Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42251) marinea2 válasza Mahrenburg (#42250) üzenetére


marinea2
addikt

Megfeküdte a hasadat a bejgli!!! :DDD :DDD :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42252) bluyoo válasza Mahrenburg (#42250) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Bakker!Most vehetek egy új öltönyt :o Mibe rángattál bele.Mondjuk mindig is nagy hatalmú vezérigazgató szerettem volna lenni.Ezúton is köszönöm a bizalmat!
Az 1.sz Gyáregység készen áll de a prototípus legyártása nyersanyaghiány miatt tolódik (nincs elég méz).
Azt hiszem jól döntöttél amikor magadat jelölted a fejlesztési igazgatói posztra , igazán sunyi nagy haszonnal kecsegtető tervek! ;] Azt hiszem a Mahrenburg megfelelő név. Jól csengése van: Mahrenburg Gepard , Mahrenburg Lion , Mahrenburg Ice Bear , ....
ui.: Ne szívj annyit egy idő után rasztás lesz a hajad tőle! :DDD
marinea2
Ne izgulj kell tesztelő is. Vedd úgy hogy fel vagy véve! Persze ha az Exrt.4 -et megfelelően letesztelted! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42253) marinea2 válasza bluyoo (#42252) üzenetére


marinea2
addikt

Csak már lenne itt a kezembe! :U

Grat az addikthoz! :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42254) bluyoo válasza marinea2 (#42253) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:Y Észre sem vettem! Köszi! Egy napon vezérigazgató és addikt rang ... sok ez nekem egyszerre! :DDD
Egy kis érdekesség :
Trinity APU egység 7,93 GHz-en ASRock módra.
És egy újabb csúcs FX-8350-el Asus módra: 8670,22Mhz

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42255) marinea2 válasza bluyoo (#42254) üzenetére


marinea2
addikt

Király ez az AsRock! :D

Amúgy minden két hétben új világrekord van, már kicsit unalmas ;] :P

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42256) detroitrw


detroitrw
addikt

Sziasztok!

1155-re keresek lapot min. 2-2db usb3.0 és sata3.0
gigabyte vagy asus éredekelne inkább
ha lehet 20k alatt :U

:R

(#42257) marinea2 válasza detroitrw (#42256) üzenetére


marinea2
addikt

Asus p8H61 Pro

Gigabyte GA-P61A-D3

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42258) bluyoo válasza detroitrw (#42256) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát 20K alatt B75-ös lapok vannak azokon megy 1db natív SATA3 port van.Az ASRock gyárt ASMedia ASM1061 chip-el vezérelt +2 SATA3 porttal ellátott lapokat (így 3db SATA3 van rajtuk) pl. B75 Pro3-M 19K környékén.
Asus kicsivel 20K felett de már H77-es chipset-el P8H77-M LE 2 natív SATA3 porttal.
(#42255) marinea2
És nem is nagyon van értelme pár percig bírják és nem is éppen hétköznapi hűtéssel.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42259) tranceplanet válasza detroitrw (#42256) üzenetére


tranceplanet
addikt

ASUS P8H77-M LE
ASUS P8H77-V LE

ha nem vagy ASRock ellenes: B75 Pro3

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42260) KAMELOT válasza detroitrw (#42256) üzenetére


KAMELOT
titán

MSI Z77A-G41
Tudom 24K de jó felszerelt lap és tuningolni is lehet benne. Ha nem kell a tuning akkor azok amiket a kollégák írtak.

(#42261) marinea2: miért mit veszel 3770K-t? :DDD Remélem a 60K-s hűtőrendszert már megvetted hozzá!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42261) marinea2 válasza bluyoo (#42258) üzenetére


marinea2
addikt

Csak legyen már meg az extreme4 és megmutatom a világnak az új rekordot! :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42262) bluyoo


bluyoo
nagyúr

Milyen aktív ma reggel a fórum! :) Ja hogy már dél van! :DDD
(#42261) marinea2
Úgy legyen!
(#42263) marinea2
"és egy gyári intel hűtőm!" Akkor abból sem lesz csúcs! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42263) marinea2 válasza KAMELOT (#42260) üzenetére


marinea2
addikt

2500K-m van, és egy gyári intel hűtőm! :D

(#42262) bluyoo "Úgy legyen"
Úgy lesz! Csak majd előtte megkérdezem a tuningos topikban is :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42264) tranceplanet válasza marinea2 (#42261) üzenetére


tranceplanet
addikt

Egyik haver nemrég vett egy Extreme4 lapot, 3570K 4,6GHz-en ment neki stabilan, a feszt azt nem tudom mennyi volt. Majd még próbálkozik, hogy hol van a vége a procinak vagy lapnak. Stock hűtővel nem lesz rekord :DDD

[ Szerkesztve ]

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42265) KAMELOT válasza marinea2 (#42263) üzenetére


KAMELOT
titán

Egy TR vagy Noctua hűtőt azért tegyél rá. 2500K? Ha szerencsés példányt fogtál ki akkor 5-5,3GHz stabilan fog menni. :) Aki tuningol annak be is kell fektetnie nem kevés pénzt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42266) marinea2 válasza KAMELOT (#42265) üzenetére


marinea2
addikt

Előző tulaj egy valamiféle ASUS lapban gyári hűtővel húzta 4.4-en. 4.5-ig próbálta azt írta.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42267) detroitrw


detroitrw
addikt

köszi skacok a gyors válaszokat :))

ajánlatotok alapján néztem egy ilyet:
ASUS P8B75-M LX

az lenne a kérdésem hogy ezen milyen csipis a usb/sata 3.0? (nem lelem :F )
hogy ténylegesen tudja e a szabvány sebességét ...

[ Szerkesztve ]

(#42268) KAMELOT válasza marinea2 (#42266) üzenetére


KAMELOT
titán

Igen ha nem emelsz feszt és tud menni annyit akkor elég a gyári. De jobb ha van rajta valami hűtő. Én is fogom cserélni a gyárit.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42269) marinea2 válasza KAMELOT (#42268) üzenetére


marinea2
addikt

Először még hátra lesz egy Új CM doboz meg egy ssd, aztán jöhet majd a hűtés a huninghoz :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42270) bluyoo válasza detroitrw (#42267) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Natív támogatással rendelkezik. Magyarul maga a B75 chip vezérli és ha valami akkor ez a megoldás tudja a "ténylegesen tudja e a szabvány sebességét" (jobb mint a külső chip-es).
De viszont 2 SATA3 portot kértél azon meg "csak" 1 db van .....
Ja még valami ha mégis elég 1db SATA3 akkor inkább az P8B75-M LX PLUS változatát vedd már teljesen szilárdtest kondenzátorokkal szerelve .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42271) detroitrw válasza bluyoo (#42270) üzenetére


detroitrw
addikt

hmmm :F pedig árba "jól-néz-ki" :)
s ha lecseréljük a 2 sata3 -at 1-re? mik jöhetnének még szóba?

máris köszi :C
s abba a hangcucc már "retek"

[ Szerkesztve ]

(#42272) bluyoo válasza detroitrw (#42271) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha szeretnél ATX méretet P8B75-V . Ha jó a mATX és netán jól jönne a HDMI port P8B75-M . Mindkét lap 19K körül (bolttól függően) és Virtu MVP támogatással.
Szerk.: :) Ezek szerint a VIA nálad sem játszik!? Mert akkor a P8B75-M is kilőve.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42273) detroitrw válasza bluyoo (#42272) üzenetére


detroitrw
addikt

kezdalakulni :U
:R

(#42274) Gabesz25


Gabesz25
tag

üdv,
i5 3570 + hd7870 +8G Ram -hoz ATX szabványos lap ajánlott, vagy elegendő mATX is? Pontosan nem tudom a különbséget, gondolom ram modul és PCI csatlakozó számokban van eltérés közöttük.

(#42275) marinea2 válasza Gabesz25 (#42274) üzenetére


marinea2
addikt

Szia

Az Matx az kisebb(Az alja le van vágva) Álltalában a hozzá tartozó ATX-es méretű lapnál kicsivel gyengébb csak. (kevesebb csati ál. gyengébb tápellátás) viszont olcsóbb is! Egetrengető különbség nincs köztük.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42276) bluyoo válasza Gabesz25 (#42274) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
Elég a mATX is de a különbségek típustól is függenek ..... Menyi a kereted? Sima i5 3570 vagy "K"-s? Tuningot szeretnél vagy nem szempont?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42277) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#42250) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Automatika mernoki oklevelel rendelkezek, 8 ev praxisom van. Hirtelen eroteljes vagyat erzek ahoz hogy a cegnel dolgozak en is! Tudtok valami munkat adni nekem is ???
Elkotelezett munkaero vagyok. Szeretem a tagas magan-irodat, szoke/barna/voros (lenyegeben mind1 csak kopasz vagy osz ne legyen) titkarnot, hosszu ebedszuneteket, magas fizetest, ceges mercit vagy audit (tudom itt szereny vagyok, a Jaguar majd par ev mulva), fizetett szabagsagot, kirandulast, ceges ebedeket/vacsorakat, stb es nagyon szeretnem a szakmai tapasztalatomat kamatoztatni az alaplapgyartasban. Nagyon sokm nyelvet ismerek, de egyett sem besszelek helyesen, de szerintem ez nem gond, mivel fizetes emelest vagy szabadnapot barmilyen nyelven tudok kerni.
Nagyabol ez volna, mikor kene munkaba al;jak ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#42278) Gabesz25 válasza bluyoo (#42276) üzenetére


Gabesz25
tag

tuningolni nem szeretnék, szóval nem kell a "K"-s verzió. olyan 200ból szeretnék majd összerakni egy gépet (monitor nélkül), ebből 20-25 menne alaplapra. de persze ha lehet inkább 20 felé közelítsen. :) Az a másik gondom, hogy ezek között a B75,H77,Z77 stb közül sem tudom mely lenne a jobb választás....Persze azt tudom,h melyik kell tuningos és nem tuningos procihoz.

(#42279) bluyoo válasza Gabesz25 (#42278) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"tuningolni nem szeretnék" Akkor a Z77 kilőve hacsak nem akarsz CF-et vagy SLI-t.
"ebből 20-25 menne alaplapra" Annál több nem is kellene :) legdrágábban kb. 25K (szerintem az egyik ha nem a legjobb H77-es lap) Asus P8H77-V.
"persze ha lehet inkább 20 felé közelítsen" pl.: ASRock H77 Pro4/MVP
Ha az a cél akár 20K alá is ..... :) Pl.: B75-ös chipesttel ASUS P8B75-V .........
"a B75,H77,Z77 stb közül sem tudom mely lenne a jobb választás." Ha csak a chipset-et nézzük a B75 a legjobb vétel ugyan "csak" 1db natív SATA3 porttal rendelkezik de cserében olcsó. Viszont a H77-es lapok általában jobban felszereltek hűtés stb. tekintetében. Hiszen a B75 végül is egy irodába szánt lap lenne.
LGA 1155-höz gyártott chipset-ek.

Bazinga!

(#42280) Gabesz25 válasza bluyoo (#42279) üzenetére


Gabesz25
tag

köszi a kimerítő választ :) és az általad linkelt wiki oldalt közben már megtaláltam nemrég, áttanulmányoztam, felvilágosodtam :)

(#42281) bluyoo válasza Gabesz25 (#42280) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"felvilágosodtam" :DDD
Azért ha netán nem tudnád a szorzózáras I5 is tuningolható minimálisan .... persze tuninglapban.

Bazinga!

(#42282) Gabesz25 válasza bluyoo (#42281) üzenetére


Gabesz25
tag

:) igen, olvastam már erről. de nem vagyok a tuning híve. most is egy ősi konfigot nyúzok alapon (amd 3800+ :), eddig elvoltam vele. de már kinőttem, ideje újítani.

(#42283) bluyoo válasza Gabesz25 (#42282) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak azért írtam hogy teljes legyen a kép. Én sem igazán hajtom azt a kis pluszt. :)
Hát arról a gépről váltva igencsak jelentős teljesítménytöbbletet kapsz az biztos. Ha netán SSD nincs akkor azt ajánlom az új gépbe már nem olyan horror árban mozognak és eléggé megdobja a sebességérzet.

Bazinga!

(#42284) marinea2 válasza bluyoo (#42283) üzenetére


marinea2
addikt

Én is arra várok szuperszerdán akcióba legyen valami jóképességű 120gigás SSD :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42285) zsole84 válasza bluyoo (#42283) üzenetére


zsole84
senior tag

Z68-as lapokkal mi a helyzet i5 34xx esetén? Úgy látom támogatott a proci, használtan jó választás lehet ez a chipset Ivy bridge mellé?

(#42286) marinea2 válasza zsole84 (#42285) üzenetére


marinea2
addikt

Amelyik gen3-as az igen.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42287) bluyoo válasza marinea2 (#42284) üzenetére


bluyoo
nagyúr

OCZ 128GB SATA3 2,5" Agility 4 26K a SAMSUNG 120GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7TD120BW ugyancsak. Hova kellene olcsóbb? :) Pár hónapja még 35K felett voltak. Legalábbis az Agility 4.
(#42288) marinea2
Akkor nem szóltam! :)

(#42285) zsole84
Nem raknék Ivy Bridge alá Sandy lapot. Ennek ellenére a legtöbb Z68-as támogatja .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42288) marinea2 válasza bluyoo (#42287) üzenetére


marinea2
addikt

Múltkor egyik munkatársam vett 24k-ért hivatalos win8-al együtt.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42289) fokukac válasza bluyoo (#42287) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az olcsósodás titka, hogy egyre gagyibb chip-eket használnak.
itt van bővebben leírva: Samsung 840, az első TLC-alapú SSD

"A fenti táblázatból jól kivehető, hogy a TLC az MLC-hez képest nagyjából harmadannyi programozási (írás/törlés) ciklust képes elviselni. Ezen felül a különböző műveletek elvégzéséhez szükséges idő is tovább nőtt, ami elsőre szintén nem hangzik túl jól. "
(..)
"Egy szó mint száz, a TLC egyetlen pozitív tulajdonsága az egységnyi területre eső tárkapacitás növelése. Ezt kétféle formában hasznosíthatják a gyártók: azonos területen nagyobb tárkapacitás, vagy azonos kapacitás kisebb területen. Mindkettő a csíkszélesség-csökkentéshez hasonlóan olcsóbb előállítást tesz lehetővé, melynek mértéke az MLC-hez képest nagyjából 30-40% közé tehető. "

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#42290) marinea2 válasza fokukac (#42289) üzenetére


marinea2
addikt

SLC is van nem?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42291) Gabennn válasza bluyoo (#42287) üzenetére


Gabennn
tag

Codegen táp? bohóc :)

(#42292) Gabennn


Gabennn
tag

amúgy megvettem az alaplapot, megy a gép két hete, elégedett vagyok vele, bár miért ne lennék :D

(#42293) bluyoo válasza fokukac (#42289) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Kösz az infót! Bár én a konkrét SSD típuson belüli árcsökkenésre gondoltam. :)
Bár jó tudni róla. Viszont ha 40-50K lett volna az ára akkor tuti csak HDD lenne még mindig a gépben.
(#42291) Gabennn
:D Kéééész! Melyik lapot vetted a végén? Ja látom már! Grat. a döntéshez!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42294) szeva000 válasza fokukac (#42289) üzenetére


szeva000
addikt

Én direkt vettem egyet csak azért,hogy lássam mit is tud....Nem kell a tlc-t annyira leírni,mint én is tettem előtte.Közel nem lesz itt akkora gond.Símán hozza a corsair force GT-m eredményeit kivéve természetesen az írási sebességet,ami a samunál 130MB/s....Ha nem másol az ember folyamatosan baszinagy fájlokat,akkor soha nem fog ez a hátrány kijönni.A harmadannyi ciklus is az elmélet része,gyakorlatban már jócskán megy a folyamatos teszt rá és semmi gond vele...A tlc-t is fejlesztették nem kissé azóta,így nem hiszem,hogy le kell írni.(ráadásul el is könyvelhetjük,hogy a gyártók át fognak rá állni és ezek lesznek az olcsóbb kategóriákban...így fognak jelentős áremelést csinálni)
Természetesen majd kiderül mit is hoz hosszútávon:)......Az más kérdés,hogy most én sem ajánlanám,mert ugyanannyiért MLC-s SSD-k kaphatóak.Cskhááát azokban is van jópár sorozat aminél meghibásodás van dögivel....Így elgondolkodtató már egy tlc-s samu......

(#42295) geckowize


geckowize
őstag

Asrock 970 extreme3 és extreme4 között mi a különbség? Az utóbbi megér 3000 ft pluszt? Tuning a szempont.

(#42296) bluyoo válasza geckowize (#42295) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szerintem megéri! :K Előlapi USB3 , Power,Reset,Clear CMOS gombok a lapon , 8x8x módban működő CF/SLI , ......... 970 Extreme4 , 970 Extreme3

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42297) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Asrock U3s3 leváltására kéne egy kb hasolnó lap, mit ajánlotok? (Ivy támogatás jó lenne, bár nem feltétel, és ne legyen kizárólag ASMEDIÁS a sata3 vezérlő!)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#42298) bluyoo válasza ledgeri (#42297) üzenetére


bluyoo
nagyúr

ASRock B75 Pro3-M kb. 19K környékén.1db natív és 2db ASMedia chipes SATA3 +5db SATA2. 2db hátlapi natív USB3 és 2db előlapi kivezetésnek (19pin).
Ha elég 1 SATA3 port még van egy pár B75-ös lap. :) Esetleg 20K felett H77-es chipset-el 2db natív SATA3 porttal .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42299) Langosz


Langosz
csendes tag

Hello!

Tudna, valaki segíteni, hogy egy Asrock fm2a75m-dgs alaplapon, hogyan tudnám beállítani, hogy kikapcsolásnál is az egyik usb port adjon le áramot az egér töltésének érdekében?

(#42300) Hubba12


Hubba12
senior tag

Sziasztok erröl mi a véleményetek : MSI G41M-p28 ??? :)

Csak az ASUS!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.