Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Akkor most még megkérdem egyszer, hogy szerintetek akkor ez jó lenne U2311H-hoz? Szeretnék vmi normálisat venni hozzá.

(#2952) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#2951) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én nem nagyon hiszem, hogy van mezek közt különbség. Én pl. soha semmit nem használtam még. Általban ez mind csak IPA. Jó drágán eladva. Meg egy mikroszálas törlő :)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2953) Cpt.Zsöci


Cpt.Zsöci
csendes tag

Sziasztok,

Egy 23-24-es monitort keresek, amit elsősorban HD videóvágáshoz és photoshophoz használnék. Ez utóbbi miatt fontos lenne, hogy függőlegesbe tudjam forgatni (pivot).
Sajnos a pénz(hiány) jelenleg eléggé megköti a kezem, úgyhogy egyelőre nem hogy az EIZO-k és Lacie-k (majd egy szép napon), de ha jól gondolom még az alsókategóriás IPS-ek sem jönnek szóba.
Természetesen digitális bemenet legyen rajta, de mondjuk az esztétika (ami amúgy is szubjektív) csak másodlagos és márka preferenciám/fóbiám sincs.
50-70 ezer forint környékén mit tudnátok ajánlani?

Előre is köszi a segítséget.

''Colourless green ideas sleep furiously.'' Úgy az Én, mint a Magam nevében kérek elnézést.

(#2954) VIPowER válasza Cpt.Zsöci (#2953) üzenetére


VIPowER
senior tag

Akkor ez még kijön belőle pk-val együtt is : [link]

(#2955) Daniford


Daniford
tag

Végre rászántam magam és 23-24"-ra váltanék a 22"helyett!
Erre főleg a HD felbontás és a takarékosság miatt lenne szükségem illetve szeretnék egy fokkal jobb képminőséget is elérni.
Szóval segítséget kérnék a választásban.
A lényeg,hogy LED megvilágítású legyen 23 vagy 24"-os és 2ms válaszidejű!
Árban pedig 50-65ezer környékén gondoltam.
Milyen monitort javasolnátok???

(#2956) Cpt.Zsöci válasza VIPowER (#2954) üzenetére


Cpt.Zsöci
csendes tag

köszi.
es kulonben a meretet leszamitva van valami kulonbseg ez es az u2211h kozott? nem tudom meg er-e nekem 10rugot az a 3esfel centi

''Colourless green ideas sleep furiously.'' Úgy az Én, mint a Magam nevében kérek elnézést.

(#2957) SOAD19 válasza Cpt.Zsöci (#2956) üzenetére


SOAD19
addikt

Még 3,5 sincs... [link]

Vannak, akik azt mondják, hogy 22"-nál már zavaró lehet a fullHD-s felbontás (kisebb pixelméret -> kisebb betűket eredményez, ami egyáltalán nem biztos, hogy számodra zavaró lenne). Érdemes lenne elmenni valahova és megkukkolni, milyen egy 22"-os fullHd, hogy kompatibilis-e a szemeddel. Amúgy, ha jól tudom más különbség nincs a két monitor között.

[ Szerkesztve ]

(#2958) Peter Kiss válasza Cpt.Zsöci (#2956) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Nem csak az a különbség. Az U2311H-ban 4 CCFL cső van, az U2211H-ban meg csak 2.

(#2959) SOAD19 válasza Peter Kiss (#2958) üzenetére


SOAD19
addikt

Köszi a kiigazítást! :R Valami rémlik, mintha már olvastam volna, gondolom egyenletesebb, homogénebb így a kép (kevésbé tapasztalható bevilágítás effektus)?!

(#2960) Cpt.Zsöci válasza Peter Kiss (#2958) üzenetére


Cpt.Zsöci
csendes tag

es ez pontosan mit jelent a gyakorlatban?
mert sajnis nekem ez nem sokat mond

''Colourless green ideas sleep furiously.'' Úgy az Én, mint a Magam nevében kérek elnézést.

(#2961) goom


goom
senior tag

Sziasztok,
monitorcserén töprengek: 22"-os Samsung TN-es készülékemet szeretném leváltani. Elsősorban Win/Office/internet, fotók nézegetése, és néha játékok céljára fogom használni. Kb. 23"-os méretben gondolkodom, 16:9 képarányban; lehetőség szerint fullHD-t keresek.
Eddig szimpatikusnak tűnik a DELL U2311H és az NEC EA231WMi: kb. 70- ill. 99.000 Ft környékén láttam őket. Nagyjából max. ebben az árkategóriában tudok mozogni.
Mit ajánlatok? Ezek közül valamelyiket, vagy harmadik (negyedik, stb.) típust?

(#2962) shteer válasza RiGS (#2916) üzenetére


shteer
titán

1 évig az aqua - ha gond van vele visszaviszed és javíttatják / cserélik / pénzt adnak vissza ha csere nem megoldható azonos típusra

majd utána 2 évig intézik neked a gyári garit - ebből lehet neked olyan problémád hogy ihaj :) itt pénzt már nem kapsz vissza, hanem azt amit a gyártó visszaküld aztán vagy tetszik vagy nem, ha nem akkor nyithatod nagyra a lepénylesőt az aqua szervízben

..szerintem jónak tűnik

(#2963) shteer válasza goom (#2961) üzenetére


shteer
titán

dell-re 1 szavazat - nec előnyeit nem használnád ki így marad az olcsóbb ár mint előny

..szerintem jónak tűnik

(#2964) shteer válasza goom (#2961) üzenetére


shteer
titán

dell-re 1 szavazat - nec előnyeit nem használnád ki így marad az olcsóbb ár mint előny

..szerintem jónak tűnik

(#2965) Peter Kiss válasza Cpt.Zsöci (#2960) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Azt, amit SOAD19 is ír. A Dell 2209WA-ban van 6 cső, ez jobb, mint a U2311H bevilágítás, homogenitás tekintetében. Az U2211H csak rosszabb lehet ezeknél a 2 csövével (és ez nem jelenti azt, hogy 2 csővel nem lehet jól megcsinálni, de itt azonos a méret, gyártó).

A legjobb az lenne, ha meg tudnád nézni őket személyesen. Nekem elég volt azt tudnom, hogy a 23"-osban 4 cső van, illetve a nagyobb méretéből adódóan jobban lehet olvasni, az U2311H-t választottam.

(#2966) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hali

Irodai munkára kellene egy TFT monitor,főleg táblázat kezelés,word ilyesmi.Keret 35K.
Tesomnak kell akinek rossza a szeme.Valami szemkimélő kellene, aminek kicsi a felbontása. 19-20" szerintem jó lenne neki,csak lehet ott már tul aprók neki az ikonok,karakterek.Tehát olyan kellene ami nagy moncsi,de alacsony a felbontás.
Nekem Samu 226BW-van,tökéletes,csak ez drága.
Nem ragaszkodok márkához,várom a javaslatokat.

(#2967) N_A_S


N_A_S
veterán

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Samsung EX2220 monitort. Nem magamnak, ismerősnek hoztam de Péntekig itt van nálam. Annyira megtetszett hogy lehet magamnak is veszek egyet ha olyan 28-30 körül elmegy a mostani monitorom :)

https://tinyurl.com/phnas

(#2968) PonPon


PonPon
senior tag

sziasztok!

megdobnátok egy 24"-os típusszámmal ami a legjobb ár/érték arányt képviseli?
50-60 között?

(#2969) PonPon


PonPon
senior tag

BenQ G2420HD...jó választás lehet?

(#2970) gerus1981


gerus1981
csendes tag

Sziasztok,

lecserélném a 3 éves Samu 205BW monitoromat egy 22"-osra. Csak a szokásos használat: játék, film nézés és net. Az igények a következők:
LED, fullHD, DVI elég, állítható magasság (pivot nem kell), TN panel elég, lehetőleg háztól házig garancia.

Tanácsaitokat előre is köszönöm.

(#2971) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#2952) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor szerinted ez mind parasztvakítás és nem érdemes + pénz költeni rá?

Elég ha az ember ablakmosóval és egy puhább ronggyal letörli a monitort és kész?

(#2972) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#2971) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Én aszondom a kendőre érdemes gondot forditani,de az is akad szinte mindenhol. Szemüvegekhez adnak ilyen mikroszálas kendőt, az a lehető legjobb. Én simán az alkoholos Clin-el szoktam intézni ezt az ügyet amugy.

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2973) goom válasza shteer (#2964) üzenetére


goom
senior tag

Köszönöm a válaszod.
Magam is a DELL felé húzok inkább... de áruld el, kérlek: milyen (nem kihasznált) előnyeire gondolsz az NEC-nek?

(#2974) shteer válasza goom (#2973) üzenetére


shteer
titán

a hangszórókat :D

dezz elemzéseit ajánlom amúgy - dell és nec

..szerintem jónak tűnik

(#2975) paralele


paralele
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném a régi "csöves" monitoromat lecserélni. Mindenképp 4:3 / 5:4-es jöhet szóba, abból is a 19"-os.
A következőkre kaptam elfogadható árban ajánlatot, sajnos különösebben nem találtam értékelést egyikről se:

- Samsung E1920
- HP HP Compaq LA1951g
- Lenovo L1900
- Dell E190s

Melyiket ajánlanátok? Köszönöm.

(#2976) Wasp91


Wasp91
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a monitort néztem ki magamnak karácsonyra: [link] Ez jóféle monitor?:) Nem találtam róla tesztet.

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#2977) Vasinger! válasza Nyugdíjas (#2972) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, köszönöm. Megkíméltél 2600 Ft pénzkidobástól! :R

(#2978) RiGS válasza shteer (#2962) üzenetére


RiGS
tag

Voltam ma aqua szervizben, mint kiderult a monitort NEM a dell-en keresztul szereztek be, ezert nem is adhattak dell-es garilapot. A beszerzot illetve az order numbert nem voltak hajlandoak kiadni.
Problema eseten a monitort hozzajuk kell vinni, es ok a garancialapomon szereplo 3 ev garanciat biztositjak. A szamlan szereplo 12 honap csak altalanos tajekoztato, a garancialapon talalhato datumot tekintik ervenyesnek.
Igy mar nem is olyan rossz vetel, leszamitva, hogy nincs lehetoseg vasarlas elott pixelhibara letesztelni.

(#2979) Kassadin


Kassadin
addikt

30 ezer körül lehet kapni 19 colos jó minőségű LCD monitort?

(#2980) Shkiz0 válasza Kassadin (#2979) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Ja. [link]
Néha az Asus is megvan 30 alatt, mikor melyik akciós náluk.
Bár máshol talán 1000-1500 Forinttal olcsóbban is meg lehet venni.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2981) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Ja és ha már itt vagyok kérdezek is. :)

Szóval a mostani 2233BW monitoromat szeretném lecserélni valami 23-24-es FullHD moncsira.
A kritériumok: Lehetőleg LED-es legyen, minél kisebb válaszidő, amennyiben lehetséges ne TN paneles legyen.
Árban max 70k lenne rá.
Egy kiszemeltem már van az egy Dell U2311H, bár ez nem LED-es, viszont IPS és 70k körül van az ára, és a panel miatt lemondanék LED-es megvilágításról, viszont 8ms a válaszideje, amit kicsit sokallok, játékok alatt lehet nem a legjobb lenne.
Szóval ki mit ajánlana?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2982) Nyugdíjas válasza Shkiz0 (#2981) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig jólesz az neked, elhiggyed az öregnek :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2983) Shkiz0 válasza Nyugdíjas (#2982) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Oké. csak eddig egyik nagykerünkben sem találtam DELL-t, nekem meg kellene az ÁFA visszatérítés miatt. :B
Nálatok ezt meg lehetne e oldani valahogy? Csak mert akkor elképzelhető hogy érdekelne.
Jöhetnek pm-be a részletek :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2984) Nyugdíjas válasza Shkiz0 (#2983) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

:U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2985) MIFtIli


MIFtIli
aktív tag

Ismeri valaki ezt a monitort, meg merjem venni? LG E2350V-PN
Köszi.

(#2986) shteer válasza Shkiz0 (#2981) üzenetére


shteer
titán

miért keresnél másikat? kiválóan alkalmas játékra, TN 2ms-sel nem kell összehasonlítani

..szerintem jónak tűnik

(#2987) Shkiz0 válasza shteer (#2986) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nyugi van főnök, már folyamatban van az üzlet :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2988) Traxx


Traxx
őstag

No...még mindig monitoron rágódok, és azt hiszem, sikerült leszűkítenem a kört az LG W2220P és a Dell U2211H nevezetűekre. A 2209WA kiesett, mert 65-nél olcsóbban nem igazán leltem, és az U2311H meg pláne drágább (pixelgarival az is 71-ben állna meg a legolcsóbb helyen, nekem már sok...ja, Aquát kilőttem, az itt elhangzottak miatt).

A kérdés, hogy 1680x1050 vs. full HD (főleg a játékok miatt, igaz, nem a legújabbakkal játszom), plusz azt is tudom, hogy a full HD miatti kisebb ikonok megfelelőségét nekem kell eldöntenem. Viszont még inkább érdekelne, hogy a minőség hogyan viszonyul egymáshoz? Magyarán: megér-e a Dell (pixelgarival) 5-6 rugóval többet? Tudom, kissé aggódós vagyok, de nem egy évre venném ezt... :U :)

Köszönöm a választ :R

Ja és még egy kérdés: a monitorguru.hu-n láttam az új IPS lLED-es LG-ket, viszont egyelőre ár nélkül...azokról tudtok esetleg valami infófélét? Mármint nem azt, hogy ott mennyibe fog kerülni, hanem valami madárcsicsergésre gondolok, hogy megéri-é egyáltalán várni, tekintve, hogy szeptember elején bejelentették, hogy érkeznek, aztán ennyi... :U

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2989) rita7107


rita7107
aktív tag

Sziasztok.
Szeretném megkérdezni, hogy a lenti monitorok közül valamelyik PVA paneles esetleg.
Sajnos nem találtam erre vonatkozó adatot.. :(

SAMSUNG E2220N
SAMSUNG B2230N
SAMSUNG E2220
SAMSUNG E2220NW
SAMSUNG B1940R
SAMSUNG EX2220
SAMSUNG B2230H
SAMSUNG B2240W

(#2990) shteer válasza Traxx (#2988) üzenetére


shteer
titán

megéri

..szerintem jónak tűnik

(#2991) Traxx válasza shteer (#2990) üzenetére


Traxx
őstag

Mármint melyik éri meg a két kérdés közül? :D A Dell U2211 az LG ellen, vagy várni az új LG-kre?

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2992) old_artist válasza Traxx (#2991) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sajna a LG-kre még várni kell, hogy az EU-ban is kapható legyen (pedig naponta állítólag 60e db gördül le a futószalagról), viszont bátrarn bevállalhatod a Dell U2211h vagy inkább az U2311h-t, a legújabb rev.-es W2220P már eléggé jóra sikeredett - itt csak a felbontások dönthetnek esetleg az egyik vagy másik javára!

(#2993) csucsbicep


csucsbicep
nagyúr

Hali!

Erről a két monitorról mi a véleményetek?
LG L19WT
Samsung SyncMaster 913N

(#2994) Traxx válasza old_artist (#2992) üzenetére


Traxx
őstag

Szia!

Az LG-nél a legújab rev.-es mit takar? Mert a Delleknél láttam csak revíziószámot, magyarán külön az LG ezek szerint nem tünteti fel. És miben rosszabb a régebbi típus, mint a mostani új? Felbontás: tudom, ez megsasolós, emiatt szubjektív...plusz ahogy írtam, nagy játékos nem vagyok, és itt jönne ki legjobban az egyik vagy másik hátránya. Az új VGA meg szerintem elviselné mindkettőt :D Filmnél meg, ahogy olvastam, kb. tökmindegy a full HD megléte vagy hiánya :)

Sajna az U2311 már kívül esik, a maga (mindent egybevéve) ~70-72 rugójával, bolttól függően...pedig tudom, hogy a legjobb az lenne :( De a mostani CRT eléggé nem jó már sajna, így időszerű lesz a csere.

Ja ahogy a neten keresgéltem az új LG-kről, még nagyon árat se találtam, világszinten sem. Azért érdekes, hogy ezek szerint szept. óta gyűrik őket, de csak raktárra...pedig most lehetne vele pénzt keresni, mármint ebben az időszakban. De ők tudják :)

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#2995) Nyugdíjas válasza Traxx (#2994) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Az LG sosem jeleskedett ebben a dologban. Kezdem azt gondolni róluk, hogy "nem a pénzért csinálják" :D

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#2996) BiP válasza old_artist (#2992) üzenetére


BiP
nagyúr

És addig legalább van valahol a neten valami review vagy bármi teszt ? Ha nálunk nem is, valahol csak árulják már.
Nem kapkodják el.

[ Szerkesztve ]

(#2997) Asusve


Asusve
csendes tag

Sziasztok!
Mi a véleményetek erről a monitortípusról:
Asus Ve208 20" LED

http://www.edigital.hu/Monitor/Asus_VE208D_20_LED_Monitor-p63802.html
(ha van tapasztalatotok a fenti webshoppal, arról is szívesen fogadom a véleményeket)

Előre is köszi mindenkinek.

(#2998) s.s.j.goku


s.s.j.goku
tag

Hi

30-35K ért kellene valami monitor irodai munkára,táblázat kezelés,szövegszerkesztés.
Nem tudom 19-20-22" mérettel járnék jobban.
Nem gond ha kicsi a felbontás, ledes moncsik szemkimélőbbek mint a simák,vagy csak
kevesebbet esznek?

[ Szerkesztve ]

(#2999) csonti07


csonti07
tag

Sziasztok. egyik barátomnak kellene segítség. monitort szeretne venni 30k-35k körül. mérete 20col vagy hasonló. előre is kössz.
főleg játékra lenne

[ Szerkesztve ]

(#3000) shteer válasza Traxx (#2991) üzenetére


shteer
titán

a dell. várni meg minek? :)

..szerintem jónak tűnik

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.