Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13401) Groo válasza diegho (#13398) üzenetére


Groo
csendes tag

sajnos az újabb házaknál, ahol a táp lent van, sokszor probléma a kábelhossz. Eddig egy Chieftec GPS-500AB-A tápot használtam, baj nem volt vele, nem melegedett túlságosan, de a harmincegynéhány centis kábelek totál használhatatlanná tették az új házban.
(Éppen most foglaltam le egy VX450-et, holnap délelőtt megyek érte. :DD )

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13402) kariad válasza Traxx (#13386) üzenetére


kariad
senior tag

Azt hogy elbírja azt gondoltam csak rá lehet e bízni! Megbízható táp e! :U

Meglehet, hogy elcímezetm :B

De köszi! :R

(#13403) ut3 válasza Traxx (#13392) üzenetére


ut3
csendes tag

Ahoj!

:R Traxx :R -még mindig NINCS TÁÁÁÁÁÁÁÁÁPOM :Y :Y :Y

Jó hogy Edison feltalálta az izzót,különben gyertya mellett nézhetnénk a monitort!

(#13404) ut3 válasza Traxx (#13392) üzenetére


ut3
csendes tag

Ja bocs-1 már van! Dyno szövegértelmezésből jeles!!!

Jó hogy Edison feltalálta az izzót,különben gyertya mellett nézhetnénk a monitort!

(#13405) cuko#


cuko#
tag

Sziasztok!

Nézegettem a topikot, használtam a keresőt is, tisztában vagyok azzal, hogy milyen sz_ar és hogy mennyit ér, mégis az lenne a kérdésem, hogy:
350W-os Mercury táp (ezt adják gyárilag a házhoz, tudom, hogy a ház is ratyi, de a gép sem csúcsszuper, viszont kevésből is kijön) elbír-e egy 1900gt-t / 1950pro-t, 4400+-szal, 1 vinyóval és 1 dvdrw-vel?
- Ezt ugye adják a házhoz, és még egy 5-6k-s kiadás most nem igazán férne bele a keretbe, később lehet, hogy lecserélném (pár hónapon belül), de ha nem bírja el, akkor egyszerűen csak nem veszek ilyen nagy étvágyú vga-t.
Előre is köszi a segítséget! :R :R

(#13406) Szten Márs válasza cuko# (#13405) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Ne vegyél most ilyen VGA-t és minnél hamarabb szerezz be egy 350W-os FSP PNF-et, 6K körül.... A legjobb az lenne, ha a VGA helyett vennél tápot. Persze, attól nem lesz a géped gyorsabb, mint a jobb VGA-tól, de nem is lesz veszélyben. Mert most abban van éppen a Mercury táptól....

(#13407) elfelejtette válasza Szten Márs (#13406) üzenetére


elfelejtette
veterán

Hy!
Miért ne lenne gyorsabb? Sokan írták már, hogy egy minöségi táppal jobban ment a tuning, mint elötte a gagyival.
Üdv.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#13408) Kevo válasza diegho (#13368) üzenetére


Kevo
tag

Hát, erre annyit mondhatok, hogy amekkora teljesítménynél a 400-as FSP BS már tüzelt és üvöltött, ott ez csöndben, hűves, vígan elvan. Sosem a papírfomát néztem, kézbe vele, teszt, ha megfelel, akkor jöhet. Ennél is ez volt. Amúgy 12K-ért vettem

(#13409) Skizz válasza Kevo (#13408) üzenetére


Skizz
addikt

És mivel tesztelted?

(#13410) Theodolit


Theodolit
tag

hial!
Ez a táp birni fog egy ilyen gépet:
Intel Core2Duo E8400 BOX
3gb kingmax tinybga 1066mhz 9600ft
ABIT Fatal1ty FP-IN9 SLI
Gainward 8941bliss 8800gt golden sample sli(2db)??
(az tudom hogy simán(egy kártyával) vinné de sli-t elbirja?)
(azt ne mondjatok hogy hangos a táp mert az nem nagyon játszik nálam.)
De ha tudtok hasonló árfekvésben olyat ami elbirja sli-t és megbizható akkor az is jöhet:D

[ Szerkesztve ]

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#13411) Skizz válasza Theodolit (#13410) üzenetére


Skizz
addikt

Bírja.
DE, ugyanennyiért szebb, erősebb, halkabb táp:
Corsair VX450

[ Szerkesztve ]

(#13412) Eagle16 válasza Theodolit (#13410) üzenetére


Eagle16
addikt

Szerintem inkább ezt fogják neked itt ajánlani...de azért várd meg mit mondanak a többiek.

Jól gondoltam :)

[ Szerkesztve ]

₿ ... ₿ ₿... ₿ ₿ ₿

(#13413) Theodolit válasza Skizz (#13411) üzenetére


Theodolit
tag

nekem arra azt mondták hogy nem birja a két videokártyát....:(

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#13414) Skizz válasza Theodolit (#13413) üzenetére


Skizz
addikt

Ki mondta?

(#13415) Theodolit válasza Skizz (#13414) üzenetére


Theodolit
tag

arra már sajna nem emlékszem de az tuti hogy azt rebesgették hogy akinek 2 vgaja van az minimum egy corsair 550w -osat vegyen

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#13416) Skizz válasza Theodolit (#13415) üzenetére


Skizz
addikt

Ez a javaslat több sebből vérzik.
Egyrészt:
A VX550 nem Seasonic, hanem CWT beles, tehát a "ranglétrán" egy fokozattal lejjeb található a kisöccsénél, ráadásul kint van belőlük egy hibás sorozat, ami nagyon hangos. S hogy tovább fokozzam: a VX550 szvsz nem erősebb a VX450-nél, mert az 550-es legjobb tudomásom szerint nem Single Rail táp.
Az FSP GLN-ek pedig nagyon jók, de a VX450 erősebb náluk, hiszen egyesített 12V-os águk van. Szerintem aki a két VGA-hoz minimum öccázötven watt kő hsz-t megejtette, az nem a névleges teljesítményt nézte a két tápnál, hanem a peg csatik mennyiségét, melynek hiányát egy molex to peg átalakítóval könnyen lehet orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#13417) Theodolit válasza Skizz (#13416) üzenetére


Theodolit
tag

kössz :R akkor maradok a corsair vx450-nél:D

Az élet 10%-al a ponthatár alatt kezdődik!

(#13418) #41635072


#41635072
törölt tag

Na bekötöttem a gigabyte odin GT 550W-t.
Nincsen hangja, még ha a fülemet oda is teszem a táphoz, akkor sincs! :Y :C
Akinek 0dba a célja az ilyen tápot vegyen. ;)
Már csak a winyó hangját kell kiiktatnom. :U

(#13419) Dyno válasza Skizz (#13416) üzenetére


Dyno
veterán

Tegyük fel elvinne 2 darab 9800GX2-t is?Csak kiváncsi lennék. :R Köszi

(#13420) Skizz válasza Dyno (#13419) üzenetére


Skizz
addikt

Proci nélkül? Hajjaj! :DDD
Egyébként valószínűleg nem. Az már túl nagy falat lenne egy 450W-os tápnak.

Főleg, hogy ez a sok balfácán még ennyi év után sem tudja megoldani, hogy idle levegye a feszt a GPU-ról. :((( Kivéve, ha veszel egy nfószos lapot...
I Hate nv... ez most csak úgy jött. :DDD

(#13421) Gyuri27 válasza Dyno (#13419) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] az olvasást nem tiltják ám. ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#13422) #41635072


#41635072
törölt tag

Jah, és p-tuner szerint 90-105W-t fogyaszt a rendszerem, orthos alatt a max 135W volt. :U
Tudom szoftveres mérés nem mérés...

(#13423) Dyno válasza Gyuri27 (#13421) üzenetére


Dyno
veterán

Bocsi csak nem kerestem róla semmit tudom barom példa volt amire rákérdeztem csak nyilván érdekelt, bocsi. :)

(#13424) Dyno válasza Skizz (#13420) üzenetére


Dyno
veterán

Mindenesetre egy darabbal tuti megbírkózna ez az eszme csere ismételten úgy érzem bizonyította hogy mennyi re JÓ TÁP A VX450. :R

(#13425) diegho válasza Skizz (#13409) üzenetére


diegho
nagyúr

szerintem semmivel, mivel egy erősebb konfigot már nem bír el, meg lehet nézni a franciáknál, hogy már enyhe tuningnál is lekapcsolt, a 400-as ZEN meg passzívan végigvitte az összes tesztet.

[ Szerkesztve ]

(#13426) Skizz válasza Dyno (#13424) üzenetére


Skizz
addikt

Így van.

diegho: én is épp erre akartam kilyukadni. Azt a tápot egy combos cerkával meg két, vagy esetleg 3 ventivel érdemes tesztelni.

(#13427) Dyno válasza Skizz (#13426) üzenetére


Dyno
veterán

Na elolvastam azt a tesztet PH-n amit Gyuri linkelt most döntöttem el 100%-ra hogy mi lesz a következő tápom.Bejött a meleg és kijönn a fülem a csiftektől, eddig én se hittem hogy ilyen hangja volt de most hogy itt a meleg, áááá :O .Ha lehetne egy kérdésem a Corsairrel kapcsolatba hogy hány sata molex és PCIE csati van rajta? :R Köszi előre is.

(#13428) Skizz válasza Dyno (#13427) üzenetére


Skizz
addikt

2x3db molex és szintén 2x3db sata, valamint 1x6 pines PEG.

(#13429) Dyno válasza Skizz (#13428) üzenetére


Dyno
veterán

Szuper.Őt veszem meg nem engedek az Enermax csábításának :DDD Köszi szépen az infókat. :R

(#13430) Skizz válasza Dyno (#13429) üzenetére


Skizz
addikt

Helyes. :D ;)

(#13431) e.peti


e.peti
csendes tag

Hello!..ismét egy kérdés....még a gépújítás nem történt meg de lenne egy kérdésem..ehhez a rendszerhez:
q6600
gainwad 8800 gt
2 gb geil ultra
gigabyte ep35-ds3

szabad venni egy GIGABYTE SUPERB 460 wattos tápot?Biztonságos?Nem túl hangos?Vagy inkább maradjak egy fsp green power nél?Csak a q6600 hoz ha tuningolni akarnam az nem elég..pls segítsetek!Köszi

DDIIISSCONNNNECCTTT!!! EEZZZAAZZZ!!! &@!ß !!!

(#13432) Tomate válasza e.peti (#13431) üzenetére


Tomate
veterán

Corsair VX 450 a jó választás!

(#13433) Dyno válasza e.peti (#13431) üzenetére


Dyno
veterán

Ha a quad tuning lesz akkor, azt válaszd amit Tomate írt :R Ha annyira nem brutál tuning lesz elég lenne a Green Power FSP, de alig kerül többe a VX-450, és amennyivel több annyival jobb az tuti én is ilyenre fogok cserélni. :R

[ Szerkesztve ]

(#13434) nygma válasza Tomate (#13432) üzenetére


nygma
addikt

Vagy VX550... :U

Vagy annyi nem kell... :F

(#13435) Dyno válasza nygma (#13434) üzenetére


Dyno
veterán

Nem mert túlméretezett meg az nem Seasonic beles hanem CWT, aminél azért sokkal jobb a Seasonic, a VX 550 meg hangosabb is és van kintt belőle egy hibás széria. :R Ja meg a VX 550 nem Single Rail-os VX 450 meg igen, jobb a quad tuninghoz. :R

[ Szerkesztve ]

(#13436) nygma válasza Dyno (#13435) üzenetére


nygma
addikt

Értem... :R

(#13437) villanyie


villanyie
csendes tag

sziasztok, lett 1 enermax modu82+ 425w tipusu tapom es volna vagy 2 dolog ami szerintem nem kene igy legyen es ezert megkerdem: 1) kvazi szinuszos upst hasznalok es rakototem az aktiv pfc enermax tapot, aztan szimulaltam 1 aram kimaradast (upst kihuztam a konektorbol) erre a gep a ment tovabb de az ups furcsa katogasokat adott ki magabol es nem is birta tul sokaig vinni a gepet. Regi tapnal (nem pfc) ilyet nem csinalt.
2) ha kivan kapcsolva a gep hatul a tapnal halatszik kozelrol egy bizserges, ha lekapcsolom a tap fokapcsoloyat akor gyengebben hatlatszik de nem szunik meg csak ha kihuzom a tapbol a 220v kabelt. Ez a bizserges se volna normalis nem?

(#13438) G@ß! válasza Gyuri27 (#13421) üzenetére


G@ß!
őstag

Pedig a 2900xt eszik rendesen :DDD

(#13439) gduck


gduck
addikt

Hali!

A segítségeteket szeretném kérni!

Keresek egy minőségi és erős tápot, de a légyeg hogy PASSZÍV PFC-s legyen! Egyszerűbben megfogalmazva: melyik a legerősebb PASSZÍV PFC-s táp?

OK: Az APC Back-UPS RS sorozat hibája, hogy aktív FPC-s táppal (még alapjáraton is) áramszünet esetén egyszerűen kikapcsol (túlterhelés hibával!) Az APC elismerte a hibát, lehet azóta javítottak is a firmwaren... De én ezért nem akarok +100.000 Ft-ot költeni egy új (biztosan stabilan működő színuszos) APC SMART UPS szünetmentesre!

SEGÍTSÉGETEKET ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!

(#13440) Kombat válasza gduck (#13439) üzenetére


Kombat
őstag

De milyen géphez kell? :F

(#13441) ló úr


ló úr
őstag

Srácok lenne nekem 1 kérdésem.350W os Chieftec tápom van és szeretném tuningolni a procimat olyan 3 GHZ-re. El fogja bírni a táp?
Config.
C2D E 4500 2200 Mhz (alap órajelen)
Asus P5B
2*1GB Samsung 800Mhz
Samsung 250 GB sata2
Sony-NEC Optiarc DVD RW
GAINWARD 9600 GT 512 MB
+1 ház venti.
+firewire kártya

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13442) diegho válasza ló úr (#13441) üzenetére


diegho
nagyúr

elbírja, ha netán túlságosan felpörögne a táp ventije akkor kell csak cserélni, hogy ne legyen melege.

(#13443) ló úr válasza diegho (#13442) üzenetére


ló úr
őstag

Köszi szépen :) :R

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13444) Dyno válasza gduck (#13439) üzenetére


Dyno
veterán

Itt egy passive PFC-s táp de attól függ hogy mihez kell?Amúgy ez egy elég erős tápegység. :R

(#13445) ló úr


ló úr
őstag

Még 1 kérdés az Arktic Cooling procihűtésekről mi a véleményetek? :) Elég jók,elég halkak?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13446) Dyno válasza ló úr (#13445) üzenetére


Dyno
veterán

Halkak főleg a Freezerek elég jók de ez nem ide tartozik.

(#13447) diegho válasza ló úr (#13445) üzenetére


diegho
nagyúr

arctic cooling átlagosan jó semmi extra, amennyibe kerülnek annyit megérnek.

(#13448) ló úr


ló úr
őstag

Köszönöm.. Az meg hogy nem ide tartozik azt tudom,csak egy hirtelen ötlet volt hogy megkérdem ezt is tőletek...Remélem nem baj!! :D :R

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#13449) Dyno válasza ló úr (#13448) üzenetére


Dyno
veterán

Nincs semmi gáz én is szoktam ilyeneket csinálni csak olyankor offolj :R

(#13450) ló úr válasza Dyno (#13449) üzenetére


ló úr
őstag

:R :C :DD :DD :D :))

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.