Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-10-16 20:13:15

LOGOUT.hu

Ahhoz, hogy segíteni tudjunk, ki kell töltened a lenti kérdéssort.
Ha korábban kitöltötted, akkor linkeld a hozzászólásodban!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#180226) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves fórumozók!
A kérdezőket arra kérném, hogy mindenképpen töltsék ki a kérdésekre a válaszokat az összefoglalóban. Nem véletlenül van ott. Anélkül nehéz válaszolnunk.
Kérek mindenkit, hogy konkrét bolt linket/hardveraprós linket ne tegyetek be sem a kérés, sem pedig a válasz hozzászólásokban sem. Ha linkelni szeretnétek, akkor vagy a gyártói linket, vagy egy árukeresős linket tegyetek be.
Az ilyen hsz-ek automatikusan törölve lesznek.

Köszönettel:
Pyttawrx

[ Szerkesztve ]

Hozzászólások

(#50951) btudos válasza ktitusz (#50948) üzenetére


btudos
veterán

dupla, bocs :B

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#50952) ktitusz válasza btudos (#50951) üzenetére


ktitusz
csendes tag

Köszönöm!

Egyébként [ezt] néztem még, csak az AMD VGA-ról lebeszéltek, hogy nem jó CAD-hez. Mondjuk egy viszonylag régi eset miatt, nem tudom, hogy a mai AMD-k milyenek.

(#50953) notmiami válasza Chaser (#50947) üzenetére


notmiami
tag

Igen, és az AQUA drágább is ráadásul, szerintem.

(#50954) T0rnad0


T0rnad0
addikt

Sziasztok!

Ismerősnek kellene egy gép, ezekkel a paraméterekkel:
(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Jövő héten
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120 e
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
irodai munka, netezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Semmi komoly játék, de mivel gyereknek is lesz, lehet később komolyabb is
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
minőség
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Nem
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Minimum 15", min 1366x768
(8) Notebook tömege?
Mindegy
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Nélküle
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
500GB, 4 GB RAM, kell optikai meghajtó
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
webkamera esetleg
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Edigital Lenovo G505 HP
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Csak új

Köszönöm előre is :R

Z Fold 4

(#50955) btudos válasza ktitusz (#50952) üzenetére


btudos
veterán

Innen egyrészt inkább ne, másrészt felejtsd el a négymagos i7-tel szerelt gépeket. Tök felesleges, mert úgyse tudod kihasználni, beledöglik a gép hűtése, de legalább drága.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#50956) Tikakukac válasza notmiami (#50945) üzenetére


Tikakukac
titán

Jó ez is, van nyilván sok más is, belefér. Én 5470-et néztem most, az gyárilag van úgy elírva mint a sicc. 750M van a dobozon és leírásban is hivatalosan, gyakorlatban 64bites 740M van bennük.

Asztaliban Aqua eddig nekem bejött,de meglátjuk, most veszek komplett konfigot megint, ott olcsóér van most minden :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50957) Ryder1


Ryder1
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Első laptopom lenne, és egyáltalán nem vagyok otthon laptop világban, szóval minden tanácsot szívesen fogadok. :)

(1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
Leginkább attól függ, hogy milyen árban lehet kapni olyat, ami megfelel az elvárásaimnak. Akár már most hónap végén, de lehet, hogy csak 1-2 hónap múlva.
(2) Maximális keretösszeg Ft-ban?
120e forintra gondoltam így elsőre, de ha nyomós érvek vannak mellette, akkor nagyon kicsit lehet több is.
(3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)
Egyszerű böngészés, HD filmezés
(4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?
Online multiplayer játékok (League of Legends), egyéb stratégiai játékok (nem vagyok FPS és grafika b.zi)
(5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?
Lehet mindkettő? :D
(6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!
Ennyiért hiába szeretnék bele szerintem.
(7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?
Nem értek hozzá, tanácsokat várok.
(8) Notebook tömege?
Kb. mindegy, leginkább úgyis csak itthon használnám.
(9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
Ha lehet nélküle, akkor úgy, mert gondolom olcsóbb. Van itthon Win7
(10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?
HDD legalább 500 GB, RAM legalább 4 GB. Optikai meghajtó jó, ha van, de nem feltétel.
(11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
Webkamera+mikrofon mindenképp, legalább 3 USB, HDMI is jó lenne, de szintén nem feltétel
(12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
Nem mondanám. Maximum amennyire az említett játékok és HD filmek igénybe veszik a gépet.
(13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
Semmit sem néztem még, ötleteket várok.
(14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?
Újra gondoltam a garancia miatt. Meg ilyen értékben nem szívesen vennék egy ismeretlen embertől.

Előre is köszi mindenkinek! ;)

(#50958) ktitusz válasza btudos (#50955) üzenetére


ktitusz
csendes tag

Köszönöm a tanácsot!

Azért gondoltam i7-re, mert annak 4 magja van, ezért VEM és egyéb szimuláció közben úgy gondoltam, hogy kétszer olyan gyors mint egy 2 magos processzor.

Ezek szerint a Radium nem megbízható hely? :))

(#50959) Renok


Renok
senior tag

Erre valaki esetleg? :B
Köszönöm előre is!

(#50960) btudos válasza ktitusz (#50958) üzenetére


btudos
veterán

Ha ki is akarod használni az i7-et, az egy jóval drágább kör lesz. Sajnos ezen az áron nincs olyan gép, aminek a hűtése kibírná az elméletben sokkal erősebb, ezért többet is fűtő i7-et. Így a proci visszavesz az órajelből, és rögtön nem lesz erősebb mint egy i5, de felmelegítette az egész gépet, amit az alkatrészek nem igazán szeretnek.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#50961) ktitusz válasza btudos (#50960) üzenetére


ktitusz
csendes tag

-Ennél jóval többet nem szeretnék rászánni. Akkor érdemes egy gen3-as i5-öt venni ezek szerint?

-A RAM egyébként nem annyira számít már így 6-8 giga felé nekem ugye? Csak a program betöltésének gyorsaságát dobja, vagy azért mást is csinál?

-Erről az AMD-NVIDIA vga dologról nincs valakinek tapasztalata CAD-ezés terén?

- Dell, HP laptopok milyenek mostanában? Azt írtad, hogy a Fujitsu ami a legjobban hozza a szintet kb, én eddig lenovoban gondolkoztam, de egyesek nem preferálják azt sem. Most egy Asusom van, ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve, már 5 éves, és elég jól bírja, de van pár ismerősöm, aki utálja a márkát, negatív tapasztalatok miatt. Acert nem annyira szeretnék, abban nem bízom.

(#50962) notmiami válasza btudos (#50960) üzenetére


notmiami
tag

És egy i7 4500U-t érdemes laptopba használni? Mivel U, ezért tudom, energiatakarékos, így gondolom kevésbé is melegszik. Meg ha jól tudom ez is még csak két mag + kettő virtuális (mint az i5ök) mert a Q-knál jön be a 4 mag.

Komolyabb CAD és játékok használatához jó ez? Vagy mégis felesleges ez is a melegedés, leszabályozás miatt, és elég a i5 4200U, ha e kettő közül szeretnék választani a fentebb említett feladatokra?

@ktitusz:

A CAD-ezésről én is annyit tudok, hogy több tanárom és hallgató társam is mondta, hogy CAD-ezésnél jobban működik egy nvidia, és AMDről azonnal le akar beszélni mindenki. De sajnos pontosan nem tudom mi miatt, de valamiért jobban kezeli a modellezést (talán a CUDA, Optimus és egyéb más nvidia saját fejlesztések révén)

És inkább Dell, azt hogy Fujitsut ajánlott, azt csak éppen amiatt az igények miatt, amit Te kértél. De amúgy az sem egy nagy márka. Látható az összes boltban mi megy leginkább: Dell, Asus, Lenovo

[ Szerkesztve ]

(#50963) Chaser válasza notmiami (#50962) üzenetére


Chaser
titán

Komoly játékhoz komoly vga is kell, az megint nem ez az árkategória. Ez az i7 gyakorlatilag i5 magasabb órajeleken. Mivel 2 magos nem túlzottan fog melegedni. NV-t kb minden jobban szereti mint az amd gpu-kat.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#50964) notmiami válasza Chaser (#50963) üzenetére


notmiami
tag

Jó de ha kinéztem a Radeon 8850m-et, vagy a Geforce GT 750m-et (mindkettő GDDR5ös) azon azért már csak futnak komolyabb játékok, tehát én úgy fogalmaztam, hogy a mobil GPU kártyákhoz képest komolyabbak.

CAD:
De de de egy konkrét érv mi lenne, mi miatt jobb egy NVidia? Mert kb mindig csak a márkahűséget érzem a dolgon, és még senki nem tudta megmondani hogy konkrétan miért/mitől jobb egy Nvidia?

Kb olyan mint az Apple-sek kiállnak hogy ájfónt csak az ájfónt, a többi sz*r, de azt se tudja miért jó neki az ájfón, és kb üzenetet küld rajta meg telefonál.

(Üzeni ezt egy sokat buherált/"agyonmoddolt" Android fan) :)

[ Szerkesztve ]

(#50965) Nixon18 válasza notmiami (#50964) üzenetére


Nixon18
senior tag

Mert a CAD-ek NVidia-ra vannak optimalizálva. Ilyen egyszerű. :D

(#50966) Tikakukac válasza notmiami (#50964) üzenetére


Tikakukac
titán

Megmondom miért ne 8850M-et vagy ATI-t: olyan ótvarfos a mostani driverpakkjuk, hogy öröm nézni. Én úgy bő fél éve szopom végig őket, egy géptelepítés és kb. normális futhatóság elérése ezeknél minden progival lehetetlen. Legalábbis agyérgörcs mentesen.

CAD:

Konkrétan? Konkrétan ülj le, rakj le 2 gépet egyik NV másik vörös oldalról. Futtasd ugyanazt. És látni fogod, el sem kell mondani.

Protip: ha gyanúsan 1 gyártó megoldásaira írták meg optimalizálták a progikat, akkor most azon nincs magyarázni miért az egyik miért nem a másik. Ez tök egyszerű.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50967) notmiami válasza Tikakukac (#50966) üzenetére


notmiami
tag

Na hát mondjuk ez elég egyértelmű válasz volt, eddig is ezt hallottam, és igazából annyi tényleg elég, hogy arra van optimalizálva. Szóval el kell felejtenem az ATIkat.

(#50968) notmiami válasza Tikakukac (#50966) üzenetére


notmiami
tag

De most komolyan, még ennyi pozitív tulajdonság mellett is rosszabb?
Játékban viszont jobb lenne, nem?

AMD Radeon HD 8850 - 2 GB GDDR5 vs Nvidia GeForce GT 750M - 2 GB GDDR5

[ Szerkesztve ]

(#50969) Dhampir válasza Tikakukac (#50966) üzenetére


Dhampir
félisten

Inkább nVidiával vagy egyke IGP-vel. :K

(#50968) notmiami

Annyira nem rossz az. Lesz hozzá új driver, amivel javul a helyzet.

Az nVidia Quadro vagy az AMD FirePro VGA van direkt CAD-re. Ezeket dugják bele a Workstationokbe.

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#50970) Tikakukac válasza notmiami (#50968) üzenetére


Tikakukac
titán

Csak, hogy rendbe tegyük a dolgokat:

Far Cry 3, AMD powered gém, hasítana mint a fene, mert ugye hát mi baj lehetne, 8850M-el toltam. Stabil 8 FPS, a 750M 22 felett high grafon. Nesze.

Na ennyit ér az a bazi nagy rakat szám amiket most nézel, hidd el, ha nem én magam szoptam volna végig 4-5 géppel is heteken át az új 8000-es Ati csodákat, akkor letojnám, de sajna igen. Kérdezz körbe hányan visznek vissza a bótba mostani gépeket, mert vagy nem megy a karijuk, vagy nem hozza a teljesítményt. Kéz szétrak: ez ilyen.

Na ez a baj.

Dhampir: Nekem sem kell már nagy kari. Minek. Hackibe is integrált marad, bőven elég.

A driverekről: 3 béta jött mióta én toltam az új Delleket. Ugyanolyan sz@r. Szóval lehet 10 év múlva lesz király meghajtó, de minek... ja és 3/4 éve ezek a masinák piacon vannak. Ennyi idő alatt azért szerintem illene már megcsinálni rendesen, ha ilyen gépem lenne a Dell HQ előtt gyújtogatnám.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50972) Dhampir válasza Tikakukac (#50970) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen. Annyira tudnak technológiailag zsugorítani, hogy az integráltak ereje sok mindenre elegendő már. Inkább a kasztnikat, de főleg a kijelzők minőségét kellene már erősíteni és lehozni az alsóbb szegmensbe.

(<*>..<*>)

(#50973) Mákos7észta


Mákos7észta
aktív tag

Sziasztok!

Laptopvásárlás előtt állok, és van két jelöltem kb. azonos árkategóriában, de kettejük közül képtelen vagyok választani.
Egyes számú versenyző: Dell Vostro 5470 (i3- 4010U, talán i5- 4200U és 740M, bár talán fölösleges, később említem a felhasználási kört)

Ami mellette szól, az a 3 év garancia, hosszú üzemidő (alacsony fogyasztás), szép (szubjektív), könnyű, van mSATA csatlakozója. Viszont félek a Vostro könnyedségétől, nem tudom mennyire masszív. Ezen kívül a kijelzője "csak" 1336*768- as, és fényes, ami nem az én stílusom, és memóriája csak egycsatornás lehet, mert egy slot van benne.
Volt korábban egy ASUS UL30Vt- m, amit mellesleg imádtam, mindaddig, amíg az akksija, vagy azt kezelő elektronikája tönkre nem ment, a zsanér meg nem adta magát, és el nem kezdett nyikorogni, az illesztési hézagok megnőni, szóval a napi használattól szépen elkezdte beadni a kulcsot. Ettől félek, hogy bár specifikáció meg tesztek alapján az egy szuper gép volt, nem bírta a használatot.

Így került a képbe egy üzleti notebook, a Dell Latitude E5430 (i3 -3110M, HD4000):

Emellett szól, minden ami eddig nem, nagyobb felbontású, matt, jó minőségű kijelző, masszív ház, és minden kényelmi apróság, ami egy üzleti géppel jár. Számomra kicsit robosztus, de meg tudnék vele békélni. Viszont SSD- t csak 7mm- est tudok a meglévő winyó helyére rakni, a tesztekből az derül ki, hogy kicsit hangos és fűt, ami szintén a hosszútávú használhatóságot kérdőjelezi meg, szóval nem tudom.

Amúgy a használat úgy néz ki, hogy van egy fő desktop PC- m, erős, mint a bivaly, azon tudok ArchiCAD- ezni, renderelni, dolgozni, de ha úgy adódik, akkor bár nem olyan fürgén, de ezen is szeretnék dolgozni (utazás, konzultációk stb.) problémamentesen. Szóval csak másodhegedűs, így hardverileg nem kell erősnek lennie, csak hogy ne akadozzék az ArchiCAD (mint mondjuk a Pentium vagy Celeron 987B- n).
Játszani nem feltétlen fogok, max. régi játékokat, az erőforrás igényes játékokra ott a desktop.

Ilyen körülmények között melyik gépet ajánljátok? Adott esetben tudtok ajánlani másik, gondolkodásra érdemes gépet 180.000Ft környékén? Előre is köszi a választ és a segítséget! :R

Üdv,
Marci

Csak óvatosan, még nem kávéztam..

(#50974) Tikakukac válasza Mákos7észta (#50973) üzenetére


Tikakukac
titán

5470 jó, de az 5430 totál más.

Mellesleg az 5470 is fűt nem is kicsit.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50975) sznorbert86


sznorbert86
csendes tag

szerintetek melyik lenne a jobb?
dell
asus

netezésre, filmezésre, photoshop, illetve régebbi játékok futtatására (csak régi! :)
köszi

(#50976) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Vannak alfán kívül olyanok akik tudnak 27%os áfával adni gépeket (kínálatbővítésnek, mivel alfánál is csak egy része ilyen a gépeknek...)

Köszönöm

(#50977) Tikakukac válasza sznorbert86 (#50975) üzenetére


Tikakukac
titán

Már a kijelző sem ugyanolyan, ez egyszerű döntés.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50978) sznorbert86 válasza Tikakukac (#50977) üzenetére


sznorbert86
csendes tag

hogy érted hogy nem ugyanolyan ? :))

(#50979) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Sziasztok!

Valakinek ötlet, vélemény?

[link]

(#50980) Tikakukac válasza sznorbert86 (#50978) üzenetére


Tikakukac
titán

Matt vs fényes. Ez így eleve elég szép difi.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50981) notmiami válasza ktitusz (#50971) üzenetére


notmiami
tag

Igen, én is az itt hallottak alapján pont le akarok mondani a 8850m-ről, és a 750m, vagy 740m jó vétel lehet.

És én is pont ezt a z510et néztem ki, bár a csokibarna elég érdekes szín... :D
Én is 200 között gondolkozok, eddig 5537-en gondolkodtam 220ért 8850m FHD kijelzővel, de az NVidiahoz való ragaszkodás miatt vagy z510, vagy 235k-ért Dell 7537, azt is nézd meg, nemsemmi gép (750m-el)

(#50982) Mercutio_ válasza Chaser (#50947) üzenetére


Mercutio_
félisten

notebook.hu-ról mi a vélemény?

Vettem náluk Fuitsu A532-t állítások szerint nem lehet hozzá szervizgarancia kiterjesztést venni, csak azt ami valójában egy groupamás biztosítás :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50983) Dhampir válasza Mercutio_ (#50982) üzenetére


Dhampir
félisten

A Fujitsunál mit mondanak?

(<*>..<*>)

(#50984) Tikakukac válasza Mercutio_ (#50982) üzenetére


Tikakukac
titán

Akkor suták hozzá, létezik, saját szemecskémmel láttam, hogy van.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50985) ktitusz válasza notmiami (#50981) üzenetére


ktitusz
csendes tag

A 235-öt már sokallom :) Ez a Z510 elég szimpi, karácsony után talán lemegy az ára, meg lehet kapni olcsóbban is majd, azt szerintem megvárom. Egyébként a barna szerintem jó, mert ez az alap fekete laptop szín már uncsi :D De ha nem tetszik, van fehérben is kicsit drágábban SSD háttérrel. (nem tudom annak mi értelme így)

(#50986) notmiami válasza ktitusz (#50985) üzenetére


notmiami
tag

Hát én is úgy hallottam, hogy nem sok értelme van annak a 8 GB + SSDnek, csak egy kis plusz gyorsítótár, és márka miatt inkább Dellet választanék, én is jan febr között akarok venni, addigra mondjuk lehet lemegy a Dell is 220-ra akkor már inkább ráteszek 20at, csak ahogy már írtam, abban viszont kár hogy a többi tulajdonság mind rosszabb:
6 GB, 500 Gb, Fényes...., i5

[ Szerkesztve ]

(#50987) Zenlee válasza Tikakukac (#50970) üzenetére


Zenlee
csendes tag

Szia! Én ezt a gépet néztem ki a tanácsotokra: http://www.laptopszalon.hu/laptop_notebook/dell/Dell_Inspiron_3737_Intel_Core_i7_4500U_8GB_1TB_AMD_Linux_Fekete_DLL_3737_157817_10192.html
Viszont ez is AMD Radeon HD 8870M-el van, akkor miért ezt ajánlottátok, ha ez nem fog nekem jó teljesítményt hozni? (Kétszer kérdeztem, kétszer ezt mondtátok a legjobb vételnek.) Kicsit most össze vagyok zavarodva. Mégse olyan jó a teljesítménye árkategóriáján belül?

(#50988) troland26 válasza ktitusz (#50985) üzenetére


troland26
őstag

Érdekes pl a fehérben , ha jól látom nincs bill világítás sem ..vagyis nem írja

(#50989) notmiami válasza troland26 (#50988) üzenetére


notmiami
tag

Jé ez tényleg érdekes, hogy a barnában meg van billháttér.

(#50990) Mercutio_ válasza Tikakukac (#50984) üzenetére


Mercutio_
félisten

Én is úgy tudtam, ezért lepődtem meg, külön is vehetem bárhol? Élesíteni hogy lehet, mint Acer: Beregelem a gépet, aztán beírom a +1 év papírján lévő kódot és a rendszerben is látom+küldenek egy e-mailt is óla?

Dhampir: Odáig még nem jutottam, meg a telefonos ügyfélkezelő rendszerek labirintusa helyett gondoltam először itt érdeklődöm :B

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50991) Takika14


Takika14
aktív tag

Üdv Urak!

Le szeretném cserélni a jelenlegi (6 éves Asus) gépemet egy újra.

Főleg irodai jellegű felhasználás lenne az új masinán is, egy kis játékkal egybe kötve, de semmi komoly game.

Sajnos a régi gép már annyira elhasználódott, hogy 10 perc kell mire beizzítja a rendszert és bármilyen tevékenység közben percek telnek el töltéssel. A 6 év alatt jó szolgálatot tett, de ideje váltani :)

Kritériumok: legalább 4 magos proci vagy i3. 4 giga ram. Lehetőleg ne integrált vga.

120-130k körüli összeget szánnék rá.

Ebben kérném a segítségeteket, hátha tudtok ajánlani valami jó kis gépet.

Másik kérdésem, hogy a bestbyte-ról tapasztalat?

Előre is köszöntem!

(#50992) Tikakukac válasza ktitusz (#50985) üzenetére


Tikakukac
titán

Homornyik Sanyi nótáját kérném. Anno én ha jól emlékszem a "karácsony után minden olcsóbb lesz" majdnem elhitt dumámmal buktam el 18k-t és egy ingyen tasit ;] Ez is olyan, mint a karácsonykor minden féláron van szerű, akciózás. Ha megvesznek az emberek minden vackot minek adnák olcsóbban... a jót, legalábbis.

notmiami: Barnában sem mindben, jelenleg i5-el van, ez fix.

Zenlee: Keresd miről beszélgettünk és milyen kontextusban. Számodra nincs is más alternatíva, ez a legjobb ami van, gondolom nem CAD-re kellett a gép. Van pár játék ami jelenleg nagyon harmatos rajta, néhány meg szárnyal, mint annak a rendje, ez ilyen. Jelen esetedben vagy azt veszed, vagy ülsz egy köteg pénzen. A driverek meg majd egyszer készen lesznek mindenhez, talán.

Még mielőtt: ennyiből azokra amire neked kell még mindig vastagon az a legjobb.

Mercutio_: Asszem ezt a Fujitól kell kérni gépre, serial alapján a boltnak, ez kicsit bonyolultabb.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#50993) monroe8609


monroe8609
aktív tag

Sziasztok! van egy asus a6r tipusu masinám..Elég régi tudom,de szeretném felturbozni amennyire csak lehet..Nemrég raktam bele 1gb ramot de még akarok,kérdés h attol gyorsabb lesz??esetleg ebbe lehet ssd t tenni?most asszem egy 60gb s hdd van benne de még így is akadozik lefagy néha..mit tehetnék hogy gördülékeny legyen a rendszer??vagy adjam el mi? :D

(#50994) mrteneues


mrteneues
csendes tag

Sziasztok!
Múltkor már kérdeztem, akkor a keret 130.000 Ft volt, most viszont ez megnőtt 150.000 Ft-ra. Kérdés, hogy ezért az árért mit tudnátok ajánlani? Én a Dell Inspiron 3537-t néztem ki. [link]
Böngészésre, filmnézésre, kisebb játékokra lenne használva.
Tudtok ennél jobbat?

[ Szerkesztve ]

(#50995) Bullitt


Bullitt
csendes tag

Sziasztok!
Bekrepált a mostani notim videokártyája (5 éves Acer volt, RIP), ezért úgy döntöttem a "tűzoltás" helyett veszek újat. A nagyon maximum, amit szánnék rá az 200 eFt, leginkább multimédiás célokra használom (film, net, photoshop, webszerk, játék, utóbbira nincs ugyan sok időm, azért szeretem, ha ki tudok próbálni újabb progikat is).
Azt már nagyjából világosan látom, hogy az ATi kártyáktól a legtöbb fórumon óva intik az emebreket, így jelenleg egy Toshiba Satellite L50-A-10W-t.[link]

Erről esetleg van valami vélemény, vagy tudtok jobb alternatívát?

Előre is köszönöm a segítséget! :)

(#50996) ktitusz válasza notmiami (#50986) üzenetére


ktitusz
csendes tag

Most ez a Z510 fényes, vagy matt kijelzős? :D Melyik a jobb egyébként? :P

(#50997) Dhampir válasza Bullitt (#50995) üzenetére


Dhampir
félisten

A legújabb AMD kártyák drivere kiforratlan még, de egyébként jók azok.

(#50990) Mercutio_

Fujitsukhoz lehet venni, de ha a boltban bizonytalanok, akkor rögtön a forráshoz sietnék megerősítésért, ezért okoskodtam így. :)

[ Szerkesztve ]

(<*>..<*>)

(#50998) Dhampir válasza Mercutio_ (#50990) üzenetére


Dhampir
félisten

Például itt lehet kirejesztést kérni. Másutt miért nem? Irány a Fujitsu! :)

(<*>..<*>)

(#50999) marteeka válasza Mercutio_ (#50982) üzenetére


marteeka
csendes tag

Ott vettem ugyanezt a gépet, a + gari után másik boltban érdeklődtem, ahol árulnak. Nekem azt mondták, hogy persze, külön is vehető 1 éven belül bárhol. Telefonban rögtön nem tudták megmondani, de vsz. a bolt élesíti.

(#51000) Mercutio_ válasza marteeka (#50999) üzenetére


Mercutio_
félisten

Zsír, akkor jövő héten megyek és megpróbálom intézni laptop.hu-nál:R

Tikakukac: Remélem másik bolt is intézi az élesítést.

Dhampir: :R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Milyen notebookot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.