Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Deluxe00 válasza csum666 (#900) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem értem egyszerüen miért kell eröltetni a centert zenénél...stereo vagy stereo 2x, de amugy meg nyilván a winamp is ugy gondolkodik mint én és nem küldi ki oda a hangot!

(#902) somez válasza Deluxe00 (#899) üzenetére


somez
tag

Aham, életemben nem hallottam még erről a hangkariról :)
A coax is optikai kábel ezek szerint? Mire való akkor az optikai bemenet a DVD lejátszón és a hangfalon?

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#903) csum666 válasza Deluxe00 (#901) üzenetére


csum666
csendes tag

Mer jó ha mind1ik hangszóróból jön a hang 6chn van és a jetaudioval tökéletes!

(#904) Deluxe00 válasza somez (#902) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Az optikai kábel az optikai kábel....lehet üvegszálas, vagy müanyag, elözö természetesen a drága
A coax kábel az egy digitális kábel RCA dugokkal a végén.Zenére ez vmivel jobb mer kisebb a jitter!

(#905) somez válasza Deluxe00 (#904) üzenetére


somez
tag

Tehát az optikai minőség szempontjából jobb, de a coax olcsóbb?

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#906) Deluxe00 válasza somez (#905) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Mondom hogy zenére jobb a coax, mit nem lehet megérteni abból amit írok?
Optikai jobb filmre!
Optikaibol is van olcsó, drága, coaxra is ugyanez vonatkozik.
Egy jo optikai kábel métere olyan 10 körül alakul!
Az én szerelt coax kábelem is ilyen árarányban van, tehát változatos lehet!
De vehetsz coax kábelt 50.000 ft/méterért is!

(#907) somez válasza Deluxe00 (#906) üzenetére


somez
tag

Na így már értem. És mitől jobb az optikai filmeknél a coax pedug zenénél? Nagy a különbség a kettő között?

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#908) Deluxe00 válasza somez (#907) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem...ilyen hangfalnál olcsó kábellel nem jön ki...de sztem 10.000 ft körül má érezni lehet..
ez a különbség h coax zenére, optikai filmre ez millio ft körüli rendszereknél jön ki

(#909) somez válasza Deluxe00 (#908) üzenetére


somez
tag

Elhiszem, hogy az optikai jobb filmekhez csak nem értem miért :)

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#910) Deluxe00 válasza somez (#909) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem valoszinó h z-5500-on hallanád igazábol, de komoly rendszereknél kijön a különbség...legalábbis a mi itthoninkon kijön.És nálam hozzáértöbb emberek is ezt mondták ;)

(#911) somez válasza Deluxe00 (#910) üzenetére


somez
tag

Igen tudom, hogy ez a z-5500 sem nevezhető csúcs cuccnak de a Genius 5.1-hez képest kurvajónak tűnik és a pénztárcám többet nem enged meg :) Arról nem is beszélve, hogy javarészt MP3-hoz kell meg DVD-hez.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#912) Deluxe00 válasza somez (#911) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Pc-s hangfalak között a csúcs szintet képviseli, csak elmondtam már másoknak is, kell alá egy nagyon jó hangkártya, és jó hanganyag...
Pl Most DVD-koncert megy DTS-ben...vagy egy orája audio-cd-t hallgattam...ugy vmi csoda!
De néhány szutykos mp3 attol nem fog jol szolni mer jo cuccon fog menni...
Szal megfelelö alap, és hanganyag kell és akkor befosol ;)

(#913) somez válasza Deluxe00 (#912) üzenetére


somez
tag

Igen én is tisztában vagyok vele, hogy az MP3 nem képviseli a hangminőség csúcsát :DD
Azt hiszem fasza kis vásárt fogok csinálni egy ilyen hangfallal, csak még messze van a fizetés :)

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#914) ati2


ati2
őstag

Jól szól az MP3-is csak LAME-el kell 256 CBR-el tömöríteni, vagy Nero Digital 128+ kbs high quality :)

Innen lehet letölteni pár 5.1-es AAC-t, tesztelni jók, de magas az nincs sok bennük:
[link]

[Szerkesztve]

(#915) Deluxe00 válasza ati2 (#914) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Én lame-el tömöritek, de én nagyon hallom a különbséget a 256 de akár a 320 kbps és a cd minöség között...ezért utálok mp3-at hallgatni :)
320-as AAC-m is van jopár

(#916) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Tök fasza mos jöttem haza városból, és nem kapcsol be a hangal:D Ha áram alá rakom nem ég a piros meg semmi :U

(#917) somez válasza Deluxe00 (#916) üzenetére


somez
tag

Túlfeszültség?

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#918) Deluxe00 válasza somez (#917) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Bármi lehet..nem voltam itthon!
De nem volt áram alatt a rendszer, amig nem voltam itthon, ezért fura!
Szted?

(#919) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Mind1, nem gáz, visszaküldöm Bécsbe aztá küldenek ujat...ennyi:D

(#920) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Még szerencse h Apa mindenhez ért és kikapta a Fuse-t megmérte vmi voltmérövel és azzal van a baj:D
Irány a Media Markt :C

(#921) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

A következőt vettem észre, próbálgatások után...
Analóg módban(x-fivel) kijön az x-fi minden ereje...nagyon jók a hangszerek stb minden...kihozza a gyengéit is a számoknak....ellenben ugye a gép zajait összeszedi...
Coax azért hangzik ugy mintha jobban szólna, mert a gépböl kijön az adat és a Soundtouchben alakul hanggá...nem szed össze zajt..
Ezt olyan zenében figyelhetitek meg, amiben van akusztikus hangszer, vagy hegedű is akár...figyeljétek meg

(#922) somez


somez
tag

A Lord computernél már a lélektani bruttó 70 ezer alatti áron kapható a hangfal. Bár azt hiszem az Extreme Digitalnál fogom megvenni, mert bennük még sosem csalódtam, a Lorddal ellentétben.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#923) L_Jani válasza somez (#922) üzenetére


L_Jani
csendes tag

A Lord ára miatt én is komolyan gondokodóba estem, de utána kiderült, hogy 5780 Ft-ért hoznák el vidékre a cuccot futárszolgálattal, úgyhogy inkább megrendeltem az Extreme Digital-nál. Holnap vagy holnapután hozzák ki, ingyen.

(#924) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Extreme Digital az egyik legszemetebb, legócskább társaság :(((

(#925) fradi81 válasza Deluxe00 (#924) üzenetére


fradi81
veterán

én os ez edigitalból akarom majd megvenni ha lesz elég cash, ott 75K, és ingyen lehozzák pestről. Tudtok jobbat?

moto g72, Ninebot d28e

(#926) Deluxe00 válasza fradi81 (#925) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nem tudom én Ausztriában vásárlok már csak kizárolag online, de mesélek vmit..nyilván most nem áll elö ez a helyzet de azért elmesélem.
Rendeltem iPod U2-t még korábban extremedigitálnál...na most azt mondták 3 napon belül megjön...ok...eltelik 3 nap mondom jo nem gáz...1 hét semmi...teltek a hetek 6.ik hétnél tartottunk má vagy 10szer telefonáltam...és ilyeneket hazudtak nekem, hogy egész europában nem lehet kapni meg stb....holott lusták voltak 1 dbot rendelni..mer az nekik nem érte volna meg...hát gondoltam h ennnyire nem kell nekik 125.000 ft el tudom költeni máshol is...de nekem akkor lejött h az egy iszonyat szemét társaság...és attol a ponttól kezdve csak ausztriában vásárolok...Ahol is amugy megrendeltem az iPodot vasárnap, szerdán már itthon nyomkodtam...
Szóval amit extreme digital nekem össze nem hazudott a telefonban...elkezdik mivel limitált széria nem kapni europában sehol...ezek szerint Ausztria nem tartozik Europához :U
De sok sikert, hátha neked jo tapasztalataid lesznek

(#927) somez


somez
tag

Én Extreme Digitalban többször is vásároltam már és idáig maximálisan meg voltam elégedve velük. A Lordhoz viszont tuti nem megyek, mert volt már rossz tapasztalatom. 5 ezer forintot megér nekem a korrekt kiszolgálás.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#928) ati2


ati2
őstag

Attól függ melyik boltjukban vásárol az ember, pl a E-digital a Nyugati mellett türhető, de a mamutban le se sz@rják az embert :(
Ugyanez igaz a kékhalra + a mistralra is sajna...

[Szerkesztve]

(#929) fradi81


fradi81
veterán

a Creative Gigaworks s750 jobb ennél a cuccnál, nem?

moto g72, Ninebot d28e

(#930) Digitalis válasza fradi81 (#929) üzenetére


Digitalis
senior tag

Szerintem sokkal jobb! :) GW S750 egy igen eltalált egy creative cucc. Aki az S750 mellett döntött az mindenki imádja, zaj búgás stb. nulla, hangzásban is kitűnő, zeneibb, sokkal minőségibb mellesleg a paraméterei is ezt támasztják alá, amik sokkal-sokkal jobbak. Pioneer B.A.S.H Mosfet erősítő, remek THD % , frekimenet, eredeti Cambridge Soundworks hangszórók stb... :R
Viszont a LOGI dizájnosabb, dögösebb, és alpból van benne Dekóder!!! :C
[link][link][link]

[Szerkesztve]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#931) somez válasza ati2 (#928) üzenetére


somez
tag

Nekem a Visegrádi utcában lévőkkel és a Mammutosokkal is csak jók a tapasztalataim.

Living on Earth is not easy but it comes with a free trip around the Sun every year.

(#932) Samycool válasza Digitalis (#930) üzenetére


Samycool
csendes tag

Azért szerintem nem feltétlen van igazad..Igaz, nekem is creativom van (progamer g500), de nemrégiben volt z5500 öm is..Túl erős volt, ígyhát lecseréltem egy ugyan olyan erőser...Sajna kis tévedés volt.. :) Na mindegy! Szóval ahány ember annyi fül..Van aki a JBL-t szereti, van aki pedig a B&W-t. Mindkettő csúcsminőség, igaz mindkettőt másfajta zenei stílushoz tervezték..Vagy pl., van aki szentül meg van győződve, hogy a Philips tvk nek van a legjobb képük, más szerint pedig a Panasonicnak. Ha vennénk mondjuk 1000 embert és beültetnénk őket egyesével egy szobába bekötött szemmel és benyomnánk valami zenét, filmet, stb akkor kb. 40-50% szavazna egyikre, másikra...
És amúgy a hangkártyán is rengeteg múlik..(Hiába van fél millás JBL hangszóród, ha nem tudod rendesen meghajtani..) Amúgy a z5500 tényleg remek hangfal, csak tér kell neki! De az rohadt sok!.. Hangzásra, minimálisan is, de a Creative jön be jobban.! Az más kérdés, hogy a Logi. többet tud..

Ja és nem véletlen, hogy a z5500 olyan kegyetlenül szól magasabb tartományokban..(B&W loudspeakers)

(#933) Samycool válasza somez (#931) üzenetére


Samycool
csendes tag

Edigital drága.!!

(#934) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Vki ezt mondja valaki azt, teljesen szubjektiv!
Saját véleményemet nem mondom el mert még azt mondjátok részrehajló vok, de sok tesztelö oldal pl azt mondja h a z-5500 zeneibb...mindenki döntse el maga

(#935) Samycool válasza Deluxe00 (#934) üzenetére


Samycool
csendes tag

Tulajdonképpen igazad lehet..Ez már a csúcsminőség, itt már nagyon sok minden befolyásolhatja a hangzást (szoba mérete, hangszórók elhelyezése, padló, falak, stb!).
Nem mondanánk, hogy részrehajló vagy! Mondd csak el, hisz erre jó egy forum! Egyébként úgyis mindenki a saját kütyüjét dícséri..
Ha lenne 100 creative tulaj (független a hangminőségtől) és 40 logitech, akkor valoszeg a creative lenne az Ász..

(#936) Deluxe00 válasza Samycool (#935) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Az itt a lényeg alapjábavéve, hogy ok h titanium tweeter van a 750-ben de nagyon nyersen szól, fémszerü...filmre mind a kettö tökéletes, de én több helyen láttam már, hogy írták róla, hogy nem annnyira zenei mint pl egy z-5500...ilyen kategoriában már igazán mellényúlni nem lehet, csak személyes izlés kérdése az egész

(#937) Digitalis válasza Samycool (#932) üzenetére


Digitalis
senior tag

Hát hogyis mondjam, Neked már a Z5500 után is egy középkategóriás creative (progamer g500-a a creative-nak) hangja jön be hangzásban, akkor mit hallanál egy 100x jobb paraméterekkel rendelkező S750-nél . [link] :R
A loginak az egyutas ''B&W loudspeakere'' így néz ki .(China feliraton kívül semmi nem utal az eredetére)... : [link]
Az S750-nek meg így: [link]
Hardver tesztekben 99,9%-ban jobbnak találták hangzás minden téren az S750 Creativot, kisebb nagyobb arányban..pl: [link].A Logi többet tud szolgáltatásokban, és inkább arra kap több pontot az is tény! :R Kinek mi fontosabb. ;)

[Szerkesztve]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#938) Samycool válasza Deluxe00 (#936) üzenetére


Samycool
csendes tag

Nem az a fontos, hogy melyikről mit írnak! Amikor én kinéztem magamnak a progamert 10 helyen azt írták, hogy tökéletes 10 en pedig azt, hogy egy kalap szar..! Mégis megvettem, és egy csomó minden jót, és rosszat nem fedeztem fel, vagy hallottam ki a rendszerből amit a tesztekben szentül állítottak..! Egyébként zenehallgatásra szerintem nem kell 5.1, ez kicsit fársztó, bőven elég 2 db jó minőségű (de tényleg jó!) hangszóró egy Harman/kardon erősítővel megspékelve..Kellemesebb, lágyabb, valahogy jobb érzés.! Összességében jobb a karakterisztikája..és még a ''búgás is elkerülhető''

(#939) Deluxe00 válasza Digitalis (#937) üzenetére


Deluxe00
senior tag

99,9? Most mondtam az elöbb, hogy sok helyen z-5500 hozzák ki, és nem a szolgáltatások miatt, hanem a hangja miatt...
Tweetere van, de sajnos ilyen kis pénzböl amiböl össze lett rakva s750 nem lehet jó tweetert csinálni...ha hallottál volna már tweetert ami tökéletesen teszi a dolgát, tudhatnád h az nem ilyen nyers, éles, fülsértö ;)
Kinek mi jobb, hogy elmondhassa, hogy van egy 2 utasu hangfalrendszere, aminek a tweetere fülsértö bizonyos hangerö felett vagy, hogy van egy z-5500 aminek kiforrott full-range hangszórója van, ami ugyanugy szép magasakat állit elö, megfelelö alappal, egy két plusz opcioval!
Egy normális 2 utasu hangfalrendszer ugye nem kell mondani, mettöl kezdödik? ;)

(#940) Deluxe00 válasza Samycool (#938) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Ki mondta h zenére kell 5.1?Filmre kell 5.1... én Zenénél stereoba hallgatok!
Nekünk van itthon elég profi hangrendszerünk aminél stereoba a zene egy álom...tehát köszi tudom mi hogy megy :P
Pc-hez ennél jobb nem kell...el lehet ezzel is bohóckodni

(#941) Deluxe00


Deluxe00
senior tag

Nehogy félreértsetek ám, tehát a maga nemében a z-5500 és a s750 is nagyon jó, nekem személy szerint ennek jön be a hangja jobban, de vehettem volna ugyanugy s750-et is...
Mindenki örüljön annak amilyen rendszere van, aztán kész :C
Zenét Elö+végfok, + pár hangfalon kell hallgatni :P

(#942) Samycool válasza Digitalis (#937) üzenetére


Samycool
csendes tag

Hmm. Nos a progamer, z5500, 550thx, s750 egytől- egyig ugyan azon kategóriába tartozank:csúcskategória..(pc s világban) Az s750 et nem mindenhol dícsérik, és amúgy is az 7.1 nem pedig 5.1..Akár mondhatnák is, hogy ez így már nem fer! Ez mondjuk alapvető különbség, de technologiában ízig vérig 550thx..! (képzelj el egy z''7''500 at..!!)
5.1 bőven elég, 7.1 már megalománia, mint ahogy videokártyában a x1900xtx is..

(#943) ati2


ati2
őstag

Szerintem kár vitázni, hogy melyik jobb, a Z-5500 vagy az S750 mindkettő jó és szépen szól ennyi pénzért!

Én 3 dologért vettem inkább Z-5500-at:
1. már az 5+1 hangszórót is macerás elhelyezni
2. beépitett dekoder + több bemenet
3. normális design

A creativ meg szégyelheti magát, hogy a nem tud egy normális hangkártyát gyártani ami betömöritené az 5.1/7.1-es jelet a digit kimenetre, az nforce-ok már ezer éve tudják...

(#944) Digitalis válasza Samycool (#942) üzenetére


Digitalis
senior tag

Azért hozzá tehetnéd, hogy szerinted. Sokak szerint nem megalománia. PL: A Gyűrűk Ura 1-2-3 DTS-ES 6.1 vagy egyre sokasodó DTS-ES 6.1 Discrete lemezek sokkal tutibbak 7.1-en. Ez ténykérdés, mint ahogy az 5.1 DD/DTS filmek is sokkal jobban muzsikálnak Upmix 7.1-ben! Lásd: [link]
S750 pont a nagyteljesítményű Lynear-Hybrid Mosfet végfok miatt (THD 0,1%) BASH (Pioneer) erőlködője, Cambridge Soundworks Labs. óriás mágneses hangszórója teszi különlegessé, emeli ki magasan e mezőnyből. A Titán magasai csak hab a tortán. Valóban a mindenhol tesztgyőztes Megaworks S550 THX továbbfejlesztése. :R Nem egy agyon integrált gagyi mint általában a PC-s szettek. Önállóan is PC-nélkül, prímán használható és sok önnáló kategóriabeli házimozi elbújhat mellette. ;)
Én hallotam ilyet is olyat is, egybe/külön olcsó,drága házimozit, de az S750 nagyon ott van... Sajnos elég húzós az ára, elég nagy tér kell ehhez is, és sok a kábel, ez viszont hátrány, és nem is kicsi.

[Szerkesztve]

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#945) Digitalis válasza Digitalis (#944) üzenetére


Digitalis
senior tag

Egyébként a Gigaworks S750-et inkább a Klipsch Promedia Ultra kategóriába sorolják illetve mellette emlegetik (kb. egyszinten) csak az utóbbi minimum 2X 3X drágább...

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#946) Deluxe00 válasza Digitalis (#945) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Jajj ne beszélj már hülyeségeket, néha elragad a hév...
Klipsch 5.1 Promedia Ultra az amerikában 65.000 ft, Europában olyan 130.000 ft lenne Ha lehetne kapni
És hangzásban pedig igy állitottak fel legtöbb helyen sorrendet, hogy Klipsch legjobb, csak nagyon megbizhatatlan, és elfüstöl gyakran, utána meg a két szoban forgó(s750, z-5500)..
Amúgy van akinek ez tetszik, van akinek az...ezzel semmi baj nincs, mivel ebben a kategoriában mind a kettö jó, személyi izlés dolga az egész.
Én láttam már pár esetet mikor s750-et cserélt z-5500-ra az egyén, mert az emlitette fémszerüség, éles fülsértö magas hangok zavarták(nyilván elötte hallott már komoly stereo rendszert)...ennyi
Amiben jobb az s750 az a mélynyomó, és itt nem az erösségre gondolok, hanem a pontosságra, és a frek responsre

(#947) Digitalis válasza Deluxe00 (#946) üzenetére


Digitalis
senior tag

Valóban olcsóbb a PM-Ultra 5.1 :B most 145000 Huf (Google). Azért majdnem a 2x ár ül az S750 THX 7.1-el szemben. ;)
''Én láttam már pár esetet mikor s750-et cserélt z-5500-ra az egyén, mert az emlitette fémszerüség, éles fülsértö magas hangok zavarták'' Hát ezek az ''egyén(ek)'' speciális esetek lehetnek, vagy nagyon kijött az mp3-ak tömörítési hibái ;) Akiknek S750 van és a független tesztek/teszterek szerint is pont a Titánium Super-Tweeters ad a Creative-nak csillingelő tiszta, sziszegésmentes magasokat.Cin,saxofon pl. brutál... Többek közt ezt is tartották erénynek a Z5500-grízes tompa sziszegő ''magasaival'' szemben...
Komoly stereo rendszerben csak a hangszorókábel több mint maga ez egész hóbelevanc. :D
Mellesleg rendesen komoly rendszerek tulajainak rendelkezniük kell rendkívül jó hallással + extra pénzmaggal, és talán némi sznobizmussal is... :DDD

Akahito gonosz mestere ismét figyelmeztetőn felemelte ujját, nem csak az a fontos, hogy mi mindent érint meg a fény és miként teszi, ordította, hanem talán még ennél is fontosabb, hogy mi minden van még a világon, ami nem fért rá a képre, habár ugyanabban a fényben áll.

(#948) Thom!


Thom!
veterán

Meg kell mind2 hallgatni és dönteni, nem kell elvi vitába tévelyedni.

Amúgy ma kipróbáltam analóg és digitális módon a cuccot, mert kezdettől fogva coaxon használom, és van különbség nem is kevés, keményebb és pontosabb a hang főleg zenénél.

Amúgy drágább a S750, s kinek a pap kinek a papné.

(#949) Deluxe00 válasza Thom! (#948) üzenetére


Deluxe00
senior tag

igen de leirtam h miért jobb:)
Nálam még a kábel is sokat dob a dolgon...:D

(#950) Deluxe00 válasza Digitalis (#947) üzenetére


Deluxe00
senior tag

Nekem csilingelnek a magasok...10.000 ftos coax kábelt használok és csilingel képzeld:D
Mind1 haggyuk ezt. Tök szubjektiv!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.