Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Akheron


Akheron
senior tag

Meg tudná valaki mondani, hogy mennyi előnye lehet a Z-5500-asnak a Z-5300-assal szemben, ha a hangrendszert kizárólag számítógépre kötve szeretném használni, és még csak nem is hajtanám túlzottan nagy hangerőn...?

Mivel csak gépre lenne kötve, attól tartok, hogy a beépített dekóder például teljesen felesleges lenne, illetve hogy kisebb hangerőn a Z-5300-as is szólna úgy, mint a Z-5500 :(

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#152) Akheron


Akheron
senior tag

:O

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#153) Akheron


Akheron
senior tag

:O

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#154) #72042496 válasza Akheron (#151) üzenetére


#72042496
törölt tag

Itt a topicban már volt szó az összehasonlitásról, ami engem illet, én most is az 5500-at venném, a konfigom egyik ékessége, s amikor megszólal... Tény, hogy nagyon drága, de:
Barátok sokat cseztettek, hogy mi a fenének adok ennyit egy hangfalért. Na, beüzemeltem nekik! Kezdésnek World of Warcraft intro, utána közkivánatra dicc-pucc ''zene'' (senki ne sértődjön meg ezen a kifejezésen, egyszerűen nem kedvelem a stilust), majd Maiden DVD-ről Rainmaker, utána discmanről, optikai kábelen Nightwish.
A teszt végi reakció: ''Most már értem, mi került ezen ennyibe...''

Látom az adataidnál, van egy Au2-d. Analóg átkötésnél a Z-5500-al való összepárositása brutális hangminőséget fog eredményezni, DVD film esetén pedig ne mondjad már, hogy nem izzitanád be a Logi dekóderét... :))

Jó ez a cucc, hidd el! Nagyon jó...

(#155) slash válasza Akheron (#151) üzenetére


slash
csendes tag

Attól függ, milyen az a ''nem túlzottan nagy hangerő''.
Milyen távol lennének tőled a hangfalak? Ha pont ott ülsz a pc előtt, akkor talán felesleges lehet egy ilyen, legalábbis CSAK pchez én biztos nem áldoznék ennyit semmilyen hangfalra sem. Egy barátomnak van 5300-a és tudom, hogy az 5500 mennyivel jobb, ezért is vettem ilyet, és tökéletesen meg vagyok elégedve vele.:DDD

(#156) Akheron válasza #72042496 (#154) üzenetére


Akheron
senior tag

Az én konfigomnak is az egyik ékessége lenne, csak elég drága nekem :)
A beépített dekódert valóban használnám DVD-filmek esetén, de tulajdonképpen a hangkártyát is használhatom erre, annyival csak nem lenne rosszabb. :F
Kizárólag a számítógéppel használnám a hangrendszert, úgyhogy a távirányítónak nem sok hasznát venném, azt hiszem :(
A szoba pedig kb. 20 nm-es lenne, ráadásul a szomszédokat sem szeretem zavarni :D

Ha tudám, hogy alacsonyabb hangerőn is jobb a hangminősége, akkor azért más lenne a helyzet.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#157) Akheron válasza slash (#155) üzenetére


Akheron
senior tag

az eddigi tervek szerint nagyjából 2 méterre lennének tőlem elöl és hátul egyaránt, a front pedig valamivel közelebb :) A szoba hosszanti oldalának a felére tenném kb. a hátsókat, bár DVD-zéshez nem ülnék a monitor előtt közvetlenül, úgyhogy lehet, hogy inkább a szoba négy sarka lenne optimális... szögfüggvényekkel való számolgatás nélkül kb. 3,5 méterre becsülném úgy a távolságot :D
Csak a számítógéppel használnám, bár én mindenre a PC-t használom.. játék, zenehallgatás, filmezés..
Z-5300-zal nem lennél megelégedve? :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#158) slash válasza Akheron (#157) üzenetére


slash
csendes tag

Ha jól tudom, akkor a MediaMarktban kapható az 5300-as, szóval azt ott esetleg ki is lehet próbálni. A Hertát érdemes lenne még feltárcsáznod, mert én is ott vettem az 5500-at és náluk általában vannak bemutató darabok (persze 5500-ból biztos nincs, de még az sem kizárt, mert karácsony előtt csak azért nem volt sztem, mert utsó darabot hoztam el (ami viszont nem bemutató darab volt...)).

Egy bizonyos hangerő alatt szinte lehetetlen észrevenni a különbséget két szett között. Ha pl meghallgatsz két mai tv-t, akkor is ez a helyzet, pedig a sonykban pl van szub is (igaz, nem nagy) és ha le van véve a hang, akkor szinte nem is hallod. Szóval te tudod, milyen hangerőn szeretnéd hallgatni, szerintem mindenképpen ugorj be hallgatózni a fent említett két helyre.

(#159) Akheron válasza slash (#158) üzenetére


Akheron
senior tag

MM-ben azt hiszem elfogyott az 5300 :( Valaki írta néhány hete (?), hogy elfogyott nekik is. Herta zárva tart 31-éig sajnos.
Egyébként ha ennyit várok vásárlás előtt, akkor a végén még gond nélkül összegyűlik a pénz az 5500-asra :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#160) #72042496 válasza Akheron (#156) üzenetére


#72042496
törölt tag

A szobát az 5300 is biztosan beszólja, ám annak a hangminőségéről sajnos nem tudok mit mondani, bár akinek van ilyen rendszere, az igencsak elismerően nyilatkozott róla itt a fórumon...

Én is azt javaslom, hallgasd meg mindkettőt, utána dönts. Az mondjuk egészen biztos, hogy egyikkel sem fogsz rosszul járni. :)

Amúgy meghallgattam, s arra jutottam, hogy az Au2 dekódere is több, mint élvezhető minőséget produkál. :)

(#161) slash


slash
csendes tag

Igen, egy hangkártya ugyanúgy dekódolja a digitális jelet (dd, dts), mint egy külső dekóder. Kb olyan ez, minthogy nem lehet egy rar fájlt sem kétféleképpen kicsomagolni. Itt is így van: vagy tudja, vagy nem. Az eredmény ugyanaz. Ami ezután történik a hanggal (delay, kiemelések, csatornánkénti hangerő stb.), az pedig pcn is ugyanúgy megvalósítható, mint egy ilyen külső dekóderen. Tehát én azt mondom, hogy nem fogsz mást hallani akkor, ha pl az 5500-at dekóderről használod és utána átkapcsolsz direct 5.1-re. Ami különbség lesz, az már csakis a kábelek minőségéből eredhet, illetve a hangkártya kimeneti képességeitől, de mondjuk egy sb livenál úgy hallottam ez nem gond.

(#162) Akheron


Akheron
senior tag

A kérdést tulajdonképpen az dönti el, hogy melyiket lehet beszerezni... mivel Z-5300-at se újonnan, se használtan nem találtam, valószínűleg nem lesz más választásom, minthogy a Z-5500-at vegyem meg.
Egyébként ha van olyan bolt, ahol esetleg még lehet kapni Z-5300-at, akkor is valószínűleg jóval 50 feletti összegért, így meg tényleg veszek inkább Z-5500-at :((

Az eddig olvasottak alapján úgy tűnik, hogy nem igazán tudnék a Z-5300-as árkategóriájában (értsd: 40K körül) olyan hangrendszert venni, ami minőségében is hasonlót nyújt.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#163) norbyte™ válasza slash (#161) üzenetére


norbyte™
csendes tag

Az AU2-s kártya nem képes Dolby Digital, kódolásra! Lehet játszadozni, várni a csodát - de ettől még nem fog menni.
(Kivéve persze, ha Platinum van külső HW egységgel)

A DD kódolás nem annyi, hogy ''kiadja a jelet'', hanem a 6 csatorna jelét be kell tömörítenie, és egyetlen bitfolyamot képezni belőle - mindezt valós időben, késlekedés nélkül!
Filmeknél ez a kódolás már megvan, semmit nem kell vele tennie, csak átengedni BitStream magán az persze, hogy megy. A hangkártyán ''decode'' NEM kódolást jelenti
(gyk. pont a fordítottját, ami sokkal egyszerűbb feladat, szinte minden kártya, vagy ha a kártya nem, akkor szoftver képes rá) Mellesleg egy külső hardveres dekódernek hangja nem mérhető össze a szoftveres ''dekóderekkel.'' ( PowerDVD etc.)


[Szerkesztve]

ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

(#164) slash válasza norbyte™ (#163) üzenetére


slash
csendes tag

Az lehet, hogy nem képes kódolni dd jelet, de miért kéne ez? Én nem is erről beszéltem, hanem a dekódolásról, hiszen egy film esetén csak erre van szükség. A szoftveres és a külső dekóder közti különbség a post-process-ben rejlik, hallottam én is, hogy mi mindent tud egy ilyen dd/dts processzor a moziban (másik fórumon). De a nyers, dekódolt jel attól még ugyanaz lesz.

[Szerkesztve]

(#165) #72042496 válasza slash (#161) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az rendben van, hogy a hangkártya és a külső dekóder is ugyanúgy dekódol, de nem tudtam, hogy mennyivel csorbul / nem csorbul a hang, ha analóg átkötést használ az ember a coax kábel helyett. Hát, valóban ugyanúgy szól, legalábbis Au2 ZS-en. A SoundStorm azért nem így muzsikált... :))
(Mondjuk az Au-k kimenetén mért jel-zaj viszony nagyon ott van a szeren, ilyen minőséget egy alaplapi hangkari esetén természetesen nem várhattam - sajnos.)

norbyte™: Encoding-ot csak az MCP-T chippel rendelkező SoundStorm-ok tudnak, de mint minden tömörítési folyamat, ez is eleve veszteséges; megfelelő hangkártyával az analóg megoldás is legalább ugyanolyan minőséget eredményez. (Ezért is cseréltem Au-ra. Na, meg az EAX miatt. :) )

(#166) kovilac


kovilac
tag

Segítség!!! Nagyon szeretnék ilyen hangfalat vásárolni. A legtöbb boltban ahol eddig megkérdeztem azt közölte velem az eladó, hogy a nagykerek nagy része nem fog ilyen termékből rendelkezésre állni február végéig. Tehát azt kérném tőletek, hogy aki ismer olyan boltot, ahol van raktáron ilyen csoda és tudja az árát, annak válaszát szívesen várom. Előre is köszönöm!!!

(#167) slash válasza kovilac (#166) üzenetére


slash
csendes tag

www.depo.hu -n nézd meg a neten azokat a boltokat, ahol lehet kapni a creative s750-t. Én is így találkoztam ilyen boltokkal, az már más kérdés, hogy egyikben sem volt.

(#168) Akheron válasza kovilac (#166) üzenetére


Akheron
senior tag

Ha vársz, csak jobban járhatsz.. hátha addig olcsóbb is lesz :D
E-connecten próbáltad? Elvileg ott lehet, bár nemrég elvileg Z-5300-at is lehetett, gyakorlatban viszont kétszer törölték a megrendelésem :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#169) Akheron


Akheron
senior tag

Egyébként találtam pár képet a mélyláda belsejéről... remélem, nem veszi el a kedveteket a vásárlástól :) Lelki szemeim kicsit igényesebben kialakított belsőt láttattak velem ezidáig, így kissé sokkoltak a képek, de lehet, hogy más hangrendszerek még ennél is jóval csúnyábbak belülről :)

Szerk: sorry, túl nagyok a képek, úgyhogy marad a hivatkozás :(

Bővebben: link

Bővebben: link


[Szerkesztve]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#170) norbyte™ válasza Akheron (#169) üzenetére


norbyte™
csendes tag

de lehet, hogy más hangrendszerek még ennél is jóval csúnyábbak belülről

Biztos léteznek ennél igénytelenebbek is. :Y :O
Szerintem azért egy PM Klipsch, vagy egy (Cambridge Soundworks S750) belseje felépítése ''egy fokkal'' igényesebb, illetve egészen más. Ellenben a Z5500 kívülről tetszetősebb :DDD Meg a lényeg az, hogy hogyan szól. :U


[Szerkesztve]

ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

(#171) slash


slash
csendes tag

a belső sokszor elég kiábrándító, de nem csak hangfalakkal kapcsolatban, hanem pl dvd lejátszóknál, de mondhatnék sok más példát is. Egyébként akkor már rakok be képeket az s750 belsejéről is. Szerintem nem sokkal igényesebb:

Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

(#172) norbyte™ válasza slash (#171) üzenetére


norbyte™
csendes tag

CambridgeSoundWorks Creative S750:
[kép]
[kép]
[kép]

És akkor következzen az ominózus Logitech:
[kép]
[kép]
[kép]


...hát ha zongorázni tudnám a különbséget :O


[Szerkesztve]

ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

(#173) Akheron válasza norbyte™ (#172) üzenetére


Akheron
senior tag

Valóban fel lehet fedezni némi különbséget :)
De az eddig olvasottak alapján úgy tűnik, hogy a Logitech hangrendszerek felveszik a versenyt a jóval drágábban kínált rendszerekkel is. Valahol csak ki kell ütköznie ennek az árkülönbségnek.
Tulajdonképpen mondhatjuk úgy is, hogy a Logitech a lényegre koncentrál, és a hangzás tekintetében lényegtelenebb szempontokat kevésbé veszi komolyan.

Persze kiábrándító... talán a kukacos almához lehetne hasonlítani. Még szerencse, hogy ezt nem megenni szeretném, hanem csak hallgatni :D

Ha nincs kihatással a termék élettartamára, illetve a jótállás időszakát követő meghibásodás esetén felmerülő javítási költségekre, akkor minden további nélkül képes vagyok elfogadni ezt a belsőt is :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#174) Akheron


Akheron
senior tag

Mondjuk a Gigaworks-nél nem sokkal olcsóbb MO-n :)
Máshol meg 270 USD-ért veszik a Z-5500-at :(

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#175) norbyte™ válasza Akheron (#173) üzenetére


norbyte™
csendes tag

Először is sorry a modemesektől, de próbáltam a legkisebbre optimalizálni a képeket.
...hát tudod, valóban lehet a kukacos almához is hasonlítani a dolgokat, de én amondó vagyok, hogy ''Ép testben- ép lélek''. :DDD De még szerencse, hogy itt erről szó sincs, hiszen itt csak hallgatni kell, és az alapján dönteni. ;)

ÉV-EBF- Villámvédelmi felülvizsgálatot, számítógép javítást, karbantartást vállalok.

(#176) kovilac


kovilac
tag

Help!!! Egyszerűen sehol sem találok Logitech Z-5500-at! Aki tudna valahonnan szerválni(lehet nagyker is) annak segítségét előre is megköszönöm!!!

(#177) Akheron válasza kovilac (#176) üzenetére


Akheron
senior tag

Megértem, hogy aggaszt... engem már egyenesen dühít ez a nevetséges helyzet :(((
Még néhány hét, és el fogom határozni, hogy soha a rohadt életben nem fogok Logitech hangrendszert venni. Hetek óra keresek Z-5300-at, és lassan odáig jutottam, hogy megvenném a Z-5500-at is, erre most már azt se lehet kapni... a sok nagyokos eddig azt harsogta, hogy a Z-5300 kifutott, többet nem lehet kapni, nem gyártják (természetesen gyártják, legfeljebb Z-5300e néven, és szinte minden külföldi/tengerentúli internetes áruházban meg lehet vásárolni). A néhány hónapos Z-5500-ról vajon mi az istent fognak kitalálni!?

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#178) McImi válasza Akheron (#177) üzenetére


McImi
csendes tag

Nézzetek fel a vatera.hu-ra :)

(#179) #72042496 válasza Akheron (#177) üzenetére


#72042496
törölt tag

Láttam új, eladó Z-5300-at. A topicjába beirtam a részleteket.

(#180) Cygnus


Cygnus
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap rendeltem egy ilyen szerkezetet a www.pcland.hu -n és ma visszaigazolták, hogy van, csak még nem érkezett meg hozzájuk... ...elvileg ezen a héten már én is kikergethetem a családot a házból :C
A Z5300-at és a MW550-et néztem még, de végül ez lett a befutó, főleg emiatt a fórum miatt :))

(#181) juanboy


juanboy
csendes tag

Én 31-én rendeltem meg a pixmania honlapján, van nekik raktáron, az összeg rendelkezésre állt a bankkártyámon, már elküldték, holnap itt is van.
Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű lesz.
Persze előbb legyen már a kezeim között :D

(#182) Cygnus válasza juanboy (#181) üzenetére


Cygnus
csendes tag

Én is néztem a pixmaniat, de nem mertem tőlük rendelni... ...ha ki kell cserélni a cuccost küldhetem vissza a franciákhoz?

(#183) bijoue


bijoue
csendes tag

Itt kapható a Z-5500-as:Demand 2000 kft,Bp Andrássy ut 6. T:354-1011
Ma délután még volt.Én is itt vettem.:Y

[Szerkesztve]

(#184) Doviziozo válasza bijoue (#183) üzenetére


Doviziozo
aktív tag

Mennyi volt?

Forza Rossoneri!

(#185) Cygnus válasza Cygnus (#180) üzenetére


Cygnus
csendes tag

Sziasztok!

Kicsit többet kellett várni, mint gondoltam, de végre holnap meghozzák az én példányomat is :)) Holnap lesz 10 napja, hogy megrendeltem a pclandnál...
Tehát akinek még nincs bátran rendeljen, mert megjön :)

(#186) ByB


ByB
addikt

Mi lett a végső konklúzsön? Logi 5500 veri a Mega-Gigaworks családot? Engem csak a hangzás érdekel, nem a kinézet és a körítés???

(#187) Cygnus válasza Cygnus (#185) üzenetére


Cygnus
csendes tag

Meghozták :))
Most szerelem össze... ...baromi nagy ez a doboz

(#188) ByB válasza ByB (#186) üzenetére


ByB
addikt

Végülis vettem egy Gigaworks-t a CHS-nél: 64.000 Ft-ért. S amiért ezt leírom: mert ugyanennél a cégnél a Logitech Z-5500: 63.000 Ft!!! Ez azért pofátlanság... Szívesen társulnék valakivel, hogy áthallgatnánk egymás rendszerét és akár összedobhatnánk egy szolídabb tesztet is, pusztán szubjektív alapon!!! Majd leadnánk a Ph!-nek és rommá keressük magunkat!!!:C

(#189) Raymond válasza ByB (#188) üzenetére


Raymond
félisten

Ezzel ket problema lehet:

1) az egyikotok szomoru marad
2) nem egyeztek meg mert mindenki a sajatjat fogja nyomni

:)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#190) Riker válasza ByB (#188) üzenetére


Riker
csendes tag

Mi is az a CHS? és nettó vagy bruttó?

(#191) Raymond válasza Riker (#190) üzenetére


Raymond
félisten

Bővebben: link

A hivatalos Mo-i Creative forgalmazo...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#192) #72042496 válasza Cygnus (#187) üzenetére


#72042496
törölt tag

Na, összeállt a rendszer? :)

(#193) ByB válasza Raymond (#189) üzenetére


ByB
addikt

Itt nem az a lényeg, hogy győztes legyen és vesztes, hanem előnyök és hátrányok... A választást segítő kis tesztecske...:U

(#194) Cygnus


Cygnus
csendes tag

Tesztelgetem a rendszert :) Nagyon szépen szól, a Genius SW5.1 Value után kiderült, hogy van basszus is a világon :))

Ma próbálgattam DVD-t 5.1 Dolby Digital hanggal:

1. Szoftveres dekódolás, 6ch direkt
2. Logitech dekódolás, digital, coax

A 2. változat mérföldekkel jobb volt, az 1.-ben elég halk volt az egész, ha feltekertem akkor meg már nagy volt a sistergés. A 2.-ban a csend tényleg csend volt és a hangerő is jó volt :)

Örülök, hogy ezt vettem!!!!

(#195) Cygnus


Cygnus
csendes tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy hol lehet ''jack - 1x rca'' kábelt kapni az audigy 2 zs és z5500 digitális összekötésére? Most egy ''jack - 2x rca'' kábellel kötöttem össze próbaként, így működik, de azért jó lenne egy idevalóbb madzag.
(Saturnban és MM-ben voltam, ott nem tudnak ilyen kábelről)

(#196) bijoue válasza Cygnus (#195) üzenetére


bijoue
csendes tag

Én csináltattam méretre a Ká-csa Audio Kft-nél.Bp.XIV.Fogarasi ut 19.

(#197) Austi válasza #72042496 (#192) üzenetére


Austi
tag

Hali.
Lennél olyan kedves és elküldenéd nekem is a még decemberben készült képeket a z-5500-ról?
Eddig z-680-ban gondolkodtam de ez a fórum meggyőzött a z-5500 tudástöbletében :)
Én már így látatlanba a vélemyények alapján megmondom hogy tuti jo cucc lehet ez itten :C
Ennyi ember biztos nem téved.
Engem mégiscsak zavar 1 valami.Az hogy ezek műanyag és nem fábol készült hangfalak.
Vane e ennek bárminemű jelentősége vagy totál semmi?
Mindenki azt mondta hogy ha veszek fából készült-et vegyek.
Haverom decemberben vett 160e-ért erősítő+5.1 hagngfalpárost és az is érdekelne hogy közelébeérhetek-e a z-5500-el hagzásban?

(#198) Austi válasza Austi (#197) üzenetére


Austi
tag

Up! (#197)

(#199) ByB válasza Austi (#197) üzenetére


ByB
addikt

Milyen erősítőnek és 5.1-es hangfalnak akarsz a közelébe jutni? Audigy 2 ZS + erősítő + 5.1 hangfal (első kettő háromutas földönálló hangfal) = élvezetes zene hallgatás és filmezés! Csak baromi drága!
Szerintem ebben a kategóriában nincs akkora jelentősége a szatelitek anyagának, mint mondjuk egy normál 3 utas bassreflexes hangfalpárnál... Lásd Logitech Z-5500 vagy Creative Gigaworks, egyinek sem fából vannak a szatelitjei, mégis elég tisztességesen szólnak... (Ma raktam össze az utóbbiból egy rendszert és nagyon szressem!)

(#200) slash válasza Raymond (#191) üzenetére


slash
csendes tag

Gondoltam, megnézem ezt a CHS-t, de én itt sehol nem látok Creative hangszórókat. Igazából már csak kíváncsiságból érdekel a dolog (hiszen van 5500-am).:DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.