Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Sn00k válasza Aktive96 (#850) üzenetére


Sn00k
veterán

várj 1 hetet vele és még olcsóbban meg tudod venni...

3njoy the Lif3

(#852) hitman,


hitman,
őstag

Üdv all!
Melyik most a legolcsóbb 775-ös Intel proci?

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#853) Yushchenko válasza hitman, (#852) üzenetére


Yushchenko
őstag

szerintem ez:
Intel Celeron 330J S775 2600/533 MHz 8 350 Ft 10 020 Ft

(#854) Yushchenko válasza Aktive96 (#850) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nagyon le fognak menni. Sokkal olcsóbban meg fogod kapni egy kis idő mulva. ;)

(#855) Aktive96 válasza Yushchenko (#854) üzenetére


Aktive96
tag

kár hogy senki sem tudja hogy mennyi ez a ''kis idő'', amugy az árak folyamatosan mennek le, emlékszem május végén még a64 3200+6-t akartam venni 32ért aquaban , most 22ért kapok, már több mint 2 honapot várom (érettségi miatt is), gondolom sokan tudják milyen érzés , KP a zsebben csak nem merek semmire sem költeni mert félek hogy nagyot bukok (na még 1 hét ....aztán még egy hét, biztos olcsobb lesz de jó, talán ha várok még ,egy 3ghz pentium 5kért már lehet venni..... :O :O :O jjjajj fáj a fejem :O
kell nekem vmi nagyon okos ember ......

(#856) hitman, válasza Aktive96 (#855) üzenetére


hitman,
őstag

Ha mindenki mindig így gondolkozna,hogy majd egy kicsit később veszek akkor senkinek se lenne gépe!
Ezt hívják ''gépezésnek'' fél évente cserélni kell minden azt kész!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#857) Zjunior


Zjunior
veterán

Hi ALL!
Szeretném ha segítenétek!
Most akarom lecserélni a P4 3000 2Mb Cache-es D630-as Procimat egy
P4 3000 2*2Mb Caches D830-ra! Mennyivel jobb a 830???? :F
Meg ha kicserélik, akkor Ujrakell telepítenem a rendszert a DUal COre miatt? :U
Köszi szépen előre is a hozzászólásaitokat!!! :C :R

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#858) robyeger válasza Zjunior (#857) üzenetére


robyeger
addikt

Proci és ram cserénél nem kell újratelepítened semmit, csak alaplap váltásnál. (Hyper-threading aktiválás esetén is plusz egy újraindítást kiván az XP) A hagyományos dual-core procik(kivéve Conroe, Yonah; a shared cache miatt :) ) játékok alatt csak hajszálnyival lesznek gyorsabbak, de csak akkor, ha aktívan futt a game alatt virus pajzs és tűzfal, különben még annyival se. Videó kódolásnál és renderelésnél, akár dupla teljesítménnyel is számolhatsz.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#859) Zjunior válasza robyeger (#858) üzenetére


Zjunior
veterán

Köszi szépen!!!
De a jövőben jól jön a Dual Core nem???

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#860) Speed®


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hi4All,van egy questionöm:
Melyik processzort tartjátok erősebbnek ha játékokról van szó?
- Duron Applebred 10.5x200ra lőve /2100MHz/ L2 64k
-SempronB 9x200on /1800MHz/ L2 256k..

Egy Ti4200 karit kell hajtani 1GB DDR400 társaságában és egyszerűen nem tudom eldönteni hogy melyik lenne a helyes választás,majd csak pénteken tudom összerakni a gépet,de holnapra dönteni kell beszerzés miatt,ki mit gondol :F

[Szerkesztve]

(#861) MrCuby


MrCuby
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy egy Asus P5LD2 vagy deluxe alaplaphoz milyen procit vásároljak max 40-45 eHUF ért.
Ja lehetőleg Intel pentium 4 procik ne celeron, de ha van más ami jobb várom a javaslatokat.
Köszönöm.

(#862) Zjunior válasza MrCuby (#861) üzenetére


Zjunior
veterán

Hi!
Nekem ien alaplapom van most veszek bele P4 3000 2*2 Mb Cache D830-at!
amuhgy meg D630 van most benne ezzel a süvít!!!
Ez sztem a pénztárcádból kitellik!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#863) robyeger válasza Zjunior (#859) üzenetére


robyeger
addikt

Persze! :) A jövő dupla magos procijai már minden fronton jobbak lesznek, ezért irtam, hogy ''kivéve Conroe, Yonah, stb...''

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#864) robyeger válasza Speed® (#860) üzenetére


robyeger
addikt

Szerintem Sempron, mert azt még tovább tudod ''lőni'' és több az L2 cache benne.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#865) robyeger válasza MrCuby (#861) üzenetére


robyeger
addikt

#845

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#866) Speed® válasza robyeger (#864) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

:( lehet tovább lőni,mivel Via lapban lesz,aminek nincs PCI/AGP lockja.szóval a 200as FSB a limit /meg a RAM is überantituning superram,szal emiatt is 400 a határ/
Nincs valami teszt valahol,amiben benne vannak a régi TBred Athlonok és úgy általában a K7es proccok 1Gtől a Bartonokig? Nem találtam itt a PHn,gugli meg csomó facságot dobál ki.

(#867) robyeger válasza Speed® (#866) üzenetére


robyeger
addikt

Ha nem tudja a lap fixálni a PCI/AGP-t, akkor TBred procit se tudod 200Mhz FSB hajtani :U Minden féle procit csak a gyári órajelén. Tesztek után esetleg az AthlonXP klub topicban érdeklődj, szerintem.

[Szerkesztve]

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#868) Speed® válasza robyeger (#867) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Tökéletesen megy jelenleg is a Duron 2100on a lapban 200on,egy KT600as ABIT lap a delikvens,a Sempi 2200+ meg 1800on itt duruzsol egy NF7-M-ben,tehát mindkét lap és proci okés 200on,csak az a dilemma,hogy kicseréljem e a duront a sempire,ér e 4xannyi L2 a játékokban hogy a 300MHz előnyt letúrja.
Mert emlékszem régen a 900as Duronom,alig-alig volt lassab haver 800as TBirdjénél.
De igazad van,áttolom a dilemmát az AXP totyikba,ott ugyis nagyobb a felhasználótábor :)
Thx

(#869) robyeger válasza Speed® (#868) üzenetére


robyeger
addikt

A jétékokban az előnyt sorendben a VGA kari, alaplapi memória mérete, CPU és memória alapórajel(FSB) és csak a legvégén jönnek a Proci összórajele, másodlagos gyorsító tár mérete stb... túrják.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#870) MrCuby


MrCuby
csendes tag

INTEL P4 S775 631 3,0GHz/2MB 64Bit vagy Intel 3GHz Dual Core processzor 2X2MB cache ? ha kérhetem tudnátok indokolni, hogy miért melyik ? :) kicsit tudatlan vagyok ebben a témában.

Ill. annyi kérdésem lenne, hogy hasonló teljesítménnyel AMD processor olcsóbb-e ill. jobban megéri? Ill nagyobb teljesíményű AMD processort érdemesebb e venni ebben az árkategóriában?
köszönöm előre is.

(#871) Speed® válasza MrCuby (#870) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

1értelműen a 2. ha van rá pénzed, mivel mindenben 2x annyit tol mint az első /logikusan,mivel Dual../
Hasonló árkategóriában sajna AMDnél nem kapni duálkórt,de ha nincs kifejezetten igényed a párhuzamos munkálkodásra a mashinádnak,vagy éppenhogy csak játékra használod és nem munkára,akkor egy San Diego 3700+ nagyon komoly teljesítményre képes.
Szerk.: természetesen a duálkór P4 csak az arra felkészített alkalmazásokban villantja meg az erejét,tehát érdemes megfontolni hogy mire használod a géped

[Szerkesztve]

(#872) robyeger válasza MrCuby (#870) üzenetére


robyeger
addikt

A 858. sorszámú hozzászólásomban(kicsivel előrébb) választ kapsz a megéri-e a jelnleg kapható dupla magos procikat megvenni. Természetesen attól függ mire akarod használni?
-ha totál új gépet veszel, akkor vagy megvárod az új Intel Conore-t vagy döntesz a #858 alapján.
-ha netán van még megmaradt DDR1-es ramod érdemesebb arra egy 939 tokozású AMD rendszert felépíteni. (viszont DDR1-re már csak hosszabb távú használat esetén érdemes beruházni)
-AM2 szerintem azért nem éri meg venni, mert 200Mhz a procik alapórajele, míg az Intel Conroe-knál hasonló árban eleve 266Mhz az alap ahonnan indulnak.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#873) MrCuby


MrCuby
csendes tag

Az intel conroe várhatóan mikor kerül a magyarországi piacra és kb. milyen áron?
Milyen alaplapok támogatják? /legfőképp az érdekelne, hogy az ASUS P5LD2 támogatja e?/

(#874) robyeger válasza MrCuby (#873) üzenetére


robyeger
addikt

Hát kb. ősszel. (hónap végén debütál külföldön). Mivel először a dupla magos Core 2 Dou fognak megjelenni, olyasmi árra készülhetsz talán, mint jelenleg az AMD X2-ei. Az Asus P5LD2 nem támogatja a Conore procikat, Asusból jóformán csak a P5B lap tudja. (tudtommal még ez a deszka sem kapható itthon kiskereskedelemi forgalomban :(( )

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#875) MrCuby


MrCuby
csendes tag

Köszönöm a segítséget. Lehet megvárom akkor a conroe procikat, gondolom addigra lesz olyan alaplap a piacon ami támogatja őket.
Köszi mégegyszer.

(#876) Zjunior


Zjunior
veterán

Sziasztok!!
Tudnátok nekem segíteni?
nem találok sehol tesztet erről a Prociról!!
Intel P-4 3000/800 LGA 775 2x2MB IEM64T Dual D930
Egyet találtam de az 2005-ös volt itt a Pro-n!
Tuningolhatóság, játékok szempontjából érdekelne engem!
Ha vkinek ien procija van akkor a véleménye is érdekelne!
Előre is THX!!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#877) MrCuby


MrCuby
csendes tag

Még annyit kérdeznék, hogy Intel P4 930 3.0GHz/800Mhz S775 2X2MB processorhoz melyik alaplap ''passzol'' a legjobban? :) 40-45eHUF közelébe. Nem baj ha olcsóbb :)

(#878) Zjunior válasza MrCuby (#877) üzenetére


Zjunior
veterán

nekem p5ld2 delux ba raknak 930D-t megy bele faszául!!!

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#879) tenna


tenna
tag

Hello, az lenne a kérdésem milyen procit vegyek ehez a konfighoz: 7600gs 256mb 2*512ddr667, eddig egy 3500+ am2 foglalatúra gondoltamde most hogy megjelent a core dou2 meg lemennek az árak már elbizonytalanodtam, hogy mit vegyek.

athura.atw.hu

(#880) hitman, válasza tenna (#879) üzenetére


hitman,
őstag

Vegyél valami kétmagos AMD csodát!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#881) 5teve válasza MrCuby (#877) üzenetére


5teve
senior tag

Szia. nekem 945 chipsetes lapom van 930-as procival. Kis szerencsével ezt a párost 60-70K között itt a PH!-n meg tudod szerezni. Szerintem ütős.

tel: 7o-373-oo29 *** NO SMS!!! *** brit tudósok szerint 10 fogorvosból 8 az 2.

(#882) tenna


tenna
tag

sztem meg várom a zár csökentést, nem tod mikor lesz? inkább amd párti vagyok

athura.atw.hu

(#883) wolffy válasza tenna (#879) üzenetére


wolffy
aktív tag

Szerintem várj egy kicsit és ASUS P5B+Core 2 Duo E6400, de te tudod...

(#884) tenna


tenna
tag

az árcsökkentés után eldöntöm még a dolgot, meg majd ha lesz teszt az e6400rol

athura.atw.hu

(#885) CriticalHit válasza tenna (#882) üzenetére


CriticalHit
őstag

[link] :P

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#886) tenna


tenna
tag

:)

athura.atw.hu

(#887) Calibos


Calibos
addikt

Athlon64 AM2 3800+ BOX Socket AM2 Orleans.
Elég olcsónak tartom, 38.000+áfa, kinek mi a véleménye erről, érdemes beruházni ebbe a foglalatba?
/nekem bűzlik valami hogy ilyen olcsó/

(#888) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

Milyen processzort vegyek? AM2-es Athlon 64 3800+ 512KB vagy X2 3800+ 1024KB? Sokat számít az, hogy az X2 az csak 2000MHz-es amíg a sima az 2400-on fut?

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#889) hitman, válasza Angelclaw (#888) üzenetére


hitman,
őstag

Ne vagyél AM2!!!!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#890) Almosito válasza Angelclaw (#888) üzenetére


Almosito
tag

Az, hogy milyen procit vegyél az elsősorban attól függ, hogy mire is szeretnéd(fogod) használni...
Viszont az X2 kétmagos... olyan alkalmazások alatt amik használják a dualcore adta lehetőségeket az lesz jobb, viszont pl csak egymagot használó játékoknál a magasabb órajelű single core lehet jobb...
A másik fontos kérdés, hogy mennyi pénzed van a processzorra :DDD

(#891) Calibos válasza hitman, (#889) üzenetére


Calibos
addikt

és miért ne?

(#892) sosperecek18 válasza Calibos (#891) üzenetére


sosperecek18
senior tag

MErt még annyira kiforratlan, hogy nem érdemes megvenni:
-nem kezeli rendesen az Am2-es lapok többsége a memóriákat
Nem gyorsabb mint a 939-es csak ha 800mhz-es vagy annál gyorsabb memóriát használsz mellette!
Vagy várd meg a conroet, vagy vegyél egy 939-es rendszert és kb. 3-4 hónap mulva vegyeél Am2-es rendszer, mert addigra kiforrik és utánna elvileg ebbe belefog menni a 4magos Amd Cpu is! :U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#893) polip válasza sosperecek18 (#892) üzenetére


polip
addikt

teljesen igaz :R

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#894) CriticalHit válasza sosperecek18 (#892) üzenetére


CriticalHit
őstag

3 hónap múlva meg dobja ki a ma megvett 939-es lapját, CPU-ját és a DDR1-es memóit, hogy megvegye az AM2-es rendszerét, ami még nem is biztos, hogy gyorsabb lesz?

Egyértelmüen valamelyik Conroe.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#895) Calibos válasza sosperecek18 (#892) üzenetére


Calibos
addikt

Thx.
évente kidobnak egy új foglalatot és megint újra kell építeni mindent mert véletlenül se legyen kompatibilis a régivel.

Lehet hogy a végén Intelt veszek :)

(#896) hitman, válasza Calibos (#895) üzenetére


hitman,
őstag

Vagy várd meg még kiad az AMD-is valami fasza új cpu-t!
Mert nemsoká biztos kifog adni az intel válaszára!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

(#897) Angelclaw


Angelclaw
csendes tag

De nekem arra nincs időm. Már április óta tervezem az új gépet, de még eddig nem nagyon volt rá pénz és idő.

''...Since love's the only thing that can't hate // Hate is the last shadow I wear...''

(#898) Peti1991


Peti1991
csendes tag

Hello! Mint gondolom sokan mások én is segítséget szeretnék kérni. Most vettem egy új vid karit de attól tartom a régi 2.6-os caleronom nem tudja kihajtani, bár nem nagyon értek a témához. Mindenesetre mivel h azt se tom h mien proci megy az alaplapomba hozzátok fordulnék. Alaplapom típusa Abit IS-7. PLS HELP!!!!!!!

(#899) Peti1991


Peti1991
csendes tag

Intel P4 3GHz/800MHz 1Mb Socket 478 , ez szentetek megéri 27000-ért (és ki tud hajtani egy 6600GT-t?).

(#900) hitman, válasza Peti1991 (#899) üzenetére


hitman,
őstag

Ki tud hajtani de azt nem tudom,hogy megéri e mert intelbe nem vagyok otthon!

Dream as if you will live for ever, live as you will die today!

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.