Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41501) Locutus válasza Dyno (#41497) üzenetére


Locutus
veterán

A tagan easycon 1 széria volt, amiből volt néhány embernek gondja. Mondj egy olyan tápot ebből a kategóriából, amivel soha senkinek nem volt gondja?
No és mire fel általánosítasz 1 széria alapján az összes 50 féle taganra? Még az előbb linkelt hozzászólásban is leírták, hogy topower és topower között is vannak különbségek. Ennyi erővel fos az összes Corsair is, mert néhány embernek gondja akadt vele...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#41502) 14adam válasza Dyno (#41497) üzenetére


14adam
addikt

Készült néhány Enhance belü tanga is,de ha jól tudom csak 3-4 fajta

XP NINJA: ha valóban sx akkor az jó,mert Fsp bél van benne,de ha nincs ráírva ilyen akkor nehogy megvedd.De ár/érték arányba nagyon rossz,ha jól emlékszek rá akkor egy 400-as belső van benne

Tothgera30: Bűn lenne megvenni,nagyon rossz.Egy kis Hkc bemutató

[ Szerkesztve ]

(#41503) abéla


abéla
senior tag

No megrendeltem a vx550-t, lassan megjön (hiába, messze van a civilizáció :) ), köszönöm a segítségeteket, mellé lesz egy 4890oc, azzal biztos nem lesz gond.
Bár ezt érdemes megnézni, a 12v-os ágon egész szép értékeket le tud rántani egy tuningosabb 4890, olyannyira, hogy olvasgatva a vga topikjában, bizony néha kevés a jó nevű, ámbár a 12v-os ágon csak 18-20(22)A-t leadó táp (pl Fsp BS II 400), azért erre érdemes tápajánlatoknál figyelni...

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41504) Dyno válasza Locutus (#41501) üzenetére


Dyno
veterán

Maradjunk annyiban hogy a korábbi taganban az 01-esekben is ezek a belek voltak, ugyan ugy tl494-es csippel, ami mindent megmagyarázz, az Easycon meg már ujabb azoknál is ugyan ugy Topower bélel.De én itt lezártam a marketing az marketing.

Corsairra hülye példát hoztál, mert alapjában véve egy baromi jó bélel felszerelt táp, az már egy másik dolog hogy a ventikkel gond van....de ettől elvonatkozva egy modern erős biztonságos bél nem hiába Seasonic.És itt pont, szerinted jó, szerintem meg szar, többet fogok hinni nem egy olyan műszerésznek aki már több darabot javított és miután fellelte hoyg egyáltalán miket dobáltak bele, minthogy egy tesztben jó eredményt ért el...mikor a legtöbb tápos tesztbe még szét se szedik a tápokat, megkérdezném akkor én, hogy az milyen teszt?!
És alapjában véve itt aza gond, hogy már szétszedett állapotban megondták róla, hogy ez bizony nem minőség...
Tagan is észbe kapott Enhancetól emg az Imperviotol veszi a Superrockokba a belet....szakítva a topowerrel...

(#41503) abéla: Hát igen kevés lehet egy BS2 400W-os főleg ha van egy jó kis quadunk és még emgis húzzuk kicsit, egyben még van egy 4-5db hdd-énk, bizony prime95stressz+furmark alatt kevés lehet...

[ Szerkesztve ]

(#41505) Tothgera30 válasza 14adam (#41502) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem, de nekem egy tesztelős próbát lehet megér :B !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41506) 14adam válasza Tothgera30 (#41505) üzenetére


14adam
addikt

ha azt akarod,hogy kifingassa a géped akkor hajrá... :W

(#41507) D1Rect


D1Rect
félisten

Sziasztok!
Tájékozódás képpen melyik a leghalkabb 600W körüli táp?
Seasonicot itthon nem forgalmaz senki?
A 87+-os Enermaxok/Seasonicok kaphatóak már valahol?

(#41508) 14adam válasza D1Rect (#41507) üzenetére


14adam
addikt

Sajnos még külföldön is alig lehet beszerezni az Enermax 87+-os csodáit.
Enermax pro vagy modu 82+ 625-ös a leghalkabb a piacon amit belehet szerezni,vagy lehet,hogy a Enermax Revolution megelőzi de annak meg 850w a minimum tápja.

Enermax halkabb mint a Seasonic.De mihez kell ekkora erő?

(#41509) Dyno válasza D1Rect (#41507) üzenetére


Dyno
veterán

Nem nagyon vannak még az SS-ek emg az Enermax, esetleg Oliverdát megkérdezheted, hogy neki hnnan sikerült gold SS-t szerezni.

[ Szerkesztve ]

(#41510) Tothgera30 válasza 14adam (#41506) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor hasonlóan olcsó moduláris tápok közül mit ajánlasz?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41511) abéla válasza Dyno (#41504) üzenetére


abéla
senior tag

Én konkrétan csak a vga 12v-on felvett A értékeire hívtam fel a figyelmet, ami nyílván nem független az egész rendszertől, de ha egy toxic 100%loadnál kivesz 26A-t, nem biztos, hogy nyugodt lennék egy 18A-t leadni képes táppal, nem is értem, miért kell egy élesen határon járatott tápot erőltetni, pörög ezzerel a venti, fűt a táp, szárad a kondi...
mod: persze egy erősebb (500-600w) tápnál az 12v ág terhelése gondolom szépen eloszlik a több kisebb A-s ágakon is.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41512) 14adam válasza Tothgera30 (#41510) üzenetére


14adam
addikt

Kicsit többe kerül,de ez sokkal jobb. Fsp Everest 500 vagy 400,de ezek most nagyon hiánycikkek mert mindenki őket veszi

abéla: egy teszt.meg még tudnák jópár tesztet mutatni ahol 300 körül zabált a gépezet.

[ Szerkesztve ]

(#41513) Tothgera30 válasza 14adam (#41512) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Hát igen, FSP az nagyon favorit ;) !

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41514) D1Rect válasza 14adam (#41508) üzenetére


D1Rect
félisten

CrossfireX-hez, hosszútávra. Ahogy számoltam olyan ~400W körül fogyasztana a rendszer 2db 4850-el, de később(~1év) cserélve lennének 4890-ekre. Számolva a táp öregedésével, a 600W-os kategóriát céloztam be.

(#41509) Dyno: Oliverdának a neweggről van...

[ Szerkesztve ]

(#41515) Dyno válasza abéla (#41511) üzenetére


Dyno
veterán

26A-t nem fog kivenni.....azért gondolkozzunk már egy kicsikét 26*12=312W, nem kell tulzásokba esni, azt meg jó párszor átbeszéltük hogy inkább használok egy tápot loadon 70-80%-on rendes hatásfokkal idle pedig 25-40%-ban ahol még mindig rendes hatásfokot mutat fel, ellenben egy túlméretezettet ami loadon 50-60% ha kivan egyáltalán használva, idleben pedig 20% kihasználtság alá is bemész vele tehát ott már rohadtul romlik még a legjobb tápok hatásfoka is.

ui:de szerintem ne kezdjük el újra, nem abból kell kiindulni ogy hány A-t ír a vg dobozra a gyártó, emrt általában annyikat írnak, amit az egész rendszer fogyaszt, esetedben 26A, nem hiába készült most a ph-s teszt elkéne olvasni, ja és ott is konnektor felőli értékek vannak tehát az esetek többségében .75 körül be is kell szorozni, mivel azok a tápok is csak nagyon ideális terhelésnél képesek elérni a 80%-os hatásfokot.

(#41514) D1Rect : Kicsit már olyasmi a helyzet amihez már nem is ajánlanánk 400W-os tápot, mert ugye quad húzva plusz 4850cf, 4890 teljesen más tészta, csak mindig és mindig újra lefutjuk azokat a köröket a helyett hogy utánanéznének a dolgoknak.

(#41509) Dyno: Oliverdának a neweggről van...

Akkor passzolom.

[ Szerkesztve ]

(#41516) 14adam válasza Tothgera30 (#41513) üzenetére


14adam
addikt

ajálhatok neked Enermax modu 525-öt is,csak amikor meglátnád az árát akkor tényleg azt mondanád,hogy marad az Fsp :)

D1Rect: így már érthető

[ Szerkesztve ]

(#41517) Tothgera30 válasza 14adam (#41516) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Tudom az árát! Igazából a Corsair HX 620-at akartam megvenni, de most nem úgy állok anyagilag, tehát vagy halasztást kell beiktatni, vagy olcsóbbat venni!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41518) 14adam válasza Tothgera30 (#41517) üzenetére


14adam
addikt

vagy csak nemkell olyan nagy teljesítményűt.milyen géphez lenne?mert a mostani gépedhez még egy 400-as táp is túl lenne méretezve

[ Szerkesztve ]

(#41519) Tothgera30 válasza 14adam (#41518) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Gigabyte 790, Phenom 2 965BE, Kingston 2*2Gb DDR3, Geforce 275/Ati 5850 (majd eldől), WD 500Gb, Nec odd.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41520) 14adam válasza Tothgera30 (#41519) üzenetére


14adam
addikt

5850 fogyasztása kb a 4870-ével ér fel,Tehát ennek sose fog kelleni 600+ még az 500 is sok neki.Húzott quad+5850 evett 228w-t

(#41521) Zolás válasza Dyno (#41463) üzenetére


Zolás
addikt

Ennek azok a gépépítők örülnek akik szeretik tisztán tartani a gépüket. Minden csatit lehúzol kiveszed a tápot és kompresszorral vagy bármi egyébbel kifújod. Nem kell hozzá megbontanod a kábelrendezésedet vagy bármi egyebet.
Ha ebből a szempontból is nézed akkor ötletes és hasznos.
Esetleg ha elromlik és havernak is ilyen van marha gyorsan tápot tudsz cserélni hogy megnézd az-e a baj :DDD

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41522) Tothgera30 válasza 14adam (#41520) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Akkor az 500-as Everest elég neki, vagy a HX520!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41523) abéla válasza Dyno (#41515) üzenetére


abéla
senior tag

Oké, oké, nem kell felkapni a vizet. Természetesen elolvastam a ph-s cikket, meg sok minden mást is mellé és elméletben tényleg minden úgy van ahogy leírtad, csak a gond ott kezdődik, amikor a user a 2-3k-val kevesebbért megvett táp esetén szembesül a ténnyel, hogy a BS 400-as vagy a cx400-as lehet mégsem elég neki...
Mert mi áll az egyik oldalon: néhány (ált 2-4) ezer ft-tal nagyobb kiadás, meg 1-2% hatásfok veszteség (~5w :F ), cserébe halkabb és kevésbé terhelő üzemeltetés;
a másikon a levezetett, pontosan kiszámított, a hozzáértők tudását és tájékozottságát csillogtató érvelések, amikben általában igazuk is van (egészen odáig amíg ki nem derül, hogy nincs :) ).
Szval nem értem miért kell ennyire erőltetni ezt a jóleszaz minimumot, amikor pici pézé ki lehet váltani az ehhez fűződő aggodalmakat, amlyek igaz sok esetben alaptalanok, de ha már egy esetben nem az (márpedig elő-elő fordulnak esetek, amikor bizony kevés az ajánlott psu, csak ciki ha ez otthon, empírikus formában bukik ki) érdemes elgondolkodni, nem kellene-e kicsit (csak kicsikét :) ) feljebb tolni a határt.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41524) 14adam válasza Tothgera30 (#41522) üzenetére


14adam
addikt

Én inkább az Fsp-t ajánlanám.Hx-ról ezt érdemes tudni

(#41525) D1Rect válasza 14adam (#41524) üzenetére


D1Rect
félisten

Már nem azért, de 1 rossz táp nem a világvége...

mod: hű b+ de drágák az enermaxok...

[ Szerkesztve ]

(#41526) 14adam válasza D1Rect (#41525) üzenetére


14adam
addikt

ajánlom,hogy a Corsair-es topickba nézz be.De erről nem szeretnék megint vitázni

(#41527) abéla válasza 14adam (#41526) üzenetére


abéla
senior tag

A teljesség kedvért tegyük hozzá: az enermaxosat se hagyja ki :D .

hootka!

(#41528) D1Rect válasza 14adam (#41526) üzenetére


D1Rect
félisten

Megint? :D

(#41529) 14adam válasza D1Rect (#41528) üzenetére


14adam
addikt

Már jó párszor vitáztunk erről lsc-vel is,meg még néhány emberrel

[ Szerkesztve ]

(#41530) D1Rect válasza 14adam (#41529) üzenetére


D1Rect
félisten

Értem. :)

Közben nézegettem, de k. drágák az enermaxok.
Egyébként milyen bél van az enermax tápokban?

[ Szerkesztve ]

(#41531) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok

Szeretném a segítségeteket kérni. Van nekem jelenleg egy Chieftec 450W GPS-450AA tápom a profilomban szereplő konfighoz. Az a gondom vele, hogy mielőtt megvettem(lassan 3 éve), azt hallottam, hogy ez egy jó, megbízható, csendes táp. Tényleg szinte semmi gondom vele, csakhogy ez minden, csak nem csendes. :O

Számítógép bekapcsolásakor halk, de 3 perc elteltével rákapcsol és a gép üres járatában is zavaróan morajlik a ventillátor. Azt meg el se merem mondani terhelés alatt meg kifejezetten erősen hallani a motorhangot meg a szélzajt!

Mostmár arra jutottam, hogy lecserélem, mert a hang szempontjából messze a leggyengébb láncszem.

Értelem szerűen olyan tápok ajánljatát várom ami 450W körül van és baromira HALK még terhelés alatt is.

Nem tehetek róla, irritál mindenféle hang ami a gépből jön. :)

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41532) 14adam válasza D1Rect (#41530) üzenetére


14adam
addikt

Enermax

wolfman: Enermax pro 425 vagy ha van légmozgás a házba akkor Fsp Zen 400

(#41533) kbalazsa válasza Dyno (#41413) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Volt olyan szerencsém, hogy kaptam ingyen kipróbálásra egy FSP500-60GLN tápot. Beszereltem, kipróbáltam, kiméregettem. Az első próba az volt, hogy kihúztam a tápot a szünetmentesből... tökéletesen ment tovább a gép, tehát megfelel a fő kritériumnak.

A második próba az volt, hogy kiméregettem a fogyasztást többféle alkalmazáskombináció mellett és itt is kellemes meglepetések értek; pár %-al jobb hatásfokúnak mutatkozik mint a régi (Chieftec GPS550 AB A).

Mért adatok:
Alkalmazás..........................Chieftec...............FSP
2D alap (Win7 Aero).............110W...................105W
3D Furmark Stress...............240-250W.............220-240W
3D Furmark + Prime95..........270-280W............260-275W
2D Prime95..........................160W..................154W
3D Dragon Age.....................200-215W............196-210W

Most már csak stabilitást kell tesztelni, s ha azon is átmegy, akkor ő lesz a nyertes.

:R

[ Szerkesztve ]

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#41534) D1Rect válasza 14adam (#41532) üzenetére


D1Rect
félisten

Saját belük van? Nice.
Igazából nem akarom magam kiművelni tápokból. :B

(#41535) Zolás válasza kbalazsa (#41533) üzenetére


Zolás
addikt

Nem akarok kötözködni de ha a tápot kihuzod a szüntementesből akkor honnan kapott áramot a táp? Nem az áramot huztad le a szünetmentesből hogy megy-e a táp a szünetmentessel?
Ja egyébként ha nem szereti a szünetmentes a tápot és forditva általában be sem kapcsol a géped. :R

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41536) kbalazsa válasza Zolás (#41535) üzenetére


kbalazsa
senior tag

A táp kihúzása a szünetmentesből = A szünetmentes tápját kihúzni. Oké, lehetett volna másként is fogalmazni na :B

Igen, a Chieftec táppal bekapcsolni sem volt hajlandó a gép, de bízván az itteniek szakértelmében (mivel itt azt írták, hogy az FSP-vel majd jól megy minden), egyből a közepébe vágtam bele: kihúztam a tápkábelt (a szünetmentesét) és lőn öröm és boldogság :C

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#41537) Zolás válasza kbalazsa (#41536) üzenetére


Zolás
addikt

Oké oké csak hirtelen szemet szúrt hogy kihuztad a tápot és megy a gép :DDD Már kezdtem gondolkozni hogy ilyen táp kell vazze ez megy áram nélkül is ;]

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#41538) agemate


agemate
addikt

Az "Azonnali kérdések órája" topikban javasolták, hogy tegyem fel itt is a kérdéseimet, mert lehet, hogy táp problémám van:

Kérdés #1:[link]
Kérdés #2:[link]

A táp 2009 novemberében vásárolt.
Még annyi, hogy a táp nagy terhelés alatt sem fúj meleget és venti sem pörög fel nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#41539) abéla válasza wolfman (#41531) üzenetére


abéla
senior tag

Én kicsréltem egy jófajta (AC, Zalman stb) 12cm-es ventire, csak le kell húzni, semmi forrasztás, azóta alig van hangja (ez kb 1 éve volt), a konfigomat így húzta, melegedést sajna C° -ban nem tudok mondani, szubjektív teszttel (kéz :) ) nem éreztem melegebbnek. Arra figyelj, hogy közel azonos paraméterekkel bíró ventit vegyél (Amper, ford.sz), nehogy ne induljon vagy alacsonyabb rpm-en járjon.

hootka!

(#41540) abéla válasza agemate (#41538) üzenetére


abéla
senior tag

Eléggé tápgyanús a dolog, talán hasonló amit az imént vázoltam dyno-nak, túl nagy a 12v-os ág terhelése és lekapcsol a táp túláramvédelme.
mod: megoldás: próbáld ki nyagyobb 12v-os ágbéli terheléssel bíró táppal is (első körben csak kérd vlkitől kölcsön, lehet nem ez a gond), mivel a tied csak 14 és 15 A leadására képes 12v-on, az lehet nem elég.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41541) agemate válasza abéla (#41540) üzenetére


agemate
addikt

Értem. Kb mennyiért lehetne eladni a Chieftec-em? És milyet ajánlasz helyette? (későbbiekben lesz még+4gb ram és egy hd 5850-es meg még egy vinyó)

(#41542) abéla válasza agemate (#41541) üzenetére


abéla
senior tag

Olyan ~10k körül.
Az ajánlattal már csínján bánok :DDD , lévén hogy a 5850 minimálisan fogyaszt többet a mostaninál, a +4gb meg a 3,3v-os ágat terheli, a mostani terndnek megfelelően egy cx400 is elég lenne (12v-on 30a, 360w), ha van cash, biztosra menve egy enermax pro82+ 425 (12v-on 22a, össz: 396) csak ez kicsit drága, ezért a pénzél majd' corsair vx550-et kapsz, ami 12v-on 41a-t ad le 492w mellett, igaz kicsit hangosabb, de tartósabb is (legalábbis úgy néz ki). Jó lenne még az FSP everestje, csak azt nem lehet kapni, esetleg fsp Bluestorm 500 II, de ezt inkább ne. A corsair vx450(12v: 33a, 396w) is jó lenne, de némelyik csúnya véget ért, meg melegedett, bár nálad ezen a teljesítményen nem hiszem hogy gond lenne.
Szumma-szummárum: kicsi pénz: cx400 (esetleg vx450), vadássz olcsóbb enermax pr82 425-öt(leginkább ajánlott), ha több pénz: vx550.

hootka!

(#41543) abéla válasza agemate (#41541) üzenetére


abéla
senior tag

Khmm, de azért először teszteld le, mielőtt megvennéd, lehet csak a tápnak van vlmi baja(vagy vlmi másnak, szval a differenciál-diagnózis nem árt :) ), az meg gari...

hootka!

(#41544) agemate válasza abéla (#41542) üzenetére


agemate
addikt

Köszi!
Nagyon CX400-at sem láttam sehol.
Esetleg egy Giga superb 460?

(#41545) abéla válasza agemate (#41544) üzenetére


abéla
senior tag

Hát ha a chief 12V-os terhelhetőséggel vannak a gondok, akkor ezzel is lesznek, hisz ugyanannyi az értéke (14 és 15 A) és igaz a superb fsp belülről, de nem a legkorszerűbb, gyakorlatilag a 450chief (delta belső, ez sem volt rossz anno) olcsóbb és (talán) halkabb alternatívája azonos teljesítmény szegmensben, szval esetedben, ha tápproblémád van, nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41546) agemate válasza abéla (#41545) üzenetére


agemate
addikt

Akkor marad a CX400, esetleg HX400-ast érdemes a moduláris kialakítása miatt?

(#41547) abéla válasza agemate (#41544) üzenetére


abéla
senior tag

de basszus, eladod a chif-et (hisz garanciális, szinte új), hozzácsapsz 10k-t oszt ott a megoldás...sok-sok évre. Egy vga-ra klasszisokkal többet költünk és gyakrabban(és elmondhatjuk ezt szinte mindegyik komponensről), ezt meg megveszed és ha jót veszel, tényleg évekig nincs gond, szóval sztem ne ezen akarj takarékoskodni.

hootka!

(#41548) Dyno válasza abéla (#41523) üzenetére


Dyno
veterán

Jó azt gondolsz amit akarsz, egyenlőre a tesztek, fogyasztási adatok azt mutatják, hogy elég a 400-as és még tartalék is marad, benne de olvasd át az ottani hsz.-ket a teszt alatt, jó páran jöttek ugyan ezzel nagy meggyőzhetetlenséggel, én nem foglak meggyőzni de azt meg nem fogom eltűrni hogy baromságokat írj, mert ha egyszerűen 300W-al beéri a rendszer nem fog 26A-t kérni az idióta 4890ócé, de ha már ennyire tudod mért gondolod végig hogy a 312W-t hogy hűtenéd el????????
[link]
Fogyasztási adatok konnektőr felől, hol van ez a táp felőli 400 közelében?Sehol, jó 140W-al alul marad....
Továbbra is egy normális legalább 16A-es ággal rendelkező névleges 400W teljesítményű táp bőven elég egy quad(tuning is fesz emelés nélkül) és 4890oc vagy gtx280 alá(szemléltetve hogy ezek a legnagyobb fogyasztású egy gpus kártyák)+3-4hdd.És továbbá szemléltetik a tesztek hogy mi a minimum na nem a cx400, messze nem mondju egy 300-as pnf(mert ennek attól függetlenül terhelhetőek az ágai)
Az meg aki ráítja a dobozra hogy 26A, az csak marketing, de ezt is milioszor elmagyaráztuk, de tudod dőljetek be, nem az én pénztálcámnak fáj, de ettől függetlenül nem fogok +200w-el nagyobb tápot ajánlani....
(#41538) agemate: Ha cpu-dat tuningolod vedd visszább, a tápod 14A-es ága tuningkor kevés lehet.

(#41547) abéla :
oda is kevés a cx400 meg nagyon lelenne terhelve mi? :K
(#41519) Tothgera30 : Minek neked ekkora táp? :U

most már emgértem miért hagyta itt mindenki ezt a topikot....

[ Szerkesztve ]

(#41549) agemate válasza Dyno (#41548) üzenetére


agemate
addikt

Nincs tuningolva a proci. Minden alap órajelen és alapfeszen megy.

Abéla: Egyszerűen nincs keretem nagyobb tápra.

(#41550) abéla válasza agemate (#41546) üzenetére


abéla
senior tag

Hx-ből legkisebb a 450, ami ugyanaz, mint a vx450, csak épp 5k-val kerül többe.
Sztem ezen a szinten enermax vagy vx550, a modularitás pedig szvsz nem ér annyit, amenyit elkérnek érte, azért az árkülönbözetért egyel nagyobb kategóriát veszel.
De mint mondtam előtte diff.diagnosztika, teszteld le, derítsd ki, mi a probléma, mielőtt megoldanád :K ; 1st táp, majd mobo, ramok, vga, egyéb egzotikumok, lehetőleg külön-külön, azért derüljön ki, mi a gebasz...

hootka!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.