Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42151) marinea2 válasza bluyoo (#42149) üzenetére


marinea2
addikt

+1 az Asrock Z77 extreme4-nek :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42152) bluyoo válasza rooland (#42150) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Mivel nyújt többet mint az általad ajánlott ASRock?" Ha csatlakozókra gondolsz nem sokat (1 db PCIe 2.0 x16 (4X), DisplayPort) ..... de szerintem a laphoz járó programok jobbak DIGI+ Power Control , EPU , FAN Xpert+ , TurboV EVO ,....
Ennek ellenére az extreme4 nagyon is jó lap de (szerintem) az P8Z77-V LE PLUS jobb választás és sajnos drágább is.
A Chieftec GPS-450AA ajánlott kategória bár néha nem árt a frissítés egy modern felépítésű jó hatásfokú tápra 15K-tól már azért minőségi cserét tudnál lépni (és ugye a mostanit el tudnád adni sokan keresnek olcsó megbízható tápot).
"Az azt jelenti, hogy a 2500k mellett csak 1333Mhz-en mennének a memók? Haveromnál 1600-on mennek, akkor hogy van ez?" Nem! Alapjáraton 1333Mhz ezt tuningal tudod növelni pl. XMP profillal. Bár nem sok értelme van szinte semmit nem hoz a konyhára a beépített memóriavezérlő frekvenciája felé tornázni.
"Sandy Bridge Memory Scaling: Choosing the Best DDR3"
"Memóriából akkor milyet érdemes választani? Corsair Vengance-re gondoltam első körben." Ahogy én tudom jó választás.
Pl.: alacsony profilú: CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 CML8GX3M1A1600C9
vagy nagy hűtőbordával (bár szerintem lassan csak dísz és arra jó hogy a nagyobb CPU hűtők ne férjenek el tőle a lapon) CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1600MHz CL9 KIT CMZ8GX3M2A1600C9
De a Milyen RAM-ot vegyek? topic-ban a szakik majd megírják jelenleg melyik a legjobb vétel.
(#42151) marinea2
Majd írj egy véleményt ha megkaptad. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42153) bluyoo válasza rooland (#42150) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na végre megtaláltam: P8Z77-V LE PLUS review .
(#42154) marinea2
Végül is Karácsony van hátha szerencséd lesz. Pár napja én is kifogtam egy leárazást egy MICROLAB Solo 3C személyében potom 18K-val olcsóbban :C
Most az Asus P8Z77-V LE PLUS is jó áron van 48K helyett 39K .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42154) marinea2 válasza bluyoo (#42152) üzenetére


marinea2
addikt

Írok mindenképp. Holnap lesz a rendelés hátha szuperszerdán lesz valami tuti akcióba.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42155) BomiBoogie válasza bluyoo (#42108) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Nagyon kreatív. Te sütötted? :R

(#42156) Mahrenburg válasza marinea2 (#42090) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Marinea2, Bluyoo, Miklosss2012 : Köszönöm! :R
(Utólagos engedelmeddel, Marinea2, amit írtál, azt dicséretnek vettem :D )

Tényleg, (de most kivételesen komolyan gondolom :) ), szerintetek miért "Wolverine" a neve az alaplapnak?

Első pillanatban még az is eszembe jutott, hogy volt már rá példa, hogy egy alaplap prototípusát hűtőborda nélkül szerepeltették kiállításon, de itt hátul is vannak FET-ek! Ha hátulra is raknának hűtőbordá(ka)t, új értelmet nyerne az alaplapi tálcán lévő szerelőablak! :D

Ja, és mivel még mindig tart, ezért frissítve:

Boldog Karácsonyt!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42157) bluyoo válasza BomiBoogie (#42155) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem! De tervben van hogy az asszonykámmal legyártatom. :DDD
(#42156) Mahrenburg
"szerintetek miért "Wolverine" a neve az alaplapnak?" Gyermekkorom kedvence volt
Gondolom egy Asus mérnök fiának is. :DDD
"Ha hátulra is raknának hűtőbordá(ka)t, új értelmet nyerne az alaplapi tálcán lévő szerelőablak! "' És a kábelmenedzsmentnek hagyott helynek is még több értelme lenne. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42158) marinea2 válasza Mahrenburg (#42156) üzenetére


marinea2
addikt

Dicséret volt! :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42159) marinea2 válasza bluyoo (#42157) üzenetére


marinea2
addikt

bluyoo jól látom hogy az extreme4 -ára felment az iponon? :O

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42160) r3dsnake válasza bluyoo (#42142) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi szépen a választ. :R

(#42161) bluyoo válasza marinea2 (#42159) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Túl sokszor ajánlottad és mindenki azt veszi! Jó hogy feljebb emelik az árát. Tiszta üzlet ami kelendő annak kérd meg az árát! ;] Majd holnap lejjebb viszik .... vagy holnapután. De hardverapó esetleg? ASRock Z77 Extreme-4: 32.500Ft , ASUS P8Z77-V LE Plus: 34.500Ft Gianni-nál.
(#42160) r3dsnake
Szívesen! :)
Azért CPU ügyben a FX-6100 sem éppen rossz választás sőt (bár a gyári hőtővel biztos nem hallgatnám) de játék alá én az I3-at venném ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42162) Mahrenburg válasza bluyoo (#42157) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A képregényre gondolsz? Én meg már azon filóztam, hogy a rozsomák (mármint az állat, népies nevén torkosborz :) ) milyen tulajdonságára akarnak utalni ezzel az elnevezéssel... A képregény-változat nekem kimaradt :B , pedig szeretem a képregényeket (Asterix)

(#42158) Marinea2 :R :D

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42163) bluyoo válasza Mahrenburg (#42162) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Csak ismételni tudom marinea2-t "Beteg vagy!" :DDD Persze csakis jó értelemben!! :R

Bazinga!

(#42164) BRIKLY válasza bluyoo (#42130) üzenetére


BRIKLY
veterán

Pénteken itt lesz az i5, meg az ECS lap. :K

(#42165) marinea2 válasza bluyoo (#42161) üzenetére


marinea2
addikt

Akkor erre jól rácsesztem basszus. Tudom Gianninál olcsóbb de iponos gariban jobban bízok kicsit és a garifutár is jobban hangzik. Így mindennelé együtt összességében 3k-lesz több az Iponból mint giannitól(nála több lenne a pk) Ráadásul haverom is vesz valamit és felezzük a postát.

Ezennel visszavonom minden eddigi extreme4 ajánlásom! vegyetek ASUS-t!!!! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42166) bluyoo válasza BRIKLY (#42164) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Várjuk a véleményezést! :) Ritkán hallani ECS lapokról. Óriási teljesítményjavulás biztos nem lesz a Phenom II X4 965 BE után de nem hiszem hogy csalódni fogsz.
(#42165) marinea2
Nem reklámnak szántam de pl. az P8Z77-V LE Plus tényleg jóval olcsóbb ....
" de iponos gariban jobban bízok kicsit és a garifutár is jobban hangzik" Ezzel én is így vagyok (mondjuk legtöbbször nem magamnak rendelek) bár hozzáteszem hogy 2007 óta üzletel és nem igazán kapott negatív kritikát. Ezért is mertem felhozni mint 2. opciót .....
"Ezennel visszavonom minden eddigi extreme4 ajánlásom! vegyetek ASUS-t!!!!" Késő bánat ezt már elb..tad. ;]

Bazinga!

(#42167) marinea2 válasza bluyoo (#42166) üzenetére


marinea2
addikt

Extreme4 lesz már mindenkép, nagyon jól néz ki! ;] :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42168) bluyoo válasza marinea2 (#42167) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen az Asus itt erősen le van maradva talán 50K felett a ASUS Maximus V GENE már néz ki valahogy (Asus-éknál ennek is megkérik az árát).
Ahogy írtad a "balatonkorlátkék" dizájn nem éppen a legszebb. :DDD Még szerencse hogy nem kell csak egyszer ránézni amikor belekerül a házba. :)
(#42169) marinea2
Végül is nem annyira vészes de az ASRock hatásvadász fekete-arany + kis fehér-sárga négyese azért tényleg jobban mutat.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42169) marinea2 válasza bluyoo (#42168) üzenetére


marinea2
addikt

"Még szerencse hogy nem kell csak egyszer ránézni amikor belekerül a házba. " -Hahaha :DDD

fehér nyák-al jó lenne a balatonkorlát is! :C

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42170) marinea2 válasza bluyoo (#42168) üzenetére


marinea2
addikt

"Végül is nem annyira vészes de az ASRock hatásvadász fekete-arany + kis fehér-sárga négyese azért tényleg jobban mutat."

Szerintem ennél a MaximusV-nél is jobban néz ki.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42171) BRIKLY válasza bluyoo (#42166) üzenetére


BRIKLY
veterán

Jönni fogok. :K
Teljesítményben nem várok sokkal többet,de hőben,hangban,stabilitásban,és az UEFI meg a SATA3 miatt sebességben elvárom,hogy megérje azt a +15k-t.

(#42172) r3dsnake válasza r3dsnake (#42160) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Még annyi kérdésem, lenne, hogy ENNÉL a lapnál, amit említ, az Intel Smart Response, ennek a használatához kell külön valamilyen flasht vásárolni, hogy azt használja gyorsítótárnak, vagy alapból van a lapon X gigabájtnyi? Köszi!

(#42173) tranceplanet válasza marinea2 (#42169) üzenetére


tranceplanet
addikt

Kár, hogy a Sapphire visszaállt a fekete nyákra:
Sapphire white

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42174) marinea2 válasza tranceplanet (#42173) üzenetére


marinea2
addikt

Ez mondjuk pont nem tetszik :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42175) tranceplanet válasza marinea2 (#42174) üzenetére


tranceplanet
addikt

Ja a fehér nyákra volt példa.
Ők is belehúztak design terén:
ECS
Biostar

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#42176) Sonja válasza tranceplanet (#42175) üzenetére


Sonja
veterán

Ha már ECS, akkor ez az alaplap az igazán design-ra gyúrt! :D

Hozzá pedig ez a config! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#42177) Trebron09


Trebron09
őstag

Ez is designos volt mégis megszívtam vele rendesen... soha többé ECS-t. :(( :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42178) BRIKLY válasza Trebron09 (#42177) üzenetére


BRIKLY
veterán

Mi volt vele a baj?

(#42179) KAMELOT válasza Trebron09 (#42177) üzenetére


KAMELOT
titán

Ezért kell vásárolni midnig befutott márkákat. Asus Gigabyte Asrock MSI :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42180) Trebron09 válasza BRIKLY (#42178) üzenetére


Trebron09
őstag

~1 éve volt, konkrétan ez:
[link] :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42181) Mahrenburg válasza bluyoo (#42163) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ne dicsérjetek ennyire, mert még a végén szárnyakat kapok...
...és továbbgondolom ezt az "állatos" vonulatot. Végül is már többször neveztek el termékeket állatokról, abból a célból, hogy a termék (vélt vagy valós) pozitív tulajdonságát kihangsúlyozzák, miért ne lehetne például:
Z77 Gepard (Z77 Express-lapkával szerelt változat)
Z77 Lion (a csúcs-változat)
Z77 Panda (kis példányszámban gyártott különszéria)
Z77 Bear (különösen erős, tartós, strapabíró változat)
Z77 Ice Bear (az előző extrém nagyságú hűtőbordákkal szerelt változata)
És hogy a képregények világából is merítsünk:
Z77 Obelix (oszlopnyi hűtőbordákkal szerelt változat)
Tényleg, nem alapítunk egy alaplap-gyárat? A nehezén már túl vagyunk, a termékek neve már megvan, a mai gazdasági helyzetben pedig bizonyára könnyen találunk tőkeerős befektetőt terveink megvalósításához, ráadásul, ha jól értelmezem az egyik hozzászólást, Bluyoo családjában kihasználatlan gyártó-kapacitások vannak...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#42182) BRIKLY válasza Trebron09 (#42180) üzenetére


BRIKLY
veterán

Durva.remélem én nem járok így.

(#42183) KAMELOT válasza Trebron09 (#42180) üzenetére


KAMELOT
titán

Ebből az a tanulság, hogy márkás cuccot kell venni. Így nem lesz gondod semmivel. Kicsit drágábban veszel valamit , de megbízhatóbb. ECS-t tuti nem vennék. én amiből választani szoktam mindig ASUS MSI GIGABYTE.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42184) Trebron09 válasza Mahrenburg (#42181) üzenetére


Trebron09
őstag

Találó elnevezések... a Bear az hasonló lenne a Sabertooth-hoz? Vagy milyen értelemben lenne strapabíró? :)

Obelix- na ilyen lapokat megnéznék... persze a hűtés tervezést rá lehetne bízni szab.tam-ra. :DDD

KAMELOT: Hát igen a pénz az nagyúr... ez megvételkor ~17k volt, és ránézésre (élőben is..) nagyon minőségi volt, nem recsegett -ropogott, jól össze volt rakva, igaz a biosa kicsit puritán volt, de elment.
BRIKLY: Szerintem tuti nem :K ... Én kifogtam egy gyári hibás darabot.. de ennyi elég is volt a márkából :)

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#42185) szeva000 válasza KAMELOT (#42183) üzenetére


szeva000
addikt

nah,nálam ezekből a márkákból lett elegem.Most vettem egy asrockot....mit veszithetek?

(#42186) Dromi


Dromi
tag

Mit veszítenél? Nekem mostani gépben gigabyte-os alaplap van (EP45-DS3), és 4 év alatt semmi problémám nem volt vele, majd pont most lenne, egy sokkal jobb lappal - vicces lenne. Egyedül a házzal nem voltam megelégedve, mert tiszta por belül, de új gépnél, ez sem lesz nagy gond, remélhetőleg. Meg már elég zajos, ventilátor csere is volt már, de még úgy is, meg kb 1 perc mire leáll a gép :Y .

A mostani gépem az újhoz viszonyítva ég és föld, és nagyon jó lesz, Asrock alaplappal is meg leszek elégedve.

Különben nem a gyártok a hibásak az árak miatt, hanem a 27%-os ÁFA, "állambá" többet szakít ezzel, mint az aki kifejleszti és előállítja a terméket, na ez a gond, sajnos. A gépemnél több mint 100k az Áfa, én is jobbat vettem volna, de kell a számla, ez van. Tudod mi a vicc, hogy szomszédos államokban 8-10%-s átlagban van, itt meg 27%- és "állambá" úgy csinál mintha ez természetes lenne. Meg a benzin ára is röhejesen sok (amin szintén ott az Áfa +4-5 adó még), a Mol-t is visszavették, és azon is buktak egy csomót.

Szerintem senki sem vásárolna illegálisan, meg nem "kalózkodnának - vagy jóval kevesebben" ha minden normális árban lenne. :R

[ Szerkesztve ]

(#42187) bluyoo válasza marinea2 (#42170) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Személy szerint szeretem a minimalista cuccokat ezt pedig az ASUS SABERTOOTH Z77 tökéletesen kielégíti(tené) egy szép/jó házban pl. , pl., ..... Ráadásul nem csak tetszik hanem érdekes megoldásokat is tartalmaz ami még működőképes is. :)
(#42171) BRIKLY
Köszi! Remélem megtalálod a számításod!
(#42181) Mahrenburg
:C Kitettél magadért! Nekem a "Z77 Gepard" név bejön! "Bluyoo családjában kihasználatlan gyártó-kapacitások vannak..." Vázoltam a szitut a "gyártósornak" rég nem láttam ekkora mosolyt az arcán! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42188) bluyoo válasza r3dsnake (#42172) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A Intel Smart Response -hoz kell egy SSD meghajtó is szóval a mai "olcsó" SSD árak mellett akár értelmetlennek is bélyegezhetjük. SSD rendszer+programok , HDD adattárolás és meg van oldva a sebességprobléma. Személy szerint érzésre nagyobb gyorsulást kaptam (hétköznapi használat során) az SSD megvételekor mint a 775->1155 platformcsere alkalmával.
Intel Smart Response Technology and Intel SSDs: an Overview

Bazinga!

(#42189) =HG= válasza Mahrenburg (#42181) üzenetére


=HG=
addikt

:DD :C

(#42190) marinea2 válasza bluyoo (#42187) üzenetére


marinea2
addikt

SABERTOOTH Z77 elég érdekesen néz ki tényleg, de én meg szeretem ezeket a kicitkacatos dolgokat, ez pedig túl letisztult mintha nem is alaplap lenne :( :D

Pl. nekem egy ilyen műanyagtálcára hasonlít, amin régen anyukám behozta nekem a reggeli virslit amikor beteg voltam :O :DDD

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42191) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok. Intek i5 2500k-hoz milyen alaplapot ajánlanátok?
Több tipus is érdekelne.

Köszönöm a válaszokat, kellemes ünnepeket.

(#42192) bluyoo válasza marinea2 (#42190) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"nekem egy ilyen műanyagtálcára hasonlít, amin régen anyukám behozta nekem a reggeli virslit amikor beteg voltam" :DDD Szeretnél te egy ilyen műanyag tálcát ... ;] Szerintem ha kipróbálnál egy Saber. lappal szerelt gépet majd egy Extreme 4-el szereltet nem kérdés hogy melyiket vinnéd haza (már ha nem kerülne majd 2X annyiba). Mondhatni nem egy kategória. Persze ez magánvélemény és azért az Extr.4 sem éppen egy belépőszintű B75-ös lap .....
(#42191) Nekrofil
Egy úgymond irányárat írjál kérlek elég sok Z77-es lap van .......
Neked is kellemes ünnepeket!
(#42193) marinea2
5:1 hez hogy eltalálod az ársávot! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42193) marinea2 válasza likeaRAINBOW (#42191) üzenetére


marinea2
addikt

ASUS P8Z77-V LE Plus

(#42192) bluyoo Persze hogy az ASUS-t vinném de ez már igen igen csak felsőkategóriás lap. A gép sem állna meg hozzá 300k alatt :(

"5:1 hez hogy eltalálod az ársávot! " Hát egy 2500K-hoz egy ilyen ASUS dukál :D . Sajna az AsRocknak felment az ára ezért már nem érdemes ajánlani senkinek! :O :(

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42194) KAMELOT válasza szeva000 (#42185) üzenetére


KAMELOT
titán

Nemtudom MO-n divat, hogy mindenki asrockot vesz. Én a ASUS / MSI közül választottam és nekem fontos a 3 év garancia. Ez a két gyártó kicsit régebb óta van és nagyon megbízhatóak.
Nem veszítesz semmit asrock is jó cska hát a 2 év gari nekem személy szerint kevés.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42195) marinea2 válasza KAMELOT (#42194) üzenetére


marinea2
addikt

3év gyári garancia

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42196) bluyoo válasza marinea2 (#42193) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Az Extreme3-nak szolidabb az ára ... esetleg Asus P8Z77-V LK.
(#42194) KAMELOT
5000. szakmai hsz. GRATULA! :C
De az ASRock lapokra is 3 év van legalábbis az Ivy alá készült lapjaikra.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#42197) marinea2 válasza bluyoo (#42196) üzenetére


marinea2
addikt

"Az Extreme3-nak szolidabb az ára ... " Igen tudom, de azon nem olyan szép csillogosak a kondik!! :( :D Meg már nagyon beleéltem magam a 4-es be :) Valószínüleg ma meg is lesz rendelve :)

Ramnak Ezt választottam. Tápnak pedig Ezt :)

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#42198) KAMELOT válasza bluyoo (#42196) üzenetére


KAMELOT
titán

Köszi! :R Akkor már jó ha van rá 3 év garancia. Ezt nem tudtam! :) Így akkor már érdemes venni ilyen gyártótól is.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#42199) szeva000 válasza KAMELOT (#42194) üzenetére


szeva000
addikt

3év gari van az asrockra,de a kb 8 lapom közül az életemben egy sem húzta 3évig :D...Ezek között kezdett az msi...kb 1évet ment,a garis lap is húzta másfél évet...asus 2db....akkor már megfogadtam,hogy többet soha ebből a lomból...azután jöttek a gagyibájtok...(pedig nálam a hűtés a legfontosabb,szerverház,procik soha nem mentek 70fok föléagyonhúzva sem,+6db venti még a házban)Elvégre abból most tette be a kaput az ep45-UD3P végleg a csodás dual bios barom hazugságaival.Jóóó,megcsinálom még,mert már kiforrasztottam a flasht....mindkettőt....csak miért kell hazudozni,hogy majd ez visszaáll,ha az egyik biossal van valami? :W (még jó,hogy műszerész vok és megoldom az ilyet..nomeg rálátok a sok marhaságra)
Nah így döntöttem a napokban és vettem egy asrock lapot(z77 extreme4),majd jön hozzá egy 3570k és 16GB ram...Megnézem ezt is hogy muzzikál.
Nem is az bosszant,hogy ezek a sz*rok behalnak,mert hááát benne van....Hanem az,hogy az életemben szinte 40k alatti lapot meg sem vettem,szóval nem az alja kategóriákat.Én kigyóntam ezekből a hülye marketing dumákból,főleg a giga meg asus baromságaiból:D
Most itthon áll a kivett lapom egy Q9550-el,Freezer Xtreme rajta,8GB 1066-os ramokkal....dísznek....
Igaz most sem vettem azért occsó lapot,mert sajna azok tényleg a hulladék kategória szintjét ütik,de úgy döntöttem megnézem az asrock hazugságait is...:D....

(#42200) rooland válasza bluyoo (#42152) üzenetére


rooland
senior tag

Köszönöm a segítségeket.
Ha az ár nem számít, akkor végül is a kettő közül kéne választani. Asrock Z77 Extreme4 vs. Asus P8Z77-V LE PLUS (mellé akkor jön egy i5 3570k). Olvasgattam mindkettőről amit megadtatok linkeket, teszteket. De túl sok információ ez nekem. :DDD

Az egyik mivel nyújt többet mint a másik, ott nem igazán a csatlakozókra gondoltam, hanem szolgáltatásokra, teljesítményre. Mindkét lap ugyanazt tudja? (teljesítmény, tuningolhatóság, szolgáltatások, betáp felépítése, ...) Pl ha jól láttam, bár nem értek hozzá teljesen, a ASrock-nak több fázisú a betápja, ami gondolom plusz pont. Vagy amit említettetek is, hogy a CPU hűtő mellé melyikben fér-e be kényelmesebben a memória. Szóval ilyesmikre gondolok, hogy összességiben melyik deszka a jobb összetettben. :F

A Chieftec GPS-450AA tápegységemet akkor cserélni kéne, vagy nem? Mert szívesen megtartanám.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.