Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) ati2


ati2
őstag

Az amcsik már megint jól járnak, kifutó termékként 229$ az ára, és ingyen házhoz szállítják nálluk...

[link]


[Szerkesztve]

(#652) Armahun


Armahun
addikt

Eza a szégyen tízszer annyit keresnek, és féláron megkapnak mindent.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#653) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Hi!

Biztos le van írva már a topicban a válasz, és korábban már végig is olvastam, de most nem jut eszembe, ezért megkérdem :) Szóval ha van egy filmem AC3 5.1-es hanggal, akkor hogy tudom életre kelteni az 5.1-et? Össze van kötve direktbe is, és coax-al is a digitális ki-bemenet. BSplayerrel szeretném lejátszani, nemtudom az megfelel-e. A hangkártya meg egy Audigy 2 ZS. Előre is köszi

(#654) ati2 válasza DooDoo21 (#653) üzenetére


ati2
őstag

Ha AVI-t akarsz lejétszani akkor a legegyszerübb, ha letöltöd az ffdshow-t innen: [link]
Majd az audio dekokerben:
Mixer -> output -> AC3 bitrate: 448

Ez a megoldás annyiból jobb, hogy directshow-on keresztül szinte mindegyik lejátszóval működik. Mert alappból csak a DVD lejátszók meg a creativ beépitett lejátszója nyomja ki a digitális kimenetre az 5.1-es jelet.

De ha talász bármelyik lejátszóban S/PDIF beállitást akkor ott is ki kellene mennie az 5.1 -nek a coax kimenetre alapból.

[Szerkesztve]

(#655) DooDoo21 válasza ati2 (#654) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Megpróbáltam amiket írtál, de nem jött be a dolog még. Automatikusan kellene átváltania Control Centeren DTS-be, vagy Dolby Digitalba? Effectet nyomogattam de nem váltott rá. BSplayerben is van vmi S/PDIF állítás, nemtudom az az-e. Hangkártya vezérlőiben nem kell állítgatni? Setup consoleban vagy valahol? BSplayer és fddshow beállításairól raktam fel képet ide, hgoy meg tudd nézni nem én rontottam e el vmit mégis.. [link]

(#656) #72042496 válasza DooDoo21 (#655) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Audio HQ-ban és a lejátszóprogiban is állítsd be az S/PDIF-et, akkor menni fog. De AC3-as filmekre miért nem a WinDVD / PowerDVD-t használsz?

Na, sikerült végre száműzni az asztalról hangszórókat, szóval jelenlegi állapotában így néz ki az elrendezés: [link], illetve [link] :C

A hátsókról nem készült kép, mert rohadt nagy kupleráj van a szoba azon részén, s lusta voltam összepakolni. :DDD

Az igazság az, hogy a bal oldali deszka betont fogott, s mivel nem volt késznél hilti, nem tudtuk teljesen behajtani a legkülső csavart, helyette jól megkalapáltuk, el is görbült, s mivel már nincs nyitva a barkácsbolt, hétfőig sajnos ilyen marad. :(
Hét elején veszek rövidebb csavart, s jó lesz. Remélem a tiplit nem csesztük szét. :)

A mélyláda most nem a sarokban figyel, hanem helyet cserélt a fiókos szekrénnyel, mert az első hangszórók közül a szélsők kábele kb. fél méterrel rövidebb a kelleténél. :(
Hétfőn ezt is orvosolom. (Media Marktban csak 2 méteres hosszabítót láttam, 600HUF/db áron, hát elmennek ezek jó... :( :DD)

[Szerkesztve]

(#657) Lev Andropov válasza #72042496 (#656) üzenetére


Lev Andropov
senior tag

SZia! HUh szép kis hangfalszett! grt! :R
Nekem Logitech X-530-am van ,kb 3x olcsóbb :B de megteszi! ;)
a mély hangjai eszméletlen durvák!! :Y .......

Hagy kérdezzem meg má hogy milyen típusú az a teccetös ''kis'' TFT? :R


(#658) I. Richard válasza #72042496 (#656) üzenetére


I. Richard
senior tag

Jól látom, hogy neked is elég kicsi szobában üzemel a cumó? Nálam már régóta a falon vannak a satelitek, csak a center figyel itt a monitoron, de holnap sztem azt is felnyomatom a falra...:D Bár egyre jobban érik a gariztatás, kikapcsolt állapotban is rendesen zúg a mélynyomó:( jövő hétem megtudakolom, h. mi ilyenkor a helyzet. nem akarok feleslegesen utazgatni 30 kilóval:D

(#659) #72042496 válasza Lev Andropov (#657) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nagyon durva készlet az X-530 is, haversrácnál az átellenes szobában épp egy olyan dübörög. :)
Amikor beüzemelte, s jöttem haza, kis híján felment bennem a pumpa: Azt hittem, hogy megint nálam állatkodnak, de akkor valahogy nem a Z-5500 rezegtette a berendezést. :D
Néztem is rendesen. :)
A monitor egy Dell 2405FPW. 3ds max-ra szántam, de amióta megvan (~ 1 hónapja), szinte csak filmeket nézek a gépen. :( :)

szerk: I. Richard: A szoba ''hátrafelé'' tágasabb, mindjárt töltök fel képet (már összerámoltam. :D), amin a hátsó hangszórók is látszanak.
Ha kikapcsolt állapotban is hallhatóan búg, s a néhány hsz.-el ezelőtti írások sem hoztak megoldást, szemrebbenés nélkül vidd visza... :(

[Szerkesztve]

(#660) #72042496 válasza I. Richard (#658) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, itt a többi kép: [link], [link] és [link].

Racing01: Két játék van a gépemen, az egyik az UT 2K4, a másik pedig a GTR. Tehát... :)

[Szerkesztve]

(#661) racing01 válasza #72042496 (#656) üzenetére


racing01
tag

Az 1 Logitech Momo pedálja akar lenni az asztal alatt? ;)

[Szerkesztve]

(#662) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Nagynehezen megtaláltam a Hangkártya beállításoknál az S/PDIF-et, és kipróbáltam PowerDVD-vel, de így se jó.. PowerDVD-ben csak akkor tudom audionál kiválasztani S/PDIF-et, mikor nincs megnyitva a film, utána már nincs ott... [link]

[Szerkesztve]

(#663) racing01 válasza DooDoo21 (#662) üzenetére


racing01
tag

Húú apán, ilyen skint honnan lehet letölteni az xp-re???

(#664) DooDoo21 válasza racing01 (#663) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

www.themexp.org-on van mindenféle, skinekhez kell StyleXP is..

(#665) racing01 válasza DooDoo21 (#664) üzenetére


racing01
tag

köszi, és ezzel a stylexp-vel mit kell csinálni? bocs az offért!

(#666) #72042496 válasza DooDoo21 (#662) üzenetére


#72042496
törölt tag

Fura, nekem így néz ki (lejátszás közben) a PowerDVD menüje: [link]
Véletlenül nem valami trial verziós // alaplaphoz / DVD meghajtóhoz / egyéb termék mellé csomagolt ''ingyenes'' programot telepítettél?

Ha van AC3 Filter a gépen, ott is állítsd be az SPDIF-et.

szerk: racing01: Bár nem StyleXp, de mindenképpen hasznos ez a [link]. :)

[Szerkesztve]

(#667) DooDoo21 válasza #72042496 (#666) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Na megvan a hiba, AC3-ban nem volt beállítva S/PDIF, miután átállítottam BSPlayer-el lejátszva már befigyel a Dolby Digital :) PowerDVD meg rosszabb lett mint volt, mert átállítás után ha beraktam a filmet hang helyett csak vmi recsegést produkált, de ugyse azt szoktam használni ugyhogy nemigazán zavar :)

(#668) #72042496 válasza DooDoo21 (#667) üzenetére


#72042496
törölt tag

Érdekes, pedig a PowerDVD kifogástalanul kellene, hogy menjen...
De lényeg az, hogy végül megoldódott a probléma, s működik úgy, ahogy szeretnéd! :C

(#669) DooDoo21 válasza #72042496 (#668) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Így van, és köszi a segítséget :)

(#670) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Na eldőlt:)
X-Fi Platinum(esetleg FPS) hangkarival karöltve fogok rendelni (AUT-ból) Z-5500-at két héten belül mire talán már elérhető a hangkártya.
Már csak az a kérdés megválaszolatlan számomra, hogy honnan bizonyosodhatok meg, hogy a hangfal az a verzioju aminél már csiptetős rendszeren alapszik a hangvezetés a hangfalak felé? :F

(#671) I. Richard válasza Deluxe00 (#670) üzenetére


I. Richard
senior tag

Valószínűleg csiptetőset kapsz majd, az RCA-s széria már sztem kifutott, bár 1-2 raktár mélyén lehet, hogy van még:)

(#672) koxx válasza #72042496 (#491) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Megvan nekem is a cucc nagyon fasza meg minden, de nekem is ugyanez a gond
''Ami viszont sérti a fülem, hogy kb. 15 percenként egy pattanó-puffanó hangot ad a rendszer, akár szöveget szerkesztek, akár játszom, akár bármi mást csinálok a gépen. (Valaki már korábban írt erről a jelenségről.) Akkor is puffan egyet a cucc, ha fel, vagy le kapcsolom a vele egy elosztóba dugott asztali lámpát.''

(#673) Intruder A 6 válasza koxx (#672) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

Ez a pattogó hang nálam is igy van amióta megvettem!
Elég idegesitő már de még mindig nemtudom mi lehet az oka!

(#674) ati2 válasza koxx (#672) üzenetére


ati2
őstag

Érdekes ez a puffanás, mert nekem nem puffog se a lámpára (20w) se a hajszáritóra (1000w).
Pedig a konnektor szikrázik ha bekapcsolva dugom be.
Viszont néha pattan 1-et hang, ha nem szól semmi.

De a SUB-ból jövö halk 50 hz-es morgás egyre jobban zavar, a pc hangja mellet is lehet halkan hallani :(

(#675) #72042496 válasza ati2 (#674) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nálam is pattan néha egyet...picit aggaszt is a dolog, nem tudom mi okozhatja ezt az egészet.

Viszont búgást csak akkor hallok, ha szinte a mélynyomóra tapasztom a fülem. Furcsa (és sajnálatos), hogy sokaknak ennél - ahogy az írásokból leszűrtem - nagyságrendekkel erősebb hangot ad a berendezés. :(

(#676) Beaumont válasza B@dsector (#641) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Szia Badsector!

Remélem a hangfalakat megkapod. Én tőlük tavaly rendeltem meg a Z-5300-as hangfalat. Amikor megrendeltem, és elutaltam nekik a pénzt, végig raktáron volt. Még akkor is, amikor megérkezett a pénz. 3 nap múlva eltünt a raktárról... A hangfalat soha, a pénzemet 4 és fél hónap után kaptam vissza.

Sok szerencsét hozzájuk!

De hogy ON is legyek. A hangfalak gyönyörűen szólnak, a mélynyomó letaglózó...:)

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#677) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Nálam is pattog a cucc, de előtte ami gépre volt kötve szar magnó az is pattogott, és mivel hangkártya is volt cserélve, meg rendszer újrarakva, másra nem tudok gondolni, csak hogy a hálózati 230-ról jön..

(#678) koxx válasza DooDoo21 (#677) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Én is erre tippelek, de az is fura, hogy néha 2-3 percenként csinálja viszont van, hogy 15 percig csend van :F

(#679) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Coax a nyerő zenére nem?Vagy optikai?
Mert itt ahol lakom most nyilt meg egy nagy bolt(nevet most nem mondok) ahol tuti can coax meg ilyen kábelek és akkor tuti, hogy digitalba lenne összekötve, csak kérdés melyiknek mi az elönye
Kösz

(#680) #72042496 válasza Deluxe00 (#679) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tök egyformák.

Persze, állítólag a coax ''természetesebben szól'' :D, no nem ebben a kategóriában, hanem abban, ahol a méter kábel kerül annyiba, mint a Z-5500. :)

(#681) Deluxe00 válasza #72042496 (#680) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ha tök egyformák akkor ugyanugy hivnák öket:)
Ezért kérdeztem mi a különbség:)

(#682) Deluxe00 válasza #72042496 (#680) üzenetére


Deluxe00
senior tag

De a direct csatlakozásnál jobb a digitális nem?Vegyünk akkor mondjuk akár optikait akár coaxot

(#683) DooDoo21 válasza Deluxe00 (#682) üzenetére


DooDoo21
csendes tag

Vedd meg ezer párszázért a kábelt, és meglátod te is hogy semmi különbség :) Amúgy mindenképp érdemes megvenni, mert DTS, és DD csak digitális összeköttetéssel megy, játékokhoz meg úgyis direkt összeköttetés kell, már ha szoktál játszani, zenéhez szvsz teljesen mindegy...

(#684) #72042496 válasza Deluxe00 (#681) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az adatátátvitel módszere természetesen más, az esetünkben kitüntetett figyelmet kapó hangminőség viszont tökugyanaz. :)

szerk: Én erre értettem, hogy egyformák. :)

[Szerkesztve]

(#685) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Tehát akkor mind1, hogy miben használom értem:)
Annyi kérdésem lenne még csak h a direkt kábelek amik a hangkártyábol mennek a soundtouch-ba milyen hosszuak?ugyanis ha ezek hosszusága kisebb mint 6-7 méter akkor kellen optikális kábel vagy coax tök mind1...

(#686) #72042496 válasza Deluxe00 (#685) üzenetére


#72042496
törölt tag

Vagy 3x 5m RCA hosszabbító, s meg is van oldva. :)
A gyári kábel saccra kb. 3 méteres lehet.

(#687) Deluxe00 válasza #72042496 (#686) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Akkor az lesz a megoldás.
Mert ugy szeretném h direktben is meg digitálisban is(optikai vagy coax) össze lenne kötve.Media Marktban ilyen RCA hosszabitott lehet kapni?

(#688) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Optikai kábelből milyen hosszút lehet venni és mennyiért?A fentebb leírt 6-7 méter az még mindig adott :U

(#689) #72042496 válasza Deluxe00 (#687) üzenetére


#72042496
törölt tag

Media Marktban vannak ilyen kábelek, de szerintem olcsóbban kijössz, ha elektronikai boltban veszed meg őket.
Az árakkal sajnos nem vagyok tisztában.

(#690) #72042496 válasza Deluxe00 (#688) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, voltam én is MM-ben, RCA toldóért, így megnézegettem a zsinórokat.
Thomson audio kábelből 5m-es volt a leghosszabb (~2600Ft), video kábelből a 10m-es, szerintem ez is jó, csak az árára meg nem éppen nem emlékszem.

Optikaiból azt mondták, nincs ilyen hosszú, max néhány (3?) méteres.

(#691) Deluxe00 válasza #72042496 (#690) üzenetére


Deluxe00
senior tag

hja...tehát akkor optikai coax kizárva...marad a direct mód...tehát akkor 3 db RCA toldót kell vennem?Nincs minöség vesztés?Másik lehetöség pedig az hogy akkor máshova rakom a mélynyomot...pedig olyan faszán elterveztem :O

(#692) ati2 válasza Deluxe00 (#691) üzenetére


ati2
őstag

Hali coax-ból szerintem lazán csinálhatsz 10-20 m-est is és nem szed össze plusz gerjedést.
És viszonylag olcsón ki lehet hozni, szerencsére a digitális jelhez nem kell spéci kábel.
A kábel hosszától és minőségétől nem függ a hangminőség, maximum egy bizonyos hossz után elveszik a jel és akkor nem szól vagy pattogni kezd a hang.
Nekem egy régi 2 m-es RCA-val + egy 3.5 jack->RCA átalakitóval megy.

Hangminőségre meg a coax ugyanaz mint az optikai (mindkettő digitális).
Csak először az optikait kezdték gyártani, de a kábel ára + a max 3 m hossza miatt nem terjedt el.

Az analóg-on mintha kicsit több volna a közép és kevesebb a magas + jobban gerjed, de ez valószinű a gyári kábel miatt van. Nem véletlen hogy egy jó minőségű audió kábel drágább mint az egész Z-5500-áz.
Meg 3x2 éren 3x annyi zajt és gerjedést is összeszed mint egy stereo kábel :(

(#693) Deluxe00 válasza ati2 (#692) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Jajjj te vagy az én emberem.Isten küldött.Nekem egy 8 méteres coax kábel kéne!!!Hogy tudom akkor megoldani???!!!Mert a csinálhatsz szó nem világos:D Viszont nagyon kéne egy 8 méter coax!!!

(#694) ati2 válasza Deluxe00 (#693) üzenetére


ati2
őstag

Szóval gyakorlatban nem próbáltam még 8 m-es kábelt coax-ra, csak gondolom hogy menie kellene. Ha pl egy UTP-s háló kábel lazán tudja a 25 métert akkor ennek is tudnia kell.
A digitális jelnél az a lényeg hogy 0-k és 1-esek rohangálnak a kábelen, és amig a túloldalon ugyanaz a jel jön ki ami bemegy addig nüködok a dolog.
Egy bizonyos hossz felett leesik a feszültség a kábel ellenállása miatt és az 1-eseket már nem lehet megkülömböztetni a 0-tól :(

1. Veszel hozzá 1 db 3.5 mono jack-ről átalakitót RCA-ra: [link]

2./a Próbálj meg szerezni egy müszerészt az ismerettségi körödben (vagy bármelyik szervizben), és kb 5 perc allatt összeforraszják a kábelt a 2 végén 2 rca dugóval.

2./b Ha nem megy akkor veszel egy ilyet (5 m erenként): [link]
+ egy ilyet: [link]
Az 5 m-es stereo RCA-t szétválasztod szikével vagy éles késsel ovatossan és akkor már van is egy 2x5 m-es kábeled.
Ha jól számoltam ennél a cégnél 416 Ft-ból megvan az egész, ennyiért nem érdemes forrasztgatni se :)

(#695) ati2


ati2
őstag

Közben kapott egy kis WD-40-et a ''VGA'' csatim a kábel végén és azóta mintha megszünt volna a pattogás.

De a búgás maradt, még a végén tényleg a táppal lesz a baj :F

(#696) Deluxe00 válasza ati2 (#694) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Hát ez highly technical:D
Te..ehhez mit szólsz?
http://www.d-audio.hu/category_65_70/product_618/product_info.html
Azt irják kb 10 méter hosszú a kábel!Kis átrendezéssel elég lehet 5méter is nekem.

[Szerkesztve]

(#697) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

4,5 méter kábel kell most lemértem méröszalaggal:)
Akkor tehát egy 5 méteres kábelre van szükségem.
Jó ez amit bemásoltam ide 5 méteresben?Vagy milyen megoldás lehet még 5 méter esetében?Két héten belül má itt lesz a cucc:D

(#698) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

http://www.monstercable.com/productPage.asp?pin=912
Viccen kivül van e vmi fikarcnyi esély is arra hogy ilyenből a 4 méteres változatot be lehessen szerezni ebben a rohadt országban??Erre nem sajnálnám a pénzt csak ebben a rohadt országban semmit nem lehet kapni :((( :(((
Dealer Locator-nál magyar-t nem ad meg de vmi Pesti audio guru boltban szerintetek lehetne ilyet rendelni???

(#699) koxx válasza Deluxe00 (#698) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nézd meg itt [link] v itt [link] bár ez nem olyan mint amit linkeltél

(#700) #72042496 válasza Deluxe00 (#698) üzenetére


#72042496
törölt tag

S kiadnál ~25.000Ft-ot egy optikai kábelért? Egy Z-5500-hoz? :Y :D

Coax kábel nem jó? Kb. tizedennyibe kerül, s éppolyan szépen szólna vele a cucc, mint a 4m-es Monsterrel. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.