Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43121) a1200


a1200
aktív tag

Nem bombázok én itt már senkit. Még mindig nem válaszolt senki a 43110 8 pontjára, a 4-esre sem, és még más üzijeimre sem. Amíg ez így marad, nem haladunk sehová.

bluyoo: Mire nem válaszoltam? Hogy minek kell 120 lap? Már te is ezzel jössz? Kell, és kész, ez miért fontos?
Én sem kérdőjelezem meg azt, hogy minek neked a P8H67 cuccod 2 GB-tal, miért nem elég neked a P3 512 MB-tal.

Hol írtam olyat, hogy játékra kell?
Nálam még van IDE csati.
A 4000-es pontszám nem azt jelenti, hogy 4-szer gyorsabb, stb., mint a mostani 1000-es pontszámú cuccom. Sokmindentől függ 1 rendszer sebessége, használhatósága.
Pl. hiába szupergyors a CPU, ha a HDD adatáramlása túl lassú, és a CPU összes magja 90%-ban unatkozik.
A leggyorsabb SATA3 HDD VALÓDI olvasási, írási sebessége mindig is a töredéke lesz a RAM sebességének.
Még az SSD-nek is.

Itt 117 találat van csak, az összes 1155 CPU, nincs 1 értelmes és értelmes árú sem: [link]
Pl. i5 3570 újan 58e, aprón 45e. [link] Ez vicc. i3 2120 újan 32e, itt 21e. [link]
Meg 3220 25e, amikor újan 31e. Röhej.

Plusz tele van kereskedők hirdetéseivel, összevásárolnak mindent olcsón, hogy drágán hirdessék. Páran még ki is hangsúlyozzák, hogy ár alatt keresnek.
Használt CPU nem kell az új árának 2/3-3/4-éért, max. az 1/3-áért. Ha új alaplapot veszek, 2 év múlva az sem fog töbet érni az új ár 1/3-ánál.

5 éve tök nulláról kezdtem a PC-vel ismerkedni. Netkávézókból szedtem az infókat boltok, gyártók oldaláról, helyi boltokban kérdezősködtem, de sajnos senkinek sem lehetett hinni, különösen a boltosoknak, mert mindenki úgy válaszolt, ahogy az ő érdeke kívánta, azaz hogy minél több pénzemet elszedje, túl erős konfigot megvetetve velem. Ezt jól mutatja, hogy a megírt cucchoz 1 db DVD íróval 350W-os tápot ajánlott, és vettem meg, miközben 100-at sem fogyaszt. Csak 1 HDD van.
Ezért most itt is szűrnöm kell a válaszokat, összehasonlítani ki mit mond, megszüntetni az ellentmondásokat (mindig van), hogy valahogy dönthessek.
Ezért kéne min. 10 profi válasza, mégpedig minden üzimre. 2-3 ember tanácsa alapján nem lehet dönteni.
Amikor megjelennek az 1150-es cuccok, újrakezdődik minden kérdezés.

Csak 1 hasonlat, hogy milyen a mostani helyzetem, hogy mennyire nem érnek semmit a benchmarkos számok:
20 éves 1200-es Ladád van, ami már széthullik alattad, a következő műszakit sem kapod meg rá. Úgy döntesz, hogy most, 2013-ban veszel 1 ÚJ normális középkategóriás, stb. márkájú, típusú kocsit, amire van 3,5 milliód.
Szétnézel a neten, de látod hogy sok márka, típus van újan 3,5 millióért, nem tudsz dönteni.

A mostani PC vételem ezzel a hasonlattal úgy néz ki, hogy úgy KELL (mert autó nélkül nem tudsz élni) új autót venned 3 millióért, hogy nem mehetsz be 1 autókereskedésbe sem, nem ülhetsz bele semelyik autóba sem, nem indíthatod be egyik motort sem, egyikkel sem mehetsz 1 m-t sem, és így kell döntened, hogy melyiket veszed, kizárólag a neten található gyártói, márka, fórumok, stb. infók alapján.
Hogyan döntenél, melyik márka melyik típusát veszed meg, és hol?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.