Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98851) weri válasza FireKeeper (#98850) üzenetére


weri
senior tag

nekem 1.1a-ban 500mah-es van :DDD van vagy 20 gramm és nekem is azzal kellett balanceolni :DDD Segg nehéz volt :DD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#98852) Wayne


Wayne
aktív tag

"Balkezes", wireless, gaming egeret keresek fingertip fogáshoz. Kézméret 18.5/9.
Gyors google keresés után a Pulsar X2A (mini)-t és a Razer Viper Ultimate-t találtam. Az előbbi elég friss lehet, mert alig találni infot róla. Elvileg teljesen ugyanaz a forma, mint az x2v2 (mini). Az extra gombokon kívül van más különbség is? Így relevánsak az x2v2 tesztjei is? Én a mini verziót gondoltam, mert azt [itt] "demo" verzióban jelentősen olcsóbban meg lehet vásárolni. Ez nem túl kicsi a kézméretemhez? Most zowie fk2-t használok, amit nem használok ki teljes hosszában, még palm fogásban sem érnek el a végiéig az ujjaim.
x2a mini: 115,6 / 61 / 36,6
x2a: 120,4 / 63 / 38

(#98853) Szellem. válasza FireKeeper (#98850) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Elég kokányul volt gyárilag berakva az az akksi.
Értem én, hogy olcsó meg minden, na de azért oda figyelhettek volna erre.
Jó, hogy Te legalább vállalkozószellemű vagy. Nyilván ez egy 60k-s egértől nem nézhető el, de ebben az esetben megbocsájtható.

(#98854) Synthwave válasza Szellem. (#98853) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

-j

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#98855) ADAM1337 válasza FireKeeper (#98850) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez milyen egér ? :U

(#98856) FireKeeper válasza ADAM1337 (#98855) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

Attack Shark X3

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#98857) adrew66


adrew66
csendes tag

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy logitech g502 hero egerem van és nagyon szeretem, de megérett a cserére, ehhez hasonló formájú egeret, illetve tudású egeret mit tudtok ajánlani? Legfőképp játékra kéne.

(#98858) havri1


havri1
félisten

Sziasztok!

Olyan egeret keresek, ami BT-s, és több géphez is tudom használni, nyilván nem egyszerre.
Irodai, alap funkciók, nekem konkrétan a 2 gomb ill a görgető elég.
Felület viszont változó! Asztal/munkalap, egérpad, van minden.
Az alábbi 3 tetszik, de nem ismerem őket, kérlek ajánljatok valamit, ezek inkább csak irányok.
Win10/11

[HP HYPERX]
[Logitech MX Any]
[Razer Pro Click]

Ár 30-50 környéke. Csak új, számlás működik.
Köszönöm szépen!
:R

havri

(#98859) 4nick8 válasza havri1 (#98858) üzenetére


4nick8
őstag

Szerintem meg VXE R1SE. Várható ára kb 13K HUF. Egy héten belül kapható lesz.

(#98860) havri1 válasza 4nick8 (#98859) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, megvárom, ígéretesnek tűnik.

havri

(#98861) ADAM1337 válasza 4nick8 (#98859) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

paw3395se miben másabb mint a sima ?

(#98862) 4nick8 válasza ADAM1337 (#98861) üzenetére


4nick8
őstag

ezt találtam:

26K helyett 18K -t támogat a többit nem tudom.

(#98863) ADAM1337 válasza 4nick8 (#98862) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Akkor gondolom motion sync sincs benne.

(#98864) Amerigo57 válasza FireKeeper (#98856) üzenetére


Amerigo57
őstag

Attack Shark X3.

Tetszetős egér, valószínűleg én is benevezek egy példányra. Az ára sem rossz, 50 Euró. :K

(#98865) Synthwave válasza 4nick8 (#98859) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Sprime PM1-etek nem lesz valamikor?

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#98866) 4nick8 válasza Synthwave (#98865) üzenetére


4nick8
őstag

Már elküldték nekem a demo darabokat. Ha megüti a szintet akkor lesz.

(#98867) FireKeeper válasza Amerigo57 (#98864) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ez amit linkelsz egy másik fajta, asszem X6 a neve, ezzel nincs személyes tapasztalatom, csak láttam alin.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#98868) Zaied válasza ribizly (#98832) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Mondjuk én inkább azt kérdezném, hogy mit lehetne berakni az ajánlóba a G305 helyett, ami olyan hogy Jóska bemegy a boltba és leveszi a polcról.
Elég sokan külföldről nem hajlandók vásárolni, vagy "noname" márkát venni...
Plusz így is megy a sírás, hogy nehogy mán ne legyen 10 ezer alatt jó egér...

[ Szerkesztve ]

(#98869) ADAM1337 válasza Zaied (#98868) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

10 ezer alatti kategóriába én nem raknék semmit már vagy beírnám, hogy ami kényelmes ha nincs igény.

(#98870) Zaied válasza ADAM1337 (#98869) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Már nincs semmi az ajánlóba amit újonnan kapni lehetne itthon.
Minden drágul, ez is, kész pont.

[ Szerkesztve ]

(#98871) ferni


ferni
őstag

Zowie EC2 Wireless az alany a lenti videóban.

[link]

Overtime már, 16 nyert körig megy, komoly versenyre kijutás a tét, ugye itt a görgőn van a jump sok embernél és véletlen valahogy ugrott egyet :DDD Ő se érti hogy... :DD

Ritka az ilyen hogy ennyire éles helyzetben ne viselkedjen az egér.
Szerencséjére megnyerték a meccset végül.

[ Szerkesztve ]

(#98872) ADAM1337 válasza Zaied (#98870) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pontosan.
Esetleg annyit lehetne, hogy az ilyen hama urage és szutyok alza saját márkás cuccokat messze kerüljék.

(#98873) FireKeeper válasza Zaied (#98868) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

szerintem ha lesz itthon a VXE R1 SE, az jó lehet, bár úgy hallottam az akkus idő nagyon vérszegény.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#98874) koxx válasza ferni (#98871) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Görgőn van a jump, háát, kell erre bármit is mondani? ;] :DDD

(#98875) ADAM1337 válasza koxx (#98874) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Apex legends-be is görgőn van, mert a wallbounce jump-ot úgy 10/10 beadja.
Space-nél meg in-air strafe-et nehezebb megvalósítani.
Valorantosok is görgővel ugranak, semmi extra nincs benne.

(#98876) weri válasza ADAM1337 (#98875) üzenetére


weri
senior tag

Lehetetlen lenne meg szoknom a görgős ugrást :DDD :DDD :DDD

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#98877) ribizly válasza Zaied (#98868) üzenetére


ribizly
veterán

Valahol lemaradtam a dologgal, de a G102/203 (bocsánat, hogy ezt hozom fel példaként, bizonyára lehetne mást is) miért került ki?
Most éppen 7.690,- ipon-nál a fehér. Persze értem, hogy kb. ennyi volt a Razer Viper Mini alja (~7.890,-) és technikailag egy sokkal jobb egér helyből ("hasonló forma", könnyebb, jobb kábel, jobb kapcsolók, jobb talp), de az éppen közel 2x annyiba kerül (13.902,-), amivel már nem is egy kategória. Arról nem is beszélve, hogy a Deathadder v2 mini meg éppen nem is kapható ... :DDD
Értem én, hogy elavult, de attól még nem kellene eltörölni, mivel lehet valakinek pont csak az fér bele és azonnal kell és bőven jó, nem "csak" irodai munkára.
Szóval rossz üzenetnek tartom, hogy ~10.000,-ig kb. csak a Cooler Master MM720 elérhető, pedig ez nem igaz.

Persze nem akarok én már ilyeneken igazából rugózni, nem véletlenül távolodtam el az ajánlásoktól pár éve, csupán rácsodálkoztam az ideológiai váltásra és fucsának találom. :U

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#98878) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok, igen megint én, de csak helyzetjelentés :P

Az Ironclaw wireless jó kis egér volt, de tényleg kényelmetlen lett, főleg 8 óra munkára való használat után. Egyszerűen nagy és nehéz. :( Ment vissza a Bestbyte-nak.
Közben ebay-ről majdnem sikerült szerezni egy Roccat Leadr egeret dokk nélkül, de a "kedves" német kolléga kis unszolás után, habár eladta és a rendszer szerint postázta az egeret, másnap délután 4kor, 5 perccel azután, hogy leadtam a corsair-t, törölte a vásárlást, és feltette 2,5x drágábban az egeret. krvnyád...
Dühömben rendeltem egy Logi G502X-et Alzáról: eddigi mérleg, hogy pontosabban lövök vele, mint a corsairrel, holnap meglátjuk a 8 óra melót hogy bírom vele. Asszonynak útban van a DPI gomb így le is tiltottam :P
Eddig tetszik. Igaz kicsit szokni kell, kisebb és alacsonyabb a Tyon-nál, de könnyű és jól manőverezhető, tényleg számít a súly.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#98879) weri válasza ribizly (#98877) üzenetére


weri
senior tag

Ott van az ajánlottak között csak át kell kattintanod alul a másik oszlopra :))

Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

(#98880) ribizly válasza weri (#98879) üzenetére


ribizly
veterán

:R :R :R
Mondtam én, hogy rég jártam erre. :W :U :B

Ha majd megjön a Zaopin Z1 pro beszámolok róla röviden.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#98881) dqdb


dqdb
nagyúr

[link]
"We believe that wired gaming mice are still needed. They can serve as a good option for backup mice and are also reasonably priced, making them quite suitable for entry-level gaming.

We are going to start mass production after the Chinese New Year."

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#98882) Szellem. válasza dqdb (#98881) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Arról esetleg van hír, hogy az Xlite V3 Large verzió mikor jön? Február környékére harangozták be.

(#98883) Mephike válasza dqdb (#98881) üzenetére


Mephike
senior tag

Érdekes tendencia ez, hogy több gyártó is lehetőséget biztosít a vezetékes egér megvételére. Az Endgamenél néztem pont a napokban, hogy az OP1 8k-val fixen vezetékes.

(#98884) dqdb válasza Szellem. (#98882) üzenetére


dqdb
nagyúr

[link]
csak kérni kellett :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#98885) Szellem. válasza dqdb (#98884) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Nagyon fasza. :C

(#98886) Zaied válasza ribizly (#98880) üzenetére


Zaied
Topikgazda
LOGOUT blog

Muszáj volt külön kategóriába rakni ezeket, csak nem mai darabok, aok félreértés volt belőle, a G305 is oda való lenne inkább. Kevés alternatíva miatt maradt bent sokáig a G102/203 is.

[ Szerkesztve ]

(#98887) ribizly válasza Zaied (#98886) üzenetére


ribizly
veterán

Ertem mar az elvet es nem is rossz ez igy.
Most idokozben lett egy Razer Orochi v2 itthon, hogy legyen mivel objektiven osszehasonlitani a G305-t meg majdan a Zaopin-t.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#98888) Szellem. válasza dqdb (#98884) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Jó frankó méretei vannak az Xlite V3 Large-nak:

(#98889) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

beletettem egy hétvégényi játékot az attack sharkba és azt kell mondjam hogy elég fasza. igaz boomer aim-em meg reakció időm van, szóval az én szavam kicsit súlytalan, de nem vettem észre vele semmilyen szenzor problémát.

a gyári grip tape kriminális, kár is feltenni, jobban csúszik vele mint anélkül, még jó hogy volt nálam egy univerzális lap amiből vágtam méretre. viszont így még jobb is a fogása mint a dragonfly-nak, a magasabb púp miatt.

nekem az a verdiktem, hogy akitől nem idegen a berhelés, és hajlandó belerakni azt a fél/1 órányi munkát amiben megvan a talp csere, grip tape felhelyezés, akksi átmozgatás és firmware frissítés, akkor nyugodtan vállalja be az Attach Shark X3-t. egy szett grippel és talppal együtt is olcsóbb mint egy G305 ;]

[ Szerkesztve ]

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#98890) koxx válasza Szellem. (#98888) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Szinte mm pontosan egy dav3 pro.

(#98891) Mephike válasza Szellem. (#98888) üzenetére


Mephike
senior tag

Jól indul ez az év is :K

(#98892) Szellem. válasza koxx (#98890) üzenetére


Szellem.
nagyúr

Csak kérdés, hogy ez formailag, hogy valósult meg. Mert a méretegyezés remélem, nem egy Pulsar kiadású DAV3-at takar. A Model D2 Pro is nagy egér, sőt nagyobb mint a DAV3 mégis formára az volt a tökéj nekem, csak az egér szar magában annyiért amennyiért adják.

(#98893) olika78


olika78
csendes tag

Sziasztok! A Logitech G203 Lightsync és a Cooler Master MM720 között vacillálok. Melyiket ajánlanátok?

(#98894) Synthwave válasza olika78 (#98893) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha az eltérő formát nem nézzük, minden létező szempontból MM720.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#98895) olika78 válasza Synthwave (#98894) üzenetére


olika78
csendes tag

Köszi szépen. A forma nem számít.

(#98896) FireKeeper válasza olika78 (#98895) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

ezzel mondjuk vitatkoznék. nyilván egy jó forma nem sokat ér ha szar a technika benne, de ha feltételezzük hogy jó a belső, akkor a forma (vagyis inkább a komfort, szóval forma+súly) kb a legfontosabb szempont.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#98897) olika78 válasza FireKeeper (#98896) üzenetére


olika78
csendes tag

Ezzel nem is tudok vitatkozni és persze nem is akarok. A két egér esetében a forma meg nem igazán számított, inkább a belső alapján voltam kíváncsi a választási lehetőségekre. Talán az MM720 még jobban is tetszik.

(#98898) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Asus ROG Sheath egérpadokat használok.

Egereket pedig a Microsoft Classic IntelliMouse-t.

Az a problémám, hogy ezek az egerek kínlódnak ezeken az egérpadokon.
Szakaszosan meg-meg akadnak és ahogy húzom le-fel, jobbra-balra kb. mindig ugyanott, az egérpad ugyanazon pontjain nem érzékeli a mozgatást az egér.
A padot tisztítottam, mindent csináltam vele, de semmi... más teljesen fekete részein is ilyen, nem csak a mintás részén.
Nagyon idegesítő még netezés közben is ez a jelenség.
Egy A4-es fehér rajzlapon meg tökéletesen teszik a dolgukat ezek az egerek... :F
Az egérpadokkal úgy vagyok, hogy maradnak.
Új egereket vennék, főleg játszani kellenek.
Van-e valakinek tapasztalata ezekkel az Asus egérpadokkal, milyen felső-középkategóriás egérrel használják...?

[ Szerkesztve ]

(#98899) Mephike válasza Czmorek (#98898) üzenetére


Mephike
senior tag

Olvasd el kérlek az összefoglalót. Nagyon kellene az összeg amit rászánsz a dologra és a kézméret.
A felső kategória valahol 30k-nál kezdődik, ezt csak azért írom, hogy tisztán láss.

(#98900) Czmorek válasza Mephike (#98899) üzenetére


Czmorek
aktív tag

A fogásom fingertip.
A kezem nagy, én is közel két méter magas vagyok, így arányosan nagy a kezem is.
Az árakkal tisztába vagyok, s pont ez az ami miatt jó lenne elsőre eltalálni a jó egeret.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.