Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41301) marinea2 válasza Szajo (#41300) üzenetére


marinea2
addikt

Ahaam, az nagyon jó!
Kiváncsi vagyok mit bír a pro3-ban. Én is e között meg a extreme 3 között vacilálok.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41302) Szajo válasza marinea2 (#41301) üzenetére


Szajo
őstag

Nem fogom húzni egyelőre alap hűtővel :D

(#41303) bluyoo válasza MiklosSaS (#41291) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát szerintem nem igazán. Ha már annyit kiadnál egy lapra talán a kettő között a ASUS SABERTOOTH Z77 arra legalább +2év garit is kapnál.
(#41293) tthttl
A kinézett lap is támogatja az összes Ivy , Sandy CPU-t más kérdés hogy megéri e nagyon meghúzni azt a nadrágszíjat. :) Talán egy H77-es nagytesó jobban illene mondjuk egy I7-hez.Pl. az annyit emlegetett Asus P8H77-V. De a keretedbe akár egy jó tuninglap is belefér ASRock Z77 Extreme3 vagy esetleg Extreme4.
Így akár a tuningot is kihasználhatnád ha "K"-s CPU-t veszel de még a szorzózáras I5 és I7-es CPU-k esetében is van minimális tuninglehetőség.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41304) bluyoo válasza hadogabi1 (#41295) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ez egyértelmű felhasználóhiba nem hinném hogy cserélnék. De ha nem remeg a kezed vissza tudod őket hajlítani (nem esetben megoldotta a gondot). Esetleg vidd be egy szervizbe hogy próbálják meg helyrepofozni.
"Nem tudom asrock mennyire nézi az alaplapokat át hogy mi a bajuk. " Már a boltos első dolga lesz ránézni a foglalatra. Mondhatni elég sűrűn előfordul a lábak sérülése .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41305) marinea2 válasza Szajo (#41302) üzenetére


marinea2
addikt

Kiváncsiságból se? :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41306) =HG= válasza hadogabi1 (#41295) üzenetére


=HG=
addikt

helkis fórumtárs foglalkozik ilyesmivel .....

(#41307) hadogabi1 válasza =HG= (#41306) üzenetére


hadogabi1
senior tag

Írtam neki köszi szépen :D

TUF Gaming X670E-Plus Wifi, AMD Ryzen 7 7800x3d, Inno 3D 4090 Ichill X3, Arctic Cooling Liquid Freezer II 420 RGB, Lian Li LANCOOL III Mesh RGB, Kingston Fury 6000 Cl32 2*16GB, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 1TB AORUS, GIGABYTE SSD M.2 2280 NVMe 2TB AORUS,

(#41308) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Annyit emlegetik ezt az i5 3570k procit,hogy én is el gondolkodtam rajta :U

Melyik lap lenne hozzà ideális?

Mondjuk max 50k-ig?

Vagy amivel már normálisan lehet húzni :F

Persze inkább játékra lenne.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41309) marinea2 válasza Gubu0101 (#41308) üzenetére


marinea2
addikt

AsRock z77 extreme 4 :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41310) pocok28 válasza jim bcs (#41287) üzenetére


pocok28
tag

Bocsánat!

Ezt tényleg elfelejtettem. :W

Kb 30-50e között gondolkodom.

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#41311) bluyoo válasza Gubu0101 (#41308) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Talán az ASRock Z77 Extreme3 , Extreme4 -től (32-35K).És 35K felett Asus P8Z77-V , MSI Z77 MPOWER , ASRock Z77 Extreme6 , Asus P8Z77-V LE PLUS , .... elvárásoktól függően.

Bazinga!

(#41312) Gubu0101 válasza marinea2 (#41309) üzenetére


Gubu0101
veterán

Fatal1ty z77 et néztem épp 35k :DDD

Da azt is meg nézem.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41313) marinea2 válasza Gubu0101 (#41312) üzenetére


marinea2
addikt

Inkább nézd meg azokat amit bluyoo írt neked. Én eléggé amatőr vagyok ebben a témában :D

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41314) bluyoo válasza pocok28 (#41310) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha nem akarsz tuningolni 25K épp elég a lapra Asus P8H77-V ..... Ha meg igen , akkor már "K"-s CPU és pl. Asus P8Z77-V LE PLUS (a max. kerted végül is kiadná). Bár a szorzózáras I7-et is tudod húzni valamelyeset.
(#41313) marinea2
Én is írtam az Extr.4-et ;) Csak 50K-ig azért van egy két jobb lap .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41315) Gubu0101 válasza marinea2 (#41313) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nézem :DDD

Mpowert néztem korábban is :))

Van 1-2 hónapom dönteni mit akarok,hátha rám szakad a bank,mert akkor tuti intel lesz,ha nem akkor amd :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41316) marinea2 válasza bluyoo (#41314) üzenetére


marinea2
addikt

Igen látom. Jövőhéten talán már nekem is meglesz :D

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41317) pocok28 válasza bluyoo (#41314) üzenetére


pocok28
tag

Köszönöm!

És erre tudnál valamit mondani?
Vagy jó nagy marhaságot kérdezek?

"Jelenlegi ASUS ENGTX460 DirectCU TOP/2DI/1GD5 videókártyámat raknám bele.
Később lehet, hogy cserélném újabbra, de nem a játék a fontos.
Inkább a CAM rendszerhez vennék majd valamilyen Quadro-t.
Az megoldható, hogy egyszerre két különböző videókártya van használatban az alaplapon?
Működnének így, vagy valamelyiket tíltani kell?"

„A fociban az a lényeg, hogy a labdát, ahhoz passzolod, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad. Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad.” (Hofi)

(#41318) Lacces


Lacces
őstag

Sziasztok,

Van olyan FM2-es alaplap amely képes a terheléstől függően bekapcsolni (esetleg manuálisan bekapcsolni, beállítani) a diszkrét videokártyát?
Ha gyenge a terhelés vagy nincs miért, akkor csak az APU Gpu része menne, ha nagy terhelés vagy, én szoftveresen kapcsolom be, akkor kapcsolja csak be a diszkrét vga-t is...

(#41319) shine77


shine77
csendes tag

Baik Petang! (maláj jóestét)

Gigabyte 9800GT passiv már elkezdett (pa)szívni a Natural Selection 2 alatt.
Pedig ahhoz képest, hogy 2009!-ben vettem elég sokáig bírta. :R

Most beruházok éppen egy Gigabyte GTX660Ti-be.

Elbírja ezt a 2009-es Gigabyte P55-UD3 alap Intel i5 750 procival?
(a tápot meg se merem nézni, azt is lehet cserélni kell...)

Ha nem milyen konfigot ajánlotok 120k-130k-ig?
Alaplap, proci, 16gb ram és valószínűleg táp is kellene bele, mert szoktam néha dolgozni is rajta vagy renderelni vmit. 128gb ssd már van.

pemproses baik!

(#41320) potyi23 válasza hadogabi1 (#41295) üzenetére


potyi23
senior tag

Hali.Nalam is volt ilyen probléma,csak nem en rontottam el,hanem elkuldtem gariba,es ugy jott vissza,hogy osszevoltak a labak kuszalva.Egy jo eros lampa mellett,vekony tuvel szetszedtem oket.Az jolett,de ami vegett visszakuldtem az nem.

(#41321) bluyoo válasza pocok28 (#41317) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Nem hinném hogy működni fog SLI-ben sőt biztos nem. PhysX -re szokták befogni a régebbi vagy eltérő GeForce kártyákat GeForce PhysX. De hogy ez hozna e neked teljesítménytöbbletet a munkában azt nem tudom de több mint valószínű nem.
Talán kérdezz rá a nVIDIA Geforce-osok baráti köre topic-ban.
De szerintem jobban jársz ha eladod a régit amikor a Quadro-ba fektetsz ....
(#41316) marinea2
Majd meglátjuk. :)
(#41319) shine77
Viszont neked is! :)
Másold át a hozzászólást a Milyen asztali gépet vegyek? - Olvasd el az első hsz-t! topic-ba. Ott ajánlanak neked megfelelő vasat.
(#41318) Lacces
Az AMD Dual Graphics csak bizonyos VGA-kal működik azt nem tudom hogy képes e lekapcsolni teljesen a dedikált VGA-t talán a Trinity topic-ban kapsz megfelelő választ. Ahogy én tudom nincs hasonló megoldás mint az Intel oldalon a Virtu MVP.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41322) marinea2 válasza shine77 (#41319) üzenetére


marinea2
addikt

Nah ezt nem ide

bluyoo: Csak látnánk már! :D Jövő héten lesz szerencsém egy Z77 pro4-be kipróbálni a procimat. Kiváncsi vagyok arra is.

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41323) bluyoo válasza marinea2 (#41322) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nyugodtan hagyhattad volna OFF topic és kész .... Amúgyis volt benne alaplap. :DDD
Nagyon off de muszáj leírnom haver I3 3220-at vett 10K-ért :Y Mondom ezzel tuti meg....tak erre kapja a mailt hogy postára adták ... kíváncsi vagyok mit kap. :D

Bazinga!

(#41324) marinea2 válasza bluyoo (#41323) üzenetére


marinea2
addikt

Ááá , majd az okosabbak ajánlanak mást inkább :D

"Nagyon off de muszáj leírnom haver I3 3220-at vett 10K-ért " Majd úgy jár mint én! Bontja ki a csomagot erre benne egy 2.6-os p4-es :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41325) Lacces válasza bluyoo (#41321) üzenetére


Lacces
őstag

Nem kaptam választ, ezért jöttem ide :)
Virtu MVP egenlő a Lucid Virtu MVP-vel? Mert 2db FM2-es alaplapnál láttam ilyen támogatást, akkor gondolom az lenne az, amit manuálisa ki- be kapcsolgatok vagy dinamikusan? (mert mindkettőt láttam kiírva erre a technológiára, de egyszerre nem, hol az egyiket hol a másikat):
Példa egy Gigabyte FM2-es Lucid alaplapra

És köszönöm a válaszokat! (előre is) :R

(#41326) =HG= válasza Lacces (#41325) üzenetére


=HG=
addikt

Virtut szoftveresen kapcsolod....

(#41327) bluyoo válasza Lacces (#41325) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Virtu MVP egenlő a Lucid Virtu MVP-vel?" :K
Anno olvastam cikket még az FM2 megjelenésekor ... és írtam is hogy a Giga lapoknál elérhető lesz a Virtu de kiment a fejemből :B lehet szunyálni kellene. :DDD
Intel oldalon nem kell semmit kapcsolgatni és ugye ez egy program nagyon nem hiszem hogy különböznének.
Van i-Mode amikor az alaplapra csatlakoztatod a monitort olyankor az energiatakarékossági funkciói is élnek de teljesen nem kapcsolta le a VGA-t talán már az ATI 7000-es szériát mát igen de ebben nem vagyok biztos ...
És van a d-Mode amikor a VGA-ra csatlakoztatod a monitort itt az energiatakarékossági funkciók nem élnek de ugyan úgy használni tudod mindkét grafikus magot.
(#41324) marinea2
Azért kíváncsi vagyok mi lesz a vége a biznisznek ...

Bazinga!

(#41328) =HG= válasza bluyoo (#41327) üzenetére


=HG=
addikt

:K :R Gyakorlatilag ezt mutatja be a linkelt videó is.... Lehet ki is próbálom ! :D
FM2-nél lehet többet dobna, mivel erősebb az IGPU.

[ Szerkesztve ]

(#41329) Szajo


Szajo
őstag

Hogyan tudom megnézni, hogy milyen bios van az alaplapon? (Z77 Pro3)
Valamint hogy tudom megnézni, hogy a Ramok Dual Channelbe mennek e vagy sem!? írja ezt valahol?

(#41330) MiklosSaS válasza bluyoo (#41303) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En is Sabertooth utan kacsingattam. De vetem egy Silver Arrow Extreme SB-E hutot. A ramjaim 8 giga magas, es 8 giga LP, nem szeretnek kolteni ujakra, de le sem akkarok mondani 8 gigarol. .
Ha a huto nem fog felferni hogy jobbrol szivja es ballra fuvja, akkor meg kellesz forditsam, ami lehet hogy nem fog menni a Sabertooth-nal, mivel eleg magas a pancelja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#41331) marinea2 válasza bluyoo (#41327) üzenetére


marinea2
addikt

Én is kiváncsi vagyok. Majd írd meg.
Lehet hogy 1156-os foglalatú :DDD

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41332) Silvirenzo válasza peu407 (#41282) üzenetére


Silvirenzo
csendes tag

Köszi a segítséget végül extreme 4 lett belőle!
Azt írod h te inkább 64GB SDD-t raknál bele nyílván gyorsabb mint 1 HDD winyó, de ezt játékközben is érzékelni lehet, vagy csak a játék betöltésénél? veszítek vagy nyerhetek FPS-t attól függően h melyiket választom? Mert most csak az egyikre van pénzem h megvegyem és gondoltam azért tudjak tárolni is filmeket, stb. Úgyh ha nem számottevően lassítja a játékokat akkor inkább a HDD-t választom!
Mi a véleményed? véleményetek?

(#41333) marinea2 válasza Silvirenzo (#41332) üzenetére


marinea2
addikt

SSD vel csak a betöltés lesz gyorsabb. fps- több nem lesz.

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41334) ZS3NI válasza Silvirenzo (#41332) üzenetére


ZS3NI
őstag

Csak betöltésnél érzékelhető.

IDDQD ( ͡° ͜ʖ ͡°)

(#41335) Sonja válasza marinea2 (#41333) üzenetére


Sonja
veterán

Ezt azért így nem mondanám. Van olyan játék, ami profitál, de csak a minimum fps lesz több, ami fontos lehet! Pár játékban tapasztaltam ezt (pl. Dio 3 ugyebár). :K

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41336) marinea2 válasza Sonja (#41335) üzenetére


marinea2
addikt

Dio3?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41337) Sonja válasza marinea2 (#41336) üzenetére


Sonja
veterán

Diablo 3 ;)

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41338) marinea2 válasza Sonja (#41337) üzenetére


marinea2
addikt

Ennél az egy játéknál mérhető a min fps növekedése?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41339) Sonja válasza marinea2 (#41338) üzenetére


Sonja
veterán

Volt több is, amit néztem. Hirtelen a Mafia 2 ugrik még be. Tesztek is voltak ilyenekről, pl. itt a Crysis min fps volt több. Sajnos csak úgy tudja meg az ember, ha megnézi az adott játékot.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#41340) bluyoo válasza =HG= (#41328) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem néztem ... legalábbis írás közben :DDD
"FM2-nél lehet többet dobna, mivel erősebb az IGPU." Meglehet , kíváncsi lennék rá én is mennyire válna be. Sok felhasználónál döcög még a program az Intel oldalon ....
"Lehet ki is próbálom ! " Hajrá! :)
Bár érdekes hogy pl. az Asus az FM2-es lapijaihoz nem biztosítja hiszen az Ivy Bridge lapjaihoz teljes támogatást biztosított , még a B75-ös lapokhoz is.
(#41329) hunkryo
Aida 64 de a CPU-z is megmutatja ...
(#41331) marinea2
Ok! "Lehet hogy 1156-os foglalatú" Remélem nem szí.ja meg a dolgot. Pelenkára spórolt. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41341) marinea2 válasza bluyoo (#41340) üzenetére


marinea2
addikt

Majd ma vagy holnap derül ki gondolom. Itt vette a PH-n? :)

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41342) bluyoo válasza MiklosSaS (#41330) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát nem egy kis darab az a hűtő az biztos. De ha nem férsz el jobb/bal pozicionálásban akkor szerintem fordítva sem sőt ahogy elnézem még rosszabb lenne a helyzet [link]. Egyáltalán meg lehet fordítani?
Mindenesetre normál jobb/bal pozicionálásban elfér a Sabertooth-on kép .
(#41341) marinea2
Mihelyst a postás csenget. :DDD Nem itt vette ... talán az apródon.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41343) marinea2 válasza bluyoo (#41342) üzenetére


marinea2
addikt

ÍÍÍ az nagyon lutri. Főleg hogy az apród tele van c........... fuj :S
Hát akkor sok sikert kívánok a barátodnak! :D :)

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41344) Szajo válasza bluyoo (#41340) üzenetére


Szajo
őstag

Köszi meglett, Single be volt át tettem Dual Channelbe :)

[ Szerkesztve ]

(#41345) Gubu0101 válasza bluyoo (#41342) üzenetére


Gubu0101
veterán

Ekkora ocsmány hűtőt :DDD

Ha már annyira tuningra adok akkor min víz hűtés.

Most is a kompakt vizes cuccokat nézem (H 100 stb)mivel kártyát nem akarom hűteni.

Bőven marad hely a ramoknak is,bármilyen méretűt is veszek.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41346) bluyoo válasza Gubu0101 (#41345) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Megeszi reggelire a H 100 -at ... :)
Vagy legalábbis nem nagyon marad alul .. nézőpont kérdése Thermalright Silver Arrow SB-E Extreme Review és valamivel olcsóbb mint a víz. És ugye a passzív hűtést a vizes rendszer esetében elfelejtheted (bár tuning alatt léggel is).
"Bőven marad hely a ramoknak is,bármilyen méretűt is veszek." Ez viszont 100%-ban igaz. :K
(#41344) hunkryo
Szívesen!
(#41343) marinea2
köszi a nevében is! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#41347) Gubu0101 válasza bluyoo (#41346) üzenetére


Gubu0101
veterán

H szériàt nem is nagyon ajánlottàk azt példànak hoztam föl de van több tipus pl a zalman is gyárt.

Persze érdemes körbe nézni mik a lehetőségek meg ha lenne itthon egy profi léghűtőm akkor nyilván nem dobnám ki a pénzem vízre,de mivel nincs így van választàsi lehetőségem :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#41348) bluyoo válasza Gubu0101 (#41347) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nézegettem én is (nem a mostani configomhoz) a kompakt szettek sem olcsók (és ált. nincs akkora teljesítményük) ha meg külön rakod össze egy kisebb vagyon és szakértelmet is igényel. Szóval jóval egyszerűbb/olcsóbb egy normális léghűtést alkalmazni normál tuninghoz. Pl. Alpenföhn K2 -t 19K-ért .....

Bazinga!

(#41349) marinea2


marinea2
addikt

AsRock z77 extreme 3 és 4 között mi a különbség?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#41350) bluyoo válasza marinea2 (#41349) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A neve! :DDD
Z77 Extreme4 , Z77 Extreme3
Végül is kicsivel rosszabb az Extr.3 szinte minden téren ... kb annyival amennyivel olcsóbb.

Bazinga!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.