Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) TexT-BoY válasza b0unCe (#46) üzenetére


TexT-BoY
addikt

a P5 már kintvan:)


vagy neked az nemelég jó hogy shocket T???

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#52) clayman


clayman
aktív tag

nyah reh

én épp olyan aktuális helyzetben vok, hogy:

volt egy XP (thoroughbredB) 2200+ -om meg egy MSI-KT4AV alaplap. azt sehogy se lehetett huzni... lábakat/hidakat meg még nem akartam összekötni rajta. szal ment 1800 Mhz -n...
----> ezt eladtam 25ropiért, gyorsan hogy még érjen vmit :) >> jó vásár volt?<<

meg volt egy Saffire 9800SE-m. 128bit/128MB. na se softmod semmi.... szar üzlet volt. ezt is eladtam 33ropi
>> jó üzlet volt? << :)


hát 2600 3dmark03 + 5600 3dmark01se ponttal má nem lehetett mit kezdeni.. bár ez főleg a vidcard miatt volt, 9500proval ment mint állat, 10200 3dmark01se .... de rápottyant egy szemét kábelvég és rövidrezárta :(

most van 150 ropim gépre... de feleslegesen azért nem akarok költeni. sztetek akkor még vegyek egy brutál AMD 32bit platformot, vízhűtéssel ? :) a 3200+ bartont mennyire lehet huzni? + vmi 9800pro v. X800-al ? :))

(#53) CactuS válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát igen, nem ártana tudni, hogy mennyire vaskos a pénztárcád... Meg,hogy mit is akarsz felujítani... Pl: akarsz e alaplapot cserélni, ha nem, akkor támogatja e a lapod a Barton procikat. SZVSZ játékra manapság még bőven elég a sima Xp is 2000+ felett (Nekem 2200+ Thorton magos van, húzható, és belemegy a régebbi alaplapokba is) Az, hogy 1 év múlva nem tudod eladni nem újdonság, minden elavul idővel. Ha ''sima'' XP mellett döntesz vásárlás előtt nézd meg alaposan a procit, hogy melyik széria! (tapasztalat: Én se gondoltam volna,hogy lehet még kapni selejtes ThoroA magosat,de lehet :) )

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#54) kocsonya válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


kocsonya
tag

Hi!

Az meg itt kimaradt a kerdesek kozul, hogy mit szeretnel fejleszteni? (Mar meglevo gepet, vagy egy teljesen uj rendszer a regi felhasznalasaval (a cd, dvd, vinyo marad, alaplap, proci, mem csere). Teljesen mas megkozelitesbe helyezi a dolgot.
Mire kell? (Jatek, Office cuccok, Netezes, Filmnezes, (video)Tomorites)
Mennyi penz van ra? (Van-e mar alaplap, memoria, procihuto?)

Egyebkent az altalad feltett egyszeru kerdesre, csak annyi hogy a 3betu az rovidebb es eppen ezert jobban hasznalhato, az 5 betus cuccok, meg mivel hosszu a ceg neve, ezert dragabbak, de nem olyan jok.
En 2500+os Barton magos AMD-t vennek, mert igazabol ez mindenre ''eleg'' jo egy atlagos felhasznalonak.(Ha szerencsed van, akkor meg fel is tudod huzni, es akkor meg ''boven eleg'' :DD)

Szar az élet, mégis éled!

(#55) gézu


gézu
őstag

Egy 2.4-es Prescott meg a 2.8-as Xp egy árban van viszont a Pr.
valszeg jól húzható - igaz, tuningnál fűteni is fog rendesen.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#56) KóBi


KóBi
csendes tag

Most vettem gépet, és abszolút AMD-párti vagyok. A sógorom cerkát vett, és hadd ne mondjam, hogy a az ő cerkája az én kis 2800+omat meg az NF7-S-es alaplapomat meg se közelíti. Ezt mindenkinek csak ajánlani tudom.

''... turpis et diabolica »hui, hui!« frequenter auditur ...''

(#57) gézu válasza KóBi (#56) üzenetére


gézu
őstag

Egyáltalán miért hasonlítod a cerkát az XP-hez?Abszolút nem egy kategória.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#58) Peter Ur1.


Peter Ur1.
csendes tag

Milyen CPU-t, peldaul XEON MP vagy Opteron 240 lehetoleg egy utos alaplappal de kell hozza nemi penzmag. :C

Az IT atok de en elvezem ... amikor osszetorhetem

(#59) Tomcat13


Tomcat13
senior tag

Látom srácok a téma még nem lefutott, és köszönöm a véleményeket és én sem háborút akartam csak tapasztalatokat, és véleményeket, azért tiszteljünk meg mindenkit!


Ja, most 1,7 procim van ezért egy 2,4 v 2,6 ra gondoltam AMD vagy Celeron, azért az Intel elég megfizethetetlen.

Nem az árszámít, aminőség miatt rászánnám a pénzt!

Igazából, sok mindenre használom a gépet, nem csak egy valamire, olyan procit szeretnék ami kiegyensúlyozott teljesítményt biztosít minden területen.


Persze ez vágyálom.......................................................

'' Meghalni lehet, de elfáradni sohasem''

(#60) Esmein válasza AND1 (#36) üzenetére


Esmein
nagyúr

Volt mind a három, teszteltem őket, nálam 5% nem ér meg 10000 ftot egy procin.

Celka nem alternatíva továbbra sem. 20k-ért veszel egy 2.8as cerkát, a 10k-s 1.6os duron meg helyből lepofozza. A p4 cerka egyszerűen harmatgyenge, és csak inteles szemmel nézve olcsó.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#61) Esmein válasza Tomcat13 (#59) üzenetére


Esmein
nagyúr

Akkor neked egy 2.6--os igazi p4-es kell. Nézz sét a fórumon. kb 26-ért lehet kapni.
akármilyen tbred magos athlon xp is megteszi amúgy...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#62) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

az lenne a kérdésem hogy melyik procit vegyem +!

p4 ht 3.0E Ghz 800Mhz L2 1MB 90 nm miki
p4 ht 3.2 Ghz 800Mhz L2 512KB 0.13 miki

Ja és tudtok adni olyan link-et ahol megnézhetem a stepping-eket.
Mert a jlenlegi p4 2.6 ht nw -nél elcsesztemés D1-est vettem /amit nem lehet húzni/.

vagy ha esetleg tudtok jobb procit az is érdekelne.
mindenféle képpen ht nw-s kell.
és van rá 80k körülbelül

(#63) Rover623 válasza detroitrw (#62) üzenetére


Rover623
félisten

Bővebben: link

Mindenképpen nw...:U
Akkor hogy jött képbe az első...:F

[Szerkesztve]

primus inter pares

(#64) detroitrw válasza Rover623 (#63) üzenetére


detroitrw
addikt

mert annyira nem ismerem az E jelzésüeket.

de itt hol találom a stepping táblázatott?


[Szerkesztve]

(#65) Kazimír


Kazimír
őstag

Egy újabb Intel vs AMD topic? Olyat szeretnék egyszer látni, hogy az egyik táborból valaki meggyőz egy embert a másik oldalról.. :D

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#66) Rover623 válasza detroitrw (#64) üzenetére


Rover623
félisten

de itt hol találom a stepping táblázatott?

Remélem viccelsz...:DD
Ha gondot okoz egy legördülő menü és egy push button használata, akkor szerintem felesleges foglalkoznod a steppingekkel...;]

primus inter pares

(#67) detroitrw válasza Rover623 (#66) üzenetére


detroitrw
addikt

bocsi de láma voltam :O

(#68) Rover623 válasza detroitrw (#67) üzenetére


Rover623
félisten

Én nem haragszom...;)

primus inter pares

(#69) kcsabo2600+


kcsabo2600+
csendes tag

Mindenki wegyen amd-t :DD Szorítsuk ki végre a celeront!!!! Azt senki ne vegyen!! Ha csak nem akar sűrűn öklendezni :Y

Szeretnélek megkérni, hogy tartózkodj az ilyen mély szakmai megalapozottságtól sugárzó hozzászólásoktól. Érveket tessék felhozni, és nézeteltérés esetén kulturáltan vitatkozni a megfelelő helyen. Emellett felhívnám a figyelmed a megfelelő írásjelek és azok számának helyes használatára. Köszönöm. - peterkeT

kcsabo

(#70) Májsztró


Májsztró
addikt

Üdv mindekinek !
AMD Mobile Athlon 2400+ vagy AMD Barton 2500+ ???
Melyik lenne jobb és miért ?
Esetleg akinek vannak ezekkel kapcsolatos eredményei /bár ez mindnekinél változó/ vagy tapasztalatai az azt is írja le kérem .. köszönöm :D

(#71) Batman válasza Májsztró (#70) üzenetére


Batman
őstag

Nekem 2500+ bartonom van es elégedett vagyok vele 3200+-ra fel lehet húzni, ha akarom de nem nagyon szoktam.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#72) Májsztró válasza Batman (#71) üzenetére


Májsztró
addikt

Hát ha csak az számít ... amit kinéztem 2400+ mobil azt 2400 Mhz-re fel lehet húzni szóval magasabb órajelre persze az felesleges ha 2200 Mhz-en olyan teljesítményt ad le mint egy 2500+ húzva .. most az érdekelne hogy 2400+mobilban van-e SSE .... és hogy esetleg kinek van tapasztalata egy ilyen mobil prociról , hogy mégis merre van egy 2500+-hoz képest ! :R

(#73) Csigger


Csigger
őstag

hello skacok! azt szeretném megkérdezni, hogy hol kaphatnék bővebb infót a duál magos procikról???

Apple and Android user

(#74) Norbi017


Norbi017
csendes tag

Hali! Ilyen gépem van: Celeron 2,8 gh, Radeon9600 pro 256mb,
512 mb ddr,
Olyan problémám van hogy a szar alaplapom csak 4-szeresen kezeli
az agp-t és hát az uj játékok nem nagyon akarnak fut ezen....
A kérdésem az hogy vegyek egy uj alaplapot, vagy inkább amd-és procit és alaplapot hozzá?
És ha amd-set akkor milyet ajánlotok? Mert én egy
ASUS K8V-X, Athlon 64, S754 alaplapot ami 15950 Ft. És egy
AMD Sempron 3.0GHz, S754, BOKSZ 23450 Ft.
Ja és kérdezném azt hogy ha ezt az alaplapot és procit megvenném
akkor jelentős gyorsulást érnék el????

(#75) c.zsolti válasza Norbi017 (#74) üzenetére


c.zsolti
őstag

Az AGP 4x nem gond, az nem fogja vissza a teljesítményt. egyébként milyen alaplap ez? Nem lehet egy mai darab a az agp 4x miatt, inkább a chipset miatt lehet lassú a rendszer.
Ami gond lehet az új játékoknak az a celeron, a radeon 9600 és az 512 ram. (bár ha ez már celeron D, akkor nem lehet annyira gyenge)
Persze nem mindegy milyen felbontásban, részletességgel, stb. játszol.
Szóval itt nehéz eldönteni, hogy mi a jó döntés fejlesztés szempontjából.
Ha jól tudom a 3000+ sempronban csak 128kB L2 chace van, tehát az nem valami jó választás. A lap és proci csere nem hiszem, hogy sokat nyomna a 9600pro-n.
Talán egy vga csere lenne a leghatékonyabb, de egy komolyabb kártya kihajtásához erősebb CPU-ra és több memóriára lesz szükséged. Szóval ez egy ördögi kör. :)
Ha a lap és proci csere mellett döntesz, akkor elgonolkodhatsz egy ilyen lapon. [link]
Ebbe vennél egy használt S939 3000+ procit, később dughatsz bele pci expresses vga-t.

...

(#76) várnarancs


várnarancs
addikt

Sztem egyszerűbb lenne, megvenni azt az 1,4@4.1-es Mobile Cerkát, már aki ilyet akar venni:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#77) Norbi017 válasza c.zsolti (#75) üzenetére


Norbi017
csendes tag

A vidokártyát nem akarom lecserélni mert előtte egy Geforce MX 4000 64mb-os volt benne.
Mikor lecseréltem a Radeon-ra akkor szinte nem is gyorsult a gépem (mintha az alaplap/proci
visszafogná). Az egyik haveromnak 1.8-as amd sepron-ja van és egy Fx5200-asa, 256mb ram, és szinte minden uj játék fut neki, igaz csak majdnem a legkissebb felbontáson.
Az alaplapom Intel 845D Chipset P4i45d+
Szerintem a vidokártyámon simán futnának a játékok ha az Fx5200-sal is mennek.
Na szóval ezért talán alaplap, proci csere kellene szerintem.....
Ja és volt olyan aki azt mondta hogy az agp4x miatt csak fele olyan gyors a vidokarim....bár lehet hogy ez hülyeség.

(#78) várnarancs válasza Norbi017 (#77) üzenetére


várnarancs
addikt

Igen, ebben iagazad van, a proci+mem. erősen vissza tudnja fogni. A barátomnak 900-as Cerkája van ;] eddig benne egy 9200 128/128 volt, most egy 9600pro költözött beléje, de nem változott semmi.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#79) c.zsolti válasza Norbi017 (#77) üzenetére


c.zsolti
őstag

Ezt úgy érted, hogy nálad nem is mennek ajátékok? :F
Ahogy írtam az előbb az agp sebessége nem gond.
A procidban 128 vagy 256kB L2 chace van? Ha 128 akkor érdemes lecserélned, ha 256, akkor egy intel 865 vagy 875-ös lappal gyorsulhatna a géped.

...

(#80) Norbi017 válasza c.zsolti (#79) üzenetére


Norbi017
csendes tag

Hát nem igazán futnak. kilépkednek stb...
256kb-os.
[link]
[link]
[link]
[link]

Na itt látni minden róla. De ha most veszek egy intel alaplapot és mégse jó akkor meg semmi értelme nem volt ugy hogy asszem amd lesz belőle.

(#81) c.zsolti válasza Norbi017 (#80) üzenetére


c.zsolti
őstag

Na az nem olyan rossz... [link]
A kilépkedésnek valami oka van, az előfordulhat AMD-s rendszernél is.
Véleményem szerint, ha nem akarsz vga-t cserélni, akkor nem érdemes sokkal erősebb procit és deszkát alárakni.

...

(#82) sztechnika válasza Tomcat13 (#1) üzenetére


sztechnika
csendes tag

Nem értem minek cikizni a Celeront nekem az volt a cod 2 megjelenésekor még most már nem de a simán felveszi a küzdelmet a celeron is a p4 a cod2 nekem a celeronnal döcögés mentesen ment !(tehát vki nem ládta még működés közben a ne cikize)thx!
UI:AMD persze olcsó,hát persze 512kb chavhel azért....

(#83) c.zsolti válasza sztechnika (#82) üzenetére


c.zsolti
őstag

az egy 2004. júliusi hsz volt.

...

(#84) x_o_n válasza sztechnika (#82) üzenetére


x_o_n
veterán

hát azért az általad emlitett amd procik avval a kevéske 512kb val rendesen lealázzák az 1-2m es pebtiumokat...megaztán ha ennyire számokon rágodsz azon is elgondolkodhatsz hogy vajon miért gyorsabb egy 2200mhz-es amd mint egy 3600mhz-es intel proci:)
nem jól közelited meg a dolgokat...én intelről váltottam amd-re

eggy a lényeg ha játékra kell a gép illetve ár/érték arányu gépet keres vki akkor amd,ha több dolgot szeretne valaki egyszerre futtatni akkor intel.
a régi tévhit sem igaz hogy az intel gyorsabban renderel,digitalizál....
de ha valakinek meg tényleg van pénze annak ajánlott egy amd 64 X2 3800+ ezt 85-95 e között megveheti és ez mindenre jó:)

a celeronnal szerintem sincs gond jó kis procik a lényeg hogy az új tipusokat vegye az ember.meg egy 2500 feletti celeron egy jó vga van és 1gb rammal nagyon szépen elmegy minden game,a mai játékoknak gyors vga és sok ram kell:)

(#85) x_o_n válasza c.zsolti (#83) üzenetére


x_o_n
veterán

hehe back to the future a srác:)

(#86) x_o_n válasza Norbi017 (#74) üzenetére


x_o_n
veterán

szia !

most olvasom a problémádat ...miért gondolod hogy a hiba jelenség oka az alaplap

szerintem konkrétan az az asus lap nem jó választás,és a sempron sem.
ha már cserélsz akkor vagy jobb s754+a64 3000+ vagy s939es amd és a64 3000+ használtan akár 35e ért megveheted.
és igen játékban lenne gyorsuslás eggyet viszont ne feledj hogy a vga-jelentősen visszahuz az uj gaméknál,valamint a hiba jelenség(nem olvastam vissza még) lehet szoft probléma is, vga driver pld vagy akármi...nem feltétlen az alaplap bár nem kizárt.

(#87) Reag3nS válasza Norbi017 (#77) üzenetére


Reag3nS
senior tag

Nekem is ilyen pproblémám van. régi az alaplapom és nem kezeli jól a 9600 xt-met 256MB. egy fx5200-al 128MB többet tudok kihozni a gépből ezzel az alaplappal mint 9600xt vel.

sztem vegyél új procit meg alaplapot. de 939 est ne a 750 akárhanyast...

[Szerkesztve]

CyberGames >>> http://cybergames.hu/

(#88) robyeger válasza detroitrw (#62) üzenetére


robyeger
addikt

A ''Northwood'' sikerült elgépelnem bocs mindenkinek! :R Szerintem ne csak Notiban gondolkozz, nem olyan rosszak az ''E0'' vagy ''N0'' steppinges Prescott-ok sem!
[link]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#89) robyeger válasza detroitrw (#62) üzenetére


robyeger
addikt

Azt el is felejtettem előző hsz-emben, hogy a 478 tokozású 3,2Ghz és 3,4Ghz Prescott magos P4-eknek is visszavehető a szorzójuk, tehát leszámítva azt, hogy maga a tokozás már kifutóban van még lehet jó választás

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#90) Frakk


Frakk
tag

Hello!
Lenne egy fontos kérdésem:
Melyik proci a jobb (s478)

2.8GHz Northwood 800MHz fsb
vagy
2.8GHz P4E + HTT (Ha jól sejtem ez Prescott magos, és ez is 800 fsb-s, ugye?)

Na, szal pls help! Sűrgős lenne.

(#91) c.zsolti válasza Frakk (#90) üzenetére


c.zsolti
őstag

nem vagyok jártas a p4 procikban (sem :) )
de ez a második micsoda, főleg a HTT-re lennék kíváncsi, mert ha az HT, akkor az az első prociban is benne van nem?

...

(#92) Frakk válasza c.zsolti (#91) üzenetére


Frakk
tag

Ja, gondolom az HT akar lenni (tehát akkor Hyper threading), csak elírhatta az illető aki reklámozza, én meg copy-paste.

(#93) Frakk


Frakk
tag

Hát asszem ha 800 fsbs, akkor az is HT-s, de én sem értek igazán a procikhoz, ezért tettem fel a kérdést :) .

(#94) c.zsolti válasza Frakk (#93) üzenetére


c.zsolti
őstag

biztos jön majd szakértő :) a northwood kevésbé melegszik, annyiit biztosan tudok

...

(#95) Celithrandi


Celithrandi
addikt

érdemes venni 64 es 3500+ procit szerintetek?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#96) mayerlaci válasza Celithrandi (#95) üzenetére


mayerlaci
senior tag

persze :)

(#97) Celithrandi válasza mayerlaci (#96) üzenetére


Celithrandi
addikt

vagis ebben az árban ez a legfrankóbb cucc?

no meg amit nemtudok, hogy 3500+ ból van több fajta vagy csak egy?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#98) c.zsolti válasza Celithrandi (#97) üzenetére


c.zsolti
őstag

itt megtudsz mindent:[link]
de egyébként többfajta 3500+ is létezik, ha jól sejtem, akkor 3

...

(#99) Celithrandi válasza c.zsolti (#98) üzenetére


Celithrandi
addikt

köszi, de 4600 hozzászólást nincs időm kibogarászni, valami cikk vagy teszt lenne jó

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#100) x_o_n válasza Celithrandi (#97) üzenetére


x_o_n
veterán

hát van winchester magos_ezt kerüld
vann venice ebböl van 2 féle e3/e6 ez nagyon jó
és van manchester e4 ez a legujabb és eddig ez tünik a legjobb választásnak,2700mhz-re huzható és elvileg még felette is megy..

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.