Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) #72042496 válasza Trak (#439) üzenetére


#72042496
törölt tag

A Manowar: Hell on Earth III második DVD-je nagyon halk lett. Azt néha hallgatom csutkón, de úgy is éppenhogy megdörren. :(
(Aztán, mielőtt visszalépek a menübe, persze jól letekerem a hangerőt, nehogy levigye a fejen az animációt kísérő hanghatás. :D )

Ez mindenesetre nem a hangfalszett hibája, hiszen minden másnál böven túlteng a teljesítmény.
(A mélyet általában három egységnyire állítom a tízből. Feles az már igencsak szigorú. :DDD)

racing01: A West-End-ben volt Z-5500, egy kiállított csodamasina (3.0@3.6 Prescott, 1GB RAM, X800, Thermaltake víz, 21.3 TFT) mellé üzemelték be, akkor el lehetett szórakozni vele. :))

[Szerkesztve]

(#452) peter12


peter12
csendes tag

Üdv!

Ez a logitec Z550 jobb, mint a Creative Gigaworks S750?
Kinek mi a véleménye?

(#453) BandiT válasza peter12 (#452) üzenetére


BandiT
senior tag

ez engem is érdekel!!!
valamint, hogy ki hol vette és mennyiért a Z-5500-at?

(#454) racing01


racing01
tag

Nekem az lenne a kérdésem, hogy reális ez az 505watt??? Mert a satelitek eléggé picik és nem tudom elképzelni, hogy az 62wattos legyen (tudom nem a méret a lényeg)!!!
A mélynyomó mekkorát szól? Remegnek tőlle rendesen az ablakok??:DDD
Engem leginkább a mély érdekelne mert techno zenét hallgatok és mély nélkül nem élvezetes:DD

[Szerkesztve]

(#455) I. Richard válasza racing01 (#454) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

Az 505watt szvsz nem túl reális, de ez kit érdekel, amikor majd' szétesik tőle a gipszkarton-szobám...:D

A mélynyomót már 1 párszor leírtuk, h. mekkorát szól.... Olvass vissza:D:D Nálam az ajtót remegteti meg elég rendesen!:) Techno-ra szvsz ez a legjobb PC-s hangcucc.... Most éppen nosztalgiaként Thunderdome-ot hallgatok:), és meg kell hagyni, nem hiányoznak további decibelek....:D

Azért Hyperes-complexes hangerőt nem kell tőle várni...:D

(#456) BandiT


BandiT
senior tag

#452-#453?:F

(#457) I. Richard válasza BandiT (#456) üzenetére


I. Richard
senior tag

Szerintem már azt is írtuk valahol:D De lásd milyen jószívű vagyok:

A hangcuccot Én a Demand 2000.-nél vettem 81775:)Huf-ért.

A S750-nél tuti nagyobbat szól, viszont a hangképről nem tudok mit mondani... a 7.1 pedig szerintem felejtős, nem lehet jelenleg kihasználni...

Úgyhogy én maradnék a Z-5500-nál...:D

(#458) BandiT válasza I. Richard (#457) üzenetére


BandiT
senior tag

Köszi, nem volt kedvem végigolvasni 450 hsz-t! :)
Ok, egy árat már tudunk, többiek? :))

(#459) peter12 válasza I. Richard (#457) üzenetére


peter12
csendes tag

Szia!

Te hallgattál már S750-et és Z5500-át is?Télleg jobban szól a Z5500??Hnagosabb vagy a basszus jobb??

(#460) peter12


peter12
csendes tag

Nekem egy S750-em van és gondolkodom h lecserélem erre a Z5500-ra!szerintetek érdemes?Vagy inkább egy Klipsch Promedia 5.1-re???

(#461) peter12


peter12
csendes tag

Esetleg van vki akinél meg tudnám hallgatni a z5500-át itt budapesten?nagyon megköszönném!

(#462) I. Richard válasza peter12 (#459) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

Én eddíg csak z-5500-at hallgattam.... A puszta számadatokból következtetek, hogy nagyobbat szól a z-5500 mint a S750: mélynyomó nagyobb, szatelitek ''nehezebbek''.... a teljesítmény nem annyira mérvadó...:)

Klipsch-re szerintem nem érdemes költeni, sokkal drágább, mint a Logitech, hangerőre talán csak a Promedia II tudna többet, de az cirka 150e Huf, ami nagyon sok....

Azt, hogy lecseréld-e a S750-et pedig neked kell eldöntened....:D

(#463) racing01 válasza peter12 (#461) üzenetére


racing01
tag

engem is érdekelne, ha valakinél meg lehetne halgatni budapesten!:DD

(#464) I. Richard válasza racing01 (#463) üzenetére


I. Richard
senior tag

Én fóti vagyok, az majdnem Budapest:D

Az a baj, h. a szobám akusztikája elég ramaty, ezért nem akarok senkinek bemutatót tartani.:)

Ha azért akarod meghallgatni, hogy meggyőződj a hangerő elégségességéről, akkor talán 1 hétvégét meg tudunk dumálni, amikor nincs itthon egyik szülő sem, mert igazán csak akkor tudom feltolni a hangerőt, ha nincs itthon senki aki szólna érte:D

(#465) racing01 válasza I. Richard (#464) üzenetére


racing01
tag

Köszi a lehetőséget, de fótra azért nem akarok kimenni! :C
Odanyomtad már az öcséd fejébe a mélynyomót?:DDD

[Szerkesztve]

(#466) I. Richard válasza racing01 (#465) üzenetére


I. Richard
senior tag

Azért ha meggondolod magad, akkor keress meg!
Az öcskös meg folyamatosan kapja az áldást, mivel csak egy gipszkartonfal választja el Őt és a mélynyomót....:D:D:D

[Szerkesztve]

(#467) racing01 válasza I. Richard (#466) üzenetére


racing01
tag

ok! köszönöm!!!:C

(#468) #72042496 válasza racing01 (#465) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem kell azért elutazni Fótra, Richard megtekeri a hangerőt, elhallatszik az Pestig simán... :DDD

A mély amúgy hamar megdöngeti az ablakokat, de a huzamosabb állatkodással csak óvatosan, hiszen könnyedén realizálódhat az örök klasszikus:
- Kisfiam, megint úgy bömbölteted a zenét! Ha így folytatod, meg fogsz süketülni!
- Köszi anyu, nem vagyok éhes! :DDD

S750 vs. Z-5500: Erről (jóval) korábban volt már szó, érdemes visszaolvasni. :)
(Az S750 topic-ban is tárgyalták már: Bővebben: link)

Közben meghallgattam, búg-e a mély. Alacsony hangerőnél teljesen néma; csutkóra tekeve azért hallottam, hogy feszültség alatt van, de csak akkor, mikor odatapasztottam a fülem. De még ilyen körülmények között is hangosabb volt a gép ventilátora, illetve a szatelitek sistergése...

(#469) brav válasza I. Richard (#464) üzenetére


brav
csendes tag

Én is fóti vagyok má kb. egy hónapja.
Szeretnék ilyen hangrendszert má fél éve, csak picit drága.:(

[Szerkesztve]

APPLE POWAAAA!

(#470) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Hali!

Ugytünik 1 hét mulva nekem is meglessz a cucc, az lenne a kérdésem hogy ki hogyan vitte haza, mennire nehéz a cucc,és ha valaki leirná a doboza pontos méreteit azt nagyon megköszönném!

(#471) I. Richard válasza Intruder A 6 (#470) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

A cucc 27 kiló, szállítása csak kocsival ajánlott!:D
A doboz pontos méreteit nem tudom, de elég nagy..:) annyira, hogy a Suzuki Sedan csomagtartójába nem tudtuk betenni, a hátsó ülésre is ippeg befért...:)

Hol veszed, ha nem vok indiszkrét...?:D

(#472) wells


wells
csendes tag

talán itt lehet kapni:
Bővebben: link

(#473) boceeboy


boceeboy
tag

Sziasztok!

Nagy gondba vagyok!:((

3 honapja ezt a gyönyörüséget várom, szeptember elején végre alkalmam LENNE megvásárolni de épp most megláttam ezt :

http://www.sonyszalon.hu/products/product_620.html

Olcsobb erősebb ~200 wattal és van hozzá dvd lejátszó is!
Amit édesanyámnak amugy is venni szeretnék mert rágja a fülem!

DE nálam az első hogy tényleg jót vegyek!!!!

Hallottam már a z-5500at leesett a hajam!
Azota szerettem bele!

Ami feltünt hogy a THX minösités a Sony házimoziknál hiányzik!
Mennyire számit ez az elismerés manapság?????
Megéri ezért a z-5500 mellett döntenem????

Előre is köszi!:R

(#474) boceeboy


boceeboy
tag

:U

(#475) #72042496 válasza boceeboy (#473) üzenetére


#72042496
törölt tag

Meghallgatás után dönts.
Vigyél DVD-t a Sony szalonba, s figyeld meg, mit tud a masina. :)

(#476) boceeboy


boceeboy
tag

Na utánajártam mélyrehatóan biztos hogy Z-5500 lesz!!:D

Egy 3X2 es szobába fogom használni!(tudom megörültem)

Érdemes vennem olyan hangkártyát amin van optikai csatlakozó vagy ekkora helyen nem fogom hallani a különbséget???

(#477) Deluxe00 válasza boceeboy (#476) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Tök mind1 mert ekkora szobába meg fog rekedni a hang!A minöség sem lesz olyan mint mondjuk egy kiállitott darabnál aminek van tere

(#478) boceeboy válasza Deluxe00 (#477) üzenetére


boceeboy
tag

Hát nemtudom!:(

Egy 70 wattos Logi házimozim van most és sztem nagyon jó a hangzása!
A lehetőségekhez képest a legjobban van elhelyezve!
Minden hangot jo iránybol hallok,teljesen megvagyok vele elégedve!
A teljesebb hang miatt szeretnék csak egy Z-5500-at na meg mert a legjobb PC-s cucc sztem!

Te megse vennéd a helyemben??

(#479) I. Richard válasza boceeboy (#478) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

Nos, ha a jelenlegi cuccod hangerőre hozza azt, ami neked kell, akkor ne cseréld le!! A hangminőséget jelentősen befolyásolja a szobád akusztikája.... A Z-5500 sem fog csodát tenni egy akusztikailag elég ''gyenge'' környezetben...:)

(#480) boceeboy válasza I. Richard (#479) üzenetére


boceeboy
tag

Teljesen lehangolodtam!:O

(#481) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Na végre ma nekem is meglett ,1 hónapig kellet rá várnom,hát mitmondjak a hangja az gyönyörü szép az biztos!

(#482) I. Richard válasza Intruder A 6 (#481) üzenetére


I. Richard
senior tag

Hi!

Üdv a klubban!! Mekkora szobában használod?

Én épp most próbálok csendháborítást elkövetni!!;]

(#483) Intruder A 6 válasza I. Richard (#482) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Hali!

30 m2-es szobában használom!
hát nagyon frankón szól az biztos de már este van és panelban lakom ezért nemigen tudom most tesztelgetni!
De majd holnap reggel!
Lessz a szomszédoknak egy kis fejfájás azthiszem!

(#484) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Hát a sub az hatalmas, holnap valamit itt rendezkedni kell mert nem férek el mellette a székkel!

(#485) Deluxe00 válasza boceeboy (#478) üzenetére


Deluxe00
senior tag

A legjobb PC-s hangcucc a Klipsch Promedia Ultra 5.1-es ezt csak hozzáteszem:)
Mindenki által a legjobbnak tartott mélynyomoja van, és nem a teljesitményre vonatkozik kizárolag hanem a minöségre!Meg a szatelitek is!
De attól függetlenül a z-5500 mindenképp a második, kétségtelen, és nagyon jó:R

(#486) I. Richard válasza Deluxe00 (#485) üzenetére


I. Richard
senior tag

Ha nem kerülne ~150e forintba, és lehetne kapni, akkor azt vettem volna...

Szvsz 82e-ért egy brutális erejű 5.1-es cucc+dekóder jelenleg az egyik legjobb vétel....

(#487) boceeboy


boceeboy
tag

Hát végül ugy döntöttem veszek egy TFT moncsit az 5500 helyett mivel sokan azon a véleményen vannak hogy semmi értelme ide beraknom ebbe a 6nm-be!

Vérzik a szivem nagyon!:((

(#488) Intruder A 6


Intruder A 6
aktív tag

Hali!

A kérdésem az lenne hogy ki hová rakta a sub-ot nekem itt van az asztal alatt,de ez nem a legjobb ott szerintem minden rezeg a monitortol kezdve a radiátorig .

Hová érdemes tenni?

(#489) Mulder_


Mulder_
tag

Nya gyerekek elolvasva ezt a fórumot, ami kb 2-3 napba telt :DD úgy döntöttem én is veszek egy ilyen szettet, mert nagyon megtetszett. Péntek este meg is jött a szet. Telcsizett a bolt, hogy most pakolnak ki (ez kb este 9kor volt) és menjek le érte és ha lehet kocsival menjek :D. Nya le is mentem érte, mikor megérkeztem egy nagy tömeg fogadt mindenki a dobozt nézte :), alig várták, hogy kibontsam nekik és meglessék. Mikor leszedtük a felső dobozt és előbukkant a mélyláda csak ennyit lehetett hallani a háttérben ''Úr isten ez meg mi :D ''.
Kb fél óráig csodálta mindenki míg végre haza tudtam hozni. Itthon este még gyorsan össze is raktam és kiprobáltam néhány cd-t direct-be kötve a pc-re. Hát nem csalódtam benne kifejezetten szépen és tisztán szól még így alaplai hagkarival is. Alig várom hogy kipróbáljam egy audigy 2-vel. Még nem volt modom optikai és koax kábellel sem kipróbálnom, majd csak hétfőn. Szal egyenlőre csak dircet-ről tudok véleményt mondani de az sem semmi :).

Végeredményben pc-n játékokra direct-ve kötve érdemes használni?
Asztali dvd-nél pedig koax vagy optikai és ugyan ez pc-n zene hallgatásnál is?


[Szerkesztve]

(#490) Mulder_ válasza Intruder A 6 (#488) üzenetére


Mulder_
tag

nekem is az asztal alatt van egyenlőre de én ezt a szettet ki a napaliba terveztem, itt a szobámhoz túl nagy :). Amint megjön a koax kábel viszem is ki a nappaliba addig meg a szobámba döngetem :D.

[Szerkesztve]

(#491) #72042496 válasza Mulder_ (#489) üzenetére


#72042496
törölt tag

Gratulálok a cumóhoz!

A kábelezést úgy érdemes megoldani, ahogy leírtad. :)
Zenénél mondjuk lehet direct is, nem oszt nem szoroz.
Ha Au2-d van/lesz, és engedélyezted a CMSS-t, akkor 6ch direct-ben mind az öt hangszóró szólni fog. (Bár lehet, hogy coax-on is, ezt így hirtelen meg nem mondom. :) ) Ezzel mondjuk semmi baj nincs, csak nekem a PLII jobban bejön. Sőt, sok zenénél a sima stereo (x2) marad a kedvenc. :D

Intruder A 6: A mélynyomó nekem most a szoba sarkában figyel, csak az a baj, hogy rövid a SoundTouch kábele. :(
De hamarosan úgyis ártendezem a szobát, az első sugárzókat felfúrom a falra, a hátsóknak meg lesz valami állvány (asztalossal szeretnék csináltatni), a vezetékezést kábelcsatornákkal szépen, esztétikusan megoldom, szuper lesz! :))

Ami viszont sérti a fülem, hogy kb. 15 percenként egy pattanó-puffanó hangot ad a rendszer, akár szöveget szerkesztek, akár játszom, akár bármi mást csinálok a gépen. (Valaki már korábban írt erről a jelenségről.) Akkor is puffan egyet a cucc, ha fel, vagy le kapcsolom a vele egy elosztóba dugott asztali lámpát. :(

Az előbbi dolgot remélem egy rendszer újrahúzás (már úgyis esedékes) meg fogja oldani, az utóbbit pedig egy másik eloszló beszerzésével tervezem orvosolni.
Remélem ezek után helyre fog állni a világ megszokott rendje. :))

(#492) Geree


Geree
senior tag

Hali!! Hol lehet venni ilyen cuccost mostanában? ill. hol a legolcsóbb, mennyiért?

a friend in need is a friend indeed

(#493) Intruder A 6 válasza #72042496 (#491) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Szia!

A puffanás nálam is jelen van!
Azt én sem tudom miért,ha van rá valami orvosság akkor lécci jelezd!

(#494) #72042496 válasza Intruder A 6 (#493) üzenetére


#72042496
törölt tag

Persze, akkor beírom ide. Milyen hangkártyád van? (Gondoltam már arra is, hogy az Au2 összeakadt az időközben egy boot erejéig engedélyezett SoundStorm-al.)
Vagy, ami még előfordulhat, hogy a villamos hálózat szerelése nem az igazi. (Az előző helyemen nem csinált ilyet a berendezés.)

Most már elkezdek komolyan utánaérdeklődni a dolognak, nehogy valami baja essen a szettnek.

Geree: #472? :U

(#495) Intruder A 6 válasza #72042496 (#494) üzenetére


Intruder A 6
aktív tag

Egyenlőre az alaplapi hangkarival nyúzom a cumót, még kb 3 hétig aztán lessz egy Audigy 2 ZS azzal gondolom szebben fog szolni ez előtt 5.1 es Live-om volt azzal mintha szebben szolt volna.
Jólenne megtudni hogy mitől van ez a pukkanás mert elég idegesitő,én panelban lakok és hát itt valoban elavult egy kicsit a villamoshálozat!

(#496) Mulder_ válasza #72042496 (#491) üzenetére


Mulder_
tag

Most szereztem be egy Au2-öt még csak kipróbálásra van nálam de holnap viszem a zsét mert nagyon megtetszett. Igaz nem ez a z-5500 lesz a szobámban hanem egy sima 2.1es rendszer mert a szobám túl kicsi ehez a z-5500-ashoz így ő kikerül a nappaliba. Majd kicsit késöbb lecserélem amim van egy fullosabra de a hangkari az marad mert tuti jobban szol a régi 2.1el is. Kicsit fáj a szivem kivinni a rendszert a nappaliba de hát ez van :D ott mégjobban szól a nagyobb tér miatt még dvd-re kötve is. Nekem meg megmarad ide be az Au2-öm és a 2.1-es hangfal amit hamarosan lecserélek :).

(#497) Mulder_


Mulder_
tag

Valaki megtudja mondani, hogy pontosan milyen kábelt is vegyek ha nem elég a hagfalkábel?

(#498) boceeboy válasza Mulder_ (#496) üzenetére


boceeboy
tag

Miben nyilvánul meg hogy nem szol olyan jol???
Nekem egy 6nm-es szobám van oda raknám ha raknám!
De kb. mindenki lebeszélt hogy fölösleges!
De én nem akarom üvöltetni főleg itt panelban nem!:)
EGy Logitech X-530-asom van most a szobában és sztem nagyon jól szól!
Az 5500-nak nemlenne jobb hangzása még kis hangerőn se???:F

[Szerkesztve]

(#499) Mulder_ válasza boceeboy (#498) üzenetére


Mulder_
tag

Hát hangzásilag biztosan jobban szól mint az x-530 viszont nem tudod kihasználni a nagyobb tér adta lehetőségeket. Én nem azért raktam ki a nappaliba mert nem szolt jól a szobámba, hanem mert eredetileg is oda vettem. Csak kipróbálásra hoztam be a szobámba. Viszont annyira megtetszett, hogy valami kisebb logitech szépséget majd veszek a szobámba is :D. Szal sztem ha meg akarod venni ved meg szólni biztosan szebben fog mint a másik. :)

(#500) boceeboy


boceeboy
tag

Hát még nemtudom hogy mit veszek!
A TFT moncsi meg e között vacilálok!
De ahogy olvasgatom a forumot ugy látom 100 alatt nem is érdemes venni mert szarok!
Zsákbamacska az egész azalatt!
Itt meg 72ért kapok egy tuti hangrendszert amit már hallottam is szólni és biztosan tudom hogy jó választás!:)
Micsoda gondok tudom!:D

Kisebb Loginak melegszivvel ajánlom az X-530at!
Nekem ilyen van 1 éve lassan és imádom,nagyon jól szól ebben a 6nm-ben!
Fél hangerőn az ablaküveg meg az akvárium is rezeg és csak 70watt RMS!:D
Hjaj milesz itt egy 5500el?!!
Szomszédok fussatok!!
:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.