Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) Mahrenburg válasza bluyoo (#43440) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bluyoo - "Kíváncsi leszek ebből mi sül majd ki! Szegény képzeletbeli barátom tesztet ölt!" - Biztos elcsodálkoznál, ha tesztgyilkos képzeletbeli barátod bekopogna Hozzád, hogy régi barátságotokra hivatkozva elhívjon sörözni... :D

Miklosss2012 - Már a Saber is? Lehet, hogy megsértődött, hogy ilyen alantas 2D-s feladatokat adsz neki. Nem küldött ilyen üzenetet, hogy pl.: " I'm a Sabertooth! Use a Brazos for this!" :D
De komolyra fordítva, remélem, sikerül orvosolni a gondot, és nem kell lecserélni ezt a lapot is.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#43452) sz.ricsi94


sz.ricsi94
csendes tag

Sziasztok!
Az ügyben szeretném a tanácsotok kikérni,h milyen deszkára ujjicsak be. :)
Jelenleg Asrock Extrem 970 3as van a birtokomban, ezt szeretném leváltani.Gondolkoztam sok gyártón,végül Asusnál maradtam.Nem tudom,h mért meg teszet :)
De lehet,h maradtok az Asrocknál,még nem tudom.
Na szóval, ezek lennének azok a deszkák:
Asus Crosshair V Formula-45000
Asus Sabertooth 990FX R2.0-38000
ASRock 990FX Extreme4-35000
Asus Sabertooth 990FX-35000
Asus M5A99FX Pro R2.0-32000
Asus M5A99X Evo R2.0-28000
Ezek azok,az árakat is fel tűztem,nem 1magyarországi oldalon nétem az árakat hanem 1ukrajnain :D
Igen csak különböznek az árak.de igazából azt szeretném tudni,h még érné meg inkább ár/érték gyanán?
Értem,h Crosshair visszi a pálmát de ha nem azt veném akkor méket tanácsoljátok?
És ez mind AMDén :)
1-2 adat a mostaniról:
Proci-AMD Athlon x2 2800 Mhz (lehet,h nem teljesen helyt álló a név :) )
Ram- AMD Performance Edition 2*4 Gb
Táp-AeroColl VP-550
Videókártya-Leadtek GeForce 9800 GT (ez is 1cserét kiván :) )
Ja és 1 FX 8120 vagy 8150es proceszor,ez még a jövő kérdése :))
Előre is köszi a válaszokat,remélem,h fogtok tudni segiteni :D

(#43453) Trebron09 válasza sz.ricsi94 (#43452) üzenetére


Trebron09
őstag

Én a sabert venném..de végülis a többi se rossz lap (35k az ukránoknál.. :Y )
(Tápot mondjuk én cserélném..)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#43454) MiklosSaS válasza sz.ricsi94 (#43452) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

1. Crosshair V formula
2. Sabertooth 990FX rev.2
3. M5A99FX Pro

Az alaplapon nem erdemes sporolni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43455) bluyoo válasza Mahrenburg (#43451) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A fene a fejed de jó szemed van! :DDD Bíztam benne hogy nem veszitek észre az elírást ... most már modkerbe kell menni ezekkel is. :D
"Biztos elcsodálkoznál, ha tesztgyilkos képzeletbeli barátod bekopogna Hozzád, hogy régi barátságotokra hivatkozva elhívjon sörözni.." Mint mindig :C
(#43452) sz.ricsi94
Ha már nem a spórolásról szól a géped és akár 45K-t is hajlandó lennél kiadni egy alaplapért a helyedben inkább Intelt alapokra építkeznék (magánvélemény).
AeroColl VP-550 táp? Találtam egy rövidke tesztet Aerocool Power Supply Units Roundup amiből legalább kiderül hogy az Andyson gyártja a belsejét. Idézek egy tápszakértőt az Andyson, Topower... gyártókról: "A leghírhedtebb gagyi elektronika gyártók. Ilyeneket nem ajánlunk, mert több éves negatív tapasztalat után még akkor is kétségesek, ha valamelyik tápjuk a tesztekben jól szerepel."

Dehogy én is válaszoljak a feltett kérdésedre egyik sem olcsósított lap szóval akár az Asus M5A99X Evo R2.0 is megfelel. De +1 a Sabertooth 990FX R2.0-nek már csak az 5év garancia miatt is.Árban a közepéről. :)

Bazinga!

(#43456) Rocko


Rocko
tag

sziasztok!

alaplapot kellene vennem.
elvárások: fm2 foglalat, olcsóbbak közül legyen és nagyobb mértű lap kéne (matx kilőve).
a lényeg, hogy egy vga (2 ablakot foglal el) és egy pcix-es hangkártya férjen el rajta úgy, hogy ne zavarják egymást. főleg, hogy a vga ne fűtse fel a hangkártyát.

eddig egy ilyet találtam: http://www.pcx.hu/termek/gigabyte-f2a55-ds3-alaplap-115611

(#43457) miresz válasza Rocko (#43456) üzenetére


miresz
veterán

Szánj rá egy kicsivel többet, ez jobb vétel: Asrock FM2A75 PRO4 :K

(#43458) bluyoo válasza miresz (#43457) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 :K Nem is kicsivel jobban járna vele.

Bazinga!

(#43459) BanJoeJack


BanJoeJack
csendes tag

Sziasztok!
Holnap vennék egy gépet, már csak az alaplap az egyetlen kérdéses téma: i3 3225-höz venném, 8giga corsair ramhoz, vga-nak igp-t használnék, illetve a ház is usb3-as, tehát alaplapi usb3 csatlakozó is kell;
erre gondoltam: ASUS P8B75-M LE
A hdmi segítségével tudom küldeni majd a képet&hangot TV-re, ugye?
Mit gondoltok, jó deszka lesz ez?
Előre is köszönöm!

(#43460) akoska07


akoska07
nagyúr

Sziasztok!

Melyik lehet a jobb választás ?

ASUS Crosshair IV Formula 890FX/SB850
vs
Gigabyte GA-990FXA-UD3

Fő szempont a tuning lesz. :R

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43461) jeni válasza BanJoeJack (#43459) üzenetére


jeni
félisten

Hello
jó lehet ,de ha akarod tuningolni akkor nem a legjobb a lap szerint mert nincsenek rajta hűtő bordák,és optikai kimenet sincs rajta-LE az butított változat
én inkább az AsusP8H77-M-t vennék,persze drágább.
tuningra a Z77-s lap:pl:Asrock Z77 Pro4-M

[ Szerkesztve ]

(#43462) BanJoeJack válasza jeni (#43461) üzenetére


BanJoeJack
csendes tag

Tuningolni? Hiszen ez a proci nem K-s, szorzózáras, így kb 1-200 MHz csalható ki tudtommal, annyit meg nem ér. Optikai kimenet pedig feltétlenül kell a hdmi-s filmnézéshez? Úgy tudtam, ezen keresztül mehet a hang és kép egyszerre a tv-be, nem kell semmi további kábel.
De lehet, hogy rosszul tudom.

(#43463) jeni válasza BanJoeJack (#43462) üzenetére


jeni
félisten

boccsi benéztem :R
akkor a H77-s lap a jó ebben az esetben
nem kell optikai,de erősítőbe kötve még jól jöhet
attól még,hogy H77-V vagy Z77-s lap nem sokkal drágább a B75-nél

[ Szerkesztve ]

(#43464) =HG= válasza akoska07 (#43460) üzenetére


=HG=
addikt

Helló ! Meguntad a 3570K piszkálgatását ? :D Én az ASUS-ra szavaznék a kettő közül...

(#43465) sz.ricsi94 válasza bluyoo (#43455) üzenetére


sz.ricsi94
csendes tag

Akkor célszerű lenne lecserélni a tápot is?
Inkábbb AMD (sajátvélemény :D )

(#43466) akoska07 válasza =HG= (#43464) üzenetére


akoska07
nagyúr

3570K a család gépében van,távol tőlem,nehogy baja essen :DDD
következő találkozásunk alkalmával vszinü le fogom vágni a fejét. :D

Én is asus párti vagyok...
viszont nem tudom hogy 990-es chipset egy nem gyenge giga lapban jobb-e a legjobb 890-es lapnál.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43467) =HG= válasza akoska07 (#43466) üzenetére


=HG=
addikt

Indián vér folyik az ereidben ! (skalpolási kényszer) :D

Sokkal többet nem hozott szerintem a 990-es chipset a 890-hez képest, inkább csak a perifériákban...
Viszont (igaz asrock tapasztalat) 890-est én stabilabbnak éreztem, nem is droppolt annyit mint a 990-es..(és ez utóbbi melegedősebb is volt)
Viszont ha jól emlékszem Oliverda a GA-990FXA-UD7-re esküszik...

[ Szerkesztve ]

(#43468) akoska07 válasza =HG= (#43467) üzenetére


akoska07
nagyúr

ugy bizony :DD

Azt hiszem pont a 990-es chipset-re irta vki a tuningtopicban,hogy meglódult tőle a phenom ii x6 .

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43469) =HG= válasza akoska07 (#43468) üzenetére


=HG=
addikt

Ez is érdekes összehasonlítás.. De az sem mind1 milyen proci lesz benne PhenomII vagy Bull ?

[ Szerkesztve ]

(#43470) akoska07 válasza =HG= (#43469) üzenetére


akoska07
nagyúr

megnézem...

Egyenlőre Phenom II X4 X6
aztán ki tudja hogy kedvet kapok-e a bull pile procikhoz. :)

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43471) bluyoo válasza sz.ricsi94 (#43465) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Inkábbb AMD (sajátvélemény :D )" Nekem mindegy! ;)
"Akkor célszerű lenne lecserélni a tápot is?" Megvenni biztos nem venném.De hogy cserélni megéri vagy nem azt a Melyik tápegységet vegyem? topic-ban majd megmondják. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#43472) akoska07 válasza =HG= (#43469) üzenetére


akoska07
nagyúr

Itt főleg a játékokra volt "kihegyezve" a teszt a két alaplap közt.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#43473) sz.ricsi94 válasza bluyoo (#43471) üzenetére


sz.ricsi94
csendes tag

Kösz a segitséget :D
Gondolkoztam még Fatality 990fx,nem rossz deszka ez sem,de szerintem a választás a két Asus köszt lesz,
vagy a Sabrtooth vagy Crosshair V Formula :) ezt már csak a pénztárcám fogja meg mondani :D

(#43474) Rocko válasza miresz (#43457) üzenetére


Rocko
tag

ez lesz, köszi.

(#43475) MiklosSaS válasza sz.ricsi94 (#43473) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mit szeretnel, kemeny tuningot vagy stabilitast ? Ha tuningot akkor crosshair, ha nem akkor pedig a saber is jo lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#43476) jeni


jeni
félisten

Üdv

Két kérdésem lenne:

1. A PCI-e 16x csatolóba betehető PCI-e 1x csatolású kártya esetleg a 4x?

2. Ha az első PCI-e 16x csatolóra rálóg a prci hűtő és így a másik PCI-e 16x csatolóba téve a VGA kártyát az ugyan olyan értékű mintha az eslő PCI-e 16X tettem volna?

Az,hogy a két PCI-e 16x csatoló együttesen használva akkor csak 2x8x használatot engedélyez-ez világos mert több helyen le van írva de a fenti kérdésre nem kaptam egyértelmű infót a neten ezért kérdezném.

(#43477) Trebron09 válasza jeni (#43476) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen 16x-os slotba betehető x1/x4/x8-as kártya is, de ez a legfelső slotba általában nem ajánlott..mert az direkt a vga-nak van "hitelesítve" (ott keresi a rendszer először) azaz valószínű működni fog így is, de ha valami gubanc van akkor gondolj erre.
(Illetve pl. x1-es slotba is tehető x16-os kártya, ha a slot vége nincs lezárva.)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#43478) jeni válasza Trebron09 (#43477) üzenetére


jeni
félisten

akkor az PCI-e 4x csatolóba is tehető az PCI-e 1x kártya?
viszont sehol sem láttam még PCI-e4x csatolású kártyát csak PCI-e 1x csatolásút vagy a 16x ami értelemszerűen maga VGA kari.

(#43479) Trebron09 válasza jeni (#43478) üzenetére


Trebron09
őstag

Igen tehető... raid kártyák vagy hálókártyák is x8-asok lenni (vagy az ocz revo drive ssd-je) :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#43480) Henker2


Henker2
addikt

Üdv!

Egy AM3 FX8150-es procit tervezek venni! Asrock 970 extreme3 lap szerintetek jó alá? Vagy mit ajánlotok? Tuningolni ritkán szoktam akkor is csak megnézem mit mennek a dolgok. Játékra venném a lapot és a procit! Mennyire fontos a 970 vagy 990-es chipset?

Köszi

Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G

(#43481) Trebron09 válasza Henker2 (#43480) üzenetére


Trebron09
őstag

Jó lap, minden rendesen be van hűtve és még az ára is nagyon baráti. :K
Ahogy nézem a 990-es csak a pci-e sávokban tér el... Comparison of AMD chipsets

szerk.: Q9550-ről miért váltasz, ha kérdezhetem? :R

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#43482) lowzor


lowzor
veterán

Sziasztok

Az Asrock Z77 (vagy P67) Extreme 4 jó lap? i5 2500K alá lenne.

(#43483) BomiBoogie válasza lowzor (#43482) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Jó lesz alá, igen.

(#43484) sz.ricsi94 válasza MiklosSaS (#43475) üzenetére


sz.ricsi94
csendes tag

Azon én is gondolkoztam,h még lenne optimális,én olyan bele nyulós fajta vagyok,
általában majd nem minden héten szétkapom csak úgy :) és hát ezen a téren jó lenne a saber,
de vágyok 1kis akcióra is :D arra meg a crosshair lenne jó :))
ezen még igencsak gondolkozok :K

(#43485) jeni válasza lowzor (#43482) üzenetére


jeni
félisten

Z77-s lap az ùjabb elonyosebb abban natìv usb 3.0 és natìv SATA III van. Bàr a procid a z68 vagy a P67 be vàlò

[ Szerkesztve ]

(#43486) -KP- válasza jeni (#43485) üzenetére


-KP-
addikt

ez mekkora hülyeség már...

még hogy z68 vagy p67-be való? A Z77 jobb modernebb chipset, és semmivel se drágább a z77-es lap mint a z68/p67.

(#43487) jeni válasza -KP- (#43486) üzenetére


jeni
félisten

A lényegét nem érted!
A Sandy procit nem a z77-re specifikaltak. Ellenben az Ivyt igen. Làsd pl: pci 3.0. Nem azt ìrtam, hogy nem jò oda hanem nem sokat nyer vele mivel a ket proci eltérô
ha i5-3570k vagy a i7-3770k esetleg a K nélkulit vesz oda akkor többet nyer vele

[ Szerkesztve ]

(#43488) -KP- válasza jeni (#43487) üzenetére


-KP-
addikt

még ha nem is használja ki minden funkcióját, akkor is jobban jár a jövőre nézve egy z77-es lappal...

(#43489) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Z77-es alaplapot szeretnék venni 2-3 hónapon belül (pontosabban új konfigurációt), valószínűleg egy i5-3570K CPU kerülne bele.

Gigabyte-ban vagy ASUS-ban gondolkodom, max. 40k árban. Hangkártya vásárlását nem tervezem, így fontos lenne az elfogadható minőségű integrált hangkártya.

Tudtok ajánlani valami jó kis vételt?

Köszi.

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#43490) BomiBoogie válasza Rossi (#43489) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

ASRock Z77 Extreme 4-et kapsz 35K körül, a maradékból meg kijön egy hangkártya.

(#43491) Malanrion válasza Rossi (#43489) üzenetére


Malanrion
tag

Szia!

Én is ilyen procihoz tervezek, én ezt a lapot veszem az enyémbe ASUS P8Z77-V LE PLUS kerül:)

(#43492) BomiBoogie válasza Malanrion (#43491) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

A sima "V"-t vedd, ne az "LE"-t.

(#43493) Malanrion válasza BomiBoogie (#43492) üzenetére


Malanrion
tag

valamilyen hátrány van vele?:o vagy nem annyira megbízható, mint a sima V??

(#43494) BomiBoogie válasza Malanrion (#43493) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tuningra jobb a "V". A tápellátása 8+4, míg az "LE", "LX" változatoknak csak 6+2. Márpedig ez egy tuningos proci.

(#43495) Malanrion válasza BomiBoogie (#43494) üzenetére


Malanrion
tag

az elején, még nem fogom húzni a procit, ha meg fogom is akkor sem vadállatba:D és +10k-m nincs arra, hogy vegyek egy "V"-lapot, úgyhogy ennyi miatt nem fogom leváltani, de azért köszönöm a felvilágítást:)

(#43496) BomiBoogie válasza Malanrion (#43495) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Persze. Csak, hogy lásd, nem véletlen az a 10K differencia.

(#43497) Malanrion válasza BomiBoogie (#43496) üzenetére


Malanrion
tag

igen, azon gondolkoztam is, hogy a wifis cucc miatt max pár ezerrel lenne több, de nem 10-12vel.., de most már ezt is tudom. (ha tehetném egyébként sabertooth lapot vennék, az nagyon bejön..:D)

(#43498) Rossi


Rossi
addikt

MSI Z77A-GD55-ről vélemény?

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#43499) lowzor


lowzor
veterán

Szerintetek MSI Z77A-G45, vagy Asrock Z77 Extreme 4?

A VRM-jükön van hűtés?

(#43500) BomiBoogie válasza lowzor (#43499) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Utóbbit tudom ajánlani, a másikat nem ismerem annyira.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.