyűjteményem további növeléséhez. A dvd-s megoldás hosszabb távon olcsóbb lenne, de azt hallottam hogy egy csomó lemez elöregszik, elmegy róluk az adat. A winyót viszont nem erre találták ki alapvetően. Ráadásul cserélgetni sem lehet olyan egyszerűen más emberekkel ugyebár..A gépemben ugyan van belső dvd-író dehát az nem ugyanaz.

A 160 gigás winyók kb ugyanúgy 20 ropi körül vannak mint a külső dvd-írók, szóval ez nem nagyon dönt..

Szerintetek???

Keresni akell azt az Arkhimedeszi pontot amin foroghatunk majd egy darabig...

(#99) lazydog válasza Chili7 (#97) üzenetére


lazydog
addikt

Én aktív HUB-ra gondoltam, aminek saját tápja is van.
Milyen lenne az a passzív HUB, létezhet egyáltalán olyan?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#100) Chili7 válasza lazydog (#99) üzenetére


Chili7
őstag

Nem tudom, hogy létezik-e, de ha aktív hubbal kéne használni a vinyót, akkor mi értelme lenne táp nélküli verziót venni?

(#101) littlelion21


littlelion21
addikt

Sziasztok!
Milyen tesztprogit ajánlotok egy 30gigás USB-s vinyó tesztelésére, ami lehetőleg minden hibát kiszűr/már ha van/?

(#102) littlelion21 válasza littlelion21 (#101) üzenetére


littlelion21
addikt

Senki...? :F

(#103) lazydog válasza Chili7 (#100) üzenetére


lazydog
addikt

1. Nem kapsz 2,5" vinyó keretet táppal. Ezeket tápegység (adapter) nélkül árulják.
2. Asztali (desktop) gépek USB csatlakozói nagyobb áramot képesek szolgáltatni az USB vinyók számára, így itt ez általában nem jelent problémát.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#104) benczeb válasza littlelion21 (#101) üzenetére


benczeb
aktív tag

szia,

próbáld a hddguru.com-ról a hddscan-t. végignyalja az egész diszket, és egyes szektorok elérési ideje alapján megmutatja, illetve becsüli a diszk állapotát.

b

(#105) neo_01 válasza Pedro_amigo (#98) üzenetére


neo_01
csendes tag

Szia!

30000 Ft-ért (áfával) már kapsz egy Western Digital MyBook Essential, 500 GB, USB 2.0 -st. (www.lord.hu, www.aqua.hu).
Ekkora vinyón sztem bőven elférsz. Ha viszont külső DVD írót vennél, akkor író ára + min 100 ( vagy több, mert valszeg nem fogod fullra írni őket ) DVD ára, + ráfordított idő (írásra) és valóban egy idő után elöregszenek/karcosak lesznek ezek a lemezek. Persze vinyónál is fennáll a lehetősége hogy megdöglik (, akkor viszont minden elveszik), de szvsz jobb választás. Csereberéhez legfeljebb veszel 2-3 újraírható DVD-t, azt' írják át maguknak.
(megjz.:Egy vinyót akár le ís titkosíthathatsz, ha már egyszer filmeket tárolsz rajta ;) )

(#106) hasanumasa


hasanumasa
csendes tag

Sziasztok.Az a kérdésem,hogy a külsö merevlemezen levö filmeket meg tudom e nezni a tvn,ha a tvn van usb bemenet?köszi

(#107) Chili7


Chili7
őstag

beszereztem egy western digital külső merevlemezt. Azért döntöttem az adattárolás ezen formája mellett, mert ugye a cd/dvd lemezeken való adattárolás nem örökéletű.

Kérdésem az, hogy ezek a vinyók azok? Mármint örökéleűek? Időközönként kell neki hogy tápot kapjon? Vagy van egyéb esélye annak, hogy az erre arhivált adataim valamilyen módon elvesszenek?

(#108) lazydog válasza Chili7 (#107) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem mehetne tönkre a merevlemez, akkor sem lenne "örökéletű" a rajta lévő adat. A mágneses elvű adattárolás következtében idővel (néhány évtized alatt), lemágneseződik a lemez.
Tehát nem elég az, ha időnként tápot kap, hanem újra kell írni az adatokat. Például átmásolni egy másik mappába.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#109) dikmen válasza lazydog (#108) üzenetére


dikmen
tag

Üdvözletem!
Biztonságosan kéne tárolnom a családi fotókat.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e értelme beruházni külső merevlemezbe, amit csak néha kapcsolok be? Tehát egy külső vinyón tovább megmaradnak az adatok, kevesebb az esélye hogy elvesznek az adatok hamar? :F

(#110) Cyrin válasza dikmen (#109) üzenetére


Cyrin
addikt

Azt így előre nem lehet tudni mikor megy tönkre egy merevlemez. Lehet az is hogy 2-3 hét múlva. Egyetlen esélyed, hogy több hordozóra is kimented, tehát legyen egy külső winyón, és írd ki két dvd-re/cd-re is egyszerre. És ha lehet ez inkább DVD-RAM legyen.

(#111) dikmen válasza Cyrin (#110) üzenetére


dikmen
tag

Húh, hát nagyon sok DVD kéne ezért is nem jöhet szóba.
Végül is az lenne a kérdésem, hogy biztonságosabb-e a külső tároló, mint a belső?
Bár lehet, hogy ezt így nem lehet megmondani...

(#112) Cyrin válasza dikmen (#111) üzenetére


Cyrin
addikt

Akkor írjál Blurayt :D

Ezt megint nem lehet kijelenteni, de ha pl a táp tönkrevágja a teljes gép belsejét (nálam már volt ilyen) akkor pl jobb a külső.

(#113) lazydog válasza dikmen (#109) üzenetére


lazydog
addikt

A külső vinyón való tárolás mindenképp biztonságosabb, mint a gépedben többé-kevésbé folyamatosan pörgő, ezáltal elhasználódó, valamint a táp meghibásodásának, villámcsapásnak kitett beépített meghajtón.
Másrészt a közel teljes biztonság ott kezdődik, mikor legalább két példányban, és különböző adathordozókon tárolod a számodra becses adatokat. Tehát mondjuk egy külső vinyón+DVD(RAM)-n is, vagy esetleg két darab vinyón.

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#114) Tim82


Tim82
nagyúr

Üdv! Lehet, hogy nem egészen idevaló a kérdés - ahogy nézegetem, ez főleg a "gyárilag" külső merevlemezek topikja :) - de nem találok megfelelőbb topikot, ahol feltehetném a kérdésemet.

Szóval, innen a PH!-ról fogok venni hamarosan egy USB 2.0 csatis 3.5'' házat, benne egy Maxtor Diamond 160 Gb-os PATA vinyóval. Az eladó küldött nekem screenshot-ot a HDD tulajdonságairól (Everest report, úgy értem), az alapján tökéletes állapotban van. Viszont szép dolog a bizalom, de a bizonyosság még szebb, átvételkor le szeretném tesztelni = valamilyen programmal én is saját kezűleg report-ot készíteni. A probléma az, hogy nekem mindössze Everest Home Edition-öm van, ami tapasztalatom szerint nem képes a külső HDD-k tulajdonságait megmutatni. (Van két 2.5'' vinyóm külső keretben, azokkal próbáltam.) Más lehetséges tesztprogramot meg nem ismerek.

A kérdés adott. Tudna tehát valaki olyan ingyen letölthető (nem warez, természetesen) tesztprogramot ajánlani, amelyikkel egy külső tokban lévő vinyó állapotáról is korrekt képet kapok? Előre is köszönöm. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#115) Blaise válasza Tim82 (#114) üzenetére


Blaise
veterán

Hdsentinel [link] ;)

(#116) Tim82 válasza Blaise (#115) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. De... szóval mondanom kellett volna, de a HDSentinel - legalábbis nálam - nem képes semmi használható infót kiadni a külső merevlemezekről. Legalábbis a nekem lévő 2.5''-ös, alu tokos külső vinyóimról... :(

"Áttekintés: Teljesítmény - Ismeretlen, Kondíció - Ismeretlen.", "A merevlemez állapota ismeretlen. Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése."

A SMART menüpontra kattintva meg nem ad ki semmit.

(Tesztalany: 10 Gb-os Toshiba Ultra ATA/66, 4200 rpm, noname alumínium tokban...)

Ez régebben is így volt, így a HDSentinel nálam, mint lehetséges tesztprogram kiesett a képből...

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#117) Blaise válasza Tim82 (#116) üzenetére


Blaise
veterán

hmm...akkor talán nézz bele egy ph-s hdd tesztbe, hogy ők miket használnak [link]

(#118) Tim82 válasza Blaise (#117) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm, bár igazából valami olyasmi kellene, ami a pillanatnyi állapotról ad képet, nem pedig a teljesítményről, szóval hogy no bad sector, ilyenek, a másolási sebesség stb. annyira nem érdekel, kb. tudom, mit veszek. :)

Sebaj, megpróbálkozom egy-két célzott guglis kereséssel, hátha. :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119) lazydog válasza Tim82 (#118) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon jó lesz erre a célra a HDSentinel, nemigen találsz jobbat.
Ki kényszerít arra, hogy a rack-be szerelve teszteld a vinyót? :D

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#120) Tim82 válasza lazydog (#119) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az a tény, hogy nincsen asztali gépem, amibe be tudnám rakni a vinyót. ;) (Tisztában vagyok azzal, hogy úgy könnyen meg lenne oldva, de jelen pillanatban egy-másfél hetes utánajárásba tellene, amíg ezt havernál meg tudnám oldani. Hülye időbeosztásban dolgozom, haver is elfoglalt, aki tudna segíteni...)

Notebook-om van, ahhoz veszem háttértárnak.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#121) liksoft válasza Tim82 (#120) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

A külső házba szerelt vezérlőtől függ, hogy a SMART kiolvasható-e. Vagyis hardware függő. A támogatott eszközök a HDSentinel honlapján megtalálhatóak. Ha jól tudom, már a WD Passport és Mybook is olvasható. Ezekben más chip található, de támogatja a SMART kiolvasását.

Szerk: Vedd fel a kapcsolatot a program írójával itt a Fórumon.

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#122) Tim82 válasza liksoft (#121) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm szépen, úgy lesz. :) :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#123) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Köszi Pompi, hogy ápolod a topikot :R :B

Sorry, köszi liksoft :R

[ Szerkesztve ]

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#124) Pedro_amigo válasza neo_01 (#105) üzenetére


Pedro_amigo
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, hogy megtiszteltél a válasszal..:))) :R

Keresni akell azt az Arkhimedeszi pontot amin foroghatunk majd egy darabig...

(#125) Chaser válasza Tim82 (#116) üzenetére


Chaser
titán

Sztem azért nem megy nálad, mert a vinyód enyhén öregecske, smart van 1általán benne?:D

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#126) Tim82 válasza Chaser (#125) üzenetére


Tim82
nagyúr

Persze hogy. Micsoda ötlet... :U

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127) bolcsodal


bolcsodal
addikt

Sziasztok.

Láma kérdés, de külső USB-s ház esetében normális, ha fáziskereső az USB csatlakozó (amit a gépbe kéne dugni) végének fémburkolatán feszültséget jelez? Csak a tápra van rádugva, de nincs bekapcsolva. Zárlatos? Áthúz? Vagy ez normális? :F

Nem szeretném ha hazavágná az alaplapom.

They drew first blood....

(#128) RedWing


RedWing
aktív tag

Sziasztok! Sajna kicsit off. :R
Van esetleg valakinek tapasztalata SATA cack-el?
Milyet érdemes venni?
A vinyó ezek közül lesz:
WD 4000AAKS, vagy Seagate Barracuda 7200.11-es, vagy WD 5000AAKS, vagy Hitachi T7K500.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#129) bwpkl válasza bolcsodal (#127) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÉN is pontosan így szoktam járni, csak én nem műszerrel vettem észre (később azzal is) hanem rendesen szikrát láttam amikor bedugtam. Először nem foglalkoztam vele azt hittem hogy a szemem káprázik, de miután tusolás után vizesen mezítláb a kövön állva akartam bedugni a csatit; megrázó élményben volt részem, és onnantól kezdve érdekelni kezdett a dolog.
Rámértem műszerrel, a csati és a földhöz képest és láss csodát mit ír ki a készülék
110V azt hittem hogy elromlott a műszer, vagy én állítottam be rosszul, de nem.
Ezen felbuzdulva megmértem több háztartási készüléknek a fölhöz képest a feszültségkülönbséget és ott is 110, 90, változó értékeket kaptam. Valszeg a lakás földelése lehet rossz.
Az ilyen külső mobil rackek tápegységének meg eleve nincs földelése (már amelyiknek), úgyhogy szerintem ez lehet a hunyó.
Szerintem az alaplapot nem nyírod ki vele, mert az USB-nek a külső fém kerete, nem csatlakozik a belső négy vezetékhez ( csak ezek vannak összeköttetésben az alaplappal.) csak a házhoz, a számítógép ház meg le van földelve úgyhogy itt a gond el is szállt.
Én ezt hogy ráz a csati meg a ház is (de csak nálam a ház is) kb két éve vettem észre, és még nem kellett egy Alaplapot sem cserélnem rejtélyes okból való tönkremenés miatt.

Remélem megnyugtattalak.

[ Szerkesztve ]

(#130) bwpkl


bwpkl
csendes tag

bár mindezektől föggetlenül nem hiszem hogy ennek a rázós dolognak természetesnek kellene lennie, még így is hogy amikor a gépbe bedugod a csatit onnantól kezdve ez a kis kósza áram lemegy a földbe.

(#131) fred dirty


fred dirty
csendes tag

Sziasztok,

nem tudja valaki hol lehet kapni 1.5 vagy 2 m hosszú esata kábelt?

[ Szerkesztve ]

fred

(#132) RedWing válasza fred dirty (#131) üzenetére


RedWing
aktív tag

Itt Pl.: [link]
Gugli a barátod... ;)

Egy mérnökkel vitatkozni olyan, mint bírkózni egy disznóval a sárban. Néhány óra elteltével rájössz, ő élvezi!

(#133) fred dirty válasza RedWing (#132) üzenetére


fred dirty
csendes tag

Csak azért kérdeztem mert végigkerestem már a magyar netet (guglival ugye), de sehol nem találtam. Az általad belinkelt helyen sem...
Ebay-ről fogok rendelni ha látok fenn végre egy jó kábelt 10 usd körül.

fred

(#134) Kuvik


Kuvik
tag

Sziasztok!
a közeljövőben szeretnék venni egy 500-as külső USB-s vinyót...
Kérdésem az lenne, hogy erről simán lehet dvd-t karcolni, akár 16*-osan is?
Vagy át kellene másolni írás előtt az anyagot a belső vinyóra?
Üdv, és előre is köszönet!

(#135) gabor128


gabor128
aktív tag

Üdv!

Jó hogy benéztem ide, ugyanis gondolkodtam egy WD külső winyó megvétekén, de semmilyen tapasztalatom sincs a WD-kről. Eddig csak samsungot (belső winyót) vettem (ezek tökéletesen működnek, nemhiába adnak rájuk 3 év garit), meg egy maxtor (ez is jó, de nagyon melegszik).

Ja. A kinézett darab egy My Book II Essential Edition 500 GB USB 2.0 külső merevlemez
USB 2.0: 480Mb/s
25 e FT-ért.

Nagyjából elolvastam a tesztet, és megtudtam néhány dolgot. Elvileg két winyóból rakták össze és csak USB csatija van. Az USB miatt kerül "csak" ennyibe, az összes többi sokkal drágább. A tárhoz képesti adatmozgatásoknál mennyire számít az, hogy USB, vagy Firewire -rel csatlakoztatom. Nyilván itt Gigás adatmennyiségekről van szó. Le tudná valaki írni, hogy melyik mennyivel megy max és átlagban is? (A tesztben USB-re ~30 Mbps jött ki.) Mennyire megbízható a WD, volt valakinek vele gondja (akár a belő winyóknál)?

(#136) gabor128


gabor128
aktív tag

Az USB-hez annyit:
Úgy tudom van az 1.1 és 2.0-ás sebességű USB. (Ez valami hardveres besorolás lehet)
Egy másik besorolás szerint van: Low-speed, Full-speed és High-speed. Nyilván ha ekkora adatokat akarok másolni, akkor a legjobb sebbességű USB kell!! Nekem ilyen van gépen.

[I](Gondolom sokan látták már, mikor pendrájvot berakja windóz kiírja "Eszköz csatlakoztatva, de nagyobb sebességre is képes....". Öcsémnek van egy olyan pendrájvja, ami pirosan világít, ha Full-speed, vagy annál kisebb sebességgel műxik az eszköz. Sikerült megfelelően telepíteni a lap szoftvert és a BIOS-ban is átállítottam. Így most High-speeddel megy, ezt a pendrájv kék fénnyel jelzi.
A sebesség korántsem mindegy!! Leteszteltem. Egy 700MB-os divix filmet Full speeden ~13 perc alatt másol fel, míg High-speeden ~2-3 perc. Képzeljétek el több giga esetén. Ezért kérdeztem, hogy melyik csati milyen sebességgel dolgozik.)
[/I]

(#137) resz2


resz2
csendes tag

Hello mindenki!
Én egy Western Digital My Book Premium ES Edition 500 GB külső winchester beszerzésén rágódom. Rágódom, mert bár a sok pozitív (és kevésbé pozitív) teszt alapján tökéletesen megfelelne számomra (RAW képek szerkesztése), ámde sok az elégedetlen felhasználó, akik pár hónapos használat után teljes adatvesztésre panaszkodtak.
Szerintetek adatbiztonság szempontjából megfelelő választás lenne e számomra a fentebb említett eszkösz, avagy tudtok javasolni egy hasonló, számomra megfelelőbbet? Vagy ez a "teljes adatvesztősdi" mindegyik külső merevlemezre hasonló arányban jellemző így nem is érdemes a problémán rágódnom, csak szorgalmasan írni a DVD-ket??
(nagyon fontos lenne, mert nem szeretném ha pár hónap (vagy még rosszabb egy-két év) után én is szembesülnék a kritizáló userek problémájával. :Y ) Válaszotokat előre is köszönöm!

(#138) Mathiask


Mathiask
senior tag

Sziasztok!

Létezik olan külső rack amibe bele lehet tenni Sata és Ide vinyót is? (persze nem egyszerre) Csak mert most menne bele egy sima ide de később meg lehet Sata-s vinyó menne bele. Külső csatlakozó meg jó lenne eSATA meg USB. Létezik ilyen?

(#139) cimopata


cimopata
csendes tag

Sziasztok!

Mostanság bithiányban szenvedek, arra gondoltam veszek egy külső winyót:
WD Passport Portable 160GB [link]

Elégjónak tűnik 23,5 ropiért beszerezhető.

Ezzel kpcsolatban támadt az a perverz ötletem hogy milenne ha vennék egy "jobb" USB-s DVD lejátszót és közösíteném őket :DD Észrevenné a DVD lejátszó a filmeket/ zenéket a külső winyón? Lejátszaná őket? Márpedig nemlenne rossz :DDD

Köszi mindenkinek a hsz-t :R

(#140) Birdie-


Birdie-
csendes tag

e-satával van valakinek tapasztalata?
xp sp2-vel megy rendesen?

http://pcforum.hu/tudastar/41330/Lassu+eSata.html
itt elég rosszakat olvasni róla, igaz csak egy juzer.

(#141) thozoo


thozoo
tag

Sziasztok!

Vettem egy külső USB racket, benne egy 80 gigabájtos Western Digital vincsivel. Van vele egy "kis" probléma: amikor az eszközt csatlakoztatom, minden tökéletes, viszont ha egyszer biztonságosan eltávolítom (mint pl. a pendrive-ot), és kikapcsolom, ezt követően abba az USB portba csatlakoztatva az oprendszer (XP) többé nem ismeri fel az eszközt. Jön a jól ismert USB-csatlakozás hang, majd kisvártatva a lecsatlakozás hangja, és nem jelenik meg az eszköz. Ha új USB portra csatlakoztatom, amin még nem volt, akkor felismeri, és működik - de csak az első kikapcsolásig.

Egyelőre a problémát az oldja meg, ha Eszközkezelőből minden USB állomásvezérlőt és gyökérhub-ot eltávolítok - ilyenkor minden USB eszközt újként érzékel, viszont ezt nem akarom minden mentés előtt eljátszani.

Mi lehet erre a problémára a megoldás? Találkozott már valaki ilyesmivel?

[ Szerkesztve ]

Thozoo

(#142) ekolar


ekolar
csendes tag

Hello
Először is köszi Bitboy , hogy rámutattál erre a linkre.A kérdés:

Tudja valaki , hogy mi az érdembeni különbség a WD passport és elements merevlemezei között?Azon kívül , hogy a passport sokkal jobban néz ki, meg amennyire tudom a háza WD gyártású míg a másiknál nem.Nekem van egy Elements-em ami idáig teljesen jól működik viszont szükségem lenne egy másik win-re is és nem tudok dönteni.Ez a Passport csak vakítás és egy 250GB-os vinyóért kifizetsz 13-14 ezerrel többet csak mert jól néz ki vagy tényleg megéri a különbséget?

Köszönöm a válaszokat

(#143) Flashcash válasza ekolar (#142) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A passport az egy kétésfélcolos notivinyóból és a hozzátartozó kisméretű alu keretből áll.
Nem igényel külső tápot, elég neki 1 vagy 2 USB port, és elfér egy zsebben is. [link]

(#144) ekolar válasza resz2 (#137) üzenetére


ekolar
csendes tag

Nekem egy MyBook Pro 500Gb-os külső winchesterem van.Kb.5hónapja , nem túl hosszú idő de eddig minden hiba nélkül.Szerintem nem lehetnek ezek olyan szarok.Mielőtt megvettem én Lacie-t akartam de lebeszéltek róla és WD ajánlottak.Amennyire tudom a Pro és Premium között annyi a különbség , hogy a Premiumon nincsen FW800 ami miatt én a Pro-t vettem.De amire neked kell arra nincs is erre szükség.Én nem nagyon hezitálnék a helyedben annál is inkább mert a WD-on kívül nem tudom milyen jó mínőségű külső win.-t lehet Mo.-on kapni.(én az összeeszkábáltakban nem hiszek, persze ettől még sok embertől hallottam , hogy nekik olyan és megy, szóval nem egyszerű)Rövidre zárva : nincs olyan vinyó ami ne adná meg magát előbb utóbb, úgyhogy ha fontos a cucc +1 backup-od legyen DVD-n vagy akárhol)Jobb tutira menni.

(#145) ekolar válasza Flashcash (#143) üzenetére


ekolar
csendes tag

Ez ok, de ez igaz az Elements- re is.Márminthogy nem kell táp meg az USB dolog.Meg gondolom az is 2.5-es notvinyobol áll.Szóval egyéb más?

(#146) thozoo válasza thozoo (#141) üzenetére


thozoo
tag

Az általam felvetett probléma sztornó: egész egyszerűen az lett a megoldás, hogy a vincsiről le kellett szedni a master jumpert. Azért leírom ide, hátha valakinek segít majd.

Most működik, boldog vagyok! :DD

Thozoo

(#147) Flashcash válasza ekolar (#145) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Gondolom a szoftverkörítésben és a ház minőségében van még különbség.

(#148) Geresics


Geresics
addikt

Hali!
Pénteken vettem néhány új cuccot (összesen 135k-ért :D ), és az új (CM690) házon van eSATA... Ez szép-és jó, de foggalmam nincs, hogy pl:
- hogy működik?
- menet közben is lehet-e csatlakoztatni winyót?
- milyen kábel kell hozzá?
- minden SATA-s winyóval kompatibilis?
Szóval semmit nem tudok a témáról :(
Tudna vki adni egy linket (lehetőleg magyart - PH!-n nem találtam), ami felhomályosítana engem? :B
Előre is THX!

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#149) bwpkl válasza Mathiask (#138) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Igen létezik.
Egyszerre lehet bele tenni IDE-s és SATA-s winyót is (persze nem egyszerre)
és eSATA-s is, meg USB-s is egyszerre. A.C.Ryan alubox 2,5 ACR-HD50114 Drága de mindazt tudja amit leírtál. Én egy 120Gb Western Digital SATA winyóval használom, és elég jól bevált. Nincs hangja, és nem melegszik. Ha normális gépre dugod amiben van egy erős táp, akkor elmegy egy USB-ről is.
viszont ha IDE winyó van benne akkor nem tudom hogy megy e az eSATA, de minden bizonnyal igen.

(#150) bwpkl válasza Birdie- (#140) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Tökéletesen megy, hogyha alaplapi eSATA-ról van szó, akkor úgy néz ki mintha pendriwe-ot dugnál rá, ha viszont egy "sima" SATA portból csináltál eSATA-t egy átalakítóval akkor felismeri és használja is csak nem jelenik meg a biztonságos eltávolítás ikon a jobb alsó sarokban, ilyenkor kijelentkezel és úgy választod le aztán bejelentkezel. Egy icipicit mcerásabb, de a sebesség kárpótol.
USB átlag 26-28Mb
Fire: nem tudom mert még nem használtam
eSATA :Átlag 45-50Mb

(#151) bwpkl válasza Geresics (#148) üzenetére


bwpkl
csendes tag

HA az alaplapon van integrálva akkor semmi macera, ha meg csak a házon van egy átalakító, azt az alaplapon lévő SATA-csatiba kell dugni. Előbb említettem hogy macerás egy kicsit ha átalakítós de ezt egy olyan gépben használtam amiben alapból nem is volt sata hanem úgy tettünk bele egy SATA PCI kártyát, és úgy volt cseppet macerás, de kibírható, SATAII -vel szerintem nem kell így eljárni, valszeg, annál már meg fog jelenni a hardver biztonságos eltávolítása.
Külön eSATA kábel kell hozzé, és értelem szerüen egy külső rack ami támogatja az eSATA-t.
Összesítve gyors biztonságos megbízható, egy jó kerettel.

(#152) pandion válasza ekolar (#145) üzenetére


pandion
tag

A WD weblapján 3féle hordozható USBtápos(USB Powered) vinyo van:

My Passport Essential
Passport Portable
Elements Portable

A különbség a formában van főleg és a software csomagban.
Az első kettőhöz kapsz: "Sync & Encryption Software"-t, az elemntshez nem.
Ez utóbbi úgynevezett "csak" egy Plug and play storage (kb mint egy usb kulcs)
Az első kettő (eddig megjelent) legnagyonn kapacitása 320 Gb, az Elements max 250 Gb-ban létezik.
Tehát a 3 tároló igen hasonlít egymásra. Csak a külső design 1 picit más, és a bennük lévő lapka típusjelzése is más, de minden lényegi partaméter illetve sebessége szinte ugyan az. Viszont egyedül a Passport portable-t ajánlják kifejezetten notebook-hoz.
Szerény véleményem szerint a passport essential egy régebbi, kiforratlanabb típus, amit a PP követett kisebb javításokkal, és az elements egy butitott, legújabb, de kevesebb szolgáltatással árult változat lehet.
(forrás: http://www.westerndigital.com/en/products/index.asp?cat=5&language=en )

(#153) Birdie- válasza bwpkl (#150) üzenetére


Birdie-
csendes tag

bwpkl:
ez egy alaplapra integrált cumo (Asus P5B-E Plus), tehát akkor nyugodtan belevághatok.
köszönöm a válaszod

(#154) lame


lame
csendes tag

hi all!
van egy samsung hd250hj vinyom, és észrevtem hogy elég eröteljesen remeg!
kb anyira hogy avinyo körul a gépházon is lehet érezni!
ez normális? Miért remeg ennyire ?

(#155) bwpkl válasza Birdie- (#153) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Nekem P5B van azon is hátul kivezetett. Atomstabil, és Qurva gyors (nagy fileoknál)
és ugyanúgy működik mint egy USB-s cucc, csak sokkal gyorsabb.
Csak ajánlani tudom

[ Szerkesztve ]

(#156) Cyrin


Cyrin
addikt

Nekem is P5B-E van, és egy WD Home 500 Gb. Én firewire-el használom, mert az eSata kábel nagyon rövid, vagy 40-50 centis csak. A firewire sebesség is nagyon jó.

(#157) bwpkl


bwpkl
csendes tag

USB 1.1 sebesség: kb 4Mb/sec
USB 2.0 sebesség: Max 28Mb/sec (ritka 30Mb/sec)
FireWire400:gyakorlatilag fogalmam sincs jó lenne ha valaki leíná, elméletileg: 49Mb/sec
FireWire800:gyakorlatilag ezt még annyira sem tudom: elméletileg 98Mb/sec
eSATA SATAI-es winyóval a rackben Elméletileg a SATAI es vinyók maximális átvitele, de gyakorlatilag Max 50Mb/sec egy túlságosan is hosszú kábellel (1,5 méter) ami ront az eredményen.
eSATA SATAII-es vinyóval a rackben elvileg annyi mint egy SATAII-es winyó átviteli sebessége mínusz a jelromlás miatt bekövetkező csökkenés.

Új tapasztalatok eSATA-ról: SATAI winyóval a rackben:

Integrált SATAI port nélküli gépben: Tehát az utólag SATAI(kb2000 FT) kártyával kiegészített gépben. Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.
rack rádugása után megy és tökéletesen működik a fent említett sebességekkel, csak nem jelenik meg a biztonságos eltávolítás ikon, ilyenkor az eltávolítás kijelentkezés után történik.

Integrált SATAII port nélküli gépben: ugyan az mint a fentiekben, de a biztonságos eltávolítás ikont nem tudom hogy megjelenik e.

SATAI csatolós gépben: Tapasztalataimat két hét múlva közlöm, Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.

SATAII csatolós gépben: Tapasztalataimat két hét múlva közlöm,Kell egy SATA - eSATA átalakító amit a gyártó mellékel a rackel együtt (jobb esetben) amit a hátlapon rögzíthetünk a PCI kimeneteknél.

Integrát eSATA porton:Megjelenik a biztonságos eltávolítás ikon. Megbízható, stabil gyors, ahogy azt megszokhattuk az USB-nél is csak a sebesség egy cseppet több. majdnem kétszer annyi mint az USB.
viszont ha egy ilyen alaplappal van dolgunk és az egyik belső satából eSATA-t akaruk csinálni az eSATA - SATA átalakítóval akkor az nem fog menni, legalábbis nekem eddig nem ment. :( valsze hosszú a kábel, vagy egész egyszerűen nincs felkészítve ez a port a az eSATA-ra, de amúgy minek is lenne)

Összegzés:

USB1.1 előny:elterjedt univerzális, sebesség szempontjából a pendriwe-nak jó(már történelem az 1.1)
USB1.0 hátránya: Qurva lassú, és kevés is egy winyóhoz.

USB előny: Rendkívül elterjedt, egész gyorsnak mondható a jobb napjaiban.(de jön állítólag az USB3.0 4800 Mbit/sec sávszéllel, optikai szálon)
USB hátránya: van neki?! esetleg annyi hogy max 400 - 500mA áramerősségű áramot tud szolgáltatni, ami kevés egy éhesebb vinyó számára, de ilyenkor összeköthetünk kettőt, és már megy is tovább a dolog (csak győzzük USB portal :D )

FireWire400 előnye: állítólag nagyon gyors, több áramot tud szolgáltatni így elég egy port is egy éhes vinyónak, láncba lehet őket kötni. Elvileg 49Mb/sec-et ki lehet belőle csikarni, lehet firewire bővítőkártyát venni.
FireWire400 hátránya::ritka, nem elterjedt

FireWire800 előnye:elméletileg nagyon nagyon gyors, és mág több energiát tud szolgáltatni, láncba kötés gondolom itt is érvényes
FireWire800 hátránya:gyakorlatilag nincs(még).

eSATA előnye:nagyon nagyon gyors, a sebességét a winchester korlátja szabja meg, gyakorlatilag olyan mintha a winyót egy az egybe rádugnám a gépre, mint a régi IDE-s rackeknél, csak itt nem kel ki-be kapcsolgatni a gépet. előnye még hogy eléggé elterjedt (az olyan gép amiben van SATA) csak az emberek nem tudják hogy ők is élhetnének ezzel a lehetőséggel.
eSATA hátránya:nincs tápellátás. A tápellátás az USB, Firewire, portokról történik, vagy esetleg tápegységről.(3.5-ös racknél mindegy mert ott úgy is kell tápegység a 12V miatt.)

[ Szerkesztve ]

(#158) Troy. válasza Flashcash (#143) üzenetére


Troy.
addikt

Hasonló merevlemezt láttam már. Annál úgy működött, hogy a sarkán le kellett pattitani egy kis műanyag takarólemezt, majd onnan kihúzni a kábelt.
Ezeknél hogy megy? :)

.

(#159) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Hello!

Adva vagyon egy CoolerMaster X-craft RX-3HU külső mobil rack (IDE to USB 2.0), és van benne egy IDE Seagate winyó (adatokkal, eddig a gépben volt).

Miután először bekapcsoltam, jött a hangeffekt, kiírta, hogy új hardver, telepítve van, használatra kész, stb. Mondom király. Csakhogy a sajátgépben nincs sehol a winyó... Meg a system trayben sincs ott az usb eszköz ikonja (az elején ott volt, amikor felismerte, de miután kiírta, hogy az eszköz telepítve van, eltűnt).

És most ha bekapcsolom a külső racket, a szokásos hangeffekt van, de winyó nincs a sajátgépnél, és usb-eszköz ikon sincs a system trayben.

Tehát ami fel lett ismerve, az csak maga a külső ház, ami egy USB-hub is egyben.
Az eszközkezelőben az USB-nél ott van, mint "általános USB hub".

De ami nincs meg, az a benne lévő winyó. És nem csak hogy a Sajátgépben nincs ott, de még a lemezkezelésnél sincs a listában, hogy tudjam mondjuk inicializálni, vagy particionálni, vagy mittomén... (amúgy hallhatóan megy a benne lévő winyó, megforgatja)

Kösz

(#160) bwpkl válasza Sz@bi (#159) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Milyen konfigod van? (chipset érdekel főleg)
Próbáltad-e esetleg másik portra dugni?
Másik géppel próbáltad-e?


system trayben
--> ez mi?

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/lemezkezelés------> itt látszik-e a winyó?

Végezetül hány gigás a winyó(ez csak úgy érdekel)?

(#161) Troy. válasza Troy. (#158) üzenetére


Troy.
addikt

Bár nem sűrgős, azért mégis érdekelne.. :)

.

(#162) kem válasza Sz@bi (#159) üzenetére


kem
addikt

Szia!
Masterre van állítva? Tudsz róla bootolni?

Másik újoncnak írom, hogy a system tray a jobb alsó ikonsor,
ami az óra mellett van közvetlenül.

Köszi!

(#163) kem válasza bwpkl (#160) üzenetére


kem
addikt

Mégvalami:D

Vezérlőpult/Felügyeleti eszközök/Számítógép kezelés/Tárolás/lemezkezelés------> itt látszik-e a winyó?

Erre a kérdésre a válasz, ott van az előtted lévő hozzászólásban.
Idézem is...
És nem csak hogy a Sajátgépben nincs ott, de még a lemezkezelésnél sincs a listában, hogy tudjam mondjuk inicializálni, vagy particionálni, vagy mittomén...

Köszi!

(#164) thozoo válasza Sz@bi (#159) üzenetére


thozoo
tag

Nálam pont ugyanez volt a probléma: hangeffekt, merevlemez nélkül.

Nézd meg ezt, nálam így sikerült megoldani:

http://prohardver.hu/tema/kulso_merevlemezek/hsz_146-146.html

Thozoo

(#165) bwpkl válasza kem (#162) üzenetére


bwpkl
csendes tag

köszi nem tudtam hogy így hívják

(#166) depmod


depmod
senior tag

Sziasztok!

Problémám van.
Van egy külső SATA-s notebook vinyóm USB-s mobilrack-ben. A laptopom felismeri, de más gépekben nem történik semmi, ha rádugom az usb-re. SATA a probléma, mert a másik gépek idesek, nem ismerik a satat?

Mi lehet a megoldás??

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#167) Flashcash válasza Troy. (#161) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A mai 2.5"-os külső rackek általában egy fém keretből állnak és oldalt két csavarral tudod rögzíteni az elektronikát kb. mint egy kupakot a kereten. [link]

(#168) Flashcash válasza depmod (#166) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Lehet hogy nem tudják megtáplálni elég energiával és emiatt fel sem pörög a vinyó. USB Y kábellel két USB portra bedugva próbáltad?

(#169) depmod válasza Flashcash (#168) üzenetére


depmod
senior tag

Igen. De Az én laptomomon nem kell a 2. usb, de a másik gépen mindkettőt rádugtam, mégse történt semmi..

Satás külső vinyóhoz kell valamilyen driver ide-s géphez???

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#170) kem válasza depmod (#169) üzenetére


kem
addikt

nem.
A rack házhoz kaptál telepítőCD-t, azt érdemes még megpróbálni.
Nem Vistával használtad előzőleg a sata vinyót?
Milyen oprendszer van a laptopon meg az asztaligépen?
XP-nek fel kellene ismernie mindenképp automatikusan.
SP2 fentvan?

Köszi!

(#171) depmod válasza kem (#170) üzenetére


depmod
senior tag

Ugyanaz a OS van fenn mindenhol, én telepítettem őket.

Az lehet, hogy ezek ide-s gépek, belsőleg nem lehet sata-t bekötni?

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#172) G4bi89


G4bi89
senior tag

Nem nagyon vagyok otthon a külső merevlemezek témában.
Szóval kellene egy külsős USB-s (2.0) winyó aminek lehetőleg külső tápellátása van.
Kb. 20ezrem van rá szóval ebből kellene kihozni egy winyót ami jó tehát márkás is és nagy kapacitású is mondjuk 250,320Gb-os. Western Digital termékeit nézegettem eddig.Vagy jobb ha külön veszek egy rack-et és bele egy winyót?

[ Szerkesztve ]

"egyenlőre muszály biciglizni külömben..."

(#173) Flashcash válasza depmod (#171) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Nincs ilyen korlát, teljesen mindegy hogy milyen vinyó van az usb bridge mögött. Én régi 1.7GHz P4-es csak ide vezérlős konfigon is simán használom a 250GB-os SATA 2.5" rackem.

Valami más gond lehet ott.
Próbáld ki hogy rádugod a gépre 2 usb-vel, majd:
start menü/futtatás/
beírod hogy compmgmt.msc
itt a disk management (lemezkezelés?)-re mész és próbáld megkeresni a mobil vinyód, a diskek között, ha ott látod akkor lehet hogy csak inicializálni kell.

[ Szerkesztve ]

(#174) depmod válasza Flashcash (#173) üzenetére


depmod
senior tag

OK, köszi, megpróbálom

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#175) Flashcash válasza G4bi89 (#172) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ebben az árkategóriában jó választás a WD külső hdd. [link]
Picit több pénzből (28K) én egy 500-as SATA WD Green Power vinyót tennék egy ilyen rackbe: [link]. Ennek a kombónak az az előnye, hogy a GP sorozat csak 5400RPM-es és kevésbé melegszik, hátránya hogy a vinyót még nem nagyon lehet kapni. :)

(#176) Sz@bi válasza thozoo (#164) üzenetére


Sz@bi
csendes tag

Sajna úgy sem jó, ha leszedem a jumpert. Már ez összes jumper állást kipróbáltam, sehogy se látja a gép.

Bootolni nem próbáltam róla, mivel ezen csak adatok vannak.
2 USB portra is próbáltam, egyiken se jó. A HDD tuti jó, mert belső mobil-rackbe rakva vígan megy.

Amúgy chipkészlet: Intel P35 + ICH9 (Asus P5K)
HDD: 120gigás Maxtor

Még valami ötlet?

(egyébként USB-s mobilrackkel akkor is be lehet kapcsolni a winyót, ha már áll az Xp, vagy a gép bekapcsolása elött kell bekapcsolni?)

(#177) depmod válasza Flashcash (#173) üzenetére


depmod
senior tag

Úgy sem látja.

MEGŐRÜLÖK :O :O :O

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#178) Flashcash válasza depmod (#177) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ha rádugsz egy sima pendrive-ot ezekre az usb portokra az működik? Közvetlen alaplapi usb portokra dugod vagy a ház előlapjára vannak kivezetve?

(#179) depmod válasza Flashcash (#178) üzenetére


depmod
senior tag

előlapra dugom a pc-n, de a laptopon olyan nincsen :D

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#180) Flashcash válasza depmod (#179) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Akkor valószínűleg rosszul van bekötve az előlapi usb, esetleg a plusz usb portok nincsenek engedélyezve a biosban vagy túl hosszú a kábel. Más ötletem nincs.

(#181) Sz@bi


Sz@bi
csendes tag

Az én gondomra - nevezetesen, hogy nem látszik a winyó - valakinek nincs még valami ötlete?

(egy hülye kérdés: a jumper mindegy, hogy hogy van rádugva? ugye az egyik vége felé van egy lyuk rajta, van valami szabály, hogy mondjuk azzal a végével kifelé kell állnia? - kínomban már csak ilyenekre tudok gondolni... :( )

(#182) bwpkl válasza Sz@bi (#181) üzenetére


bwpkl
csendes tag

(egyébként USB-s mobilrackkel akkor is be lehet kapcsolni a winyót, ha már áll az Xp, vagy a gép bekapcsolása elött kell bekapcsolni?)
Naná hogy be, erről szól az egész.

Másik gépre dugtad már a racket?
Ha igen, és ott is ezt csinálta, akkor irány a bolt és csere, ha meg nem csinálta ezt akkor chipsetet telepítsd újra.

Ha nem dugtad másik gépre akkor: rajta!

(#183) bwpkl


bwpkl
csendes tag

Újabb tapasztalat eSATA-val:
Ha olyan géped van amin csak SATAI van integrálva, az menet közben nem ismeri meg, újra kell indítani a gépet úgy hogy rá van dugva minden, ilyenkor az az eset lép fel mint amikor a régi 5,25 racket huzogattuk ki be.
Érdekes hogy az utúlag telepített SATA vezérlő PCI kártya már megbírkózik az olyan dolgokkal hogy "hot plug & play" az integrált cucc meg nem.

Gigabyte alaplapppal intel 865pe chipsettel próbáltam

(#184) Sz@bi válasza bwpkl (#182) üzenetére


Sz@bi
csendes tag

Köszi! Sajna próbáltam már másik gépen is, ott sem volt jó...

Esetleg kipróbálhatnám egy másik winyóval is, de
1. nincs most másik winyóm,
2. a winyó belső rackben jó, szóval jó,
3. én ezzel a winyómmal akarom használni, olyan külső rack kell nekem, ami ezzel a winyómmal működik..

Szóval, asszem viszem vissza... Amúgy januárban vettem, ez esetben van esély cserére? Vagy csak javításra fogják bevenni?

[ Szerkesztve ]

(#185) Birdie-


Birdie-
csendes tag

Sziasztok!

Megvettem az A.C.Ryan esatás mobilházát, de ahogy várható volt, szívásom van vele (nekem mindennel ami PC :) )
Szóval USB-n minden tuti, de esatán az istennek nem ismeri fel a SATA-s vinyot, csak akkor ha bootol, futó WinXP mellett már nem lehet felismertetni.

Konfig:
Asus P5B-E Plus alaplap, integrált sata vezérlővel, alaplapi esata kivezetéssel
Windows XP SP2

CD-n csak Win98-as driver van, elindításakor azt írja, hogy ez a driver csak W98-hoz kell.

Gépházban lévő vinyot már átraktam egy másik sata portra, de a helyzet változatlan.
Mi lehet a hiba oka?

(#186) gabor128 válasza bwpkl (#157) üzenetére


gabor128
aktív tag

Na! Ezt a képet akartam nektek elküldeni az USB-kről.

[link]

A leírás megtalálható egy PDF-ben a [link]

[ Szerkesztve ]

(#187) Alex91 válasza bwpkl (#157) üzenetére


Alex91
félisten

A FW sokkal jobb!

1. Kevesebb CPU idot zabal, mert DMA-s.
2. Ez megkapja a teljes savszelt, az USB meg leosztja a tobb eszkoz kozott.
3. Valamivel gyorsabb a gyakorlati atvitel, mint USB-n.

(PC-n ritkan hasznaljak, Mac-en meg a FW800-is majdnem alap.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#188) bwpkl válasza Sz@bi (#184) üzenetére


bwpkl
csendes tag

túl sokminden nincs benne ami elromolhat csak egy soklábas chip, azt, meg javítani lehetetlen, kicserélni felejtős, több macera van a javítással úgyhogy inkább cserélni fogják neked.

(#189) bwpkl válasza Alex91 (#187) üzenetére


bwpkl
csendes tag

(PC-n ritkan hasznaljak, Mac-en meg a FW800-is majdnem alap.)

A FW800 a MAC-en lehet hogy alap, de a MAC meg nem alap.
Erről ennyit.

Én nem mondtam hogy a FW rosszabb mint az USB, Sőt jobb, de azt viszont mondtam hogy nincs elterjedve, akkor meg minek vegyünk olyan racket amit csak a saját gépünkre dughatun, meg ha mázlink van akkor egy két haver gépére?!

A MAC-ről meg annyit hogy Magyarországon ritka. Nagyon szép és jó, csak ritka, (Meg nem pénztárca barát) ugyhogy nem sokat érek azzal hogy a MAC tele van FW-rel.

Levonhatja mindenki a megfelelő következtéseket

(#190) Alex91 válasza bwpkl (#189) üzenetére


Alex91
félisten

Ezert vannak a Combo hazak :). Mondjuk a mai gyors CPU-k mellett annyira nem erezni az USB hatranyat, de ha rakoti az ember mind a ket modon (foleg egy lassabb gepen), akkor meres nelkul is erezheto a kulonbseg. (Mondjuk en meg a C2D-s iMac-en is erzem, hogy lassabb az USB.)

Ugyhogy aki teheti, van FW csatija, akkor erdemes ilyennel felszerelt hazat vennie. (PC-s vonalon foleg itt noti-nal lehet ertelme, asztali gepnel most mar eSATA divik PC-s vonalon.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#191) marcias


marcias
őstag

Sziasztok!
Nemrég tönkrement a 3,5"-os rackemben a vinyó, és korábban is úgy véltem, hordozáshoz célszerűbb lenne egy 2,5"-os rack, most, hogy behalt a régi, szeretnék venni egy kisebb méretűt. Két verziót néztem ki, a WD Passportot és a Cooler Master 2,5-ös keretét. Ha ez utóbbiba veszek egy 120gigás vinyót, kb ugyanott vagyok árban, ezért nem igazán tudok dönteni. Tény, hogy a CM rack igényesebb, és jobb minőségű ráadásul hordtok is jár hozzá, a WD viszont "egyben van", kisebb és könnyebb is. Van valakinek véleménye ezekről?

Steam: marcias88

(#192) bwpkl válasza Alex91 (#190) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Te szerintem nem figyelsz arra amit írok, mint már említettem egy párszor, nem jobb az USB az A FW-nál.
Már csak azért is jobb a FW mert:
1.:Eleve több kábel van benne számszerűleg: 6.
2.:Ebből 4 kábel csak az adatnak van fenn tartva és kábel páronként meg van a 400-as sávszél, USB-n meg csak két kábel az ami adatot visz 480kbit/sec-el
3.:Több ármot tud adni a hardvernek amit hozzá csatlakoztattak.

DE

Mint mondottam immár sokadjára, nincs elterjedve annyira mint az USB. PL.:
Ha elmégy egy nyilvános helyre pl. könyvtárba és ott akarsz internetezni és mondjuk a laptopod lemerült, a töltőt meg kint felejtetted a ruhatárban, vagy egyszerüen nem is hoztad magaddal (főleg ha nincs is) és kénytelen vagy leülni egy nyilvános géphez, találsz egy fontos dolgot, vagy filmet amit haza szeretnél vinni és előkapod a FW-os racked, lehajolsz a géphez és az a meglepetés ér ---
HOGY NINCS RAJTA Fire Wire. És akkor mit csinálsz, rádugod USB-re ha Combo házad van.
Vagy pl. láttál már FW-s pendrive-ot, korunk legelterjedtebb (és ár érték arányban a legolcsóbb) adathordozó eszközét?! (szerintem nem láttál)
És akkor ismét kérdezem akkor meg minek a FW ha csak otthon tudod érdemben használni, akkor már nem jobb lenne ha eSATA-s lenne. Hm?!

Ismerem a Combo házakat, nekem is van egy, csak azon nem FireWire van hanem eSATA (annak az előnyeit meg ugye nem kell ecsetelnem) ÉS na kitalálod még micsoda - háát USB. Ja és nem mellesleg az energiát is USB-ről veszi le. (2,5-ös rack, IDE and SATA to USB or eSATA)
És még valami ha okosan válsztol a rackbe winyót akkor elég egy USB is.

(#193) bwpkl válasza Birdie- (#185) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ACR HD50114-et vettél?
A winchesterről írnál egy pár dolgot pl. mekkora milyen gyártmány és azt hogy hány amperes fogyasztás van rá írva.

Ezt elfelejtettem említeni, és lehet hogy ez a megoldás az én ASUS P5B alaplapom BIOSa nem az eredeti.
Nagyon szkeptikus vagyok az ilyen ügyekben hogy BIOS frissítés meg ilyenek, mert félek hogy jön egy áramszünet és akkor paff lesegethetek magam körül.
Szóval egyszer régen kb egy éve azon kaptam magam hogy valamelyik ASUSos programmal szórakoztam kattingattam tök fáradtan és egyszer csak azon vettem észre magam hogy éppen BIOS-t frissítek. (legújabb verzió le volt töltve mondván hogy egszer majd ha szüség lessz rá)
Hál Istennek lement szépen aztán elmentem ilyedtemben aludni. Következő nap arra lettem figyelmes hogy nem olyan hangos a gép mint szokott lenni. Megnéztem a ventillátor fordulatokat és valóban azok lassabban forogtak.
Valszeg az eSATA-n is javított valamit. Lehet hogy eredeti BIOS-szal nem működött volna, de ezt már soha nem fogom megtudni.

De még mielőtt neki állnál BIOS-t frissíteni had lássam azokat az infókat, ja és a tápegység is érdekelne.

(#194) marcias válasza bwpkl (#193) üzenetére


marcias
őstag

Mit értesz az alatt, hogy jól választasz vinyót? 5400-as, 2,5"-os HDD-k fogyasztása között olyan nagy eltérés lenne? :U

Steam: marcias88

(#195) Alex91 válasza bwpkl (#192) üzenetére


Alex91
félisten

Persze, nincs elterjedve (PC-s vonalon :) ) a FW. Ebben egyetertunk. De eSATA se minden gepen kivezetve (Mac vonalon egyaltalan nincs :) ). Amugy venni kell egy WD My Book Studiot, es azon minden van :)!

(Amugy 2,5"-os eSATA-n mennyivel gyorsabb?)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#196) bwpkl válasza marcias (#194) üzenetére


bwpkl
csendes tag

Van bizony!
Nem mindegyiknek azonos a kezdeti áramfelvétele. Pl a WD nagyot harapnak vagy harapnának ha tudnának. Nagyon stabil másolási sebességet biztosítanak a WD-k de meg van az ára, szigorúan tartja a 5400-as fordulatot, egy Samsung meg lassít gyorsít ahogy sikerül, ezért a samu lehet elindul az egy USB-n is, a WD meg egyszerűen nem indul el mert érzi hogy nincs elég kakaó felpörögni. Ha már felpörgött onnan már nincs gond, onnantól megy egy USB-n is, csak az induláskor vesz fel nagy áramot, onnantól kezdve nagyon visszafogott a fogyasztás is , csak ajánlani tudom WD-t.
Vagy ha nézünk egy régi régi 5400-es winyót azokra bizony 1A-van ráírva ami nem kevés.

(#197) bwpkl válasza Alex91 (#195) üzenetére


bwpkl
csendes tag

ÁÁÁ csak hogy neked legyen igazad!!! FW-s pendrive az a nem semmi. :C
Igen csak a WD My Book kicsit nagyocska meg asszem annak 12v is kell nem?
2,5 USB hozza a formáját 28,30Mbyte
eSATAn meg 50Mbyte. De SATA I winyó van a rackben (WD1200BEVS)

(#198) bwpkl válasza marcias (#194) üzenetére


bwpkl
csendes tag

De persze ez is gépe válogatja. Itthon elindul egy USB-n is másutt meg kell a kettő neki.

(#199) bwpkl válasza Alex91 (#195) üzenetére


bwpkl
csendes tag

A FW iMac találmány nem?
Nem csoda hogy nincs elterjedve. Az iMac is ritkaság.
Csak keveseknek adatik meg hogy iMacre fizessenek be

(#200) Alex91 válasza bwpkl (#199) üzenetére


Alex91
félisten

Azert egy Mac mini nem megfizethetetlen... De egy MacBook, sot az iMac se! A MacBook Pro-nal is van dragabb PC noti... Es meg a MacPro is tud arban verni egy hasonlo Dell-t :). (Az mas kerdes, hogy mondjuk otthonra jatszani egy Mac Pro nem lenne olcso mulatsag :).)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.