Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#110092) Csandi válasza Yeffy (#110091) üzenetére


Csandi
őstag

Ha már itt vagyok megpróbálok egy hellyel közel jó választ adni a kérdésedre. Kezdjük ott, hogy tartalom készítésre, vagy tartalom fogyasztásra kéne a monitor? Mert nekem nem tiszta az alapján, hogy érdekel, hogy hány bites a monitor, de közben VA panelt szeretnél. Ha színhelyes munkához kell akkor csak IPS jöhet szóba. Ha nem ilyen munkához kell, akkor igazából az is mindegy, hogy hány bites, true 10 bitre nem lesz szükséged, azt meg, hogy az FRC hogy működik én sem tudom (erre mondjuk google is teljesen jó) de ha szeretnél valamivel jobb színeket akkor nyugodtan nézz 8bit+FRC-s monitort. 120 és 144hz között nincs egetrengető különbség. VA panelnek ugye jobb kontrasztja (jobb feketék) de roszabb betekintési szög, illetve élénkebb színek de néhol már ‘túl sok’ emiatt ez sem ad valós színeket. Ettől függetlenül még tud nagyon élvezhető lenni :) viszont a VA válaszideje A legroszabb, tehát egy magas képfrissítésű VA panel játék közben tud (szokott) ghostolni :)

Nem tudom ezzel mondtam-e bármi újat neked, talán ezek alapján könnyebben tudsz választani.

Ja még annyit, hogy a színhelyességhez visszatérve: Grafikai munkához megintcsak fontos egy minél magasabb DCI-P3 % illetve egy minél kisebb Delta E, de ha csak filmezni/játszani kell, akkor egy 100% körüli srgb is teljesen jó már :)

szerk: Jó VA-ból ritka a nem curved, mivel a VA panelek túlnyomó részét a samsung szolgáltatja, amik meg curvedök :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.