Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42401) Anathema67 válasza Sonja (#42400) üzenetére


Anathema67
tag

Köszi szépen! Ezek szerint bármilyen USB 3-as bővítő jó, csak a PCI-Express csatlakozásra kell figyelni?

(#42402) hamyka válasza Sonja (#42400) üzenetére


hamyka
senior tag

egy hülye kérdést engedjetek meg ok?

Én ha Usb 3 sebességet akarok jó ebbe a lapba?:

Asus p5gc-mx1333?

Ha nem jó akkor nincs kérdésem, ha jó írjátok meg hogy kell beszerelni :D

üdv :)

[ Szerkesztve ]

Comodó új távlatok...........

(#42403) szeva000 válasza Anathema67 (#42401) üzenetére


szeva000
addikt

ja,de az NEC vezérlősek a legjobbak.

[ Szerkesztve ]

(#42404) szeva000 válasza hamyka (#42402) üzenetére


szeva000
addikt

nem kell semmi hozzá..veszel egy pci-e X1-es csatolású kártyát,belenyomod a foglalatba,ennyi...Ha a win nem látná,akkor kell a driver neki,ha meg megy úgy,akkor kész is.

(#42405) Anathema67 válasza szeva000 (#42403) üzenetére


Anathema67
tag

A beszereléshez kell valamilyen kábelt külön venni? Az ebay-en kapható kínai bővítőkről mi a véleményed?

(#42406) hamyka válasza szeva000 (#42404) üzenetére


hamyka
senior tag

driver cd-t adnak vele? :D

Comodó új távlatok...........

(#42407) szeva000 válasza hamyka (#42406) üzenetére


szeva000
addikt

most komolyan....idegeltek még baromságokkal?Most ti vagy ügyvédek vagytok vagy nők...azok vannak ezen a szinten :D
adnak hát :D

(#42408) szeva000 válasza Anathema67 (#42405) üzenetére


szeva000
addikt

A kímaiaknál több fajta vezérlő van.Ki tudja mibe nyúlsz.Amúgy tápkápel kell hozzáde az ott van a tápegységen :D
nekem van egy ilyen,ez nec chipes...[link]

[ Szerkesztve ]

(#42409) hamyka válasza szeva000 (#42407) üzenetére


hamyka
senior tag

csak kérdeztem :D

Comodó új távlatok...........

(#42410) minas


minas
aktív tag

Egy kis tanácsot kérnék (bocs ha kicsit elnagyolt a kérdés):

1. i3 cpu alá jó-e egy B-75 chipsetes alaplap és ha igen, melyik márkát nézegessem? (Asus, MSI, Asrock, Giga) Figyelemmel egy esetleges későbbi i5 fejlesztésre.

2. Phenom II X4 alá jó-e egy 970 chipsetes alaplap és ha igen, melyik márkátnézegessem? (Asus, MSI, Asrock, Giga)

(#42411) jim bcs válasza minas (#42410) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

1. i3-i5 Asus, Asrock B75 bár ha később lesz i5 akkor én inkább elgondolkodnék egy H77-en

2. Asus, Asrock

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42412) szeva000 válasza minas (#42410) üzenetére


szeva000
addikt

Bizta jobban jársz egy H77 cagy Z77-es lappal...Kérdés,hogy akarsz e tuningot..ha nem,akkor H77 elég

(#42413) Mahrenburg válasza minas (#42410) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

I3 alá tökéletes a B75 chipset, I5-höz is, ha nem akarsz tuningolni.Ezeket a lapokat nézd meg:
ASRock B75 Pro3
ASUS P8B75-V
Esetleg, ha belefér a keretedbe, H77-es lap:
Asus P8H77-V

Phenom II X4 alá jó a 970.
Asus M5A97 EVO R2.0
ASRock 970 Extreme3

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42414) keneseig


keneseig
tag

Sziasztok!

3 alaplap közt vacilálok:
[link]
[link]
[link]
Amd FX-6300-as Proci lenne hozzá , 2x4gb 1600 Rammal , HD 7770 VGA , 500-as Chieftec táp
Fő szempontok,USB3.0 , SATA3 , 6 db audio jack
Köszönöm!

(#42415) minas


minas
aktív tag

Köszönöm a sok gyors választ.
Magam is eddig jobbára asus és asrock alaplapokat használtam, MSI és Gigabyte-hoz sosem volt még szerencsém, ezek szerint nem is nagyon lesz.
A 77-es nyilván mégjobb lenne, de a keret bizony korlátokat szab (ebben is).
Tuningolni nem akarok egyáltalán. Nem is értek hozzá, nem is kelti fel a kíváncsiságomat. Csak egy gépet szeretnék, amit "összerak és használ" a user.

(#42416) ledgeri válasza jim bcs (#42411) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Csak kérdem: miért?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42417) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, ha van az alaplapon DVI kimenet, amire adapterrel kötök egy HDMI kábelt, akkor képes leszek a TV-re hangot is továbbítani? Vagy ez esetben csak a digitális videó menne át? üdv

(#42418) minas


minas
aktív tag

És eszembe jutott még egy kérdés:
A B-75 alaplapoknál van többnyire ilyen paraméter: "processzorban integrált videokártya"
Ez mi a kutyafüle? Mire jó? Mi haszna? Bezavar valamiben?
Én mindenképpen külön vga kártyát terveztem egyébként.

(#42419) ledgeri válasza minas (#42418) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ha lesz külön vga-d, akkor a belső tiltódik, de ha akülső bekrepál, cseréled, stb akkor alaplapról is vezérelheted a monitort, és még pár játékot is kiszolgál....

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42420) kisskd


kisskd
tag

Sziasztok!

Össze kéne raknom 5 egyforma irodai gépet, kicsit spec. igényekhez (nehezítésként az lenne az igazi, ha még idén be tudnám szerezni a hozzávalókat), de nem találok az elképzeléseimnek megfelelő alaplapot, ehhez kérnék egy ki segítséget! Az elvárások:
-LGA 1155-ös tokozás (i3-3225 menne bele)
-bőséges videó kimenet, a minimum D-sub ÉS DVI-I, jó lenne mellé egy HDMI (megvan minden géphez 2-2 egyforma, analóg bemenetes monitor) - itt akadtam el főként
-USB3, és gigabites LAN legyen rajta
-jó volna némi SATA3
-örülnék ha vmi épkézláb márka lenne, nekem pl. gigabyte szimpatikus (+eddigi tapasztalat)
-5db kell, és irodai gépbe, szóval a ktgvetés kicsi, 25k környékére gondoltam, max-max-max 30-35, de azt már nagyon nem szívesen

A tippeket előre is köszönöm!

(#42421) Mahrenburg válasza kisskd (#42420) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Remélem a keretet darabonként gondoltad :) , akkor ezt ajánlom, stabil, megbízható lap:
Asus P8H77-V
Kép
30e alatt áron van

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42422) jim bcs válasza kisskd (#42420) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, ezt az összeget remélem egyenként gondoltad, 14-18k/db között megkapod ezeket, ettől jobbat nem találsz, itt az aprón is van, vagy írj PÜ-t én tudok szerezni mindegyikből amennyi kell, garancia 3 év

Asus P8B75-M LX----D-Sub Port,DVI-D
Asus P8B75-M LE----D-Sub Port,DVI-D,HDMI

ASRock B75M-DGS----D-Sub Port,DVI-D
ASRock B75M----D-Sub Port,DVI-D,HDMI

vagy régebbi chipkészlet és akkor talán kijössz bár kétlem, viszont akkor usb3-ra és hdmi-re kevés az esélyed

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42423) Destriant


Destriant
csendes tag

Sziasztok!

i7-3770k processzor alá szeretnék egy alaplapot venni, de nem tudok dönteni. Nagyjából 70ezrem van rá, a tuning fontos szempont, egynél több videokártya valószínűleg soha nem lesz benne (kezdésnek HD4890), eszetlen mennyiségű memóriát sem fogok beletömni, később bővíteném SSD-vel és/vagy Raid0 megoldással. Egyenlőre ott tartok, hogy van pénzem akár Maximus V Formulára, de a Z77X-UD5H látszólag többet tud kevesebbért. Valószínűleg én nem látok valamit, amit látni kéne, mert a chipset vízhűtés +22ezerért enyhe parasztvakításnak tűnik. Jó lenne megspórolni rajta egy SSD-re valót, de az még ráér, először az alaplap-kérdés legyen rendezve.

Ti mit ajánlanátok?

(#42424) jim bcs válasza Destriant (#42423) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

szia, a vastaggal kiemelteken főleg gondolkodj el :)

Asus Sabertooth Z77
Asus Maximus V Gene
MSI Z77 MPower
ASRock Z77 OC Formula

Asus P8Z77-V Deluxe
Asus P8Z77-V PRO/THUNDERBOLT
Asus P8Z77-V Pro

ASRock Fatal1ty Z77 Professional
ASRock Fatal1ty Z77 Professional-M
ASRock Z77 Extreme6/TB4

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42425) tranceplanet válasza Jim-Y (#42417) üzenetére


tranceplanet
addikt

DVI csatin csak a video jel megy ki. HDMI csatin már az audio jelet is kiküldheted.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42426) tranceplanet válasza keneseig (#42414) üzenetére


tranceplanet
addikt

A 6300-at, ha komolyan meg is rángatod a lapban, akkor inkább 990 csipszetes lapot vegyél. Komoly tuning nélkül a 970-es is megfelelhet. A 990 viszont pár ezressel drágább, ha raksz bele később komolyabb procit, akkor már megérte a jobb lap. Piledriver topikban hallottam panaszt, 970-es lapok hajlamosak a drop-ra tuningnál.
Nem tudom mennyi a kereted, én ezeket ajánlom emelkedő ársorrendben:
GIGABYTE GA-990XA-UD3
ASROCK 990FX Extreme3
ASUS M5A99FX PRO R2.0
GIGABYTE GA-990FXA-UD3
ASUS SABERTOOTH 990FX

Giga topikba azért nem árt, ha benézel.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42427) geckowize válasza tranceplanet (#42426) üzenetére


geckowize
őstag

Hát azért 7300 ft ha neked pár ezres...
ASRock 990FX Extreme3
Asrock 970 Extreme3

A 970-es is jó tuningra, pl egy Phenom II X4 945 4GHz-en járatására nem? Csak mert én 970 Extreme3-at tervezek venni, és szeretném megrángatni a phenomot (mostani giga am2+os lapomban nem lehet feszt emelni)

Mit jelent ilyen kontextusban a drop?

(#42428) kisskd válasza jim bcs (#42422) üzenetére


kisskd
tag

jim bcs és Mahrenburg: Természetesen darabonként gondoltam az árat :) Viszont amiket ajánlottatok, az mind DVI-D-s, én meg direkt kiemeltem, hogy DVI-I-s kéne, mivel legjobb tudomásom szerint csak abból tudok párszáz ft-s átalakítóval D-Sub-on jelet kicsikarni. DVI-D-st találtam én is dögivel, csak ha ilyet vennék, vagy 10 monitort kéne kicserélnem, vagy mindenhova venni egy ~20k-s aktív átalakítót.

(#42429) Sonja válasza kisskd (#42428) üzenetére


Sonja
veterán

Eleve van rajtuk D-Sub port is! :D

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42430) Norbi14


Norbi14
senior tag

Alaplapot szeretnék 5800k procihoz.
ASROCK FM2A75M-DGS ezt ajánlották. De ipon leírás szerint ebben nincs sata3 csatlakozó?! Se USB3.0

ASUS F2A55-M LK leírás alapján itt sincsenek

ASROCK FM2A75 Pro4-M ennél viszont írnak sata3 és usb3.0 csatlakozóról.

Leírás a hibás? Melyik ajánlott lap? 5800k poci lesz hozzá, ssd sata3, hdd sata3, és egy asus hangkártya amihez kell legalább 1db pci. ű
Tuning lehetőségek is fontosak, mert hosszútávra tervezem.

(#42431) kisskd válasza Sonja (#42429) üzenetére


kisskd
tag

Úgy érzem nagy "nem megy át", mi a problémám... 2(!) db monitort akarok rákötni (egy időben...) minden egyes gépre, ám minden monitor csupán analóg (D-Sub) bemenettel rendelkezik. Így olyan alaplap volna nekem megfelelő, amin a D-Sub mellett (!), található egy DVI-I (azaz nem DVI-D, azaz olyan ami analóg jelet is átvisz), így tehát összesen 2(!) db D-Sub kimenetet tudnék kialakítani, egyet a már meglévő D-Sub-bal, és mégegyet(!) a DVI-I+kiciocó adapter kombóval.

(#42432) jeni válasza Norbi14 (#42430) üzenetére


jeni
félisten

Ime a gyári oldal FM2A75M-DGS

az Asrocknál mindkettő meg van

F2A55-M LK

az Asusnál nincs USB 3.0 nincs sata 3 de van sata 2-s csatik és van USB 2.0 csatik

ez vissza lépés ilyen téren.

ASROCK FM2A75 Pro4-M

itt mindkettő rajta van

ez nem lenne jobb FM2A85X Extreme4-M ?
a jobb chip készlet miatt és a több sata 3-s csati van rajta és szebb a passzív bordája!

[ Szerkesztve ]

(#42433) Sonja válasza kisskd (#42431) üzenetére


Sonja
veterán

Most már értem. Viszont szerintem ilyen nem igen lesz. Olcsóbb kategóriába szinte biztos.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42434) Norbi14 válasza jeni (#42432) üzenetére


Norbi14
senior tag

ASROCK FM2A75M-DGS
Ez 16.209 Ft és akkor végülis van raja sata3, usb3, meg pci slot

FM2A85X Extreme4-M
23.297 Ft ezen is van minden, de mit jelent pontosan a jobb chip készlet? Megéri a +7ezret?

(#42435) jeni válasza Norbi14 (#42434) üzenetére


jeni
félisten

itt írnak a chipről de eleve az Extreme4-M abban több a sata 3 csati,már ezzel is jobb
[link]
[link]
itt többet írnak róla ábrákkal jelölve

google chrome (automatikusan fordítja az oldalt) fordítóval eltudod olvasni azokat

[ Szerkesztve ]

(#42436) tranceplanet válasza geckowize (#42427) üzenetére


tranceplanet
addikt

Valóban, most nem néztem a friss árakat, ünnepek előtt volt emelés. Múltkor még 24 ropi volt a 990 Ext3. Tuning kapcsán inkább itt érdemes olvasgatni: AM3+ ASRock 9xx alaplapok (AM3/AM3+) Giga AM3+ Plusz ugye a proci topikja.
Nem könnyű egyértelműen kijelenteni, hogy melyik jobb tuningra. miresz anno egy 8120 v 8150 bulldozert hajtott meg egy 870 Ext3 R2.0 lapban ~5GHz-en, ha jól emlékszem vízzel. Én nem foglalkozom tuninggal, piledriver topikban írták, hogy jobban fekszik a tuning a 990-es lapoknak. Mindenesetre most már nem szeretnék félreinformálni senkit sem, inkább olvasson utána a dolgoknak.

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42437) Trebron09 válasza kisskd (#42431) üzenetére


Trebron09
őstag

van egy olyan érzésem, hogy ilyen lap nincs is.. mármint amin DVI-I van, mivel ezek a HDMI-vel vannak "összedrótozva", és mivel ugye az csakis digitális kimenet, ezért a DVI is az, nem tud analógot ( a lapoknál írva is van kis betűvel, hogy egyszerre nem lehet használni a kettőt)
De javítsatok ki, ha tévedek.. :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42438) Norbi14 válasza jeni (#42435) üzenetére


Norbi14
senior tag

Csak a több sata csatiért nem adnék pénzt, elég bőven a 6db is. Amit kitudtam hámozni, hogy az Extreme4-M lap több a tuning lehetőség(?) és hogy a chip készlet teszi lehetővő a több csatlakozót. Ha tuningolni sokkal jobban lehet ebben akkor talán megérheti. De még nem vagyok meggyőződve róla.

(#42439) hertotti


hertotti
csendes tag

Hi all!
3570k hoz milyen lapot lenne érdemes venni? Főleg Asus-ban gondolkodom .. amit elsőre kinéztem az
P8Z77-V DELUXE a procin egy Noctua nh d14 lesz a memóriák pedig 4*4gb Vengeance Low Profile DDR3 1600MHz CL9 ..
Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok!! köszönöm :R

(#42440) peu407 válasza hertotti (#42439) üzenetére


peu407
senior tag

Mire használnád a gépet? A Deluxe egy igen jó lap,de ha nem használod ki a szolgáltatásait,teljesen felesleges ennyi pénzt beletenni.Máshová is jól jöhet még.Asus P8Z77-V is elég lehet,vagy ASRock Z77 Extreme4.

(#42441) hertotti válasza peu407 (#42440) üzenetére


hertotti
csendes tag

Főleg játékra! köszi a választ :R

(#42442) Mahrenburg válasza hertotti (#42439) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Ilyen szintű lapokkal nem igazán tudsz mellé nyúlni.
Asus P8Z77-V, és e felett már minden lap bőven jó tápellátással, megfelelő FET-, és PCH-hűtéssel rendelkezik.
Az Asusnál az LE / LK / LX utótag jelöli a "butítást" ( kevésbé jó tápellátás, "eltűnnek" a hűtőbordák a FET-ekről, kisebb hűtőbordát szerelnek a PCH-ra, ami esetleg negatív irányba befolyásolhatja a tuningot, s az élettartamot, ha biztosra akarsz menni, és van rá kereted, ezeket kerüld).
A PRO / EVO / PREMIUM / DELUXE -jelölés a még jobb felszereltséget, kidolgozottságot jelenti. Ezek mindegyike az erősen ajánlható kategóriában van.
Persze, igényeidtől függően, lehet, hogy egy barátságosabb árfekvésű lap is elég lenne.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42443) peu407 válasza hertotti (#42441) üzenetére


peu407
senior tag

Játékra teljesen felesleges a Deluxe.Szívesen. Ha nem akarsz procit tuningolni nem kell Z77-es lap sem és a K-s proci sem.

[ Szerkesztve ]

(#42444) Mahrenburg válasza peu407 (#42443) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Csatlakozván az előttem szólóhoz, ha nem akarsz tuningolni, K-s CPU sem kell, s elég lenne egy:
P8H77-V
s a felszabaduló pénzt egy jobb dVGA-ra fordíthatnád

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42445) mSchumi87


mSchumi87
senior tag

Sziasztok tudnátok nekem adni pár linket Z77 alaplap tesztekrol? De foleg ilyen év végi teszteket, nem olyat ahol még a boltokba se volt elado. Koszi

Samsung Galaxy S24/ MacBook Pro 14" M1 Pro/ iPad mini 6

(#42446) marinea2 válasza mSchumi87 (#42445) üzenetére


marinea2
addikt

Szia!

Nem kell messze menned. Itt a PH-n találsz párat a TESZTEK Cimű menüpont alatt.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42447) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!
Új alaplapot szeretnék venni. A legfontosabb, hogy szeretném a lehető leghosszabb élettartamot. 20-30e-ért.
Szeretném, ha lenne rajta HDMI, és D-SUB is a biztonság kedvéért. Legalább 2 SATA3, és legalább 2 USB3 csatlakozó, ha kezelhetne 32GB memóriát 2400MHz-en is, ha esetleg egyszer bővíteném, vagy processzort cserélnék, ha lenne rajta soros port(akár tüskesor formában is), tökéletesen le tudjon játszani bármilyen filmet, esetleg játék se szaggasson. Sosem volt még ilyen gépem. Miket ajánlotok?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#42448) ricsi08


ricsi08
csendes tag

új deszkát szeretnék 30k-ért valami amit ajánlanátok? :R

Üdv ricsi08

(#42449) jim bcs válasza gyulank (#42447) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Szia!
a tuningot hagyjuk az más történet, játékhoz elég egy jó H77-es lap viszont nem árt egy erős proci i5 3550-3570 és játékhoz a fő lényeg egy jó erős vga amennyiben megoldható Nvidia mivel egy jó vga többet ér mint 2 rosszabb vagy egyenértékű és kevesebb is a hibalehetőség én azt mondom 1 vga legyen de az komoly akkor nemigen szaggat semmi ehhez meg elég egy matx alaplap, játékra 32GB memória olyannyira felesleges hogy azt le sem tudom írni, egyenlőre még jó darabig 2x4GB 1600Mhz CL9 rogyásig elég később majd veszel bele még 2x4GB-ot aztán kalap de az nem most lesz, ami viszont mindennél fontosabb az egy minőségi tápegység minimum Bronz szériás de ha van keret akkor Gold széria méghozzá Seasonic vagy Enermax ezekből minimum 500-600w de ha mehet akkor még jobb a 700-1000w tápról ennyit, bővebben privátban írok mert szétoffolom a topikot :) , kb. ez a felállás és ennek függvényében itt vannak a lapok amiken érdemes gondolkoznod
Asus P8H77-M PRO
ASRock H77 Pro4-M

amennyiben felszereltségben több kéne a H77-es laptól akkor a sima proci alá is nyugodtan vehetel Z77-es lapot attól hogy nem lesz tuning
Asus P8Z77-M Pro
ASRock Z77 Extreme4-M

:)

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#42450) jim bcs válasza ricsi08 (#42448) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

tuning lesz avagy sem azaz K-s a proci vagy nem? milyen a proci?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.