Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#40551) Sabre


Sabre
őstag

Sziasztok!

Az összefoglaló ellenére sem tudom eldönteni bevallom, melyik csatolóval rendelkező ssd-t lehetne az alábbi notebook-ba megvenni.. köszönöm előre is a választ :R

SAMSUNG Notebook Model Code: NP535U3C-A01HU
SATA Port 1 HGST HTS545050A7E380
AMD SATA vezérlő elvileg

Tehát Sata1 csatolós kell akkor csak ennyi? :F

(#40552) Raymond válasza Sabre (#40551) üzenetére


Raymond
félisten

SATA2, az az egyes ott csak a port szama, nem a vezerlo sebessege/tipusa.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40553) radi8tor válasza Geresics (#40550) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó vétel :K de, Adata SX930 talán kicsit gyorsabb nála.

⭐ Stella

(#40554) Geresics válasza radi8tor (#40553) üzenetére


Geresics
addikt

Nem hiszem, hogy azt a sebességkülönbséget észrevenném, viszont a Samu jobb áron van.
Köszi a tippet mindenesetre! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#40555) joker55


joker55
tag

Sziasztok!

Véleményeteket (esetleg már meglévő tapasztalat alapján) szeretném kérni.
Asrock FM2A88M Extreme4+ alaplaphoz, netezéshez, skype videóhíváshoz, szövegszerkesztéshez, heti 2-3 alkalommal való használathoz keresek olcsó SSD-t (120 GB).
Fő szempont, hogy minél tovább bírja meghibásodás nélkül. Sebesség nem igazán számít.
Korábban volt egy ADATA S599 de 1 év után megadta magát, emiatt már nem nagyon bízok az Adata-ban.

Ezeket néztem:
- KINGSTON SSDNow V300
- KINGSTON HyperX FURY
- SANDISK Z400s
- ADATA XPG SX930

Talán a Fury tűnik a legjobb választásnak. Nektek mi a véleményetek/tapasztalatotok?
Köszönöm előre is a segítséget!

--Trance 4ever--

(#40556) dugo_ válasza joker55 (#40555) üzenetére


dugo_
veterán

Ezek közül 5 év garival az SX930 a legjobb. Ha nagyon nem akarsz Adatát, akkor vedd a Fury-t.

(#40557) joker55 válasza dugo_ (#40556) üzenetére


joker55
tag

Köszi a tippet! Lehet hogy a mostani Adata-k már más vezérlővel készülnek és tényleg megbízhatóbbak. Viszont iPonon meg PCX-n néztem és csak 3 év garival vannak.

--Trance 4ever--

(#40558) dugo_ válasza joker55 (#40557) üzenetére


dugo_
veterán

Iponon folyamatosan változik, attól függően, hogy honnan tudják beszerezni. Ha ráér, akkor figyelgesd egy ideig.

(#40559) na007


na007
csendes tag

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
~250 €
2. Mekkora SSD-re van szükség?
500 GB
3. Asztali gép vagy laptop, SATA3 vagy mSata vagy M.2 a csatlakozó?
Laptop M.2
4. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD? (Pontos linket kérünk a gyártó oldalán)
AW 15 R3 a laptop
5. Hány év garanciával rendelkezzen az SSD? (3/5/10 ? Kérünk NE azt írd, hogy minél több, hanem döntsd el, mert kapcsolatban van az SSD-re szánt összeggel!)
3
6. Átlagos, vagy professzionális felhasználásra kell-e az SSD?
játék

Samsung 960 EVO-t néztem ki, látom nincs az ajánlottak között.
M.2 slot van 3 is, ami még teendő az a win migrálása ssdre mivel nincs telepítő lemezem.

Köszi

(#40560) Hauptmann válasza joker55 (#40557) üzenetére


Hauptmann
addikt

Most néztem, az SX930-ra az iponon 5 évet írnak.

[ Szerkesztve ]

(#40561) Sabre válasza Raymond (#40552) üzenetére


Sabre
őstag

:R
Tehát akkor egy sata csatolós ssd kell ebbe.
viszont nem egy mai darab, nincs szükség csúcs ssd-re, 120-180-240GB méretében milyet ajánlotok ami megbizható viszonylag? :))

SataII ssd alig van pár féle, sata3 kínálat azért van.
Gondolom jó a Sata III is, csak max Sata II sebességet fog produkálni a történet... :F

[ Módosította: radi8tor ]

(#40563) Emperor_ válasza Sabre (#40561) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen SATA2-es sebességen fog menni, kb 260 MB/s lesz.

Fent van egy Összefoglaló. Azt már elolvastad? Konkrét típusok vannak ajánlva ;) .

(#40559) na007
Belinkelnéd a laptopodat? M.2-ből többféle csatlakozó van.
Klónozás módszere.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#40564) Sabre válasza Emperor_ (#40563) üzenetére


Sabre
őstag

azzal kezdtem az egészet, csak több féle volt és gondoltam hátha van most 1-1 féle ami bestbuy de akkor végig túrom a boltok oldalait és rendelünk egyet...köszi :R

szerk.: ki is néztem [250GB Samsung 850 EVO SSD meghajtó (MZ-75E250B/EU)] és van is készleten...

[ Szerkesztve ]

(#40565) Raymond válasza Sabre (#40564) üzenetére


Raymond
félisten

Best buy ezekbol ritkan van mert:

1) A felhasznalas mas-mas mindenkinel igy masok a prioritasok
2) Az arak nagyon sokat mozognak fel-le igy mindig van egy 3-5 darab ami "best buy", de valojaba az a "best" ami eppen ugy jon ki valamelyik uzletben - kaphato ott ahol jobb garit adnak, akcios az ara stb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40566) na007 válasza Emperor_ (#40563) üzenetére


na007
csendes tag

Szia!

Nem találtam használható oldalt ahol ez a részlet egyértelmüü volna.
Amit találtam:
The system has 3 M.2 PCIE ports: 2 x PCIE3.0X4 and 1 x PCIE3.0 X2.
[link]

(#40567) Emperor_ válasza Sabre (#40564) üzenetére


Emperor_
addikt

Igen, sajnos nagyon mozognak az árak. A 850-es EVO jó választás, ha megadják az 5 év garit rá.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#40568) Emperor_ válasza na007 (#40566) üzenetére


Emperor_
addikt

Ezt ajánlom.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#40569) Modst3R


Modst3R
senior tag

Üdv mindenkinek!

Nem tudom jó helyen járok-e (jó topicban), de nem találtam m.2 nvme topicot külön.

Véleményt szeretnék erről az ssd-ről, van esetleg vkinek ilyen? Mik a tapasztalatok? 950 PRO akartam, de kezd kifutni, ez picit gyorsabb és picit olcsóbb, de ha kaki akk hanyagolnám...

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#40570) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok

Arra gondoltam, hogy jó lenne lecserelni a winyot a laptopban.
Ezt kaptam ajanlasban: [link]

Nektek mi a véleményetek? Vagy van valami egyéb javaslatotok?
Elég a 120 giga szerintem mert a meglevő 320ast rakom majd bele vissza a CD-ROM helyére.

Win 10 lenne rajta csak meg pár program, pl PS.

Köszönöm :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40571) Raymond válasza Modst3R (#40569) üzenetére


Raymond
félisten

Velmeny vagy erdemleges tapasztalat errol nem lesz meg megkockaztatom hogy senkinek, par hete van csak a piacon. Tesztek vannak ahol nagyjabol osszehasonlithatod a teljesitmenyet a tobbivel (950 Pro is van ott): [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40572) Modst3R válasza Raymond (#40571) üzenetére


Modst3R
senior tag

Igen pont ezt olvastam én is. Ennek alapján azért jócskán elmarad...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#40573) Bodor válasza spiky03 (#40570) üzenetére


Bodor
veterán

Ha winchestert szeretnél cserélni a laptopodban, akkor rossz helyen jársz, mert ez nem a Milyen HDD-t vegyek topik.
Ha viszont SSD-t szeretnél, akkor belépőszintnek ezt ajánlom inkább,mert az UV400-asoknak van egy kis sebesség problémája.

(#40574) joker55 válasza Hauptmann (#40560) üzenetére


joker55
tag

Itt én 3 évet látok :(

Egyébként a felsorolt lehetőségek közül te melyiket ajánlanád?
Köszi a válaszod!

--Trance 4ever--

(#40575) spiky03 válasza Bodor (#40573) üzenetére


spiky03
veterán

Jó helyen járok, mert a winyót szeretném SSD-re cserélni. ;)

Köszönöm az ajánlást! :R

Most már csak azt kell kiderítenem, hogy ez jó-e a laptopomba?
Azt hol tudom megnézni?

ASUS K52J laptopom van

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40576) varmi2 válasza spiky03 (#40575) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit ajánlottak jó lesz a laptopodba.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40577) bkiky01


bkiky01
senior tag

Van oka, h idén min. 3-4 ezret feljebb ment az ára az ssd-nek?

(#40578) Hauptmann válasza joker55 (#40574) üzenetére


Hauptmann
addikt

Ja, bocsánat, én a 240 Gb-oist néztem, arra most 5 év van.

Nem vagyok expert a témában, de én majd az SX930-at fogom venni. Tetszik pl. hogy adnak hozzá elebe 2,5-3,5 beépítőkeretet. De ahogy olvasom a HyperX Fury sem rossz cucc.

(#40580) spiky03 válasza varmi2 (#40576) üzenetére


spiky03
veterán

Melyik?
Amit Bodor ajánlott vagy amit én linkeltem? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#40581) varmi2 válasza spiky03 (#40580) üzenetére


varmi2
nagyúr

Amit Bodor fórumtárs ajánlott. Vagy adata sp920

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#40582) Bodor válasza spiky03 (#40575) üzenetére


Bodor
veterán

"winyót szeretném SSD-re cserélni." Persze, csak először nem ezt írtad.

(#40583) S0sk4


S0sk4
csendes tag

Tiszteletem a fórumozóknak!
SSD vásárlására szántam rá magamat, a bekezdés elolvasása után 3 darabot választottam ki előzetesen de szeretnék benne egy kis segítséget kérni hogy, szerintetek mégis melyiket lenne a gépemhez érdemes beszerezni.

1. Mennyi az a maximum ár amennyit szánsz rá?
Ide inkább azokat az SSD-et linkelém be amiket kinéztem, ha esetleg nem stimmel velük valami vagy ebbe na 35.000 Ft.-os kategóriában van jobb akkor örömmel fogadom a tanácsokat.
https://ipon.hu/webshop/product/hyperx_240gb_savage_sata3_25_shss37a_240g/1044061
https://ipon.hu/webshop/product/intel_240gb_540s_sata3_25_ssdsc2kw240h6x1/1395905
https://ipon.hu/webshop/product/samsung_250gb_850_evo_sata3_25_mz_75e250b_eu_(5_ev_garancia)/872146
https://ipon.hu/webshop/product/samsung_250gb_850_evo_m.2_sata_2280_mz_n5e250bw/1049270
2. Körülbelül 240GB
3. Asztali gép, van SATA3 és M.2-es port is
4. https://www.asus.com/hu/Motherboards/Z97K/specifications/
5. 3 vagy 5 10 évre nem lesz szükségem :)
6. Átlagos felhasználás, rendszernek, WoW és Steam-en belül Dota2-nek lenne a kicsike.

Plusz ha még lehetséges akkor egy olyan segítséget kérnék hogy egy régebben készült cikk aminek a címe "Átfogó elemzés az SDD-k természetéről" az ebben leírtakat ha sikerül elsajátítanom akkor az elegendő lesz az SSD-m helyes beállításához?

Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!

(#40584) sxxorp


sxxorp
őstag

Huh, csak ránéztem; Crucial MX300 525GB: 55,000Ft... ([link]) Tegnap vettem át ugyanitt a pénteki rendelésem 37900Ft-ért...

[ Szerkesztve ]

(#40585) Bodor válasza S0sk4 (#40583) üzenetére


Bodor
veterán

A felsorolt háromhoz képest ezzel jobban jársz.

5 év garancia, tartós MLC chipek és írási limit nincs a garancában, plusz kapsz hozzá egy szép kék beépítőkeretet.

M.2-es csatolóval sem lenne gyorsabb semmi sem, csak jobban melegszik és drágább.

Átfogó elemzés az SDD-k természetéről" helyett van egy újabb, rövidebb a topik jobb oldalán, Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is? címmel, elég ha azt ott írtakat figyelembe veszed.

[ Szerkesztve ]

(#40586) S0sk4 válasza Bodor (#40585) üzenetére


S0sk4
csendes tag

Köszönöm a segítséged, és a linket is tényleg sokkal tömörebb és átláthatóbb a beállítás. Köszönöm még egyszer! :)

(#40587) Bodor válasza S0sk4 (#40586) üzenetére


Bodor
veterán

:R

(#40588) Ralond


Ralond
tag

A biztonság kedvéért megkérdezem, ez az SSD kompatibilis a gépemmel(ASUS G771JW)?
:)

(#40589) radi8tor válasza Ralond (#40588) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem neked M.2 SATA kell a notebookba.

Amit linkeltél az M.2 PCIe, ami asztali gépeknél használatos.

⭐ Stella

(#40590) Raymond válasza radi8tor (#40589) üzenetére


Raymond
félisten

Ugy nez ki pedig hogy PCIe: [link]

2.5" 9.5mm SATA3
- 1TB HDD 5400 RPM
- 1.5TB HDD 5400 RPM
- 2TB HDD 5400 RPM
- 500GB HDD 7200 RPM
- 750GB HDD 7200 RPM
- 1TB 7200 RPM
- 128GB SSD
- 256GB SSD
PCIE x 4 256G / 512G

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40591) radi8tor válasza Raymond (#40590) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aha, bár elég pongyolán fogalmaznak. Odaírhatták volna hogy M.2. :B
Így már azért inkább PCIe.

⭐ Stella

(#40592) Raymond válasza radi8tor (#40591) üzenetére


Raymond
félisten

Vol itt ugyanez egy masik Asus-al is. Csak az USA oldalon van meg a normalis info. A magyar-rol hianyzott az osszegzesben is es a reszletes specifikacioknal is hogy mi van benne ennel it peldaul a nemet oldalon is hianyzik a reszletes spec hogy mi van benne, csak az osszegzes van, a magyar legalabb ugyanaz mint az USA. Ugy latszik Asus-nal a lokalizacio es a nem USA oldalak ugy alltalaban eleg hianyosak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#40593) _tRebroN_


_tRebroN_
tag

Sziasztok!

Nekem egy általános kérdésem lenne az m.2 SSD-kel kapcsolatban. A közeljövőben egy mini itx konfigot építenék amihez többek között egy Gigabyte GA-Z170N-WIFI alaplapot vennék és hozzá egy m.2 ssd-t mivel a lap erre lehetőséget ad. A lap honlapján a M.2 Support List alatt találtam egy kompatibilitási listát amelyen fel van sorolva a vendorok és moduljaik adatai. Alaplap support oldala

Kérdéseim:
1. Egy adott alaplaphoz csak a gyártó által megadott kompatibilitási listában szereplő m.2 ssd-kel fog működni a dolog vagy ez csak egy ajánlás?
2. Ha csak ezekkel működik akkor túl a nyilván való fizikai kompatibilitáson túl mi az oka? Például a telepítéskor betöltendő driver csak ezekhez létezik?

üdv: Norbi

(#40594) radi8tor válasza _tRebroN_ (#40593) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A listában azok az SSD-k vannak, amivel a gyár tesztelte az alaplapot. Másikkal is biztosan menni fog, mivel szabványos csatolófelület.
Ha mégsem menne, akkor 14 napon belül visszaküldheted (elállhatsz a vásárlástól) a webshopnak (amennyiben magánszemélyként vetted). Szóval sok veszteni valód nincs (csak az idő).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#40595) Ralond válasza Raymond (#40590) üzenetére


Ralond
tag

Én se voltam benne biztos, normálisan nincs megnevezve. Rosszat pedig nem akartam venni.

Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget! :R

(#40596) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Fogalmam sincs, jó helyen járok-e, előre is elnézést, ha nem.

Egy viszonylag régebbi laptop élettartamát szeretném megnyújtani kissé, versenyképesebbé tenni még egy-két évre. Mezei felhasználásról beszélünk, internetezés, filmezés, zenehallgatás, office.

Egy 8 éves HP 6730b-ről beszélünk, P8600-os processzorral és 4GB DDR2 800-as memóriával. Jelenleg egy Seagate Momentus 500GB ST9500423AS (SATA2, 7200rpm, 16MB cache, 3 Gbit/s) vinyó forrong benne és az lenne a kérdésem, véleményetek szerint ha ahelyett kapna a noti egy 256os SSD-t (vagy 128GB-t és mellé külső vinyó), milyen sebességjavulásra számíthatok, volna-e egyáltalán értelme rákölteni durván annyit, mint amennyit kb. maga a gép ér.

Amennyiben igen, úgy milyen SSD-t tudnátok javasolni? HDD-keretem van a notiban, az elegendő hozzá, vagy az SSD-hez másmilyen keret/adapter kell?

Jelenleg win7 fut a gépen, de tervezem a win10-re váltást.

Előre is köszönöm a segítséget, remélem nem kérdeztem extrém nagy hülyeséget :)
Péter

(#40597) dugo_ válasza Peterhappy (#40596) üzenetére


dugo_
veterán

Kéne egy keretösszeg, ill. az elvárt garanciaidő is. Ha jó állapotban van a HDD, akkor berakhatod az optikai meghajtó helyére egy optibay adapter/hdd caddy nevezetű átalakítóval vagy vehetsz neki külső USB-s házat (1-3k-s beruházás).

Sima 2,5"-os SATA modellek közül tudsz válogatni ehhez a notihoz. A legolcsóbban egy HyperX Fury vagy Adata SP920-szal úszod meg a fejlesztést. Ha belefér a 250-es modell, akkor vedd azt, időtállóbb, ha kihal a gép, akkor majd viszed tovább a következőbe.

A DDR2 elég nagy bottleneck, illetve a C2D-s mobilprocik sem túl fürgék már, de azért érezni fogod a javulást.

(#40598) Peterhappy válasza dugo_ (#40597) üzenetére


Peterhappy
őstag

Szia!

Elnézést... Új vásárlásnál 120/128 esetében 16-18k, 240/256 esetében mondjuk 22-24k volt az elképzelésem, de +/- 1-2 ezer forint nem probléma.

Elvárt garanciadő: mindegy, bevallom őszintén még használt modellben is gondolkodtam, bár tudom hogy azt azért ésszel kell.

Külső vinyóm van, úgyhogy a mostani semmiképp sem maradna bent.

SATA = SATA2?
Mindkettő nagyon jónak tűnik és 128 esetében árban is szimpatikus, 256-nál megéri az a +5-6ezer felár a kedvezőbb árúakhoz képest?

Köszönöm a kései/korai segítséget!

Jó éjt!
Péter

(#40599) frankdelgado válasza Emperor_ (#40549) üzenetére


frankdelgado
őstag

Hali!

A crucial 55 ropiba fáj, a goodram meg 38, mi különbség van köztük?

(#40600) dugo_ válasza Peterhappy (#40598) üzenetére


dugo_
veterán

SATA, mint fizikai méret. Sebesség tekintetében csak SATA3-as SSD-ket tudsz venni ma már, de visszafele kompatibilisek. (Valószínűleg SATA2-es a laptop, nem találok róla infót. Ilyenkor 270MB/s környékén tetőzik a szekvenciális sebesség).

Ezeknél olcsóbban általában budget TLC chipes modellek találhatóak, amikről vagy nincs infó, hosszútávú tapasztalat, vagy ismert sebességproblémáik vannak bizonyos helyzetekben. Eléggé mennek fel az árak, de érdemes minimum ezeket megcélozni. Használtan keresd az ajánlóban lévő piacon található, ill. kifutott, de jó modelleket. Bár nekem az a tapasztalatom, hogy a többség nem adja annyival olcsóbban, hogy megérje rizikózni a garancia nélküli darabokkal.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.