Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:03:39

LOGOUT.hu

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el! Ha ezt végigolvastad, de még mindig nem sikerült dönteni, akkor amikor kérdezel, kérünk, feltétlen tüntesd fel az alábbi adatokat!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77270) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Köszönöm a türelmeteket, megszületett egy megoldás. A Flash topik a továbbiakban SSD kibeszélő néven fog tovább futni, így ott szabadabban lehet az SSD-ket kibeszélni, megosztani pozitívumot és negatívumot is.

Itt most elég sok hsz szüleletett, ami jobb lett volna oda. Ezeket már nem bolygatom, maradni fog, de kérek mindenkit, (a topik tisztasága miatt) hogy ezeket oda írjuk be ha lehet, vagy onnan linkeljük ide ha nagyon muszáj.

Köszi

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#41101) radi8tor válasza Stauffenberg (#41100) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel Transcend nincs a listában (talán mert nincs sok tapasztalat vele) ezért ez a kettő közül Kingston ajánlott.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41102) szirtesp


szirtesp
tag

Sziasztok!

Szerintetek érdemes egy M.2-es Patriot Hellfire ssd-t venni a következők helyett?

240/250Gb Samsung 750 Evo, Kingston HyperX Fury, Adata SP900/SP920/SX930

(Mondjuk azt, h a +10k nem számít, ha tényleg van sebességbeli ugrás)

Intel i5-7500, Asus Prime H270-PRO (én úgy látom h ebbe a lapba bemegy ez az ssd, de hálás lennék, ha valaki ezt megerősítené :) )

(#41103) Raymond válasza szirtesp (#41102) üzenetére


Raymond
félisten

Ha nem szamit a +10K akkor mindenkeppen, mert drasztikus a kulombseg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41104) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
sikerült megvásárolnom a 480GB-os SX930-at. Sosem szokott semmi a legnagyobb rendben menni. Most sem volt másképp. Este vettem át az iponban az ssd-t. Nagyon meg sem néztem a dobozát. Ma mikor bontottam ki láttam, hogy van egy mély karc a dobozon.

kivettem az ssd-t és annak a matricáján is látszik a karc legmélyebb pontja.

nem szakadt át a doboz, tehát szerintem max a műanyag nyomhatta meg az ssd-t. Lehet valami baja szerintetek ettől?
köszönöm

(#41105) Raymond válasza smallmer (#41104) üzenetére


Raymond
félisten

Semmi baja. Meg ha a tok at lenne lyukadva akkor sem, mert az egesz PCB meg a tok felet se tolti ki. Peldaul itt is lathatod: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#41106) Stauffenberg válasza radi8tor (#41101) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kicsit utána olvasgattam a Transcend SSD370-nek és egyik-másik tesztben említik, hogy többféle beszállítótól is jön bele NAND flash és ezek minősége ingadozó. Ki lehet fogni jobbat, meg rosszabbat is.

Nem fogok zsákba macskázni, maradok inkább a HyperX Fury mellett.

Már csak egy üveggömb kéne. :D Az árgrafikonokat nézve mintha megindultak volna lefelé az árak. Szívesen várnék 1-2 hetet, csak rácseszni nem akarok, nem tudom, hogy csak napi aktualitás, hogy 19k helyett már van 17,5k körül is HyperX Fury vagy tartósabb trend.

(#41107) csocs válasza smallmer (#41104) üzenetére


csocs
tag

Baja biztos nincsen (bár ez bekapcsolás után fog kiderülni biztosan :).
Ha zavar, akkor élhetsz az elállással és kérsz egy másikat.

(#41108) csocs válasza szirtesp (#41102) üzenetére


csocs
tag

Ez komoly ennél az SSD-nél?

SSD max írás: 1090 MB/s
SSD max olvasás: 2740 MB/s

Az igen :))

(#41109) #41133696 válasza smallmer (#41104) üzenetére


#41133696
törölt tag

[link]

Van saját topicja, kérdezz rá :)

(#41110) szirtesp válasza csocs (#41108) üzenetére


szirtesp
tag

Itt van egy teszt, az általam említett elég jól teljesített bizonyos tesztekben, és az ára is jó a többihez viszonyítva

(#41111) smallmer válasza csocs (#41107) üzenetére


smallmer
őstag

ki volt írva hogy nézzem meg, hogy sérült-e a doboz. én buta rohantam. nem néztem meg. szerintem így nem fogják visszavenni. főleg hogy a boltban vettem. csak nincsen baja. hétfőn kiderül. akkor rakom bele a laptopba :)

(#41112) #41133696 válasza smallmer (#41111) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ha személyesen vetted át akkor is 8 apon belül elállhatsz a vásárlástól. Egyéb esetben 14 nap.

(#41113) dugo_ válasza #41133696 (#41112) üzenetére


dugo_
veterán

Egyáltalán nem létezik elállás személyes vásárlás esetén. A nagyobb elektronikai áruházak általában visszaveszik 3 napon belül a terméket, de törvényileg erre semmi sem kötelezi őket.
Internetes vásárlás esetén a korábbi 8 nap lett meghosszabbítva 14-re EU-s jogszabályváltozás keretében.

Erre az iponos vásárlásra 14 nap elállás él, mivel interneten lett leadva a rendelés, onnantól nem számít, hogy postán vagy a fizikai üzletükben lett átvéve a termék.

(#41114) Stauffenberg válasza #41133696 (#41112) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az a baj, hogy az emberekben nagyon homályos kép él a határidők kapcsán és aztán a fals infókat adják tovább (én nem győzöm topikgazdaként irtani a topikomból a jótállás/szavatosság körüli téves infókat).

3 nap: Ez a jótállás első három napja, amikor a kereskedő nem ajánlhatja fel a kijavítást hibás teljesítés (gyk: nem a fogyasztó hibájából meghibásodott termék) esetén. Mindenképpen cserére vagy pénzvisszafizetésre jogosult a fogyasztó (ebben a sorrendben).

8 nap: Ez volt régen a 14 nap. Ezt így már el is lehet felejteni.

14 nap: Ez az elállási jog határideje minden olyan vásárlásnál, mely távollévő felek között jön létre. Nem csak webes, de telefonos vagy postai levél útján leadott megrendelésre is érvényes. Ez független attól, hogy a fogyasztó személyesen veszi-e át a terméket. A kereskedő biztosíthat hosszabb elállási időt is, de a 14 nap a törvényi minimum.

Személyes vásárlás: Erre nincs elállási jog, személyes vásárlásnak az számít, amikor besétálsz a boltba és helyben adod le a rendelést. Viszont a 3 napos csere itt is érvényes, de csak hibás teljesítés (gyk: nem a fogyasztó hibájából meghibásodott termék) esetén.

[ Szerkesztve ]

(#41115) inf3rno válasza smallmer (#41111) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem vidd vissza anélkül, hogy kinyitnád azzal, hogy sérültet kaptál. Tudom, hogy az ipon nem egy normális hely ilyen szempontból, de azért hátha visszaveszik. Ha kibontod és rossz, akkor szophatsz egy csomót a garanciával, ami az iponnál addig húzódik általában amíg nem kezdesz pereskedni velük. A fogyasztóvédelem meg valamiért rá se bagózik az ügyvitelükre, pedig már nem kevesen jelentették fel szerintem a céget, köztük én is.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41116) radi8tor válasza Stauffenberg (#41114) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Továbbá az is megemlítendő, hogy csak magánszemély esetén érvényesíthető a 14 napon belüli dolog. Aki számlát kért róla az nem viheti vissza a hibátlan terméket webes vásárlás esetén sem!

inf3rno: honnan veszed hogy nem normális ilyen szempontból? Nekem szó nélkül vissza vették a megtaposott számítógép házat. Előtte emailt kell írni nekik amiben jelzi a vásárlástól való elállási szándékát! Utána meg reménykedni hogy újbóli vásárlásnál nem ugyanazt kapja meg. :D

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#41117) Stauffenberg válasza radi8tor (#41116) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Számlát magánszemélyként is kapsz (kapnod kell), de ez már persze csak csűrés a szavakkal. :) De amúgy igen, elállási jogot csak magánszemélyként kap a fogyasztó. Cserébe a vállalkozás meg áfát írhat jóvá (ha van miből... muhaha).

(#41118) dugo_


dugo_
veterán

Amíg nem így néz ki, addig nem kell aggódni. ;]

(#41119) inf3rno válasza radi8tor (#41116) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát így szokott náluk menni. Nekem selejtes monitort küldtek, (az is ilyen megtaposott fajta lehetett, mint amit írsz), utána egy hónapig ment a huzavona, hogy ugyanmár cseréljék ki, aztán a végén közöltem, hogy akkor inkább elállok, mert ekkora retardáltakkal nem lehet mit csinálni. Úgyhogy kétszer szedték le rólam a szállítási költséget. Rá két hónapra kaptam meg a pénzem. Mindkettővel törvényt sértettek, de a fogyasztóvédelmet ez csöppet sem érdekelte. Hát végülis nem az ő dolguk...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41120) smallmer


smallmer
őstag

sajnos nem tudom, hogy sérülten kaptam-e vagy csak a kocsiban nyomta meg valami, de már kibontottam. holnap felhívom őket.

(#41121) Fitzgerald válasza szirtesp (#41102) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Nézd meg a laphoz kapott kézikönyvben. 2280-as M Key-s M.2 socket 3 kell neki. Nekem Asus Z170-P-D3-am van, azon ilyen socket van. Valószínűleg a tiéden is. Ugyanilyet tervezek venni amúgy, baromi gyors cucc.

[ Szerkesztve ]

(#41122) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Tanácsot kérnék tőletek, mert dilemmázom, hogy vegyek-e új SSD-t. Jelenleg egy 120GB-os Samsung 840-et (sima, nem az EVO) használok minden gond, probléma nélkül, amit 2013-ban vettem. Csak sajna kezd szűkös lenni a méret. Kb. 9 GB szabad hely van rajta, ami azért már az optimálisnál kevesebb. Asztali gépben használom HDD mellett, Win10+programok vannak rajta. Az az igazság, hogy régóta nem volt Win reinstall. A 10-et is a 8-at frissítve tettem fel. Szóval nekifuthatok még egy újratelepítésnek, és újra belakom az SSD-t frissen, de előbb-utóbb valószínűleg ugyanide jutok. A másik lehetőség egy nagyobb SSD. 250 GB-os Samsung 850 EVO-t néztem 29.500-ért, 5 év garival. Másik lehetőség a HyperX Fury 240GB, ami ugyan 1500 Ft-al olcsóbb, de csak 3 év gari van rá. 1500 Ft-on meg már nem problémázom, ennyiért megéri a +2 év gari, pláne, hogy a márka nekem már bevált.

[ Szerkesztve ]

(#41123) dugo_ válasza Gabesz87 (#41122) üzenetére


dugo_
veterán

Ha kevés, akkor nagyobbat kell venni. Előtte egy rendszertakarítást csinálhatsz CCleanerrel, Wise Cleanerrel vagy azzal, ami szimpatikus. Hibernálás kikapcsolása szintén jó pár giga mínusz. Ha van kellő mennyiségű ramod, akkor a lapozófájl visszanyesése is felszabadít helyet. Windows.old mappától megszabadultál a frissítés után?

Árban ott van még az Adata SX930, Goodram Iridium Pro is. Ezek szintén MLC-sek, mint a Fury, de 5 év gari van rájuk, ráadásul a Samsunggal ellentétben nincs íráslimit a feltételek között.

(#41124) Gabesz87 válasza dugo_ (#41123) üzenetére


Gabesz87
veterán

Szoktam csinálni néhanapján ilyen takarításokat. CCleaner-el is, meg a Lemezkarbantartóval is. Igne, a régi telepítési fájlokat töröltem. Hibernálás is ki van kapcsolva. Lapozófájl-ra most nem tudom mit állítottam be anno. 16GB RAM-om van, szóval ez sem gond.

(#41125) inf3rno válasza Gabesz87 (#41122) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Esetleg ezt megpróbálhatod: [link]. A win egyébként úgy tűnik nekem, hogy nézi a rendelkezésre álló helyet, és ha elég van, akkor teleszórja a meghajtót a szemetével. Most pl a HDD-n 400GB-os meghajtóra felrakott magának 200GB-ot úgy, hogy még nem is szedtem le minden frissítést. Az előzőnél csak 100GB helyet adtam neki, annál olyan 50GB-ot vagy kicsit többet tett csak rá. Imho ha újabb játékokat vagy nagyobb helyet foglaló programokat akarsz telepíteni, akkor érdemes nagyobb SSD-t venni. Ha nem, akkor egy nagytakarítás mellett maradhat a mostani. Én most vettem egy 500GB-os SSD-t, mert egy mostani játék is lazán megeszik 30-60GB-ot a nagy felbontású textúrák miatt, plusz nem akarok azzal szórakozni, hogy mindig takarítok a rendszer után.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41126) Bodor válasza Gabesz87 (#41122) üzenetére


Bodor
veterán

Nem csak ez a két típus ajánlott, szerintem ennyiért jobb választás a Goodram Iridium Pro vagy az Adata SX930. Mindekettő 5 év írási limit mentes garival és nem TLC hanem MLC. LINK1

LINK 2

(#41127) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Üdv urak!

Lenne két kérdésem:

1. Az teljesen normális, ha az Intel 520 (ssdsc2cw120a3) meghajtóján az összes írt adatmennyiség naponta 5-10 gb közötti mértékben nő? Csak op rendszer futtatására.

2. Kingston Hyper X Fury (shfs37a/120g) állapota jobban aggaszt. 31 nap működési idő után (6 hónappal ezelőtt vásároltam) 1.02 TB írt adatmennyiség mellett 99%-os a kondíciója. Helyi számtech boltban vásárolt cucc (mert gyorsan kellett), csak op rendszer futtatására. Szóval ez már garanciális probléma és vigyem vissza, vagy figyeljem a következő fél évben is a kondícióját és romlás esetén vigyem csak vissza?
A gyári garancia 3 év, ez regisztrációhoz van kötve, vagy alapból jár?
Kicsit csalódtam a márkában, eredetileg a jó tapasztalatok miatt ugyanúgy Intelt akartam (535 szériásat), de az nem volt raktáron, így mivel ez a Hyper X is az ajánlottak közt van/volt, hát ezt vettem.

Előre is kösz a segítséget! :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#41128) Emperor_ válasza flymi (#41127) üzenetére


Emperor_
addikt

1. Teljesen normális.
2. Ezt itt off, de ezt olvasd el! A Flash SSD topicban folytathatjuk, ha még van kérdésed.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41129) csocs válasza flymi (#41127) üzenetére


csocs
tag

Általánosságban az eggyel előtti hsz-ben belinkelt leírásból ez fontos dolog:

"Egy 10%-os kondíciójú SSD is ugyanolyan teljesítményű (helyes beállításokkal annak kell lennie), mint egy teljesen új."

Tehát ha 99%-os az nem garanciális kérdés.
Ha veszel egy úgy autót, 2 nap múlva már az sem 100%-os, ennek ellenére mégis hibátlan arra, amire használod.

Persze engem is zavarna és utánajárnék, ha ezt látnám. :) De szerintem nincs okod az aggodalomra.

[ Szerkesztve ]

(#41130) flymi válasza csocs (#41129) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+Emperor_:
Köszöntem, akkor nincs ok az aggodalomra. Párom laposába vettem tavaly gusztus legvégén, most hét elején néztem rá a hds-re és meglepett.

:R

De hogy on is legyek:
- Intel 540-es szériának van most aktualitása a piacon. Nincs az ajánlottak között. Miért?
-Lényegi különbség az 540 és az 540s között?

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#41131) Emperor_ válasza flymi (#41130) üzenetére


Emperor_
addikt

A belépő szintűek között nézted már :) ?

Intel 540-ről nem tudok, Intel 540s a típusa, amit linkeltél.
Itt van az 540s Series: [link]
Hol látsz Intel 540-t? Tudsz linket adni?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#41132) flymi válasza Emperor_ (#41131) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Átsiklottam felette... :B

Van ahol simán csak 540-ként hirdetik, "s" nélkül, ez zavaró és ezért sem értettem.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#41133) Fitzgerald válasza Fitzgerald (#41121) üzenetére


Fitzgerald
veterán

.....csak közben ma kiszúrtam ezt az Árukeresőn. :Y :Y
41300-ért be is rendeltem azonnal. Csak egy ezressel drágább a Patriot-nél, +10GB, és még annál is gyorsabb.

(#41134) Aurig@


Aurig@
őstag

Üdv.!

Ma megérkezett az ASUS, PCIe foglalatú, M.2 SSD adapter.

Ilyen értékek lettek:

Az előző: Corsair Neutron XT 240GB-ot váltotta le, amivel nagyon meg voltam elégedve. De ez a Plextor...

<<- OnePlus 7 „8/256” Android 12 ->>

(#41135) inf3rno válasza Aurig@ (#41134) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az kemény. :C

Buliban hasznos! =]

(#41136) jeni válasza Fitzgerald (#41133) üzenetére


jeni
félisten

egyedül ez a hátránya:

100TBW vagy 5év

az,hogy MLC vagy TLC ezt most nem is vettem figyelembe.

előnye:
a kedvező ár az adott kategóriájában és gyors.

Nekem az olcsóbbik van Intel P6000 256Gb 7000Ft-al került kevesebbe és lassabb olvasás/írási értékkel 1570/560MB/s,de viszont az is 5év garis és 150TBW a limit érték.

(#41137) Fitzgerald válasza jeni (#41136) üzenetére


Fitzgerald
veterán

"100TBW vagy 5év
az,hogy MLC vagy TLC ezt most nem is vettem figyelembe"

Nálam jelenleg egyik sem szempont ezek közül. Valószínűleg 10 év alatt sem írnék rá 100TB-ot.
Majdnem 1 éve használok egy 250GB-os Samsung 850 Evo-t, 1.5TB-ot sem írtam még rá ez idő alatt.
2-3 év múlva meg ha úgy alakulnak az árak, valószínűleg úgyis cserélve lesz egy terrabájtos modellre, vagy még nagyobbra.
Nagyon kíváncsi vagyok már, szerda-csütörtök magasságában hozzák ki.

(#41138) makoss


makoss
addikt

Üdv!

1. Max 35eFt-ot költenék SSD-re.
2. 500GB-os szerettem volna, de mivel igen drága, inkább 250 GB.
3. Asztali gép.
4. ASRock Z77 Extreme4 [link]
5. 5 év.
6. Mindenre amivel a windows 10 kompatibilis, kivéve professzionális dolgokra.

Én Samsungra gondoltam, azon belül erre: [link]
Ez jó, vagy tudtok jobbat? :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41139) jeni válasza makoss (#41138) üzenetére


jeni
félisten

SX930,SP920,Goodram Iridium Pro,Samsung 850 EVO,Samsung 850 Pro,Intel 535
ezek közül bármi jó és 5év garisak

(#41140) csocs válasza makoss (#41138) üzenetére


csocs
tag

Szerintem az MX300 megfontolandó. Ugyan 40e felett van kicsivel, de eggyel nagyobb méret.

A napokban ment fel így az ára :(
https://ipon.hu/webshop/product/product/1510756

Talán visszaesik.

(#41141) csocs válasza Fitzgerald (#41137) üzenetére


csocs
tag

Az egy éves gépen, az SSD-t leginkább rendszer programokra használtam. Ha torrenteznék, az külön HDD-re menne.
Egy év alatt kevesebb mint 4 TBW -t sikerült összehoznom.

[ Szerkesztve ]

(#41142) ginola válasza csocs (#41141) üzenetére


ginola
addikt

Régebben sokat problémáztak, hogy torrentre ne használja senki az SSD-t, ez ma is így van?

(#41143) varmi2 válasza ginola (#41142) üzenetére


varmi2
nagyúr

Futhat arról a torrent, de jobb, ha nem az ssd-re tölt. Illetve 500GB felett nem annyira gond.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#41144) makoss válasza jeni (#41139) üzenetére


makoss
addikt

Köszi! :R

(#41140) csocs: És az MX300-at hova dugom Asrock z77 extreme 4 alaplapba? :B :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#41145) csocs válasza makoss (#41144) üzenetére


csocs
tag

ja hát ha nincs M.2 akkor :( csak tippeltem, hogy van

extrém és 4-es is :D ... ;]

[ Szerkesztve ]

(#41146) dugo_ válasza makoss (#41144) üzenetére


dugo_
veterán

Van belőle 2,5"-os is. 50k körül már nem a legjobb vétel, sokáig 37ezer körül mozgott. Nem tudom érdemes-e árcsökkenésre várnod.

(#41147) radi8tor válasza ginola (#41142) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Minél nagyobb az SSD annál jobban bírja a "strapát". Vannak cellakímélő algoritmusok a vezérlő firmware-ben amik azon dolgoznak hogy minél tovább bírják a cellák. Persze ennek feltétele az is hogy sok szabad hely legyen rajta.

⭐ Stella

(#41148) csocs válasza ginola (#41142) üzenetére


csocs
tag

Szerintem ha valaki sokat és rendszeresen torrentezik, arra jobban megéri (GB/Ft.) egy HDD.
Egyszerűen olcsóbb. És a torrentnél nem számít a sebesség. Mármint nincs hozzá szükség az SSD sebességére. Ha nem zavar a HDD hangja, akkor arra tölts.

(#41149) inf3rno válasza varmi2 (#41143) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy láttam, hogy torrent-nél is be lehet állítani már, hogy memóriában tartson, amit csak tud, és nagyobb adagokban írja ki a lemezre a fájlokat. Ezek alapján talán nincs már akkora veszélye az SSD-re, mint régebben...

Nekem mondjuk külön szerver gépre megy majd HDD-re, mert úgyis 500 megás a net, ami 62MB/s-nek felel meg. Ha maxon szedi, akkor is a HDD tud 100MB/s írni, bőven elég rá, és nem cseszteti feleslegesen a PC-t. A gyakorlat mondjuk azt mutatja, hogy 30MB/s-nél nem szokott gyorsabban letölteni semmi, csak a speed test meg a local networkon a samba fájl megosztás. Fene se érti ezt...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#41150) makoss válasza csocs (#41145) üzenetére


makoss
addikt

Ugye ugye! :D

(#41146) dugø: A napokban újítanám fel a gépem, (ami elhúzódhat akár 2 hétig is a rendelések miatt) VGA, memória, ház (VGA miatt) SSD muszáj már felújítanom gépem, hogy lépést tartsak a technika fejlődésével
Először 500GB-os SSD-t néztem ki, de enyhén szólva undorító ára van! Ezért gondoltam 250 GB-ost, de lehetőleg Samsungot, mert eddig az bevált. :K :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.