Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) elfelejtette válasza Rellind (#699) üzenetére


elfelejtette
veterán

Ha kételkedsz, talán nézd át az egyik ilyen deszka topicját, ajánlanám pl. Az AsRock 939Dual-Sata2 topicot. Azt mondják, hogy tud egyszerre is kezelni két különböző csatolós videokarit (sőt 3-at, ha van régi PCI-os karid).
Hali!

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#702) Cyberslider válasza dokar (#700) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ja lehet fejlődnöm kéne? Én még le vagyok maradva a socket A-nál,meg az abit nf7-nél.... :D
Csak azért mondtam,mert az asrock az asus low-end kategóriába szánt márkaneve,ezért talán nem olyan minőségű kondikkal szerelik. Legalábbis régebben volt ilyesmi,lehet hogy már ez nem teljesen igaz.. Végülis mint az asus-nál az -X.

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#703) Gergo_pet válasza Jodaka (#683) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Nemtudom olvasod-e mostanában a PH-t? ''A nemrég még bőven százezer forint fölött kapható korábbi csúcsmodell, a GeForce 7800 GTX MSI címkével már 89 000 forintért vihető, az Inno3D pedig még hatezerrel olcsóbb. Hozzá kell tenni, hogy ezek már a legutolsó, kifutó darabok. Rövidesen a GeForce 7800 GTX is úgy elfogy, mint kisebb társa, a 7800 GT.

Szerencsére nem kell aggódni az utánpótlás miatt, mert a GeForce 7800 GTX sebességű 7900 GT 80 000 forint körül is kapható már, ráadásul a jó tuningolhatóságról ismert Galaxy ilyen modelljét is megkaphatjuk 82 000 forintért.''

Na erről a példáról ennyit.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#704) Mauzes


Mauzes
őstag

Ki milyen procit venne kb 50 k bruttóért,ha lenne hozzá már megfelelő lapja?

Azért kérdezem így,hogy ne az legyen a válasz,hogy ''mire kell?olvass utána!''.

Köszi!

(#705) Jodaka válasza Gergo_pet (#703) üzenetére


Jodaka
csendes tag

Akkor úgy mondom hogy ahol néztem árlistát ott még a régi ár volt... ahol még a Leadtek PX7800GTX 256Mb VIVO DVI PCI-e még mindig 142.250.. innen gondoltam de akkor a helyzet változott csak listát nem frissítenek :)

Ideas Are Bulletproof

(#706) alexnowan válasza Mauzes (#704) üzenetére


alexnowan
aktív tag

Hát...
Ha amd akkor ennyiből ''csak'' 3700+-ra futja.
Ha intel akkor:
Intel P-4 3000/800 LGA 775 2x2MB IEM64T Dual D930 BOX jön ki belőle.
:R

Egy hajónak a kikötőben a legbiztonságosabb. De a hajókat nem ezért építik.

(#707) Mauzes válasza alexnowan (#706) üzenetére


Mauzes
őstag

Végülis a király ár/érték arányú cuccok érdekelnek leginkább,szóval a keret elég rugalmas,ha szükséges.A 3000-esem helyett is tudtam volna venni egy 3200-est,de szerintem nem jobb annyival,mint amennyivel drágább volt akkor.

Egyébként azt sem tudom,hogy érdemes-e lecserélnem a mostanit,és a duálmagosok előnyeit sem ismerem (csakúgy,mint összességében az Inteleket sem,sajnos...).

(#708) Gergo_pet válasza Mauzes (#704) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát leginkább egy Pentium D930-ast, 1-2 ezerrel 50 fölött már megkapod és amit az tud érte az bőven elég. Ráadásul dupla magos, igy ha kiadják a dupla magra optimalizált progikat még jobb teljesitménye lesz. Sajnos AMD-ben ennyi pénzért nem kapsz dupla magosat.
De ha igazán jót akarsz magadnak, akkor vársz julius közepéig, akkor adja ki az Intel a core duokat, amiből a legolcsóbb darab , ha lehet hinni a külföldiában nyilvánosságra hozott összegeknek, akkor 50 ezer környékén lesz. Azt pedig mindenképpen érdemesebb lesz megvenni mint a mai procik bármelyikét, persze ár/érték arányt tekintve. Ráadásul az dupla magos lesz ami mindenképpen a jövő, a szimpla magok al fognak tűnni, persze az még sok idő de ez van. Az egyetlen probléma az alaplappal lehet, mert ugy gondolom azt a 25 alatt nem uszod meg.
DE és itt jöhet a számodra még érdekes, ugyanebben az időben, tehát juli közepe, értelemszerően esni fognak az intel árak, brutálisan, ha olvasod a PH főoldalán lévő cikkeket, akkor ott magad is meggyőződhetsz rűla, kb max 60 %- os esését jósolnak bizonyos prociknál. Namámost, ha egy 930D procibol levonunk, mondjuk ne legyunk telhetetlenek, 30 %-ot, akkor ugy gondolom nincs az a hulye, aki AMD-t akar venni! Természetesen nem tudni mit fog lépni erre az AMD, ha szerencsénk van akkor az FX-ek és az X2-k árát brutálisan elkezdi csökkenteni, vagy bezárhat a bazár, és akkor már ismét gondolkodóba kell esni, hogy melyik is legyen, mert tény hogy az AMD dualjai jobbak, csak baromi drágák, legalábbis átlag usernek, szerintem. Szóval türelem, jelen esetben nem csak rizsát, hanem brutáljó olcsó procikat terem! ;] :Y :DD

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#709) CriticalHit válasza Gergo_pet (#708) üzenetére


CriticalHit
őstag

pontosabban az AMD dualjai jobbak a Conroe megjelenéséig :DDD

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#710) Gergo_pet válasza CriticalHit (#709) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Hát igen ugy gondoltam én is :)) LOL

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#711) Gergo_pet


Gergo_pet
aktív tag

Sziasztok, kis segitségre lenne szükségem és ennél megfelelöbb topicot nem találtam a kérdés föltevésére. Szükségem lenne egy szervergépre, mondom, hogy mire kell. Webes tartalom tárolására, online nagyfelbontású videóadás futtatásához, illetve ezen negyfelbontású videok tárolásához megfelelően nagy tárhelyre. Természetesen jo lenne, ha elbirná az esetleg több száz nézőt is egyszerre, és a szokásos webtartalmakat is jól tudja kezelni, futtatni. Pontosabbat nem akarok irni.
Ha tudnátok javasolni valamit, esetleg hol nézzek körbe, nagyon megköszönném. Az ár természetesen nem mindegy, bár tisztában vagyok vele, hogy egy ilyen szintű, gyors tárhellyel rendelkező szervergép, 2 - 2,5 milka alatt nem valósitható meg.
Ja igen a tárhelyről még annyit, hogy 1 videó kb 400 mega, és kb 3-4 évre tervezzük a szervert, lehetőség szerint csak utána bővitenénk. Köszi a javaslatokat előre is.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#712) rob210 válasza CriticalHit (#709) üzenetére


rob210
nagyúr

Egészen az Am2 ő megjelenéséig:D, ha már itt tartunk.
Csak, mert ahogy olvasgatom a híreket az Am2 nagyon oda fog verni az intelnek csak sajnos az ára csillagászati lesz:(:(:(

Renault power

(#713) Kissj99


Kissj99
csendes tag


Sziasztok!

Egyik haveromnak kellene a köv. infó:
Miben külömbözik a két proci egymástól?

P4 (541) 3.2GHz
P4 (630) 3GHz

Egyárba lenne a kettő. Szerintetek melyik jobb? Melyiket vegye meg? Az 541-es az már a 0.65-ös változat?

(#714) Gergo_pet válasza rob210 (#712) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

Te miről beszélsz??? Az am2 az egy foglalatnak a neve és már megjelent, ha tényleg olvasnál, akkor a PH tesztek rovatát ajánlanám neked, amiben már tesztelték is és kiderült, hogy egy nagy kalap kaki. Szóval a hulyeséget kéretik mellőzni.

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#715) germanh válasza Kissj99 (#713) üzenetére


germanh
senior tag

Én a D630-asat ajánlanám. Mert ennek 2MB L2-je van.
D541-nek 1MB az L2-je.

Enjoy the pain!

(#716) Gergő20 válasza Gergo_pet (#714) üzenetére


Gergő20
tag

Az AM2 foglalatba készült procik még nem jelentősen gyorsabbak a s939-eseknel.

(#717) Almosito válasza Kissj99 (#713) üzenetére


Almosito
tag

Igen az 541 az már a 65nanos változat...
Nemtom melyiket éri meg jobban, mindkettőnek megvannak az előnyei hátrányai... Az 541es 65nanos magasabb órajelű viszont fele annyi L2vel van felvértezve, a 630as 90nanos alacsonyabb órajelű, viszont több L2vel...
Én személy szerint csalódtam a 630as prociban, de sokan elégedettek vele :F
Én a 65 nanosat választanám a kisebb fogyasztás és a jobb tuning lehetősége miatt...

(#718) Gergő20 válasza Kissj99 (#713) üzenetére


Gergő20
tag

én is azt mondom hogy inkább az 541 .
Akinek volt 530-as és 630-as procija is az azt mondja nem feltűnően észrevehető az a +1mb L2 cache.

(#719) Gergo_pet válasza Gergő20 (#716) üzenetére


Gergo_pet
aktív tag

:F Ezt most miért is? Éppen ezt irtam, hogy az am2-es foglalat még nem váltotta be a reményeket, és valoszinu nem is fogja csak talán 2007-ben, ha megjelennek az AMD uj procijai.
De a lényeg nem ez, hanem hogy a srácnál, akire reagáltam, teljes képzavar van, de latom te is csak az utolso 2 hsz-t olvastad el. :(

A minőség és a mennyiség nem számít, csak sok legyen és jó!

(#720) Kissj99


Kissj99
csendes tag

Ha jóltudom akkor az 541-es az ugyan úgy mint a 630-as 90nanos. Legalábbis az Intel táblázatában úgy szerepel. Csak a 631-től fölfelé 65nanosak. És ha ígyvan hogy az is 90-es akkor is az 541-et mondjátok?
Amúgy egy Gigabyte 8N-SLI alaplappal akarja venni. Ez a lap jónak számít? Pl tuning szempontból?

(#721) rauschie válasza Gergo_pet (#719) üzenetére


rauschie
senior tag

Mien reményeket, már bocs!
Az am2 feladata csak a ddr2re való átállás volt, semmi több.
Ezt teljesitették, többre meg nem lehetett számitani,
az architektúra megmaradt.

(#722) hitman,


hitman,
őstag

Üdv all!
Nagyon egyszerü a kérdésem melyik procit vegyem és miért?
Opteron 170 dual core vs. X2 4400+

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#723) blueye


blueye
veterán

Kicsit láma kérdés:

Egy 845wn Intel alaplapba (400 mhz FSB) bele tudok-e tenni egy 533 Mhz-es Celeron 2800D-t? Érdemes-e? Jelenleg egy P4 1500 fut benne.

(#724) SPeti1984


SPeti1984
senior tag


Végre ma délután megvettem a gépem. :))) Hát még nincs igazán tapasztalatom de nagyon szuper. Ez egy Gigabyte 8N-SLI, P4 630, 512MB DDRII, X1300pro 256mb, :)

Majd 1-2 hónap múlva akarok még 512 memót de most erre futotta. Szerintetek milyen ez így? De őszintén. És szerintetek ezt a procit ezzel az alaplappal kb mennyire lehetne felhúzni?

(#725) eromort válasza SPeti1984 (#724) üzenetére


eromort
csendes tag

hat az x1300.... az egy kicsit nem atomeromu......de ha nem jatszol sokat....
a tobbi nem rossz


[Szerkesztve]

(#726) SPeti1984 válasza eromort (#725) üzenetére


SPeti1984
senior tag

Hát az FX 5200 után nekem egy erőmű. :)))

(#727) eromort válasza SPeti1984 (#726) üzenetére


eromort
csendes tag

:)
jah, de akkoris egy 6600gt ebben az arkatagegoraban szerintem sokkal jobb

(#728) Davey


Davey
csendes tag

Hi! Most vettem AMD Sempron 2800+ -t de nem műkszik asus a7v600 alappal. Nem tudja kezelni, vagy a proci rossz? Ha az alaplap nem bírja, milyen vinné el?

(#729) mycso válasza blueye (#723) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

A lapod chipsete tudtommal nem támogatja a celeronD-ket.
Egyébként szerintem valamivel gyorsabb lenne.

Bár attól függ, hogy mi a lapod tipusa.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#730) slayer006 válasza blueye (#723) üzenetére


slayer006
addikt

sajna nem :(
celeron d -nek olyan chipset kell ami támogatja a prescott procikat
i865 PE -től ''felfelé''

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#731) mycso válasza slayer006 (#730) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

845-ből is van prescott ready. ;)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#732) mycso válasza Davey (#728) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

www.asus.com :U

AMD's Athlon XP 3200+ and all follow-up CPUs now support 400MHz FSB for increased office productivity and enhanced digital media experience.

Tehát elvileg menni kéne benne.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#733) slayer006 válasza mycso (#731) üzenetére


slayer006
addikt

ya ya :R
de minek? ;]

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#734) Jodaka


Jodaka
csendes tag

namost megint elkezdtem vacillálni :(

szóval szerintetek mint hozzáértők mi legyen:

1: 3,6-os single-core P4 660
2: 3,4-es dual-coe P4 950
3: kivárni a conroe procikat és ott érvényesülni

eredetileg 950-est akartam csak elbizonytalanodtam h mivel Vistára nem nagoyn akaródszik váltani szerénységem és az alkalmazások xp-n úgyse használják ki a dual-core csodáit ezért inkább síma 1magos brutál 3,6-os P4. vagy még várok vele jócskán és vagy megesz a fene vagy nem de kivárom a conroe-t és hozzá egy jó kis lapocskát ami már támogatja is rendesen .

A konfig többi része már tuti csak ezen vagyok még nagyon bizonytalan :(
2giga 667-es ram, 7900GT, ASUS P5WD2 Premium lap (az a gáz h ez meg a conroe-kat nem vinné :( )

Ideas Are Bulletproof

(#735) Brae válasza Jodaka (#734) üzenetére


Brae
őstag

Sztem várdd meg a Conroe-t, úgyis jön a nyár, nők, bulik, drogok, piák, utazások...nem a gép előtt kell punnyadni. Ősszel meg vélhetően itthon is lesz Conroe, meg a Pentium D-k ára is csökken.

(#736) blueye válasza mycso (#729) üzenetére


blueye
veterán

Ezt írja az AIDA32 az alaplapomról:

Alaplap tulajdonságai
Alaplap azonosítója 51-2300-000000-00101111-030199-$HV845
Alaplap neve Intel Winnipeg D845WN

Front Side Bus tulajdonságai
Busz típusa Intel NetBurst
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 100 MHz (QDR)
Effektív órajel 400 MHz
Sávszélesség 3200 MB/mp

Memóriabusz tulajdonságai
Busz típusa SDR SDRAM
Busz szélessége 64 bit
Valódi órajel 133 MHz
Effektív órajel 133 MHz
Sávszélesség 1067 MB/mp

Lapkakészlet busz tulajdonságai
Busz típusa Intel Hub Interface
Busz szélessége 8 bit
Valódi órajel 67 MHz (QDR)
Effektív órajel 267 MHz
Sávszélesség 267 MB/mp

Alaplap fizikai információk
CPU foglalatok 1
Bővítőhelyek 6 PCI, 1 AGP
RAM foglalatok 3 DIMM
Integrált eszközök Audio
Fizikai formátum ATX
Alaplap mérete 240 mm x 300 mm
Alaplapi lapkakészlet i845

Alaplap gyártó
Cégnév Intel Corporation
Termék információ http://www.intel.com/design/motherbd/index.htm
BIOS letöltés http://www.intel.com/design/motherbd/genbios.htm

(#737) mycso válasza blueye (#736) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Ja, hogy ennek konkrétan intel a gyártója.

Hát utánanéztem, ez egy SD-ramos lap :Y
És írja is, hogy 400FSB, tehát tuti nem támogatj a prescottokat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#738) Jodaka


Jodaka
csendes tag

valami előreláthatólagos sebességteszt van már a különböző tipusokról? mert olvasgattam és állítólag a leggyengébb 1,8-as verni fogja a mostani durva procikat.. ebből mennyi igaz?

Ideas Are Bulletproof

(#739) rauschie válasza SPeti1984 (#726) üzenetére


rauschie
senior tag

jóaz!
6600akat elveri, gtket kevésbé, de 1024ben nemis ronda beállitások mellett jáccani is lehet vele simán. ;)

(#740) SPeti1984


SPeti1984
senior tag


Sziasztok!

Még egy olyan kérdés lenne, hogy elakarom adni a régi gépem cuccait. Szerintetek ezekért kb mennyit kaphatnék?

-850MHZ Celeron
-Fx5200 128mb 64bites
-S3 trio 4mb
-Voodoo elephant 4MB
-32mbSDRAM
-64MB SDRAM
-256MB SDRAM
-Egy régi rádiós hangkártya
-Hálókártya
-ATX ház

Cuzámme szerintetek ez így összesen mennyit ér? Mert egyik boltban valószínű bevennék őket. És akkor lehet vennék még 512DDRII-t a gépembe. Ja és ha most 533MHz-es memória van a gépbe akkor most is ilyet kell vennem, vagy vehetek 667-eset akkor is menni fog duálba? Vagy csak az azonos sebességüek mennek abba? És csak simán bele kell tennem a foglalatba vagy valamit be is kell állítani a biosba hozzá vagy simán menni fog?

(#741) rob210 válasza SPeti1984 (#740) üzenetére


rob210
nagyúr

Simán menni fog de azért nyrő ha ugyan olyat veszel .
A legtutibb az ha a chip és gyártó egyezik, esetleg még a gyártási számuk se sokban tér el.
Ha külömböző gyártótól veszed külömböző chippel szerelve akkor már remeg a léc, hogy megy-e majd duálban a kettő.
Ha meg még a sebességge is külömbözik akkor meg a lassabbik vissza fogja a gyorsabbat.
Azaz a 667-es csak 533-on fog menni.
Nem véletlen az hogy kitteket szoktak venni vagy párbaválogatott ramokat raknak a gépbe.
Szerintem akkor jársz a legjobban ha az 533-ast is eladod és beleteszel két 667Mhz-es azonos gyártmányú és chippes ramot:)

Renault power

(#742) Brae válasza Jodaka (#738) üzenetére


Brae
őstag

[link]
[link]

Szvsz az 1.8-as az AMD X2 4200+ körül lehet teljesítményben.

(#743) Jodaka válasza Brae (#742) üzenetére


Jodaka
csendes tag

pff.. nem rosz arány, csak legyen is úgy. Mindenestre akkor most télleg érdemes kivárni a Conroe procikat. Csak ne kerüljön egy normális lap alá 60rugóba :) (bár annyi biztos lesz sajnos)

Ideas Are Bulletproof

(#744) Dtomi válasza SPeti1984 (#740) üzenetére


Dtomi
őstag

szerintem olyan 10-15e körül lehet MAX

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#745) Brae válasza Jodaka (#743) üzenetére


Brae
őstag

Valószínű, most az Intel PR gépezet nem parasztvakít: [link] [link]

Lap se lesz 60k, csak az überextrapremium6wifi80usb edition, de aki olyat vesz, meg is érdemli :D

[Szerkesztve]

(#746) Jodaka válasza Brae (#745) üzenetére


Jodaka
csendes tag

Reméljük a legjobbakat :D Mindenesetre egy lapon nekem legyen majd SATAII, támogassa a 667-es ramokat meg a conroe-t plusz legyen asus :D

Egyébként valami kis előrelátható árfekvés nincs az egyes Conroe procikhoz? Márcsak h akkor tudjak mivel számolni és gazdálkodni kellőképp :D

[Szerkesztve]

Ideas Are Bulletproof

(#747) Brae válasza Jodaka (#746) üzenetére


Brae
őstag

SataII-t, 667-es, sőt a 800-as ramokat is támogatják a Conroe-s lapok.
Várható árak:[link]

(#748) Jodaka válasza Brae (#747) üzenetére


Jodaka
csendes tag

na átnyálaztam egy picit azt a topicot is.. úgy látom most érdemes várni legalább januárig. Addigra leapad az újdonság szele, kiforranak az árak és akkor már lesz miből választani. Csak tudnám hogy fogom addig bírni :D

Ideas Are Bulletproof

(#749) Jodaka válasza Jodaka (#748) üzenetére


Jodaka
csendes tag

''Egyes információk szerint az Intel árainak mérséklésre készül, a hivatalos árlistát Június 4-én fogják publikálni.''

kiskerarak.hu

erről tud már valaki valamit,mert ez elméletileg ma van?

Ideas Are Bulletproof

(#750) Dtomi


Dtomi
őstag

Érdemes lecserélni egy P5AD2-E Premium lapot egy ASUS P5N32-SLI Deluxe-ra vagy ez majd azúj procik szempontjából nem igazán fog változást hozni SLI-t meg abszolut nem tervezek.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.