Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13351) Dyno válasza nesh20 (#13349) üzenetére


Dyno
veterán

Szerintem elkell bírnia a kis BS2-be azért van erő. :R Sőőt gond nélkül vinnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#13352) Groo


Groo
csendes tag

Jóestét!

Beállnék a tanácsot kérők hosszú sorába:
Gigabyte X38-DS4, E8400@3ghz, 2x2gb geil ultra ddr2@1066, 8800gtx, 2db vinyó, 2db dvd-rom, 4db venti. A procit, a ramokat illetve a vga-t szeretnem tunningolni egy kicsit.

Ez az egész egy Antec P182 házba került bele, tehát fontos lenne hogy a táp kábelei legyenek elég hosszúak. (az előző táp emiatt ment)

A húszezer magyar forintot lehetőleg ne üsse meg az árcédula. (tudom, tudom nem spórolunk ezen, csak próbáltam valami költségvetést felállítani :DDD )

Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13353) Dyno válasza Groo (#13352) üzenetére


Dyno
veterán

Corsair VX450-->extra hosszú kábelei vannak és tökéletesen bírja a tuningot.És még belefér a keretbe is innen... :R

(#13354) cowboy_bebop válasza Dyno (#13353) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

Máshol sem sokkal drágább. Én kedden Miskolcon vettem egyet 15500 pénzért.

(#13355) Dyno válasza cowboy_bebop (#13354) üzenetére


Dyno
veterán

Az még jó ár volt érte, én azért ipon-t linkeltem mert itt eléggé olcsó néhol olcsóbb de max 150forintal az meg már tényleg nem sorsdöntő, de még 15500pénzbe is oké az a táp. :R

(#13356) Groo


Groo
csendes tag

Köszönöm a hipergyors válaszokat! :R

Megnéztem a linket, lenne pár kérdésem, ha nem baj:
a VX450es mennyi erőtartalékkal rendelkezik mondjuk további 1db winchester, meg esetleg előlapi panelek beépítése esetén? Érdemesebb lenne hozzátenni még három ezret, és megvenni a VX550-et, vagy bírni fogja a strapát?

Illetve, egy utolsó kérdés: a HX520 kábelei is ugyanolyan hosszúak, mint a VX sorozaté?
(Bár közben rájöttem, hogy a P182-be nem érdemes moduláris tápot venni, mert ott lent nem zavar sok vizet az összekötegelt felesleges kábelrengeteg. :) )

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13357) m4rc! válasza Groo (#13356) üzenetére


m4rc!
őstag

"Nem lehet panasz a VX kábelezésére. Fő (20+4 tűs) tápcsatlakozója 60 centiméteres vezetéken lóg, tehát azokban a házakban sem bizonyul majd rövidnek, ahol a táp alulra kerül. Ugyanilyen hosszú a 4+4 tűs alaplapi kiegészítő 12 voltos csatlakozó vezetéke is. Egyszerűbb alaplapokhoz készítettek négytűset, melynek kábelkötege 55 cm hosszú. Az egyetlen PCI Express szál többnyire elég szokott lenni, akárcsak 65 centiméteres vezetéke. A perifériákat hat négytűs és ugyancsak hat SATA konnektor várja. Mindkét típus két-két vezetéken ül, a táptól 40, 55 és 70 centiméterre. A két négytűs köteg végén van még egy-egy floppycsatlakozó is." forrás: [link]

550-eset ne vegyél, mert CWT (nem Seasonic) beles és van kinn belőle egy hibás széria, aminek olyan gyorsan darál a ventije, h felszáll a PC... :DDD

We are analog players in a digital world

(#13358) Kevo válasza Groo (#13356) üzenetére


Kevo
tag

Sztem Neked a VX450 kevés lesz, pláne tuninghoz. Nekem 6400+BE-m van és 8800GT OC-m, mindkettő nagy zabagép. Anno nem hittem volna, hogy FSP 400BS II nem fogja bírni és mégsem bírta. Full terhelésnél már el akart repülni, hisz annyira melegedett és hát a venti próbált csodát tenni, de már a táp külseje is érezhetően az egészséges hőmérséklet határait súrolta. Most ilyenre cseréltem [link]. Elviekben minden tekintetben megfelel az elvárásaidnak (teljesítmény, kábelhossz, zajszint, stb.), én nagyon jó vételnek tartom, ár/érték arányban nehéz jobbat találni.

Remeélem segítettem!

Üdv

Kevo

(#13359) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Helo. segítség plz :D Most akarok venni új gépet és lehet hogy 9800GX2 lesz benne ( de ha nem, akkor 3870X2 ). Gép egyáltalán nem lesz húzva. Milyen tápegységet ajánlanátok hozzá? Ez a Trust 570-es http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=05685 elég lenne neki? Ha nem akkor melyik? előre is kösz

[ Szerkesztve ]

(#13360) Skizz válasza Kevo (#13358) üzenetére


Skizz
addikt

400-as BS és a VX450 nem egy kategória. Egyébként a gépét egy 350-es BS is elbírná.

(#13361) Skizz válasza szombatitomi (#13359) üzenetére


Skizz
addikt

Nem tudom, hogy mi az a linkelt cucc, de én inkább ajánlanék egy tápot.
Mivel nem tudjuk, hogy milyen procid lesz, hány winya, stb... ezért így látatlanba 425-ös Enermax Pro82+-t, vagy VX450-et ajánlanék.

(#13362) Attix82


Attix82
őstag

Nah vettem egy Corsair VX450es tapot, iszonyatosan halk, nem is hallani magyarul :) ...visoznt az Asus 450-es utan fenn el problema, ugye annak a ventija bitang sok levegot szedett ki a hazbol, most ez valamilyen szinten megszunt, es azert magasabb homersekleten dolgoznak az alkatreszek. Kerdes: a haz oldara tegyek az NB , CPU, VGA es a ramokat is erinto 12cmes ventilatort? furkarol ra lukakat es rarogzitem a ventit, szivjon vagy fujjon? Sajna maga a haam egy regi Codegen tipusu amibe csak 1 db 8cmes venti + a tap ventije mozgatja a levegot....

Masik alternativa a haz tetejen csinalok helyet a ventinek es teljesen atszivatyuzom a levegot a hazon lentrol felfele....mi a velemeny? Vagy van ez a TMG SL1-es gyari Slotos ventilator ami veheto boltba, csak azzal az a gondom hogy a VGa utan tudom berakni ahol jon a hideg levego a hazba, nemhiszem hogy sokat jelentene....

(#13363) Traxx válasza Attix82 (#13362) üzenetére


Traxx
őstag

Én inkább cserélnék házat, mondjuk egy Cooler Master Elite kuckóval jól járnál, és ennek korrekt a hűtése is: [link] 8 rugóban sincs, annyiért remek vétel.
Vagy kicsit többért (9 rugó) szerintem nagyon jó a Gigabyte GZ-X sorozata. :) Ha jól láttam, azokban is elöl-hátul van venti. Nekem is így van az otthonigépem (mármint első-hátsó megoldással), és nagyon korrektet a hőmérsékletek. Havert meg most beszéltem rá hasonló módra, és örült, hogy min. 5 fokkal csökkent minden érték :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13364) kariad válasza Traxx (#13363) üzenetére


kariad
senior tag

HI!

400W-os, de Enermax (2x20 amperes 12 voltos ággal)

Ez már csak jobb??? :U

(#13365) Traxx válasza kariad (#13364) üzenetére


Traxx
őstag

ööö...ezt most mire...? :F

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13366) Sanyix válasza Dyno (#13353) üzenetére


Sanyix
őstag

Nemtudom miért előny az extra hosszú kábel, szerintem inkább hátrány. Akárhány normál hosszúságú kábeles tápom volt, mindig a felé a dvd meghajtó főlé/alá kellett gyömöszölni, és, ezt láttam a legtöbb gépnél. Persze aki szét akarja pakolni a gépét a szoba különböző részein annak jó.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#13367) Kombat válasza Sanyix (#13366) üzenetére


Kombat
őstag

Vannak olyan házak (egyre több), ahol a táp a ház aljában kap helyet és ilyenkor jön jól, ha hosszú kábelei vannak a tápnak!

(#13368) diegho válasza Kevo (#13358) üzenetére


diegho
nagyúr

600-as táp és 372W-ot tud 12V-os ágon. hát vettél egy "csodálatos" nagy marhaságot, gratulálok hozzá. [link] és a tesztjét megnézve is elég gagyi, ahol a minőségi 400-as vígan teljesít ott ez már bőven lekapcsolt, igaz ez a macron (gagyi) belsőtől nem is csoda. Mennyi volt ez az okosság? Amúgy abban se mernék fogadni, hogy bármilyen védelem is van benne.

(#13369) Groo


Groo
csendes tag

Uraim, köszönöm a tanácsokat!

Fel is teszem az eretnek kérdést: VX450 vs használt HX520? (már ha még vegvan, m4rc!)

Illetve ami a VX550et illeti, ez a hibás széria mennyire nagy? Úgyértem van valaki akinek voltak vele konkrétan rossz tapasztalatai? Vagy eleve a másik gyártó (CWT) miatt nem ajánlott?
Bocs hogy ennyit kérdezek, csak nem akarok mellényúlni, mert ment el gépem táp miatt (igaz volt olyan tápom is, ami nem rántott magával semmit mikor meghalt (400wattos coolink) )

Sanyix: nekem a hosszú kábel [ezért] hasznos. :)

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13370) Kombat válasza Groo (#13369) üzenetére


Kombat
őstag

Jó vétel lehet a HX520 is mivel nem túl régi táp, így nem lehet nagyon "lestrapálva".

Nem magával a gyártóval/béllel van baj, hanem , hogy van belőle egy hibás széria!

Coolinkal meg nincs sok baj, csak a kondenzátorai nem igazán jók, de védelem van bennük.

(#13371) m4rc! válasza Groo (#13369) üzenetére


m4rc!
őstag

Konkretan en is megszivtam azzal a sorozattal, iszonyat hangja van, plusz a CWT bel is egy rakas xar.
A tapomat, ha minden igaz ma viszik el..

We are analog players in a digital world

(#13372) diegho válasza Groo (#13369) üzenetére


diegho
nagyúr

VX550-et felejtsd el, seasonic belső egy kategóriával a cwt felett van.

(#13373) diegho válasza Kombat (#13370) üzenetére


diegho
nagyúr

a coolink legtöbbje macron beles ha jól tudom, tehát olyan 5k kategória lenne az érte adható ár.

(#13374) Klemens válasza Dyno (#13348) üzenetére


Klemens
őstag

Köszi, de olcsóbb nincs? :) Kérdezgettem itt a múltkor, akkor egy Bluestorm-ot ajánlottak. Mondjuk azt hiszem azon sincs 6pines csati.
A Spire márkáról mi a vélemény?
Apuában láttan egyet 6k-ért.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#13375) Traxx válasza Klemens (#13374) üzenetére


Traxx
őstag

8K-t én nem sajnálnék...a Spire-ről meg annyit: tápot kell venni, és nem szemetet...és a Spire az utóbbi kategória.

Vedd meg a PNF-et, tudtommal van 6 pin átalakító. Molexet meg tudsz Y-elosztóval duplázni :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13376) Sanyix válasza Traxx (#13375) üzenetére


Sanyix
őstag

" tudtommal van 6 pin átalakító"

Ja és a videokártyához is kéne adni, nekem volt is mellette egy.

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#13377) Dyno válasza Klemens (#13374) üzenetére


Dyno
veterán

Vagy vedd meg a 400-as sagát ha annyira nem akarsz átalakítózni.Spire-t meg felejtsd el és halgass az itteni emberekre nem fognak neked rosszat ajánlani ezt biztosra mondhatom. ;)

(#13378) Dyno válasza diegho (#13373) üzenetére


Dyno
veterán

Coolink CP-4512-es tápban milyen bél van? Másik gépembe egy ilyen megy már 2éve lassan gond nélkül halk nagyon metál zöld átlátszó ventivel és nehezebb mint az 550-es csifim. :R Köszönöm szépen előre is.Amúgy Kevo-nak én is gratulálok ahhoz a táphoz, amúgy azt hiszem ponba 16körül mozog egy olyan, és akkor a hatásfokáról még nem is beszéltünk, mindenesetre a VX450 közelébe se ér.Én is csak gratulálni tudok hozzá csak ne ajálgatná.

(#13379) diegho válasza Dyno (#13378) üzenetére


diegho
nagyúr

MPT-4512 szerepel rajta? akkor macron. azért nehéz mert passzív pfc-s valószínüleg.

(#13380) Groo


Groo
csendes tag

Meggyőztetek, VX450 lesz ebből, remélem tényleg elég lesz és tunningnál sem fog lehasalni. Más alternatívában nem érdemes gondolkodni? A HX520W is CWT belsős?

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13381) kariad válasza Traxx (#13365) üzenetére


kariad
senior tag

Ugyanarra a configra amit írtam!!!

Mert Csere berélni akarok! :R
És mindig jön valami ajánlat....

(#13382) diegho válasza Groo (#13380) üzenetére


diegho
nagyúr

elég lesz, de TX650-et is vehetsz, olcsóbb mint a HX520 ami szintén seasonic belsős.

(#13383) m4rc! válasza Groo (#13380) üzenetére


m4rc!
őstag

Nem, az Seasonic beles.
Egyebkent szerintem jobb lesz ahhoz az Antec hazhoz olyan tap ami nem modularis, mert nehezkes lesz ott a kabeleket dugdosni...

We are analog players in a digital world

(#13384) Klemens válasza Dyno (#13377) üzenetére


Klemens
őstag

Értem. Én hiszek az itteni embereknek! :)
Akkor sztem megpróbálkozok a Sagával.
Köszi mindenkinek! :)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#13385) Dyno válasza Klemens (#13384) üzenetére


Dyno
veterán

Én nem gúnyosan írtam félre ne értsd csak tényleg baromság sz*r tpot venni, hogy ne legyen stabil útána a gép vagy hamar cserélhessed majd. :R

(#13386) Traxx válasza kariad (#13381) üzenetére


Traxx
őstag

Ha erről a konfigról van szó, akkor elég lesz neki az Enermax, vagy még kisebb is simán jó. Van, aki azt mondja, hangos az Enermaxnak ez a típusa, mások szerint halk.
De nézd meg azelőtt, melyik hozzászólásomra válaszoltál, köze nem volt ahhoz amit írtál (házat ajánlottam benne) és nem is neked címződött, azért is lestem ilyen furcsán, hogy mi van a 2x20 A-rel :)

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13387) Klemens válasza Dyno (#13385) üzenetére


Klemens
őstag

Nem értettem félre. :)
Én elhiszem, hogy a Spire egy kaki. :):):)

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#13388) ut3 válasza ut3 (#13343) üzenetére


ut3
csendes tag

Szia Skizz!
Köszönöm a reagálásodat,de az az érzésem hogy a válaszoddal kissé elgörbültünk az alapkérdés megoldásától.Nem igazán van mit elfelejteni a felsoroltakból,minen itt pihen az asztalon. "2008-ban".Szerintem nem dátumfüggő 1 konfig összeállítása,egyszerűen ilyet akartam.Hogy miért?-Csak!Szive-joga mindenkinek arra költenie a pénzét,amire akarja.Ha valakit a ddr2,meg a pci-e boldogít,hát vegye,vigye,örüljön neki!!!Majd ha ezek között turkálva lessz problémám,akkor átmegyek az álltalad említett - "gépvásárlós totyikba, ott majd segítenek, ez nem az a topik".-Nem bizony! Neken táp kell,nem gép!

Nem bántó szándékkal írtam le mindezt,csak ettől sajnos nem lettem okosabb!

További szép napot,és sikeres topikozást mindenkinek!

Jó hogy Edison feltalálta az izzót,különben gyertya mellett nézhetnénk a monitort!

(#13389) ut3 válasza Dyno (#13345) üzenetére


ut3
csendes tag

Köszi az ajánlásodat!

Jó hogy Edison feltalálta az izzót,különben gyertya mellett nézhetnénk a monitort!

(#13390) cowboy_bebop válasza Kevo (#13358) üzenetére


cowboy_bebop
őstag

600 wattos táp és a két 12 voltos ágon 15 meg 16 amper?
Az én 400-as Enermax Libertym 20-20 ampert tud. :DDD

(#13391) diegho válasza ut3 (#13388) üzenetére


diegho
nagyúr

csak egy halk kérdés. mennyiért vetted azt a lap proci ram vga négyest?

(#13392) Traxx válasza ut3 (#13388) üzenetére


Traxx
őstag

Skizz arra utalt, hogy ha MOST vetted a gépet, kissé értelmetlen volt. Először is, mert a DDR1 drága, a 2 meg olcsó, és ha megnézed a teljesítményüket, jobb. Másrészt ha vidkarit akarsz fejleszteni, nem tudsz majd, lévén alig jön már AGP-s kari, ha jön is, nagyon ritka (és átlagban több, mint 10K-val drágább, mint a PCI-expressből ugyanaz a típus (számszerűsítve: AGP vs. PCI-E vagy AGP vs. PCI-E). Talán 3850 van AGP-ban és kész...már a 8600-tól felfelé nem adott ki az nvidia tudtommal.
478-as procit már csak bontóban kapsz, tehát core2-ről ne álmodj. Vagyis már az alaplapvásárlásnál eltoltad a dolgot :(

Tehát Skizz arra akart kilyukadni, és nekem is az a véleményem, hogy OK hogy megvetted ezt a gépet, de ha valami elszáll benne, akkor azt cserélni nem fogod, vagy csak drágán. Fejleszteni meg ezt a gépet abszolút nem fogod. Csak bukni rajta, azt viszont sokat.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#13393) Groo válasza diegho (#13382) üzenetére


Groo
csendes tag

21k alatt nem találtam TX650-et, :( azthiszem maradok a javasolt VX450-nél. Sokan mondtátok hogy elég lesz, nem kételkedem, és a TX mégis csak 6 ezer forinttal drágább.. :)

Köszönöm mégegyszer mindenkinek az építő hozzászólásokat! :R

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13394) diegho válasza Traxx (#13392) üzenetére


diegho
nagyúr

kicsit számolgatva használt árakkal:
asus p5b 10k
e2180 10k
2*1giga 1066 kingmax 8k
x1950pro 13k
össz: 41k tehát ha ennél többet adott ki a lap proci ram vga-ra, vagy inkább úgy mondom ha 35k-nál többet akkor nagyon nagy butaság volt, mivel ez a rendszer proci igényes dolgokban legalább 40%-al gyorsabb, de tuningal 100% fölé megy lazán a különbség.

@Groo: esetleg az enermaxokat megnézheted még, már nem is tudom milyen gépbe lesz ez a táp, de enermax pro82+ 425-ös asszem 18k bár a kábelek hosszait nem tudom. hja és TX650 21k alatt itt ni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#13395) Groo válasza diegho (#13394) üzenetére


Groo
csendes tag

(Gigabyte X38-DS4, E8400@3ghz, 2x2gb geil ultra ddr2@1066, 8800gtx, 2db vinyó, 2db dvd-rom, 4db venti. A procit, a ramokat illetve a vga-t szeretnem tunningolni egy kicsit) ehhez kellene. gyakorlatilag mindenki azt mondta hgoy a VX450 elég. :) az ára is nagyon barátságos, szóval ennyi ember nem tévedhet. :D

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13396) diegho válasza Groo (#13395) üzenetére


diegho
nagyúr

igen elég lesz bőven, de ha szereted az új dolgokat akkor enermax pro82+ elvileg halkabb mint a vx450, bár a vx450 15k-ért nagyon jónak tűnik.

(#13397) Groo válasza diegho (#13396) üzenetére


Groo
csendes tag

hát, kb 2500ft a differencia, a vx450-ről sokat hallottam mostanra, :) találtam is teszteket róla és a kábelei is jó hosszúak, ami fontos a ház miatt. (Antec P182) szóval inkább biztosra megyek. :) az a tény pedig hogy halkabb, annyira nem sokat nyom a latban tekintve a házikó minőségét.. :D

Uberclocking das systeem jaaa ...

(#13398) diegho válasza Groo (#13397) üzenetére


diegho
nagyúr

na igen az enermax kábelei ha jól emlékszem elég rövidek. én is most gondolkodok, hogy eladom a tartalék 350-es fsp-met, meg a seasonic-et és veszek valami másikat.

(#13399) ut3 válasza diegho (#13391) üzenetére


ut3
csendes tag

diegho! Már nem tudom-A kezelőorvosom 1 ideje nem szedeti velem a cavintont!

Jó hogy Edison feltalálta az izzót,különben gyertya mellett nézhetnénk a monitort!

(#13400) Kombat válasza diegho (#13398) üzenetére


Kombat
őstag

Enermax PRO82+ 385/425 kábelei (4 tűs/24 tűs) 45cm hosszúak, 525/625 kábelei pedig 55cm hosszúak. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.