Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#41351) Tothgera30 válasza sagit (#41348) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...vagy olcsóbban egy 350-es FSP...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41352) 14adam válasza kbalazsa (#41347) üzenetére


14adam
addikt

Nem Hpc?mert ha az akkor abba Sirtec bél van a Gps-be meg egy Delda,mind a kettő jó,csak már elég régiek

Tothgera30: egy passzív tápot nézett ki,tehát mindenféle képpen nagyon halk táp kell, Enermax

[ Szerkesztve ]

(#41353) Ribi válasza Tothgera30 (#41351) üzenetére


Ribi
nagyúr

350 fsp szerintem nem a halkságról híres.

(#41354) bonat válasza abéla (#41345) üzenetére


bonat
senior tag

nah...1 h-át nyomtam a COD MW2-őt.....
-melegebb lett a táp teteje, de nem forró..ez kb 350W aktív terhelés volt 1 h-n keresztül....
-úgyhogy nálam nem melegszik a TX650.....szépen el van....

[ Szerkesztve ]

(#41355) sagit válasza 14adam (#41352) üzenetére


sagit
addikt

igen igen passzívot, de az enermax szerintem/szerinte kicsit drágácska... halkabb annyival a corsair-nál hogy kb 6-7k-val drágább legyen ?

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41356) lsc válasza Dyno (#41343) üzenetére


lsc
nagyúr

Nem csak neked.
A tökéletes enermax :[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link],[link].
Zizeg, bedöglik, leég a tápkábel, alacsony fordulaton megy a venti, átmelegíti a házat. Megnéztem többször, nem a corsair topicban voltam.

Az élet kegyetlen .

(#41357) 14adam válasza sagit (#41355) üzenetére


14adam
addikt

Véleményekre alapozva,igen.Eddig olyan ritka volt a hibás Enermax táp mint a fehér holló,de Corsair-ből már elég sokat halottunk ami meghalt

Na hoppácska,Lsc linkelt néhány meghalt Enermax-ot :Y De Corsar-nál is rengeteg rossz táp készült,ezzel most nem azt akarom mondani,hogy szar,csak amennyi hibásról olvastam nemszeretem ajánlani

[ Szerkesztve ]

(#41358) Tristis válasza sagit (#41355) üzenetére


Tristis
őstag

Attól függ minden, hogy mennyit megy a gép. Ha keveset, akkor elég a kis fsp, bár van egy teszt a ph-n és elég alacsony a hatásfoka. Az fsp400/gigabyte 460-as jobb hatásfokú, a Corsair pedig mind a két értékben mégjobb. Az ár/érték arány mind a három tápnál kiváló, itt szerintem alapvetően a használat ideje dönt, illetve kinek mi a hangos...

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#41359) Tothgera30 válasza Ribi (#41353) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...csak olcsó...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#41360) lsc válasza 14adam (#41357) üzenetére


lsc
nagyúr

Szürkül az a holló, ráadásul nagyon sokan vettek corsairt, az enermax az árazása miatt nem annyira elterjedt szerintem.

Az első 200 hsz-t már nem néztem, meguntam.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41361) sagit válasza 14adam (#41357) üzenetére


sagit
addikt

ahham, a mostani codegány-nál sokkal jobb az a crosair is azért :B
majd akkor eldönti hogy megéri-e neki az a +4-5-6k

Tristis:annyira legyen halk amennyire csak lehet de 16k nál többet nem akar költeni...

a gépe egy régi s754-es konfig sempronnal szóval bazi keveset eszik elvileg... nem is csinál vele mást csak netezik és nagyon sokat seedel... a többi alkatrésze jó halk, a táp is az volt csak a venti megadta magát...

most gondolta hogy vesz valami jó és nagyon halkat :D

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41362) Tristis válasza sagit (#41361) üzenetére


Tristis
őstag

Gondolom ha 7/24-be megy a gép, akkor a hatásfoka okán is jó választás a corsair. Alacsony terhelésen 16-18 decibelt mutatott a Corsair a teszteken, amit olvastam...

szerk.: persze érdemes neked is utána olvasni, hátha én nem voltam elég körültekintő, de a fórumon is sokan mondták ezt a jószágot nekem tanácsként.

[ Szerkesztve ]

Ami az unverzumnak Chuck Norris, az az NBA-nek Török Péter.

(#41363) sagit válasza Tristis (#41362) üzenetére


sagit
addikt

igen, kb 7/24-ben megy a gép...

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#41364) 14adam válasza sagit (#41361) üzenetére


14adam
addikt

16K körül az a legjobb választás

(#41365) Qru


Qru
MODERÁTOR

Tápokból miért nem gyártanak szilárd-elektrolitos kondisakat?
(Tudom nem teljesen on, de...)

#nincsbennetarcsi

(#41366) 14adam válasza Qru (#41365) üzenetére


14adam
addikt

Enermax modu87+-ba már az van,vagyis csak itt-ott.De már kezdenek divatba jönni

(#41367) kbalazsa válasza 14adam (#41352) üzenetére


kbalazsa
senior tag

De HPC, elírtam, köszi! Az a gond, hogy ha bemegyek a környékbéli boltokban ezekkel találkoztam csak + néhány extragagyi darabbal, így nem igazán tudom mit is vegyek :F

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#41368) Dyno válasza bonat (#41354) üzenetére


Dyno
veterán

Hol fogyaszt a géped 350W-t???Jó ha 220W-t tápfelől.

(#41356) lsc: És tett kárt a gépbe?Mert itt egy ké Corsairról már esett szó hogy elvitt alaplapot...de én egy szóval nem mondtam hogy enermax nem döglik be, nekem is volt régebben egy fma2-es 350W-os bedöglött a ventije 2után, kicseréltem, emrt elötte szartam kitakarrítani.sőt elkezdett ciceregni, aztán a tekercseket kicseréltettem emg egy két kondik és újra kuss lett.

(#41360) lsc : Olcsóbb a corsair, de én em tartom jobbnak, nekem a corsair cicergett, aztá kiderült hogy nem a vga-m vrmje miatt mert 5 féle kártya volt alatta, valamlyik félkegyelmű azt is írta nincs leterhelve, 4890 volt alatta, levolt terhelve rendesen még is cicerget.Nekem mióta kikerült a gépemből kicsit hűvősebb, tehát most akkor nekem jó volt??Mások is panaszkodnak és nem csak itt ph-n, külföldi fórumokon is.mindegy.

(#41365) Qru: eszeveszettül drága lenne.idővel a kimeneti körre szerintem aok fognak kerülni főleg prémium tápoknál, de bemenetre kétlem...

[ Szerkesztve ]

(#41369) 14adam válasza kbalazsa (#41367) üzenetére


14adam
addikt

Elmélkedés a sirtec és a delta belsőkről.Igazándiból tökmindegy,hogy melyiket veszed meg,kb egy szinten van a két gyártó minőségbe

(#41370) Dyno válasza 14adam (#41369) üzenetére


Dyno
veterán

Minőségben valóban, sőt én a Sirtecet többre tartom, de ne feledjük hogy ha hpc-420-302df-t vesz, annak gyengus a 12V-os ága, tehát írja le a pontos típust nehogy rossul járjon vele.

(#41371) Qru válasza Dyno (#41368) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

+14adam: :R

Csodálkoztam is volna ha még csak nekem jutott volna ez eszembe. :D

mod:

Nekem nem cicereg a TX650 de melegszik rendesen. Amúgy elégedett vagyok vele teljesen. Noha nem tagadom (és botorság is lenne részemről), hogy Enermax jobb tápokat csinál a felső kategóriában.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#41372) fagy53 válasza Qru (#41365) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az igazán jóminőségű elektrolit kondi 400V és többszáz mikroF kapacitással így is drága, de ugyanez szilárd dielektrikummal ennél sokkal drágább lenne. Láthatóan csak a drága tápok engedhetik meg ezt a luxust és inkább a szekunder, alacsonyfeszültségű oldalon alkalmazzák.

(#41373) Qru válasza fagy53 (#41372) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ettől csak az élettartam nő vagy a feszeket is stabilabban adja/adná?

#nincsbennetarcsi

(#41374) lsc válasza Dyno (#41368) üzenetére


lsc
nagyúr

Ha végigolvasod a linkeket melegszik, cicereg, lassú a venti.Olvastam régi hszed, nemrég még a seasonic jobb volt mint a cwt, már nem az, pedig tudtommal nem változott semmi. Nehogy egy év múlva az enermaxnál kelljen magyarázkodni. Azt meg már többször írtam hogy a szó esett az egy tág fogalom, ha most ide beírom hogy a haveromnál vitte a lapot meg a videokártyát holnap már tényként hivatkoznak rá, ennyit a fórumokról.

Az élet kegyetlen .

(#41375) kbalazsa válasza Dyno (#41370) üzenetére


kbalazsa
senior tag

Ok, a pontos típus, amire gondoltam: CHP-500A 500W

Ez nincs ebben az intervallumban és remélhetőleg megoldás erre a problémára, továbbá remek utódja a jelenlegi tápomnak és tán a hatásfoka sem rossz.

Az elvileg és a gyakorlatilag közt nincs különbség ... elvileg.

(#41376) Dyno válasza lsc (#41374) üzenetére


Dyno
veterán

CWT-t nem tartom jobbnak, de itt az alapvető kérdés a vx550<->tx650 volt a kérdés egy olyan fogyasztású gépe ami alá tökéletes lett volna egy vx450 is, ezért, inkább vx550-re mondtam hogy jobb, de nem hiába írtam hogy várja meg mások véleményt, tehát megjöttetek, tx650 akkor vegye azt.Én magamnak a vx550-t venném, mert ott a venti idejében fel kapcsol, én ezt hosszabb távon jobbnak tartom, de akkor kövezzetek meg elnézést kérek, vegye meg a tx650-t.
Itt alapvetően nem a seasonic<->cwt volt a nagy dilemma........meg akkor korábban sem írtam volna hogy a pc power & cooling tápot mennyire szeretnék, hogy mennyire kivánatos, pedig a corsair által használt ss bél van benne.

hogy a haveromnál vitte a lapot meg a videokártyát holnap már tényként hivatkoznak rá, ennyit a fórumokról.

Ebben igazad van.Én nekem stol írta anno hogy ugya nem kapcsol be a rövidzár védelem mikor az utolsó periféria csatin zárlatot szimulál, oké mondtatnánk hogy nincs jelentősége, de nem érg volt egy szerencsétlenül járt fórumtárs akinek szét is égett a kábel és a vinyója is megolvadt, igaz lehetett a vinyó a ludas, na de akkor is kikellett volna kapcsolnia magát a tápnak.

(#41375) kbalazsa : utána nézek mi van benne, de első tippem Sirtec.Rosszul nem jársz vele.
Amúgy webshop nem játszik?iponnak is vana sszem garancia futárja.

[ Szerkesztve ]

(#41377) abéla válasza lsc (#41374) üzenetére


abéla
senior tag

Hehe, még a végén igazam lesz, mármint a halk tápok megdöglését illetően (pedig komolyan nem szerettem volna, én inkább az emberi tényezőre gyanakodtam)...
Nna egyébként erről beszéltem, nehéz objektív döntést hozni a témában pont a fórum és annak világa sajtságai miatt...ehh, a picsába vx550 lesz me' szép a színe :DDD

hootka!

(#41378) lsc válasza Dyno (#41376) üzenetére


lsc
nagyúr

Látom nem olvastad végig [link], nem megégett mint az említett corsairnál /láttam a fotókat is/, végigégett, akkor az lekapcsolt szerinted ?
Utoljára, nehogy egy év múlva az enermaxokról kelljen magyarázkodni, nem nagyon elterjedt táp, ahhoz képest azért van vele mindenféle gond.

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#41379) Dyno válasza lsc (#41378) üzenetére


Dyno
veterán

REdnben, annyit mondok ne legyen igazad.Égésre meg csak annyit hogy fura dolog aminek nem szabadott volna bekövetkeznie, szvsz 1:1.....na de vége itt befejeztem, ha még lesz valami gondod írj nyugodtan szívesen fogadoma kritikákat. :)

[ Szerkesztve ]

(#41380) bonat válasza Dyno (#41368) üzenetére


bonat
senior tag

ezt már múltkor megbeszéltük :DD :DD
1. mérés
2. konfig
mostmár TX650-el

(#41381) Dr.Én válasza abéla (#41377) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hát nekem meg a pénz dönt :D
Most érdeklődtem meg hogy ahol szoktam vásrolni hogy enermax Modu 82+ 525 35000FT
Corsair VX 550 22000Ft megéri a ezt különbséget?
nem inkább bevállaom a VX 550-t lesz ami lesz....szerintem
(Miért nem akarok más honnan rendelni?mert ockodok a gariztatástol ha arra kerülne a sor)
Halkságban biztos az enermax jobb...

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#41382) Dyno válasza bonat (#41380) üzenetére


Dyno
veterán

De ez konektor felőli, szorozz be 0.82-vel majd mindjárt nem is lesz olyan sok...

(#41383) abéla


abéla
senior tag

Akkor azért összefoglalva a feltárt eseteket :) elmondhatjuk: rejt némi kockázatot magában az, ha alapon is alacsony a venti rpm-e (400-600), főleg ha későn is kezd felpörögni (kb max teljesítmény felétől vagy efölött) és sajna gyártótól függetlenül áll ez a tény, legalábbis az eddig megjelent típusok esetében.
Ennek fényében a ph-s tesztelések során sem ártana bevezetni a teljesítmény/C°/RPM mérési metódust.

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41384) vzsryl válasza bonat (#41380) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem beszéltük meg, mert az akkori hsz-ból csak a kérdésekre figyeltél, és nem a lényegre. Tehát megint bemásolom a lényeget:

"Ha csak a gép, akkor a tápod hatásfokával (kb. 70%) szorozni kell az értékeket.
Vegyük a legtöbbet fogyasztót, COD MW2: 350*0,7=245W
Tehát a legdurvább igénybevételnél is 250W alatt maradt a gép fogyasztása.
"

Akkor még nem 80+-os tápod volt, ha jól emlékszem, azért is számoltam 70%-os hatásfokkal.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41385) bonat válasza Dyno (#41382) üzenetére


bonat
senior tag

:))
oké..nem vitázom :DD

[ Szerkesztve ]

(#41386) abéla válasza bonat (#41385) üzenetére


abéla
senior tag

Kellemest a hasznossal...télen kevesebb a gázszámla :D

hootka!

(#41387) bonat válasza abéla (#41386) üzenetére


bonat
senior tag

:DDD
nem is 350...hanem 310 az új tápnak köszönhetően :DD
de akkor is annyit fogyaszt az egész rendszer..mivel annyit zabál konnektorból....az lényegtelen most hogy 50-et meg elmelegít..de az is kell a működéshez

[ Szerkesztve ]

(#41388) abéla válasza Dr.Én (#41381) üzenetére


abéla
senior tag

Azért pro85+ 525-ös van 23k(persze ez lehet kamu)-27k-ért is, csak mert a modu párja ~ hx520.

bonat: és nem melegszik? milyen házban van?

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41389) Dyno válasza bonat (#41387) üzenetére


Dyno
veterán

DE nem a táptól kér annyit konfigod, 310*0,82=254,2W....és a tápodnak a teljesítménye úgy van megadva hogy mennyit tud a konfigodnak bocsáltani, nem hogy max 650W-t mutathat a fogyasztásmérő.

(#41390) Dr.Én válasza abéla (#41388) üzenetére


Dr.Én
veterán

azt nézegettem majdnem majdnem egy hónap mire megjön :((( annyit nem várok
végül is ha eladom a jelenlegi tápom akkor ugyan ott vagyok szinte mintha rendelnék Modu82+ 525W-t(számolok fuvar költséget is+1-2000ft) BP-ről
mert a mostani tápom 6000FT-ért tudom eladni kb, azét lennék ugyan ott

WOT: kissio

(#41391) bonat válasza Dyno (#41389) üzenetére


bonat
senior tag

nem..persze hogy nem ..ezt én tudom :))

abéla: ChieftecLCX-03 BBA
pontosan ilyen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41392) abéla válasza Dr.Én (#41390) üzenetére


abéla
senior tag

A lényeg, hogy valóban az enermaxok 10-20%-kal többe kerülnek (közel) azonos kategoriájú corsaireknél...

hootka!

(#41393) Dr.Én válasza abéla (#41392) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az lehet :) Asszem enermaxot rendelek, halk is, moduláris is :)
3 év gari is jó nekem....Ki tudja mi lesz 3 év mulva :DDD

WOT: kissio

(#41394) abéla válasza bonat (#41391) üzenetére


abéla
senior tag

Enyém is hasonló elrendezésű -egyébként egy régi szerverház- csak épp ez a gond, hogy ott csücsűl a (mostmár kevéssé, hála a mugen-nek) forró cpu felett egy hőerőmű, melyek azonos fázisban (ld. gééém) termelnek leginkább, bár van 6 venti huzatot csinálni, de mint mondtam a vx550 szép dizájnos, gusztusos oréndzs színekben pompázik (ami úgyis minnyá' divatba jön :DDD ) szval az lesz, nna (hacsak nem horkadnak fel vx550-sel pórúl járt tulajok és öntik ki bánatukat ide a fórumra :) ) ez esetben egy kispolszki-motort fogok beszerelni a gépbe, 18000watt talán elég lesz... :K

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41395) bonat válasza abéla (#41394) üzenetére


bonat
senior tag

te ittál amúgy most vmit? :DDD :DDD :DDD :DD

[ Szerkesztve ]

(#41396) abéla válasza Dr.Én (#41393) üzenetére


abéla
senior tag

mondjuk a konfigodnak elég egy pro82+ 385-ös is...
jja akkor lehet kell, főleg 2-3 év múlva ki tudja mi lesz, engem is hülyének néztek 4 éve amikor 450-es tápot vettem (bár 2k-val volt drágább a 400-nál), persze lehet jogosan :D mert csak most kell cserélni nagyobbra, de legalább nem a teljesítőképességének határán hajtottam és szerintem ez is szempont...

[ Szerkesztve ]

hootka!

(#41397) Dr.Én válasza abéla (#41396) üzenetére


Dr.Én
veterán

Az lehet, de konfig váltás következik a közel jövöben, azért veszem az 525-öst

WOT: kissio

(#41398) abéla válasza bonat (#41395) üzenetére


abéla
senior tag

Ha iszom, véresen komoly, szakmai szemponok alapján döntök... :DDD :DD

hootka!

(#41399) vzsryl válasza bonat (#41387) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha majd 800W-ot mutat a fogyasztásmérő, akkor van kb. csúcsra járatva a tápod, de még azt is gond nélkül kell kezelje, mert minőségi tápegységről van szó. Ebben az esetben most zárjuk ki annak a lehetőségét, hogy az alulvezérelt ventilátorszabályzása miatt leégetheti magát.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#41400) bobalazs válasza vzsryl (#41399) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog

Ismeri valaki a delux tápokat? Vélemény róla hatásfok, vmi érdemleges info?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.