Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42751) BomiBoogie válasza lotTóni (#42750) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Én a Sabertooth-t ajánlom, ha már van rá keret.

(#42752) bluyoo válasza lotTóni (#42750) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a Sabertooth-nak már csak az 5év (kontra 2év) garancia miatt is azt venném.
A 45K-ba talán még a SABERTOOTH 990FX R2.0 verzió is belefér.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42753) lotTóni válasza bluyoo (#42752) üzenetére


lotTóni
tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! :R Valamiért nagyon szimpatizálok a sabertooth-al.Szeretnék egy stabil,megbízható rendszert és amiket olvastam róla,az elég meggyőző.Az R2.0 verzió lesz a választás.
T.

....two beer or not to be....

(#42754) dojcsakgergo


dojcsakgergo
csendes tag

Tudnátok nekem ajánlani olyan 20ezer forint körül AM3+ processzor foglalatú, és 32GB RAM-ig bővíthető alaplapot?

(#42755) bluyoo válasza lotTóni (#42753) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Valamiért nagyon szimpatizálok a sabertooth-al." Ezzel én is így vagyok de az Inteles verziója nem éppen pénztárcabarát. De azt senki nem vitatja hogy az 5év garancia egyedülálló az alaplappiacon. A többi modellnél és márkánál csak a reklámokat olvashatod hogy mennyire strapabíró meg stabil és hosszúéletű de garit már nem adnak rá .....
(#42754) dojcsakgergo
ASRock 970 Extreme3.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42756) konczer1992


konczer1992
csendes tag

sziasztok
új gépet szernék venni és nem tudom mien alapot vegyek?

konfig:

proci: AMD Bulldozer 4x FX-4100 3.6GHz AM3+
videokártya: GIGABYTE Radeon HD7770 1GHz Edition OC 1GB 128bit DDR5
memoria: Corsair 8GB (2x4GB) DDR3 1600MHz
vinyo: Western Digital Caviar Green 1TB WD10EZRX
ház: XDL HAPPY 31B
dvd író: Samsung SH-224BB/BEBE
táp: Cooler Master Elite Power 600W RS600-ACABM-WB

erre az alaplapra gondoltam: ASUS M5A78L-M/USB3 Alaplap
ha tudtok jobbat irhatok olyan 20k-ig.

meg nem tudom hogy elég e a 600 wattos táp :D

köszi :D

(#42757) lotTóni válasza bluyoo (#42755) üzenetére


lotTóni
tag

Igen,Én is csak egy vagyok a PR-el befogható fogyasztók közül,ezért is kérdeztem meg inkább itt.A garancia kérdése fontos,főként,hogy egyik sem olcsó az általam felsorolt lapok közül.Egy ismerősöm mondta,hogy Asus-éknál nincs szőrözés.Gariba be --->gariból ki ~ postafordulta szinte.
T.

....two beer or not to be....

(#42758) bluyoo válasza konczer1992 (#42756) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia szerintem nézz át a Milyen asztali gépet vegyek? topic-ba és kérj egy gépajánlatot. :)
A Táp feleslegesen nagy. A CPU nem a legjobb választás sem a ház.
De ha ragaszkodsz a config-hoz az előző hozzászólásból ASRock 970 Extreme3 megfelelő lehet tuningra is.
(#42757) lotTóni
"Én is csak egy vagyok a PR-el befogható fogyasztók közül," Mint mindanyian :) legtöbbször nem is átb.szás.De a gyártók nem támasztja alá az állításaikat mint pl. a tartósság pl. az MSI Military Class válogatott alkatrészek meg minden de plusz gari nincs ..... :)
"Egy ismerősöm mondta,hogy Asus-éknál nincs szőrözés.Gariba be --->gariból ki ~ postafordulta szinte." Ez az üzlettől is függ viszont nem nagyon szokott fennakadás lenni.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42759) Fisherhun


Fisherhun
tag

Hali!
Most egy alaplapvétel előtt állok és kérnék egy kis helpet.
Kinéztem egy Asus sabertooth 990fx et de nehéz most hozzájutni jó áron.
meg néztem egy Asus M5A99FX pro rev 2.0 lapot .
[link]
Ahogy néztem olyan nagy ég és föld különbség nincs a két lap között csak épp sata meg usb csatlakozó kevesebb az M5 -s lapon.
Vélemények? Várjak még a saber lapra hátha megkapom olcsóbban vagy az M5 is lesz olyan jó :)

[ Szerkesztve ]

(#42760) lotTóni


lotTóni
tag

(#42758) bluyoo

Pont ez fordult meg a fejemben,de ugye kell a megerősítés :DDD
Köszönöm mégegyszer :R
T.

....two beer or not to be....

(#42761) bluyoo válasza Fisherhun (#42759) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Azért nem épp egy Sabertooth. Első körben a tápellátása is gyengébb , a hozzá adott programok is mások (a Saber egy külön lapcsalád márkán belül mint a ROG szériás lapok) , a+2év garancia , stb .
Az Asus honlapján össze tudod őket nézni [link].
De ettől még a M5A99FX PRO R2.0 sem egy alsó kategóriás lap. Hogy vár e a Sabertooth-ra at döntsd el te.
(#42760) lotTóni
Szívesen!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42762) Fisherhun válasza bluyoo (#42761) üzenetére


Fisherhun
tag

Akkor megéri +10kp t adni a saberért?
Mondjuk rengeteg jó tulajdonsága van ami nagyon csábító számomra is :P
Hát akkor várok még :D
Még egy dolog lenne hogy most a rev 1 es már friss biossal jön ?
Vagy csak a rev2 nél számítsak friss biosra ?
Mert az fontos lenne ugyan is egy amd fx 8320procim van igy csak szervizben tudnám megoldani a frissítést.
Gondolom én :D

(#42763) laccerot


laccerot
tag

Hali. Szerintetek milyen AM3 as alaplapot kellene venni mivel rendesen ki lehetne használni egy FX8120 at.
Ezt a lapot nézegettem: [link]

[ Szerkesztve ]

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42764) bluyoo válasza Fisherhun (#42762) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Akkor megéri +10kp t adni a saberért?" Ezt csak te tudod hogy a különlegesség , egy két plusz és a +garancia neked megéri e azt a +10K-t .
"Még egy dolog lenne hogy most a rev 1 es már friss biossal jön ?" Ezt nem tudhatom hiszen függ attól hogy a gyár raktárában és a boltban mennyit állt a lap .....
"Vagy csak a rev2 nél számítsak friss biosra ?" Ugyancsak .....
Viszont a M5A99FX PRO R2.0 rendelkezik az "USB BIOS Flashback" funkcióval:
"Egy valóban forradalmi, hardver alapú megoldás a frissítésre. Az USB BIOS Flashback funkció a BIOS újraírásának legkényelmesebb módját kínálja! Még úgy is frissíthető az új UEFI BIOS, ha az egyes hardverelemek, például a CPU vagy a DRAM nincsenek is behelyezve az alaplapba. Csak be kell dugni egy USB flash-meghajtót, amelyiket az új BIOS fájl található, majd 3 másodpercig meg kell nyomni a BIOS Flashback gombot a tápegység csatlakoztatott állapotában. Az UEFI BIOS ezután automatikusan frissül, anélkül, hogy bármi további beavatkozásra lenne szükség. Az új, kiegészítő Windows-alkalmazással rendszeresen ellenőrizhető az UEFI BIOS frissítések állapota és automatikusan letölthető a legfrissebb BIOS-változat. Problémamentes frissítés, maximális kényelem!"
(#42763) laccerot
AM3+ -os lapot abból is valami komolyabb 970 , 990X , 990FX chipset-es lapot. Mennyi a kereted?
Szerk.: Az a lap felejtős legalábbis FX8120 tuningra .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42765) laccerot


laccerot
tag

Illetve ezt a 2t : [link]
[link]

[ Szerkesztve ]

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42766) bluyoo válasza laccerot (#42765) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ASRock 970 Extreme3 alatt ne is nagyon erőltesd a dolgot (szerintem).

Bazinga!

(#42767) laccerot válasza bluyoo (#42766) üzenetére


laccerot
tag

És a 2. link egy 970 es gigabite az is jó lehet, mert inkább gigabite párti vagyok. Ezekkel a lapokkal már lehet a procit rendesen tuningolni? Elég jó vízhűtésem van hozzá.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42768) bluyoo válasza laccerot (#42767) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Én személy szerint nem preferálom a Gigát .... úgyhogy ha nem gond nem is ajánlom. :)
"Elég jó vízhűtésem van hozzá." Akkor meg főleg felejtősek a "csupasz" lapok mivel még kevesebb a légmozgás a CPU környékén ami amúgy is elég meleg.

Bazinga!

(#42769) laccerot


laccerot
tag

Értem. És a tuningal kapcsolatban van tapasztalatod? Vagy ahhoz még komolyabb alaplap kell?

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42770) bluyoo válasza laccerot (#42769) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"És a tuningal kapcsolatban van tapasztalatod?" Alapból az Intel oldalt ismerem jobban. De a tuningal erősen megnő a fogyasztás és vele együtt a CPU tápellátását szolgáló alaplapi alkatrészek terhelése/melegedése főleg AMD oldalon. Szóval az lenne a minimum hogy bordázott MOSFET -ekkel ellátott lapot lapot veszel. Majd jön a lehetőleg minél erősebb/nagyobb számú tápellátás ami megint csak csökkenti a melegedést il. az alkatrészek terhelést. Ezért írtam hogy a 970 Extreme3 alatt ne nagyon nézegess. Még a 25-30K-s lapokra is van panasz hogy melegedősek ....... és ahogy írtam a vízhűtéssel csak romlik a helyzet. Legalábbis a lap szempontjából.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42771) Kvelstadt válasza bluyoo (#42770) üzenetére


Kvelstadt
veterán

amúgy te mivagy meg kivagy? .:) mindenre lököd a választ és nem csak két szót h ez vagy az a jó. meg hogy érsz rá mindig írni?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42772) bluyoo válasza Kvelstadt (#42771) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam a melóhelyen is van gép és elég sokat kockulok mellette ;] Itthon meg nincs kert mivel kaptárban lakok. :) Szóval unaloműzés Tv nézés/játék közben. :DDD Ráadásul most beteg is vagyok úgyhogy csavarogni sincs kedvem pár napja. Leírni egy hsz.-t meg nem nagy idő.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42773) laccerot válasza bluyoo (#42770) üzenetére


laccerot
tag

Amd m van igen régóta. Most egy x2 555 ös 3200 helyett megy max 4100 on de általában 3700on évek óta stabilan, ezt szeretném a közeljövőben kiváltani, de még csak nézelődök.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42774) ST05 válasza Kvelstadt (#42771) üzenetére


ST05
őstag

nekem egy segítőkész ph tagnak tűnik,
( már bocsánat, de jól leszoltad :B )

[ Szerkesztve ]

(#42775) Falcon C. válasza bluyoo (#42772) üzenetére


Falcon C.
aktív tag

Köszönöm neked és mindenkinek, aki hozzászólásával segít! Kérdeznem sem kellett (jó, egyet igen), a kereső kidobta mindenre a választ, s így eljuthattam odáig, hogy tudjam: nekem bőőőven elég lesz egy MSI A75MA-E35 és egy Athlon II X4 740. :R :R :R

[ Szerkesztve ]

[Redmi Note 11] [Acer V3-574G-54T5]

(#42776) Kvelstadt válasza ST05 (#42774) üzenetére


Kvelstadt
veterán

félre ne értsétek nem leszólni akartam én. csak pár napja olvasom a topikot és nemhogy van segítség hanem ő rögtön segít. visszaolvasom ilyenkor délután a napi hsz-eket és kérdés-ő válaszol. de persze igen segítőkész és ráadásúl jól segít szóval respect :R

de egyébként meg szerintem egy interneten élő intelígens program ami külön rá van állva az alaplapok-ra és adatbázisába gyújt minden infót, szükség esetén pedig rögtön dobja is :))

(#42772) bluyoo nekem is van gép melóba. egyfolytában használom is de nem internet van rákötve hanem egy cnc plazmavágó. :)

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42777) gyuribácsi88

Sziasztok gyors kérdés, sokat kéne várnom a B75 PRO3 asrock lapra, gondolom ha a Z75 PRO 3-mat veszem akkor ott csak annyi a különbség hogy abba lehet K-s procit is rakni ugye? Más eltérés nincs?

Csak mert árban most még olcsóbb is és van raktáron a Z-s ből, a B-s ből meg nincs, most rendelném meg tehát megköszönném a gyors választ.

Ja és ram-ból jó a LOW PROFILE is?

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#42778) bluyoo válasza laccerot (#42773) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Írj miresz mesternek keni vágja az AMD-t. :)
Bár még mindig tartom hogy azt a 2-3K-t ne sajnáld a lapra (kb. ennyivel kerül többe a 970 Pro3-nál az Extreme3).
(#42774) ST05
Köszönöm! :B
(#42775) Falcon C.
Egy önálló felhasználó! :C Legközelebb is szolgáld ki magad nyugodtan. :DDD
(#42776) toturi
"de egyébként meg szerintem egy interneten élő intelígens program ami külön rá van állva az alaplapok-ra és adatbázisába gyújt minden infót, szükség esetén pedig rögtön dobja is " :C Végül is jobb mint a "kötekedő, lenéző magát segítőkésznek hívő szarházi" :DDD
"nem internet van rákötve hanem egy cnc plazmavágó. " Ne panaszkodj az sem rossz. :))

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42779) laccerot válasza bluyoo (#42778) üzenetére


laccerot
tag

oké, annyit megér simán.

A világon három dolog van amit nem érthetsz meg soha! A Halak a Nők és a Windows. :-D

(#42780) Trebron09 válasza konczsz (#42716) üzenetére


Trebron09
őstag

Ide írd be, hátha többet tudnak mondani: [link] :K

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42781) ST05 válasza Sonja (#42659) üzenetére


ST05
őstag

ez a +2 és +4 szorzó emelés lehetősége sem igaz mindre, itt van 2 táblázat,
amiben szerintem jól áttekinthető mi mennyit enged
i5
Turbo boost frequency table

i7-Turbo boost frequency table

toturi: na azéért, még végül kitiltottalak volna :P

[ Szerkesztve ]

(#42782) bluyoo válasza gyuribácsi88 (#42777) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem csak annyi a B75-ös lapba is tehetsz "K"-s CPU-t. Z75 Pro3 , B75 Pro3 .
Ha I5 vagy I7 CPU megy bele mégy egy kis tuningot is nyersz a lappal , + RAID , .....
"Ja és ram-ból jó a LOW PROFILE is?" Igen az alacsony profilú és feszültségű kit-ek ajánlottak az Ivy alá (is).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42783) Kvelstadt válasza bluyoo (#42778) üzenetére


Kvelstadt
veterán

meg jobb mint ha a skynet kezdete lennél :D
néha jó lenne felnézni de jó az is h hazajövök és felnézek. így legalább a munka az munka hangulatu az itthon meg itthon. :)
megnéztem amúgy azt a gépet. szét nem bontottam, csak win-be. azt hittem valami hurkalé csak a cnc-hez elég legyen osz ahhoz képest E6600 van benne. jó nem egy i-széria de egy egymagos ezer éves 1.6-os proci is simán elviszi a másik gépet.

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42784) Trebron09 válasza konczer1992 (#42756) üzenetére


Trebron09
őstag

Nem rossz az összeállítás.. de azt a házat messzire dobd el. min. egy Xigmatek asgard pro-t (vagy ha nem akarsz annyit költeni akkor merc alpha-t) ajánlom.. bűn ilyen jó cuccokat egy olyan "házba" pakolni szerintem. :K
CM tápokkal vigyázz, mert vannak kerülendő darabok is belőle, kérdezz rá a topikjában, de elég egy CTG-500 (alsó táposhoz is jó és olcsó) is de ez alá ne add, mondjuk én FSP raider 550-et vennék a helyedben nagyon jó cucc. ;)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42785) bluyoo válasza Kvelstadt (#42783) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"meg jobb mint ha a skynet kezdete lennél" Ez is igaz! :D
" így legalább a munka az munka hangulatu az itthon meg itthon." Szerencsére azért még én is tudok különbséget tenni .... :)
"megnéztem amúgy azt a gépet. " Na az én is megnézném ... én sem egy 500K-s gépen melózom egy régi Dell Optiplex-et nyúzunk.

Bazinga!

(#42786) Kvelstadt válasza Trebron09 (#42784) üzenetére


Kvelstadt
veterán

egyébként mik azok a szempontok amik miatt annyira számít milyen ház? szóval mi miatt kell annyira kerülni bizonyos házakat?
nekem egy codegen-be van a cucc mert anno ennyi pénzem rá. de majd cserélem. ja meg majd előtte kérek ajánlást egy ere szakosodott topikba.

(#42785) bluyoo lényegében bevinném a kártyám játszani is lehetne rajta bőven mert volt olyan procim és bőven játszottam vele. van benne vagy 2giga ddr3 meg egy 500as vinyó amin nincs semmi csak az xp a cnc progi meg a vágásprogramok amik foglalnak kemény 10kb-okat szóval kb 90% üres a vinyón.

[ Szerkesztve ]

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42787) BomiBoogie válasza Kvelstadt (#42786) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Reméljük, a táp nem Codegen.
A háznak elsősorban szellőzés szempontjából van jelentősége, ha hűvösebbek az elemek, magasabb a várható élettartam, nagyobb a tuningpotenciál.

(#42788) bluyoo válasza Kvelstadt (#42786) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"bevinném a kártyám játszani is lehetne rajta bőven mert volt olyan procim és bőven játszottam vele."
Főnököd biztos örülne neked ha nekikezdenél játszani .... :DDD
"egyébként mik azok a szempontok amik miatt annyira számít milyen ház?"
Anyagvastagság , kialakítás , szellőzés , stabilitás , kábel menedzsment , esetleg hangszigetelés , kiegészítő portok , pluszba kapott kiegészítők pl. ventik és az egyedüli hardver ahol igazán számít a kinézet.

Bazinga!

(#42789) =HG= válasza Kvelstadt (#42786) üzenetére


=HG=
addikt

Abban a topikban javarészt egy ember véleménye dominál..(engem nem győzött meg) de érdemes olvasgatni, mert apró részletekből jó tapasztalat gyűjthető. Jó ház: (ami neked tetszik ;) :) ) Vastagabb acéllemezek(nem rezeg, nem búg) jó szellőzés (akadálytalan légáramlás) porszűrők, rezgéscsillapító gumik,(pl vinyóknál, táp alatt) csavar nélküli szerelhetőség . Esetleg hangszigetelés (bár szerintem sokat nem ér, és jobban szigeteli a hőt). És utána jöhetnek a speciális igények, pl: hordozhatóság, vízhűtés radiátorok elhelyezhetősége, stb.
Úgyhogy jól át kell gondolni mit vársz el tőle...
Közben kialakulnak a kedvencek, és rájössz, hogy sokkal többe kerül, mint amennyit szántál volna rá ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#42790) bluyoo válasza =HG= (#42789) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Közben kialakulnak a kedvencek, és rájössz, hogy sokkal többe kerül, mint amennyit szántál volna rá ! " Milyen igaz :K 15k-s háztól indultam Dec. elején már 24K-s volt a kiszemelt most már a 30K-s darabokat is nézegetem ..... és a végén marad a jó öreg JSP EZ-COOL. :DDD

Bazinga!

(#42791) Kvelstadt


Kvelstadt
veterán

akkor nekem annyi elég hogy jól szellőzzön meg maga a ház fémje ne adjon ki hangot mint pl h rezeg.
ja meg hogy ne úgy nézzen ki mint egy épp átalakuló mindenütt világítós transformers hanem letisztult egyszerű külsejű legyen.
az hogy stabilitás itt mit jelent?

"Én jókor dodgeolok, a boss üt rosszkor!"

(#42792) bluyoo válasza Kvelstadt (#42791) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor egy az ízlésünk. Nagy nyári hőfokteszt amiben érdekes módon egy olcsó ház erősen brillírozott mégpedig a BITFENIX Merc Alpha.
Én azóta átbogarásztam szinte az összes BITFENIX házat és tetszenek is . A ITT nagy választék van minőségi házakból.
Pl. egy-kettő: BitFenix Shinobi ,Bitfenix raider , Bitfenix ghost és egy + Anidees AI-6B árban sorrendben.
"az hogy stabilitás itt mit jelent?" Nem nyeklik-csuklik így nem is zörög .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42793) Trebron09 válasza Kvelstadt (#42786) üzenetére


Trebron09
őstag

Szempontok? Fontos hogy az "általános" szellőzése egy háznak (1venti elöl befúj, 1 hátul kiszív) minimum meglegyen, ha már fölül/oldalt/alul is tud szellőzni az már pozitívum, a meleg levegő felfele szál... ( a többit a fantáziádra bízom ;) ). Régebben míg nem voltak annyira elterjedve ezek az alsótápos házak azt javasoltuk, hogy vagy tegye be az illető fordítva a tápot (ilyenkor csak 3 csavar fogta) vagy pedig tegyen egy papír/fa/plexi/akármit a cpu hűtő és a táp közé, de azért 2 cm maradjon a tápnak levegőzni.. ma már erre se kell figyelni ("lábak" magasságára viszont igen).
Ezen felül vannak -főként- esztétikai megoldások ilyen a kábel menedzsment.

Kellően stabilnak is kell lennie (nem, nem a ráülésre gondolok :DDD ), mert ha szereli az ember és pl. bent van az alaplap akkor leehetnek meglepetések (bár ez elég ritka), könnyebben átveszi a rezgéseket egy nem stabil ház.

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42794) Mahrenburg válasza bluyoo (#42770) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Szóval az lenne a minimum hogy bordázott MOSFET -ekkel ellátott lap... Majd jön a lehetőleg minél erősebb/nagyobb számú tápellátás... " - Azaz az Asus Z77 Wolverine a lap mindkét oldalán "Északon" és "Nyugaton" is legalább 160 mm-es hőcsöves hűtőbordázattal ellátva... Szóval ez lenne a minimum... :))
"Ráadásul most beteg is vagyok" - Jobbulást kívánok Vezérigazgató Úr!

Toturi - Biztos, hogy Bluyoo ember, méghozzá a szó legjobb, legnemesebb értelmében! Sokan tanulhatnának Tőle! Ez az egyik legjobb hangulatú topic, s ez főleg Bluyoo-nak köszönhető (na meg néha egy frissítéskor egy régebbi üzenetet elküldő telefon is besegít :) )

Bluyoo - "" így legalább a munka az munka hangulatu az itthon meg itthon." Szerencsére azért még én is tudok különbséget tenni .... " - akkor nem a konyhádban lenne az 1.sz Gyáregység :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42795) =HG= válasza Mahrenburg (#42794) üzenetére


=HG=
addikt

"(na meg néha egy frissítéskor egy régebbi üzenetet elküldő telefon is besegít )" :C :DD ( De szép nap is volt !)

[ Szerkesztve ]

(#42796) bluyoo válasza Mahrenburg (#42794) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD
Elkezdünk off-olni azonnal megjelensz ... szép. :)
" Jobbulást kívánok ....." Köszönöm!
"Ez az egyik legjobb hangulatú topic, s ez főleg Bluyoo-nak köszönhető" Nem akarok újjal mutogatni ki miatt röhögtem magam könnyesre! pl. :DDD
"na meg néha egy frissítéskor egy régebbi üzenetet elküldő telefon is besegít" mondjuk ez nekem (is) köszönhető az igaz. :)
" "" így legalább a munka az munka hangulatu az itthon meg itthon." Szerencsére azért még én is tudok különbséget tenni .... " - akkor nem a konyhádban lenne az 1.sz Gyáregység" Megfogtál nem szoktam a konyhában sertepertélni (sertepertél=mindenbe "beleűti az orrát", beleavatkozik).

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42797) sakal83


sakal83
addikt

Egy Asrock Z75 Pro3-al lehet húzni i5 2500k-t?

Megéri megvenni?

Vagy esetleg ez?

[ Szerkesztve ]

(#42798) Trebron09 válasza Mahrenburg (#42794) üzenetére


Trebron09
őstag

Na én meg lemaradtam a jóról.. de most elolvastam az idevonatkozó részt, hát besírtam.. :DDD :C

"ilyenek, mint te inkább ne írjanak, azthiszed csak neked van géped? codegen táp? bohóc"- by Gabennn :DDD

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42799) bluyoo válasza sakal83 (#42797) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Lehet de nem hinném hogy a MSI Z68MA-G45 -nél sokkal előrébb lennél vele.
ASRock Z77 Extreme3 / 4 , Asus P8Z77-M PRO gyengébb tápellátással ASRock Z77 Extreme4-M
(#42800) Mahrenburg
:C

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42800) Mahrenburg válasza =HG= (#42795) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"De szép nap is volt !" - Nyilvánítsuk ezt a napot a topic Nemzeti Ünnepnapjává! Legyen munkaszüneti nap! ( Hol kell ezt kérvényezni egyébként?)

Bluyoo - "Elkezdünk off-olni azonnal megjelensz ... szép." - van egy ilyen prg-m, ha a topicban 2-nél több szürke hsz. van, azonnal jelez nekem :)
"az egyik legjobb hangulatú topic" - Ez a topic volt a második, amit elmentettem a "kedvenceim" közé. (Természetesen, mint mindenki, én is elsőként a "Milyen guminőt vegyek?"-topic-ot mentettem el... :DD)

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.