Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43051) BomiBoogie válasza bluyoo (#43050) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor viszont menjen az FM2! :K

(#43052) biznisz_man válasza bluyoo (#43050) üzenetére


biznisz_man
tag

Igen, mert így kaptam erre is arra is választ egy hsz-ben :) (irodai is, és majd nekem is egy, hogy tudjam mennyibe kerülne)
Most így még jobban elgondolkodtam! A szokásos Intel vs AMD harc lett :)

[ Szerkesztve ]

(#43053) bluyoo válasza biznisz_man (#43052) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Most így még jobban elgondolkodtam! A szokásos Intel vs AMD harc lett "Nem egészen.
Irodába (szerintem) Celeron , Pentium max. I3 (LGA1155).
Játékra dVGA-val rendelkező gépbe már AMD FX (AM3+) vagy I5 , min. I3 , esetleg több VGA esetén I7 (LGA1155).
VGA nélküli gépbe amin játszani is szeretnél Trinity APU (FM2) .
Te pedig mindegyiket szeretnéd ami nem kis kavarást okoz. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43054) MiklosSaS válasza bluyoo (#43053) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+9999999
Jol le van irva !

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43055) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Sziasztok!
Tudna valaki olyan 20k körüli asus lga1155 lapot ajánlani, amin van express gate?

 Apple

(#43056) ST05


ST05
őstag

CES 2013-on a legnagyobb 4k oled sony tévét asrock lapon mutatták be! ( egy kis ble-screen.bakival )
van kérdés melyek a legjobb deszkák? :P

(#43057) bluyoo válasza kraftwerkfan (#43055) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem elhagyta az Asus ezt a lehetőséget. Legalábbis UEFI-s lap alatt még nem láttam futni.
Az SSD nagyban lerövidítette a boot-időt (főleg Win8 esetében) és ugye alvó módból 1-2mp és feláll a rendszer.
Szóval (szerintem) nincs olyan LGA 1155-ös lap. Legutoljára a P5QD Turbo lapomon találkoztam vele.
(#43054) miklosss2012
Köszi! :) Nagy vonalakban ....
(#43056) ST05
Biztos a Tv tette gallyra .... :DDD

Bazinga!

(#43058) Mahrenburg válasza bluyoo (#43053) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Te pedig mindegyiket szeretnéd... " - Biztos, ami biztos alapon egy 2011-es lap, hatmagos CPU-val, s egy 7990-essel karöltve... :U :))

(Idézet Peetmastertől: "Üdvözlök mindenkit München-ből! Egy fullosabb üzleti negyed netkávézójában ülök most (10db pc van), és 980X-ek "zötyögnek" a gépekben, 8gb memóriával, GTX580-al és SSD-vel megtámogatva... " - Mindez netezésre... :)

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43059) bluyoo válasza Mahrenburg (#43058) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:) Nem rosszindulatból írtam neki .... irodai gépet írt elsőnek majd egy kicsi játék is képbe került , majd a dVGA lehetősége is .....
De a "2011-es lap, hatmagos CPU-val, s egy 7990-essel karöltve" Határozottan elég lenne minden felhasználási területre! :D
"(Idézet Peetmastertől: "Üdvözlök mindenkit München-ből! Egy fullosabb üzleti negyed netkávézójában ülök most (10db pc van), és 980X-ek "zötyögnek" a gépekben, 8gb memóriával, GTX580-al és SSD-vel megtámogatva... " - Mindez netezésre.."
Ez is bizonyítja hogy már a Németek sem a régiek! :DDD És ennyit a környezetvédelemről is ....... éljen az energiahatékonyság!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43060) Mahrenburg válasza bluyoo (#43059) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Nem rosszindulatból írtam neki ..." - Eszembe sem jutott ilyesmi, csak hüléskedtem :)
" ...ennyit a környezetvédelemről is ....... éljen az energiahatékonyság!" :D
""2011-es lap, hatmagos CPU-val, s egy 7990-essel karöltve" Határozottan elég lenne minden felhasználási területre!" - És ez is viszonylag keveset fogyasztana... :D

Ja! Utólag kapcsoltam, hogy "szemét forgató zöld fej" miatt gondoltad, hogy azt hittem, "rosszindulatból" írtad, de a saját hsz.-emre értettem a "szemforgatást", (Persze ez is csak tréfás "rosszindulat" volt, nem valódi, nem bántó akart lenni...) :B

(Mosakszom itten vadul a magam keltette kotyvaszból :D)

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43061) ntomtb


ntomtb
tag

Sziasztok!
Ezt az alaplapot néztem: FM2A75 Pro4
Viszont a képeken csak egy sata csatlakozót látok a bal alsó sarokban.
[link]

(#43062) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

hogy megy ár/érték arányban a sorrend miniitx esetén?
pl ASRock E350M1
FM1-es alaplapok
FM2-es alaplapok?
Kihagytam valamit?

E350m1 jó áron van és integrált a vga és a cpu is. De mi az ami eggyel erősebb ennél? Mi a következő lépcső?

(#43063) zolo0525


zolo0525
tag

Sziasztok!

Erről a lapról
valaki tudna érdemleges infóval szolgálni ?

(#43064) Mahrenburg válasza ntomtb (#43061) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Az FM2A75 Pro4-en 5db Sata3-as csatlakozó van. A többi 4 merőlegesen van, a másik képen látható, az alaplap szélén, "stadion-lelátót" mintázva (remélem, nem kavartalak meg még jobban :) )

Bigdady - Az FM1-es APU-kban erősebb a CPU, s gyengébb az IGP az FM2-es APU-khoz viszonyítva.

Zolo0525 - Milyen CPU "alá" lenne? Tuningolni akarsz?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43065) ntomtb válasza Mahrenburg (#43064) üzenetére


ntomtb
tag

Szia!

Hát bevallom férfiasan, hogy még mindig nem... :DDD
De ha te látod, hogy rajta van mind az 5, akkor elhiszem neked. :D

(#43066) zolo0525 válasza Mahrenburg (#43064) üzenetére


zolo0525
tag

Egyenlőre 965 Konkrétan neked van ilyen lapod? vagy volt ?

(#43067) Mahrenburg válasza ntomtb (#43065) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hirtelen ezeket a képeket találtam:1, 2, a gyári oldalon a madártávlati képen "hátulról" láthatod a portokat.

Zolo0525 - Nincs, s nem is volt ilyen lapom, csak azért kérdeztem, mert a CPU tápellátása nem éppen "tuningbarát", s nincs hűtőborda a FET-eken

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43068) zolo0525 válasza Mahrenburg (#43067) üzenetére


zolo0525
tag

Igen azt néztem a képeken,ill. olvastam.Kevés a 4+1 fázis...

(#43069) Mahrenburg válasza zolo0525 (#43068) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mennyi a kereted az alaplapra?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43070) zolo0525 válasza Mahrenburg (#43069) üzenetére


zolo0525
tag

Ilyen volt : Asus szerintem maradok ennél a gyártónál.Őszintén szólva nem bízom a Giga lapokban ,rosszakat hallottam / olvastam róla AMD vonalon...Hibákat BIOS frissítéssel korrigálják?

(#43071) ntomtb válasza Mahrenburg (#43067) üzenetére


ntomtb
tag

Ahhaaa.... :D Köszi!
De gáz helyen van :(((

(#43072) Mahrenburg válasza zolo0525 (#43070) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Asusnak ez az egyik AM3+ csúcslapja, ez után ez a "belépő szintű" Giga-lap erős visszalépés lenne. Miért csak volt? Mi lett vele? Szerintem is maradj az Asusnál, még az ASRock is jó. Én is kerülném a Gigát. Gigáéknál előbb adnak ki új verziót (rev. 1.1/1.2/1.3/1.4), mint BIOS frissítést...

Ntomtb - Szívesen! Ma már elterjedt ez az elrendezés, vannak lapok, amelyen csak ilyen "stadionos" portok vannak.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43073) bluyoo válasza zolo0525 (#43070) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A kérdezett lap esetében a Giga is rájött hogy az UEFI hiánya ma már nem egy jó pont és a VRM bordázása sem hülyeség szóval kiadta a GA-970A-D3 (rev. 3.0) -ás változatot.
De a Giga lapokat magam sem ajánlom ......

(#43062) bigdady
Intel vonal nem játszik (LGA1155)?

Bazinga!

(#43074) zolo0525 válasza Mahrenburg (#43072) üzenetére


zolo0525
tag

Anyagiak miatt "csúszott" el a lapom...Igazából a fázisokat néztem ennél a Giga lapnál,és NB/SB chip készletet. Sz.al röviden tömören marad a "talán" jó lehet...Jahh igen, a rev -verziók a másik fele....
AMD vagy Intelt hajtod most? MSI lapod volt? ,volna még 1 ami piszkálja a fantáziám :DDD

[ Szerkesztve ]

(#43075) zolo0525 válasza bluyoo (#43073) üzenetére


zolo0525
tag

Játszana,csak a keret ne nem engedi.A.m kipróbálnám, rengeteg tesztet néztem/olvastam.AMD már csak kulloghat INTEL mögött :D

Szerk : benéztem :)

[ Szerkesztve ]

(#43076) bigdady válasza bluyoo (#43073) üzenetére


bigdady
nagyúr

arról semmit nem tudok. olcsóbb mint brazos netán jobb?

(#43077) bluyoo válasza bigdady (#43076) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Olcsóbbnak nem hiszem hogy olcsóbb. És azt sem tudom mire akarod használni a gépet.
De teljesítményben (akár I7) és lapválasztékban is jobb lehet. De ha "csak" IGPU lesz használva akkor valóban az AMD a jobb választás (már ha nem netezésre lesz használva).
(#43075) zolo0525
I5 -öt már 30K körül kapni ha nem tuningolsz akár egy 15K-s lappal megúszhatod , ami SATA3 és USB3 támogatást is kapott. De tényleg nem neked írtam! :DDD

Bazinga!

(#43078) ntomtb válasza Mahrenburg (#43072) üzenetére


ntomtb
tag

Az egy "jó" dolog hogy elterjedt... de jobb is kábelezés vagy egyéb szempontból?

(#43079) bigdady válasza bluyoo (#43077) üzenetére


bigdady
nagyúr

net, torrent és fullhd.

(#43080) bluyoo válasza bigdady (#43079) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Erre az Intel platform is elég (már mint IGPU terén).
12K-tól egészem 60K-ig vannak lapok attól függően hogy szükség van az USB3/STA3 -ra , Wi-Fi vagy más "extra" felszereltségre. CPU 10K-tól egészen 90K-ig.

Bazinga!

(#43081) Mahrenburg válasza bluyoo (#43073) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Remélem, sikerült "kimosakodnom", Vezérigazgató Úr, elvégre az állásommal játszom... :D

Zolo0525 - Eddig csak Asus lapjaim voltak, épp most állok "nagy" váltás előtt, Intelről (LGA 775) AMD-re (FM1), Asusról ASRockra :) Egyik ismerősömnek van 1156-ös MSI lapja, az egy jó, stabil darab.

Ntomtb - Talán kábelelrendezés szempontjából jobb, nem állnak a légáram útjába a kábelek.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43082) ntomtb válasza Mahrenburg (#43081) üzenetére


ntomtb
tag

Köszi! Több hülye öregapás kérdésem nem lesz. :DDD

(#43083) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Erről a lapról vélemény? [link] (tuning nem lesz)

Köszi

[ Szerkesztve ]

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43084) zolo0525 válasza bluyoo (#43077) üzenetére


zolo0525
tag

Köszi az infót :DDD

(#43085) Perillustris


Perillustris
senior tag

Kérdezném a nagyérdeműt, hogy a javasolt, és azóta már szerény tulajdonomban lévő B75 Pro3 típusú ASRock alaplap szoftverei közül érdemes-e bármelyiket is felrakni a lemezről, esetleg van-e olyan köztük, melyet semmi esetre sem ajánlott? :R

Perillustris

(#43086) BomiBoogie válasza Perillustris (#43085) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szerintem ha nem rakod fel egyiket sem, nem veszítesz sokat.

(#43087) ST05 válasza Perillustris (#43085) üzenetére


ST05
őstag

az axtu- ban van power saver gomb, amivel vissza vesz feszültségeket, én szeretem, ha sokat járatod alapon a gépet, hasznos
X fast lan, mutatja az internet kommunikáciod, valamint játékoknál javitja a pinget
( ajándék softver , egyébként van akik megveszik, mert tényleg jó állitolag) egyébként cfos a neve és nem fos
a többit döndsd el te magad, ha kell kell, ha nem akkor nem
hoppá xfast ram hová lett a b75 ökböl ???még h67 nél is használtam : O
( sikerült kiszedniük a leghasznosabb programjukat? :Y
BomiBoogie: nem veszit semmit ha nem teszi fel, lol
fogalmazzunk ugy hogy, nyersz ha felteszed valamelyiket, még igy is több értelme van

ja és ne lemezröl tedd, hanem az oldalrol amit linkeltél, mert ujjabbak lehetnek!

[ Szerkesztve ]

(#43088) BomiBoogie válasza ST05 (#43087) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Magyarul egyiket sem érdemes feltenni.

(#43089) ST05 válasza BomiBoogie (#43088) üzenetére


ST05
őstag

sosem használtál ramdisket?
sosem játszottál online játékkal ahol jol jön a sávszél prioritás?
sosem sporolsz áramot, ha épp nincs nagy gépigényed, de azért megy a gép mert torret meg mert fb ?
fura hogy ilyet javasolsz egy új laptulajnak ...
ezek azért vannak hogy kiprbóbáld, tetszik ? hasznos ? kell meghagyod !
nem tetszik, nem hasznos? ne mlátod éretelmét? megzavar? :leszeded !
probálgassa csak ki, hidd el hogy ráadásul bele van kalkulálva ez a sokminden a lapok árába! :K
u.i. én kimondottam szeretem és hasznosnak találom az asrcock terméktámogatásait..
mert gigabyte jobb? bluetooth érzékeli ha elmész a a géptöl és akkor kapcsol be a power save? (( lol asrcoknál egy gomb, különben is ki használ bluetoothot folyamat?

[ Szerkesztve ]

(#43090) Perillustris válasza ST05 (#43087) üzenetére


Perillustris
senior tag

van power saver gomb, amivel vissza vesz feszültségeket, én szeretem, ha sokat járatod alapon a gépet, hasznos

Ez abszolút hasznosnak tűnik, mert igen, sokat megy a gép alapon. Sőt, ennek aránya min. 90%. :R

xfast ram hová lett

A javasolt "axtu" tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#43091) ST05 válasza Perillustris (#43090) üzenetére


ST05
őstag

jó már látom amd vonalon vagy( ezért van axtu ba - az xfast ram ) intelnél külön van, ( mind1 )
nos igen, én az i3 at ugy használtam ( 0,7 volt ra vissza vette, stb szerintem mást is állit)
itt (i3nál ) minimális lassulás érzödött, de 4 magosnál ez a lassulást már csak meg sem lehet érezni power saverben ) ( én véleményem )

(#43092) BomiBoogie válasza ST05 (#43089) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Senki nem mondta, hogy a Gigabyte jobb, én magam is Asrock lapot nyúzok. :)

(#43093) MiklosSaS válasza ST05 (#43089) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En felraktam ezeket a Z77 Extreme6-ra, egy kalap xart sem ernek, osszinten. (igaz en meg az asus szoftverjeiben is talalok hibat, ami azert jovel jobb mint az asrock/gb/msi)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43094) ST05 válasza MiklosSaS (#43093) üzenetére


ST05
őstag

ok

BomiBoogie: ok értelek, csak érzékeltetni akartam vannak itt jó progik, ellenben sok más haszontalannal :K

[ Szerkesztve ]

(#43095) kraftwerkfan válasza bluyoo (#43057) üzenetére


kraftwerkfan
tag

Akkor hanyagolom, pedig imádtam ezt a funkciót.
Akkor esetleg annyit kérdeznék, hogy olyan 20e körül, melyik asus 1155-ös lapot ajánljátok?
Fontos: Int.VGA, USB bőven, esetleg firewire, e-sata...nem fontos: hang...

 Apple

(#43096) miresz válasza adamssss (#43083) üzenetére


miresz
veterán

Nem rossz kis lap,de szerintem az MSI FM2-A75MA-E35 jobb,már csak bios,és support szempontjából is.

[ Szerkesztve ]

(#43097) bluyoo válasza kraftwerkfan (#43095) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Int.VGA" CPU-ban van a lap csak a videokimenetet biztosítja. Milyen CPU alá keresel lapot?
"firewire, e-sata..." Esélytelen 20K-ért mint ahogy a tuninglapot sem kapsz annyiért sőt Asus márkában H77-es lapot sem viszont a B75-ös lapok egész palettája beleesik a keretedbe.
Asus a Sandy Bridge chipset-es lapjainál van még firewire pl. az P8H67-M EVO de szerintem ezeket a lapokat már csak használtan tudnád beszerezni.
Az új Ivy Bridge chipset-es lapokon firewire port talán legolcsóbban ASRock lapon 40k környékén.
e-SATA legolcsóbban a Asus P8H77-M PRO 29K környékén vagy ASUS P8Z77-M PRO ami már tuninglap is viszont 32K környékén vesztegetik.
(#43081) Mahrenburg
Bocsi elfelejtettem válaszolni. :B Néha félreérthetően fogalmazunk azért is írtam hogy "Nem rosszindulatból írtam neki" :) Szóval semmi gáz , csak azt hittem félreérthetően fogalmaztam. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43098) BomiBoogie válasza ST05 (#43094) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mindig tanul valamit az ember, most már, hogy felbátorítottál, megnézem én is őket még közelebbről. :)

(#43099) adamssss válasza miresz (#43096) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi végül egy asrock lett.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#43100) Perillustris válasza ST05 (#43091) üzenetére


Perillustris
senior tag

Nem, i5-3570. ;]

Perillustris

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.