Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#11201) azbest válasza kutga (#11200) üzenetére


azbest
félisten

Ebay-en láttam leadtek távirányítókat, de azok másmilyenek, mint a tunerhez adott fajta. Nem tudom kompatibilisek-e egymással. Bár az újabb sorozatához eleve más távirányító járt.

[ Szerkesztve ]

(#11202) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Van egy használaton kívüli 22"- os monitorom D-sub és DVI csatlakozóval, és ezt szeretném átalakítani most tévévé. Nincs PC- m, külső tunert szeretnék venni, pl. mint itt, csak ahogy elnéztem ezek teljesen kikoptak a piacról, pedig ez eléggé megkönnyítené a dolgom.
Mai körülmények között hogy tudnám megoldani? Megtaláltam ezt, ami még kapható is, de nem tudom, hogy ebben az esetben össze tudnám- e kötni a dolgokat.
Vagy van más, egyéb módja, hogy a monitorból tévét varázsoljak, s nem kell hozzá HTPC- t építenem? Netán bizonyos set-top-boxok? Előre is köszönöm a választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#11203) Flashget válasza Mákos7észta (#11202) üzenetére


Flashget
félisten

nem írtad ki a szolgáltatód
[link]

STB-k HDMI, SCART csatlakozókkal vannak ellátva többnyire.
vagyis valszeg fog kelleni egy HDMI-DVI kábel és menni fog a dolog.

Realme GT Master Edition

(#11204) Mákos7észta válasza Flashget (#11203) üzenetére


Mákos7észta
aktív tag

Szia!

UPC, de akkor digitális boxot kérek, és akkor HDMI-DVI kábellel meg is oldom. Nagyon köszönöm a gyors választ! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#11205) Flashget válasza Mákos7észta (#11204) üzenetére


Flashget
félisten

ebben kártyaolvasó is van
de van ott synaps is..

de várd meg mit mondanak a többiek.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#11206) azbest válasza Mákos7észta (#11204) üzenetére


azbest
félisten

Nem kerestem vissza, de lehet, hogy csak a hd adáshoz kapott box-on van hdmi, a sima sd adáshoz pedig csak scart-os dobozt adnak. Erre érdemes figyelni, ha szolgáltatói boxot igényelsz.

(#11205) Flashget:
ha jól tudom a kártyát csak upc készülékkel lehet használni. Ez újabban lehet már mediacard cam modul is, de az ci+ fajta és nem garantált, hogy működik ci slotban.

[ Szerkesztve ]

(#11207) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Gigabyte GT-P6000 nevezetű TV tunert. Rákerestettem a csotornákra de csak a töredékét találta meg. :( Orvosolható? :)

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#11208) Kuzso


Kuzso
csendes tag

Sziasztok!

Még sosem volt Tv-tunerem, viszont most szeretnék venni egyet, a lakásban UPC van, arra szeretném rákötni, Ti milyet ajánlanátok? Én egy LifeWiev LV8H-t néztem, arról mi a véleményetek?

Előre is köszi!

"-Luke, Én vagyok az apád! -Apa, adjá' pézt!"

(#11209) Avermedia_hu válasza Kuzso (#11208) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Szia,

Jól nézted, analóg tunert kell venned.
És az analóg csatornákat fogod tudni nézni vele. (digitálist UPC esetén nem!)

A Lifeview márkáról néhány infó pl itt, ezen a fórumon: [link]

Mindenképpen analóg vagy Hybrid (jellemzően DVB-T+analóg) tunert keress.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11210) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Lehet, hogy ez hülye kérdés, de egy TV tuner használható vhs digitalizálásra? Abból milyet érdemes venni? (Mármint VHS digitalizáló)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#11211) negro


negro
őstag

Hello. PC monitorjan tvzek egy belso WinFast DTV1800 H -val sima analogon de most szandekozom az UPC-nel valtani HD elofizestesre amihez jon ugye egy HD box is toluk es kerdes, h ezzel a tv tunnerel en tudom fogni a digitals cabeles HD adasokat?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#11212) azbest válasza negro (#11211) üzenetére


azbest
félisten

Nem. A dtv 1800 h analóg és dvb-T jelet képes kezelni. A kábeles pedig dvb-C.

Ha arra gondolsz, hogy össze lehet-e kötni a hd box analóg kimenetét (scart) a tuner video bemenetével, akkor igen. Viszont nem lesz HD az adás, amit a gépen látsz.

[ Szerkesztve ]

(#11213) negro válasza azbest (#11212) üzenetére


negro
őstag

Aha, ertem. Azert fasza, h anno direkt ugy vettem a tunert, h digitalis adasokat is tudjon majd fogni nem gondoltam, csak antenasat amivel sokra nem megyek... Igy viszont akkor mit tehetek? Cserlnem kene a tunert egy DVB-C -re alkalmas tunnere? De akkor meg nem felesleges a HD BOX? (mennyivel egyszerubb lenne ha hangszoros hdmi-s moniorom lenne gondolom)

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#11214) Flashget válasza negro (#11213) üzenetére


Flashget
félisten

Nem.
Legegyszerübb az lenne amit én is vettem tavaly...ha már monitor kellett akkor tuneres monitor (feltéve ha nem akarsz rögzíteni műsort)
Vagy veszel egy ilyet vagy ilyet vagy ilyet

illetve használd a topic keresőt DVB-C tunert keresve.

Realme GT Master Edition

(#11215) Avermedia_hu válasza pocokxx (#11210) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Igen.

Analóg, vagy analóg hybrid tuner kell hozzá.

- vagy rákötöd a tunerre a vhs magnó felől a koax (antenna) kábelt, kikeresed a jelet, és felveszed. (romolhat a minőség így)
- vagy olyan tv tunert választasz, aminek van AV bemenete is (kompozit, s-video), és arra csatlakoztatod a vhs magnót.

/a fentieket pl ezzel, vagy ilyennel meg tudod valósítani: [link]
az oldal közepén van egy jó ábra/

vagy eleve keresel egy ilyen eszközt: [link]
Digitalizáló kártya vagy kábel.
Nagy árkülönbségeket fogsz látni.
A lelke a mellé adott szerkesztő szoftver. Arra figyelj, amikor választasz. A legolcsóbbakhoz semmi nincs. De ha van már megfelelő alkalmazásod hozzá, akkor az is jó lehet neked.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11216) zichie válasza negro (#11213) üzenetére


zichie
senior tag

UPC esetében olyan dvb-c tunert kell beszerezni a pc-hez, ami támogatja a upc esetében használt ci+ szabványt. Jelenleg csak olyan tunerek léteznek, amelyek a sima ci szabványt támogatják. A UPC-nél az m2 kivételével az összes digitális adás kódolt. Lehet tőlük cam modult és kártyát rendelni, azonban a modul és a chipkártya esetében odafigyeltek arra, hogy olyan szabványt használjon (CI+), hogy nem működjenek a pc-s dvb-c tunerek. Amennyiben kábeles digitális adásokat akarsz nézni, rögzíteni (akár hd-ben is) közvetlen pc-vel, akkor nem csak dvb-c tunert kell beszerezni, hanem szolgáltatót is kell váltani sajnos. Én részben emiatt váltottam upc-ről digi-re, mert nem tudtam használni a dvb-c tunerem.
Amennyiben nincs CI+ szabványnak megfelelő tv, monitor vagy pc tuner, akkor csak a szolgáltató settopbox-szát lehet használni. A UPC egy ilyen szolgáltató... Pl. a Digi nem, ott nincsenek ilyen korlátozások. Érdemes beleolvasgatni a UPC digitális kábeles topikjába, ott minden ki van tárgyalva a témában.

[ Szerkesztve ]

(#11217) kutga


kutga
nagyúr

Sikerült beüzemelni a Palmtop TV-t Win7 alatt, minőségben nem egy bajnok de nem is voltak nagy igényeim.

Let the Zone take me if I am.

(#11218) negro válasza zichie (#11216) üzenetére


negro
őstag

Koszonom a infot, nem gondoltam, h ennyire nehez lesz PC-en HDTV -ezni 2012-ben...vegyek DVB-C tunert CI-vel meg meg szolgaltatot is valtsak. Ennyit nem er komolyan mondom. Ha alapvetoen nem lenne fontos a gepre rogzites akkor szamomra egy jarhato ut az lenne ha monitort cserelnek olyanra amin van hdmi es a HD Boxot arra kotnem a hangot meg rc -vel pl az erositobe kulon. Ez mukodne igy? Bar hozzateszem a IPS-es Dell-em nem szivesen cserelnem.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#11219) fo_di válasza negro (#11218) üzenetére


fo_di
őstag

dvi-re egyszerű passzív kábellel is alakíthatod már a hdmi kimenet képét (ebayen 2 dollár körül 1 méter)
vga-ra alakításhoz meg megfelelő konverter kell (itt mutatnak párat, ne zavarjon meg, hogy az oldal raspberry pi specifikus, használható máshoz is)

így nem kell új monitort venni, és a mostanin is nézhető, ha van 1 üres bemeneted rajta (persze így a rögzítés nem kivitelezhető)

(#11220) negro válasza fo_di (#11219) üzenetére


negro
őstag

Ez jol hangzik es ez az atalakito nem ront a kepminosegen?

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#11221) azbest válasza negro (#11220) üzenetére


azbest
félisten

Ha a hdmi-dvi kábelre gondolsz, azon változatlanul halad át a digitális kép. Az hdmi-vga átalakítás biztosan ront valamennyit. A pécét dsub kábellel is a monitorra kötheted és akkor csak egy hdmi-dvi kábel kell a boxhoz.

[ Szerkesztve ]

(#11222) negro válasza azbest (#11221) üzenetére


negro
őstag

Akkor azt hiszem meglepem a vatlast igy. Jo kis monitor ez a 2209WA de most megkeseriti az eletem, h csak DVI es VGA csatija van mindossze. Koszonom a infokat.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#11223) kutga


kutga
nagyúr

Sziasztok!

Szereztem egy Leadtek Palmtop TV asztali USB-s TV tunert Win7 64 bit ala es drivert keresek hozza.

Amit toltottem csak ugy mukodik ha a Win indulasanal bekattintom hogy nem alairt illesztoprogramot is engedelyezzen, egyebkent nem, minden indulasnal meg nem akarok F8-azni. :)

Probaltam virtualis XP-vel mert ahhoz van hivatalos driver de onnan meg nem latja eszkozkent a tunert.

Valakinek van otlete? :R

Let the Zone take me if I am.

(#11224) Avermedia_hu válasza negro (#11222) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

"Ha alapvetoen nem lenne fontos a gepre rogzites akkor szamomra egy jarhato ut az lenne ha monitort cserelnek olyanra amin van hdmi es a HD Boxot arra kotnem a hangot meg rc -vel pl az erositobe kulon."

Most akkor alapvetően fontos, vagy sem a PC-s felvétel?
Ha nem fontos, nem fárasztalak az ötleteimmel.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11225) fo_di válasza kutga (#11223) üzenetére


fo_di
őstag

a gyári vista x64 driver nem jó hozzá?
tudtommal működnie kellene
esetleg az itt leírtak segíthetnek a nem aláírt illesztővel

(#11226) kutga válasza fo_di (#11225) üzenetére


kutga
nagyúr

Vista nem igazan ment de megprobalom meg egyszer, vagy a leiras amit linkeltel.

Let the Zone take me if I am.

(#11227) admin4911


admin4911
tag

sziasztok!
Kworld capture tv tuner kártyával lehet a cool tv adásait felvenni (rögzíteni)?

erről lenne szó:[link]

(#11228) gáspár lászl


gáspár lászl
tag

Sziasztok!!

nekem van egy cinergy 400 tv tunerem ,és nem tudom felrakni a gépre,eddig müködödt de most meg nem tudom felrakni rá,ennek mi a baja lehet????

Meg van egy pinnacle system pro tv tunerem is annak meg az a baja hogy feltepitem ,és keresek vele adókat és nem talál rajta semmit sem,pedig minden bevan dugva mind a 2-töhöz,nem egyszere használom őket ,ez eredetileg bent volt a gépbe????

(#11229) Zull


Zull
senior tag

Kicsit off topic, de szerintem itt jó helye lesz itt.

Szóval: Tudna valaki ajánlani nekem valami jóféle beltéri antennát? A jelenlegi "botantenna" is hellyel közzel veszi a jelet, de valami olyasmit szeretnék ami bármikor bárhogyan használható jelet tud adni a tunernek, meg esetleg azt is elviseli ha beletoldok a rendszerbe egy 10m plusz kábelt.

Abból ítélve hogy a botantenna is hellyel közzel elboldogul túl nagy magicre nem lesz itt szükség.

Előre is köszi a segítséget!

U.I.: Bár a 28dB kicsit overkillnek tűnik, de ez legalább nem néz ki antennának, szépen el tudnám bújtatni a szobában [link]

[ Szerkesztve ]

(#11230) Avermedia_hu válasza Zull (#11229) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Szerintem (ár/érték arányban) a két legjobb:

[link]

[link]

Nekem a második van, nagyon rossz vételi körülmények között, 10m hosszabbítással működik. (persze csodát nem is lehet várni, azt mondanám, ezek produkálták nekem a legjobb eredményt)

De 40db felett valószínűleg minden antenna hasonlóan jó.
Csak nincs nagy kínálat belőlük.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11231) Zull válasza Avermedia_hu (#11230) üzenetére


Zull
senior tag

Köszi a gyors választ!

Földrajzilag viszonylag jó helyen vagyok, mind a száva utcai mind a széchenyi hegyi adó nagyjából 18km-re van tőlem, a nagyobb gond hogy át kell mennie a jelnek egy több mint 40CM-es téglafalon, aztán rá kb 3 méterre egy termetes fenyőfán, majd egy diófán, és végül egy 20kV-os vezetéket hurcoló oszlopon is (ami nem pici oszlop, szóval így még egy sub 1GHz jel is csak nagy fájdalmak közepette szeret átmászni rajta), meg is lepődtem hogy a kis botantenna milyen derekasan teljesített :D

Szóval jó kérdés, lehet kicsit overkill lenne +40dB-es antenna, bár utána biztosan nem kellene azon merengenem, vajon ha átkapcsolok lesz-e jel :D

Apropó, most akkor melyik is sugároz nagyobb teljesítménnyel? itt: [link] a szávai utcai adót írják nagyobb teljesítményűnek, nem is kicsivel, de a dvbtmap.eu-n a széchenyi hegyi van erősebbnek feltüntetve. Bár gondolom az előbbi hitelesebb forrás.

(#11232) Flashget válasza Zull (#11231) üzenetére


Flashget
félisten

1,5 km-re vagyok a Száva u-i toronytól, panelban 100% jel 0bit hiba a mindigtv-n.

1. kép adatok
és egy ehhez hasonló noname antennával néztem 3D-ben az EB döntőt.

Realme GT Master Edition

(#11233) YceBear


YceBear
tag

Sziasztok,

Az Avermadia Quadro HD A717 teljesen eltunt a piacrol. Lesz valami utod verzio vagy csak a szokasos nyari idoszak miatt nem lehet kapni?

(#11234) gáspár lászl


gáspár lászl
tag

sziasztok!!

nekem van egy pinnacle system pro tv tuner kártyám,tegnap feltettem ezt a progit dscaler ez jó volt tegnap de egy idő után nem volt jó nem tudom bejozni rajta a csatornákat,ez ellen mit lehet tenni?

(#11235) Avermedia_hu válasza YceBear (#11233) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Szia!

Sajnos nem lesz.
Ősszel sem.

A kártya gyártása leállt.
Hasonló utód termék megjelenése sem várható.

Sajnálom.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11236) YceBear válasza Avermedia_hu (#11235) üzenetére


YceBear
tag

Szia,

Koszi a yors valaszt. Sajnalom en is. Viszont ezekszerint az itthon csak Terratec PCIe kartya vasarolhato. Errol van valakinek tapasztalata?

(#11237) #65675776 válasza Avermedia_hu (#11235) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert mi a túró történt már? Lesz bármi DVB-C tuner helyette?

(#11238) Avermedia_hu válasza #65675776 (#11237) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Nem.
Már elég biztosnak látszik, hogy nem lesz sem A717, sem más DVB-C.

Daa-raa. Ha Debrecenben leszek, találkozhatnánk.
Augusztus elején járok feléd.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11239) Flashget válasza Avermedia_hu (#11238) üzenetére


Flashget
félisten

De mi a túró van a gyártókkal? Ennyire lenyomja a tunerek gyártását a lapos tévékbe épített DVB-C/T/S tunerek?

Realme GT Master Edition

(#11240) Avermedia_hu válasza Flashget (#11239) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

Részben.
És az, hogy egyre inkább streamet néznek, letöltenek az emberek.
Kezdi az internet átvenni a TV előfizetés helyét.
Gondolj bele, hogy már a TV gyártók is internet-ready TV-ket csinálnak, csak hogy el lehessen adni.
Minden egy irányba mutat.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11241) Flashget válasza Avermedia_hu (#11240) üzenetére


Flashget
félisten

nekem is samsung D6500 smart 3D tv van, de nem használom internetezéshez, mert kb. 2000-ben volt ilyen sebességű a betárcsázós net + celeron proci ;)
a smart része jó dolog viszont a beépített tuner digikábelen meg egyenesen főnyeremény mint egy tuneres monitornál.

viszont műsort rögzíteni a különböző jogok miatt (nem lehet a tv-ről felvett műsort más lejátszón pl. PC-n lejátszani vagy DVD-re kiírni sőt még ugyan ilyen tipusú de másik tv-n lejátszani sem) még mindig a PC-s tunerekkel vagy az asztali felvevőkkel jobb. Toivábbá nem lehet tv-vel ugyebár digitalizálni régebbi VHS felvételeket. Szóval lenne létjogosultsága még a tunereknek PC vagy laptophoz szerintem.

Realme GT Master Edition

(#11242) Avermedia_hu válasza Flashget (#11241) üzenetére


Avermedia_hu
senior tag

a felvétellel és digitalizálással kapcsolatos igényt mi is érzékeltük
ez a két rögzítő (capture) kütyü felvétel időzítést is tud a beállított TV csatornákról:
C874
C283

A C874 régóta a piacon van.
Mivel a magyarországi STB-k kb. 20%-a tud csak komponenst, így bár nem PC független, mégis előnyösebb lehet.

A DVB-T tunereket egyébként szépen viszik. És fogják is még jó darabig.
A Hybrid is jól fogy. (analóggal)
Tehát valóban van létjogosultsága a tunereknek. De sajnos alkalmazkodni kell a globalizált világ trendjeihez.

Üdv: Attila @ www.proav.hu

(#11243) zichie válasza Flashget (#11241) üzenetére


zichie
senior tag

Mivel a smart tv által rögzített műsorra titkosítás kerül így azt előtte pc-re kell másolni, ahol lehet dekriptálni és ts formátumra konvertálni. Ez részben kiváltja a pc-s tuner használatát, bár szerintem nem kényelmes. Persze nem tudom, hogy ez gyakorlatban mennyire működik, nekünk a samsung tévén nincs pvr funkció. PC-s dvb-c tunert használok rögzítésre.

[ Szerkesztve ]

(#11244) Flashget válasza zichie (#11243) üzenetére


Flashget
félisten

megoldható a konvertálás, de túl bonyolult és egy átlag user sosem fogja megcsinálni..én ha megis tenném 1x de állandóan nem.
PVR alternatív megoldás (2012-06-02) részhez kell meni oldal közepe kb.

Realme GT Master Edition

(#11245) admin4911


admin4911
tag

Sziasztok!
van egy ilyenem:[link]
(KWORLD KW-TV878RF-PRO PCI TV Tuner)és az lenne vele a problémám hogy nagyon szemcsés a kép.mit lehetne vele csinálni?

ja,és ti milyen programmal használjátok?
nekem a driverén volt egy "mpegtv station pcitv"és rátelepítettem elindítottam,és kér frekvenciát én meg is adom neki és utána kiírja "initial h/w fail" akármelyik frekvenciára megyek ezt írja ki.miért?

(#11246) John_2nd


John_2nd
csendes tag

Tudna valaki ajánlani a DIGI-Kábel DIGITÁLIS adásait garantáltan venni képes PC-s TV tunert?

(#11247) admin4911 válasza John_2nd (#11246) üzenetére


admin4911
tag

pl:
KWORLD KW-TV878RF-PRO PCI TV Tuner
vagy [link]

(#11248) azbest válasza John_2nd (#11246) üzenetére


azbest
félisten

A digi kábeles digitális adását dvb-c vevővel lehet nézni. Innen lehet válogatni és keresni olyat, ami beszerezhető [link]

(#11247) admin4911
Azt a nagyon régi analóg kworld kártyát újabb windows verziók alatt nem is nagyon lehet használni, mert nincs hozzá rendes driver.

[ Szerkesztve ]

(#11249) admin4911


admin4911
tag

valaki erre:[link]?

(#11250) azbest válasza admin4911 (#11249) üzenetére


azbest
félisten

A többség már semmilyen programmal nem használja, ha Vista vagy Win7 oprendszere van. Talán 32 bitesen még valahogy életre lehet kelteni, de 64 biten esélytelen. Xp vagy linux alatt még eldolgozgat. Bár ha a keresőbe beírom, akkor szidják a minőségét: [link]

Lehet jobban jársz, ha veszel valami normális újabbat az aprón. (pci csatolós CX2388x kerülendő, ha 64 bites rendszerrel használnád).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.