Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110051) OgreImre válasza pelikan69 (#110047) üzenetére


OgreImre
senior tag

Ha elfér, akkor 32” 2560x1440 nagyon jó pixelméretet ad, kb. olyat mint 24” FHD.

"And you think you're so clever and classless and free, But you're still fucking peasants as far as I can see" / “Two possibilities exist: either we are alone in the Universe or we are not. Both are equally terrifying.” Arthur C. Clarke

(#110052) geri1111


geri1111
tag

Sziasztok.
Monitor vásárlását tervezem, egy 24 "-osalap Lg-t váltanék.
Az itteni előzményeket végigolvasva a LG 27GL850-B fogott meg. Nem vagyok gamer, de játszunk a géppel napi 1-2 órát.
Kérdésem az lenne, hogy a GTX 1060-as kártyám elbírná-e a fent említett monitort, vagy maradjak a 24" Full Hd-nél?
Mindent használunk a gépen...játék, net, youtube stb.
Gondolom nem ultrán futna ezzel a felbontással, de élvezhető lenne?
Ha esetleg nem, mit javasoltok? Uj Vga vásárlását nem tervezem.
Várom véleményetek, előre is köszönöm.

(#110053) Csandi válasza geri1111 (#110052) üzenetére


Csandi
őstag

1060-hoz szerintem inkább full hd

(#110054) Johnny Cage válasza geri1111 (#110052) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Elbírja. 3440x1440-est hajtok 1060-al (6GB), ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy kimaxolj mindent, akkor mehet.

(#110055) #75501312 válasza Johnny Cage (#110054) üzenetére


#75501312
törölt tag

Ez milyen beállítással megy? High vagy Medium?

(#110056) pelikan69 válasza OgreImre (#110051) üzenetére


pelikan69
tag

Igen. Azt néztem én is, hogy a 32" 2560 x 1440 esetében tökéletes lenne a pixelméret. Viszont az már talán egy kicsit nagy lenne egy normál 80 cm mély asztalon. Gondolom, az ára is sok lenne, de ennek még nem néztem utána.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#110057) Amerigo57 válasza pelikan69 (#110056) üzenetére


Amerigo57
őstag

Pelikan69
AOC Q3279VWFD8 Monitor
Ára sem drága , és itt a Prohardveren ,
sokan megvannak vele elégedve
Link:

(#110058) schawo válasza pelikan69 (#110056) üzenetére


schawo
titán

Nagy > kicsi

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110059) pelikan69 válasza schawo (#110058) üzenetére


pelikan69
tag

Igen, ez az egyik dilemma. :D
Most azon gondolkozom, hogy megfelelő kompromisszum lehetne a munkahelyemre is egy 24" 1980 x 1200-as monitor. Otthon abszolút elégedett vagyok a Dell U2410-el. Szóval valami hasonlót kellene találnom a munkahelyemre is.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#110060) Amerigo57 válasza pelikan69 (#110059) üzenetére


Amerigo57
őstag

Ami a Dell U2410 tudásával egyenértékű , az a
ASUS PA248Q Monitor.
Link:
a Dell UltraSharp U2415 monitor.
Link

(#110061) BiP válasza pelikan69 (#110056) üzenetére


BiP
nagyúr

Viszont az (32") már talán egy kicsit nagy lenne egy normál 80 cm mély asztalon.
Amíg 23"-osom volt, én is ezt gondoltam. De aztán lett 27", megszoktam, majd lett 32", és már ez sem tűnik nagynak.

[ Szerkesztve ]

(#110062) KAMELOT válasza BiP (#110061) üzenetére


KAMELOT
titán

32'' nekem pont az ideális. 100cm nézem.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#110063) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

21:9keparanyu monitort szeretnek venni ami legalabb 100hz kepfrissitessel rendelkezik...(29-30col ig)
Az erdekelne ,hogy ilyen parameterekkel melyik a legolcsobb?Vagy ,ha nem 21:9 akkor jo 16:9ben is.

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#110064) AxBattler válasza steewcv65 (#110063) üzenetére


AxBattler
félisten

Olyan még csak jön!
MSI MAG301CR
AOC CQ29G2Z

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#110065) vlevi


vlevi
nagyúr

Jóreggelt! :)
Azthiszem, sajnos elkapott a gépszíj. Már régóta elmélkedek a 23" monitorom cseréjén, 27" WQHD-re, és most valahol megláttam az Acer Nitro VG270Ubmiipx-t, ami egész jó áron van, és elkezdett járni az agyam.
Nézegettem más típusokat is, és ennek köszönhetően teljesen elveszem.
Nem akarok gamer monitort, úgyse használnám ilyen célokra, de azért normális képminőséget szeretnék. Beleolvastam ebbe a topicba, és inkább csak kérdéseim lettek, mint válaszok.
A kiindulási alap az Acer Nitro VG270Ubmiipx ez a legolcsóbb 27" WQHD monitor.
A nagy kérdés, amire nagyon nehéz válaszolni, hogy érdemes-e feljebb nézegetni?
A nagyobb tesója, az VG271UP, már újabb széria, de 144Hz, HDR400, szóval, gondolom teljesen más panel. 144Hz nem fontos számomra, játszani az 55" TV-n játszok (nagyon nagyritkán), a HDR400-t nem veszem komolyan, a TV-m is tudja, de 400-as max fényerővel nem olyan túl nagy durranás a HDR, de ha általánosságban jobb a panel képminősége, akkor lehet, hogy megéri a felárat. Nem tudom.
És akkor itt a következő probléma, hogy olvastam itt a topicban, hogy valaki azt írta, hogy nem biztos, hogy ez a monitor ajánlott, hanem helyette az LG 27GL850-B, de az még 30-al drágább, és végül majdnem 2x annyiba kerül, mint a kiindulási alap, a Acer Nitro VG270Ubmiipx .

(#110066) saen válasza vlevi (#110065) üzenetére


saen
veterán

Ha nem játszol, teljesen felesleges gamer monitort venni. Emellett a vékonykávás monitoroknál amiket nézel jóval nagyobb eséllyel lesz bevilágítás gondod. Én néznék valami ilyesmit inkább.

(#110067) F4ther


F4ther
tag

Sziasztok,

24" 240hz, 1080p, tn panelesből melyik monitort ajánlanátok? Nem ívelt kell, és csak játékra. 100-200e között

(#110068) pelikan69 válasza Amerigo57 (#110060) üzenetére


pelikan69
tag

Azt hiszem, egy kicsit közelebb jutottam a megoldáshoz.Egyik kollégának, akinek nem a legjobb a szeme, vettek egy PHILIPS 273V7QDSB monitort. Azt megnézve biztosan tudom, hogy nem szeretnék 27" 1080p-s monitort.
Marad a 24" 1920 x 1200 (Dell Ultrasharp U2415).
Vagy meg kellene néznem egy 27" 2560 x 1440-es monitort valahol. Bár a 0,23 mm-es pixelsűrűség egy kicsit aprónak tűnik nekem. Valamint amiket ajánlotok, azok már árban is túl vannak a felső határon. Úgy 80 alatt kellene megoldanom a kérdést.

Sbooster USB-s lineáris táp, HeadFlow fejhallgató erősitő eladó

(#110069) boost


boost
addikt

sziasztok, XBox One X mellé tudtok ajánlani HDMI-n FreeSynces 4K 60FPS monitort, hangszóróval?

HDR nem fontos, szeretnék 120 körül, alatt maradni.

[ Szerkesztve ]

(#110070) vlevi válasza saen (#110066) üzenetére


vlevi
nagyúr

Köszi! Hajlandó vagyok lemondani a vékony káváról, és ennél az Asusnál a talp is szimpatikus.
Ami viszont nem szimpi, hogy ez PWM-es, és a TFT central szerint [link] 50% fényerőlnél is előfordulhat villódzás :(

(#110071) saen válasza vlevi (#110070) üzenetére


saen
veterán

Ezért írtam, hogy ilyesmit :) Nincs konkrét tapasztalatom az ilyen monitorokkal, csak amiket írtál azokat én nem venném meg. Biztosan van "rendes" wqhd monitor amit érdemes megvenni.

(#110072) AxBattler válasza boost (#110069) üzenetére


AxBattler
félisten

A normális monitorok ennél többe kerülnek, de szerencsére az X kezeli a 1440p-t is, így könnyebb ajánlani:
AOC Q3279VWFD8 - budget
LG 32UL500, 32UK550 - budget volt, de drágult
IIYAMA XB3288UHSU
BENQ EW3270U

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#110073) Csandi válasza F4ther (#110067) üzenetére


Csandi
őstag

Ha az a cél, hogy a 100ezerhez legyen közelebb akkor Alienware, ha mehet 200 hoz közelebb akkor HP Omen X 25

(#110074) vlevi válasza saen (#110071) üzenetére


vlevi
nagyúr

oázis listáját néztem, de nincs túl nagy választék, pedig nem tettem túl sok igényt a szűrésbe.
27", WQHD, IPS, PLS.
100 ezerig
Acer Nitro VG270Ubmiipx (UM.HV0EE.007)
Lenovo L27q-30 (65FCGAC1EU)
ASUS PB278QV (PB278QV )
Lenovo Q27Q-10 (65F4GAC3EU)
Benq-t inkább nem...
Philips 272B7QPTKEB/00 (272B7QPTKEB/00)
És ennyi. Szélesebb kávájú pedig csak ez az Asus.

(#110075) #75501312 válasza vlevi (#110074) üzenetére


#75501312
törölt tag

Én árukeresőn szoktam kezdeni. Ott van rengeteg szűrő.
Vagy ha kell a nemzetközi választék is, akkor displayspec oldala.

[ Szerkesztve ]

(#110076) schawo válasza AxBattler (#110072) üzenetére


schawo
titán

Q3279VWFD8-n nincs hangszóró, csak füles kimenet

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110077) BiP válasza vlevi (#110074) üzenetére


BiP
nagyúr

nem tettem túl sok igényt a szűrésbe.
Túl sokat nem, csak nagyot :) A 100e-ig rész erősen lekorlátozta.

(#110078) vlevi válasza BiP (#110077) üzenetére


vlevi
nagyúr

A 100-at nem tettem bele a szűrésbe, csak láttam, hogy ott hamar vége van a sornak :)

Amúgy, az előbbi ajánlás szerint, a vékony kávás monitorra vonatkozóan, ott is ugyanennyi van. Meg a többi fajtára is, ha jól belegondolok.
Hajlandó vagyok feljebb menni az árban, mert a monitort sem 1-2 évre veszem (egy Dell U2311H-t váltana).
Az a 100 környéki ár úgy indult, hogy láttam az említett Acer-t, 90 körüli áron, de az nincs kőbevésve. De azért jó lenne egy ésszerű ársávon belül maradni.

(#110079) boost válasza AxBattler (#110072) üzenetére


boost
addikt

köszönöm, azért PS5-öt is becéloztam, az viszont nem kezeli a 1440p-t. Mi lenne a legolcsóbb Freesync-HDMI-n 4Kban, Speakerrel?

(#110080) Krami


Krami
kezdő

Sziasztok!
Van egy Acer V226HQL monitorom, FullHD, 60 Hz, TN panel, 21,5", erről szeretnék váltani. A konfigom : I5 8500, GTX 1070, 16 giga RAM. Megbírkózna-e a 144 Hz-el, vagy 75 Hz ajánlott, persze maradna a FullHD felbontás? Érdemes 60-ról 75-re lépni, érezhető különbség van a kettő között? Panel típusból milyet célszerű választani? Single player játék a célom, na meg egy kis multi, de az kimerül a World of Tanksben.

(#110081) AxBattler válasza schawo (#110076) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos, ezt egyszer már eljátszottuk! :D :R

(#110079) boost
Amit meg is vennék magamnak, de nem 120k HUF-ért...
LG 32UL500, 32UK550
IIYAMA XB3288UHSU
BENQ EW3270U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#110082) atua válasza Krami (#110080) üzenetére


atua
aktív tag

Ha már váltasz és felmerült benned a 144Hz, akkor én már azt vennék. A 90-100 fps is jobb, mint a 75, és gondolom, gépet is fogsz előbb-utóbb cserélni, fejleszteni. IPS-ben gondolkoznék, feltéve, hogy nincs nagy ellenérzésed a feketéjével kapcsolatban.

(#110083) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Egy kis érdekesség.
Az egyik legszigorúbb teszt cégtől , a tom's HARDWARE - től ,
az utolsó hat évben , egyetlen monitor kapott csak 5 csillagos minősítést ,
az Asus ProArt PA32UCX-K monitor.
Link:
Más kiskereknél is hasonló árban van , de itt a
legrészletesebb leírás róla.
Link:

(#110084) BiP válasza Amerigo57 (#110083) üzenetére


BiP
nagyúr

"hatvanherc", nem kell :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#110085) Csandi válasza Amerigo57 (#110083) üzenetére


Csandi
őstag

FALD miniLED nem csoda, hogy jó :)

(#110086) Amerigo57 válasza BiP (#110084) üzenetére


Amerigo57
őstag

Munkamonitorok szinte mind 60 Hz-sek. ;)

(#110087) BiP válasza Amerigo57 (#110086) üzenetére


BiP
nagyúr

nyilván.
viccnek szántam. azért egy 1millás monitort bármikor elfogadnék.

(#110088) IzI válasza F4ther (#110067) üzenetére


IzI
senior tag

Nem tom mennyire sürgös,de ez ígéretesnek tűnik.Van pár teszt róla.
BenQ ZOWIE XL2546S 240Hz DyAc⁺

[ Szerkesztve ]

(#110089) Yeffy


Yeffy
veterán

ez ujabban sikk itt a Ph!-n, h az ember feltesz egy kerdest, igyekszik minel reszletesebben korbeirni, mit keres, h megkonnyitse a valaszadast, es 45x kell up/bump-olni, hogy egyaltalan valaki ranezzen, es/vagy le se tojjak?

ha idefroccsentek 10 szot, akkor hamarabb raugranak?

mar nem eloszor tortenik, ebben a topikban is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110090) Csandi válasza Yeffy (#110089) üzenetére


Csandi
őstag

Vagy csak nem látta még olyan a kérdést aki jó választ tudna adni, aki meg nem biztos benne, az inkább nem ajánl semmit. (Inkább mint, hogy hülyeséget/rosszat mondjon szerintem :) )

Aztán az új kommentektől meg nem látja az, aki tudna is válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#110091) Yeffy válasza Csandi (#110090) üzenetére


Yeffy
veterán

ok, ez is elkepzelheto, bar az utobbi idok tapasztalatai sajnos nem ezt mondatjak velem... :(

ha meg nem tud ra senki se valaszolni, az sem a vilag vege, de legalabb valami torzslako v topikgazda benyoghetne annyit (egy nap utan mondjuk), h "bocsi, de erre sajnos nem tudunk valaszolni", es semmi gond nem lenne. nem varnek feleslegesen a valaszra.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110092) Csandi válasza Yeffy (#110091) üzenetére


Csandi
őstag

Ha már itt vagyok megpróbálok egy hellyel közel jó választ adni a kérdésedre. Kezdjük ott, hogy tartalom készítésre, vagy tartalom fogyasztásra kéne a monitor? Mert nekem nem tiszta az alapján, hogy érdekel, hogy hány bites a monitor, de közben VA panelt szeretnél. Ha színhelyes munkához kell akkor csak IPS jöhet szóba. Ha nem ilyen munkához kell, akkor igazából az is mindegy, hogy hány bites, true 10 bitre nem lesz szükséged, azt meg, hogy az FRC hogy működik én sem tudom (erre mondjuk google is teljesen jó) de ha szeretnél valamivel jobb színeket akkor nyugodtan nézz 8bit+FRC-s monitort. 120 és 144hz között nincs egetrengető különbség. VA panelnek ugye jobb kontrasztja (jobb feketék) de roszabb betekintési szög, illetve élénkebb színek de néhol már ‘túl sok’ emiatt ez sem ad valós színeket. Ettől függetlenül még tud nagyon élvezhető lenni :) viszont a VA válaszideje A legroszabb, tehát egy magas képfrissítésű VA panel játék közben tud (szokott) ghostolni :)

Nem tudom ezzel mondtam-e bármi újat neked, talán ezek alapján könnyebben tudsz választani.

Ja még annyit, hogy a színhelyességhez visszatérve: Grafikai munkához megintcsak fontos egy minél magasabb DCI-P3 % illetve egy minél kisebb Delta E, de ha csak filmezni/játszani kell, akkor egy 100% körüli srgb is teljesen jó már :)

szerk: Jó VA-ból ritka a nem curved, mivel a VA panelek túlnyomó részét a samsung szolgáltatja, amik meg curvedök :)

[ Szerkesztve ]

(#110093) schawo válasza Yeffy (#110089) üzenetére


schawo
titán

Igen, szépen körbeírtad, precízen, aminek az lett az eredménye, hogy nem mertem írni semmit. Úgyis értesz hozzá, nehogy én vezesselek félre :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110094) schawo válasza Yeffy (#110030) üzenetére


schawo
titán

Az FRC egy időbeli dithering, ami azt jelenti, hogy 8 biten a két érték között villogtatva közelíti a 10 bites állapotot. Szupersas szemmel talán lehet látni, de én 8+2-es, magasabb frekis monitornál még nem vettem észre.

Valószínűleg nagyobb a DCI-P3, hacsak nem direkt az ARGB-re van speciálisan rágyógyítva (pontosan annak a színtérnek kiterjesztési irányaiba megy el) a DCI-P3 támogatás rovására.

Ma már nincs olyan, hogy "sima VA", csak nem nevezgetik el az újabb és újabb iterációkat külön-külön, ahogy IPS-nél is leszoktak róla. Mindhárom sokkal újabb panelt használ, mint a te BenQ-d.

Van még valami kérdés? Nem igazán láttam a monitorokkal kapcsolatos kérdéseket. Ezek inkább általános technológiaiak voltak, nem látom igazán, hogy ezek hogy visznek előre téged a monitorválasztásban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110095) Yeffy válasza Csandi (#110092) üzenetére


Yeffy
veterán

koszonom a reakciodat! :K

Kezdjük ott, hogy tartalom készítésre, vagy tartalom fogyasztásra kéne a monitor?
tartalomfogyasztasra keresem a monitort, bongeszesre, illetve koca jatekra.

érdekel, hogy hány bites a monitor, de közben VA panelt szeretnél.
a VA vs bitmelyseget azert irtam be, hogy egymasra gyakorolt hatasuk, amit tartalomfogyasztasra keresek van-e. tehat pl 8 bit VA vs 10 bit VA van-e erdemi/lathato kulonbseg AtlagBela szintjen, elnezest, ha felreertheto voltam. :B

viszont a VA válaszideje A legroszabb
igen? no, ezt nem tudtam. azt hittem, abban is a TN meg az IPS "kozott" helyezkedik el, mint pl feketek minosegeben, vagy szinek elenksegeben. latod, maris mondtal ujat! :C

ha csak filmezni/játszani kell, akkor egy 100% körüli srgb is teljesen jó már.
na ezt akartam meg tudni. akkor nekem nem kell olyan nagy hangsulyt fektetni erre a szinskalara, ha az SRGB megvan.

koszontem! :R

szerk.:
Jó VA-ból ritka a nem curved, mivel a VA panelek túlnyomó részét a samsung szolgáltatja, amik meg curvedök.
ez eleg nagy problema, de szinten hasznos informacio, mar ertem, hogy azon az LG-n kivul miert nem nagyon talalok semmit.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110096) Yeffy válasza schawo (#110093) üzenetére


Yeffy
veterán

Úgyis értesz hozzá, nehogy én vezesselek félre.
parancsolsz? ezt honnan vetted? :F

ideznek:
valaki par szoban felvilagositana errol, illetve utat mutatna nekem, ha megkerhetnem? nagyon halas lennek erte, kisse elvesztem itt ezek kozott az ertekek kozott.

:U
ha ertenek hozza, nem fordulnek ide segitsegert.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110097) Yeffy válasza schawo (#110094) üzenetére


Yeffy
veterán

na, ilyen jellegu valaszra volt szuksegem, mint ez, es az elotted szolo, koszontem!

most mar tisztabb, mi mit jelent, illetve atlagfelhasznalashoz mennyire szuksegesek.

a monitorokkal kapcsolatos kerdesem az lenne, h ez az LG 32GK850F az en keresesi kriteriumaimhoz ajanlott modell? mivel a korabban emlitett oldal eltero szamadataibol (pl bitmelyseg osszehasonlitva a jelenlegi kijelzommel, 8 vs 10 bit) azt a kovetkeztetest vonnam le, h ha csak ezt a szamot nezzuk, akkor az enyemnek nagyobb a szintere. de sejtesem szerint tevedek, mivel nem csak ez szamit?

illetve, ha esetleg nem, volna-e masik ajanlott modell, ami nem hajlitott? en nem nagyon talalok sajnos.

panelhez meg egy gondolat: IPS-en gondolkoztam eloszor, h "kozelitsek" minel jobban a regi, jo kis CRT-k szinterehez, de miutan tobbel is volt dolgom, koztuk a laposomeval is, es se a szurke feketet, se a valtozo - altalaban elegge szembeotlo - glow-t nem szeretem, a BenQ-mon meg ezek sokkal jobban mutatnak, gondoltam, h akkor nekem egy jo "all rounder" VA kellene.

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110098) Csandi válasza Yeffy (#110097) üzenetére


Csandi
őstag

Ez az LG jónak tűnik, a HDR től amit az tud mondjuk ne várj csodákat, de korrekt monitor így első ránézésre. Azt még nézd meg esetleg, hogy a ppi-je mennyi egy 32” es 1440p monitornak, én pl 1440p-t 27” -ben vennék, 32” -ben meg már inkább 4k. De ha neked jó az a ppi, akkor valószínűleg ő lesz a te monitorod :)

(#110099) Yeffy válasza Csandi (#110098) üzenetére


Yeffy
veterán

HDR kulonosebben nem izgat. nem is szoktam figyelni, vagy bekapcsolni egyalt Windowsban.

nem rossz otlet, az oldal szerint hasonlo a PPI erteke, mint az enyemnek, ha azt tudja, az mar nekem egesz jo. :K

amugy gondolkodtam 4K-n is, ekkora meretben mar talan ertelme is lenne, csak mivel tervezek ev vege fele "visszaterni" PC-re, olyan gaming konfigot, ami legalabb 120 Hz-es moncsit "kihajt" G/Freesynccel nativan, tudtommal meg nem igazan tudok osszeallitani, vagy maximum horror aron. meg sztem ki sem hasznalnam, koca game-elesre minek.
a 2K menedzselhetobbnek tunik.
meg ezert is irtam a 30"-t is, mint opciot, ha valalkinek esetleg van jo tippje. :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#110100) Krami válasza atua (#110082) üzenetére


Krami
kezdő

Szia!
Köszönöm a választ. Még tavaly év végén volt szerencsém megfigyelni egy IPS paneles monitort, bár az 60 Hz-es volt. Nagyon szép képet adott. Ez a feketéje dolog mi lenne? A 144 Hz engem is jobban vonz, csak az költségesebb is ahogy figyelem, TN panelesben akad számomra vállalható áron, csak annak, gondolom nem lenne olyan szép a színvilága. Az egyik indokom a váltásra meg pont ez lenne, a másik meg a képátmérő ugye. A gép fejlesztése meg csak apránként halad, szűkös a keretem rá, maximum a procit tudnám cserélni, de I5 8600K vagy I5 9600K megállítana. A vidkari cseréje meg elnyúlna vagy egy évre. A mostani konfigommal is megvagyok, csak érdekelne a 60 Hz feletti világ. :)

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.