Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#41201) dugo_ válasza ozd992 (#41199) üzenetére


dugo_
veterán

Az SX930 jobb az MLC típusú memória és a limitmentes garancia miatt.

(#41202) Emperor_ válasza California1 (#41198) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt ajánlom inkább, a CX300-al nincsen még tapasztalat.

Térdre, imához, mert folyamatosan pukkannak el a Agility 3-asok.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41203) ph2012


ph2012
senior tag

Egy SSD tárolóra feltöltött adatokra hány év garanciát adnak a gyártók?

Köszi.

(#41204) Mercutio_ válasza ph2012 (#41203) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mint a HDD-re töltött adatokra? :U

:DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41205) California1 válasza Emperor_ (#41202) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm !
Miért ezt ajánlottad amúgy ?

(#41206) ph2012 válasza Mercutio_ (#41204) üzenetére


ph2012
senior tag

Van adattárolási idő garancia az SSD-knél? A pendrive-nál 10 év garanciát írnak a rátöltött adatokra.

[ Szerkesztve ]

(#41207) Mercutio_ válasza ph2012 (#41206) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ki ír, hol?
Még magára a pendrive-ra sincs általában 10 év gari, nemhogy az adatokra :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41208) jeni válasza ph2012 (#41206) üzenetére


jeni
félisten

Az a 10év garancia a pendrive működésére vonatkozik. Az adatok elvesztéséért nem vállalnak felelősséget!

(#41210) Emperor_ válasza California1 (#41205) üzenetére


Emperor_
addikt

Barátságos az ára, ajánlott típus, némileg nagyobb a tárterülete. Gari időben egyeznek.

csocs (#41209) A hűtés megléte.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41212) California1 válasza Emperor_ (#41210) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm !
Mennyire mérvadó amit megadnak a Crucialnál írás /olvasási sebességet?
Azért kérdem mert ugye a jelenlegi OCZ Agility3 látványosan elmarad(t) attól amit hirdettek .

Előre is köszönöm a választ

(#41213) Raymond válasza California1 (#41212) üzenetére


Raymond
félisten

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41214) California1 válasza Raymond (#41213) üzenetére


California1
őstag

Köszönöm :-)

(#41215) ph2012 válasza Mercutio_ (#41207) üzenetére


ph2012
senior tag

Például ennél a Verbatim pendrive-nél a tulajdonságoknál 10 év adatmegtartó képességet írnak: [link].

Ilyen adatmegtartó képességi idő nincs az SSD-nél?

(#41216) Aurig@ válasza csocs (#41209) üzenetére


Aurig@
őstag

Én azt vettem, amelyiken van a piros színű borda. Nagyon jó kis SSD!

(Aqua-ban kapható.)

[ Szerkesztve ]

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#41217) Emperor_ válasza ph2012 (#41215) üzenetére


Emperor_
addikt

Elég sok SSD speckót láttam már, de ilyen adatot nem adtak meg sehol.
A szabvány úgy emlékszem 1 évet ad meg. Tehát felmásolod az adatot az SSD-re és elrakod a polcra, akkor 2 év múlva simán lehet, hogy nem tudsz visszaolvasni semmit.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41218) csocs válasza Emperor_ (#41217) üzenetére


csocs
tag

re: ph2012 (#41216)

Tisztázni kell, hogy az SSD nem tartós adattárolásra való. Arra ott a HDD.
Az SSD a gyors elérésről szól, a folyamatos használatról.
Tárolásra, ha van egy kis sütnivalója az embernek, nem SSD-t vesz, mert arra ez fajlagosan nagyon drága.
A kérdés tehát valójában irreleváns. Hogy meddig "áll el". Nem erre használod az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#41219) Mercutio_ válasza ph2012 (#41215) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham, érdekes módon garanciát viszont csak 1 évet adnak;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#41220) inf3rno válasza Mercutio_ (#41219) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pont most kérdezek utána ennek, hogy hogyan van. Én úgy tudtam, hogy EU-ban 2 év a minimum, amit elektronikai termékekre adhatnak, hiába írja rá a bolt, hogy 1 év.

Buliban hasznos! =]

(#41221) radi8tor válasza inf3rno (#41220) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1 év a kötelező jótállás, lehet +1 év szavatosság de az más téma és nem is biztos van mindenre.

⭐ Stella

(#41222) inf3rno válasza radi8tor (#41221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Tényleg így van, sőt még olyan szabály is van, hogy csak 10k felett kötelező a jótállás, a szavatosság meg kb. olyan, hogy kitörölheted vele a hátsód, ha valami olcsóbb cikkről van szó, mert többe kerül a szakértői vélemény, mint amit visszakapsz.

Buliban hasznos! =]

(#41223) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Akkor szerintetek ő elég lesz nekem alap felhasználásra egy kb 6 éves Asus laptopba? [link]

Vagy mit tudtok ajánlani 20 ezerig, ami megbízható és jó?

Csak a win futna rajta meg pár progi, ezek közül ami nagyobb az a PhotoShop.

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41224) jeni válasza spiky03 (#41223) üzenetére


jeni
félisten

Típus alapján jó választás. Talán annyit esetleg ugyanazt meglehet venni olcsóbban. Esetleg több év garival az SX930,SP920. Lehet számítani, hogy a laposod előbb utóbb elromlik ezáltal az SSD-t át tud tenni egy másik gépbe.

(#41225) spiky03 válasza jeni (#41224) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm a gyors választ.

Akkor ezt mondod megérheti az a +3 ezer forint mondjuk azt a +2 év garit az Adatánál? Mert mondjuk nem kerül sokkal többe, mint a Fury :)
Valamint mi a különbség a SX930 és az SP920 között? Mert árban is hasonlóak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41226) Hauptmann válasza spiky03 (#41225) üzenetére


Hauptmann
addikt

Az SP920-nál az utolsó két év gari gyártói, neked kell velük elintéztetned, az SX930-ra meg megadják a teljes 5 év kisker garit. Meg talán kicsit gyorsabb, de ez lényegtelen. Az lehet még, hogy az SX930-at szinte mindig desktop kiszerelésben adják, ehhez jár 3,5-ös keret, meg spacer, a 920-at meg csak úgy magában. Ha meg az is Desktop, kb. egy árban van a 930-al.

[ Szerkesztve ]

(#41227) dugo_ válasza Hauptmann (#41226) üzenetére


dugo_
veterán

Szerintem 920-ból is csak desktop kiszerelés van, 3,5"-os kerettel együtt.

(#41228) jeni válasza Hauptmann (#41226) üzenetére


jeni
félisten

Az SP920 is van keret hozzá. Hátránya a plusz regisztráció a +2 év garis miatt (a 4.5. évben neked kell postáznod)

(#41229) spiky03


spiky03
veterán

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. :R

Az SX930 lesz akkor a tuti. :)
Gondolom az a keret nem lesz jó a laptopba a mostani winyohoz a CD-ROM helyére?
Mert azt meg oda szeretném rakni. Az író nem kell van külső BD írom. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41230) dugo_ válasza spiky03 (#41229) üzenetére


dugo_
veterán

Nem, az asztaliba való.

A laptopodhoz hdd caddy/optibay kulcsszavakkal tudsz adaptert keresni. Kétféle méret lehetséges, 9,5mm, ill. 12,7mm. Húzd ki az optikai meghajtót és mérd le a vastagságát. Kínából ~ezer forint, aprón 2-3k, kisker boltban pedig le se merem írni mennyit kérnek egy ilyenért...

(#41231) jeni válasza spiky03 (#41229) üzenetére


jeni
félisten

Az Optibay kerethez nem kell az. Nincs jelentősége annak. Mivel,hogy csavarral lesz rögzítve. A lényeg az,hogy abból a 12.7mm vagy a 9,5 kell neked abból nincs nagy márka választék. Az olcsóbbak is jó neked.

[ Szerkesztve ]

(#41232) berochh


berochh
csendes tag

Üdv olyan kérdésem lenne hogy egy m2 slotos ssd-t szeretnék venni és csak azt használni a gépbe egy wd blue 500gb os m2 2280ast gondoltam és az baj ha nincs melette hdd ?? A gépet játékra és filmezésre használom

[ Szerkesztve ]

(#41233) spiky03 válasza dugo_ (#41230) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor jól gondoltam én is, hogy az nem kell nekem :D

Ez lesz akkor amit kérek szülinapomra. :) [link]

Keretet meg majd nézek a mostani winyóhoz valamilyet, de előbb le mérem, hogy mekkora is kell.

Köszönöm ismét a segítséget. :R

Még egy gyors kérdés, hogy nem tudjátok az a Spotify-os hiba javítva lett már ami az SSD-knél állt fent?

@(#41234) dugø
Az jó. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#41234) dugo_ válasza spiky03 (#41233) üzenetére


dugo_
veterán

Tudtommal már rég.

This issue has been fixed in the current version of the desktop client (1.0.42), released November 11th, and rolled out to all our users.

[ Szerkesztve ]

(#41235) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes ssd beépítő keret venni laptophoz ami be menne a dvd meghajtó helyére?,a laptop se mai gyerek úgy kb 6 éves elmúlt van benne egy i3 mas proci egy 512megás videokártya meg 4gb ram, Meg érdemes e majd 5 éves ssd t beépíteni laptopba igaz meg kímélt 95% os samsung?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41236) Raymond válasza Pityu. (#41235) üzenetére


Raymond
félisten

Itt inkabb a HDD helyere rakd be az SSD-t. Ha kell a tarhely akkor meg a DVD keretbe a HDD-t.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41237) Pityu. válasza Raymond (#41236) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem,minden a hdd n van adatok,az ssd n a rendszer lenne,meg azt olvastam,ha a hdd t be tenném a dvd helyére akkor sérülékenyebb lenne meg magyaráztak valami hdd védelmet hogy ott nem biztos hogy működne csak az eredeti helyén.Másik kérdés meg olyat is hallottam nem lehetne bootolni ssd vel a dvd író helyéről vagy rendszernek használni ,ez igaz?Mert volt aki azt mondta hülyeség volt aki meg azt mondta igaz.Na meg a hdd jobban melegszik mint az ssd a dvd helyén nem lenne rosszabb a szellőzése?Bár másik kérdés z ssd melegedése nem lenne gond pl a dvd helyén?

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41238) Emperor_ válasza berochh (#41232) üzenetére


Emperor_
addikt

Az SSD elég önmagában, akkora méretet kell venni, amin elférsz. Az összefoglalóban találsz ajánlott típusokat.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41239) dugo_ válasza Pityu. (#41237) üzenetére


dugo_
veterán

ha a hdd t be tenném a dvd helyére akkor sérülékenyebb lenne
Mitől lenne?

hdd védelmet hogy ott nem biztos hogy működne csak az eredeti helyén
Ha van gyro a gépben, akkor portoktól függetlenül lövi le a hdd-ket.

Másik kérdés meg olyat is hallottam nem lehetne bootolni ssd vel a dvd író helyéről vagy rendszernek használni ,ez igaz?
Gyakran előfordul. Vagy a gagyi keret miatt vagy a csillagok együttállása olyan, hogy nem szereti a gép. Ami viszont fontos, hogy az optikai meghajtó helyén sokszor csak sata2 port van (néha még sata1 is előfordul), ami elég nagy bottleneck egy sata3-at kimaxoló rendszermeghajtónak.

Na meg a hdd jobban melegszik mint az ssd a dvd helyén nem lenne rosszabb a szellőzése?
Egyiknek sincs szellőzése se az optikai helyén, se az eredeti porton. A hdd hőmérséklete rögtön le fog esni, ha csak adatra használod. Az ssd-nek pedig 70 fokig nem lesz baja, nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#41240) Pityu. válasza dugo_ (#41239) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Tehát akkor,a hdd vel semmit nem éreznék ha a dvd íróra helyére raknám,így tényleg értelmesebb a hdd helyére rakni az ssd t.2000-3000 ft ért találtam 12,7mm SATA-SATA HDD/SSD caddy, második winchester beépítő keret (full alu.),vagy SATA II/III LAPTOP Optibay másodlagos SSD/HDD beépítőkeret nem tudom,ezek jók lennének e?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41241) dugo_ válasza Pityu. (#41240) üzenetére


dugo_
veterán

Ezek univerzális keretek, csak a vastagságot nézd. Bele lehet futni inkompatibilitásba, de azt úgysem fogod tudni előre.
Vedd kiskerből, vagy aprón helyszíni próbával és akkor kevésbé szívás, ha a kifogott darab épp nem ismeri fel a hdd-t az adott notiban.

(#41242) Pityu. válasza dugo_ (#41239) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Arra is gondoltam,hogy olcsóbb megoldás lenne talán egy usb csatolású külső rack a hdd hez,csak azon agyalok ha az ssd ről át pakolnék egy két dolgot pl a temp mappát ilyesmit akkor azt hogy tudnám meg tenni,vagy ha usb re be van dugva a hdd akkor ugyan úgy meg marad az áthelyezés?Ezt nézegettem pl és bőven fele annyi mint pl egy boltban vásárolt dvd író helyére való beépítő keret [link] csak kérdés usb 2.0 án mennyire használható a hdd ugye mondjuk 6 éves a gépem szóval gondolom a csatlakozó is benne sata 2,és usb ről lassabb lenne a dolog nem?Egy lenne itt a számtek kereskedésben használt keret mondjuk a vastagságát nem tudom én az enyémen a dvd n olyan 12mm ert mértem,de a használt keretet 4000Ft ért adnák én kicsit sokallom,pláne sokallom az új keretek árát is 5000 és 7000Ft között mennek.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#41243) dugo_ válasza Pityu. (#41242) üzenetére


dugo_
veterán

Ne pakolgass HDD-re semmilyen temp mappát. Minek lassítanád a rendszered, ha már megvetted az SSD-t? SSD-n legyen minden, ami futtatható, rendszerhez kapcsolódik, HDD-n meg csak adat.

Ha elég a külső megoldás, akkor annak is van topikja:
https://logout.hu/tema/kulso_2_5_mobil_rack-ek_topikja/friss.html

(#41244) berochh válasza Emperor_ (#41238) üzenetére


berochh
csendes tag

És az se baj ha ez egy m2 es ssd önmagában?

(#41245) Emperor_ válasza berochh (#41244) üzenetére


Emperor_
addikt

Nem gond, menni fog.
Persze utána kell nézni, hogy fog e menni a lapban, tud e majd boot-olni róla. Több féle M.2-es csatlakozójú SSD van.
Milyen alaplapról van szó?

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41246) berochh válasza Emperor_ (#41245) üzenetére


berochh
csendes tag

Msi b150 mortar artic

(#41247) Emperor_ válasza berochh (#41246) üzenetére


Emperor_
addikt

Itt /katt a Detail-re!/ olvasható, hogy SATA-s M.2-es SSD esetén a SATA1 port nem fog működni.

A WD M.2-es SSD nincsen ebben a kompatibilitási listában.

Úgy vélem, hogy ettől függetlenül menni fog a lapodban.

A telepítéshez -ha bizonytalan vagy- kérj segítséget a lapod topic-jában!

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41248) Raymond válasza Emperor_ (#41247) üzenetére


Raymond
félisten

Kerulouton benne van a listaban, mert WD Blue = Sandisk X400 :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41249) lordkozsi


lordkozsi
újonc

Hali! Új hp probook 450 g4-be raknék m.2-es ssd-t és egy 2 éves 2,5"intel ssd-t a hdd helyére. Működne ez a megoldás? Kíváncsi vagyok milyen lehet full ssd-vel a gép :)
Egy samsung 850 evo-t néztem, mi a véleményetek róla?

Don't mess with time.

(#41250) Raymond válasza lordkozsi (#41249) üzenetére


Raymond
félisten

"Kíváncsi vagyok milyen lehet full ssd-vel a gép"

Gyors es hangtalan (ha nem megy a venti). A Samsung jo valasztas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.